Wervelend, drukbezocht gala omlijst uitreiking prijzen Thoolse sporttitels naar vier jeugdige dammers en zwemster Schoolsport project begint Dooi Zeeuwse kampioenschappen jeugddammen Handbal bijt het spits af SPS B1 kampioen i i i 1 Donderdag 29 januari 1987 DE EENDRACHTBODE voetbal programma *5) zaalvoetbal De Rijke naar Heerjansdam Promotie Schoonspringster Diana de Ruyter (16) uit Tholen is de eerste sportvrouw van de gemeente Tholen gewor den. Tot sportteam van 1986 werd het juniorenviertal van damclub De Eendracht uitgeroepen: André Kou semaker (18) uit Tholen, Jan Moerland (18), Henk (16) en Ronnie Gunter (15) uit Sint Annaland. Ruim 300 mensen waren vrijdagavond in Haestinge getuige van de eerste uitreiking van de gemeentelijke sport- trofeeën door wethouder P. van Schetsen. Voor de ti tel sportploeg waren totaal 8 kandidaten aangemeld en voor de individuele sportprijs 6 kandidaten. In el ke categorie waren daarvan drie kanshebbers overge bleven. Fietscross Sportploeg Sportprijs Léon Vermunt Gehandicaptensport Pupillen Adspiranten Winst voor damcombinatie Moeilijk Op maandag 2 februari wordt een begin gemaakt met de activiteiten in het kader van het schoolsportpro ject. Dit project is opgezet om kinderen tussen 8 en 14 jaar kennis te laten maken met verschillende spor ten. De activiteiten vinden verspreid over zeven perio den plaats. Voor de begeleiding is een schoolsport commissie gevormd. Bundeling badminton 15 Zaterdag 31 januari uur Yerseke-WHS(Smits) 14.30 NOAD-Zaamslag(Froma) 15.30 Nieuwland-Thol.Boys(vGremberghe) 14.30 SPS-VCK(vdLinde) 15.00 Meeuwen-Smerdiek(Cornelis) 14.30 WHS 2-Oostkapelle 2(Kaland) 15.00 Thol.Boys 2-Klundert 2(Roeland) 15.00 Dinteloord 2-WHS 3(Koenen) 13.00 Smerdiek 2-Rust Roest 2(vHam)14.30 Stavenisse-Veerse Boys(Roodenburg) 15.00 NOAD 2-Thol.Boys 3(Mouwen) 13.30 SPS 2-VVC 2(Potappel) 13.00 WC 4-NOAD 3(vdTuin) 13.30 WHS 4-Smerdiek 3(vGeel) 13.30 Alliance 2-Stavenisse 2(Blokland) 13.30 Smerdiek 4-Alliance 3(Kruf) 14.30 WHS 5-SPS 3(Opree) 15.30 Vrederust 3-SPS 4(Keur) 13.30 Thol.Boys 4-Stavenisse 3(Bogers)15.30 FC Bergen 2-NOAD 4(vWijk) 14.30 Thol.Boys 5-DVO ó(Stolwerk) 13.30 Zondag 1 februari uur Vosmeer-Steenbergen(Bos) 14.30 Vosmeer 2-Boeimeer 2(vdHeyden) 11.30 Vosmeer 3-RBC 3(Peeren) 12.00 WW 2-Vosmeer 4 11.30 Neerlandia-Vosmeer d.(Maas) 10.00 Caraco verslaat koploper Caraco Boys heeft in Rucphen voor een verrassing gezorgd doorkoploper Drie Zwaantjes met 6-4 te verslaan. Tijdens de wedstrijdbespreking zei lei der Van den Hoek dat er nu maar eens gewonnen moest worden. Dit was blijkbaar niet tegen dovemansoren ge zegd. De ploeg speelde goed in de mandekking en dat hadden de Bra banders blijkbaar niet verwacht. Al counterend kwamen de Tholenaren nog voor de thee op een ruime 4-0 voorsprong. De Drie Zwaantjes kre gen ook enkele fraaie kansen, maar doelman Jan Guiljam verkeerde in blakende vorm. In de tweede helft presteerden de Boys minder. Ze werden vastgezet op eigen speelhelft en door een aantal fouten trok de ploeg uit Rucphen de stand ge lijk: 4-4. Via doelpunten van M. Vroeggop werd een 6-4 overwin ning bewerkstelligd. Een prima resul taat. Verder scoorden de uit Sint Phlipsland aangetrokken Ard Beur- kens (2), W. Vroegop en R. Westdorp. Dames 27-mc verliezen De 27-mc dames troffen in het Bergse Xenobia een zware tegenstander. Bo ven verwachting kwamen de Thoolse dames met 1-0 voor door een doelpunt van Linda Marien. Xenobia kwam vlak daarna langszij en scoorde nog voor rust 1-2. De 27-mc verdedigde in de tweede helft goed, maar het Bergse team speelde voortreffelijk en liep uit naar 1-4. Uit een strafschop werd het door Alma Jeroense nog 2-4, maar