Kabel 95ct. duurder Broeders in Oranjezon ontwerp-provinciaal bodemsanerings programma 1988 ter inzage Toegankelijkheid gebouwen Voor Nederland 3, Super Channel, BBC 1 en 2 Kloetinge wint Soeterstournooi EEG-subsidie autosnelweg Donderdag 28 mei 1987 Provinciale staten vergaderen vrijdag 5 juni, 10.00 uur, in de Statenzaal, Abdij 11Middelburg. Zoals altijd is de vergade ring openbaar. Beëdiging Monumenten Wegen IX BKHOÊP Ons Zeeland Bibliotheek Onderwijs SECG PZEM COMMISSIES Emancipatie PAK EVEN UW ZAKBOEKJE STEMMEN VAN LEZERS Behoefte Vrijwillig provinciale griffie ABDIJ IEUWS Tortelduif (Streptopelia turtur). Oranjezon - het waterwingebied aan de noordkant van Walcheren - is een ornithologisch waardevol gebied. Dat is vastgesteld aan de hand van een inventarisatie, die is uitgevoerd door de provinciale planologische dienst en de vogelwerkgroep Walcheren. Oranjezon is een vrij jong duin- het dennengebied. In het broed gebied van vijf kilometer lang en ongeveer een kilometer breed. Ongeveer tachtig hecta re bestaat uit loof- en naaldbos sen en rond 300 hectare uit struwelen en duingraslanden. Het struweel wordt in hoofd zaak gevormd door duindoorn, vlier, hondsroos, egelantier, braam en wilde liguster. Aan loofbomen zijn er ruwe berk, grauwe abeel en zomereik en het naaldbos bestaat uit Oostenrijkse en Corsicaanse den. De beplanting en andere landschapselementen, zoals een eendekooi, bunkers en ka naaltjes, zijn bepalend voor de verscheidenheid in de vogel soorten in Oranjezon. Er zijn 66 broedvogelsoorten aangetroffen en het aantal broedvogelparen varieert tus sen de 1570 en 2155. In Oranjezon kan worden gesproken van een duinvogel- gemeenschap met de struik- struweelsoorten in de meerder heid. De fitis is de meest voor komende soort in deze catego rie in Oranjezon (240-290 broedparen), maar ook de win terkoning en de heggemus met respectievelijk 156-196 en 126-140 broedparen zijn rijk vertegenwoordigd. Doordat in Oranjezon nestkast jes zijn opgehangen behoort de zwarte mees ook tot de broed- vogels in het waterwingebied. Er zijn drie tot vier paren geteld en zij broeden voornamelijk in de kastjes. In Oranjezon is een paartje boomvalken waargenomen in seizoen is het paar steeds ja gend gesignaleerd en een keer zijn zij met de uitgevlogen jon gen gezien. De tortelduif komt vooral voor in het noordelijke en zuidelijke deel van het gebied. Het gaat om tussen de 63 en 91 broed paren. De schatting is vooral gebaseerd op de telling van koerende doffers in de ochtend uren. Rond het middaguur ver stommen de doffers en aange nomen wordt, dat zij dan een paar uur het broeden overnemen. Er zijn tussen de 67 en 75 broe dende nachtegaalparen geteld. Volgens de tellers is Oranjezon op Walcheren het belangrijkste broedgebied voor deze vogels. Er komen achttien tot twintig paren per tien hectare voor, wat een hoog landelijk gemiddelde betekent. Van de kneu werden 84 tot 119 paren geteld. Volgens de litera tuur zouden de vogels regelma tig in kleine kolonies broeden, maar dat is in Oranjezon niet ge constateerd. Wel zijn op be perkte gebieden soms meerdere paren aangetroffen. De tellers hebben vastgesteld, dat de goudvink met 1 3 tot 17 paren broedt in het waterwin gebied en dat wordt opmerkelijk genoemd, want de vogel komt hoofdzakelijk voor in het mid den, oosten en zuiden van Ne derland. De meeste werden waargenomen in het oostelijke duinterrein. In de dennenkavels werden geen goudvinken aan getroffen, hoewel zij juist als een geschikte omgeving voor de soort worden aangemerkt. Verondersteld wordt, dat de aanwezigheid van de vink (tien tot zestien broedparen) hier voor concurrentie zorgt. De goudvink komt op Walcheren alleen in Oranjezon voor. De bevindingen van de provin ciale planologische