Commissie lost probleem volkstuinders niet op Staten kiezen één nieuwe gedeputeerde BEZT radio legt en nadruk zaalsteun op Statenlid L.A.M. Elenbaas zegt Middelburg vaarwel lil Oranjerie in Buitenzorg St. Maartenshof vijftien jaar Tholen geeft aanzet tot emancipatiebeleid Samenwerking geen stok achter de deur Meerderheid steunt handelwijze Thools college DE KANDELAAR Nieuw bestuurslid Geen aparte portefeuille vrouwenemancipatie Woensdag 29 april 1987 DE EENDRACHTBODE 11 "In het verleden is de grond achter het zwembad in Tholen al een keer bestemd voor een sportvoorziening", aldus wethouder J. Versluijs, die vasthoudt aan het standpunt, op dat perceel geen volkstuinen aan te leggen. Verdubbeld Kon. Julianastraat Speeltuin Vier andere fractievoorzitters aan het werk "De prioriteit van BEZT ligt bij radiouitzendingen en zaalondersteuning. T.V. moet van een hoger niveau zijn dan een video opname gemaakt door een ama teur." Voorzitter A.A.M. van Loon van de Bejaarden- en Ziekenomroep Tholen zei dat in de commissie sociaal-cultureel werk, waar hij gebruik maakte van het spreekrecht. Overigens gaf de commissie een positief advies over de subsidie aan vraag van de omroep, zij het dat een zekere samenwerking met de Sloth werd be pleit. Vrije nieuwsgaring Eigen waarde Wel behoefte? Subsidie Sloth Apparatuur Stemmingen Fractieleiders VVD'er uit Scherpenisse: politiek is golvende beweging L.A.M. Elenbaas uit Scherpenisse kreeg bij zijn afscheid na een sta tenlidmaatschap van 17 jaar het provinciewapen in glas-in-lood van com missaris der koningin dr. C. Boertien. Mooie baan INLIJSTINGEN WONING DEKORATIE S 01640-33068 Strand Gorishoek op reservelijst Bestuurskracht groter BALLET- EN DANSKLEDING Geen zenuwen Uitgebreid feestprogramma voor jubileum B. en w. van Tholen willen geen emancipatiecommissie instellen, noch een afzon derlijke portefeuille voor emancipatiezaken in het leven roepen. Dat antwoordde wethouder J. Versluijs op vragen in de commissie sociaal-cultureel werk. De stich ting 'Vergeet-mij-niet' pleitte daar tijdens het spreekrecht wel voor. Te rooskleurig 0p kiertje Kinderopvang In de commissie sociaal-cultureel werk wees hij het voorstel van P.C. Geuze van de hand, om de grond aan de volkstuinders beschikbaar te stellen zolang de gemeente die niet nodig heeft. In de meerjaren ramingen van de gemeente Tholen vond Geuze geen enkele aanwij zing, dat er ook werkelijk plannen bestaan om ter plaatse een sport voorziening te realiseren. Hij wil de het perceel daarom voor 5 tot 15 jaar aan de volkstuindersvere- niging in gebruik geven. Wethouder Versluijs wees hem er op, dat de meerjarenramingen niet verder strekken dan de eerst komende drie jaar. Daarna zou het probleem weer levensgroot aanwezig zijn, aldus de wethou der, die bang was dat er dan zou worden aangeklopt voor vervan gende grond. Mevrouw M. van Driel-Vaders vond het probleem minder groot. "Ze weten de consequenties. Na die drie jaar vertrekken ze gewoon uit hun tuintje. Bij volkstuinders hoeft er niets gesloopt te worden, in het najaar is hun tuin leeg." Wel vroeg ze zich af of de animo voor een tuintje op dit moment nog zo groot is, want in Oud Vossemeer zijn de huurprijzen maar liefst verdubbeld. Wethouder Versluijs antwoordde, dat de huurprijzen van de tuintjes niet gelijk zijn, maar per complex worden vast gesteld. De prijs van Oud Vosse meer zegt dan ook niets voor die van Tholen. P.J. Moerland begreep niet, waar om er toch niet een vereniging was