SPS 2 naar eerste klas Tweede prijs voor CanticumenVZOS Drie prijzen voor Olympia Als je iets wil bereiken, moet je meer uren maken dan een ander Donderdag 14 mei 1987 DE EENDRACHTBODE 17 Noad 3 speelt zaterdag beslissingswedstrijd Strafschop bezorgt SPS 2 titel afd. voetbal Jos de Wit scoort vier keer Vosmeer dames buigen 0-2 om in 3-2 «V oefenvoetbal Veteranentournooi Stavenisse Eerste prijzen WHS tj* knvb voetbal Koren uit Tholen en uit St. Philipsland V.Z.O.S. Een beeld van het turnfestijn van de Zebra in Meulvliet Turnfestijn met zeven prijzen voor Thoolse clubs De finalewedstrijden om de Rabo-cup leverden de Thoolse verenigingen verschil lende prijzen op, allen in de A-categorie.Olympia behaalde een eerste en twee tweede prijzen, Spido een vierde en een achtste prijs, Kwiek een zesde prijs en W.I.K. een zevende prijs.Aan de turnwedstrijden in Meulvliet deden meisjes en dames van 28 verenigingen uit de Zeeuws-Brabantse turnkring van het K.N.G.V. mee. Diploma Nederland bloemenland. In deze tijd van het jaar vinden duizenden toeristen de weg naar de bloeiend- de bloemenvelden. Buitenlanders verbazen zich niet alleen over de bloemen in het veld maar ook over de gewoonte van de Nederlander om in zijn huiskamer veel plaats in te ruimen voor snijbloemen en potplan ten. Maar dat is niet overal zo. Aan de Leguitsedijk bij Oud-Vossemeer kweekt M.M.J. Keur (27) de sier plant fresia een snijbloem. Daarnaast richtte de on dernemer samen met R. van der Laan (36) uit Tholen de exportfirma Annèl op om met snijbloemen en pot planten de Zwitserse markt te veroveren. Een Zwit sers gat in de markt voor een Thools duo. Thools duo exporteert snijbloemen en potplanten naar Zwitserland Licentie Menig reisje Zonder steun gemeente Illusie armer De reserves van SPS voetballen volgend seizoen in de eerste klasse reser ve. In een beslissingswedstrijd werd zaterdag de titel in de tweede klasse veroverd ten koste van Chrislandia 2. Ook de derde klas reserve kan nog een streekkampioen opleveren. Zaterdag a.s. om 14.30 uur speelt Noad 3 daarvoor op het terrein van Dinteloord een beslissingswedstrijd tegen ZPR 2. SPS 2 is kampioen in de tweede klasse reserve. In een beslissings wedstrijd op het hoofdveld van Halsteren werd Chrislandia 2 met 1-0 verslagen. Vanaf de aftrap was te zien, dat SPS beter in de wedstrijd zat dan de Heijningers. Men was natuur lijk zenuwachtig, maar toch werd er met vlagen goed gevoetbald door de rood-witten. In de eerste helft spèelde het middenveld iets te verdedigend, waardoor de SPS voorhoede steun tekort kwam. Toch waren er scoringsmogelijk- heden. Bij een aanval kopte Hans Elenbaas keihard in. Volgens de grensrechter werd de bal door een Brabantse verdediger van achter de doellijn gehaald en hij vlagde dan ook voor een doelpunt. Maar scheidsrechter v.d. Tuin zag het anders en liet gewoon doorspelen. Na de thee was het spelbeeld het zelfde met een wat sterker SPS. De goed opererende verdediging gaf slechts één kansje weg. Doel man René Uijl was kansloos, maar de paal stond de ingescho ven bal in de weg. In het laatste kwartier kon een doelpunt niet uitblijven. Bij een aanval van SPS drong Johan van Tiggele het strafschopgebied van Chrislandia binnen en wilde de voorstopper omspelen. Deze haakte Van Tig gele echter en de scheidsrechter floot resoluut voor een straf schop. Met nog zeven minuten te spelen schoot Hans Elenbaas SPS naar 1-0. De slotfase was nog erg spannend, want Chrislandia bleef aandringen voor de gelijkmaker. De solide Thoolse verdediging hield echter het hoofd koel en daarmee was het kampioenschap een feit. Vosmeer 2 speelde een gemakke lijke wedstrijd tegen het gedegra deerde SAB 2 en versloeg