PLAATSELIJK NIEUWS V.D. REEST SIEM SCHOT -PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS DEURLOO EN ZOON GESLOTEN 2 DE EENDRACHTBODE Donderdag 26 maart 1987 "SINT PM! I SE SCHFRPEMSSE SINT PMI( iPSl AND i!'.> S'N T PHiLIPSLAND SIN' PM11 'PSi ANP THOLEN 3 kilo wijting voor10,- Steiger Contr'Escarpe Jeugdclubs actief Burgerlijke stand Brandkranen Nieuwe notabel dinsdag 31 maart om 12 uur Help, ik ben zwanger! NCVB over pastorale zorg in de krijgsmacht Zangavond Chr. Ger.kerk NCVB toneel in Ten Anker Plattelandsvrouwen en het waterschap A. Quist, H.L. Nelisse ere voorzitter Concordia De Kogge mag niet in handelshaven Nog geen predikant Poging tot inbraak Ruiten politiebureau ingegooid Schade bij autobotsingen Bestrating Watervliethof Geen geldig deel III Bazar Ijskelder verslaat Hof van Holland Milieu-kwartet Kaartavond 't Scharretje Sport en spel geslaagd Ouderavond geslaagd Oranjecomité SINT-ANNALAND Burgerlijke stand Vara districtsbestuurder G. Goedegebuure verlaat WIK Simavi Vegetarisch koken Kijkavond School met de Bijbel Broederliefde Kaat verspeelt kans op titel Geweld tegen vrouwen STAVENISSE Burgerlijke stand Dia's Zuid Amerika Predikant bedankt Twee automobilisten gewond SINT MAARTENSDIJK Burgerlijke stand Diefstal van hengels Lindhout kampioen Collecte 18 Juli rommelmarkt RONDO'S WITTE PUNTJES io haien8 betalen Haven 16 Tel. 2477 Koninginnedag met meelzakkengevecht Hoe komt de krant tot stand? p.uo iéOSSEMFE stavend I SÏAVEMSSF -pponiviif T J Mf U W VOSSEM Vfiub VOSSEMFER ÏACORA POLDER KDFR NIEUW VOSSEMEER ThOLFN SIAVENISSF SC Hf NIEUW VOSS.EME ER Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799-2550-2504-3257 Vissoep uit eigen keuken. Emmer haring 15-17 stuks7,95 Weer volop Zeeuwse paling Zie aanbiedingen in onze winkel Advertentie I.M. De gemeenteraad ging maandag accoord met het plan tot uitbrei ding van het bedrijventerrein aan de Contr'Escarpe. Raadslid M.A.J. v.d. Linde vond dat een uitstekende regeling is getroffen, maar W.C. van Kempen stelde zich voorzichtiger op. Hij vond het wat voorbarig om al in de be groting een grondverkoop op te nemen. J. v.d. Jagt wees het colle ge er op, dat een te bouwen steiger alleen over particulier eigendom te bereiken zal zijn. Over de nood zaak van een steiger zijn, aldus wethouder Koopman, nog bespre kingen aan de gang. Mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven verliet de raadszaal tijdens de bespreking van dit punt. Zaterdagmiddag organiseren de jeugdclubs van de Hervormde Kerk tal van activiteiten in De Wingerd, 's Morgens wordt er een sponsorloop gehouden. De op brengst dient voor het vullen van de clubkas. Geboorten: 1-2 Bram Griep, 11-2 Janneke Loof, 17-2 Nordin Zakri- ti, 21-2 Josephine Margurite van den Berge, 25-2Adriana van der Maas, 27-2 Marinus Johannes van der Weegen. Overlijden: 5-2 Jan van Beek (74), 13-2 Marinus Jansen (81), 20-2 Trijntje Marina van den Berge- Coomans (85). Huwelijken: 6-2 Jan Ophof (37) en Christina van As (30), 27-2 Ja cobus Cornelis Hage (25) en Jo hanna Marina Kalle (21), 27-2 Pieter Johan de Kok (22) en Jan neke Johanna Schot (19). Door de vestiging van Rombouts Kunststoftechniek, Smit Polyweb en Interpak op het industrieter rein moet daar op korte termijn een watervoorziening inclusief vier brandkranen worden ge maakt. Dat kost 19.000 gulden ex clusief btw, waarmee de gemeen teraad maandagmiddag instemde. Voor het bouwrijp maken van het industrieterrein Slabbecoornpol- der II was Heijmans Wegenbouw- mij. uit Roosendaal met f. 217.400,- excl. btw de laagste in schrijver. Gebr. Moerland te St. Annaland wilde dit werk voor f. 219.800,- uitvoeren en A.C. v.d. Werf te Scherpenisse voor 222.000,-. Het werk bestaat uit grond-, riolerings-, asfalterings- en bestratingswerkzaamheden. A.M. Geluk (Grindweg 45) heeft zijn verkiezing tot notabel van de Hervormde Gemeente aanvaard. Hij volgt J. Schakel op. KAPSALON Advertentie I.M. De Vereniging Bescherming Onge boren Kind organiseert volgende week vrijdag