B Olga Verschoor en Hans v. Dijke prolongeren tafeltennistitels SGP: Gemeentewerkman anders geen 7% verhoging OGB erbij Rode Kruis formeert geneeskundige pelotons Beter Wonen bouwt zestig woningen Juniorendammers Tholen ongeslagen Ophok gebod postduiven Leegstand door het ontbreken van betaalbare woningen Donderdag 18 december 1986 DE EENDRACHTBODE 19 afd. voetbal knvb voetbal Pijnlijk verlies Thol.Boys 2 badminton Smerdiek chaotisch Kleine nederlaag Smerdiek 4 N0AD 3 verslaat WHS 4 Forse zege Noad 4 Weinig deelname dames en junioren van buiten St.Annaland 0 De tafeltenniskampioenschappen van Tholen en Sint Philipsland trokken zater dag in de Wellevaete nauwelijks deelnemers van buiten Sint Annaland. Bij de da mes kwamen 3 van de 10 deelneemsters uit Anna Jacobapolder en de 20 junioren waren allemaal uit Sint Annaland afkomstig. Die geringe belangstelling uit de streek was voor de organiserende vereniging Smash '76 teleurstellend. De titel bij de dames ging voor het tweede achtereenvolgende jaar naar Olga Verschoor, ter wijl Hans van Dijke voor het derde jaar kampioen bij de junioren werd. Vechtersmentaliteit Vooruitkijken Stevig aan de leiding I tennis Score 90% Geforceerd Troostronde Geen twijfel De SGP-fractie vraagt b en w dringend om een uit spraak over het wel of niet vervullen van de vacature vierde gemeentewerkman, die is ontstaan, na het ver trek van dhr. M. Quist uit Anna Jacobapolder. "Zon der een uitspraak zullen we ons zeer zeker nader bera den over de verhoging van de onroerend goedbe- lasting met 7%", zo waarschuwt de SGP. Leegstand Leugenbriefjes Geen muziekles Vreemde aannemer Portefeuilles Statenbijbel Niet in Stavenisse en Scherpenisse B. en w. van Tholen stellen de raad voor een lening van 6.402.958,te verstrekken aan de stichting 'Beter Wonen'. De woningstichting wil daarmee grond aankopen en bouwrijp maken voor de bouw van 60 woningwetwoningen. Behalve in Stavenisse en Scherpenisse wordt er in alle kernen op Tholen ge bouwd. Ook wordt de raad gevraagd een jaarlijkse bijdrage van 93.317,aan Beter Wonen te verle nen in de exploitatiekosten van de te bouwen wonin gen. Het ministerie van volkshuisvesting heeft voor deze woningen financiële steun verleend. Woningtoewijzing Teleurgesteld De reserves van Tholense Boys hebben een pijnlijke 3-2 nederlaag tegen Bruse Boys geleden. "Ik ben er nog niet overheen", zei de Thoolse aanvoerder Piet van der Vlies maandagmorgen. "Het doet pijn te verliezen van een ploeg die kwalitatief minder is dan je eigen team." Tholense Boys 2 vertrok naar Bru, om minimaal een punt mee terug te nemen. De geel zwar te 'lichtgewichten' hebben het al tijd moeilijk tegen het fysiek ster ke Bruinisse. De Boys gingen, on danks de vele invallers,vol goede moed van start. Bru werd vastge zet op eigen helft. In de tiende mi nuut ging Hassan Eljilali op rechts goed door, bracht het leer in de doelmond, waar de ge reedstaande Erwin de Nijs voor 0-1 zorgde. Bru werd sterker en de Boys loerden op de counter. Er kwamen diverse kansen, maar er werd dikwijls te lang geaarzeld. Na een half uur kwam Bru op 1-1. Een spits maakte hands, maar de arbiter liet doorspelen maar doel man Jonker kon het leer nog tot hoekschop verwerken. Tholense Boys was nog volop in discussie met de scheidsrechter, toen de boomlange spits Teun de Visser koppend 1-1 aantekende. Tien mi nuten later kwam de thuisclub via een afstandschot op 2-1. Na de thee werd de geblesseerde Piet Jansen vervangen door Jacco Vos. De Boys ginge energiek van start en er kwamen fraaie kansen. In de 52 ste minuut scoorde Mar tin Fondse 2-2, na aangeven Erik van Elzakker. In deze fase werd Bru overklast, maar Tholense Boys wilde het te mooi doen. Acht 7-1 overwinningvoor Batho 2 Zaterdag trad Batho 2 aan tegen het bezoekende team Meppers 4 uit Ruc- phen. Meppers 4 had tot nu toe als hekkesluiter nog steeds 0 punten uit 8 wedstrijden. Voor Batho 2, die mo menteel als tweede geklassificeerd staat mocht deze wedstrijd niet al te veel problemen geven. Bij de heren enkels ging het inderdaad van een lei en dakje. De dames