opgericht, om zo sterker te staan. Geuze zag een volkstuinvereni ging zonder tuingrond niet zitten en de initiatiefnemers wilden destijds die kosten dan ook niet maken. Geuze ging verder met de wethou der in discussie over een bedrag van 800 gulden, dat de vereniging i.o. destijds ontving. Geuze sprak van een 'zeer tijdelijk renteloos voorschot', maar volgens Versluijs betrof het wel degelijk een start subsidie. Overigens was dat van weinig belang, want Geuzé zei dat een eventuele vereniging helemaal niet overweegt om subsidie aan te vragen. De wethouder concludeerde ook, dat er bij de tuinders misverstan den bestaan over de rol van de ge meente bij de verwerving van grond. "Ik begrijp nu nog steeds niet, waarom het in de Kon. Julia nastraat gestrand is", zei hij. De gemeente was toen zelfs bereid de benodigde gelden tegen een ac ceptabele rente voor te schieten. W. Peeks had er moeite mee te ad viseren over incidentele oplossin gen. Zijn voorstel om de gemeente te adviseren haar rol in deze zaak weer op te pikken en mee te blij ven zoeken naar een geschikt stuk grond, werd door vier commissie leden ondersteund. Alleen de da mes M. van Driel-Vaders en M. Mayer-Goedegebuure steunden het idee van Geuze. met het college eens, om de speel tuin aan de Oostsingel in Sint Maartensdijk slechts gedeeltelijk op te knappen en een deel van de versleten speeltoestellen niet meer te vervangen. Geuze pleitte er voor, om bij een grotere belang stelling van de omwonenden in de toekomst, dit standpunt alsnog te herzien. De commissie was het volledig Mevr. G. de Vries-Hommes(PvdA) uit Oostburg is gisteren als nieuwe gedeputeerde gekozen als opvolger van mr. J.P. Boersma. Zij kreeg 40 stemmen, 6 waren er blanco. De nieuwe fractievoorzitter van de groot ste partij in de Zeeuwse staten, mr. J.A. de Boe(CDA) uit Poortvliet, wenste haar veel sterkte toe bij de inhaalwedstrijd. De andere vijf gedeputeerden zijn namelijk al ervaren bestuurders: drs. R.C.E. Barbé en J.B. Ventevo- gel van het CDA, W. Don van de PvdA, alsmede J.D. de Voogd en mevr. E. Maris-Koster van de VVD. Barbé, Don en De Voogd kregen elk 39 van de 46 stemmen, 7 waren er blanco. De vijf SGP- statenleden hadden aangekondigd blanco te stemmen omdat ze ge passeerd waren bij de collevor- ming. Ook de PvdA was als ver kiezingswinnaar niet tevreden. "Bij de collevorming wordt er al tijd politieke pijn geleden en soms persoonlijke pijn", concludeerde De BEZT maakt gebruik van een intern antennesysteem in de tehui zen, waardoor iedere bewoner op de eigen kamer kan luisteren, al dus Van Loon. Een aansluiting op de kabel is er niet, de Casema wil alleen afzonderlijke aansluitingen in alle appartementen aanleggen. Maar volgens Van Loon kan dat niet voor de huidige verzor- gingsprijs die de bejaarden beta len. Wegens de hoge kosten die het copiëren van de programma- bandenfdie behalve in Ten Anker, ook in Sint Maartenshof en de Schutse gebruikt worden) met zich brengt, wil BEZT het be drijfsleven gaan benaderen voor sponsoring. Van Loon zei ook, dat er een samenwerking komt met de huisomroep van zieken huis Lievensberg. Wethouder J. Versluijs wilde we ten, of er ook plannen bestaan voor samenwerking met de Sloth. Hij zag daarin een mogelijkheid om de kosten, die nodig zijn voor het verslaan van een evenement, te drukken. Van Loon zei samenwer king niet af te kappen, maar wees tevens op de vrije nieuwsgaring. Beide omroepen werken vanuit een verschillende optiek. Momen teel is er alleen