Xenobia bepaalde de eindstand op 2-5. Ondanks het verlies speelde de 27-mc een goede wedstrijd. Zaterdag om 18.00 uur ontmoeten de dames in Meulvliet de PJZ. De in Sint Annaland woonachtige Piet de Rijke wordt hoofdtrainer bij de Zuid-Hollandse zaterdag eersteklasser Heerjansdam. De Rijke gaf het bestuur van zijn huidige club R.B.C. al in novem ber te kennen, niet te willen aan blijven als assistent-trainer. "In organisatorisch opzicht was er van alles mis bij R.B.C. Ik heb een aantal punten bij het bestuur aan gekaart, maar men slaagde er niet in deze professioneel op te lossen, vandaar dat ik m'n contract niet verlengde." Piet de Rijke had bij de Roosen- daalse eerste divisieclub de taak het tweede team te begeleiden en de meest talentvolle spelers klaar te stomen voor het eerste. Een op dracht waarin hij zeker is geslaagd, want in de drie jaar die hij in het Brabantse werkzaam was, kwamen er tien spelers over. Ook was De Rijke regelmatig op de velden in de regio te zien om spelers te beoordelen. "Het is duidelijk een promotie", zegt de succesvolle trainer, die z'n carrière bij S.P.S. begon. "Heer jansdam is een ploeg die prestatie gericht bezig is. Ze draaien goed mee in de eerste klas en hebben zelfs nog kansen voor de titel." Vorig seizoen maakte Heerjans dam furore door in de bekerstrijd FC Groningen te verslaan. Emergo gelijk tegen Vios Emergo en Vios zijn twee oude riva len. Ze speelden al heel wat wedstrij den tegen elkaar, die meestal door Emergo werden gewonnen. Men kreeg de punten echter nooit cadeau. Ook nu weer een pittige wedstrijd waarin vooral Emergo het spel maak te. Maddy Muis opende de score met een afstandsschot. Na de gelijkmaker van Vios bracht Dicky v.d. Linden de ruststand op 3-1. Na rust ging Emergo door. Tonie Klomps schoot van grote afstand raak. Hierdoor raakte zijn te genstander zo in de war, dat Tonie even daarna de gelegenheid kreeg voor een doorloopbal. De stand was toen 5-1. Emergo was leeggespeeld en Vios kon terugkomen tot 5-4. Met nog een halve minuut te spelen maakten de gasten gelijk, 5-5. In de resterende tijd kon Emergo daaraan niets meer veran deren, hoewel over de hele wedstrijd gezien goed werd gespeeld. Emergo 2 verloor dik van Spido 3. Dit kwam vooral, doordat de ploeg onze ker speelde. Met wat meer zelfvertrou wen zou het beter gaan. René van Haaften kwam als enige tot scoren. Uitslag 1-7. Emergo M 2 speelde een leuke wed strijd tegen DKV. Met een doorloop bal bracht Ellen v.d. Rhee de ruststand op 0-1. In de tweede helft zorgde Rian- ne van Houdt voor 0-2. Een verdiende overwinning. ta Ed en de cabaretgroep Capri- tholen. Uit de reacties van het pu bliek bleek dat het programma in de smaak viel. In de grote zaal van Haestinge was een tribune ge bouwd met practicabels uit diver se gemeentelijke dorpshuizen. Voor het opbouwen en afbreken daarvan werden mensen van ge meentewerken ingeschakeld. De betrekkelijk nieuwe sport fietscrossen werd extra belicht. Op Tholen kan die nog niet beoefend worden, maar de familie Schrau- wen uit Poortvliet doet dat in clubverband bij de Crabcrossers in Bergen op Zoom. De heer Schrauwen vertelde, dat het fiets crossen uit de Verenigde Staten af komstig is en zes jaar geleden in ons land werd geïntroduceerd. Kinderen vanaf 4.5 jaar kunnen het fietscrossen beoefenen. De veiligheid staat voorop bij deze sport, wat blijkt uit de kleding (helm en handschoenen). De heer Schrauwen was van mening, dat het bedrijfsleven voor de sport onontbeerlijk is. Hij zag op Tho len wel mogelijkheden voor het fietscrossen, maar de baan in Sta- venisse ligt volgens de heer Schrauwen decentraal. Hij toonde zich bereid om deze sport op Tho len