sr SPS gaat onderuit 800 Uur in getouw voor een wandkleed MIJN VERJAARDAG Meer mannen, maar minder vrouwen werkloos Ter Tolne damkampioen SV Smerdiek zonder dames Denk en Zet Donderdag 19 februari 1987 DE EENDRACHTBODE 13 voetbal programma 0 Tzaalvoetbal Grote overwinningen voor Thol.Boys 3 en Stavenisse 2 Voor het eerst sinds 20 december werd er afgelopen weekeinde weer gevoetbald, zij het nog een beperkt (inhaal)programma. SPS was de enige KNVB-ploeg die in actie kwam. Tegen het laaggeklasserde Nieuwland werd het een 2-0 nederlaag. In de afdeling behaalden Tholense Boys 3 en Stavenisse 2 flinke overwinningen op resp. DVO 4 en 5, in beide gevallen werd het 5-0. De ontmoetingen Smerdiek 4-WHS 5 en Sprundel 2-Tholense Boys 5 eindigden in een gelijkspel. Ook de da mes van Vosmeer wisten een punt te veroveren op het hooggeklasseerde Desk. SPS mist strafschop knvb voetbal ssv Thol. Boys 3 wint overtuigend Grote score Stavenisse 2 afd. voetbal Pech voor Vosmeer 4 Smerdiek 4 en WHS 5 delen punten oefenvoetbal Punt voor Vosmeer dames volleybal badminton Voor het Algemeen Burger Gasthuis Cirkelgang leven Techniek en ma teriaal Brein In het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom hebben vrijwilligers een wandkleed gemaakt ter gele genheid van het afscheid van ds. H.B. Meyboom, die zondag afscheid neemt. Hij maakt gebruik van de VUT-regeling. Overhandiging Zaterdag 21 februari uur NOAD-PTT (Cense) 16.00 Kloetinge-WHS(Jasperse) 14.30 Nieuwland-Smerdiek(Krist) 14.30 SPS-SSV(Vader) 15.00 DFS-Thol.Boys(vGinneke) 14.30 WHS 2-Heukelum 2(vBelzen) 15.00 Thol.Boys 2-Dinteloord 2(Dessens) 15.00 Kapelle 2-WHS 3(vdWiel) 14.30 Smerdiek 2-Klundert 3(Witte) 14.30 Stavenisse-Wandelbos(Blokland) 15.00 NOAD 2-DVO 4(Dekkers) 14.00 SPS 2-K'vangers 3(vHam) 13.00 PTT 2-Thol.Boys 3(vMoergastel) 14.30 WC 3-Smerdiek 3(Maas) 14.30 WC 4-Stavenisse 2(Luykx) 13.30 WHS 4-ZPR 2(Potappel) 14.00 Dinteloord 5-NOAD 3(vdTuin) 14.00 K'vangers 4-SPS 3(Luykx) 14.00 Smerdiek 4-SPS 4(Verhagen) 14.30 WHS 5-Stavenisse 3(vGeel) 16.00 Thol.Boys 4-NOAD 4(Kruf) 16.00 FSV 5-Thol.Boys 5(dPyper) 16.00 Zondag 22 februari uur Vosmeer-VES(Maranus) 14.30 Vosmeer 2-Beek Vooruit 2(vHam) 11.30 Meto 3-Vosmeer 3(vlneveld) 11.00 Meto 5-Vosmeer 4(Visser) 10.00 VVR-Vosmeer d.(vSteenderen) 10.00 Caraco Boys verliest Caraco Boys uit St. Maartensdijk heeft vrijdagavond met 7-5 van Crom- wiel verloren. Binnen de minuut keek Caraco al tegen een 1-0 achterstand aan. De gelijkmaker kwam twee minu ten later, maar de boys konden toch geen vat op Cromwiel krijgen. De thuisclub liep weer uit, 2-1, maar met" een mooi doelpunt zorgde Rudi West dorp voor evenwicht: 2-2. In de tweede helft liep Cromwiel uit tot 5-2. De slecht verdedigende boys gaven zich echter niet gewonnen en kwamen terug tot 5-4. In de laatste ze ven minuten probeerde Caraco de ge lijkmaker te forceren, maar het doel punt viel aan de andere kant: 6-4. De boys speelden toen alles of niets, wat op het laatste uitliep: 7-5. De doelpun ten waren van Westdorp(2), Ard Beur- kens, Rien Vroegop en Martin van Houdt elk 1. Caraco staat in de hoofd klasse op de tiende plaats met twaalf punten. 