contact met techni sche medewerkers van de lokale omroep. Mevrouw M. van Driel-Vaders vroeg, of de bewoners abonne mentsgeld moeten betalen. Dat bleek niet het geval, via de verzor- gingsprijs draagt ieder in de kosten bij. Mevrouw M. Mayer- Goedegebuure wilde weten, of er alleen vrijwilligers bij de BEZT werken, of ook personeelsleden van de tehuizen. En doen die dat dan in de eigen tijd? Zij vond niet, dat subsidieverlening afhan kelijk zou moeten zijn van een be reidheid tot samenwerking met de Sloth. "Samenwerking moet geen stok achter de deur zijn." Ze vond dat ieder in de eigen waarde gela ten moet worden. "Vanavond zit ten hier toch ook drie mensen van de pers." "Maar die krijgen geen subsidie", diende de wethouder haar van re pliek. Het hoge bedrag voor drukwerk en kantoormiddelen in de begro ting verwonderde mevr. Mayer. "Duizend gulden is wel veel, ver geleken mët de Sloth die daarvoor driehonderd gulden opvoert." paratuur tussen Sloth en BEZT en W. Peeks onderschreef dat. P.C. Geuze vond zelfs, dat Sloth ver plicht zou moeten worden om de huisomroep bij te staan. Wethou der Versluijs zou ook graag een zekere vorm van samenwerking zien. Hij stelde eveneens, dat de BEZT net als de Sloth als vrijwil ligerswerk zou worden gesubsi dieerd. In een gesprek met de ini tiatiefnemers zou bovendien dui delijk moeten worden gemaakt, waarop ze in de toekomst wel of niet kunnen rekenen. Mevrouw Van Driel had in Ten Anker enkele mensen gesproken die niet eens bleken te weten wat de ziekenomroep was."Daar stond ik van te kijken." Ze vroeg zich af of er bij de mensen wel behoefte aan is. De vrees van mevrouw Mayer, dat er in de toekomst mis schien nog meer groeperingen wil len gaan uitzenden, werd door Versluijs weggenomen. "Er bestaat slechts één zendmachti ging en die heeft de Sloth." Peeks bekritiseerde de procedure bij het verlenen van subsidie aan de lokale omroep Sloth. Daarbij was alleen de commissie financiën om advies gevraagd. Versluijs zei, dat de begroting erg laat was inge diend en het college Sloth snel van dienst wilde zijn. Hij gaf Peeks toe, dat er wel schriftelijke infor matie aan de commissieleden gestuurd had kunnen worden. Mevrouw A. Stolk-Lankhorst zag wel wat in een uitwisseling van ap- mr. De Boe, die bij de discussie de spits afbeet. Hij was, evenals de verliezende VVD, wel tevreden. Met name ook omdat Barbé het vice-voorzitterschap van de PZEM heeft overgenomen van De Voogd. Het voorzitterschap van de Zeeuwse energiemaatschappij blijft in handen van Don. Ventevogel kreeg evenals mevr. De Vries 40 stemmen, 6 blanco. Voor de laatste zetel waren er twee kan didaten: mevr. Maris-Koster en W.P. Rentier(SGP). De eerste werd met 35 stemmen herkozen, Rentier kreeg 8 stemmen, 3 waren er blanco. Het waren gisterochtend langduri ge stemmingen in de provinciale staten, want behalve gedeputeer den, moesten er ook leden in ver schillende besturen gekozen wor den. De raad van bestuur van de PZEM was daarvan één van de belangrijkste. E. Ph. Nieuw- kerk(CDA) uit Poortvliet werd daarin herkozen. Zijn partijge noot De Boe werd weer bestuurslid van de gemeenschap pelijke regeling integratie biblio theekwerk Zeeuwse Bibliotheek en kwam verder in de Arob- commissie klachten en verzoeken. H. Venekamp(PvdA) uit Tholen kwam opnieuw in de algemene vergadering van aandeelhouders van de NV Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij, evenals M. Dijke(SGP) uit Scherpenisse. Venekamp werd tevens bestuurslid van