van de grond te krijgen. Zijn zoon Raymond omlijstte het ge sprek met een demonstratie. De wethouder zei, dat sport, zo wel actief als passief, kan bijdra gen tot een goede verstandhou ding tussen mensen onderling. "Sport moet, sport doet goed", aldus de portefeuillehouder van sportzaken. In zijn openings woord bracht hij verder hulde aan alle vrijwilligers (van bestuurder tot terreinknecht) die zich in de gemeente Tholen voor de sport in zetten. Vervolgens gaf hij het woord aan gemeentevoorlichter Perry Bakx, die de presentatie van deze avond in handen had. Muziekvereniging Euterpe uit Sint Maartensdijk opende het gala muzikaal, waarna een 23-tal jeug dige vertegenwoordigers van vere nigingen, gekleed in sporttenue en met een clubvlag of sportattribuut bij zich, voor langs het podium marcheerden. Presentator Bakx stelde ze allemaal aan de zaal voor. Eerder had hij al gezegd, dat in de gemeente Tholen 67 sport verenigingen actief zijn. Rond de bekendmaking van de winnaars van de sportprijzen was een afwisselend programma opge zet met muziek, demonstratie, vi deobeelden en gesprekken. Achter de schermen was een groot aantal vrijwilligers bij het gala betrok ken. Het amusement kwam volle dig van eigen bodem in de vorm van de showgroep van het ballet Laura Ouwens, het zangduo Ani- De sportprijs werd vervaar digd door de Halsterse kunstenaar Léon Vermunt. Deze 35-jarige kunstenaar is op Tholen bekend als docent tekenen en schilderen bij het R.E.C. Hij studeerde aan de Academie in Tilburg. Kunst werken van hem kan men be wonderen in Steenbergen: de Heraut voor het stadhuis, ver der in het winkelcentrum in de Beeklaan te Halsteren, "Merry met veulen" en in Dinteloord staat een oor logsmonument van Vermunt. Tevens exposeerde hij diverse malen. Men kan nu werk van hem zien in de salon van Bergse kunstenaars in het Markiezenhof te Bergen op Zoom, ter gelegenheid van "700 Jaar Heerlijkheid". De penning is in opdracht van het gemeentebestuur vervaar digd. Op de bronzen penning ziet men voor de individuele prijs een juichende vrouw met aan de achterzijde een afbeel ding van het eiland met daar in een korenaar als teken van de landbouw en water als te ken van de visserij. De pen ning voor de sportploeg heeft aan de ene kant drie figuren en achterop hetzelfde sym bool. Het geheel staat op een marmeren sokkeltje. De uitverkiezing van de sport ploeg ging gepaard met videobeel den van de kandidaten, gemaakt door de Sloth. Perry Bakx had korte gesprekken met de aanvoer ders van de drie kandidaat- ploegen, waarna voorzitter C. v.d. Berge van de commissie sport het sportteam 1986 bekend maakte. Hij benadrukte, dat de commissie unaniem vond dat alle drie de kandidaten op hoog niveau ge presteerd hebben. SPS werd kam pioen in de.eerste klas van het af delingsvoetbal en draait momen teel goed mee in de vierde klas KNVB, Amigos behaalde de titel in de districtsklasse. Voor het eerst speelt nu een Thools team in de promotieklasse en volgens aan voerder Willem Valkier is daar voor op Tholen het spelerspoten- tieel aanwezig. Presentator Bakx stipte dè fusie met Veronica nog eens aan. Sportteam werd tenslotte het juni orenviertal van de Thoolse dam club De Eendracht. Van den Berge las uit het juryrapport, dat het viertal al sinds 1983 in de huidige samenstelling uitkomt. In dat jaar werden ze ongeslagen kampioen van Nederland bij de aspiranten. In 1985 plaatste men zich, na Zeeuws kampioen te zijn gewor den bij de junioren, voor de lan delijke finale. Men behaalde een gedeelde eerste plaats, maar de beslissingswedstrijd ging voor Tholen op het nippertje verloren. Ook individueel presteren deze dammers goed en behaalden