Gemeente koopt ruim 11 ha grond van CNC Extra garanties 'mooi' slopersbedrijf De laatste vakantieweek in het zwembad BEZT één keer 2100 gulden subsidie Computer in Flipland f 171.000 BZN 6 mei Vossemeer BOUMAN POTTER ACHTTIEN PAGINA'S NIEUWS VAN T80LEN EN FLIPLAND ML Don/centrum Rien Janvier Alle Thoolse industrieterreinen moeten ware parken worden NIEUW!! PAELLA AJ. Schot en Zn. bv. Dichters en schrijvers in de prijzen Acht auto's opengebroken Tweedaagse braderie in Tholen Donderdag 20 augustus 1987 43e Jaargang no. 38 Voor industrie in Slabbecoornpolder De gemeente Tholen wil in de Slabbecoornpolder ruim 11 ha grond van CNC kopen voor vestiging van bedrijven en compensatie van onteigende landbou wers. B en W spreken van een 'gelegenheidskoop'. Logisch dat we ten aanzien van het sloop- en klusbedrijf Van Paassen extra garanties willen voor verplaatsing van de West-/Julianastraat naar de Cecilia-/Veilingweg in St. Annaland, schrijven b en w aan de gemeente raad. B en W willen 'extra garanties' dat bij het beschik baar stellen van grond aan de Ceciliaweg te St. Anna land voor klus- en slopersbedrijf J. van Paassen een 'aantrekkelijk beeld' van het bedrijventerrein behou den blijft. In het groen Dringende behoefte Ideaal Spaans rijstgerecht met vis Thoolse Vishandel Zie verder advertentie braderiepagina. 4200 meter Uitbreiding Mosselman DEZE WEEK Maandagmiddag genoten 250 tot 300 zwemmers in het openluchtbad Haestinge in St. Maartensdijk. Dit voorjaar was er echter een topdag met bijna 1000 belangstellenden. Volgens badmeester H.M. Bocxe is het seizoen ondanks de minder mooie zomer niet minder: de jeugd kwam toch zwemmen, alleen bleef men wat korter in het bad. B en W: samenwerking met SLOTH nodig Naast de jaarlijkse subsidiëring van de lokale omroep Sloth wil de meerderheid van b en w éénmalig 2100 gulden gemeentelijke subsidie geven aan de stichting Bejaarden- En Ziekenomroep Tholen(BEZT). iep piR/ )oi Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 01665-2752 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekeninig 30 30 05 556 Abonnement f 19,50 per halfjaar Per jaar t 36,50 per post f 46,— per jaar Losse nummers f 1,10. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs I 0,35 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden f 7,50 contant. Inclusief btw op reking I 9,—. Hoofdredacteur W. Heijboer. Dat staat in het voorstel aan de gemeenteraad, die maandagmid dag beslist over de uitgifte van erf- pachtsgrond in de buurt van de veiling. Zijn huidige terrein op de hoek van de Weststraat/Julia- nastraat is te beperkt. "Die situa tie illustreert tegelijkertijd, dat de nodige regels moeten worden gesteld dat het beeld op het in dustrieterrein aan de Veilingweg niet wordt verstoord", aldus b en w. "Dat klemt temeer, nu wij stel selmatig trachten om de kwaliteit en het aanzicht van industrieter reinen in onze gemeente te verbe teren. De tijd dat aparte, van de gemeenschap geïsoleerde in dustrieterreinen tot stand komen waarop overwegend milieu belastende activiteiten plaatsvin den in de sfeer van rokende schoorstenen, dumpplaatsen van afval en veel olieresten, is voor bij", aldus het college, dat de lof trompet uitsteekt over het glorend perspectief. "Industrieterreinen zijn veran derd in ware parken en in ons land zijn voorbeelden te vinden, waar ook in esthetisch opzicht fraaie bouwwerken tot stand zijn geko men. De hang naar meer kwaliteit valt ook te bespeuren bij de on dernemers. Door middel van een aantrekkelijk inrichtingsplan met groenvoorzieningen proberen wij een aantrekkelijke situatie te scheppen, waar het ook goed wer ken is. De bestaande industrieterreinen baren ons in dit opzicht wat zorg en dat heeft ertoe geleid om in ge zamenlijk overleg met de onder nemers te komen tot verfraaiing van het aanzicht. Vaak treedt al een sterke verbetering op door simpele maatregelen." B en W hebben het voornemen De Coöperatieve Nederlandse