hadden het daar entegen knap lastig in hun enkel spel. Weliswaar wist Monique van der Lin den haar enkel alsnog te winnen maar daarvoor had zij toch 3 sets nodig: Henny Kapitein 10-12 en 2-11, Moni que van der Linden 12-9, 8-11 en 11-5, Albert Weber 15-10 en 15-1, Martin Pattimahu 15-6 en 15-7,tussenstand een 3-1 voorsprong. Bij de dubbels was dezelfde tendens waar te nemen als bij de enkelspelen. De herendubbel werd met speels gemak gewonnen, terwijl de dames een harde dobber hadden om hun partij te winnen. Henny Kapitein Monique van der Linden 15-6, 12-15 en 15-1, Martin Pattimahu Fokko Drok 15-2 en 15-5. Ook de gemengd dubbels wer den in het voordeel van de thuisclub beslist met de setstanden: Monique van de Linde Albert Weber 15-8 en 15-11, Henny Kapitein Fokko Drok 10-15, 15-11 en 15-11. Eindstand een ruime zege met 7-1! minuten voor tijd viel het doel punt aan de andere kant. Martin Voshol ging met een blessure aan het hoofd tegen de grond, maar kon niet worden gewisseld, omdat jeugdspeler Frank Tazelaar vrij willig was gaan douchen. De nog 'dizzy' zijnde Voshol werd even later gepasseerd en uit een scrim mage voor het doel bepaalde Bru de eindstand op 3-2. Kloet.2 13 7 5 1 19 36-15 WHS 3 14 6 5 3 17 23-14 Veere 2 13 6 4 3 16 32-18 Kapelle 2 13 7 2 4 16 20-19 Dintelo.2 14 5 4 5 14 28-28 Kogelv.2 14 3 8 j> 14 14-23 Klundert 2 13 5 2 6 12 20-23 Seolto 2 12 4 3 5 11 26-26 Thol.Boys 2 14 3 5 6 11 15-23 Bruse B.2 12 5 1 6 11 18-18 Zaamsl.2 13 2 6 5 10 11-13 Nieuwd. 2 13 3 1 9 7 15-38 Smerdiek is er niet in geslaagd de vierpuntenwedstrijd tegen SNS in winst om te zetten. Na negentig minuten stond er voor de zwarten een zeer pijnlijke 1-2 op het score bord. Smerdiek begon vol zelfver trouwen aan het duel. De gasten waren duidelijk voor een punt ge komen en hielden constant 6 man achterin. Na zes minuten kwam Smerdiek op voorsprong. Perry Opree kreeg het leer goed aan gespeeld van Rudi Westdorp. Opree gaf een voorzet, die achter de doelman viel: 1-0. Ondanks de ze voorsprong sloop de onrust in de spelers van Smerdiek en zes mi nuten later was de stand dan ook in evenwicht. De mee opgekomen laatste man van SNS profiteerde van de chaos van Smerdiek en kopte de bal onhoudbaar in de touwen. Het spel van de Thoolse ploeg werd steeds slechter. Er kwamen nog enkele kleine kansjes via kopballen van Wim Priem en Rudie Westdorp, maar dat mocht geen naam hebben. In de tweede helft probeerde Smerdiek de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar SNS toonde zich wilskrachtiger en fysiek har der. Met uitvallen waren de Bra banders levensgevaarlijk. De par tij werd steeds slechter en het was een bedroevende wedstrijd om naar te kijken. Tien minuten voor het einde viel het doek voor SNS. Wim Vroegop sr. leed op het mid denveld balverlies. Een speler van SNS stuurde de bal direct diep, het leer werd voorgetrokken, te- ruggekopt en ingeknald, zonder dat er een speler van Smerdiek aan te pas kwam. De blauw zwar te geloofden er niet meer in en voetbalden meer tegen zichzelf, dan tegen SNS. Kleine lichtpuntjes in dit duel wa ren het goede spel van Corné Stoutjesdijk en het voorzichtige begin van Rien Vroegop, die na zijn meniscusoperatie een half uur meespeelde voor Wim Priem. Peter Janse kwam nog in de ploeg voor de geblesseerde Perry Opree. Smerdiek heeft nu de winterstop om zich op te laden voor de reste rende wedstrijden. Waarvan er (bijna) niet één meer mag worden verloren, wil men de degradatie voorkomen. Een zware opgave voor Van Geel en z'n mannen, maar met vertrouwen en geloof in eigen kunnen, moet het lukken. Smerdiek 4 heeft met 2-1 verloren tegen ZPR 3 uit Bergen op Zoom. Door deze nederlaag moet Smer diek de koppositie delen met ZPR. Het publiek zag twee ploe gen die met volledige inzet speel den. De blauw zwarten openden zeer sterk. Al in de derde minuut verprutste Martin Stoutjesdijk een grote kans, door vanaf vijf meter voor de goal naast te schie ten. Het spel van ZPR was ver zorgder, maar Smerdiek was ge vaarlijk over de vleugels. In de twintigste minuut soleerde een middenvelder