1. Buurstede 23 p 2. Zwaantjes 23 p 3. De Joosse 22 p 4. A. Atax 22 p 5. Cleaning 20 p 6. Van Wely 19 p 7. Cromwiel 18 p 8. Heerle 15 p 9. Cluzo- na 14 p 10. Caraco 12 p 11. Van Vers 8 p 12. Welberg 8 p. Dames 27 mc genadeloos afgedroogd De dames van 27 mc traden zaterdag aan tegen l'Esperance, waarvan men nog slechts één keer kon winnen. In de kleedkamer was al te merken, dat de 27 mc er niet in geloofde. l'Esperance scoorde al snel 0-1. De 27 mc deed nog alles om de schade te beperken en soms werden nog kansen benut. Men ging echter steeds meer in de ruimte dekken, zodat l'Esperance haar ge liefd spelletje geheel vrij kon spelen. Het advies van de coach om korter op *BWW8tiw te gaan spelen werd niet op gevolgd, zodat het voor de rust al 0-5 stond. In de twéede helft kon Karin Priem T-5 aantekenen op aangeven van Ans den Engelsman. Even leefde men op, maar de tegenstanders zetten toen een offensief in, wat tien minuten voor tijd resulteerde in vier doelpun ten. De dames van 27 mc verlangden naar het einde van de wedstrijd en kwamen er in de slotfase helemaal niet meer aan te pas. Het werd tenslotte 1-12, maar gezien het aantal kansen dat l'Esperance kreeg mocht 27 mc daarmee nog blij zijn! Verlies l'Esperance Hoewel de eerste ontmoeting door de Thoolse dames met 2-6 werd gewon nen, had men het nu tegen Oudemo len heel wat moeilijker. Anja v.d. Repe zorgde weliswaar voor de ope ningstreffer, maar Oudemolen kwam al snel langszij. Marjan Verhoef en Maja Vermaas hadden al een (veld)wedstrijd bij Vosmeer achter de rug en Marrie Fase ontbrak. Deze fac toren deden l'Esperance de das om. Enkele doelkansen waren er nog wel, maar men kon niet verhinderen dat het sterk spelende Oudemolen nog drie keer scoorde. Jolanda Dorst zorg de door goed keeperswerk dat het maar 4-1 bleef. De kampioensploeg bestond uit Toby Hage, Christian Moeliker, Marlijn Schellinger, France! Kou semaker en de wissels Mark Vis ser en Abina de Hond. De eerste vier zijn lid van damclub de Een dracht. Ter Tolne liet slechts 1 punt liggen tegen titelhouder de School met de Bijbel uit St. An- naland. Ter Tolne verzamelde 17 wedstrijdpunten. 2. School met de Bijbel St. Annaland 15 p 3. CNS De Regenboog Tholen 14 p 4. De Casembrootschool St. Annaland 13 p 5. De Rieburch St. Maartens dijk 11 p. De eerste drie scholen plaatsten zich voor de Zeeuwse kampioenschappen. Deze school- damkampioenschappen werden voor de tiende keer in Tholen ge houden. Tot voor de eindwedstrijden, gisterenmiddag in de CNS de Re genboog in Tholen, werd Ter Tol ne met 10 punten nog op de hielen gezeten door de School met de Bijbel uit St. Annaland met 9 p en de Regenboog met 8 p. Dankzij het meedoen van de Montessorischool zijn er voor het eerst tien scholen met zestig dam mers. "We zijn altijd op negen scholen blijven hangen, maar nu zijn er tien", zegt leraar O. Huis kamp van Ter Tolne, die samen met leraar B. de Kok van de Re genboog dit jaarlijks toernooi or ganiseert. De Thoolse damclub de Een dracht levert de scheidsrechters en profiteert ook van deze wedstrij den, gezien de resultaten van de jeugddammers. Het schooldam- men blijkt de basis voor een suc cesvolle carrière bij de Eendracht. Nog zonder de geschorste Jan Ha- ge speelde SPS een wat ongelukki ge wedstrijd. Het eerste Nieuwland-doelpunt viel na goed tien minuten spelen. Linksback Kees Scheermeijer raakte de bal op het middenveld kwijt. Deze werd door de thuisploeg meteen naar voren geplaatst, waar Wout van As ze met een sliding probeer de te stoppen. De uitlopende SPS- doelman Tinus Glerum was toen kansloos en de bal hobbelde lang zaam het doel in. Beide ploegen moesten het meer hebben van hard werken; inzet was er dan ook voldoende, maar goed voetbal nauwelijks. De Thoolse ploeg wist in de eerste helft wel kansen te creëeren. Zo kwam er een goed schot van Wout van As op de bin nenkant paal en schoot Henk Va ne net naast. Na de rust kwam Jan Elenbaas in het veld voor de niet fitte