de stichting Zeeuws Studie fonds en Dijke kwam weer in het bestuur van de stichting federatie ve Provinciale Bibliotheekcentrale Zeeland. De drie grote partijen hadden al lemaal een nieuwe fractievoorzit ter. Behalve De Boe(CDA) was dat P. de Nooijer(PvdA) uit Mid delburg en J.I. Hennekeij(VVD) uit Breskens. Ook de RPF/GPV- combinatie had een nieuwe voor man: P. Roose uit Hoek. Eén statenlid werd dinsdag nog niet geïnstalleerd: dhr. D. Eve- leens(PvdA) uit Ellewoutsdijk. Zijn geloofsbrieven waren pas vrijdag onderzocht en volgens de Kieswet moeten er dan zeven da gen verstreken zijn, voordat de in stallatie kan volgen. De eerstvol gende statenvergadering is 5 juni. Na 17 jaar heeft de 64-jarige L.A.M. Elenbaas uit Scherpenisse vrijdag in Middelburg afscheid genomen van de provinciale staten. Als statenlid voor de VVD specia liseerde Elenbaas zich in ruimte lijke ordening, economische za ken en financiën. Hij was gedu rende twaalf jaar voorzitter van de commissie ruimtelijke orde ning, maar kreeg de laatste vijf jaar als fractievoorzitter van zijn partij ook met andere zaken te maken via het overleg met andere commissies. Terugkijkend op deze politieke loopbaan zegt de heer Elenbaas: "Ik heb het statenwerk met bij zonder veel plezier gedaan, maar ik heb er ook naar toe geleefd dat er een keer een eind aan zou ko men. Gemiddeld had ik er twee dagen per week werk aan en een retour Middelburg is toch altijd nog 165 kilometer. Dat gaat op den duur ook wegen". De heer Elenbaas trad met nog twaalf statenleden terug uit de provinciale politiek: "Er moeten nu maar weer eens anderen aan bod komen. Ik vind, dat je niet altijd en eindeloos op dezelfde plaats moet blijven zitten". Het ex-statenlid heeft nooit de ambitie gehad om gedeputeerde te worden, hoewel hem die kans een keer was geboden: "Dan had ik mijn mooie baan bij de Vereni ging van Nederlandse Groenvoe- derdrogerijen op moeten geven". Elenbaas is landelijk voorzitter van die vereniging en moet in die hoedanigheid vaak op stap om te onderhandelen op verschillende ministeries en in Brussel, ook als bestuurslid van de Commission Intersyndical Deshydrateurs Eu- DF KANDELAAR KREMERSTRAAT 4 BERGEN OP ZOOM Advertentie I.M. De aanleg van een strand bij Go rishoek staat in 1988 pas op de re servelijst van projecten, die het provinciaal bestuur bij de minis ter van landbouw en visserij voor subsidie heeft voorgedragen. Die voorziening zou 300.000 gulden kosten. De provincie heeft tien projecten bij de minister ingediend in het kader van de openluchtrecreatie. Uitvoering kost ruim 1.1 miljoen gulden, maar de gemeenten heb ben bij de provincie totaal voor vijftig miljoen gulden wensen in gediend. Eerste op de reservelijst staat een strand van 150.000 gul den op Neeltje Jans. Gedeputeerde Staten vinden, dat de minister zijn aandacht teveel op groenvoorzieningen in de Randstad richt. Ze hebben zich bij de keuze van de tien projecten la ten leiden door toeristisch- recreatieve belangen, alsmede de planologische, technische en fi nanciële haalbaarheid. Het gemeentebestuur vindt het zinvol met de naamgeving van nieuwe straten de herinnering le vend te houden aan de buiten plaats Buitenzorg in Tholen. In de eerste twee decennia van deze eeuw woonde daar jonkheer Van Vredenburch. In het uitbrei dingsplan Buitenzorg III komt waarschijnlijk al dit jaar een ge deelte van de straataanleg in uit voering. Het plan kan als een af gerond geheel worden gezien, zo dat nu al gekozen kan worden