van ZPR door de blauw zwarte defensie en liet ook doelman De Viet kansloos: 1-0. Het geroutineerde Smerdiek bleek weinig aangeslagen, men ging vol in het offensief. De arbiter weiger de nog een strafschop te geven toen Jos Guiljam binnen de be ruchte lijnen werd gevloerd. In de 35-ste minuut scoorde Piet Bazen, na prima voorbereidend werk van Jos Guiljam, 1-1. Als de Thoolse ploeg voor rust wat zorgvuldiger met de kansen was omgespron gen, dan had men zeker met een voorsprong om de thee gegaan. Na de hervatting ging ZPR in het offensief, maar de verdediging onder leiding van Hans Lindhout, hield vakkundig stand. In de 65 ste minuut, juist toen het Bergse offensief aan het afzakken was, schoot een middenvelder van ZPR tot ontzetting van Smerdiek een het leer gelukkigerwijs in de krui sing: 2-1. Smerdiek probeerde er alles aan te doen om de stand ge lijk te trekken, maar als de blauw zwarten gevaarlijk dreigden te worden, ging de vlag van de grens rechter omhoog en de scheids rechter tuinde er steeds in. Ook weigerde hij een strafschop toe te kennen aan Jaap op den Brouw. Al met al een goede en spannende wedstrijd, waarbij een puntende- ling de krachtsverhoudingen beter had weergegeven. In een rommelige wedstrijd ver sloeg Noad 3 zaterdag het bezoe kende WHS 4 met 3-2. De harde wind recht over het veld hield No- ad de eerste 45 minuten voorna melijk op de eigen helft. WHS kreeg daardoor de betere kansen, maar het was de thuisploeg die na een half uur de score opende. Na een hoekschop van Ton Buys bleef de bal voor het WHS-doel hangen, tot André van Westen zijn schoen er tegen zette en 1-0 aantekende. Vlak voor rust kon de Sint-Annalandse rechtsbuiten na een misverstand tussen Han Quist en Ton Buys alleen door gaan en de stand weer gelijktrek ken: 1-1. In de tweede helft hadden de Fli- planders het windvoordeel en kon men via verre uittrappen van kee per Wim van de Ree voor meer gevaar zorgen in de WHS- defensie. De voor Han Quist inge vallen Bram Kot maakte hier tweemaal goed gebruik van. Eerst liep hij goed door op een bal die over iedereen heen stuitte en via een lob passeerde hij de doelman: 2-1. Een kwartier later werd een verre uittrap door Jan Kot door- gekopt, waarna Bram Kot de bal goed aannam en raak schoot: 3-1. Even daarvoor had WHS een goe de kans om op 2-2 te komen ge mist, toen een strafschop in twee de instantie (de eerste poging was afgekeurd wegens te vroeg inlo pen) door Wim van de Ree uitste kend werd gekeerd. Vlak voor tijd kwamen de Sint-Annalanders nog wel op 3-2, maar het was toen te laat om alsnog gelijk te kunnen maken. De vierde keus van Noad heeft met 7-3 gewonnen van Kogelvan gers 4. De ploeg uit Willemstad werd volledig overklast door de Fliplanders. Jack Reijngoudt scoorde met een kopbal 1-0 en via twee doelpunten van Rien Steijn werd het 3-0. Jacco Kooy zorgde nog voor rust voor 4-0. Na de thee kwam Kogelvangers wat feller uit de startblokken en men scoorde 4-1. Cenny Reijn goudt tekende 5-1. Drie minuteh later bracht een solerende Jan de Dekker de stand op 6-1. Kogelvan gers deed nog wat terug door 6-2 te scoren. Door een slordige fout van Ben vd. Hoorn werd het daar na zelfs nog 6-3. Een minuut later bracht Jacco Kooy de eindstand op 7-3. Noad kwam nog in de ver drukking, maar een sterk spelen de Giel Verschoor en doelman Fonteyne stonden geen doelpun ten meer toe. De junioren speelden in de eerste ronde tien wedstrijden en de win naars gingen direct door naar de winnaarsronde. De verliezers kre gen in een herkansingsronde als nog de mogelijkheid om voor de hoofdprijzen te spelen. Na de tweede ronde speelden de verlie zers voor een prijs in de troostron- de. Deze werd gewonnen door Marco Saarloos, die André Guil jam versloeg met 21-8 en 21-11. De acht winnaars uit de tweede ronde gingen over naar de kwart finale. De vier sterkste spelers van het toernooi wonnen die partijen met groot verschil. Jos Ijzerman, Hans van Dijke, Rafaël Fructuoso De schade die jaarlijks wordt aan gericht aan land- en tuinbouwge- wassen door wilde en verwilderde duiven is aanzienlijk. Ter