Champignonkwekersvereniging komt zo toch nog van de grond af, die het destijds kocht voor vesti ging van een compostbedrijf. Na lange procedures ten aanzien van de ruimtelijke ordening en de hin derwet - tot aan de Raad van State toe - stopte CNC met de plannen. Tevergeefs probeerde men de vruchtbare hectares te slijten en dat kan maandagmiddag alsnog lukken, wanneer de Thoolse ge meenteraad de nodige tonnen be schikbaar stelt. Er zijn uitvoerige onderhandelin gen van b en w aan vooraf ge gaan, waarbij ook de raadscommissie onroerende zaken is ingeschakeld. De grond wordt pachtvrij opgele verd en er hoeven geen extra ver- De gemeentesecretatie in St. Phi lipsland gaat automatiseren. Per l januari a.s. stelt het rijk dat ook verplicht ten aanzien van de fi nanciële administratie en een jaar later voor de bevolkingsboekhou ding. Ge/ien de kosten kan Flip land het ook alleen in twee fasen: dit jaar nog wordt 118.000 gulden uitgegeven en volgend jaar 53.000 gulden. B en W hebben gekozen voor een IBM 36 systeem met drie beeld schermen en twee printers. De machines zijn onderling verbon den en de opslag van de gegevens gebeurt via een harde schijf. De commissie financien en de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten hebben een positief advies uitge bracht. Het programma komt van L T uit Eindhoven. Het gemeentebestuur heeft ook geld over voor het verleden, na melijk het behoud van de enige twee monumenten in St. Philips land: molen de Hoop en de N.H. Kerk. De molen krijgt volgend jaar een opknapbeurt voor 52.000 gulden en de N.H. Kerk willen b en w alvast maar op het verlang lijstje zetten voor restauratie in 1995/96. Gezien de beperkte sub sidies bij het rijk moet je er al heel vroeg bij zijn, vinden b en w. De gemeenteraad neemt hierover woensdagavond om half acht een beslissing. Met goede temperaturen brengen vele leerlingen van de Thoolse ba sisscholen hun laatste vakantie week door in de zwembaden of goedingen te worden betaald in het kader van de Onteigeningswet. Volgens het college draagt dat bij tot een relatief lage industrie grondprijs. Volgens b en w ontstaat er drin gende behoefte aan uitbreiding van industriegrond. In een korte periode is de voorraad sterk geslonken. "Daarnaast bestaat momenteel een breed scala aan contacten met potentiële bedrij ven en ondernemers die een ver plaatsing of nieuwe start in onze gemeente overwegen." Het college noemt het gerechtvaardigd, dat hiervan 10% werkelijkheid wordt. Voortzetting van het industrieter rein in de Slabbecoornpolder wordt om verschillende redenen gewenst geacht. Ten eerste omdat het planologisch een geschikte plaats is: een aparte polder, om sloten door dijken en landschap pelijk goed in te pakken. Er is al een aanzet gemaakt voor wegen en riolering, zodat de gemeente betrekkelijk lage grondkosten kan berekenen. Volgens b en w ligt het terrein ver der ideaal bij de provinciale uit valswegen. De grondslag is bovendien zo sterk, dat er bij nor male vloerbelastingen niet gehcla hoeft te worden. Het college kie telt zich nog met de conclusie, dat 'na jaren van inspanning de effec ten van het wervingsbeleid zicht baar worden'. "Ondernemers en investeerders vinden gaandeweg steeds meer de weg naar onze ge meente in het besef en de weten schap, dat factoren als centrale ligging, lage grondkosten, goede infrastructuur, aantrekkelijke fi nanciële mogelijkheden en hoge produktiviteit een goed onderne mingsklimaat vormen." Eendrachtsweg 15 Tholen tel. 01660-2540 Advertentie I.M. het water van de Oosterschelde of het Zoommeer. Bovendien zijn er nog twee extra activiteiten van het zwembadpersoneel: vrijdag triathlon in St. Maartensdijk en zaterdag de Oosterschelde- zwemtocht. De tweede Thoolse triathlon be gint vrijdagavond om kwart over zes in het zwembad Haestinge. De organisatoren rekenen op drie groepen van 20 deelnemers, waar om alle oude industrieterreinen onder de loupe te nemen om een