om kwart voor acht in De Wingerd een voorlichtings bijeenkomst. Drs. Neele, directeur van de genoemde vereniging, zal dan spreken over het thema 'onge wenst zwanger'. Iedere belangstel lende is welkom. De NCVB hield woensdag 18 maart haar maandelijkse vergade ring in het Visnet. Presidente was mevr. J.P. Deurloo-van der Vel de. Nadat de. vorige vergadering afscheid genomen was van vice- presidente mevr. S. Geluk-van Splunter door overhanding van een beeldje 'contente vrouw' door mevr. van Vessem, was nu presi dente mevr. S. Tichem- Zachariasse aan de beurt. Mevr. Deurloo dankte haar voor de bestuursperiode van 6 jaar met een bonbonnière. Mevr-. Deurloo verwelkomde 60 leden en gasten, in het bijzonder ds. C. van Win gerden, legerpredikant uit Breda. Gezongen werd psalm 25:3-6 en na gebed en schriftlezing (Lucas 18) mediteerde mevr. Deurloo over stemmen. Toepasselijk om dat op diezelfde dag de aanwezi gen hun stem voor de provinciale staten uitbrachten. "Maar voor wie stemmen we echt in het leven, voor of tegen Jezus Christus?" Daarna zong men gezang 462 vers 1 en 4. Na de pauze was het woord aan de legerpredikant. Zijn rang is luitenant-kolonel en hij heeft 23 jaar ervaring. Hij ver telde, dat het voor hem moeilijk was het woord tot zoveel dames te richten, aangezien hij meestal met mannen en dan betrekkelijk jeug dig in leeftijd, omging. In 1958 promoveerde Ds. van Wingerden op het proefschrift "Ontstaan- doelstellingsproblemen in het krijgsmachtstelsel". Hij vertelde over zijn werkzaamheden. De aanwezigen dachten zoals zove- len, dat het vooral om kerk diensten gaat. Dit blijkt niet het geval te zijn. Het is meer een be geleidende taak, een soort maat schappelijk werk en dan vooral met Gods Woord naast zich. De leden kregen volop de gelegenheid vragen te stellen, die uitvoerig beantwoord werden. Mevr. Deur loo bedankte de spreker met een attentie. Als afscheidslied werd Gezang 392 gezongen terwijl Ds. van Wingerden de avond besloot met gebed. De vergadering op 15 april wordt voorgezeten door mevr. C. de Klerk-Pagé. Vrijdag 10 april zal in het kerkge bouw van de Chr. Ger. Kerk een zangavond gehouden worden, in het teken van de lijdenstijd en Pa sen. Medewerking verlenen de Ned. Herv. zangvereniging Im- manuël q.1.v. Iz. Riedijk en de Chr. Ger. zangvereniging Soli Deo Gloria o.l.v. Paul Heijboer. Het orgel wordt bespeeld door Helma van der Jagt en Rinus Griep. De avond staat onder lei ding van Ds. M. van der Sluys te Kerkwerve. Aanvang half 8, ie dereen is van harte welkom. Op verzoek van de bejaardensoos voerde een groep NCVB-leden maandagavond in Ten Anker een toneelstukje op. Hetzelfde had men al eerder tijdens de NCVB- j aar vergadering gespeeld, en de dames vonden het leuk om "De stofzuiger staat er nog" ook eens voor de ouderen ten tonele te voe ren. De lengte was zodanig, dat men ook nog een quiz over Tho len kon spelen. Deze werd gewon nen door mevr. A. Goedegebuure-Vink. De NCVB zorgde voor een tractatie bij de koffie en mevr. M. van der Mun- nik (voorzitter van de soos) dank te de gasten en overhandigde een enveloppe met inhoud. Voor de bijeenkomst van de bond van Plattelandsvrouwen op 18 maart in het Patronaatsgebouw hadden de bestuursleden mevr. M. Dijkslag-Jansen en dhr. L. Berghtel van het waterschap Tho len uitgenodigd. Dhr. Beghtel vertoonde een dia-serie over de verschillende taken die het water schap heeft en hoe en met welk materiaal de werkzaamheden ver richt worden. Na een korte pauze lichtte mevr. Dijkslag de dia's toe met een interessante lezing. Ze vertelde over de vele watersnoden die Tholen teisterden en de voort durende strijd tegen het water, waardoor de dijken telkens weer gerepareerd en verhoogd moesten worden. Verder vertelde zij over het regelen van de waterstand in de polders en hoe het afvalwater gezuiverd wordt. Ook hoorde men iets over het onderhoud van de wegen en wegbermen. De huis vrouwen hoorden nog eens, hoe zij kunnen meehelpen aan een goed leefbaar milieu. Daarna werden