in middels 8 Zeeuwse titels, 11 Zeeuwse sneldamtitels en 1 Ne derlandse titel bij de pupillen. Op dit moment gaat men ongeslagen Olympia-leider Jacob Pekelsma, burgemeester Van der Munnik, gemeentesecretaris Benou en honderden andere toeschouwers volgen in Haestinge te St. Maartensdijk vol spanning een gymnastiekde- monstratie tijdens het eerste Thoolse sportgala. aan de leiding in de strijd om het Nederlands kampioenschap juni orenviertallen. Het viertal heeft blijk gegeven over zeer goede kwaliteiten te beschikken, aldus het rapport. Namens het gemeen tebestuur overhandigde wethou der P. van Schetsen vervolgens de sportprijs. Na de pauze verzorgde de spring- groep van Olympia uit Tholen een demonstratie. Er waren video beelden van Toon Hermans en van wat er mis kan gaan in de sport. Vervolgens vertelde A. Doorenbos van de Zeeuwse Sport raad iets over de gehandicap tensport op Tholen. Ook hierbij waren videobeelden te zien. In Meulvliet sporten op dit moment lichamelijk gehandicapten en ex- hartpatiënten en in de Wellevaete een groep geestelijk gehandicap ten. Doorenbos benadrukte, dat gehandicaptensport wel degelijk spórt is. Hij juichte de integratie in bestaande verenigingen toe. De experimenten worden door de Zeeuwse Sportraad opgezet, maar na drie maanden moet het bij een vereniging worden ondergebracht, zodat de continuïteit gewaar borgd wordt. Doorenbos vond de medewerking op Tholen prima. Na een voor deze gelegenheid spe ciaal geschreven nummer van de balletgroep Laura Ouwens was de bekendmaking van de sportman of -vrouw aan de orde. De drie overgebleven kandidaten werden voor een kort gesprek door pre sentator Bakx naar voren geroe pen. De 45-jarige rijksambtenaar Leen van Driel besteedt in de win ter 5-7 en in de zomer 12 uur per week aan sport. Hij is een lange afstandsloper, maar ook een fer vent schaatser en deed drie keer aan de Elfstedentocht mee. Vroe ger voetbalde hij bij Smerdiek. Diana de Ruyter deed haar eerste duikervaringen in het Thoolse De plotseling invallende dooi van vrijdag gooide roet in het eten voor wat de programma's van de diverse ijsverenigingen betreft. In Sint Philipsland waren voor zater dag prikslee- en schaatswedstrij den gepland, Sint Annaland had een demonstratie door leden van de Nederlandse Schoonrijders Vereniging op het programma staan en daarnaast clubkampi oenschappen schoonrijden en hardrijden. In Scherpenisse zou naast een schoonrijwedstrijd de eerste Thoolse marathon worden georganiseerd. De oplopende tem peratuur en de regenval zorgden er echter voor dat er water op de banen kwam en het ijs onberijd baar werd. Voor het einde van de ze week geven de weervoorspellers opnieuw temperaturen beneden het vriespunt aan, zodat aan de schaatspret misschien toch nog geen einde komt. Zaterdag togen volop Thoolse dammertjes naar 's-Gravenpolder om daar deel te nemen aan de per soonlijke Zeeuwse kampioen schappen voor adspiranten en pu pillen. Die titels verhuizen tradi tioneel naar Tholen. Een en ander is het gevolg van het schooldam- men, waardoor goede contacten met de damclub zijn ontstaan. Daardoor worden de wat sterkere dammertje eerder lid van de dam club en kunnen zodoende doorstoten naar de provinciale en landelijke kampioenschappen. punten, 2. Marco d. Dekker 6 punten ('s-Gravenpolder), 3. Jaap v.d. Kleijn 3 punten. Doordat Jaco v. Gorsel een beter gemiddelde had, ging hij als 5e over naar de finalegroep. A.s. za terdag wordt de strijd vervolgd. Voor de adspiranten hadden 4 Tholenaren zich ingeschreven: Marnix Kousemaker, Jaco van Gorsel, Daniella de Vos en Jaap van de Kleijn. Er waren voorron den gepland, waarbij de besten zouden overgaan naar