Kees van Tiggele. SPS kwam wat beter in zijn spel, vooral Bram Hage speel de een goede wedstrijd. Ook Dick Uijl, die van plaats wisselde met Wout van As, bracht wat meer vaart in het spel. Met voorstopper Jan Overbeeke waren de betere SPS-spelers, de rest van het elftal miste duidelijk nog het ritme. Wim de Groen kwam nog in het veld voor Henk Vane. Al was SPS zeker het laatste half uur de meest aanvallende ploeg, het beoogde doelpunt bleef uit. Er waren wel wat kansen maar het kleine beetje geluk ontbrak. Met nog goed tien minuten te gaan viel Jan Elenbaas in het strafschopgebied over een tegenstander heen. De prima flui tende scheidsrechter strafte dit wel erg zwaar met een strafschop. Uit eindelijk nam Jan Elenbaas deze taak op zich, maar deed dat met te weinig overtuiging zodat de keeper de bal stopte. Dave van Haaften en Dick Uijl schoten nog over. Met nog vijf minuten te gaan kreeg Nieuwland een vrije trap op 25 meter van het doel. SPS verzuimde een muur op te stellen en zo verdween de hard in geschoten bal via de paal in het doel: 2-0. Krabbend. DFS Klundert Tholense B. MEVO SPS Meeuwen Nieuwland SNS VCK Smerdiek 14 7 6 14 8 2 14 6 5 14 4 8 14 6 3 14 5 5 14 6 3 14 4 6 14 5 3 14 3 6 14 1 6 14 2 1 1 20 4 18 3 17 2 16 5 15 4 15 23-11 18-14 19-13 13- 9 22-14 16-12 17-15 14-16 19-14 15-25 8-21 6-28 De derde keus van Tholense Boys is de lange winterstop goed door gekomen. Dat mag worden gecon cludeerd uit de 5-0 overwinning van het team op het Roosendaalse DVO 4. Voor rust moest de ploeg nog in het ritme komen. Alblas Boudou zorgde voor de enige tref fer en keeper Van der Velde moest toch nog wel enkele reddingen verrichten. In de tweede helft was de Zeeuwse ploeg de betere. Zowel Alblas Boudou als Leen van As scoorden twee keer. Leider Rinus van As was bijzonder tevreden met dit resultaat. Tholense Boys 5 ging op bezoek bij Sprundel 2 en kwam een 2-2 gelijkspel overen. De tweede keus van Stavenisse heeft het bezoekende DVO 5 uit Roosendaal met maar liefst 5-0 geklopt. Na tien weken rust werd er in de eerste helft redelijk gespeeld, al was de ruststand pas 1-0. De treffer kwam tot stand uit een hoekschop van Kees Smits, die door Dies Potappel fraai werd ingekopt. De thuisclub probeerde wel door te drukken, maar goed keeperswerk voorkwam meer doelpunten. Zo verscheen Arjaan Moerland alleen voor de keeper, maar die redde bekwaam. De tweede helft was nog maar een minuut oud, toen Arjaan Moer land zich goed vrij speelde en de bal in de uiterste hoek plaatste. Hierna lieten de gasten de moed zakken en kwamen nog maar zel den over de middenlijn. Na een kwartier kon na een mooie aanval opnieuw Arjaan Moerland 3-0 aantekenen. Na een goede een twee combinatie met Kees Smits (die deze middag geen geluk had met zijn afstandsschoten) maakte Dies Potappel na een half uur zijn tweede doelpunt. Met nog vijf mi nuten te spelen zorgde Gijs Ver maas na goed doorgaan voor de 5-0 einstand. Een verdiende over winning, die mede door hard wer ken tot stand kwam. De vierde Vosmeerkeus begon na de winterstop zonder Leen Moer land en Tonnie Kruf. Rein Hen- drikse ging daarom in het doel en Henk van Daalen in de spits. In de beginfase verzuimde Vosmeer afstand te nemen van Odio 3. Men kreeg drie kansen op rij, ech ter zonder resultaat. De bezoekers verzilverden vervolgens een hoek schop, die goed werd ingekopt: 0-1. Kort daarop passeerde een op snelheid aangespeelde Brabander opnieuw de Vosmeer-doelman: 0-2. Vlak voor rust nam Toni Lindhout een vrije trap op 25 me ter van het doel. Frans Steijns liep er op