dienst en de vogelwerkgroep Walcheren zijn samengebracht in het rapport "Broedvogelinventarisatie in waterwingebied Oranjezon 1983". De tekeningen zijn van mevrouw R.J. Smulders-de Smit. Het rapport is voor vijf gulden te koop bij het informa tiecentrum van het bureau voorlichting van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 - 31400. Staten vergadering Begonnen wordt met de beëdi ging van het statenlid D. Eve- leens uit Eilewoutsdijk. De heer Eveleens gaat deel uitmaken van de PvdA-fractie. Provinciale staten wordt inzicht verschaft in de gelden, die in 1 986 zijn besteed aan restaura tie van monumenten. Het gaat om subsidies voor de restaura tie van woonhuizen, molens, kerken en kastelen. Er was ruim drie miljoen gulden te besteden, waarvan aan het eind van het jaar nog een goede zeven ton over was. Veranderingen in de sociaal-economische consultatiegroep De tweede kamer uit gedepu teerde staten houdt dinsdag 2 juni tweemaal zitting. In beide gevallen gaat het om beroep schriften op grond van de alge mene bijstandswet. De eerste zitting begint om 10.00 uur en betreft het beroep van een in woner van Zierikzee tegen een beslissing van burgemeester en wethouders van die gemeente. De tweede zitting is om 10.20 uur. Een Terneuzenaar maakt bezwaar tegen de beslissing op zijn verzoek om bijstand van het gemeentebestuur. De eerste kamer uit gedeputeer de staten hoort de Kanoclub Zeeland en het waterschap De Drie Ambachten tijdens een zit ting op 2 juni, 11.00 uur. Het waterschap heeft de kano club toestemming geweigerd voor het bevaren van een deel van de oostelijke rijkswaterlei ding (de Spuikreek). De kano club vecht die beslissing aan. De heer G.J. van de Poll in Kerk- werve heeft van het water schap Schouwen-Duiveland te horen gekregen, dat hij de bo men, die hij aan de Jobsweg heeft geplant, moet weghalen. Volgens het waterschap belem meren de bomen de verkeers veiligheid. De heer Van de Poll is het daarmee niet eens en hij heeft de provincie gevraagd het waterschapsbesluit te ver nietigen. De eerste kamer uit gedeputeer de staten hoort de twee partijen op dinsdag 2 juni, 11.30 uur. Alle zittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De staten nemen een beslissing over het onttrekken van een deel van de Steenovenweg in Biervliet aan het openbaar ver keer. De verandering is nodig door de aanleg van een ontwa teringskanaal als onderdeel van het waterbeheersingsplan van het waterschap Het Vrije van Sluis. Een krediet van 1,35 miljoen wordt gevraagd voor de verbe tering van de aansluiting van het dorp 's-Heer-Arendskerke op de weg Goes-'s-Heer- Arendskerke. Tegelijk kan de gemeente Goes voorzieningen treffen voor de betere bereik baarheid van het bedrijventer rein Eindewege. Anderhalve ton is nodig voor een asfaltdeklaag op de door trekking van de weg Zeelandbrug-Goes naar rijks weg A 58. Als laatste voorstel in de we gensector is er een kredietaan vraag van ruim 1,7 miljoen gul den voor aanpassing van de wegen in de gemeente Wester- schouwen op de weg over de stormvloedkering in de Ooster- schelde. Het Westerschouwen- se wegennet, waarom het gaat, wordt onderdeel van de Dam- menwegroute. De stichting Ons Zeeland heeft bij de provincie om subsidie ge vraagd voor het maken van het gesproken weekblad. De subsi die is nodig om journalisten aan te trekken, die het nieuws te gen een vergoeding zo kunnen bewerken, dat het op een band kan worden ingesproken. Het gaat om zesduizend gulden. Het gesproken weekblad is bedoeld voor mensen met een visuele handicap en voor mensen die de krant niet kunnen hanteren als gevolg van een handicap. Als de staten ermee instemmen een bijdrage van veertig dui zend gulden beschikbaar te stellen, kan de openbare biblio theek in Goes een boekenroton- de