Politie lost heling 4 ton Stavenisse op Dan/centrum Rien Janvier STEENGOED Zie onze advertentie op pag. 6 Koninklijk zilver T van den Hoek Bedrijf Halsteren (4 manjnaar Tholen Bedrijf met 100 man naar Tholen? Alsnog verbetering Ons Dorpshuis 22 jaar ambtenaar, 25 jaar bankman BOUMAN POTTER Vuurwerk 22 PAGINA'S NIEUWS VAN THOLEN EN FLIPLAND Prijswinnaars Sinterklaas Record aantal mensen in hechtenis €5 AANMELDEN Verschijning E.B. rond de jaarwisseling Grote vreugde bij gemeentebestuur van St. Philipsland Donderdag 18 december 1986 43e Jaargang no. 5 Met de aanhouding van de 34-jarige C.J.P. uit Stave nisse, een daar op bungalowpark Oud Kempen ver blijvende Belg en drie Rotterdammers, heeft de Thoolse politie een helingzaak van ongeveer 400.000 gulden opgelost. Videolocks Kleuren t.v.'s Dansen is plezier voor twee bij voor nieuwe danslessen vanaf 22 december iedere avond aan de zaal van 7 tot 9 uur Don/centrum Rien Janvier 0NR0ERENDG0ED GROEP V "Daar was ik toch even stil van", zei zilveren bankdirecteur A. van den Hoek(61) uit Scherpenisse, nadat burgemeester H.A. van der Munnik hem koninklijk had onderscheiden met de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver. "Ik heb als gewoon mens getracht m'n plicht te doen, waartoe we allen ge roepen zijn, maar deze onderscheiding geeft me toch een gevoel van voldoening, iets te hebben mogen doen voor m'n medemensen." Voorbeeld Belastingen Nieuwbouw in de Slabbecoornpolder Willem Smit Polyweb uit Halsteren en daarvoor uit St. Philipsland, vestigt zich met vier personeelsleden in de Slabbecoornpolder bij Tholen. Vlakbij de zui veringsinstallatie wordt een loods van 375 m2 gebouwd. DEZE WEEK Van Bergen Henegouwen Idee voor vierde bedrijfsverzamelgebouw Bedrijfsverzamelge bouw WO NI N G1N R1C HTING li .11 -t De eerstvolgende Een drachtbode, het Oude- jaarsnummer, ver schijnt dinsdag 30 de cember a.s. Kopij moet maandag 12.00 uur binnen zijn. Stuur a.u.b. tijdig uw berich ten en advertenties in. Versoberingen Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement f 18,55 per halfjaar. Per jaar f 35,55 per post f 45,— per jaar. Losse nummers I 1,10. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 u. Advertentieprijs f 0,34 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden f 7,50 contant. Inclusief btw op rekening f 9,—. Hoofdredacteur W. Heijboer Nimmer tevoren hebben er zoveel mensen op het Thoolse politiebu reau in hechtenis gezeten als van half oktober tot half december: dertig. "Dat betekent om de twee dagen één!", aldus een politie woordvoerder. "Voor Thoolse be grippen is dat heel wat. Ten op zichte van vorige jaren is er sprake van een enorme toename." Behalve voor de helingzaak Stave nisse werden er mensen in hechte nis genomen voor de fraude met de BV's in St. Maartensdijk, ver nieling van auto's in St. Anna- land, steunfraude en verstoring van de openbare orde. Half oktober begon het onder zoek tegen P. en J.L.M. de K.(37),die met zijn gezin België was ontvlucht omdat hij wegens in zijn vaderland gepleegde mis- drijven(o.a. containerdiefstal) 3 1/2 jaar gevangenisstraf moest uitzitten. Vanuit zijn tijdelijke wo ning op Oud Kempen ondernam hij echter weer criminele activitei ten, samen met P. Ze kochten videolocks(een anti diefstal beveiliging die wordt ge plaatst in een videocassetterecor der), die 3 januari gestolen waren uit een Duitse vrachtwagen aan de Belgisch/Duitse grens. De waarde bedroeg circa 400.000 gulden. De verkoop gebeurde door B.W.(45) uit Rotterdam, de hoofd verdachte. C.J.H.(41), eveneens uit de Maasstad, bemiddelde daarbij en M.P.