aantrekkelijk beeld te krijgen. Met Van Paassen is uiteindelijk overeenstemming over verplaat sing van de Weststraat naar de Ce ciliaweg bereikt. Het gehele terrein moet 'met een passend ma teriaal tot een hoogte van 3 m' worden afgescheiden. Desge vraagd zei chef ruimtelijke orde- Vrijdag 6 mei 1988 hoopt BZN in Oud-Vossemeer op te treden. Die afspraak is gemaakt met de stich ting Promotie Oud-Vossemeer, na dat het concert dit voorjaar wegens ziekte van zangeres Carola Smit niet kon doorgaan. In okto ber/november gaat ze voorzichtig weer beginnen. Ze zal wat minder optreden dan voor haar ziekte, waarbij de bestaande contractuele verplichtigen het eerst worden af gewerkt. Daaronder viel ook het concert in de hal van Barenbrug aan de Molenweg in Oud- Vossemeer. bij de tweede om 18.40 uur ver trekt en de laatste om 19.05 uur. Deze 1/6 triathlon omvat '750 m zwemmen, 30 km fietsen en 7 km lopen. De fietsroute loopt richting Goris- hoek, Poortvliet, Thölen via Scherpenisse terug, waarbij de Zeester twee keer gepasseerd wordt. Daar is ook een controle post, evenals bij de Postweg. De looproute voert ook langs Goris- hoek en via de Westkerkseweg te rug naar Haestinge. EHBO, politie, vrijwilligers van sportvere nigingen en bedrijven werken mee aan deze thriathlon. Zaterdag kunnen de zwemmers zich opnieuw uitleven tijdens de 4200 meter lange Oosterschelde- tocht. Het personeel van zwem bad de Spetter uit Tholen moest naar een nieuw traject uitzien door de aanleg van de Oesterdam. In plaats van Strijenham bij Poortvliet is de start nu om half twee aan de Gorishoeksedijk bij Scherpenisse, op de pier bij de Zeester. Er zijn weer volgboten van de brandweer. Inschrijving vanaf elf uur bij de Zeester. Het eindpunt is dit keer de Schelphoek bij het oude Poortvlietse stoom gemaal. Vrijdagochtend vanaf zes uur kan men in zwembad de Spetter in Tholen al terecht voor dauw- zwemmen, waarbij men de verlo ren energie direct kan aanvullen met een ontbijt. ning J. v.d. Merbel, dat aan damwand werd gedacht en niet aan groen omdat dit in de winter teveel zicht zou laten op het be drijf. De gemeenteraad beslist maan dagavond ook over de verkoop van 865 m2 grond bij de Veiling- weg aan W.J. Mosselman te St. Annaland. Hij heeft al een loods voor zijn zonweringsbedrijf ge bouwd en is momenteel bezig met de woning. Mosselman wil echter al uitbreiden, waarvoor hij de grond naast en achter zijn huidige perceel van de gemeente wil ko pen. De gemeente verkocht daar eerder grond aan garage J. Hommel. In het kader van de sanering van de Weststraat wordt geprobeerd ook bouwbedrijf J. Mollenbrok en straatmakersbedrijf Adr. Goede- gebuure te verplaatsen naar de Veilingweg. Na sloop van de schu ren aan de Weststraat kunnen daar huizen gebouwd worden. De voormalige huisomroep ver zorgt nu wekelijks acht program ma's in Ten Anker, Sint Maartensdijk en de Schutse. Men denkt aan uitbreiding in het be jaardentehuis te Nieuw-Vossemeer en in St. Philipsland. Tijdens acti viteiten in die tehuizen wordt ook zaalondersteuning geleverd. De drie beste gedichten en drie beste verhalen van de actie Thools schrijftalent van de stichting ge meenschappelijke openbare bi bliotheek Tholen zijn door de jury aangewezen. Bij de gedichten werden be kroond: Getijloos van mevr. A. Duijzer-Kwist uit Tholen, Trouw beloven van Henk Boer uit Tho len en In de winter van de 13-jarige Meta de Witte uit St. Annaland. Annie Heijboer-van Daalen uit St. Maartensdijk gooide ook bij de gedichten hoge ogen, maar viel in de prijzen met het verhaal Lo gé. Vannacht zal ik dansen van C. Pijnen uit Tholen en Spion van Jean Quist uit Tholen waren de twee andere bekroonde verhalen. Alle zes prijswinnaars ontvangen een boekenbon tijdens de braderie in Tholen, a.s. vrijdag en zater dag. De jury bestond uit mevr. G. Boelhouwers-Stigter(voorzitter bibliotheekbestuur), mevr. A. Schutte(bibliotheek St. Anna land), dhr. W. Heijboer(redacteur