vragen gesteld, die door mevr. Dijkslag beantwoord wer den. Presidente mevr. M. Kunst dankte mevr. Dijkslag voor de duidelijke uiteenzetting en over handigde haar een attentie. Aan het einde van de avond nam men ook nog afscheid van mevr. Van der Velde. Zij was bijna 40 jaar lang lid en gaat naar Bussum ver huizen. Op 7 april gaan de dames- op bezoek in de onlangs geopende bibliotheek 'De Vier Heems kinderen'. Tijdens de algemene ledenverga dering van de kon. muziekvereni ging Concordia, donderdag in het oefenlokaal in de Kruittoren, is A. Quist met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. Als nieuw bestuurslid werd M. Wierickx ge kozen. Na een afscheidswoord van H.L. Nelisse, die jarenlang de voorzittershamer hanteerde, nam Quist zijn plaats in. De nieuwe voorzitter dankte zijn voorganger voor het vele werk dat hij voor Concordia deed en voor wat hij voor de vereniging wil blijven be tekenen als slagwerker in de har monie. Quist zei dat het moeilijk zal zijn iemand als Nelisse op te volgen, maar hij beloofde al het mogelijke te doen en met de steun van de leden moet het lukken. Op voordracht van het bestuur werd unaniem dhr. Nelisse benoemd tot erevoorzitter. Voor zover mo gelijk werd in overleg met de le den het zomerprogramma inge vuld. Er kon op een plezierige, maar vooral nuttige jaarvergade ring worden teruggezien, waarbij door bepaalde ideeën en voorstel len van verschillende leden, Con cordia zal blijven groeien. Voorzitter H. Bout van wa tersportvereniging De Kogge opende de 15e ledenvergadering vrijdag op het Koggedek met een aantal positieve berichten. In zijn welkomstwoord, waarin hij te rugzag op de evenementen tijdens de wintermaanden, deelde hij mee, dat de leden een "zeer avon tuurlijk jaar tegemoet konden zien". Daarmee bedoelde hij dat men vanaf stilstaand water, door de sluis in de Oesterdam in getij- denwater terecht komt. Wat dat zal betekenen, moet men eerst er varen", aldus Bout. In tegenstel ling tot het oude gezegde "het wa ter wacht niet", is nu de tijd aan gebroken dat het water wel wacht. De voorzitter was blij, dat de dialoog met burgemeester en wethouders weer hersteld is. Over de pachtsom voor de jachthaven heeft men weer overeenstemming bereikt. Verder kan de Kogge na vertrek van scouting Heenetrecht het hele Waag-gebouw huren. De vergadering gaf hiervoor toestem ming, zodat afspraken kunnen worden bezegeld. De gemeente geeft de watersportvereniging voorlopig geen toestemming om de onlangs in gebruik genomen handelshaven als jachthaven te gebruiken, ook niet voor passan ten. Er zijn incidenteel uitzonde ringen mogelijk, maar dan moet eerst toestemming verkregen worden. De schade aan de jachthaven tij dens de strenge winter is dankzij de uitstekende zorg van de haven commissie en havenmeester ge lukkig beperkt gebleven. Het le denbestand bleek, ondanks nega tieve voorspellingen, op normaal peil. Bijna alle boxen zijn bezet. De Kogge is door de watersport vereniging St. Annaland uitgeno digd de opening van de uitgebrei de haven bij te wonen op 9 en 10 mei a.s.. Alle huishoudelijke zaken werden daarna zonder problemen afge werkt: de verslagen van secretaris S. Bestman en penningmeester S.M.W. de Korte waren d.m.v. het clubblad Koggeberichten ver strekt. De kascommissie, bestaan de uit de heren Hocking en Boel houwers, ging accoord. De plaats van Hocking in de kascommissie werd ingenomen door dhr. J. Leenknegt. Tijdens deze vergade ring, die redelijk werd bezocht, vond er een wisseling in het bestuur plaats: de heren H. Bout, M. de Bruyn en H. Nieuwenhuis waren aftredend. Bout en de Bruyn werden bij acclamatie her kozen. In de plaats van H. Nieu wenhuis (die zich niet herkiesbaar had gesteld) werd K. Dietvorst ge kozen. De vlot verlopen vergade ring werd besloten met een na- en voorbespreking van de Kogge activiteiten. Ds. G. Mouw uit Genemuiden heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente uit Tholen op hem had uitgebracht in verband met het vertrek van