in, evenals de doelman. De ze liet het leer echter los en Johan Geuze benutte de voorzet: 1-2. Na de rust was Vosmeer zeker niet minder en er kwamen kansen. Zo schoot Toni Lindhout op de lat en Henk van Daalen net naast. Een voorzet van rechts werd door een Odio-verdediger naar de zestien gekopt. Kees Heijboer nam de bal meteen op de slof en loeihard ver dween de bal in de kruising: 2-2. De gelijkmaker was gezien het spelbeeld zeker verdiend. Toch pakte Odio beide punten via een derde doelpunt. Doelman Hen- drikse wierp de bal naar links, die kwam tegen het been van de zich juist omdraaiende Paul Marrees en belandde voor de voeten van een Odio-speler. Die schoof de bal in het lege doel: 2-3. Ondanks dit nare moment was Rein Hendrikse toch de beste man van het veld. Hij verdedigde zijn doel als een leeuw en geen van zijn medespe lers verweet hem iets na de wed strijd. Toch een goed resultaat te gen de jeugdige nummer twee van de ranglijst. Koploper Smerdiek 4 moest het opnemen tegen WHS 5, altijd een lastige tegenstander. De groen witte bezoekers namen het initia tief en bouwden een licht veldo- verwicht op. De Smerdiek- defensie zette alle zeilen bij en wist doelpunten te voorkomen. Naarmate de wedstrijd vorderde werden ook de blauwzwarten wat gevaarlijker. Na een half uur viel bij de thuisclub de conditioneel sterke Jos Guiljam uit met een knieblessure en kwam Piet Bazen in de ploeg. WHS kam aan de lei ding toen de defensie van de thuisclub een lange pass verkeerd beoordeelde, waardoor de WHS linksbuiten 0-1 aantekende. Smer diek probeerde wat terug te doen, maar faalde in de afwerking. WHS kreeg kansen om verder uit te lopen, maar die werden niet benut. Na de rust kwam bij Smerdiek Smerdiek 2 klopt SPS 2 De reserves van Smerdiek en SPS ontmoetten elkaar in een uiterma te sportieve oefenpartij. De blauw-zwarten kwamen op 1-0 achter, maar wonnen tenslotte met 1-2 door doelpunten van Pe ter Franke. Een leuk combinerend SPS kreeg wel kansen, maar doel man Alex Hogendoorn stond doelpunten in de weg. Tholense Boys oefende tegen Yer- seke en leed een 0-1 nederlaag. Jaap o.d. Brouw in de ploeg voor Kees Zwagemaker. Dat maakte de aanvalskracht wat sterker en re sulteerde na vijf minuten in de ge lijkmaker. Met veel fortuin kon Huib Knuist een prima voorzet van Jaap de Rijke afronden. Smerdiek leek door te drukken, maar op de beslissende momenten ontbrak het overzicht zodat ballen richting doel gingen als het een voorzet moest zijn. Daarna zocht opnieuw WHS de aanval via rou tinier Han van Vossen. Die zorgde voor de nodige problemen, maar zag zijn vrije trap door de jeugdi ge doelman Richard Priem op fantastische wijze uit het doel ge ranseld. In de laatste minuut leek Huib Knuist de wedstrijd te beslissen toen hij alleen richting doel ging. Zijn schot leverde niets op, hij had beter naar de vrijstaande Jaap o.d. Brouw kun nen spelen. Smerdiek was gezien het spelbeeld tevreden met dit ge lijke spel. Tegen het hooggeklasseerde Desk uit Kaatsheuvel speelde Vosmeer sterk en geconcentreerd; de min dere techniek werd door een to meloze inzet gecompenseerd. Daardoor ontstond een leuke wedstrijd met een wat sterker Desk, maar Vosmeer was zeker niet ongevaarlijk. Na twintig mi nuten namen de Brabantse gasten de leiding. Uit een goed lopende aanval werd van binnen de zestien meterlijn laag en hard ingescho ten: 0-1. Desk probeerde door te drukken. Een hard ingeschoten bal hoog in de kruising werd door keepster Conny v.d. Laak uitmun tend overgetikt en ook een hoek schop leverde de bezoekers niets