de Bre dase club in eigen huis met 2-6. Vosmeer had vanaf het begin het initiatief en kwam na tien minu ten aan de leiding. Vanaf 20 meter deponeerde Jos de Wit het leer in de rechterbovenhoek. Vosmeer bleef de betere ploeg, maar na ruim een half uur scoorde de thuisclub toch de gelijkmaker door het afstraffen van een mis verstand in de verdediging. Twee minuten later kon Jos de Wit al leen doorgaan, hij omspeelde de keeper en scoorde beheerst 1-2. In het begin van de tweede helft verloren de bezoekers de concen tratie even uit het oog en invaller doelman Gerwin Hoek moest en kele ingrepen toepassen om doel punten te voorkomen. Na een kwartier nam Vosmeer het heft echter weer in handen. Cees Tim mermans scoorde twee keer bin nen vijf minuten en besliste daar mee de wedstrijd. Een kwartier voor tijd kwam SAB nog terug tot 2-4, maar Jos de Wit velde het de finitieve vonnis met twee doelpun ten: 2-6. Vosmeer 3 verloor ook de laatste competitiewedstrijd tegen MOC 4 met 0-2. De vierde Vosmeer keus kreeg MOC 9 op bezoek en be haalde een 4-0 overwinning. Tegen het naar de hoofdklasse promoverende LF RKC zorgde Vosmeer voor een sensatie, door na een 0-2 achterstand de Waal- wijkers nog met 3-2 te verslaan. Vosmeer kon niets meer halen, maar de 11-0 nederlaag in de uit wedstrijd zat de dames niet lekker. De toeschouwers zagen daardoor een leuke wedstrijd met RKC als meest aanvallende ploeg, maar de Thoolse verdediging stak in goede vorm. Steeds wist men RKC op de 16 meter op te vangen. Vosmeer kreeg enkele kansjes die onbenut bleven en de RKC-doelvrouwe kreeg voor rust dan ook weinig werk. Met nog enkele minuten te gaan moest de oranje-zwarte ver dediging voor het eerst capitule ren. In de laatste minuut mocht de Brabantse linksbuiten op de rand van buitenspel doorgaan en tekende 0-2 aan. De thee deed Vosmeer goed. De eerste vijf minuten werd de ploeg nog in de verdediging gedrongen, maar langzaamaan nam men het initiatief over en na tien minuten resulteerde dat in een doelpunt. Vanaf 25 meter haalde Helma Verhees vernietigend uit en scoor de in de bovenhoek 1-2. Vosmeer kreeg hierna vleugels en ging met nog meer energie voetballen. RKC moest terug en na 13 minuten so leerde Helma Verhees door de ver dediging en passeerde de keeper. RKC was aangeslagen en zat er conditioneel ver door, dit in te genstelling tot Vosmeer. Na 20 mi nuten kwam de thuisclub op voor sprong. Maja Vermaas brak door, haar schot werd door de keeper losgelaten en Anita Goedegebuu- re was er als de kippen bij om dit buitenkansje te verzilveren. De gasten raakten geïrriteerd en een van hen verdween in het boekje van de scheidsrechter toen ze Ani ta Verhees van achteren aantikte. In de slotfase kwam RKC met een wanhoopsoffensief, wat tot spec taculaire momenten voor het Vosmeer doel leidde. Gescoord werd er niet meer, zodat de com petitie voor Vosmeer prachtig werd afgesloten. Klundert heeft het veteranentour nooi van Stavenisse gewonnen. De Brabanders behaalden 7 punten. Smerdiek werd met 5 punten twee de, WC derde (3 p.), Stavenisse vierde (3 p.) en Noad eindigde als vijfde met 2 punten. Smerdiek-SCS 0-1, Noad'67-VVC 0-2, Klundert-Smerdiek 0-0, SCS- Noad 1-2, VVC-Klundert 0-1, Smerdiek-Noad 2-0, SCS-VVC 0-0, Noad-Klundert 0-3, VVC- Smerdiek 0-1, SCS-Klundert 0-1. WHS D en E hebben een tournooi in Zwaluwe gewonnen. De F werd derde. De A-junioren van WHS behaalde de derde prijs op een tournooi bij Dioz. De C-jeugd werd derde op het tournooi van Kogelvangers uit Willemstad. man opereerde als doelman. Han Vroegop en Martin van Bende- gom vielen in omdat Leen Goede- gebuure, Nico Overbeeke en Ko Verkerke ontbraken. Na een 1-0 achterstand zorgde Jo Ridderhof