beja ging van met name verwilderde duiven is door de georganiseerde landbouw aan de Zeeuwse ge meentebesturen verzocht een op- hokgebod voor postduiven in te stellen voor de periode van zater dag 3 januari t/m zaterdag 17 ja nuari 1987; met uitzondering van de beide in deze periode vallende zondagen. Aangezien iedere jach- thouder in zijn eigen jachtgebied duiven mag bejagen wordt aan al le jagers in onze provincie ver zocht om tijdens bovengenoemde ophokperiode extra jacht op dit gevogelte te maken. Door deze gerichte actie kan bereikt worden, dat in het komende voorjaar niet alleen de gewassenschade wordt beperkt, doch dat ook de overlast ten gevolge van vervuiling op en rond de openbare gebouwen wordt teruggebracht. Zaterdag is het juniorenviertal van de Thoolse damclub De Eendracht erin geslaagd, ongeslagen te blijven bij het kampioenschap van Neder land voor clubviertallen. Na een aantrekkelijker strijd werd "Houdt Stand Beilen" (nabij Assen!) tenslotte met 6-2 opgerold. Kort na aanvang richtte zich de eerste bordspeler van M. Beilen tot arbiter J.v.d. Velde met het verzoek om een asbak. Deze wees hem toen op het reglement, waarin staat, dat de arbiter tijdens jeugdwedstrijden erop toe moet zien dat er niet gerookt wordt, noch door omstanders noch door spe lers zelf. Kort hierop werd hij voor werkomstandigheden weggeroepen, zodat hij het arbiterschap aan J. de Rijke overdroeg. In de wandelgangen bracht hij hem alvast op de hoogte van het voorval. Het rookverbod kwam Jan Moerland zeker ten goede. Doordat hij zijn ge dachten er voor 100% bij kon hou den, zag hij in een vroeg stadium een eenvoudige schijfwinstcombinatie niet over het hoofd. Het initiatief was nu geheel aan Moerland's zijde. On danks heftig verweer van zijn tegen stander kon hij dan ook na verloop van tijd de eerste twee punten op het scorebord brengen: 2-0. Inmiddels was er op bord 3 al zware strijd geleverd. Daar trof de 16-jarige Henk Gunter de sterkste dammer uit Beilen. Het leek erop dat Henk zich op een gegeven moment gewonnen zou moeten geven, want zijn tegen stander was al op zijn verzwakte vleu gel doorgebroken naar dam. Het zou nu alleen nog maar een kwestie zijn van jagen op schijven met de dam en allerlei dreigingen in het spel creëren. Daartegen zou Henk niet opgewassen kunnen zijn, maar bij Henk komt er in zulke situaties een extra vech tersmentaliteit naar boven. En zo waar, ook deze keer vond hij een damcombinatie. Kennelijk was Henk 'zo blij, dat hij vergat nog een poging te ondernemen voor de volle winst te spelen. Remise: 3-1. De standen op de overige borden, die van André Kousemaker op bord 2 en Ronnie Gunter op bord 4, gaven goe de hoop voor een ruime overwinning voor de Tholenaren. Als eerste van de twee beëindigde Kousemaker zijn partij. Zoals ook de vorige ronde het geval was, waren er voor hem en zijn tegenstander al heel wat minuten verstreken voordat de strijd losbrandde en dat met een rela tief gezien beperkt aantal zetten. Toen beide spelers hun tempo moesten ver hogen, bleek dat de Drent dit hele maal niet beheerste; hij liet zich gewil lig vastzetten. Dat kostte hem in eer ste instantie een schijf en later de par tij: 5-1. Hiermee was de overwinning al veilig gesteld. Alleen Ronnie Gunter was nu nog in het strijdperk. In de beginfase had zijn tegenstander een niet alledaagse opening op het bord gebracht. Nadat geeg van beide spelers daar voordeel van had behaald, ging de wedstrijd gelijk op tot het einde. Toen brak Ronnie door naar dam ten koste van een schijf. Tevens verhinderde hij daarmee dat zijn tegenstander even eens de damlijn zou bereiken. Een 15-tal belangstellenden kon hun hart ophalen. Daarbij speelde het 'vooruit kijken' een belangrijke rol. De één dacht aan remise, de ander aan winst voor de 15-jarige St. Annalander. Hoe ook Ronnie op een misrekening van zijn tegenstander hoopte, de wed strijd liep op remise uit. Ook de om standers waren het er tenslotte over eens dat geen van de mogelijkheden met de beste tegenzetten tot winst ge leid zou hebben. Eindstand: 6-2. J. Moerland - H. Vreman 2-0 (1), A. Kousemaker - J. Lihdemulder 2-0 (3), H. Gunter - A. Oldenkamp 1-1 (2), R. Gunter - A. Muggen 1-1 (4), totaal 6-2. Door deze overwinning blijven de Tholenaren ongeslagen de ranglijst aanvoeren, wat uit de tussenstand na 4 ronden blijkt: I. De Eendracht 4-8 22-10 2. D'Amateurs 4-6 19-13 3. De Lelie 4-6 18-14 4. H.S. Bergum 4-4 18-14 5. D.C. Schiedam 4-4 17-15 6. BDV Bennekom 4-3 15-17 7. H.S. Beilen 4-111-21 8. EDC Enschede 4-0 08-24 Voor de vijfde ronde staat een uit wedstrijd voor 10 januari op het pro gramma tegen D'Amateurs uit St. Mi chielsgestel (N-Br.). Een echte vier puntenwedstrijd dus. De damcombinatie Tholen - Sint Phi lipsland won met 6-10 van Middelhar- nis II. Na een wat onfortuinlijke start, zag het er voor de Fliplander Suur- land met een schijf achterstand, min der goed uit. Hij bleef echter onver droten doorspelen en wist tot verwon dering van zijn medespelers een dam te halen. De speler van Middelharnis trok aan de noodrem en moest tevre den zijn met remise. De Fliplander J.v.d. Velde nam daar geen genoegen mee. Nadat hij in de opening van het damspel al snel twee schijven voor kwam, liet hij zich de winst niet meer ontgaan en bracht daarmee de combi natie op 1-3 voorsprong. Het bleef daarna een tijd stil, waarna er een viertal remises volgden. Ad Slager doorbrak deze reeks remises door ge raffineerd zijn betere stelling uit bou wen naar winst en eiste daarmee defi nitief de overwinning op voor de com binatie. Zo volstond André Boogerd met remise. Hij bracht de eindstand op 6-10 in het voordeel van de com binatie. Middelharnis II - De Eendracht II: M. Klink - J.v.d. Velde (Th) 1-1H. Koe- se - A. Boogerd (Th) 1-1, C. Spee - A. Slager (Th) 0-2, J.v. Hoorn - J.v.d. Velde (Ph) 0-2, S. Hooijzand - A. Verwijs (Ph) 1-1, C.v.d. Graaf - J. Suurland (Ph) 1-1, A. Krijgsman - L.v.d. Velde (Ph) 1-1, J. Lodder - S. Schot (Th) 1-1. Rolstoeldansen Om het rolstoeldansen in Zeeland mogelijk te maken start er in ja nuari 1987 een lesgeverscursus. Geheel verzorgd door de Stichting Rolstoeldansen in Nederland. De verwa'chting is, dat vanuit de ze groep cursisten een aanzet kan worden gedaan tot het rolstoel dansen in Zeeland. Hierbij richt men zich met name op verpleeg- /bejaardenhuizen, activiteiten centra, dansclubs, sportverenigin gen voor lichamelijk gehandi capten. en Jacco Bruynzeel hadden door hun veel grotere competitie- en wedstrijdervaring weinig moeite om te winnen van Niels Geuze, Leo Moerland, Leo Wessels en Gerard Bruynzeel. In de beide halve finales stonden twee teamgenoten uit de NTTB- competitie tegenover elkaar. Hans van Dijke en Jos IJzerman, bei den spelend in het eerste junioren team van Smash '76, gaven elkaar vooral in de eerste game geen punt cadeau. Beide spelers zochten vanaf de eerste slagwisselingen de aanval en dat resulteerde uiteinde lijk in een 22-20 overwinning voor Van Dijke. De tweede game ver liep op eenzelfde manier en tot 10-10 ging het gelijk op. Daarna kreeg Hans van Dijke meer vat op het spel en met een ruime 21-12 plaatste hij zich voor de finale. In de andere wedstrijd stonden Rafaël Fructuoso en Jacco Bruyn zeel tegenover elkaar. In de afge lopen competitie haalden beiden een score van 90% en ook nu bleek weer, dat ze niet voor elkaar onder doen. Er was een derde ga me nodig voor de beslissing viel. Bruynzeel won de eerste game met 21-15. In de tweede game lukte bij Fructuoso zijn geliefde aan- valsspel beter door goed ge plaatste forehand- en backhand openingen, zodat hij door een rui me 21-13 overwinning op gelijke hoogte kwam. Na een spannende derde game plaatste Jacco Bruyn zeel zich tenslotte voor de finale. In de "kleine finale" bleek, dat Rafaël Fructuoso wat was aan geslagen door het verlies. Jos IJ zerman won de eerste game vrij gemakkelijk met 21-16. Daarna kwam Fructuoso er weer beter in en hij won de tweede game met 24-22. In de derde en beslissende game sleepte Fructuoso met een 21-11 overwinning een derde plaats in de wacht. In de finale leek Jacco Bruynzeel voor een verrassing te gaan zor gen. Hans van Dijke, de