op. Vosmeer streed met elan. Een een-twee tussen Anita Goedege- Het dameselftal van Smerdiek is teruggetrokken uit de voetbal competitie. Vorige week meldden wij de stand nog, maar doordat er slechts acht dames over waren, zag het bestuur zich genoodzaakt het elftal terug te trekken. Vier jaar geleden begon Smerdiek met een dameselftal, dat vervol gens twee seizoenen in de compe titie van de afdeling Zeeland uit kwam. Dit seizoen speelde men voor het eerst in de afdeling Noord-Brabant, waar 1 1/2 com petitie moest worden afgewerkt. Damesvoetbal is voor Smerdiek echter geen gesloten boek. "Wan neer er aanmeldingen komen, zo dat een elftal op de been kan wor den gebracht, zijn we bereid het buure en Marjan Verhoef bracht de laatste in vrije positie, maar ze stond buitenspel. Na de rust wist Vosmeer de gasten onder druk te zetten zonder echt grote kansen te scheppen. Desk moest zich beperken tot uitvallen, die door de Vosmeerverdediging goed werden opgevangen. De eer ste goede kans was na een kwar tier voor Maja Vermaas. Een door Anita Goedegebuure doorgetikte bal bracht haar alleen voor de keeper. Ze passeerde die wel, maar haar te zacht ingeschoten bal werd door een verdedigster tot hoek schop getrapt. De betere conditie van de thuisclub leidde ertoe, dat Desk steeds verder terug moest. Anita Goedegebuure gleed na twintig minuten op links langs haar tegenstander en schoot hard in. De keeper kon de bal nog net tot hoekschop verwerken. Helma Verhees-Goedegebuure legde deze op maat voor zus Anita neer, die hard en laag inschoot: 1-1. De vreugde was groot en Vosmeer wist dit uitstekende resultaat met gemak te handhaven. weer te proberen", aldus secretaris J. Guiljam. Damesvoetbal in competitiever band wordt in de regio nu alleen nog bij v.v. Vosmeer gespeeld. Amigos heren 3 veelbelovend Het begon veelbelovend voor het der de herenteam van Amigos. De eerste set tegen TOS uit Nieuw-Vossemeer werd maandagavond in de Steenbergse sporthal 't Cromwiel met 11-15 gewon nen. Het goede spel gaf hoop op een overwinning, maar in de tweede set was die snel vervlogen. De concentra tie was weg en er werd fout op fout ge maakt. TOS profiteerde met 15-6. In de derde set probeerdem Amigos die nederlaag ongedaan te maken, maar het lukte weer niet het peil van de eer ste set te evenaren: 15-8. Krap verlies Nybo/HVT In het treffen met Olympus moest de Thoolse ploeg zijn cirkelspeler missen, waardoor de opstelling gewijzigd werd. De eerste helft begon goed. Het hoge tempo en goed samenspel resul teerden in goede aanvallen en er werd regelmatig gescoord. Olympus liet zich echter niet uit het veld slaan en met enkele doelpunten bleef men goed volgen. Nybo/HVT gaf de voorsprong tot aan de rust niet meer uit handen: 9-8. Na de pauze verslapte de Thoolse ver dediging, waardoor Olympus regelma tig kon scoren. De bezoekers zetten twee cirkelspelers in, waardoor de aanvallen een hoog tempo hadden en verwarrend waren voor de Thoolse ploeg. Die kwam dan ook op achter stand en moest nu op zijn beurt probe ren het verschil zo klein mogelijk te houden. Een overwinning zat er voor Nybo/HVT niet meer in: 13-15. Zondag om 17.10 uur moet de Thoolse ploeg in de Bredase Doelen proberen Rapid van de titel te houden. Flying Shuttle wint toernooi Ter afsluiting van de districtscompeti tie organiseerde Batho voor de vierde keer een competitietoernooi. Batho deed met twee teams in de derde en twee teams in de vierde klasse mee. Verder waren zeven teams uit de omge ving uitgenodigd. In de derde klasse werden vijf wedstrijden gespeeld