voor de gelijkmaker, maar Klundert nam opnieuw een voorsprong: 2-1. WHS kreeg kan sen, maar de Brabantse doelman weerde zich uitstekend en zijn ploeg scoorde opnieuw: 3-1. Een kwartier voor het einde verkleinde Jaap Verhoef de achterstand tot 3-2 en dat was ook de eindstand. Tijdens het tiende Zeeuws Zangersmanifest in Middelburg hebben zo wel het Gereformeerd gemengd koor Canticum uit Tholen als de ge mengde zangvereniging V.Z.O.S. uit Sint Philipsland een tweede prijs behaald. Beide koren kwamen uit in categorie C, waar V.Z.O.S. 330 punten behaalde en Canticum 322. Onder leiding van dirigent Iz. Rie- De drie juryleden waardeerden van de juryleden een 'ontsporing' in de slotmaten en bij het andere werk constateerde hij, dat het te serieus was opgevat. Oefeningen op de ademsteun en souplesse in de hoogte zullen, aldus de jury, veel helpen. Overigens vindt men het koor zeer gedisciplineerd, maar het is een prestatie om met zo weinig mannen in het koor, ten opzichte van het aantal vrouwen, een zo goed resultaat te bereiken. Het juryrapport spreekt verder van een mooie koorklank en een vooruitgang bij de tenoren. dijk uit St. Maartensdijkbracht Canticum de werken 'In den Ar men dein' van Melchior Frank en 'Quod Libet' van L. Toebosch ten gehore. Het eerste werk leverde 158 punten op en het tweede 164. beide nummers met zevens en achten. Een 6 voor de uitspraak bij het eerste werk en een 9 voor de nuancering bij het tweede nummer waren uitschieters. Bij het werk van Frank hoorde een V.Z.O.S. Sint Phlilipsland voerde onder leiding van dirigent J. Wes- dorp twee werken uit. De keuze van die nummers werd door alle juryleden met een 9 bekroond. De overige onderdelen leverden ze vens en achten op. De werken 'Dieu qu'il la fait bon regarder' van C. Debussy en 'Magnificat' van H. Purcell leverden respectie velijk 166 en 164 punten op. Ook in dit koor blijken de mannen on dervertegenwoordigd. Bij het eer ste stuk werd wat gezakt, aldus het juryrapport en ook over het Frans was er een opmerking. Het tweede stuk gaf problemen bij het er in houden van de spanning. "Een mooi koor, met mogelijkhe den, mits goed overwogen reper toirekeuze", aldus het jury rapport. B4: 1. Wik Wemeldinge 93.95 p., M.T.V. '69 Middelburg 91.85 p. 2. 2. Volharding Wethouder van sportzaken P. van Schetsen zei in zijn openings woord dat het gemeentebestuur blij is, een steentje te kunnen bij dragen aan een gezonde sportbe oefening. De sterke ledenvermin dering waarmee alle sportbonden te kampen hebben is volgens de wethouder ook een zorg voor de gemeentelijke overheid. Door het schoolsportproject probeert men sportdeelname te stimuleren. Gymnastiek is, volgens Van Schet sen, bij uitstek de mogelijkheid het kind ijn zijn groeifase te on dersteunen tot een harmonische ontwikkeling van het beweging sapparaat. Hij was van mening dat gymnastiekverenigingen daar op moeten inspelen en laten mer ken dat ze er zijn. De verrichtingen van de bijna 500 deelneemsters werden door 16 ju ryleden beoordeeld, 's Morgens kwamen de categorieën Al, B2, B3 en B4 aan de beurt en 's mid dags A2, A3, A4 en BI. De A- categorie bestond uit sprong, mat, brug en ringen, terwijl de B- categorie in plaats van ringen de evenwichtsbalk op het program ma had. De individuele categorie (C) kende geen winnaars uit de re gio. De omvang van een dergelijk sportevenement brengt natuurlijk altijd problemen mee. Men kreeg dan ook een achterstand op het programma, maar aan het einde van de dag kon de Rabo-cup aan een groot aantal winnaressen en ploegen worden overhandigd. El ke deelnemer kreeg bovendien een herinneringsstandaard en een di ploma. De hele dag door was er op de tribunes veel