ds. J.J. Tanis op Nieuwjaarsdag. Een omwonende constateerde een poging tot inbraak in garageboxen aan de Garnalenstraat. Hij waar schuwde de politie, maar de dader - die vluchtte zonder iets mee te nemen - kon niet worden achter haald. In de Venkelstraat is voor de twee de keer een kat onder verdachte omstandigheden dood gegaan. Mevr. N. vermoedt dat het dier is vergiftigd, maar volgens de politie is dat niet bewezen. De politie heeft drie inwoners van St. Philipsland en één uit Oud- Vossemeer aangehouden in ver band met het ingooien van twee ruiten in het politiebureau: de Fliplanders C.M., I.V. en FV. en de Vossemeerder E.B.. De laatste had eerder in St. Annaland een proces-verbaal gekregen omdat hij tegen de gevel van een winkel in de Voorstraat plaste. De politie beschouwt het als een soort wraakkactie, dat later in de nacht van zaterdag op zondag met twee stenen twee ruiten werden inge gooid. Het bureau was niet be mand, maar een buurtbewoner was attent en lichtte de politie in. Zaterdagnacht werden er twee ver dachten gehoord en zondag de an dere twee. Na verhoor op het poli tiebureau werden ze in vrijheid gesteld. De ruiten zijn inmiddels hersteld. In de Oesterstraat is een muur van G. met verf besmeurd. Hij had de verf met kwast buiten laten staan. Vermoedelijk 's nachts is daar door anderen misbruik van gemaakt. De jeugdige D.V. en H.N. werden in het oude postkantoor op de hoek Hoog-/Visstraat door de politie aangehouden. Ze waren via de achterkant binnengekomen om er een clubhuis te stichten. Er was niets vernield. A.H. gaf in de Garnalenstraat dinsdag geen voorrang aan L.P. in de Mossellaan, waardoor beide auto's werden beschadigd. H. was net in het bezit van een rijbewijs en kon niet tijdig stoppen. Materiële schade was er maandag ook bij een aanrijding op de brug. Op de invoegstrook aan de Bra bantse kant reed B.B. uit St. An naland tegen de voor hem rijden de A.B., toen de eerste niet tijdig zag dat A.B. wachtte voor vanaf Lepelstraat komend verkeer. C.B. werd beboet wegens het ont breken van een geldig kentekbe- wijs deel III op de voorruit van zijn auto. Straatmakersbedrijf C.W. van Haaften uit Stavenisse is voor ruim 14.000 gulden begonnen met de aanleg van de definitieve bestrating in een gedeelte van de Watervliethof. Er moet voor een nieuwe woning ook een trottoir en inrit komen. Voor het ontbreken van een geldig deel III op de voorruit bekeurde de politie twee automobilisten via het kenteken. Vrijdag 10 april houdt de Sint An- thoniusschool van 18.30 tot 20.30 uur een bazar, waarvan de op brengst bestemd is voor het adoptie-kind in Indonesië. De spullen voor deze bazar kunt u in leveren tot en met maandag 6 april bij de school aan de Burg. Versluijsstraat. Biljartvereniging Hof van Hol land bleek te sterk voor de Ijskel der te Steenbergen. Uit acht par tijen behaalde Ijskelder 25 pun ten meer dan Hof van Holland. De Poedelaars: B. Wolf - J. van Gorsel 10-10, M. van Poortvliet - J. Smit 7,6-10, J. Hermans - M. van Poortvliet 10-9,1, T. Schot - J. Plandsoen 10-9,6, M. Pipping Jzn. - J. Smit 8,2-10. Kortste partij en hoogste serie: J. Smit in 16 beurten 11 car. In de kwartfinale voor de beker verloor P. van Gastel in 30 beurten met 0-2 van M. Pipping Jzn. De bijeenkomst van de Platte landsvrouwen stond in het teken van het milieu. Mevrouw H. Pol derman van het milieu-kwartet bracht o.a. bodem-, water- en luchtverontreiniging, afval, ener gie en voedsel ter sprake. Het milieu-kwartet is een groep vrou wen uit verschillende landelijke vrouwenorganisaties. De aanwezi gen was gevraagd iets milieu onvriendelijks mee te brengen en veel van die artikelen hadden be trekking op het huishouden. Ook i sorteerde de spreekster afval, zo als oud papier, glas, compost en stoffen voor de gele afvalzak. De dames zelf maakten een hele boodschappenlijst, sorteerden vervolgens wat ze daar van over hielden aan afval en wat ze er mee deden. Tot slot van de goed be zochte avond werd een milieu kwartet gespeeld. J. van Meer was zaterdag in Hof van Hollande de beste rikker, ter wijl A. Rijnberg het wippen won tijdens de gezellige kaartavond van h.s.v. 