grote fa voriet voor de titel, probeerde in het begin het spel te geforceerd te dicteren. Maar omdat Bruynzeel de bal laag en het spel kort hield, belandden veel slagen van Van Dijke in het net of achter de tafel. Naarmate de game vorderde wist hij echter meer van zijn achter stand weg te werken en won toch met 21-17. De tweede game was in veel opzichten gelijk aan de eerste. Van Dijke keek opnieuw tegen een achterstand aan, 5-10, maar door goed uitgevoerd aanvalsspel werd die wederom weggewerkt. Bruyn zeel deed enkele pogingen om de aanval over te nemen, maar moest de overwinning aan zijn tegen stander laten: 21-17. Hans van Dijke kreeg door deze derde opeenvolgende overwinning de wisseltrofee, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Sint Philipsland, definitief in zijn bezit. De dames werkten de eerste ronde in drie poules af, waarvan de nummers een en twee overgingen naar de kwartfinale. De nummers drie en vier speelden verder in de troostronde, die vrij gemakkelijk door Ina Fase gewonnen werd. Voor de halve finale plaatsten zich Olga Verschoor en Helene v.d. Velde uit Anna Jacobapolder en Adrie Vroegop en Rianne Guil jam uit Sint Annaland. Rianne Guiljam zag opnieuw geen kans te winnen van Olga Ver schoor. Ondanks de aanwijzingen die zij vanuit het publiek toege roepen kreeg, lukte het haar niet Verschoor in moeilijkheden te brengen. Laatstgenoemde plaatste zich gemakkelijk in twee games voor de finale. De tweede halve fi nalewedstrijd had een spannend verloop. Eerder in de middag won Helene v.d. Velde nog in twee ga mes van Adrie Vroegop, maar nu moest zij in drie games de eer aan haar tegenstander laten. Welis waar won ze de eerste game met minimaal verschil, maar in de tweede en derde game greep Adrie Vroegop door snel contraspel de overwinning. Na afloop van de 'kleine finale' was Rianne Guiljam opnieuw wei nig tevreden met haar spel. Nadat ze de eerste game met 21-11 aan Helene v.d. Velde moest laten, vocht ze nog wel terug met een overwinning van 21-18, maar in de beslissende derde game gaf de grotere wedstrijdervaring en het daardoor kwalitatief betere spel van Van der Velde de doorslag. Zij won met 21-17 en eindigde op de derde plaats. In de finale stonden dezelfde speelsters als vorig jaar achter de tafel. Olga Verschoor liet er vanaf de eerste slagwisselingen geen twijfel over bestaan, wie de meeste aanspraken op de titel maakte. Door krachtig en goed verzorgd spel won ze de eerste ga me met 21-7. Adrie Vroegop won nog wel de tweede game met 21-15, maar in de derde game nam Verschoor geen risico en won ver diend met 21-11. Dat betekende haar tweede titel. Zaterdag vanaf 14.00 uur worden in de Wellevaete de kampioen schappen voor de heren senioren vanaf 16 jaar gehouden. heeft men weinig vertrouwen. "Als je maar genoeg boeken hebt, wordt het aantal abonnementen wel hoger, zeggen b en w, maar evenals bij de woningbouw is de wens de vader van de gedachte." Men vindt ook, dat de bestrating in de gemeentebegroting 1987 weer een sluitpost is geworden. "De 9000 gulden is een luttel be drag, terwijl b en w zelf ieder jaar 138.000 gulden nodig vinden. Uit het rekeningoverschot 1984 komt er nog wel 12.500 bij en met straatwerk in eigen beheer nog 32.500. Totaal dus 54.000 gulden, maar 1 man kost al rond de 45 mille." De grootste raadsfractie in St. Philipsland wil ook meer geld voor uitbreiding van de drainage in de Zijpestraat. Men vindt de geraamde 12.500 gulden te weinig. Temeer, daar er in 1983 op plan Noord een óverschot was van 128.000 gulden, voor het grootste deel opgebracht door de kopers van een woning. De SGP heeft zijn twijfels over het grote aantal uren dat aan het onderhoud van de begraafplaats wordt besteed. "Niet voor niets worden de zogenaamde werk- briefjes wel eens leugenbriefjes genoemd. Tot voor een jaar werd werd een graf nog met de hand ge dolven, nu gebeurt dat machinaal en niet tegenstaande dat, zou er vertaald naar uren, 1 man 11 we ken per jaar meer werkzaam zijn op de begraafplaatsen(2 in St. Philipsland, 1 in Anna Jacoba polder). Dat betekent 