aanschaffen. De boeken die na uitleen in de bibliotheek te rugkomen, worden in de roton de verzameld, waarna zij in één keer weer in het bestand kun nen worden verwerkt. Voor de gebruikers van de bibliotheek betekent dit, dat er geen wacht tijden meer zijn en voor het per soneel, dat meer werk met min der mensen kan worden gedaan. Voorgesteld wordt 22 mille uit de post voor activiteiten van de provinciale onderwijsraad - een adviesorgaan van de provincie - over te boeken naar een alge mene onderwijspost in de be groting. Door die verandering wordt het namelijk mogelijk, dat ook andere organisaties vanuit het onderwijs aanspraak op dit geld kunnen maken. Sinds april 1985 bestaat de Sociaal-Economische Consulta tie Groep (SECG) als adviesor gaan van de provincie. Bekeken Ook als bij de (ver)bouw van een openbaar gebouw rekening wordt gehouden met speciale voorzieningen voor gehandicap ten, blijkt, dat het internationale toegankelijkheidssymbool (ITS) bij de ingebruikneming van zo'n gebouw niet zonder meer kan worden afgegeven. De bruik baarheid van toegangsdeuren, trottoirverlagingen en parkeer- faciliteiten - om maar enkele voorbeelden te noemen - blijkt dan niet te voldoen. Herhaalde lijk komt het voor, dat wordt af geweken van minimum maten en van de inrichting van aange past sanitair. Dat constateert de Zeeuwse stichting voor revalidatie in het jaarverslag over 1986. Een van de taken van de stich ting is architecten, bouwonder nemers en bouwopdrachtge vers op de speciale voorzienin- is of de groep naar behoren kan werken en men is tot de slot som gekomen, dat enkele ver anderingen nodig zijn. Aan de staten wordt daarom voor gesteld de hoofdinspecteur directeur voor de arbeidsvoor ziening als vaste adviseur in de groep op te nemen. Tot nu toe bracht de consulta tiegroep haar advies uit aan ge deputeerde staten. Als provin ciale staten ermee instemmen, kan de groep voortaan de advie zen ook kenbaar maken aan derden, zoals provinciale staten zelf of aan het rijk. Verder wordt het raadzaam geacht problemen te bespreken in kleiner verband dan de con sultatiegroep. Dit kan door de commissies in te stellen, die hun bevindingen rapporteren aan de groep. Het jaarverslag van de nv Pro vinciale Zeeuwse energie maat schappij PZEM wordt bespro ken in de statenvergadering. Aan provinciale staten wordt voorgesteld de vertegenwoordi gers van de provincie in de alge mene vergadering van aandeel houders bindend mandaat te verlenen voor het vaststellen van de jaarrekening. De PZEM leed in 1986 een verlies van ruim twintig miljoen gulden. Ook het jaarverslag van de nv Watermaatschappij Zuid-West- Nederland is aan de staten aan geboden. De WMZ boekte een winst van ruim 1,1 miljoen gulden. gen te wijzen. Zodra bekend is, dat een bouwproject wordt voorbereid, benadert de stich ting de architect en de op drachtgever met informatie over de speciale voorzieningen en met het verzoek die voorzie ningen in de plannen te ver werken. Zo werden adviezen verstrekt voor postkantoren, gebouwen van de wijkverpleging, kerken, de bibliotheek in Goes, het in formatiecentrum van de provin cie in Middelburg, een bunga lowpark in Vrouwenpolder, het gemeentehuis in Brouwersha ven, het Topshuis op Neeltje Jans en een boekhandel in Tholen. De provinciale emancipatie commissie vergadert maandag 1 juni, 13.30 uur in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Belangrijkste agendapunten zijn de voorwaarden, waaraan moet worden voldaan om voor subsi die uit de emancipatiepot van de provincie in aanmerking te komen en de aanvragen die tot nu toe bij de provincie zijn bin- nenqekomen om subsidie voor 1987. De vergadering van de commis sie is openbaar. Begonnen wordt met spreekrecht voor het publiek. Aanvragers van