't Scharretje. Uitslag rikken: 1. J. van Meer 197 p., 2. M. Eversen 181 p., 3. J. van Gorsel en K. Bosters 161 p., 5. C. Gorissen 160 p., 6. J. de Klerck 159 p., 7. J. de Koning 154 p., 8. T. Rijnberg-Plandsoen 144 p., 9. M. Rijnberg 126 p., 10. J. Lindhoud 118 p. Wippen: 1. A. Rijnberg 187 p., 2. mevr. Bosters 177 p., 3. mevr. Van Galen 147 p., 4. J. Verhees 146 p., 5. W. den Ouden 140 p., 6. J. Bosters 136 p. De visclub heeft zaterdag een clubwedstrijd vanaf de dijk te Sta venisse en zondag een bootvisdag. De sport en spel avond van Jong Vosmaer is goed geslaagd. Fana tiek werd er om de punten gestre den bij vier-op-een-rij, master mind, darts en de 70-70 wedstrijd. Op 3 april organiseert de jeugdver eniging een quiz-avond en voor 17 april is een film gepland. Directeur B. Biesheuvel opende vrijdag de ouderavond van de School met de Bijbel met het zin gen van ps. 42:1 en 5, gebed en schriftlezing, omdat voorzitter Th. Aarnoudse door omstandig heden afwezig was. Vervolgens gaf de directeur een kort overzicht van het schoolgebeuren in het af gelopen jaar. B. van Olffen van de gemeente sprak over de taak van de gemeen telijke en rijksoverheid met be trekking tot het basisonderwijs. Daarna kwam groep 8 aan de beurt. Met mevr. J.J. Boogaart- v.d. Jagt werden Engelse versjes gezongen, wat bijzonder in de smaak viel. Daarna deden juf Ine ke de Kluiver en C.P. van Beuse- kom een leuke quiz en tot slot werd het toneelstukje 'Het stand beeld' gespeeld. De heer Van Beu- sekom eindigde de geslaagde avond met dankgebed. Zaterdagmorgen houdt het Oran jecomité een collecte, om daaruit het programma voor 30 april te kunnen bekostigen. Geboorten: 11-2 Frans Jacob Rijnberg, 16-2 Jacobus Marinus Vroegop. Overlijden: 9-2 Adriaan Cornelis Kodde (68), 10-2 Adriana Guequierre-van Poortvliet (69), 18-2 Sara Gunter-Rijnberg (81), 19-2 Dina Johanna den Haan-van Oeveren (90). J. den Engelsman is voor de afde ling Tholen benoemd in het dis- trictsbestuur van de VARA. Tij dens de districtsledenvergadering, dinsdag in Goes, werd ook het functioneren van de VARA- vereniging in het district besproken. Tijdens de ledenvergadering van gymnastiekvereniging W.I.K. is de scheidende voorzitter G. Goede gebuure benoemd tot lid van ver dienste. Wegens verhuizing droeg Goedegebuure na acht jaar de voorzittershamer over aan P. Moerland, die de vertrekkende man een oorkonde en bloemen overhandigde. Ook penning- meesteresse E. Westdorp- Anemaet verliet het bestuur. H. van Maaren-Speelman neemt deze functie tijdelijk waar omdat ook zij gaat verhuizen. Dan is C. den Engelsman bereid gevonden deze vacature te vervullen. Als nieuwe bestuursleden kozen de leden, die in grote getale waren opgekomen, verder A. Moerland-Dane en J. Rijstenbil. Deze laatste behartigt met name de belangen van de geestelijk gehandicapten, die sinds januari deel van W.I.K. uitmaken. De Simavi collecte bracht f. 1633,30 op. De 13 collectanten en alle gevers wordt daarvoor harte lijk dank gezegd. Een groep van de Plattelands vrouwen kookte onder leiding van mevrouw Goorden vegetarisch in de T.S.G. in Tholen. De verschil lende hoofd- en nagerechten wer den na bereiding kritisch geproefd en besproken. De avond werd besloten met een kopje thee of koffie. Alle groepen van de School met de Bijbel hielden zich in januari en februari bezig met het project 'Wij en onze gezondheid'. Dit project viel in vier onderdelen uit een: bijbellessen, de gezondheid en het lichaam, de omgeving en een eigen onderwerp per groep. Voor de kijkavond werd een ten toonstelling opgesteld, die druk werd bezocht. Groep 1 heeft zich voornamelijk bezig gehouden met het zieken huis. Groep 2 sprak over wat er gebeurt als je ziek wordt. Groep 3 werkte aan het onderwerp 'hier is de dokter' en groep 4 aan 'ons ge bit'. Groep 5 koos het ziekenhuis als thema, terwijl groep 6 zich met gezonde