1000 in plaats van 600 uren per jaar, zo dat er 1 man 28 van de 39 beschik bare weken op de begraafplaatsen werkzaam is. Een groot stuk van de begraafplaats aan de Zij pestraat wordt nog niet gebruikt. Is het niet mogelijk om dat af te sluiten, zodat je daar met minder onderhoud toekunt? En hoever staat het met de besprekingen over de uitbreiding van de be graafplaats in Anna Jacobapol der?" De SGP wil dat St. Philipsland de enige Zeeuwse gemeente blijft die niet meedoet aan de Zeeuwse Mu ziekschool. "Om verschillende re denen, maar ten eerste wordt de mogelijkheid geboden om te leren dansen en daar doen we so wie so al niet aan mee. Ten tweede zijn we niet van plan verplichtingen aan te gaan waarvan we de gevol gen niet kunnen overzien. Dit ge zien de opzegtermijn van twee jaar en het uittredingsbedrag bij gemeenschappelijke regelingen." De SGP wijst wat dat betreft op slechte ervaringen in Strijen. In uitbreiding van de bibliotheek De SGP zegt jaren achtereen ge waarschuwd te hebben, dat het met de bevolkingsopbouw de ver keerde kant uitging. "Helaas trek ken jongere gezinnen weer weg. Verleden jaar benadrukte de meerderheid van het college, dat als je maar voldoende huizen had, het vertrek opgelost zou zijn. Wij leggen die directe relatie tussen bevolkingsaanwas en woning bouw niet. Altijd hebben wij gestreefd naar betaalbare huizen, maar uit de leegstand blijkt dat we dit doel voorbijschieten. Vol doende aanbod van huizen is een veel te eenzijdige benadering. Mensen hebben veelal geheel an dere redenen om zich elders te vestigen: werkgelegenheid, oplei dingsniveau, enz. Leegstand kost de gemeente niet zoveel, wordt gezegd. Andere fracties lopen daar zeer licht over heen, maar de woning Karreveld 14 - staat al jaren leeg - heeft wel 30.000 gulden gekost. Dat is geen kleinigheid. Er moet ernstig over wogen worden om dat huis af te stoten. In 1981 is de woning voor 170.000 gulden gekocht, wat in tussen al 220.000 is geworden. Kan de meerderheid van de raad zeggen, waar dit moet eindigen met een leegstand van rond de 10 huizen en weer 13 in aanbouw? We staan eigen woningbezit voor, maar het betekent doorgaans wel dat duurdere huurwoningen leeg komen te staan." De SGP vindt het jammer, dat er niet meer uit de activiteiten op het gebied van de werkgelegeheid is gekomen. "Als je dan ziet, dat er op grond die door de gemeente is verkocht, huizen in aanbouw zijn door een bedrijf uit Rijssen, dan zeggen we: waar zijn we nu mee bezig? Het is wel een zaak van de opdrachtgever - in dit geval niet de gemeente - maar toch vinden wij 't een slechte zaak." De grootste raadsfractie wil we ten, hoe het zit met de plannen van banketfabriek Everaers om van Steenbergen naar St. Philips land te verhuizen. De SGP vindt het niet verwonder lijk, dat het met de taakverdeling tussen de burgemeester en de twee wethouders nog niet goed loopt. "Wethouder Walpot heeft al 16 jaar zo gewerkt en dat bouw je niet in een halfjaar om. De burge meester laat - onbewust - ook geen zaken voor de wethouders liggen. Niemand laat iets gemak kelijk los, wat hij al jaren heeft gedaan." Aandacht wordt gevraagd voor de rampenbestrijding in het Schelde- Rijnkanaal, de sluiting van de stortplaats Thttelhoek bij Scher- penisse in 1992 en de wisseling van de RIAGG Brabant naar Zee land: de regionale instelling voor ambulante geestelijke gezond heidszorg. De SGP wil verder weten, of er met bewoners uit de Stati onsstraat al contact is geweest over de bouw van garages na de sloop van twee bedrijven. De SGP gaat ook nog in op lande lijke zaken en het 350-jarig Het Rode Kruis heeft in Noord- Brabant vijf regiostichtingen op gericht, in elke brandweerregio één. In de regio Zuid-West Noord-Brabant wordt een samen werkingsverband nagestreefd met Tholen en St. Philipsland. De af deling Tholen van het Rode Kruis in de provincie Zeeland partici- bestaan van de Statenbijbel in 1987. "Wij mogen dan ook ons 500-jarig bestaan herdenken en het is juist die Statenbijbel, die zoveel beslag legde op het leven in onze gemeente. Laten we dat voorop stellen bij