en in de vierde klasse vier. Per wedstrijd werden een damesdubbel, herendubbel en twee ge mengd dubbels gespeeld. Omdat de meeste teams goed tegen elkaar opge wassen waren, viel de beslissing pas in de laatste wedstrijd. Batho kan terug zien op een geslaagd toernooi. Uitslag 3e klasse: 1. Flying Shuttle, 2. Dino, 3. Batho 1, 4. Batho 2, 5. Blauw Wit, 6. BVD 1. Uitslag 4e klasse: 1. Basf, 2. Shuttle Meppers, 3. Batho 3, 4. BVD 2, 5. Batho 4. "Liefdewerk oud papier", dat is zo'n gevleugelde opmerking als men op vrijwillige basis iets presteert. "Liefdewerk ruim 800 uren weven", heeft betrekking op Marleen Buntsma en Tijnie Arends uit Bergen op Zoom. An derhalf jaar hebben de dames ge werkt aan het wandkleed voor het Algemeen Burger Gasthuis en voor men aan het weven kon be ginnen, had men al een half jaar voorbereidingen achter de rug. Ds. H. Meyboom, zieken huispastor en verbonden aan het A.B.G. nam het initiatief voor dit kunstwerk. Het ABG is de laatste jaren uitgebreid en verbouwd. Toen men klaar was, bleek het geld voor "versiering" op. De kerkzaal, die gezamenlijk door R. Katholieken, Gereformeerden en Hervormden wordt gebruikt, moest volgens hem een versiering aan de wand krijgen. Daar er uit vele plaatsen in de regio bewoners in het ABG onder behandeling zijn, werd aan de kerkelijke ge meenten om ideeën, geld en voor al medewerking gevraagd. Het waren o.a. de dames Buntsma en Arends uit Bergen op Zoom, die aan de oproep gehoor gaven. Zo'n 2 jaar geleden kwam men voor het eerst bij elkaar om de plannen te bespreken. Mevr. Arends, studerende aan de be roemde Gentse weefschool "Hen- De Thoolse schaakvereniging Denk en Zet kwam dinsdag in Made in actie tegen Paardje III. G. Meeuwsen startte met wit te gen W. vd. Bosch. In een vier- paardenpartij, die maar 1 1/4 uur duurde, schaakte de Smerdieke- naar ijzersterk en bij de 24e zet gaf zwart de strijd op. J. Geuze gaf na 2 uur spelen op. R. Landan uit Oud Vossemeer schaakte een mooie partij. Na een aangenomen damegambiet ontstond een even wichtig middenspel en na knap positiespel van zwart moest La- dan een loper inleveren, die hem mat speelde. D. de Graaf uit Scherpenisse speelde tegen een tegenstander, die niet stug genoeg Siliciaans ver dedigde. Met vele combinaties zette De Graaf de partij naar zijn hand. Na 1 1/2 uur moest de Bra bander zijn koning omleggen: mat. Volgende week donderdag kun nen alle Thoolse schakers hun hart ophalen, want dan organi seert Denk en Zet in Haestinge in Sint Maartensdijk een schaaksi- multaan. Schaakgever is de heer Janse uit Wemeldinge. De avond begint om 19.15 uur. ry Story", had naast alle weef- techniek ook het belangrijke aspect van materiaal-berekening e.d. onder de knie. Mevr. Buntsma, een creatieve duizend poot, was de ontwerpster van het motief. Zij noemde het "Het land van de Blauwe Bergen". De sym boliek die achter het ontwerp zit is de cirkelgang van het leven (sei zoenen) dat door de mens door broken wordt uit verlangen naar de eeuwigheid. Over de blauwe bergen straalt het Licht ons al te gemoet van de goede toekomst (het nieuwe Jeruzalem). De technische kant van het pro ject eiste veel aandacht. Er was voor een afmeting gekozen van 2 m. breed en 3 m. hoog. Per 5 cm2 moest het materiaal worden bere kend. De ruimte die men als ate lier ter beschikking kreeg, was de Gemeentegarantie. B. en w. van Tholen hebben verzoeken om ge meentegarantie behandeld van mevr. G.C.M. van Oeffelen en de heren N.A. v.d. Reest, H.Th.W. van Veen en O. ter Beek. Glimlachen. Onder de titel 'Glim lachen kan