publieke be langstelling. De organisatie was in handen van de Thoolse gym nastiekvereniging Olympia. Al t/m 11 jaar: 1. E.M.M. Terneuzen 133.90 p., 2. Koudekerke 3 132.85 p., 3. Udi B.o.Z. 132.80 p., 4. Volharding 5 Goes 131.90 p., 5. Atlas 2 131.40 p., 6. Kwiek Stavenisse 131.30 p., 7. WIK St. Annaland/Olympia Kapelle 130.95 p., 8. Spido Oud-Vossemeer 128.95 p. B3: 1. E.M.M. 97.95 p. 94.30 p. B2: 1. MTV 7 100.65 p., 2. M.T.V. 6 98.35 p., 3. Volharding 3 97.10 p. A2 12-13 jaar: 1. E.M.M. 2 130.90 p., 2. Olympia Tholen 130.40 p., 3. Olympia Kapelle 128.90 p., 4. Spido 1 Oud-Vossemeer 128.85 p. A3 14-15 jaar: 1. Olympia Tholen 128.90 p., 2. Kou dekerke 128.25 p. A4 dames 16 jaar: 1. Udi 133.65 p., 2. Olympia Tholen 133.30 p. BI: 1. Udi 105.25 p., 2. Volharding 103.95 p., 3. Volharding 102.55 p., 4. M.T.V. '69 101.25 p. Individueel Cl t/m 11 jaar: IW. van 't Westende Koudekerke 34.55 p., 2. L. van Driel E.M.M. 32.90 p., 3. A. de Munck V.T.V. 32.55 |j., 4. M. Schaub E.M.M. 32.30 P- C2 12-13 jaar: 1E. Knol Koudekerke 33.85 p., 2. R. Jobse Khudekerke, M. Dekker Kou dekerke 33.60 p., 3. S. Post V.T.V. 32.85 p. C3 14-15 jaar: 1. J. Ventevogel M.T.V. 33.10 p., 2. J.v.d. Heyden 32.40 p., A. Vermeiren 29.90 p. Drie jaar geleden nam Rino Keur de bloemenkas met fresia's en trosanjers aan de Leguitsedijk over van de heer G. Dijkman. Keur's start ging niet over rozen: na een half jaar bevroor de helft van zijn bloemen omdat de ver warmingsketel kapot ging. Keur knapte de kas met een oppervlak te van 10.500 vierkante meter op, verbeterde het verwarmings systeem en stootte de produktie van anjers af. Dit jaar kweekt de Tholenaar voornamelijk nieuwe rassen fresia, zoals Golden Crown, Polaris, Uchidee, Cordu- la en Athene. Nu al bestaat 60% van het kasoppervlak uit deze ras sen en binnen twee jaar hoopt Keur de oude rassen (Blue Hea ven) te hebben vervangen. "De winst is het grootst bij deze nieu we rassen omdat de bol en de kra len het duurst zijn", legt hij uit. "Wat je in de grond stopt, krijg je op twee manieren terug; als bloem en als knol met twee of drie kralen". Per vierkante meter teelt de tuinbouwer 96 planten. Fresia gedijdt het best bij een bodem- temperatuur van ongeveer 16 gra den Celsius. Om afkoeling van de bodem in de winter tegen te gaan wordt de aarde afgedekt met houtwol en styromyl (korreltjes piepschuim). Tijdens de zomer houdt deze laag de bodem koel. Volgens de heer Keur zijn fresia's één van de moeilijkste bloemen om te kweken: "Het is vooral de beheersing van de luchtvochtigheid in combinatie met de juiste bodemtemperatuur die je moet bewaken". Het was voor de bloemenkweker niet gemakkelijk om de nieuwe rassen naar zijn Thoolse kas te krijgen. De veredelbedrijven be schermen namelijk deze rassen door middel van een licentie: de koper mag het eerste jaar geen kralen op de vrije markt brengen maar moet deze aan de verkoper terugverkopen. Keur: "Het kost heel veel moeite om er tussen te komen maar door veel vakten toonstellingen te bezoeken, is het me gelukt van die nieuwe rassen bepaalde partijen in te kopen. Zo wist de bloemenkweker een partij knollen van het ras Cordula te be machtigen ongeveer de helft van de totale partij die in Nederland voorhanden is. Het kost Keur geen moeite de voordelen van de nieuwe rassen op te sommen: "Ze zijn beter bestand tegen virussen, minder gevoelig voor bodemtem peratuur, de opbrengst per vier kante meter is hoger en ze zijn langer houdbaar". Van knol tot bloem is vier a vijf maanden no dig maar de fresia is het gehele jaar te telen. Hierbij speelt be- drijfshygiëne een voorname rol: elke week wordt de kas schoonge maakt met een hogedrukslang (50 atmosfeer) om de overdracht