voor straatnamen die duidelijk bij elkaar horen. Een rosarium, een pergola en een oranjerie waren vaste onderdelen in de tuinen van dergelijke buiten plaatsen, zodat de gemeenteraad accoord ging met de straatnamen Rosarium, Pergola en Oranjerie. De laan die zich om het gehele plan slingert, wordt wegens zijn vorm Meanderlaan genoemd en het vrijliggende hofje in de Zuid- West hoek Meanderhof. ropeen. Bovendien vergt ook het werk als voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rabobank Nederland en het voorzitterschap van het algemeen bestuur van de stichting Beter Wonen de nodige tijd en aandacht. "Nu ik de staten kwijt ben, scheelt me dat tw& da gen in de week. Het zou voor mij niet goed zijn wanneer ik ineens op niks zou moeten terugvallen. Ook al ben ik bijna 65, ik voel me nog geen bejaarde", legt Elen baas uit, die het werk in de staten heeft zien toenemen. "Nieuwe le den krijgen tegenwoordig eerst een cursus voordat ze aan de slag gaan. In 1970 kwamen we -bij wijze van voorbereiding- op een zaterdagochtend bij de gedepu teerde thuis die dan het een en an der uitlegde. Daarna werd je op het statenwerk losgelaten, al was het werk toen aanzienlijk minder dan nu. Door de decentralisatie van rijk naar provincie zijn de ta ken voor de leden toegenomen". Voor de gemeentelijke herinde ling in 1971 vertegenwoordigde de heer Elenbaas de VVD jn de ge meenteraad van Scherpenisse. Om een zo groot mogelijke stem menwinst te behalen bij de verkie zingen in de nieuwe gemeente Tholen werden de verkiesbare plaatsen ingevuld door kandida ten uit de grootste kernen. Elen baas was daar niet bij, maar had zich samen met de PVDA-er J. Joppe wel sterk gemaakt voor de herindeling: "Het is een goede zaak geweest. De bestuurskracht van de gemeente is veel groter ge worden. In de gemeente Scherpe nisse kreeg je als raadslid alleen een velletje met de agendapunten van de raadsvergadering, de stuk ken zag je niet in zoals nu wel het geval is". In 1973 werd Elenbaas voorzitter van de VVD-afdeling Tholen en Sint-Philipsland, een functie die hij 9 jaar vervulde. Nu is hij nog lid van de 'commissie-20', een groep VVD-politici die maande lijks bijeenkomt en de raadsagen- da doorneemt. Elenbaas komt niet terug in de actieve plaatselij- Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots ke politiek: "Pertinent niet. Ik blijf me wel in de politiek interes seren en hoop dat de VVD in Tholen zijn derde zetel terug krijgt". Van het verlies van zetels van zijn partij ligt de heer Elen baas niet wakker: "Politiek is een golvende beweging. In de staten gingen we van 5 naar 8 zetels, toen naar 10 en nu weer naar 8". Overigens vindt de VVD-er dat de schade voor zijn partij tijdens de statenverkiezingen is meegeval len: "We hebben onze twee gede puteerden gehouden die flinke portefeuilles krijgen". Oud-Rabobank directeur A. van den Hoek kenschetste Elenbaas eens als 'een krachtig bestuurder, een man van de strakke lijn, nim mer emotioneel geladen'. "Naar buiten toe niet", haast Elenbaas de typering van Van den Hoek aan te vullen: "Ieder mens is emotioneel maar het heeft mij nooit parten gespeeld. Wanneer ik ergens achter mijn kathedertje stond, had ik geen last van zenu wen". Het ex-statenlid erkent, dat hij niet gemakkelijk van zijn standpunt is af te brengen als hij zijn mening over een bepaalde kwestie eenmaal heeft gevormd: "Maar ik heb er ook vrede mee wanneer pok onder eigen gelede ren afwijkende standpunten wor den ingenomen als