Meester Paape 25 jaar bij de Eevliet in Poortvliet Vossenkuil huiskamer van Vossemeerse gemeenschap Een nieuwjaarswens in de Eendrachtbode Uit elke jaargroep bood oud-leerling attentie aan Zeer grote belangstelling voor jubileumactiviteiten Jubilarissen bij het CNV Subsidie voor Beter Wonen Donderdag 4 december 1986 DE EENDRACHTBODE 9 Op de openbare basisschool de Eevliet in Poortvliet was 't vrijdag feest, want meester L. Paape was 25 jaar aan deze school verbonden. "Op een kleine school als de onze is er weinig aanleiding tot feest, zodat we elke gelegenheid aangrijpen", zei directeur J.H. Kers. "We kunnen op deze manier iets extra's voor de kinderen doen". Vrijdag vrij Op Goeree Weelde Oud-leerlingen "Het is niet voor honderd, maar voor tweehonderd procent geslaagd", zegt secretaris G.J. Timmermans van de beheerscommissie van De Vossenkpil in Oud Vossemeer. Ook bij voorzitter A.A.J. Hommel over trof de belangstelling voor de viering van het tienjarig bestaan van het dorpshuis alle verwachtingen. "Tot nu toe was de jubileumreceptie van de voetbalvereni ging de topper, maar zo druk als zaterdag zag de be heerder het nog nooit". Honderden kwamen een kijkje nemen bij de talrijke evenementen die in het ge bouw plaatsvonden. Klachtencommissie BALLET- EN DANSKLEDING Verschijning rond de jaarwisseling Het Kerstnummer ver schijnt donderdag 18 de cember. Kopij binnen dinsdag 17 december 16.00 uur. Het oudejaarsnummer verschijnt dinsdag 30 de cember. Kopij binnen maandag 29 december 12.00 uur. Voorbeelden: a. 1 kolom 7,50 b. 1 kolom 8,50 c. 2 kolom max. 20 mm 15,00 FIRMA SCHERPENISSE d. 2 kolom max. 30 mm 22,50 Zuivelhandel Zwagemaker Gelukkig Nieuwjaar Korteweg 11 Sint Maartensdijk e. 2 kolom max. 50 mm 36,50 De beste wensen voor allen in het jaar 1987 AANNEMINGSBEDRIJF GOEDEGEBUURE-SCHERPENISSE Bestelstraat 30 Sint Annaland f. 2 kolom max. 80 mm 59,00 DE ADRESSEN VAN ONZE BEZORGERS ZIJN: Een voorspoedig 1987 toegewenst door de fa. Aalbrechtse-van Zweden graag weer tot uw dienst in het nieuwe jaar. Kerkstraat 104 Tholen Niet de makkelijkste Demonstraties Playback Diefstal in ABG Dhr. L. Paape krijgt van oud-leerlingen een attentie vliet. Mevr. Paape had al heel wat bloemen en andere wegens zijn 25-jarig jubileum aan de Eevliet in Poort- geschenken op de tafel gezet. Julianastraat tot stand en enkele jaren geleden kwam de kleuter school vast aan de lagere school. Wat huisvesting betreft, leeft nu alleen nog de wens voor een ge meenschapsruimte. Ook leraar Paape vond, dat de kinderen centraal moesten staan. Een verrassing was dat alle 86 leerlingen 's morgens met bogen een erehaag vormden vanaf de woning van het echtpaar Paape in de Wilhelminastraat tot aan de Eevlietschool in de Julianastraat. De mist temperde de feestelijk heid wat, maar in de school werd het speciaal voor groep 5 en 6 (de voormalige klas 3 en 4) een plezie- rig-gebeuren met de opvoering van een musical. De kinderen ge noten ervan,-evenals van poppen theater Robhetty. Goeree-Overflakkee heeft overge houden. Op 1 december 1961 kwam Paape terug naar zijn geboorteland. In de oude school bij de N.H. Kerk, later nog gebruikt als gymnastiek lokaal, ging hij aan het werk met het toenmalige hoofd dhr. Visser. Hij had drie klassen. "De weelde van één klas heb ik nooit gehad", zegt de zilveren leraar van de Eevliet .