subsi die die hun verzoek mondeling willen toelichten kunnen van dat spreekrecht uiteraard ge bruik maken. *j$aïitik I Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 THOLEN Elke woensdag 20 u., Meulvliet, sportavond lichamelijk gehandi capten. Elke woensdag 21 u., Meulvliet, sportinstuif ex-hartpatiënten. Elke donderdag 13.30 u., Meul vliet, volksdansen Meer bewegen voor Ouderen 31 mei Viswedstrijd De Pieterman 2 juni Alg. ledenverg. Huis en Heem, patronaatsgebouw 20 u. SCHERPENISSE 28 mei Examens Duitse Herders honden, VDH, 20 u. Langeweg 10 juni Fietstocht Plattelands vrouwen SINT ANNALAND Elke maandagavond van 19 tot 20 u. sport voor geestelijk gehandi capten in de Wellevaete. 12, 13, 19 en 20 juni KNSA Cup 100 m., schietver. Eendracht SINT MAARTENSDIJK 29 mei Fietsen voor Indonesië, jeugdcl. Rehobothkerk, 16 u. kleuterschool Radda Barnenstr. 2 en 3 juni Wandeltochten comité Smalstad, start St. Maartenshof tussen 18.00 en 18.45 u. STAVEN ISSE 5-13 juni Bondsbeker 100 m 75 j. schietver. OUD VOSSEMEER 29 mei Sport- en spelavond Jong Vosmaer, 19.30 u. 30 mei Braderie 6 juni Viswedstr. 't Scharretje 12 u. 12 en 13 juni Kermis 19 juni Thema-avond Jong Vosmaer POORTVLIET 27 mei Alg. ledenver. Rode Kruis, 't Ouwe Raed'uus 19.30 u. 6 juni Brother Sun Sister Moon, film Youth for Christ, 't Ouwe Raed'uus 16 u. SINT PHILIPSLAND 3 juni Vergad. gemeenteraad BERGEN OP ZOOM Elke vrijdag bal voor alleenstaan den Den Hollandsche Tuyn, Huy- bergschestraat 14. Aanvang, 20.30 u. t/m 5 juni Expos, wandobjecten Ad Moerenhout, De Hemel di, do, vr v.a. 17 u., za en zo v.a. 14 u. t/m 14 juni 'Beeldig Bergen', Markiezenhof 28 mei New pop festival, tent Ste nen Tuin 28 t/m 31 mei Natuurbescher mingsmanifestatie, Stoelemat 30 mei Ned. kamp. behendig heidsrijden truckchauffeurs, vei lingterrein 1 juni EEG kampioenschappen dames/herenkappen 1 t/m 4 juni Avondwandelvier daagse 3 en 10 juni Werkgr. Vrede en kerk 'Geweldloos actief', Pr. Bernhard- laan 64, 19.30 u. 4 juni Concert Kon. Militaire Ka pel, Stoelemat 20 u. 20 juni t/m 7 sept. Tentoonst. fam. Keldermans, Markiezenhof film film film ROXY 1: Platoon - 16 j. wo 27/5, vr en za 14, 19 en 21.30 u., do en zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 3/6 20 u. ROXY 2: Over the top - a.l. wo 27/5, vr en za 14, 19 en 21.30 u., do en zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 3/6 20 u. CINEMACTUEEL 1: De troetel beertjes 2 - a.l. wo 27/5, vr en za 14, 19 en 21.30 u., do en zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Police Acade my 4 - a.l. wo t/m zo 20 en 22 u., ma, di en wo 3/6 20 u. CINEMACTUEEL 2: Police Aca demy 4 - a.l. wo 27/5, vr en za 14, 19 en 21 u., do en zo 14, 16.30, 19 en 21 u., ma, di en wo 3/6 19 u. CINEMACTUEEL 3: The voyage home - a.l. wo 27/5, vr en za 14, 19 en 21.30 u., do en zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 3/6 20 u. Abonnees van kabeltelevisie gaan 95 cent per maand meer betalen, waarvoor ze wel vier programma's extra kunnen ontvangen. Een meerderheid van de Thoolse ge meenteraad stemde maandagmid dag in met deze aanbieding van kabelexploitant Casema. Alleen de SGP was tegen het meerder- heidsvoorstel van b. en w. CDA en PvdA pleitten voor de invoering van een basispakket, zodat min der draagkrachtigen van een lager tarief gebruik kunnen maken. Casema kan door een uitbreiding van het straalverbindingsnetwerk de televisieprogramma's van BBC 1 en 2 aanvoeren. In het voorjaar van 1988 zullen de uitzendingen van Nederland 3 beginnen, waar voor eveneens een kanaal moet komen. Via deze zender zullen NOS-programma's als Studio Sport, Teleac en Den Haag van daag te zien zijn. Music.Box en TV-5 delen op dit moment samen een kanaal. Eerst genoemde zender wordt vervan- Tholen als bruid Ieder jaar kijk ik verlangend uit naar 't moment dat Tholen wordt de bruid. Dan tooien de bermen en dijken zich in 't mooiste wit. Mijn dag begint en eindigt met een feestelijke rit; langs wegen en dijken vol van flui- tekruid en blij geniet ik van Tholen als bruid. Er zijn echter niets ziende? mensen die blijkbaar deze schoonheid niet wénsen. Nog voor het optimale bloeien komen maaimachines de bloemen uitroeien. Dit jaar - leek me - het maaien nog vroeger dan in 't voorgaande jaar. 