voeding bezighield. Ge zonden en gehandicapten was het thema in groep 7 en groep 8 boog zich over de ambulance Ophalen oud papier voor de zen ding op dinsdag 31 maart vanaf half 7. Advertentie I.M. Broederliefde (Philiadelphia) was het centrale thema bij de jaarver gadering van Hervormde jeugdve renigingen Ichtus, Shalom en Sa- muël. Dit thema was gekozen in verband met de vestiging van het gezinsvervangend tehuis van de stichting Philadelphia aan de Annewas. De bijeenkomst stond onder lei ding van ouderling D. Quist, voorzitter van Ichtus. Na een wel komstwoord tot de 110 gasten en de luisteraars aan de kerktelefoon, ging dhr. Quist voor in gebed. Vervolgens las hij Johannes 4:7-21. Daarna werden op enigs zins poëtische toonzetting de jaar verslagen van de verenigingen voorgedragen. Meisjesvereniging Shalom verzorgde een bijbelse de clamatie met als kern 'Gods barmhartigheid voor zondige mensen." Peter van Dijke (jongensclub Sa- muël) vertelde het een en ander over het baanbrekend werk voor afwijkende kinderen dat dr. Van Koetsveld in de vorige eeuw ver richtte. Een dia-serie gaf een beeld van het werk, wat ouderenvereni ging Philadelphia doet voor af wijkende kinderen in onze regio. De dia's die door dhr. Quaak uit Scherpenisse waren gemaakt, wer den toegelicht door Piet van 't Hof. Jeugdvereniging Ichtus hield een vraaggesprek met dhr. Quaak, mevr. Polderman- Prins en Petra Goedegebuure. Dhr. Quaak is als bestuurslid van de oudervereni ging en de stichting Philadelphia zeer nauw betrokken bij het werk met verstandelijk gehandicapten. Mevrouw Polderman geeft hen catechesatie en Petra Goedege buure helpt bij de lessen gym nastiek. Alle drie toonden ze zich getroffen door het blijmoedig en eenvoudig geloof van de kinderen. Willem-Jan de Voogd v.d. Straten en Ria van 't Hof namen het in- tervieuw af. Tot slot presenteerden Conny den Haan en Marinanne van Herk een leuk vragenspel. Ine Gunter (dwarsfluit) en ouderling Wessels (orgel) verleenden deze avond hun muzikale medewerking en ds. van Herk sloot het jaarfeest met ge bed af. De collecte voor Phila delphia bracht met een nagift 500 gulden op. In de biljartcompetitie van De Hoop heeft R. Kaat z'n laatste kans voor het kampioenschap ver speelt. Wanneer Kaat H. Dijkema met grote cijfers had verslagen, had hij nog altijd goede vooruit zichten voor de titel. Dit gebeurde niet en daardoor heeft Dijkema de beste papieren voor het kam pioenschap. Hij voelt echter wel de hete adem van W. Rijnberg en J. Burgers in de nek. Uitslagen: C. Gunter - W. Rijn berg 6.52-10; R. Kaat - H. Dijke ma 7.33-10; G. Rijnberg - H. Weij- ler 10-6.42; H. Dijkema - P. Scher penisse 10-10; G. Rijnberg - W. Rijnberg 5.35-10. Kortste partij: P. Scherpenisse/ H. Dijkema 19 beurten. Hoogste serie en beste gemiddelde: W. Rijnberg 16 car. en 3.3. Stand per 26 maart: 1. H. Dijke ma 20-187.26; 2. W. Rijnberg 20-183.71; 3. R. Kaat 21-182.95; 4. J. Burgers 19-171.62; 5. H. Weijler 20-170.70. "Ze zal het wel hebben uitge lokt", "In ieder goed huwelijk valt wel eens een klap", over dit soort opmerkingen houdt de Stichting Vergeet-mij-niet maan dagavond in de Wellevaete een thema-avond. Emancipatiewerkster Joke van der Meulen zal ook spreken over het thema: angst. Er zijn mensen die bang zijn om 's avonds over straat te lopen. Dit is vaak een misplaatste angst, want de meeste mishandelingen en aanrandingen gebeuren juist niet op straat. Joke van der Meulen vertelt, wat er waar is van die verhalen en waar je nu echt gevaar loopt. Moet je in moeilijke situaties gillen of juist gaan praten? De avond begint om acht uur. Geboorten: 10-2 Adriana Corne lia de Ruiter, 26-2 Jacob Cornelis Eerland. Overlijden: 26-2 Jan Westdorp (67). Voor de ZLM-afdeling vertoonde L.C.J. Potappel dia's over de reis, die hij in het najaar door acht Zuidamerikaanse landen, voorna melijk in het Andesgebergte, maakte. Vooral de Iguasu- watervallen en de pas in 1911 ont dekte Inca-stad Machu Puchu trokken, naast de Maanvallei bij La