van het virus fusarium tegen te gaan. Als de oude knollen zijn verwij derd wordt de grond 5 a 6 uur 'gëstoomd'. Maandag, dinsdag en woens dagochtend staat Keur om drie uur op om met zijn produkten naar de veiling in Bleiswijk te gaan: "Als je in de tuinbouw iets wil bereiken, moet je meer uren maken dan een ander, anders kom je er niet". Omdat hij over een bedrijfsleider beschikt in de persoon van A. van Aert (20), die de kneepjes van het vak kent, kon Rino Keur nieuwe wegen in de bloemenbranche ex ploreren: Samen met Rob van der Laan uit Tholen richtte hij de ex portfirma Annèl op waarmee het duo snijbloemen en potplanten op de Zwitserse markt brengt. Dat kon echter alleen wanneer er ook een Zwitserse firma werd gesticht: Blumen und Pflanzen Discount Holland. Maar voordat dat zover was hadden de heren Van der Laan en Keur al menig reisje naar Zwitserland onderno men en Nederlandse instanties af- De heren R. van der Laan, A. van Aert en M. Keur, v.l.n.r., snijden fresia in de bloemenkast aan de Leguitsedijk bij Oud-Vossemeer. Hollandse bloemenkas wordt ge bouwd. Daarover wordt nu nog onderhandeld. Volgens Van der Laan zijn de Zwitsers moe van de hoge prijzen die ze voor een bosje bloemen of een potplant uit moe ten geven: "Een Zwitser koopt al leen een boeket voor een speciale gelegenheid. Als hij op straat loopt denkt hij niet bij zichzelf, laat ik eens een bloemetje ko pen". Deze zogenaamde "im pulsverkoop" die de Nederlander wel kent willen Van der Laan en Keur stimuleren. De heer Keur ziet nog tal van mogelijkheden om op de markt in Zwitserland te opereren: "De Zwitsers willen ook planten in huis. We kennen iemand die heeft zo'n veertig planten staan, net een Hollandse huiskamer. "Volgens het principe 'Hoort zegt het voort' werkt het duo nu al met bestellingen. Het aantal te ëxporteren geraniums schoot omhoog van 100 naar 4500 exemplaren. Keur: "We zijn nu zover dat we ook een werkvergun ning hebben gekregen. Bovendien werden aan de Thool se ondernemers verkoopvergun ningen verleend voor het kanton Schywz en Zürich. Volgens Keur een voorrecht want 'voor die stre ken worden geen vergunningen aan andere Nederlanders af gegeven'. Het Thoolse duo lijkt zich een goede Uitgangspositie op de Zwit serse markt te hebben veroverd: "Op het ogenblik groeit het een beetje erg snel. We moeten nuch ter blijven en de zaak geleidelijk opbouwen en in de hand zien te houden", benadrukt de heer Keur die ook de gevolgen van de groei in de onderneming voor de Thoolse werkgelegenheid onder de aandacht brengt. "Binnenkort zullen we meer personeel in dienst moeten nemen om de bloemen en planten in te pakken". (In de kas begon Keur drie jaar geleden met twee part-timers, nu zijn er twee personeelsleden met een volledige betrekking). gelopen teneinde hun idee in een werkbare vorm te gieten. Van der Laan: "Bij de Kamer van Koop handel en de Economische Voor lichtingsdienst was er niemand die ons goede informatie kon geven over hoe we met Zwitserland han del zouden kunnen drijven. Al leen een voorlichter van de Rabo bank kon ons redelijk op weg hel pen. Uiteindelijk hebben we een expediteur gevonden die hierover voldoende kennis in huis had". De heer Van der Laan had eerder, tijdens een bezoek aan Zwitser land, gemerkt dat de Zwitserse consument veel geld moet neertel len voor een bosje bloemen: "Voor een bosje fresia's die hier 2 gulden tachtig op de veiling doet, betaalt een Zwitser 28 gul den". Dit wordt veroorzaakt door de lange weg die de bloem gaat via de exporteur, de impor teur, de groothandel en de win kelier. Met het opzetten van de Neder landse en de Zwitserse firma heb ben de Thoolse ondernemers een rechtstreekse lijn van