Deeltijd hoger beroepsonderwijs De Abdij Dammenweg Schouwen Gastouderprojecten Geslaagden Rode Kruis Open dag Oesterdam en Bathse Spuikanaal PZEM verliest 20 miljoen Donderdag 14 mei 1987 De hogeschool Zeeland onderzoekt de belangstelling van particulieren en bedrijven voor opleidingen in deeltijd in het hoger beroepsonderwijs. De hogeschool Zeeland is ge vormd door de opleidingsinstituten voor hoger beroepson derwijs in de provincie. Opleidingen Enquête (OM MI SS NOS Volksgezondheid I X BHliOKl» l*0,0t.e^ 0we»e°- Het Thoolse Rode Kruis, dat zaterdag met een ploeg deelneemt aan wedstrijden in Heinkens- zand, heeft de cursussen EHBO en Basisopleiding met een reeks geslaagden afgesloten. Basisopleiding: EHBOcursus PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Rijkswaterstaat houdt zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur een open dag op de Oesterdam en het Bathse spuika naal. Het infocentrum 'Het Zoommeer' op de Mo lenplaat dient die dag als beginpunt van de rijroute langs verschillende informatiepunten. Philipsdam 'T MOET NOG WENNEN De vroege morgen ABDIJ IEUWS Gekozen is voor een oplossing, waarbij de dijkovergang op een grotere afstand van het kruispunt komt en wel in noord oostelijke richting. De dijk moet in tact blijven, doordat die de functie van binnendijk heeft en dus onderdeel van de zeewe ring vormt. Als het nodig blijkt, zullen hulpkaden worden ge maakt in de vorm van een dam- wandscherm. Grondeigenaren in de directe omgeving hebben zich al tot verkoop van de grond, die bij de reconstructie nodig is, bereid verklaard. Het is de bedoeling, dat het werk nog voor de ingebruikne ming van de stormvloedkering Provinciale staten wordt een krediet van ruim 1,7 miljoen gulden gevraagd voor het oplossen van knelpunten in de Dammenwegrou- te op Schouwen-Duiveland. Het bedrag is opgebouwd uit 5,5 ton voor verkeerslichten op de kruising van de wegen Westenschou wen-Haamstede en Serooskerke-Haamstede, ruim een miljoen gulden voor de reconstructie van de kruising weg Westenschouwen-Haam- stede/Meeldijk-Weeldeweg en anderhalve ton voor onder houdswerk aan de weg Westenschou wen-Haamstede. De Dammenweg (rijksweg 57) loopt vanaf de zuidelijke Randstad via de koppen van de Zuidhollandse en Zeeuwse ei landen tot op Walcheren, waar de weg aansluiting vindt op rijksweg A58. Op de dammen en op de Zuidhollandse eilanden is de weg al klaar. In het najaar wordt de weg over de storm vloedkering in de Oosterschelde als belangrijk onderdeel van de weg in gebruik genomen. Op Schouwen-Duiveland moet het verkeer van en naar de stormvloedkering voorlopig ge bruik blijven maken van het be staande, provinciale wegennet. Op termijn moeten overigens wel nieuwe toeleidingswegen worden aangelegd. Verwacht wordt, dat door de verbinding over de stormvloed kering het verkeer op Schou wen zal toenemen. Reden voor de provincie om op punten, waar moeilijkheden kunnen worden verwacht, maatregelen te nemen. Behalve het aanbrengen van verkeerslichten op de kruising weg Westenschouwen- Haamstede met de weg Serooskerke-Haamstede, moe ten fietspaden worden verlegd, twee invoegstroken worden op gebroken en een rechtsafstrook worden gemaakt. De kruising van de Kraay- ensteinweg met de Meeldijk en de Weeldeweg moet worden gereconstrueerd. Probleem is, dat de dijkovergang nu te dicht op de kruising ligt, waardoor de situatie onoverzichtelijk is. Bij toeneming van het verkeer zal het aantal ongelukken dan ook toenemen. Het laatste onderdeel van de wegenplannen is onderhoud aan de Kraayensteinweg. Het onderhoud bestaat uit het op beperkte schaal opnieuw asfal teren en