Waar hebje dat gekocht? Hf! 10% tot 50% KORTING op de gehele wintercollectie oerlemans <§3? «*d$St£ ijzer- :t r: sterke" artikelen W.Rikken b.v. Modehuis Het openbaar vervoer doet 't even rustig aan Fa. W. Pleune Zn. Verbinding Westerschelde Donderdag 18 december 1986 DE EENDRACHTBODE 21 PLAATSELIJK NIEUWS .PLAATSELIJK NIEUWS Bij KAAS aankoop PAKJE ROOMBOTER f 1,95 Voor elke klant een LEUKE ATTENTIE! G.J. DEN HERTOG SCHERPENISSE Bij KAAS aankoop PAKJE ROOMBOTER f 1,95 Voor elke klant een LEUKE ATTENTIE! G.J. DEN HERTOG '!lM POORTVLIET Bij KAAS aankoop PAKJE ROOMBOTER f 1,95 Voor elke klant een LEUKE ATTENTIE! G.J. DEN HERTOG SINT- PHILIPSLAND Oeververbinding Westerschelde Eer van je werk met Pfaff. Steenbergen, Kaaistraat 4, tel. 01670-63430 op Kerst- en Oudejaarsavond, resp. 24 december en 31 december eindigen alle diensten om ca. 21.00 uur Vraag vrijblijvend informatie en prijsopgave bij: INTERIEURVERZORGING - MEUBELSTOFFEERDERIJ ijzerwaren gereedschappen BUITEN KERSTBOOMVERLICHTING FERR0CK SCHROEVENDRAAIERSET -PLAATSELIJK NIEUWS z De verste ballon kwam in het Zweedse Halmstad terecht en was van Davy Termorshuizen (Bloe- menlaan). De tweede prijs was voor Audry Stoutjesdijk (Bloe- menlaan), haar ballon kwam in Kölby (Denemarken). De ballon van Philippe Zwartepoorte (Pro- vincialeweg) kwam in Hamburg (W.-Duitsland) terecht. Oosterscheldevissers Zaterdag werd aan de Noord de boutwedstrijd van de Ooster scheldevissers vervist. Dit was te vens de laatste wedstrijd van het seizoen 1986. Negenentwintig vis sers trotseerden de koude wind en regen. De vangst was matig. Na de wedstrijd werd in het clubhuis een minuut stilte in acht genomen ter herdenking aan de overleden penningmeester Adrie Hengst- mengel. 1. Mej. I. v. Poll 370; 2. H. Potappel 365; 3. B. Boogers 25; 4. A. Dane 25; 5. Henk Har- tog 25; 6. J. de Graaf 25; 7. J. v. Oudenaarde 25; 8. J. v.d. Rhee 25; 9. Ph. Bout 25; 10. M. Deur- loo 25; en 11. G. Morelli 25 punten. De Oosterscheldevissers staan 31 december met een oliebollen- kraam op de Markt. Vijfde volkskerstzang Het Smalstads Mannenkoor en muziekvereniging Euterpe vieren zaterdag het eerste lustrum van de volkskerstzang in Haestinge. Uitgangspunt was vijf jaar gele den, om mensen van verschillende geloofsovertuigingen, alsmede buitenkerkelijken op deze wijze te betrekken bij het wonder van het Kerstfeest. In de medewerkenden is deze opzet eveneens terug te vinden. Naast de organiserende verenigingen werken da. Rikin- Bijleveld en pastoor v.d. Brule mee. Verder is er muzikale mede werking van Fie Cleiren (so praan), Carolien van Gurp en Martin Fondse (dwarsfluit) en Tom van Gurp (piano). De avond zal worden geopend door burge meester H.A. van der Munnik en er is ook nog declamatie van Bea Fondse. De avond begint om half acht en er is een collecte ter bestrijding van de onkosten. Goede opbrengsten in akkerbouw "De opbrengsten in de akker bouw, waren het laatste jaar goed. Het is alleen jammer dat de prij zen van de aardappelendoor de re gen in augustus zo snel omlaag gingen," dit zei voorzitter D. Ver maas tegen de 42 aanwezigen op de ledenvergadering van de ZLM in café Van Houdt. Het bleek een zeer