(30) trad alleen als chauf feur op. Behalve videolocks werden er nog een aantal andere gestolen goede ren in beslag genomen, waaronder een paar kleurentelevisies. Het grootste deel was door P. opgesla gen in Tholen, maar de eigenaar van die opslagplaats bleek niets te maken te hebben met de heling. De politie spreekt ook geruchten tegen dat er enkele winkeliers uit St. Maartensdijk bij de zaak be trokken zouden zijn. Daarvan is beslist geen sprake, zo wordt met nadruk verzekerd. Vier van de vijf verdachten zijn inmiddels vrijgelaten. Alleen De K. is 30 oktober uitgeleverd aan de Belgische autoriteiten. De Thoolse politie stelde bij de zui derburen ook een apart onder zoek in. Het onderzoek naar de fraude met de BV's in het bedrijfsverza melgebouw te St. Maartensdijk is nog in volle gang. "Dank u Sint en Piet", was de oplossing van de Sinterklaaspuz zel in de Eendrachtbode. Dat bleek niet zo moeilijk, gezien het aantal goede oplossingen, zodat er getrokken moest worden. De gelukkigste werd Renate Reijn- goudt, Gladiolenstraat, St. Phi lipsland, die de eerste prijs won, een foto-album. 2. Jaap v.d. Male, Burg. van Lich tenbergstraat, Tholen, gezel schapsspel 3. Suzan Scherpenisse, Jacoba van Beierenstraat, St. Maartens dijk, bureau-onderlegger 4. Jaco Wessels, Schoolstraat, St. Annaland, bouwpakket van vliegtuig 5. Carola Klippel, Kerkstraat, Sta venisse, doos om zelf een pop te maken 6. Mariska v.d. Werf, Maria van Nassaustraat, Scherpenisse, poster met viltstiften 7. Jens Pollie, Weelhoekstraat, Oud-Vossemeer, multoband 8. Jos Boudeling, Langeweg, An na Jacobapolder, balpen in doosje 9. Linda Fase, Egeraandijk, Roo sendaal, schilderijtje Holly Hobbie 10. Dawid Joppe, Noordstraat, Poortvliet, memoblok. Alle prijswinnaars gefeliciteerd en de overige deelnemers, bedankt voor het meedoen. Volgende keer zijn jullie misschien de gelukki gen. scholieren vanaf 14 jaar junioren van 8 "t/m 10 jaar echtparen en twens Antwerpsestraat 35 Bergen op Zoom Tel. 01640-35010 Advertentie I.M. 'Inruil eigen woning bespreekbaar, hypotheken financieringen leesing 'Bemiddeling bij: dkekte aan en verkoop van onroerende aan en verkoop van onroerende goed., goederen Taxaties. beheer van onroerende goederen. tel 'Tij vrij 9 00 12.00 uur 01640-43146 n;i ,2oou.„ 01641-3333 9 3OI2ooh,. 01667-2323 Advertentie I.M. In een huifkar, met voorop één van de beroemde paarden van A.L.C. Brooijmans en achterop de Rabobankvlag, werd het echtpaar Van den Hoek in het centrum van Scherpenisse rond gereden, voordat hij in de Gouden Leeuw koninklijk werd onderscheiden. Irf de Gouden Leeuw, waar hij 25 jaar geleden op de bovenzaal als kassier werd aangenomen, onder ging de zilveren jubilaris met zijn vrouw, kinderen en ouders dins dagmiddag een uitgebreide huldi ging. Naast zijn werk was Van den Hoek immers op een breed terrein actief in de gezondheidszorg(Ro- de Kruis, Groene Kruis, Welzijns- orgaan), bij het kerkewerk(Her- vormde Gemeente) en op het re creatieve vlak (KNVB, Thoolse Dagen). Al die facetten werden belicht door de vele sprekers, on der wie de Thoolse burgemeester. "Erkenning en waardering voor de wijze waarop u inhoud heeft gegeven en nog geeft aan uw loop baan, vol activiteiten, zullen van middag en vanavond uw deel zijn. Als burgemeester van Tholen stel ik het zeer op prijs, dat u als inwo ner met bijzondere verdiensten, vandaag terecht in het zonnetje wordt gezet. Uw beroepsmatige en maatschappelijke inzet mag namelijk een voorbeeld voor velen zijn", zei Van der Munnik. Hij schetste de loopbaan van de jubilaris, vanaf 12 september 1939. Op 14-jarige leeftijd trad Van den Hoek in dienst van het ministerie van landbouw, stand plaats Tholen. Eerst betrokken bij de landbouw in crisistijd, later bij de voedselvoorziening in oor logstijd. Belangrijk werk, aldus de burgemeester. In 1943 trad Van den Hoek in dienst bij het ministerie van finan ciën als ambtenaar bij de be- VERVOLG PAG. 9 Koninklijk zilver Toon v.d. Hoek Schoonschrift begin loopbaan Politie lost heling Stavenisse op PVAB: vergrijzing moet terug SGP: Gemeentewerkman er