verbetering van het wegoppervlak. Ook dit werk moet voor de ingebruikneming van de weg over de stormvloed kering klaar-zijn. Provinciale staten beslissen over de kredieten voor de weg- verbetering op 5 juni. Hl In Zeeland wordt op het ogenblik gewerkt met twee gastouderpro jecten: een iri west Zeeuwsch-Vlaanderen en een in Borsele. Bin nenkort wordt een nieuw project begonnen in Middelburg. Gastouderprojecten zijn een vorm van kinderopvang. Mensen, die in hun eigen huis kinderen willen opvangen, kunnen zich bij het gastouderproject melden. Hetzelfde geldt voor ouders, die een op- vangadres voor hun kind(eren) zoeken. Vraag en aanbod worden namelijk op elkaar aangesloten in het gastouderproject. In feite is het een al lang bestaande vorm van kinderopvang. Nieuw is alleen, dat de vraag- en aanbodkant nu op één punt sa menkomen. In elk gastouderproject werkt een coördinatrice, die de ouders en de gastouders met elkaar in verbinding stelt. Bij het introductie- gesprek is de coördinatrice steeds aanwezig. Als de vraag- en de gastouders met elkaar tot afspraken kunnen komen, worden die afspraken vastgelegd. De verdere uitvoering van de opvang is dan een zaak tussen de vraag- en de gastouders. Pas als zich proble men voordoen, bijvoorbeeld door ziekte van een gastouder, treedt de vertegenwoordigster van het gastouderproject weer op om te zoeken naar vervangende hulp. Ook kan begeleiding vanuit het gastouderschap worden gevraagd als zich moeilijkheden aan dienen. Een gastouder ontvangt per "opvanguur" een vaste vergoeding, die rond de drie gulden ligt. De vergoeding voor een maaltijd is ge middeld twee gulden. In sommige gevallen kan een vraagouder aanspraak maken op een fonds vanuit het gastouderproject, waardoor het bedrag tot het geldende tarief kan worden aangevuld. De Zeeuwse gastouderprojecten zijn gevestigd in Borsele, Schansstraat 1, 4435, AJ Baarland, 01193 - 296; west Zeeuwsch-Vlaanderen, Kerkhoflaan 38, 4537 PN Terneuzen, 01150 - 12368 en Walcheren, Kinderdijk 76, 4331 HH Middel burg, 01180 - 14532. Informatie over het opzetten van nieuwe gastouderprojecten kan worden verkregen bij de stichting Overleg kindercentra Zeeland, Roozenburglaan 89a, 4337 JB Middelburg, 01180 - 23475. H Dat zijn de hts. de heao, de school voor fysiotherapie en het maritiem instituut De Ruyter in Vlissingen, de Zeeuwse acade mie voor chemie en gezond heidszorg in Goes en de Rijks- en Christelijke pedagogische academie voor basisonderwijs in Middelburg. Sinds kort is er aan de hoge school de opleiding voor werk in ontwikkelingslanden, vooral bedoeld voor studenten, die al een hbo-opleiding hebben gevolgd. Om het aanbod nog verder te kunnen uitbreiden, wordt sa menwerking gezocht met ande re opleidingsinstituten, zoals de hogeschool Rotterdam/ Delft. Dit instituut is in Zeeland vooral bekend door de deeltijd lerarenopleiding via de Nutsaca- demie/Numa. In beginsel is het hele program ma aan opleidingen, zoals dat aan de hogeschool Zeeland wordt gegeven, ook in deeltijd te volgen. Het zal echter van het aantal deelnemers per oplei ding afhangen of elke opleiding elk jaar opnieuw kan beginnen. Volgens de huidige praktijk van deeltijdopleidingen op andere niveau's ligt het meer voor de hand, dat om de twee tot drie jaar opnieuw met dezelfde opleiding wordt begonnen. Tot de opleidingsmogelijkheden ho ren: Nederlands, Frans, Duits, Engels, Spaans, geschiedenis, aardrijkskunde, wiskunde, na tuurkunde, scheikunde, biolo gie, economie en recht, textiele werkvormen, handvaardigheid, tekenen, huishoudkunde, ge- zondheidskunde, omgangskun de, maatschappijleer, pedago