Paz, bijzondere aandacht. Er was grote belangstelling voor deze avond. Ds. A.D. Muilwijk heeft bedankt voor het beroep dat de Oud Gere formeerde Gemeente uit Stavenis se op hem had uitgebracht. Bij een autobotsing tegen een boom onder Huijbergen zijn bestuurder P. de J. en inzittende A.V. met verwondingen per ambu lance naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. Geboorten: 28-2 Adriana Neeltje Ponse. Overlijden: 16-2 Johannes Adri aan den Engelsman (87). Huwelijken: 26-2 Leendert Potap pel (34) en Susana Labastida Ma- zo (24), 27-2 Robert Lupker (22) en Johanna Mia Wesdorp (19), 27-2 Teunis Aren van de Ree (24) en T.A. de Vries. Op camping de Muye zijn zeven hengels ter waarde van 675 gulden gestolen van P.B. uit België. Bo vendien werden een vistas en laar zen ter waarde van 250 gulden meegenomen. Bij het gemeentehuis werd de ruit van het mededelingenbord ver nield. De schade bedraagt 87 gul den. De politie heeft een verdach te gehoord, maar het onderzoek is nog niet afgerond. H.U. kreeg een boete omdat hij zonder helm een bromfiets bestuurde. De auto van B.G. werd uit het ver keer genomen wegens de slechte staat van onderhoud. De laatste competitieronde van biljartvereniging Smerdiek lever de nog een complete verrassing op. De twee koplopers K. Waas dorp en Sj. Lindhout, met slechts een onderling verschil van 0.36 ptn. moesten onderling uitmaken wie kampioen zou worden. De partij eindigde in'een forse neder laag voor Waasdorp, n.l. 10.- te gen 1.60. Door dit resultaat zakte Waasdorp zelfs terug naar een 6e predikbeurten Zondag 29 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Verheul HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van Voorst- Vader, Breda GEREF. KERK 10 u. ds. Droogendijk 17 u. ds. Baas, Oosterhout CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 19 u. en zo. 10.45 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Teunissen, Krabbendijke 18.30 u. ds. de Kieviet GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud Gastel 15 u. ds. ds. Knibbe CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Herk 18 u. ds. Van Bergen Bravenboer plaats in het klassement. De ove rige uitslagen waren: J. Boogaart - C.v. Haaften 10.- -6.20, M.v.d. Spaan - Fr. Krijnen 10.- -6.96, G. Geuze - C.v. Gorsel 8.06 -10.-. Hoogste serie Sj. Lindhout 8 car. Kortste partij: K. Waasdorp - Sj. Lindhout. 21 brt. Eindstand competitie: 1. Sj. Lindhout 11 gesp. 102.04 pnt., 2. C.v. Haaften 11 gesp. 96.88 pnt., 3. J. Franke 11 gesp. 95.52 pnt., 4. C.v. Gorsel 11 gesp. 94.82 pnt., 5. J. Boogaart 11 gesp. 94.78 pnt., 6. K. Waasdorp 11 gesp. 94.- pnt., 7. G. Geuze 11 gesp. 93.55 pnt., 8. R. Lindhout 11 gesp. 92.26 pnt., 9. M. Waas dorp 11 gesp. 91.78 pnt., 10. Fr. Krijnen 11 gesp. 90.33 pnt., 11. Chr. Veraart 11 gesp. 90.- pnt., 12. M.v.d. Spaan 11 gesp. 87.90 pnt. Hairstylingshop LEEN RIJSTENBII Dames en Heren Salon Yf%\r -J\ dJ()k IXXtr HW ZOftf, Advertentie I.M. De collecte voor het reumafonds, die georganiseerd werd door de Plattelandsvrouwen, heeft 1700,— opgebracht. Voor Sima vi werd 884,20 ingezameld. Dit was twee honderd gulden meer dan vorig jaar. Dank aan alle ge vers en collectanten. Muziekvereniging Euterpe organi seert 18 juli een rommelmarkt en braderie. Voor deze markt zijn na tuurlijk een heleboel oud, bruik bare spullen nodig. Morgenavond (vrijdag) komt de muziekvereni ging vanaf 18.30 uur langs de deur om de spullen op te halen. Euterpe haalde 4286 kilo oud pa pier op. 't is voor de bakker want 't komt van de warme bakker Vrijdag: 5 halen4 betalen Zaterdag: Advertentie I.M. Het evenementencomité Smalstad heeft het programma voor 1987 rond. Op koninginnedag haalt muziekvereniging Euterpe de kin deren bij de scholen op. Vanaf 10 uur zijn er kinderspelen en activi teiten voor de oudere jeugd, o.a. een rollerwedstrijd en een meel zakkengevecht. Ook is er carillon- muziek van beiaardier De Waard, 's Middags spelen teams van di verse sport- en personeelsverenin- gen wedstrijden gekostumeerd voetbal. Verder kan het publiek genieten van een autoduw- wedstrijd op de Markt en s'avonds vindt in Haestinge het bekende Oranjebal plaats. 