't Resultaat is kale dijken, bekijk ze maar! Ik begrijp niets van een dergelijke ingreep. Waarom maait men niet een klei ne smalle reep, waardoor de reflectoren worden gezien. (En, het is bezuinigend werken bovendien!) Tot slot nog iets over dit mooie Thoolse land, steek - in 't najaar - de dijken niet in de brand. 't Is ontsierend, en door 't bran den van bermen en dijken moet veel groen, bloemen en flui- tekruid wijken. Met optimisme hoop ik dat ik word gehoord en de ontwikkeling van de berm begroeiing niet onnodig wordt gestoord. M. Appelman, Burg. Baasstraat 34, Sint Annaland. gen door Super Channel, waardoor 24 uur zendtijd per dag nodig zal zijn voor een gevarieerd programma-aanbod. Als gevolg daarvan moet er voor Super Channel een apart kanaal komen. Het operationeel maken van vier televisie-kanalen betekent, dat het maandelijks abonnement met f. 0,95 wordt verhoogd naar f. 22,60. Dit bedrag is opgebouwd uit f. 0,55 aanvoerkosten voor BBC 1 en 2 en f. 0,10 voor elk van de vier kanalen. Een meerderheid van b. en w. vindt de uitbreiding van het pro grammapakket een goede zaak, waarbij de indruk bestaat dat de programma's van BBC en Sky Channel in een behoefte zullen voorzien. De hiermee gepaard gaande tariefsverhoging is in de ogen van het college aanvaard baar. M.A.J. v.d. Linde voorspelde, dat dit nog niet de laatste uitbreiding zou zijn en vroeg zich af, hoe de informatieverstrekking aan de laagste inkomens veilig gesteld kan worden. P. van Belzen was de mening toe gedaan, dat televisie geen 'must' is en er ook andere informatieka nalen zijn. "Het is een vrijwillige zaak. Wie het er niet voor over heeft, moet andere 'kanalen' zoe ken", zei hij. J. v.d. Heuvel infor meerde naar de mogelijkheid om ook het buitengebied van kabelte levisie te voorzien. Wethouder J. Versluijs zei, dat de vraag over een basispakket aan Casema is voorgelegd. Een ant woord is nog niet binnen. Omdat de exploitatie van het kabelnet op Tholen toch al geen winstwende zaak is, zal differentiatie volgens Versluijs wel inhouden, dat de prijs van het volledige pakket om hoog moet. Ook over het buiten gebied is met Casema gesproken, maar alleen grotere woonconcen- traties komen voor kabeltelevisie in aanmerking. Sociale dienstverlening. Eind au gustus begint de Katholieke Leer gangen o.a. in Breda weer met een door het Rijk officieel erkende 3-jarige Beroepsopleiding Sociale Dienstverlening (MBO-SD). In principe worden de lessen gegeven in de avonduren na werktijd. Bij voldoende belangstelling worden ook lessen gegeven op één dag per week. Vooropleiding: mulo, mavo 4, lbo met 2 vakken op c-niveau of gelijkwaardig daaraan. Programma SLOTH 89.9 mhz tel. 01660 - 4004 donderdag vrijdag Zaterdag 18.00 - 19.30 uur 19.30 - 20.30 uur 20.30 - 22.00 uur Zondag 17.00 18.00 19.30 10.30 11.00 12.00 12.30 14.00 16.00 17.30 11.30 14.30 18.00 uur 19.30 uur 20.30 uur 11.00 uur 12.00 uur 12.30 uur 14.00 uur 16.00 uur 17.30 uur 18.00 uur 14.30 uur 15.30 uur 15.30 - 16.30 uur 16.30 - 17.30 uur 17.30 - 18.00 uur 18.00 - 18.30 uur Rondom zestig Dienst door Thoolse kerken Muziek uit vervlogen tijden Vliegen schijven Weekend voor de deur Er is hoop Marja's kinderprogramma Music machine Ditjes en Datjes Sloth accent De verzoekhoek •De hak op de tak show Thoolse