giek, werktuigbouwkunde, me chanische techniek, bouwkun de/techniek, motorvoertuigen techniek, schilderen, elektro techniek, brood- en banketbak ken en koken en serveren. De deeltijdopleiding duurt vier jaar en vergt zo'n 850 studie uren, waarvan acht schooluren per week, verdeeld over twee avonden. Het is mogelijk de stu die tot onderdelen van het vak kenpakket te beperken. Alleen in de opleiding tot leraar is een groot deel van het pakket voor af al bepaald. Als vooropleiding wordt mavo, mbo of daaraan gelijkwaardig onderwijs ge vraagd. De deeltijdopleiding kost rond de zevenhonderd gulden. Als diploma geldt het getuig schrift hoger beroepsonderwijs, eventueel met tweede-graads onderwijsbevoegdheid Behalve voor individuele stu denten is de opleiding in deeltijd interessant voor bedrijven, bij voorbeeld in relatie tot scholing van het personeel. Het is im mers niet alleen mogelijk een volledige hbo-opleiding te vol gen, maar uit zo'n opleiding on derdelen te lichten, die speciaal op het bedrijf zijn toegesneden. Om de belangstelling van zowel particulieren als vanuit het be drijfsleven te kunnen meten, zijn twee vragenformulieren gemaakt. De formulieren zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van het bu reau onderwijs van de provinc- cie. Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. 01180 - 31340. De ingevulde formulieren kun nen worden teruggestuurd in een speciale antwoordenvelop- pe (die bij het formulier wordt verstrekt). Particulieren, die nadere infor matie wensen, kunnen zich richten tot de heer drs. J. Peper van de hogeschool Rotter dam/Delft, telefoon 010 4130780. Vanaf het begin van -deze maand worden - net als vorig jaar - rondleidingen verzorgd door de Abdij. Van maandag tot en met vrijdag kan om half elf 's morgens en om half twee 's middags met een wandeling worden begon nen. In de maanden juli en au gustus is er bovendien nog een rondgang om drie uur 's middags. Per persoon kost de rondleiding vijf gulden. Het gezinstarief is tien gulden en jongeren, CJP- houders, bezitters van een pas-65 of een museumkaart en groepen betalen per persoon f 3,50. In al die prijzen is een bezoek aan het Zeeuws museum, ge vestigd aan het Abdijplein, be grepen. Een rondleiding duurt ongeveer een uur en een kwartier. Kaarten zijn te koop bij het voorlichtingscentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg of bij de VVV Middelburg, Markt 65a. De Abdij is gesticht in de twaalfde eeuw en werd be woond door Norbertijnen, die ook wel witheren of Pre- monstratensers worden ge noemd. In 1574 werden de monniken uit de Abdij verdre ven door de troepen van Willem de Zwijger en sindsdien verle nen de gebouwen huisvesting aan de wereldlijke macht. Be halve het bestuur van de provin cie, dat vanaf dat tijdstip zetel de in de Abdij, waren er ruimten gereserveerd voor de Zeeuwse munt. De huidige statenzaal - Abdij 11 - heeft velerlei bestemmingen gehad door de eeuwen heen, zoals refter in de tijd der Norber tijnen, giethuis van de kanon- nengieterij in 1574 en vervol gens pakhuis, hoofdwacht, stal, militair hospitaal en gym nastiekzaal. Onderdeel van de wandeling vormt een bezoek aan de Nieu we Kerk en de Koorkerk, de wandelkerk met het grafmonu ment van de admiralen Johan en Cornelis Evertsen, de Kloostergang en de crypte. De rondleidingen staan onder leiding van ervaren gidsen. Bedrijven kunnen hun vragen richten aan de heer B. Zielschot van het bureau economisch on derzoek van de provincie, tele foon 01180 - 31611m Maandag 18 mei, 14.15 uur, vergadert de provinciale raad voor de volksgezondheid in het gebouw van het Ziekenfonds in Middelburg, Achter