een finale- groep en de anderen naar de ver- liezersgroep. In groep 1 ging het Marnix Kousemaker voor de wind. Moeiteloos werd hij win naar door 3 maal te winnen en slechts eenmaal remise te spelen tegen clubgenoot Jaco van Gor sel. Doordat Jaco daarbij twee maal tot winst kwam, ging hij sa men met Marnix over naar de fi nale. 1. Marnix Kousemaker 7 punten, 2. P.d. Hollander 6 pun ten (Souburg), 3. Jako v. Gorsel 5 punten. Ook in groep II ging het de Tholenaren voor de wind. Da nielle de Vos wist 3 maal de winst te vinden. Dat was voldoende om beslag te leggen op de eerste plaats in haar groep en tevens een plaats in de finale. Jaap v.d. Kleijn kon het net niet bolwerken. Doordat hij wat minder goed oplette, gingen 2 partijen onnodig verloren en dat kostte hem een fi naleplaats. 1. Danielle de Vos 6 Van de 12 deelnemers bij de pu pillen bestond 50% uit Tholena ren. Dit waren: Erik v. Gorsel, Martijn Schellinger, Toby Hage, Robert v. Gorsel, Christian Moe- liker en Francel Kousemaker. In- deze leeftijdsgroep tot 13 jaar, liep het voor een aantal Tholena ren op rolletjes. Als sterkste ging voorlopig Erik van Gorsel aan de leiding die met een maximale sco re van 6 winstpartijen 12 punten scoorde. Zodoende kwam hij 2 punten los op zijn naaste concur rent Martijn Schellinger. Deze bleef wel ongeslagen,doch moest 2 maal genoegen nemen met remi se, zodat hij met 10 punten op de voorlopige 2e plaats staat. Door dat in deze eerste ronden de Tho lenaren het eerst tegen clubgeno ten uitkwamen, ging dit resultaat ten koste van de andere clubgeno ten. Daarbij ging het er op het bord zeer fel aan toe en werden beslist geen cadeautjes gegeven aan de eigen clubgenoten. Een zeer fraaie slagzet wist Erik van Gorsel te vinden bij zijn tegen stander Toby Hage. Erik had daarbij Toby al in een zogenaam de kettingstelling genomen, waar bij laatste in zijn zetten was be perkt. Hij vervolgde echter met 36-31 (zie bijgevoegd diagram). Dat was voor Erik het sein voor de slagzet. De voorlopige stand is: 1. Erik van Gorsel 12 p.; 2. Mar tijn Schellinger 10 p.; 3. J.P. v.d. Veer (Zierikzee) 9 p.; 4. Toby Ha ge 8 p.; 5. D.d. Rooy ('s Graven polder) 8 p.; 6. Ronald van Gor sel 7 p.; 7. M. Anthonisse ('s- Grav.p.) 5 p.; 8. Christiaan Moe- liker 4 p.; 11. Francel Kousema ker 1 punt. Erik v.Gorsel lit umi'HW I^J' ]m imj I^ni Ilml J««,JHim Toby Hage 36-31 Dinsdag stond er een uitwedstrijd op het programma voor de dam combinatie Tholen-Sint Philips land bij het Walcherse Lamme- renburg II. Ondanks de kou en de verre rit ging het de combinatie voor de wind. Leen v.d. Velde uit St. Philipsland zag al snel in de opening een damcombinatie bij zijn tegenstander. Ten koste van drie schijven achterstand wist zijn tegenstander deze onschadelijk te maken, doch Leen bracht kort daarop de eerste 2 punten binnen. Ook Hans van Akkeren was zeer goed op dreef. In een regelmatige partij, die naar flankspel neigde, bracht hij langzamerhand zijn te genstander in het nauw. Nadat deze nog eens een foutieve afruil pleegde en daardoor schijfverlies leed, was het pleit beslecht en te kende Hans 0-4 aan. Ook Simon Schot zag het wel zitten. Na een 2 om 3 kon Simon naar dam door lopen wat het pleit beslechtte 0-6. De St. Philipslanders Suurland en Tichem kwamen kort daarop re mise overeen, waarbij hun tegen standers in tijdnoof verkeerden. Ad Slager bracht vervolgens de winnende punten binnen door met een sterke centrumschijf de zwakke vleugels van zijn tegen stander te beheersen. Nadat zijn tegenstander zich op slag zette door achter een schijf van Ad te lopen, maakte hij handig gebruik van deze verplichte zet en forceer de dam. Dat was voldoende voor de