bij, anders geen 7% OGB Nieuw orgel in Scherpenisse Het bedrijf, dat gespecialiseerd is in alles dat met hijsen en takelen te maken heeft, zit klem in Halste ren. Polyweb maakt kunststof hijs- en sjorbanden, verkoopt hijsmateriaal en onderhoudt bo venloopkranen en takels. Voor 1987 is er een contract met Gene ral Electric Plastics in Bergen op Zoom afgesloten voor onder houdswerk. Volgens Willem Smit beschikt hij als enige in Zuid-West Nederland over de vereiste testapparatuur. Hij heeft verder patent voor een nieuwe beveiliging op hijsappara- tuur. Polyweb wil alleen grond in erf pacht van de gemeente, geen ach tergestelde lening. Men komt niet voor de nieuwe premieregeling in aanmerking omdat het mimimum van 500 m2 nieuwbouw niet wordt gehaald. Niettemin is het gemeen tebestuur van Tholen verheugd over de vestiging, die mede door de lage grondkosten en de gunsti ge ligging tot stand kwam. B en W hopen binnenkort een be drijf met 100 personeelsleden bin nen te halen(zie ook elders in deze E.B.) Volgens de adviezen van een ingenieursbureau steekt Tholen er van de kandidaat-gemeenten als vestigingsplaats met kop en schouders bovenuit. Ook die on derneming zou in de Slabbe coornpolder komen. Als aanvullend agendapunt be handelt de gemeenteraad maan dagmiddag een voorstel om een achtergestelde lening te geven aan aannemingsbedrijf C. van Bergen Henegouwen in Tholen. Het be drag wordt niet genoemd. De steun houdt verband met de De mogelijkheid bestaat, dat een bedrijf met 100 werknemers zich op Tholen zal vestigen. De beslis sing hierover valt in januari, zo blijkt uit een gesprek dat redac teur Ward op den Brouw van NRC Handelsblad had met wet houder J. Versluijs en ambtenaar G Nuijten. Na een onderzoek door een ad viesbureau vielen eerder al Halste ren en Bergen op Zoom als moge lijke vestigingsplaatsen voor het bedrijf af. Uit hef artikel in het NRC blijkt verder, dat een poly- esterverwerkend bedrijf uit Halsteren, dat werk biedt aan vijf mensen, heeft besloten zich op Tholen te vestigen. Het kan dan meteen gebruik maken van de 'Premieregeling industrie- of be drijfsvestiging in de gemeente Tholen', die in oktober door de raad is vastgesteld. Deze houdt in, dat voor elke vierkante meter nieuwbouw of uitbreiding een premie van 50 gulden wordt ver strekt, op voorwaarde dat per 100 vierkante meter één arbeidsplaats wordt geschapen. Versluijs en Nuijten zeggen in het NRC, dat de bedrijfsvestigingen niet direct de Thoolse werkloosheid beïn vloeden, maar op langere termijn heeft het wel degelijk effect. Dat veel bestuurders en ambtena ren uit andere gemeenten de Thoolse aanpak komen bekijken geeft al aan, dat ze resultaat heeft. Daarnaast spreekt het dalende werkloosheidspercentage voor zich, aldus Op den Brouw (zelf een geboren Smerdiekenaar) in zijn artikel. Over de bedrijfsverzamelgebou wen zegt Versluijs, dat men er voor in de rij staat, maar ze zitten nu vol. Hoewel er geen concrete plannen bestaan, denkt de wet houder al aan een vierde B.V.G. De financiële risico's die de gemeente soms neemt in het belang van de werkgelegenheid worden volgens Versluijs door provincie en rijk met subsidies beloond. Het artikel gaat verder uitgebreid op de pre mieregeling en de bedrijfswerving in. Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Advertentie I.M. verhuizing van het huurpand aan de Eendrachtsweg (de voormalige garage Vos, nu eigendom van bak ker Van Oost) naar de Schelde- Rijnweg in de Slabbecoornpolder. Daar heeft Van Bergen Henegou wen het constructiebedrijf met woning van C.M. v.d. Hoven ge kocht. In verband met de sterke groei van het 1 oktober 1984 in Tholen ge vestigde bedrijf, laat de liquidi teitspositie te wensen over. De bank wil nu pas financieren, als de gemeente risicodragend kapi taal in de onderneming steekt. Volgens b en w gaat het om een le