de Houttui nen 8. Op de agenda staan de vervan ging van een ambulance van de stichting Ziekenzorg Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen en de bouw/verbouw van medische kleuterdagverblijven in Terneu zen en Goes. Over dit laatste punt heeft de Vereeniging Kin- derzorg een notitie geschreven. De vergadering van de raad is openbaar. Een inwoonster van Terneuzen heeft beroep aangetekend te gen een beslissing van de voor zitter van gedeputeerde staten (de commissaris der koningin) over een bijstandsuitkering. De gs-voorzitter hoort de bezwaar de in een Arob-zitting op dins dag 19 mei, 9.30 uur. De tweede kamer uit gedepu teerde staten houdt op 19 mei driemaal zitting ter behandeling van beroepschriften die ook be trekking hebben op de algeme ne bijstandswet. Twee inwo ners van de gemeente Tholen worden achtereenvolgens ge hoord om 10.20 en 10.40 uur en een ingezetene van de ge meente Hontenisse om 11.00 uur. Alle zittingen van 19 mei zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 <»oe „ioW> bied,0nto%cov de Jje Ontsteking-afstellamp 12 V. Inclusief toerental-, kontakthoek- en spanning meter. Verkrijgbaar bij ^AUTOMATERIALEN BV^ auto-accessoires - gereedschappen Korenbeursstraat 21 - Bergen op Zoom Tel.01640-40417 Advertentie I.M. AVO-collecte. Tussen 18 en 24 wordt de jaarlijkse AVO-collecte gehouden. Deze vereniging voor arbeid en welzijn voor mensen met een handicap zet zich in voor de concrete belangen van de ge handicapten. 20 Lessen van docent J. de Brui ne, verpleegkundige in Lievens- berg, de cursisten hebben 40 uur stage gelopen in Ten Anker te Tholen. Bij het examen was W. Boone-de Jager, regionaal ver pleegkundige NRK Zeeland aanwezig. J. Breeman uit St. Philipsland, L.J. Potappel-o.d. Brouw, J. Hartog, J. Kloet-van Vossen, W. Priem-Hage, B. Schot, W. Stoutjesdijk-van Oost en R. Wessels-Hartog uit St. Maartens dijk. L. Rottier en G. Elenbaas uit Poortvliet, A. Polderman uit St. Annaland. 20 Lessen gegeven door Dr. Padt (theorie) en A. Bouten (praktijk). Examen afgenomen door dr. Mi- galski en mevr. Merkx (kader- instructrice). R.v.d. Berge-Bijl en C.A.M. Maas uit Tholen, M. Franken uit Scherpenisse, J. Hartog uit St. Annaland, P.v.d. Kasteel uit Ber gen op Zoom, T. Minheere, M.v.d. Lugt en L.v.d. Lugt uit Oud-Vossemeer, K. Pot uit Poortvliet, A. Oostdijk uit St. Maartensdijk. EHBO-examen afgenomen door dr. Migalski en mevr. van Pull. E. Beurkens uit St. Philipsland, G. Bouman, A.B. Goedhart, T.v.d. Ree, J.v.d. Velde en W. Koopman-Paans uit St. Maar tensdijk, H. Geluk uit Tholen, M. van Gorsel, H.v.d. Klundert en T.v.d. Zande uit Oud-Vossemeer, C. Hofland, M. Kurvers en H.v.d. Kevie uit Poortvliet. THOLEN Elke woensdag 20 u., Meulvliet, sportavond lichamelijk gehandi capten. Elke woensdag 21 u., Meulvliet, sportinstuif ex-hartpatiënten. Elke donderdag 13.30 u., Meul vliet, volksdansen Meer bewegen voor Ouderen 16 mei Open dag Oesterdam en Bathse Spuikanaal, 9-16 u. 16 mei Oriëntatierit MAC 16 mei Bingo bejaardensoos, Ten Anker 16 mei Tourtocht 't Koetshuys in de Ardennen 16 mei Badmintontoernooi, Meulvliet 16 mei Excursie Huis en Heem naar Middelburg, 13 u. Markt 16 mei Natuurvereniging, vogel telling Rammegors 9 u. 20 mei NCVB bijeenkomst, spre ker dr. Kale 23 mei Reünie 100 jr. CNS De Re genboog, 14-18 u. 23 mei Natuurvereniging, excursie Mattemburgh 13.30 u. 25 mei Labeo, lezing, Meulvliet, 19.30 u. 28 mei 't Koffiehuys, 10-12 u. aan melden zomerreis ANBO 31 mei Viswedstrijd De Pieterman SCHERPENISSE 14 mei 16.15 en 19.15 u. Circus Renz, Pluimpotterrein 19 mei Reis Plattel.vr. 23 mei Kringconcours paarden en ponies, Pluimpot, 9 u. 28 mei Examens Duitse Herders honden, VDH, 20 u. Langeweg SINT MAARTENSDIJK 18-22 mei Reis Plattelandsvr. naar Lechbruck 20 mei Plattelandsvr. over acu punctuur, Haestinge 19.45 u. 20 mei Kindertheater DODD met vreemde gasten, 14 u. SINT ANNALAND Elke maandagavond van 19 tot 20 u. sport voor geestelijk gehandi capten in de Wellevaete. 