winst. J.v.d. Velde uit St. Phi lipsland probeerde daarna nog zijn wat betere stand uit te buiten, maar nadat beiden doorbraken naar dam was remise het eindre sultaat. Johan van de Velde uit Tholen bracht daarna de eindstand op 3-13. Nadat hij zijn tegenstander had gedwongen over te gaan naar flankspel wachtte hij net zo lang, tot deze met teveel aan randschijven zat. Door daar na plotseling over te schakelen op centrumspel, kon zijn tegenstan der deze randschijven niet meer inzetten voor de verdediging, waarna hij totaal uitgespeeld werd. De eindstand: 1. A. Francke - J.v.d. Velde (Th) 0-2; 2. M. Boone - J.A. v. Akke ren (Th) 0-2; 3.H.Verdonschot - A. Slager (Th) 0-2; 4.L. v. Scha- gen - J. v.d.Velde (Ph) 1-1; 5. W. v. Oppen - J. Suurlant (Ph) 1-1; 6. F. Brasser - L.v.d. Velde (Ph) 0-2; 7. D.d. Buck - S. Schot (Th) 0-2; 8. W. Heydra - R. Tichem (Ph) 1-1. De combinatie blijft aan de leiding in de eerste klas van de Zeeuwse competitie, gevolgd door 's-Gravenpolder III en Mid- delharnis I. zwembad op. Ze werd lid van Hieronymus in Roosendaal en traint daar nu 1.5 uur per week. Haar trainer heeft niet meer tijd beschikbaar. Tennisser Mare Zuidweg begon op achtjarige leef tijd bij Eegedima, gestimuleerd door zijn ouders, die dezelfde sport beoefenden. Hij traint drie uur per week en speelt daarnaast competitie. Volgens Zuidweg telt het Zeeuwse tennis de laatste ja ren steeds meer mee in Nederland. Ook deze gesprekken werden om lijst met videobeelden. C. v.d. Berge vond het opnieuw jammer, dat hij slechts één prijs kon toekennen. "De selectie van deze drie kandidaten ging snel, maar toen werd het moeilijk". Be tekenis voor de regio, het district of landelijk moest tenslotte de doorslag geven. Hij had veel respect voor de all-round sport man Van Driel en ook voor de prestaties van Zeeuws kampioen indoor en outdoor (tot 18 jaar) Zuidweg. De keuze viel echter op Diana de Ruyter. In 1981 begon ze met haar sport en behaalde meteen een der de plaats in een nationale begin nerswedstrijd. In 1986 werd ze vijfde tijdens de kringwedstrijden met 255.10 p., vervolgens behaal de ze met 239.80 p. een zesde plaats tijdens het Nederlands kampioenschap 16-18 jaar en daarna een eerste plaats in haar klasse op de Brabantse kampioen schappen. Met een puntentotaal van 277.25 werd ze toen tevens al geheel Brabants kampioene. Vol gens het juryrapport vindt bij haar nog steeds een progressie plaats. Opnieuw wethouder Van Schetsen reikte de prijs aan de kersverse Thoolse sportvrouw uit. Het slotwoord op deze geslaagde avond werd gesproken door voor zitter C. v.d. Berge van de com missie sport. Hij bedankte alle be langeloze medewerkers en het in zo grote getale aanwezige publiek. Gemeentevoorlichter Perry Bakx en ambtenaar sportzaken Piet v.d. Vlies werden extra in het zonnetje gezet voor hun stimulerende en activerende werk voor dit gala en de sport op Tholen. De organisa tie van dit eerste Thoolse sportga la kan tevreden zijn over het ver loop van de avond en de ruime be langstelling. Het project houdt in, dat men ge durende vijf weken, elke week een uur, bij een sportvereniging mag komen sporten. Dat gebeurt on der deskundige leiding. Deelname is gratis, maar wel moet men zich van tevoren opgeven. Dat gebeurt via een aanmeldingsformulier op school. De schoolsportcommissie coördineert het geheel. Ze bestaat uit twee leden van de commissie sport (C. v.d. Berge en J. Smul ders), P. v.d. Vlies namens de ge meente Tholen en R. Mens van de TSG namens de vakleerkrachten. Op de deelnemende scholen wordt een programmaboekje verspreid met informatie over de verschil lende activiteiten en een korte be schrijving van elke sport. Het