vensvatbaar, jong, goed geleid be drijf met 14 personeelsleden. De orderportefeuille voor renovatie en nieuwbouw is goed gevuld. Momenteel wordt o.a. gewerkt aan het nieuwe kantoor van Goedhart in St. Maartensdijk. Zestig procent van het werk ligt echter in West-Brabant. Het gemeentebestuur is blij met het aannemingsbedrijf als verster king van de economische structuur. Per 1 januari 1987 wijzigt de rechtsvorm van de onderneming in een besloten vennootschap. De politie kreeg uit alle kernen al veel klachten over het afsteken van vuurwerk binnen. Dat ge beurt dit jaar wel, erg vroeg en er, wordt streng tegen opgetreden. Bovendien is verboden vuurwerk geconstateerd, zogenaamde 'strij kers', die in ons land niet verkocht mogen worden. Dit wordt in beslag genomen en tegen bezitters ervan wordt meteen proces ver baal opgemaakt. Bedrijf met Tholen? 100 man naar Prolongatie tafeltennistitels Waardering concert Smalstads Mannenkoor Onduidelijkheid troef in wel zij nscommissie Thol.Boys droogt SPS af •k Kerstpuzzel RIJKDOM IS DE GE RINGSTE ZAAK OP AAR DE EN DE ALLER KLEINSTE GAVE DIE GOD EEN MENS KAN SCHENKEN Dit nummer bestaat uit 22 pagina's Evenals bij het bezoek van minister Brinkman aan Anna Jacobapolder(v.l.n.r. raadslid De Jager, de mi nister en de raadsleden Den Engelsman en Van Hek ken) glunderde de gemeenteraad van St. Philipsland na de mededeling van burgemeester Vogel, dat na eer dere teleurstellingen Ons Dorpshuis toch nog volledig verbeterd wordt. "De vreugde is nu nog groter dan eerder de teleurstelling over het niet doorgaan van de verbete ring", zegt burgemeester T.A. Vo gel. "Het was vijf voor twaalf, maar de aanpassing van Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder kan toch nog doorgaan voor de in september uitgetrokken 250.000 gulden." Bouwbedrijf Uijtdewilligen uit Oud- en Nieuw-Vossemeer gaat direct aan de slag, want voor 31 december moet er volgens de sub sidievoorwaarden al voor 30.000 gulden verspijkerd zijn. Tien september stelde de gemeen teraad van St. Philipsland 108.000 gulden beschikbaar voor een grondige verbetering van Ons Dorpshuis. De provincie zou 142.000 gulden subsidie geven. De accommodatie is in gebruik bij o.a. de NCVB, de tafeltennisver eniging en het Reformatorisch Vormingsinstituut. De begroting van gemeentewer ken, die na de raadsvergadering in september opgesteld werd, kwam echter uit op 367.000 gulden. Dat viel uitermate tegen en daar zat het kleuterschool-gedeelte nog niet in. Tot overmaat van ramp lag bij de aanbesteding het aannemers-deel nog aanzienlijk boven de begroting. Gemeentewerken probeerde met de aannemer een zeer vereenvou digd plan te maken, waarbij in fei te werd volstaan met stucadoors- en schilderwerk - de nieuwe foyer werd wel gehandhaafd - alsmede ioslatie van spouwmuur en dak. Aangezien men dan nog aan 339.892 gulden kwam, besloten b en w daarvan af te zien. Het be schikbaar stellen van zoveel ge meenschapsgeld achtte men onjuist. Aan de gemeenteraad werd voor gesteld, te volstaan met 77.500 gulden voor een normale onder houdsbeurt. Dat voorstel werd echter woensdagavond 10 decem ber van de agenda afgevoerd. Er bleken nog lichtpunten te zijn en maandagmiddag kwam er klaarheid. "Tot onze grote vreug de is 't alsnog gelukt", liet burge meester Vogel weten. "Het was ter elfder ure, maar we kunnen nu nog van de provinciale subsidie profiteren. Ons voorstel van sep tember is wat afgeslankt. Met wat versoberingen kan de verbetering van Ons Dorpshuis alsnog door gaan." Het Reformatorisch Vormings instituut heeft te kennen gegeven de huur van Ons Dorpshuis te wil len beëindigen, maar wanneer is nog onzeker. Het instituut wil zich in Tholen vestigen. "St. Philips land weet nog niet waar 't aan toe is, maar het instituut evenmin", aldus burgemeester Vogel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 1