2 en 3 Juni worden er wandeltoch ten gehouden, 11 november wordt de Sint Maartenslampionoptocht georganiseerd en 21 november is de intocht van Sint Nicolaas. Hoe komt de krant tot stand is. een vraag die velen interesseert. Donderdagavond kwam daarop in Haestinge een antwoord bij de Bond van Plattelandsvrouwen. Mevr. Pot verwelkomde Wim Heijboer, hoofdredacteur van de Eendrachtbode. Tot verrassing van de dertig belangstellenden werd het dertien jaar geleden uit gezonden t.v.-programma 'Van ge west tot gewest' over Eendrachtbode-oprichter G. Heij boer vertoond. Op de zo bekende, rustige wijze vertelde hij, hoe het allemaal begonnen was. In 1938 VERVOLG PAG 5 GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. den Butter 18 u. ds. Scheepmaker, Dinteloord OUD GEREF. GEM. 9.30 (H.A.), 14 en 18 u. ds. Muilwijk SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk 19 u. ds. Blonet, Rotterdam OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer 14.30 u. ds. Van Herk, St. Anna land GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. ds. Lo, Oudenbosch 14.30 u. ds. Droogendijk GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst, Terneu- zen 14.30 u. leesdienst wo 1 19.30 u. ds. Van Ruitenburg, Meliskerke SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Stevens 14.30 u. ds. Verheul GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Knibbe 15 u. ds. Vrijhof, Roosendaal weekenddiensten i i Zaterdag 28 en zondag 29 mrt. Tholen, Poortvliet, Oud Vosse- meer en Scherpenisse (dr.Padt) Dr. de Looze, Oud Vossemeer, tel. 01667-2400 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (Dr. vd. Bel) Dr. Noteboom, St. Annaland, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nw. Vossemeer Dr. De Groot, Nw. Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCE VERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP Vogels, Steenbergen, tel. 01670-63780 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. .01666-2596 WIJKVERPLEGING U kunt de dienstdoende wijkver pleegkundige bereiken onder tel. 01666-2318 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatieadvieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Tel. 01660-2350. Cons. bur. ale. en drugs 19-20.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Rijdende bus DGD, Molenvliet- sestr. 11, Tholen, elke do. 13-14.30 u. Afspraak maken 01184-18395 ANONIEME ALCOHOLISTEN wo. 19 u. Kerkstraat 15, Tholen, tel, 01660-3742 CONS. ALG EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-23420 TELEFON. HULPDIENST Tel.01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01110-13184 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, tel. 01662-2974 en 01665-2654 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 PATIËNTEN VER. Voor familieleden van chronisch psychotische of schizofrene men sen (Ypsilon), tel. 01100-12221 ADVIESB. GEHANDICAPTEN Damen, Tholen, tel. 01660-2875 WERKGR. AL LEENSTAANDEN Tel. 01662-2830 of 01676-3113 START Uitzendbureau START, vr.mi. 13.30-16.30 u., arbeidsbur. Tholen STORINGEN ENERGIE Tel.01180-38888 NAZORG BORSTAMPUTATIE di contactochtend z.huis L'berg, tel. 01640-78000, tst. 316. HOOGWATERSTANDEN do 26 mrt. t/m vr 3 april donder dag 260.51 - 13.31 vrijdag 272.01 - 14.31 zaterdag 28 2.51 - 15.16 zondag 29 4.31 - 16.56 maandag 30 5.06 - 17.36 dinsdag 31 5.41 - 18.11 woensdag 1 6.16 - 18.46 donderdag 2 6.56 - 19.21 vrijdag 3 7.31 - 19.51 zo 29 N.M. 14.45 Onder voorbehoud i.v.m. ged. sluiting pijlerdam, bel voor gecor rigeerde getijverwachtingen 01110-7056. Na de sluiting van de Philipsdam in de loop van 1987 ontstaat bij Tholen een vast waterpeil. Daar om verstrekken wij de tijden van hoog water, zoals die gelden voor Stavenisse. Om ze terug te rekenen tot die voor Tholen, moeten er steeds 18 minuten bij worden geteld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 2