ge meentebestuur kent veel waarde toe aan dit project, zo blijkt uit het voorwoord van wethouder P. van Schetsen in dit boekje. "Schoolgaande kinderen met di verse sporten laten kennismaken zodat zij op basis van een brede ervaring - nu of later - een keuze kunnen maken voor langdurige sportbeoefening in een tak van sport die bij hen het beste past", zo omschrijft de wethouder het hoofddoel. Een bundeling van krachten noemt Van Schetsen essentieel om het gestelde doel te bereiken. Dit wordt bereikt door een samenwer kingsverband in de vorm van de schoolsportcommissie. De Zeeuw se Sportraad begeleidt het project. Het programma voor 1987 ziet er als volgt uit: 2 februari tot 9 maart handbal, 16 maart tot 15 april voetbal, 23 april tot 4 juni tafeltennis, 10 juni tot 8 juli tennis, 13 juni tot 11 juli bad minton, 3 september tot 1 oktober korfbal, 7 oktober tot 4 november gymnastiek/jazzgym/turnen, 13 november tot 12 december vol leybal. SPS BI heeft als eerste eilandelijk voetbalteam dit seizoen een kam pioenschap behaald. In feite werd dit al op 6 december bewerkstel ligd door een 1-0 zege op Nw. Borgvliet. Het succesvolle team heeft mo menteel alle dertien gespeelde wedstrijden gewonnen. Doelman Rene Uijl moest slechts zeven keer de eer aan de tegenstander laten. De Poortvliet/Scherpenisse- combinatie maar trof liefst 93 maal doel. Peter Noordijk scoor de 18x, Walter Bevelander 17x, Rene van Vossen 15x, Marinus Slootmaker lOx, Gerrie Bijl 9x, Hans Hage 8x, Maarten Hage 4x, Johan Scheermeijer 4x, Wim Lindhout 4x, Marcel Dekker 2x, Michel Lisseveld en de tegenstan der lx. Het elftal werd begeleid door Sarien Noordijke en grens rechter Kees Pot. Zij verwachten beiden dat hun pupillen zaterdag 16 mei goede kansen hebben voor de eindzege van het kampioen schap van Noord-Brabant. Opleiding scheidsrechters in Oud-Vossemeer In de Vossenkuil en de gymzaal te Oud-Vossemeer is woensdagavond een scheidsrechterscursus van de Neder landse Volley Bond begonnen. Elf le den van de plaatselijke volleybalvere niging Amigos, vijf spelers van Vero nica uit St. Maartensdijk en nog eens vijf volleyballers van West-Brabantse verenigingen krijgen zes avonden les van dhr. D. Koppelaar uit Roosendaal, landelijk topscheidsrechter. De theorie wordt in de Vossenkuil gegeven, de praktijk is in het gymlokaal. Het eind examen is bepaald op 4 maart. Weer geen setwinst Amigos h3 Tevergeefs streed het derde herenteam van Amigos maandagavond in Halste ren voor een punt tegen Olympus 3. In de eerste set zag het er aanvankelijk goed uit. Met trefzekere aanvallen werd de thuisclub op achterstand ge zet, maar Olympus herstelde zich en passeerde Amigos in de spannende slotfase met 15-13. Dat was een dermate grote teleurstel ling voor de Thoolse ploeg, dat de tweede set snel voorbij ging: 15-5. Tal rijke persoonlijke fouten maakten het Olympus gemakkelijk en ook de derde set ging verloren: 15-6. Maandaga vond wordt in Meulvliet tegen Tobec 3 een nieuwe poging gewaagd. Amigos heren 2 houdt huis op Diomedon-toernooi Zondag zou Amigos op het Diome- dontoernooi uitkomen. Er kwamen van de zes spelers slechts 4 man opda gen. Men moest het gat (met toestem ming van de wedstrijdleiding) opvul len met 2 spelers uit andere teams. Men begon tegen de thuisspelende ploeg met 2 spelers van Meilust en, te gen de verwachting in, won Amigos met 2-0. Dat hadden Jos Rijnkels, Johan Vos, Anton Timmermans en André Bout zeker niet verwacht. Ze kregen nu een beetje zelfvertrouwen en begonnen met goede moed aan de tweede wed strijd tegen de Hernia's. Ook hier wa ren weer 2 spelers tekort en dit kon worden aangevuld met 2 spelers van de gastploeg Diomedon. Na