goed najaar om te oogsten. Wij komen nu woensdagmiddag 24 dec. al in plaats van de gebruikelijke vrijdagmiddag 26 dec. KAAS EN NOTEN Advertentie I.M. Hij vertelde verder dat de tuin- bouwprijzen tot augustus redelijk waren, maar momenteel zijn de prijzen door het mooie najaar be duidend gezakt. Er wordt veel doorgedraaid. De fruittelers had den eveneens een goede op brengst. De melkveehouderij had volgens de voorzitternogal te lij den onder de superheffing. Na de mededelingen en de ingeko men stukken hield G. Stap,, so ciaal economisch voorlichter van de ZLM, een lezing over 'De actu aliteiten op het gebied van de so ciaal economische voorlichting'. Hij had het over de superheffing voor de melkveehouderij, de nieu we mestwetgeving en de quotering voor de suikerbieten (1987). Hij zei verder dat de landbouwer vroeger te maken had met 3 ele menten: 1. grond, 2. kapitaal 3. arbeid. Nu zij er twee factoren bij gekomen namelijk: productiviteit en informatie. Verlichtingscontrole Bij een verlichtingscontrole wer den donderdagavond twee auto mobilisten bekeurd, waarbij de verlichting van hun voertuig niet in orde was. Ook kon het niet ter plekke worden gerepareerd. Omdat zijn hond donderdag zon der begeleiding op de Sportlaan werd aangetroffen, kreeg eigenaar V. een bekeuring. Van Bloppoel wint bij De Pendelaars R. van Bloppoel heeft met 5167 punten de onderlinge competitie wedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars gewonnen. 2. J. van Zetten 5126; 3. J. v.d. Werf 5075; 4. H. Oostdijk 4913; 5. Mevr. Franke 4859; 6. A. van Hul sel; 7. A. Arts 4765; 8. J. van Gor- sel 4760; 9. R. Vermaas 4687; 10. J. van Splunter; 11. P. van Splun- ter 4628; 12. R. Kwaak 4218; 13. J. Knuist 4204; 14. Mevr. van Hulsel 4043; 15. M. de Haan 4031; 16. L. Kampman 4010; 17. Mevr. v.d. Berge 3461; 18. P. van Bloppoel 3403. Vrijdag wordt er niet voor de competitie gespeeld omdat er in café Smerdiek om 20.00 uur een wedstrijd wordt gehouden voor zowel leden als niet-leden. Twee januari staat de eerst volgende wedstrijd van De Pendelaars gepland.. Verkoop garagekavels In de raadsvergadering van sep tember werden vijf kavels aan de Tulpstraat verkocht aan de heren Anthonisse (één), Vroegop (één) en De Rijke (drie). Anthonisse ziet alsnog van koop af en Vroe gop wil graag het kavel kopen, dat eerst aan Anthonisse was aange boden. Verder wil De Rijke een kavel extra kopen. De raad wordt voorgesteld hiermee in te stemmen. B. en w. stellen de raad verder voor, de schuur Achter 't Bos 23 aan te kopen van mevrouw P. Deurloo-Vos. Na sloop zullen er vrijstaande woningen worden ge bouwd. De raad beslist maandag middag. Burgerlijke stand Geboorten: 29-11 Johanna Corne lls Duijnhouwer. Overlijden: 26-11 Pieter van der Gouwe (85). Huwelijken: 21-11 Johannis Mari- nus Schot (24) en Helena Wilhel- mina Jansens (18). Standplaats dinsdagmiddag tot 14.45 uur. KAAS EN NOTEN Advertentie I.M. Scarpenesse actief Jeugdvereniging Scarpenesse or ganiseerde vrijdag een volleybal avond in de gymzaal. De avond verliep gezellig en sportief en was zeker de moeite waard. Morgen, vrijdag, wordt om acht uur in 'De Komme' een kerstdiner gegeven. Hierbij is nette