dat goed ge motiveerd is. Volgens Elenbaas is het moeilijk precies aan te geven wat iemand als statenlid kan bereiken voor de streek als Tholen en St. Philips- land": Als statenlid behartig je een bepaalde portefeuille, je scha kelt deskundigen in op een be paald gebied. Je zit er niet alleen voor om de belangen van je eigen gebied te behartigen" Elenbaas vindt, bovendien dat deze regio met 5 van de 47 statenleden goed is vertegenwoordigd. De afstand die er zou bestaan tussen de re gio's en 'het Walcherse' vindt de heer Elenbaas sterk overdreven: "Als het om belangen gaat van bepaalde groeperingen, dan weet men de weg naar Middelburg wel te vinden. Toen over de herstruc turering van de zeven waterschap pen gepraat moest worden, was de publieke tribune te klein. Maar iemand die in Middelburg woont, zal natuurlijk gemakkelijker zelf naar de griffie stappen dan ie mand die op Tholen woont. Die maakt eerder gebruik van het sta tenlid in de buurt". Op de CDA-vergadering werd mevr. A. de Waal-Vos uit Tholen door de twintig aanwezigen als nieuw bestuurslid gekozen in plaats van dhr. Th.A.J.M. de Riet. De opvolging van de niet herkies bare J.D. de Korte uit St. Maar tensdijk werd nog niet geregeld. Mevr. De Ruijter uit Oud- Vossemeer deed verslag van de ad viesgroep van de Thoolse CDA- raadsfractie. Besloten werd de groep uit te breiden met vertegen woordigers van de ouderen en de jeugd. "De vergadering werd geleid door voorzitter A.A. van Nieuwenhuij- zen uit Anna Jacobapolder. Wouwsestraat 1 5, B.o.Z. Telefoon: 33666 Advertentie I.M. Het bejaardenverzorgingshuis Sint Maartenshof bestaat op 2 ju ni a.s. precies 15 jaar. Rond deze datum is een uitgebreid feestpro gramma opgezet. Het begint op 29 mei met een reünie voor oud medewerkers. Ook de huidige personeelsleden worden uitgeno digd. De officiële opening van de feestweek vindt een dag later plaats op 30 mei om 14.00 uur. Op 2 juni is er tussen de middag een feestdiner voor bewoners en personeel, terwijl er 's morgens al koffie met gebak is. Ook begint dan de wandeltweedaagse bij de jubilerende instelling. De finish is daar op 3 juni. Die dag is er ook een kerkdienst in samenwerking met de Pinksterketen. De basis scholen van Sint Maartensdijk ontplooien op 4 juni diverse acti viteiten in het bejaarden verzor gingshuis. Een jubileumreceptie is er op vrijdag 5 juni van 15.30 tot 18.00 uur. Dan staat er de gehele periode nog de tentoonstelling "15 jaar Sint Maartenshof" op gesteld. Tenslotte, enige maanden later -op 2 september- wordt in het kader van het jubileum nog een fancy-fair georganiseerd. Mensen die materiaal voor de ten toonstelling "15 jaar Sint Maar tenshof" hebben, worden ge vraagd dit tijdelijk beschikbaar te stellen. Vooral wordt gedacht aan foto's, krantenartikelen, dia's, maar ook smalfilms of video opnames. Verder kunnen oud personeelsleden, die zich nog niet hebben aangemeld voor de reünie dat alsnog doen op het adres Bloemenlaan 2 in Sint Maartens dijk, tel. 01666-2952. Hoewel er in de notitie vaagheden voorkomen is dat, aldus W. Peeks, niet zo erg: "Het is een aanzet tot een beleid". Hij was ingenomen met de heel andere geest van deze notitie ten opzichte van de eerste reactie van het college. P.C. Geuze wilde duidelijk om schreven zien, dat b. en w. geen emancipatiecommissie wensen. "Nu vind ik daarover in de notitie helemaal niets terug". Wethouder Versluijs herinnerde eraan, hoe de commissie bij de behandeling van de nota 'Emancipatie Tholender- wijs' met