een goede tegenstand en veel zweten werd ook deze wedstrijd gewonnen met 2-0. Na een korte pauze moest het viertal weer aantreden voor een wedstrijd tegen de Rabo. Deze werd met veel samenwer king weer gewonnen: 2-0. De derde en tevens laatste wedstrijd won men met 2 invallers van Hernia. Zo werd een gehandicapt herenteam toch kampi oen van het Diomedon-toernooi! Zebra's III - Amigos I 3-1 De Amigos dames zitten in een diep dal, de wil om te winnen is er wel, maar de goed bedoelde pogingen lij den voorlopig nog schipbreuk. De verdediging is erg onzeker, de dames kijken te veel naar elkaar en starten vervolgens te laat om nog enig succes te kunnen hebben. Door deze onze kerheid ligt de pass de laatste wedstrijden ook niet erg best. Al met al te veel negatieve factoren om tot een winnend team te komen. Zijn er dan helemaal geen lichtpunt jes? Gelukkig wel, de tweede spelver- deelster, Carmen Noqueira, gaat sterk vooruit. Naast het spelverdelen, wat haar erg goed afgaat, heeft ze ook met geplaatste aanvallen steeds meer suc ces. Verder speelde Carla van Unnik dit seizoen haar eerste wedstrijd en ze ker niet zonder succes; aanvallend een duidelijke versterking en als het spel- ritme ook nog terugkomt, dan zal zij zeker in staat zijn het team door moei lijke ogenblikken heen te helpen. De wedstrijd in Zevenbergen had een grillig verloop, een voortdurend aan vallend Amigos, dat het spel dicteer de, maar steeds bij de service van de tegenstander onnodig punten weggaf, waardoor het natuurlijk extra moei lijk wordt een set te winnen. Dat lukte dan ook maar één keer, in de derde set lieten de Thoolse dames zien goed te kunnen volleyballen, maar in de vier de set werd weer geheel onnodig het initiatief aan de dames uit Ouden bosch gelaten, een team dat wel en thousiast was, maar al snel verviel tot een systeemloos spelletje, waarin zo snel mogelijk de bal over het net wordt gespeeld. Het derde verlies op rij van de Thoolse ploeg, die halver wege de competitie in de bovenste helft van de middenmoot staat. Ge zien de kleine selectie en de vele tegen slagen zeker niet slecht, maar door het aanvankelijke succes waren bij de be geleiding toch wat hogere verwachtin gen gewekt. Batho 2 in de problemen Het tweede team van Batho zat hal verwege de competitie nog in de race voor de eerste plaats. Hierin is echter verandering gekomen door het plotse linge vertrek van eerste heer Albert Weber naar Drente. Alsof dat nog niet voldoende was, moesten de Thoiena- ren het voor de rest van de competitie ook nog stellen zonder hun (gebles seerde) eerste dame Henny Kaptein. Vervanging is eigenlijk niet voorhan den. Er volgden dan ook prompt drie nederlagen op rij. De tegenstander van deze week was Blauw Wit 3 uit Roosendaal. Voor de enkelspelen traden achtereenvolgens in het strijdperk Martin Pattimahu, Fokko Drok, Monique v.d. Linden en Jeanet Duivendijk. De tussenstand werd 2-2, doordat Marin en Monique hun partij wisten te winnen. Setstan den: Martin Pattimahu 15-12 en 15-12, Fokko Drok 15-8, 9-15 en 8-15, Moni que v.d. Linden 11-3 en 11-7, Jeanet Duivendijk 0-11 en 2-11. De dubbels verliepen niet naar wens. In beide partijen moest de eer aan de tegenstanders gelaten worden. Setstanden: Martin Pattimahu/Fokko Drok 9-15 en 12-15, Monique v.d. Lin den en Jeanet Duivendijk 2-15 en 6-15. Vervolgens resteerden nog de gemengd dubbels. Monique v.d. Linden/Martin Pattimahu verloren ruimschoots met setstanden 4-15 en 6-15. Hoewel Jeanet Duivendijk en Fokko Drok hun partij met 15-8 en 15-1 in hun voordeel wisten te beslissen, was de nederlaag reeds een feit. Eindstand 3-5.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 15