ons 500-jarig bestaan. Laten we daar onze acti viteiten aan toetsen." De SGP constateert, dat het bij welzijn dikwijls gaat om het ver maak van de mens. "Mocht het ware Welzijn voor ons allen nog eens geopenbaard worden. Daar kun je mee leven en sterven." peert daarom in het stichtings bestuur van die regio. De regiostichtingen hebben tot taak het formeren en in stand houden van geneeskundige pelo tons. Samen met reddingspelo tons van de brandweer zal hulp worden verleend aan slachtoffers in geval van een ramp. Het is de taak van de geneeskundige Rode Kruis pelotons, in samenwerking met de Basis Gezondheids diensten, in gewondennesten bij het rampterrein en in een verza melplaats gewonden medische hulp te geven aan slachtoffers, waardoor deze in staat zijn het transport naar de ziekenhuizen te overleven. Landelijk levert het Rode Kruis 61 geneeskundige pelotons. In de provincie Noord-Brabant worden dat er 6: in elke brandweerregio één, maar in de regio rond Eind hoven twee. De geneeskundige pelotons gaan een belangrijke schakel vormen in de toekomstige rampenhulpverle ningsorganisaties. Elk geneeskun dig peloton bestaat uit 65 hulp verleners, waaronder drie artsen en drie verpleegkundigen. De overige leden van het peloton zijn speciaal opgeleid voor gewonden- zorg onder rampomstandigheden. De stichtingen staan ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Breda. Het stichtingsbestuur in elke regio bestaat uit vertegen woordigers van plaatselijke afde lingen van het Rode Kruis, een vertegenwoordiger van het Pro vinciaal Rode Kruis Bestuur en de Provinciaal Commandant van het Rode Kruis Korps, die als advi seur zitting heeft in elk bestuur. Het Rode Kruis streeft ernaar in 1987 de pelotons te hebben gefor meerd. Plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis die beschik ken over een Rode Kruis colonne kunnen nog vrijwilligers gebrui ken, mede voor dit belangrijke werk. De raad wordt verder gevraagd om gelden beschikbaar te stellen voor het plegen van groot onder houd aan een aantal woningen in Oud-Vossemeer. Het ministerie heeft steun toegezegd voor het plegen van groot onderhoud aan de woningen Bou Kooij manstraat 8 t/m 30 (even), Schoolstraat 1,3, 5, 11, 17 en 21 en Raadhuisstraat 2. Verder worden de woningen Schoolstraat 7, 9, 13, 1, 5 en 19, alsmede Raadhuisstraat 4 t/m 10 (even) verbeterd. Het gaat om in totaal 28 woningwetwoningen van Beter Wonen. Gedeputeerde Staten van Zeeland adviseren voor 1987 in de ge meente Tholen 69 woningen te bouwen en in Sint Philipsland 12. De verdeling per categorie is wo ningwetwoningen 49 resp. 9, premie-A 10 (2), premie-B 2(-), vrije sector 6(1) met een eenmali ge bijdrage van 6.500 gulden en vrije sector in stadsvernieuwings gebieden 2 (-). De gemiddelde stichtingskosten van woningwet woningen zijn verhoogd tot 103.800,42 woningen in de ze sector houdt de provincie ach ter de hand voor knelpunten. De stichtingskosten voor premie-A en premie-B woningen blijven voor 1987 ongewijzigd: resp. 132.000,— en 162.000,— gul den. In de vrije sector mogen de stichtingskosten ten hoogste 145.000,— zijn. Volgens de bestemmingsplannen is er in Tho len ruimte voor 112 woningen en in Sint Philipsland voor 16. G.S. zijn teleurgesteld over de drastische verlaging van de wo ningcontingenten, die de rijkso verheid voor 1987 t/m 1989 voor Zeeland heeft aangekondigd. Dit is te wijten aan de bijgestelde ra mingen van de woningtekorten en -overschotten. Het migratiesaldo voor Zeeland werd voorheen als nul beschouwd, maar nu wordt door het rijk gerekend met een vertrekoverschot van 1000 perso nen per jaar. Dit heeft een halve ring van de provinciale contingen ten tot gevolg. In 1987 kunnen in Tholen 21 en in Sint Philipsland 7 huurwoningen met rijkssubsidie worden verbe terd. Het gaat om na-oorlogse woningwetwoningen gebouwd vóór 1968. G.S. hebben ook de potentiële contingenten voor 1988 t/m 1990 vastgesteld. De aantal len voor Tholen en Sint Philips land zijn 1988: 33 en 1, 1989: 41 en 1, 1990: 44 en 0.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 19