18 t/m 21 mei avondwandelvier- daagse (WIK en WHS) OUD VOSSEMEER 15 mei Prestatieloop v.v. Vosmeer, sportpark 18.30 u. 16 mei Jeugdtoernooi judover. OVJV, Vossenkuil 13.30 u. 30 mei Braderie POORTVLIET 14 mei Jaarvergad. Uit op Tho len, 't Ouwe Raed'uus 19.30 u. SINT PHILIPSLAND 16 mei Natuurvrienden, excursie Lindonck 12.45 u. BERGEN OP ZOOM Elke vrijdag bal voor alleenstaan den Den Hollandsche Tuyn, Huy- bergschestraat 14. Aanvang, 20.30 u. t/m 5 juni Expos, wandobjecten Ad Moerenhout, De Hemel di, do, vr v.a. 17 u., za en zo v.a. 14 u. 15 en 16 mei Symposium over ont wikkelingssamenwerking, Mar kiezenhof 16 mei Geraniummarkt, Stenen Tuin 21 t/m 23 mei Markiezaatsjuweel, Stoelemat 23 mei Reuzenstoet en -huwelijk, Grote Markt 28 mei New pop festival, tent Ste nen Tuin 28 t/m 31 mei Natuurbescher mingsmanifestatie, Stoelemat 30 mei Ned. kamp. behendig heidsrijden truckchauffeurs, vei lingterrein film film film ROXY 1: Platoon - 16 j. dag 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u„ zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Over the top - a.l. dag. 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21 u. CINEMACTUEEL 1: The color of money - a.l. dag 20 u., vr en za 19 en 21.30 u„ zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: The voyage home (Star Trek IV) - a.l. dag 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: The golden child - a.l. dag 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. In het infocentrum, te bereiken via het industrieterrein Bergen op Zoom (volg de borden Haven), wordt aan de hand van expositie materiaal uitleg gegeven over de Oosterscheldewerken. Ook is er een video- en diahoek ingericht. Op de werken zelf wordt informa tie gegeven over de compartimen- teringswerken. Bij de Kreek- raksluizen wordt het zout- zoetscheidingssysteem verduide lijkt en uitleg gegeven over het zoute en verzoetende milieu. Bij de werkende Bathse Spuisluis wordt de functie van het spuika naal en de sluis duidelijk. Dit spuikanaal moet er voor zorgen, dat het overtollige water van het Zoommeer geloosd wordt op de Westerschelde. Ook op de Oester dam, bij de Bergse Diepsluis, is een informatiepunt. Vanmorgen is de sluiting van de Philipsdam officieel 'gevierd' In 1986 heeft de PZEM een verlies geleden van 20 miljoen. Toch was dit 13 miljoen minder dan was verwacht. Dit verlies is vrijwel geheel veroorzaakt door de sterke daling van de prijzen van kolen, olie en gas. Het overschot aan nu cleair opgewekte energie moest daardoor tegen de lagere conven- tionele(kolen e.d.) brandstofprij zen worden verkocht. Hierdoor daalde de opbrengst van electrici- teit met 42 miljoen. Het resultaat op de verkoop van gas verbeterde met 3 miljoen. De tarieven van gas voor de klein verbruikers bleven vorig jaar 3 cent onder de landelijk geadvi seerde prijs. Door deze korting heeft de PZEM 12 miljoen gulden door minister N. Smit-Kroes van verkeer en waterstaat en haar Bel gische collega H. de Croo. Op het werkeilarid bij de dam spraken ook de directeur-generaal van Rijkswaterstaat, ir. J. van Dix- hoorn, en de commissaris van de koningin, dr. C. Boertien. minder aan aardgasopbrengsten ontvangen. De gemiddelde electriciteitskosten voor de verbruikers zijn in 1986 sterk gedaald