Eendrachtbode) en dhr. C. Hoek van Dijke(leraar Thoolse scholen gemeenschap). Zie ook pagina 7: Getijloos en In de winter In de nacht van zaterdag op zon dag werden er acht auto's op het eiland opgengebroken. In alle ge vallen was hét rechterportierraam met een breekvoorwerp voorwerp vernield, de deuren werden niet geopend. In Tholen werd er in 1 en in Sint Maartensdijk en Sint Annaland in 2 auto's radio's ontvreemd. In Scherpenisse, Oud Vossemeer en Poortvliet bleef het bij pogingen. Het onderzoek is in nog in volle gang. Kleuterdagverblijven Het dagelijks bestuur van de pro vincie heeft de staatssecretaris van welzijn, volksgezondheid en cultuur met klem gevraagd ver klaringen af te geven voor de nieuwbouw van medische kleuter dagverblijven in Goes en Ter- neuzen. BEZT heeft als derde doel, het uitbrengen van een gesproken re gionaal nieuwsblad voor blinden, slechtzienden en ouderen. Mo menteel gaat het vooral om ver zoekplaten en klassieke muziek. De financiering gebeurt via dona- VERVOLG PAG. 9 k Rien Poortvliet in Tholen weergaloos Gemeente wil Thoolse bedrij venterreinen verfraaien Grondige opknapbeurt van speeltuin St. Maartensdijk Tweedaagse braderie in Tho len met tal van attracties Doré's maar een dubbeltje Pot Meijer Fonds geeft rente niet uit PTT-besteller Jan Fiktorie uit Tholen neemt afscheid Meervalkwekers pionieren verder met nog te weinig afzet Met de mosselkwekers gaat het beter Zestigjarig bruidspaar in Sint Maartenshof Alle gewrichten komen in be weging bij MBvO gym nastiek, volksdansen en zwemmen Oostvest in de Smalstad ver andert Eenmalige subsidie voor BEZT, maar gemeente wil sa menwerking met SLOTH nodig Werkelijk touwtrekken in St. Annaland Vrijdagavond wielerronde in Tholen NIETS BEREIKT, WIE NIET DE ARM UIT STREKT, MAAR HIJ VER REKT ZICH, DIE HEM TE VER UITSTREKT Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Zaterdag fakkelgondelvaart Tholen maakt zich op voor twee dagen braderie met tal van activi teiten. Voor de 21ste keer al orga niseert de ondernemersvereniging dit tweedaagse evenement, dat vrijdag van twee tot negen uur wordt gehouden en zaterdag van tien tot negen uur. Zaterdagmor gen van tien tot twaalf is de tradi tionele kinderbraderie. Kinderen tot 14 jaar kunnen hun eigen spul letjes verkopen. Naast de stands in de stadskern zijn er aan de Bosstraat kermisat tracties. Op de Markt is er vrijdag een trikebaan(motortjes) van Die- leman in samenwerking met Par ker en zaterdag zijn daar de fietscrossers van de Crabcrossers uit Bergen op Zoom actief. Bij the Pub spelen een paar bandjes en bij Quist-Duine worden de moge lijkheden van t.v. ontvangst via de sateliet getoond. Men kan daar 20 stations bekijken, naast het com plete video 8 programma, waar voor een speciale promotiewagen komt. Winkeliers en verenigingen zorgen in de stadskern verder voor tal van aanbiedingen en attracties. Bijzonder is ook het minitheater van Willy Wight met vijf Oosterse kindervoorstellingen op vrijdag en zaterdag tussen één en zeven uur. Dankzij de goede contacten van de ondernemersvereniging met het nationaal bureau voor vispro- dukten en het Mosselkantoor ko men er weer mossel- en haringmeisjes uit Scheveningen. Voor de sluiting van de braderie voorspelt de ondernemersvereni ging zaterdagavond een spectacu laire fakkelgondelvaart. Rond negen uur zal in de handelshaven een vloot van watersportvereni ging de Kogge klaar liggen. De or ganisatoren verwachten veel van deze nieuwe attractie. Verder is er doorlopend de ten toonstelling van Rien Poortvliet in de Gasthuiskapel en vrijdaga vond wielerronde, waarover u el ders in deze E.B. informatie vindt. - i ^nmêloen voor nieuwe danslessen vanaf heden iedere avond aan de zaal van 7 tot 9 uur Antwerpsestraat 35 Bergen op Zoom Tel. 01640-35010 scholieren vanaf 14 jaar junioren van 8 t/m 10 jaar parenclubs Advertentie I.M. WONINGINRICHTING d T-Ü Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 1