kleding vereist: de dames in rok of jurk, de heren met stropdas of vlinder das. Verkoop grond Het bestuur van de Rabobank heeft bij b. en w. een verzoek inge diend om de strook grond die voor het bankgebouw aan de La- ban Deurloostraat ligt, te mogen kopen, dit in verband met een ver bouwing in de toekomst. De ge meenteraad zal zich hierover maandag uitspreken. Bezwaren gegrond B. en w. stellen de gemeenteraad voor, de bezwaren die zijn inge diend tegen de eerste planverande ring van het bestemmingsplan Kom, gegrond te verklaren. De in dieners zijn mevrouw Duijnhou wer, M. Geuze en H. Duijnhou wer, W. Keur en C. Oostdijk. Het bezwaarschrift van A.A. Polder man wil het college ongegrond verklaren. De raad beslist maan dagmiddag. A.P. de Vos uit Poortvliet wil bou wen aan de Langeweg, echter in afwijking van het geldende bestemmingsplan. B. en w. stellen de raad voor, het door mr. J.C.M. Nuijten ingediende verzoek ter af doening in handen van het college te stellen. Burgerlijke stand Geboorten: 14-11 Cassandra Ca rolina Maria Johanna van Vlim- meren, 15-11 Anthonie Hoechard Friderichs. Overlijden: 6-11 Cornelis van de Graaf (65). Kerstvieringen De Plattelandsvrouwen vierden maandag in café 't Centrum kerst feest. Na ontvangst met aperitief opende presidente mevr. Van Da len de bijeenkomst met een wel komswoord aan de 30 aanwezi gen. Zij stond stil bij de mensen die deze avond niet bij konden wonen, om welke reden dan ook. Vervolgens werd het kerstevange lie voorgelezen en er was een sa menzang "Nu sijt wellekome". Aansluitend verzorgde de familie Oosterveen een heerlijke kerst maaltijd. Na de maaltijd speelden de leden het kerstspel "Extra edi tie". In de pauze was er koffie en mevr. Keyser droeg een kerstge dicht voor, waarna "Er ruist langs de wolken" gezongen werd. De aanwezigen werden getracteerd op een hapje en een glas warme wijn. De presidente sprak een dank woord en wenste iedereen prettige kerstdagen en een goed en gezond 1987 toe. Ter afsluiting werd staande "Ere zij God" gezongen. Ongemak Voor de derde keer werd donder dag bij de Cebeco zelfbedie- ningspomp aan de Paasdijkweg een gasnippel meegenomen. Hoe wel de schade niet zo groot is, be tekent dat wel ongemak voor de klanten. In de Stoofstraat werd zondag Standplaats dinsdagmiddag vanaf 15M uur. KAAS EN NOTEN Advertentie I.M. mevrouw R.E. bekeurd omdat ze in een personenauto reed en geen rijbewijs had. Karweitjesdag Het Interkerkelijk Jeugdwerk houdt 29 december dé jaarlijkse karweitjesdag met evenals vorig jaar een oliebollenactie. Vanaf 10 uur komen de leden aan de deur met hun 'karweitjes-dag-boekje'. Tegen een kleine bijdrage worden allerlei karweitjes uitgevoerd zoals afwassen, hond uitlaten, auto wassen, vegen, boodschappen doen. Uit de opbrengst worden de kosten van kerst- en paasviering, maar ook het wekelijkse clubwerk bestreden. Kerstzang Dinsdagavond om half acht ver zorgen de koren V.Z.O.S. en Van Knop tot Bloem samen met Deo Cantemus uit Dinteloord een kerstzangavond in De Wimpel. Boutwedstrijd De boutwedstrijd van z.h.c. De Makreel werd gewonnen door M. den Engelsman met 1355 p., 2. P. Steijn 940 p., 3. J. van Moort 715 p., 4. W.H. Lindt 