altijd nog' is er 20 fe bruari a.s. een studiedag met als onderwerp: hoe kunnen en willen vrouwen invloed uitoefenen op het beleid en op de eigen loop baan. Het programma loopt van 10.00 tot 16.00 uur in het gebouw de Hoeksteen in Middelburg en wordt georganiseerd door het Zeeuws Vrouwenoverleg Lucht kasteel, tel. 01180-33814. oude portiersloge van het ABG (aan de Van Dedemstraat). Daar maakte de technische dienst van ABG een weefraam voor dit grote karwei. Materiaal werd bij een speciale importeur besteld en er moest rekening worden gehouden met het feit dat na één jaar de juiste kleur niet meer kan worden bijbesteld. Vanwege de mooiste kleuren en de beste verven werd gekozen voor Finse wol. Waarom verfden en spinden de dames de wol zelf niet? zullen kenners vra gen. "Dan was het werk aan dit kleed helemaal niet te overzien ge weest", aldus de dames. Naarmate het werk vorderde en er steeds meer te zien was, kwamen bewoners en personeel regelmati ger om een hoekje kijken. Som migen werden zelfs trouwe bezoe kers. Onkosten van het materiaal werden door het ABG betaald, de werkzaamheden van de dames ge beurden pro-deo. Enkele ochtenden per week kon men hen aan het werk zien en Marleen leerde de techniek van het weven. Tijnie Arends echter, was het brein achter de techniek van dit kleed dat in vrije weef- techniek is uitgevoerd. Het moei- Ontwikkelingssamenwerking. 'Ontwikkelingssamenwerking wat wil je ermee' is het thema van twee oriëntatiedagen op de zater dagen 21 maart en 4 april van 10.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Rijkspedagogische Acade mie in Middelburg. Wie hieraan wil deelnemen kan zich tot 1 maart opgeven bij het COS- Zeeland, Dam 47, 4331 GG Mid delburg, tel. 01180-25347 (ma. en do.). lijkste waren de cirkelvormen in het patroon, dat heeft te maken met de betrokkenheid bij de dichtheid van de kettingdraden en de grootte van de cirkel. Natuurlijk moest de verstandhou ding tussen de beide vrouwen on derling optimaal zijn. Zoveel uren samen, dikwijls in een onmogelij ke houding werkend, bezig zijn met iets creatiefs waarvan jezelf de uitkomst nog niet weet. En, zo zeggen ze eerlijk, soms was het moeilijk, maar ze zijn 100% dankbaar dat ze de uitdaging heb ben aangenomen. Want, dat geldt Ik was weer jarig deze week. nu word ik toch wel oud. Maar niemand liet mij in de steek. Dus, kon er niets meer fout. Mijn vrienden kwamen naar me toe, vriendinnen ook heel veel. Ik kreeg er wel -door dat gedoe- een brok van in mkeel. Ik ben nu drie en tachtig jaar Zo oud voel ik mij niet. Een hoge leeftijd in, dat is waar, maar 'k zing nog 't hoogste lied. Ik dank u dat u bij mij was. Of dat u aan mij dacht. 'K, was met uw vriendschap in m 'n sas, maar ook met wat u bracht. Uw telefoon, uw kaart, uw brief, uw bloemen, 't was compleet. U was voor mij attent en lief, mijn dank voor wat u deed. Ik vond het fijn op deze dag veel vrienden weer te zien. En als het van de schepper mag, tot volgend jaar, misschien? P.M. van Eekelen voor beiden, deze ervaring en het resultaat, dat neemt niemand ons meer af. Gniffelend vertellen ze over de manier waarop sommige zaken tot stand kwamen. Zo moest, om de juiste kleur te bestellen, een stukje van het rode gordijn in de kerkzaal worden bemachtigd. Dat bleek bijna niet te doen, maar ter wijl de ene dame de dominee om de tuin leidde, knipte de ander een stukje uit de zoom van het gordijn. Toen het weven achter de rug was en het met veel moeite van het raam was verwijderd, moest het eerst 10 dagen "rusten". Als er tijdens deze