deze zienswijze instem de. P.J. Moerland herhaalde nog eens, te hechten aan het voortbe staan van de werkgroep vrouwen emancipatie. Peeks wilde wat meer duidelijkheid over de finan ciële kant van deze zaak, maar dat kon volgens Versluijs niet, voor de commissie zich over de notitie had uitgesproken. Mevrouw A. Stolk-Lankhorst ver wachtte weinig van het voorrang geven aan vrouwen bij benoeming in commissies en werkgroepen, als daarbij gelet wordt op gelijkwaar dige kwaliteiten. "Vrouwen met gelijkwaardige kwaliteiten zijn er minder, door te weinig scholing". Besloten werd in de tekst te ver werken, dat deze kwaliteiten niet een bestuurservaring betreffen. Versluijs zei, dat bij de samenstel ling van de commissie sociaal- cultureel werk terdege rekening was gehouden met een evenredige vertegenwoordiging van vrouwen en mannen. Voor kinderopvang wil het college best mogelijkheden scheppen, aldus de wethouder, hoewel nog te weinig bekend is over belemmering van deelname in adviesorganen door vrouwen wegens gebrek aan kinderopvang. Moerland vond de opmerking, dat de ouders via de medezeggen schapsraden invloed hebben op het schoolwerkplan, te rooskleu rig voorgesteld. De meeste ouders hebben te weinig kennis van za ken. Versluijs gaf dat wel enigs zins toe, maar benadrukte dat de mogelijkheid aanwezig is. Ook zijn er in veel gevallen nog ouder raden. Peeks vroeg zich af, hoe je als ouder zo mondig wordt. Me vrouw Stolk vond het een taak van de gemeente om de ouders te wijzen op het bestaan van rol- doorbrekend lesmateriaal. De wethouder merkte op, dat er voor ouder- en medezeggenschapsra den cursussen zijn gehouden, waar lesmateriaal aan de orde is geweest. De commissie kon zich verder vin den in het gemeentelijk standpunt. Voor de vergadering maakten Vergeet-mij-niet, de gemeentelijke werkgroep vrouwenemancipatie en de regionaal emancipatie werkster, mevr. Vermeulen, ge bruik van het spreekrecht. Allen misten in de notitie een uit werking van hoe het emancipatie beleid uitgevoerd gaat worden. De werkgroep had er waardering voor dat "de deur op een kiertje wordt gezet". Ze wil wel blijven functioneren, maar de tijd en des kundigheid om nader onderzoek te verrichten ontbreekt. De uit werking van beleidsaanbevelingen is volgens de werkgroep een taak van de ambtenaren. Vergeet-mij-niet pleitte voor ver der onderzoek door ambtenaren en een commissie, in plaats van door vrijwilligers. Volgens de stichting hebben vrouwen nog steeds een grote achterstand in ontwikkeling en ontplooiing. Daarom moet aan vrouwen voor rang worden verleend bij benoe mingen in commissies, wanneer ze daarvoor capabel genoeg blijken. Bij het gemeentelijk personeelsbe leid neemt Vergeet-mij-niet een positieve benadering waar. Op on derwijsgebied ligt er voor de ge meente een taak betreffende in formatie over niet-rolbevestigend en multi-cultureel lesmateriaal. Over het huidige functioneren van het REC maakt Vergeet-mij-niet zich bezorgd. Met name vraagt de stichting zich af, of de continuï teit van de cursussen nog gewaar borgd is. Ze pleit voor emancipa torische cursussen, waarbij tevens rekening moet worden gehouden met de lestijden, openbaar ver voer en kinderopvang. Goede voorzieningen voor dit laatste be schouwt Vergeet-mij-niet als een normale zaak: "Kinderopvang dient een basisvoorziening te zijn". Ook een andere wijze van openbaar vervoer verdient volgens de stichting onderzoek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 11