Nederland naar de klant in Zwitserland tor stand gebracht waardoor de prijs van het bosje fresia's kan zakken naar een 'redelijk' niveau. Eén van de problemen waarop Keur en Van der Laan stootten, was het feit dat een partij bloemen al ver kocht diende te zijn nog voordat de bloemen de Zwitserse grens waren overgebracht. De eerste keer waagden de ondernemers de gok: met een "breed assorti ment" bloemen gingen ze de Zwitserse markt op, maar ze kwa men niet van de hele partij af. De waarde van het restant bedroeg 3000 gulden. Keur: "Zonder im portbureau moet je die partij dan weer vanuit Zwitserland opnieuw exporteren. Dat kost dan weer net zoveel als die partij waard is". Van der Laan: "Zo raakten we een paar duizend gulden kwijt en werden we een illusie armer. Met de Zwitserse compagnon in onze firma is dat probleem nu uit de wereld". Voor het tweetal betekent handel drijven met Zwitserland dat ze el ke week drie dagen van huis zijn; 's woensdagsavonds vertrekken ze met snijbloemen en potplanten (waaronder fuchsia's en gerani ums) naar de grens, rijden de hele nacht door, brengen hun waren op donderdag en vrijdag aan de man en keren zaterdagochtend te rug op Tholen. Binnenkort opent het duo een bloemenzaak in een van de voorsteden van Zürich. Ook is het de bedoeling dat er een De heer Van der Laan vindt het jammer dat er niet meer Thoolse bloemenkwekers zijn van wie ze rechtstreeks af kunnen nerpen: "Er zijn er hier maar een paar met wie we zaken doen". De bloemenexporteurs hebben geen hoge pet op van de inspan ningen die de gemeente Tholen zich getroost om premies te verle nen aan bedrijven die zich binnen de gemeentegrenzen willen vesti gen. Keur: "Als je zelf iets opzet, hoor je niks van de gemeente. Drie jaar geleden ben ik als on dernemer gestart maar een start premie heb ik niet gezien. Als je ziet hoeveel bedrijfjes in het be drijfsverzamelgebouw frauderen of failliet gaan, dan kost dat de gemeenschap geld waar we alle maal hard voor moeten werken". De wethouder van ^onomische zaken, J. Versluijs zei desge vraagd dat de gemeente Tholen geen aparte starterspremie kent maar wel premies toekent aan on dernemers die op de daarvoor bestemde terreinen bedrijven wil len vestigen of uitbreiden. "Als er buiten deze terreinen bedrijven zijn die willen uitbreiden, dan kan daar een extra aanvraag voor ge daan worden". Versluijs benadrukt dat de pre mieregeling niet alleen voor on dernemers geldt van buiten de Thoolse grenzen: "We denken wel degelijk aan de eigen onder nemers en onderhouden via be drijfsbezoeken contact en via het overlegorgaan van de Thoolse in dustrie. Het zou best kunnen zijn dat we nog niet bij de heer Keur langs geweest zijn". Volgens de wethouder is het aantal misluk kingen in het ondernemerscen trum tot nu toe beperkt gebleven tot twee. "Men zegt zo gemakke lijk dat er gemeentegeld mee ver loren gaat maar het is nog maar één keer gebeurd dat de gemeente een achtergestelde lening niet heeft terug kunnen vorderen". Bovendien stelt Versluijs dat de huidige premieregeling kan wor den toegepast dankzij bijdragen van het ministerie van Sociale Za ken en uit het provinciaal Werk- gelegenheidsfonds. "Zonder die bronnen zouden we deze premies niet toe kunnen passen". De wethouder beschouwt de wer vende activiteiten van de gemeen te en de financiële middelen die daarmee gemoeid zijn als 'een heel bescheiden zaak'. "Zeker als je dit vergelijkt met wat er op rijksniveau voor subsidieregelin gen voor bedrijven bestaat" aldus Versluijs die 'iedereen uit daagt die beweert, dat de gemeente Tholen meer doet voor onderne mers van buitenaf dan voor de Thoolse".

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 11