voetbaluitslagen De zevensprong Radiogemeente Bloe- mendaal Viva la musica Jazz in de polder Radiobaken Antarctica Vox Americana Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat vanaf 1 juni tot en met 30 juni 1987 het ontwerp-bodemsaneringsprogramma van de provincie Zeeland voor een ieder ter inza ge ligt. Het programma is bestemd voor het jaar 1988. In het programma wordt aangege ven op welke locaties in 1988 onderzoek dan wel sanering van de (mogelijk) vervuilde bodem is gepland. Voorts bevat het ontwerp-programma een stand van zaken van de on derzoeken en saneringen op de overige (mogelijk) verontreinigde locaties. Het ontwerp-programma ligt ter inzage op: de gemeentesecretarieën; de provinciale bibliotheek in Middelburg; de openbare bibliotheken in Axel, Burgh-Haamstede, Goes, Hulst, Oostburg, Sas van Gent, Terneuzen, Tholen, Vlissingen en Zierikzee. Het ontwerp-programma met de op het moment beschikbare bijlagen ligt ter inzage op: het bureau milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg; op de gemeentesecretarieën, voor wat betreft de onderzoeken op die locaties die zijn gelegen op het grondgebied van deze gemeente. Van 1 juni 1987 tot en met 30 juni kan door een ieder gemotiveerd schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp-programma worden ingediend bij: Geduputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA MIDDELBURG. Gedeputeerde Staten zullen het programma na 30 juni vaststellen, Het programma zal daarna aan de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer wor den toegezonden. Deze deelt zo spoedig mogelijk mee welke van de in het programma aangewezen gevallen voor sanering of onderzoek in aanmerking komen. Voorts bepaalt hij aan de hand van het programma de hoogte van de door hem in 1988 beschikbaar te stellen financiële middelen voor de uitvoering van de bodemsanering in Zeeland. Degenen die de beschikking willen krijgen over het ontwerp-programma kunnen daartoe contact opnemen met het bureau milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 in Middelburg (telefoon: 01180-31353). De kosten van het ontwerp-programma bedragen f 10,Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot genoemd bureau. Middelburg, 20 mei 1987. pc/bodemsan. 881 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Kloetinge heeft het achtste A.J. Soeterstournooi voor C-junioren gewonnen, georganiseerd door WHS. Verdere deelnemers waren Mevo, NSV en Stavenisse (dat in viel voor Rood Wit). Na twee wedstrijden gingen Mevo en NSV aan de leiding, maar vervolgens rekende Kloetinge overtuigend met de Brabanders af: 1-7. Mevo verloor eveneens, met 3-1 van WHS. Na afloop reikte erevoor zitter A.J. Soeters de prijzen uit en bedankte de scheidsrechters Petie en Stoutjesdijk. Uitslagen: NSV-WHS 3-2, Kloetinge-Mevo 0-0, Stavenisse- NSV 2-2, WHS-Kloetinge 3-3, Mevo-Stavenisse 4-1, NSV- Kloetinge 1-7, WHS-Mevo 3-1, Kloetinge-Stavenisse 5-0, Mevo- NSV 2-0, Stavenisse-WHS 0-11. Eindstand: 1. Kloetinge 6 p., 2. WHS 5 p., 3. Mevo 5 p., 4. NSV 3 p., 5. Stavenisse 1 p. Op 30 mei staan de D-, E- en F- pupillen op het programma. Minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat heeft voor de aan leg van de rijksweg 4 tussen Hoo- gerheide en de Belgische grens van de Commissie van de Europe se Gemeenschappen een subsidie van 9,5 min. toegezegd ge kregen. Hoewel de toegezegde subsidie niet voldoende is om het kosten verschil tussen autosnelweg en en- kelbaans autoweg te overbruggen (ongeveer 25 min.), heeft de mi nister, gezien het belang van deze internationale verbinding, toch tgsloten om dit gedeelte van RW 4 direct als autosnelweg aan te leggen. Het tijdstip van gereedko men is in 1991 gepland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 7