670 p., 5. K. Mol 650 p., 6. A. v.d. Dussen 395 p., 7. A. van Moort 390 p., 8. H. Quist 355 p., 9. M.J. Geuze 295 p. en 10. J.P. Kaashoek 275 p. Bij de jeugd won Rens Reijngoudt met 755 p. Brand in de Noordstraat Een brand in de bovenverdieping van de woning van J.S. aan de Noordstraat te Anna Jacobapol- der heeft zaterdagmiddag voor 20.000,schade aangericht. Buren ontdekten omstreeks 12.20 uur de brand. De brandweer was zeer snel ter plaatse. Drie mannen gingen met perslucht en onder dekking van twee hogedrukstalen Hairstylingshop LEEN RUSTEN BI Dames en Heren Salon \ih/enéi/ OUodf. Ook voor mr mil. jT\ stoffen en fertiel Advertentie I.M. naar binnen terwijl buiten met la ge druk het dak nat werd gehou den. De schade door brand en rook bleef beperkt tot de boven verdieping. Het aangrenzende pand had alleen last van de rook ontwikkeling. De woning aan de andere kant liep, mede doordat er een ruim slopje tussen lag, geen schade op. De eigenaar is tegen brand verze kerd en was op het moment dat de brand uitbrak niet thuis. Het on derzoek dat de technische recher che uit Middelburg heeft in gesteld, loopt nog. Suurlant beste dammer J. Suurlant gaat met 15 punten uit 9 partijen aan de leiding in de on derlinge competitie van D.S.V.F. 2. L. v.d. Velde 13-14 p., 3. A. Ver wijs 6-11 p., 4. J. v.d. Velde 7-10 p., 5. J. den Braber 8-10 p., 6. J. Jop- pe 8-9 p., 7. J. Noorthoek 6-8 p., 8. R. Tichem 8-8 p., 9. I. Verwijs 7-5 p., 10. A. Quist 8-5 p., 11. G. v.d. Velde 10-5 p., 12. L. ten Hove 5-4 p., 13. B. Noorthoek 8-4 p., 14. P. Reijngoudt 70-2 p. Uitslagen laatst gespeelde partij: J. den Braber - J. Noorthoek 0-2, P. Reijngoudt - I. Verwijs 1-1, L. v.d. Velde - L. ten Hove 2-0, G. v.d. Velde - J. Suurlant 1-1, R. Ti chem - A. Verwijs 0-2, J. den Bra ber - J. Suurlant 0-2, J. Joppe - L. ten Hove 2-0, P. Reijngoudt - J. den Braber 1-1, G. v.d. Velde - L. v.d. Velde 1-1 en J. Suurlant - R. Tichem 1-1. Bekercompetitie: J. Joppe - A. Quist 2-0, J. v.d. Velde - R. Tichem. De Schaerepe Bliek groeit Op de ledenvergadering van poli tiehondenvereniging De Schaere pe Bliek waren alle leden aanwe zig. De voorzitter was zeer tevre den, daar weer twee nieuwe leden zich hebben aangemeld. Ook kun nen volgend jaar twee honden naar de keuring. De demonstra ties in Sint Philipsland (met de VDH kringgroep Tholen) en tij dens de Thoolse dagen waren een succes. Omdat het onmogelijk is om 's avonds iets te doen ziet de vereniging af van deelname aan het programma voor 500 jaar Sint Philipsland. Winnaar van de clubwedstrijd werd A. Kosten, die tevens de wis selbeker overnam van P. Kegge uit Tholen, tweede werd L. Nie- mantsverdriet uit Oud Vossemeer, 3. J. Geense en 4. R. van Haaften uit St.Maartensdijk. De voorzitter was 7eer te snreken over de steun van de leden en donateurs. Behal ve een statutenwijziging werd ook besloten om onderhoud te plegen aan het materiaal van de club. J. Ligtendag werd als nieuw bestuurslid gekozen in de plaats van R. Moerland. De stuurgroep Westerschelde- oeververbinding heeft de aanne merscombinaties nv Tolbrug Ex ploitatie Maatschappij in Krim pen aan den Ijssel en de Combi natie Westerschelde in Rotterdam