rustperiode, terwijl het plat op een plank ligt, iets met het wandkleed gebeurt, dan heb je kans dat het voor altijd ver knoeid is, aldus Tijnie. Het op pervlak is niet helemaal vlak, om relief te verkrijgen is er een don kerblauwe cirkel op aangebracht, die met een gaffelvork (Deens in strument) gevlochten werd. De overhandiging van het kleed "Het land van de Blauwe Ber gen" zal op zondag plaatsvinden tijdens de afscheidsdienst van ds. H. Meyboom, die met emeritaat gaat. Medewerking aan de dienst geven: muziekgroep "Rejoice", vokaal instrumentaal koor, een gezongen liturgie (Pater van 't Sant). Daarna is er een receptie voor ds. Meyboom. De aanvang is 10.15 u. De werkloosheid op Tholen en St. Philipsland is met 37 gestegen van 496 tot 533 mannen. De verslechtering deed zich met name voor in de bouw, water-, spoor- en wegenbouw als gevolg van het seizoen en door het aflopen van twee grote restauratie-objecten te Bergen op Zoom. Het aanbod bij die beroepsgroepen ligt aanzienlijk hoger dan bij de an dere bedrijfstakken. Bij de vrouwen daalde het aanbod van 195 tot 189. Diverse vrouwen konden in eigen rayon of elders werk vinden. De vraag naar arbeidskrachten steeg van 17 tot 27. Beroepsgroepen dec. jan. dec. jan. 85 86 86 87 Bouwnijverheid 94 103 70 80 Grondwerken 84 117 69 98 Metaalnijverheid 64 61 64 64 Landbouw 46 53 48 50 Handel 19 21 18 17 Horeca 8 7 11 10 Niet varend verk.pers. 40 44 37 35 Kantoor/onderw .pers 29 26 30 28 Los arbeiders, etc. 124 116 104 100 Overige beroepsgroepen 51 65 45 51 Totaal werkloze mannen 559 603 496 533 Vrouwen Verkoopsters 41 39 38 35 Serveersters 12 13 11 11 Kantoor/onderwpers 24 46 44 41 Sociale- en geneesk. zorg 20 17 17 18 Huishoudelijk pers. 38 38 26 27 Personeel algemene dienst 52 49 38 36 Overige beroepsgroepen 43 20 21 21 Totaal werkloze vrouwen 230 222 195 189 Totaal aanvragen M/V 31 29 17 27 Werkloosheidspercentage Mannen Vrouwen Tholen 12,1% 13,5% Provincie Zeeland 8,9% 14,3% Nederland 13,6% 17,2% PLAATS VAN INWONING MANNEN VROUWEN Sint-Philipsland 61 14 Tholen 472 175 Totaal 533 189 MANNEN VROUWEN Jonger dan 17 jaar 17 jaar 18 jaar 19 t/m 22 jaar schoolver- Overigenschoolver- Overigen laters laatsters 0 (3) 0 (1) 6 (7) 1 (1) 3 (3) 6 (4) 3 (4) 1 (3) 3 (2) 9 (8) 4 (7) 7 (7) 2 (2) 58 (60) 8 (11) 30 (28) Totaal 8 (10) 73 (73) 21 (29) 39 (39) De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de cijfers van de vorige maand. Bouwnijverheid Door de verminderde bedrijvigheid(o.a. het aflopen van diverse objec ten) nam de werkloosheid van bouwvakkers aanzienlijk toe. Er is aan bod van timmerlieden, metselaars, opperlieden en huisschilders. Grondwerken Bij deze sector was de toename het grootst. Het aanbod omvat grond werkers, opperlieden/straatmakers. Diverse mensen kunnen terug in diensttreden bij hun laatste werkgever. Metaalnijverheid Het aanbod van metaalbewerkers bleef onveranderd. Er is aanbod van constructie-bankwerkers, verwarmings- en automonteurs en el. lassers. Landbouw Ook hier deden zich geen noemenswaardige veranderingen voor. Handels- en kantoorpersoneel Bij de mannen behoren hier resp. 17 mannen en 28 mannen toe. Bij de vrouwen liggen deze cijfers op resp. 35 en 41. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen viel een lichte daling te bespeuren. Huishoudelijk personeel Dit aanbod betreft hoofdzakelijk vrouwen. Het aanbod onderging na genoeg geen wijziging. Kleding/surf zeilenindüstrie Bij deze sectoren is volop bedrijvigheid. Er is nog enige vraag naar jeugdig personeel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 13