«te Hij kreeg wel met verschillende verbeteringen te maken. In 1963 kwam de nieuwe school aan de Het personeelsbestand groeide tot vier vaste krachten (inclusief de kleuterleidster) met daarnaast mevr. Kers en mevr. Krijger voor een deeltijdfunctie. "Vanaf au gustus kreeg ik wegens het berei ken van de 55-jarige leeftijd met arbeidstijdverkorting te maken en dat is toch wel prettig", aldus Paape. "Elke vrijdag neemt mevr. Krijger nu lessen van mij over. De veranderingen in het on derwijs staan niet stil, je moet ge regeld cursussen volgen. Ik moet nu nog even volhouden om de 40 dienstjaren vol te maken, dan bestaat er een mogelijkheid om vervroegd uit te treden". Paape heeft nu in groep 5 en 6 maar 14 kinderen, wat heel weinig is. Gezien het aantal in de lagere groepen, zal hij er over twee jaar 29 kinderen hebben. Het huidige bestand van 86 leerlingen geeft re den tot tevredeheid. In de namiddag vond er in het speellokaal van de onderbouw een receptie plaats, die door bijna honderd mensen werd bezocht. Ouders, collega's van de Poort- vlietse School met de Bijbel en openbare basisscholen elders van Tholen, wethouder J. Versluijs namens het gemeentebestuur en verschillende oud-leerlingen. Dankzij het 'superarchief' van Paape, die zowel van zijn Flak- keeperiode als de 25 jaar onder wijs in Poortvliet alle leerlingen met geboortedatum heeft geno teerd, kon uit elke jaargroep een vertegenwoordiger worden op gespoord. Totaal 25 voormalige en huidige leerlingen boden de ju bilaris met een letterrijm een klei ne attentie aan. De 'strenge'- meester werd rijkelijk bedacht met bloemen en talrijke andere geschenken. Dhr. en mevr. Paape bleken ingenomen met zoveel blij ken van waardering na een kwart eeuw onderwijs in Poortvliet. Muziekvereniging O.V.M. had een druk weekeinde, want na de uit voering van vrijdagavond rukte men zaterdagmiddag opnieuw uit om het 'jubilerende dorpshuis' een muzikale hulde te brengen. Hen werd daarvoor door voorzit ter Hommel, tevens hun eigen voorzitter, dank gebracht. Vervol gens verwelkomde ceremonie meester Leen Ottevanger de be heerscommissieleden, wethouder J. Versluijs, beheerders, oud commissieleden en verdere be langstellenden. Voorzitter A.A.J. Hommel on derstreepte nogmaals, dat De Vos senkuil het best lopende dorps huis op Tholen is, waarvan de be heerders (fam. De Leeuw) mede het gezicht bepaald hebben en nog bepalen. Hommel herinnerde er aan, hoe tien jaar geleden een roep uit de bevolking om een dorpshuis werd gehoord. C.W. de Leeuw noemde hij de motor van de toenmalige oprichtingscom missie. Tal van jaren was de beheerscom missie, zo zei Hommel, eigenlijk een klachtencommissie, die voort durend verbeteringen in het ge bouw bepleitte. Volgens een on langs verschenen evaluatienota zou de beheerscommissie prettiger kunnen werken, zei Hommel. Bin ding met de achterban noemde hij een moeilijk proces. "Met een dag als vandaag kiezen we voor stand ingericht in de foyer. Ze ga ven informatie en elk had een prijsvraag. Hieraan werd door honderden mensen meegedaan De Zonnebloem kreeg 200 inzen dingen. Prijswinnaars waren 1. mevrouw J. Kruf-Steijns, 2. me vrouw J. van Diénst-Voshol en 3. mevrouw P. van Dijke-Potappel. De visclub kreeg zo'n 150 inzen dingen. De eerste prijs was voor A.A.J. Hommel en de tweede voor A. v.d. Houten. Beide vereni gingen deden ook nog nieuwe le den op. Op de eerste verdieping werd druk gekaart en gebiljart. Hier waren de uitslagen als volgt. Biljarten: 1. Adr. Havermans Gzn. en 2. L. Havermans Gzn. Rikken: 1. P.J. Hommel, 2. J. de Koning, 3. M. Goedegebuure(na loting). Wip pen: 1. E. Havermans-Oerlemans, De viering van het tienjarig bestaan van de Vossen kuil in Oud Vossemeer trok zaterdag een enorme be langstelling, zoals dit beeld bij een demonstratie van de gymnastiekvereniging Spido ook aangeeft. De kosten van dit feest vormden een hele hap uit het budget van de ouderraad/medezeggenschaps raad, want het gemeentebestuur financierde de feestelijkheden niet omdat dhr. Paape zijn 25-jarig onderwijsjubileum al bij na acht jaar eerder vierde. Na het behalen van zijn diploma aan de kweekschool in juli 1953 moest de Oud-Vossemeerder in augustus eerst in militaire dienst. In 1955 begon hij zijn onderwijsloopbaan in Oude Tonge, maar dat was maar een waarneming voor zes weken. In Stad aan 't Haringvliet kreeg hij een vaste benoeming en Paape bleèf er 6 Vi jaar, waaraan hij nogal wat contacten op C. Quist uit Scherpenisse en J. v.d. Boogaart uit Sint Annaland heb ben respectievelijk wegens hun 40- en 25-jarig lidmaatschap van het Christelijk Nationaal Vakverbond (C.N.V.) het gouden C.N.V.