gevraagd half december budgetra mingen te presenteren voor de aanleg van een vaste oeververbin- ging op de tracés Terneuzen Oost (Terneuzen-Ellewoutsdijk) en Terneuzen-West (westelijke buiten- haven/Braakmanhaven- Ellewoutsdijk). Het tracé ter hoogte van Breskens is verworpen, daar gevreesd wordt voor een te grote druk op de Dam- menroute en dat ter hoogte van Perkpolder wordt niet gewenst geacht in relatie tot Antwerpen. Gemeentegarantie. B. en w. van Tholen willen gemeentegarantie verlenen aan A.C.M. van Steen- paal, S.J. van Daalen, H.W. Ol denburg, L. Moerland, J. Moer land, L.J.C. van Iwaarden, P.C. v.d. Reest, H.J.M. Plompen, C. Abis, J. den Engelsman, J. Wijk huizen, A.P.M. van Rooij en me vrouw A. Jenner. De stuurgroep Westerschelde oe ververbinding heeft drie werk groepen ingesteld, die elk een fa cet van de studie naar de diverse mogelijkheden van een vaste ver binding tussen Zeeuwsch- Vlaanderen en Midden-Zeeland zullen belichten. Het gaat om de werkgroepen pla nologie, onder voorzitterschap van directeur ir. R.M.Th. Adri- aansens van de provinciale plano logische dienst, techniek, onder voorzitterschap van de hoofdingenieur-directeur ir. T.G. van der Meer van provinciale wa terstaat, en algemeen, onder voorzitterschap van het hoofd van de afdeling financiën van de provinciale griffie dr. S. Knigge. Verder laat de stuurgroep zich ad viseren door een klankbordgroep, de geformeerd wordt uit vertegen woordigers van de gemeente besturen van Vlissingen, Borsele, Reimerswaal, Hontenisse, Ter- neuzen en Oostburg. De stuurgroep verwacht in janua ri 1987 haar advies aan het pro vinciaal bestuur uit te brengen. De stuurgroep Westerschelde oe ververbinding wordt gevormd door vertegenwoordigers van de provincie en het rijk. Zij staat on der voorzitterschap van gedepu teerde drs. R.C.E. Barbé. V V "Waar heb je dat gekocht", vragen ze. "Zelfgemaakt", {Jrobeer je zo non chalant mogelijk te zeggen. En je denkt aan je Pfaff. Want die heeft flink "^"1 meegeholpen om dat geruite jasje in elkaar te zetten. Zodat ruitje voor ruitje op elke naad klopt. Tja, alléén Pfaff heeft dat unieke ingebouwde dubbel stoftrans- port. Voor probleemloos en zonder geschuif naaien van streep- en ruitjesmotieven, dunne- en gladde stof fen. Zodat eigen kreaties niet van gekocht zijn te onderscheiden. Sterker nog, opvallen en gezien worden. Dus: laat je ook zo'n ideale Pfaff naaima chine demonstreren. Bij ons in de winkel staat er één voor je klaar. PFAFF BERGEN OP ZOOM: Zuivelstraat 19, tel. 35878 ROOSENDAAL: Nieuwe Markt 48, tel. 35546 BREDA: Lange Brugstraat 30, tel. 131745 Beperkte dienstregeling van 22 december 1986 t/m 2 januari 1987 Folders verkrijgbaar bij chauffeurs en kantoren. N.V. Brabantsche Buurtspoorwegen en Autodiensten Wij wensen U prettige feestdagen en een voorspoedig 1987 en eerste klas Polyether interieur. Markt 16-18 Scherpenisse 01666-2627 Voorstraat 5-7 St. Annaland 01665-2798 markt 26 telefoon 01 660-2480 15-delige set voor buiten. Sfeervolle verlichting voor een stemmige Kerstviering. Veilig bij regen en sneeuwval. Normale prijs 125,00 December- prijs 99,00

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 21