door de lagere brandstofprijzen. De afzet van electriciteit is met 0,5% toegeno men. De stijging deed zich met name voor bij de kleine middel grote bedrijven. De afzet van gas is door het iets mildere klimaat en de voortgaande energiebesparing bij de kleinverbruikers gedaald met 2,8%. Geweten ambtenaren. De Thoolse gemeenteraad heeft ingestemd met het voorstel om het algemeen ambtenarenreglement te wijzigen. Momenteel is er geen regeling als zich een ambtenaar op zijn gewe ten beroept bij de uitoefeningvan zijn functie. "Is Marian in verwachting?" "Zwanger noemt ze 't zelf". "Leuk voor je". "Nou, voor haar is 't leuker". "Voor jou toch ook?!" "Jaah, maar voor haar is 't leuker". "Dan word je oma!" "Je bent niet erg enthousiast, vind je dat niet leuk dan?!" "Tuurlijk„maar voor het zelfde geld word je ook oud Programma SLOTH 89.9 mhz tel. 01660 - 4004 donderdag vrijdag Zaterdag 18.00 - 19.30 uur 19.30 - 20.30 uur 20.30 - 22.00 uur Zondag 17.00 18.00 19.30 10.30 11.00 12.00 12.30 14.00 16.00 17.30 11.30 14.30 18.00 uur 19.30 uur 20.30 uur 11.00 uur 12.00 uur 12.30 uur 14.00 uur 16.00 uur 17.30 uur 18.00 uur 14.30 uur 15.30 uur 15.30 - 16.30 uur 16.30 - 17.30 uur 17.30 - 18.00 uur 18.00 - 18.30 uur Rondom zestig Dienst door Thoolse kerken Muziek uit vervlogen tijden Vliegen schijven Weekend voor de deur Er is hoop Marja's kinderprogramma Music machine Ditjes en Datjes Sloth accent De verzoekhoek De hak op de tak show Thoolse voetbaluitslagen De zevensprong Radiogemeente Bloe- mendaal Viva la musica Jazz in de polder Radiobaken Antarctica Vox Americana "Jij??!!"Je bent gek! Zoals jij d'r uitziet. Als je nou 'n knotje en 'n brilletje had". "Nee, ik word zo'n 'oma in spijkerbroek'". "Nou dan!" "Maar je wórdt 't wel...." "Ik dacht dat jij daar nooit mee zat". "Zit ik ook niet. 't Moet al leen nog even wennen...." "Meid je zal 's zien als je het kind straks op je schoot hebt". "Dat zal best..." "Kun je met je kleinkind gaan wandelen". "Voorlezen is meer mijn stijl". "En oppassen". "Dat kan. Ik heb altijd tegen de meiden gezegd, dat ik wel op kinderen wil passen, maar niet op huisdieren. Voor mijn part brengen ze tien kinderen, maar nog geen goudvissie wil ik in huis". "'k Zie 't al helemaal voor me, zo'n kinderstoel bij jou aan de keukentafel". "Ik hoor d'r nog wel van, hée. Daag!". De enige die precies begrijpt wat ik bedoel; die mij geen 'rare' vindt en geen egoïstisch mens; die mij gewoon "m'n moeder" noemt, dat is m'n eigen kind. En daar ben ik verschrikkelijk blij mee. 't Is vroeg nog in de morgen, 'k loop door 't bedauwde gras. Geen mens of dier kent zorgen, want men ontwaakt nu pas. 'k Ben zo maar aan het dromen in 't morgenvergezicht. Ik zie de zon al komen als bron van alle licht. Ik zie de bloemen bloeien in bonte kleuren rij. 'k Zie hoe de dieren stoeien, want "Hij" zoekt naar een "Zij" Ik hoor de vogels fluiten. Het klinkt als één groot koor. Zo wordt het 's morgens buiten -een lust voor oog en oor. 'k Zie mensen die genieten van groen en bloemengeur, -die thuis hun zorgen lieten- in opgewekt humeur. 'k Zie zo veel mooie dingen die onze schepper bracht. 'k Zou dankbaar willen zingen bij zo veel scheppingspracht. P.M. van Eekelen Toename waterverbruik: De uit komsten over 1986 en het perspec tief voor de komende jaren zijn de reden datde N.V. Watermaat schappij Zuid-West-Nederland (WMZ) voorlopig geen tariefsver hoging zal doorvoeren.De WMZ verwacht de komende jaren, met name door een verdere groei in de recreatieve afzet en bij de groot verbruikers,een verdere toename van het waterverbruik.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 13