- insigne gekregen. Voorzitter J. Vos (Tholen) en secretaris A. Box hoorn (Tholen) overhandigden de insignes. De dames ontvingen een bloemetje. Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots Wouwsestraat 1 5, B.o.Z. Telefoon: 33666 Advertentie I.M. De Stichting Beter Wonen krijgt van de gemeente 32.000,— sub sidie 2.000,per woning) voor de bouw van zeven bejaardenwo ningen in Sint Maartensdijk en negen in Sint Annaland. Tot 1 januari 1984 verstrekte het rijk voor de bouw van woningen voor bejaarden een subsidie van 2.000,per woning. Dat bedrag werd beschikbaar gesteld vanwege de extra kosten voor de voorzie ningen, -die moesten worden ge troffen om de woningen geschikt te maken voor de huisvesting van bejaarden. Sinds 1 januari 1984 is het de taak van de gemeente om de extra voorzieningen te subsi diëren. De bezorgers zijn weer op pad voor het openemen van uw nieuwjaarswens. De voorberei dingen voor de Kerst- en oude jaarskrant zijn omvangrijk. Een tijdige opgave is daarom nodig. Met een nieuwjaarswens in de Eendrachtbode bereikt u al uw vrienden, bekenden en klanten op Tholen en St. Philipsland. Zelfs voor maar 7,50 kunt u 6425 keer uw visitekaartje pre senteren. Zonder extra porto kosten. Een optimaal bereik voor een lage prijs. SJuiting van de nieuwjaarsad vertenties: vrijdag 19 decem ber. Eerder zal dus opgave daarvan nodig zijn bij de plaatselijke bezorgers of aan Eendrachtbode, postbus 5, 4697 ZG Sint Annaland, tel. 01665-2752. H. Hendrikse J.P. Hendrikse-Potappel Stavenisseweg 98 g.n. Familie Jansen-Hertog wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 1987. Visstraat Poortvliet wenst bekenden en klanten een goed 1987. Kleuterstraat 12 St. Philipsland Tholen: fam. Lindenberg, Pr. Bernhardstraat 39, tel. 2654. Poortvliet: fam. Niemantsverdriet, Langestraat 34, tel. 2600 Scherpenisse: fam. Jasperse, Hogemarkt 33, tel. 2738. Stavenisse: fam. Potappel, St. Annaland: Eendrachtbode, Postbus 5, tel. 2752. Oud-Vossemeer: fam. St. Maartensdijk: fam. de Hond, St. Philipsland: fam. Verkerke, Fr. van Borselestraat 17, tel. 3987. Gladiolenstraat 37, tel. 2903. een ander systeem: binding met de verenigingen en de totale bevol king", zei Hommel. Hij was van mening, dat De Vossenkuil aan het doel heeft beantwoord. Het is het middelpunt geworden van het verenigingsleven, er vinden vele op- en uitvoeringen plaats, brui loften, jubilea en begrafenissen. Ook diverse openbare instellingen houden er zitting,'in het hart van het dorp. "Door de familie De Leeuw is ge durende tien jaar het beheer tot tevredenheid van velen gevoerd. In de loop der jaren zijn diverse faciliteiten verbeterd", aldus voorzitter Hommel. Hij sprak de wens uit dat De Vossenkuil de huiskamer mag zijn en blijven van de Oud Vossemeerse gemeen schap. Namens de beheerscom missie overhandigde hij een wand bord en bloemen aan de beheer ders, het gemeentebestuur en ambtenaar J. de Kok, die tot be gin dit jaar ambtelijk secretaris van de beheerscommissie was. Wethouder J. Versluijs schetste kort het ontstaan van De Vossen kuil vanaf 1970. Na de liquidatie van de Stichting Dorpshuizen Oud Vossemeer in december 1975, werd een maand later een voor dracht voor een beheerscommissie gedaan. Die eerste commissie be stond uit mevrouw Van Tilbeurgh-Rijk en de heren De Looze, A. en F. Hommel, Ridder hof, De Rijke en Van Gorsel. Zij benadrukte, dat vooral behoefte bestond aan kleine vergaderruim ten en ook kwam al ter sprake, dat de zolder buitengewoon geschikt zou zijn als jeugdhonk. Voor de naam kwamen uit de bevolking zestig suggesties naar voren en het werd: De Vossenkuil. De eerste huurder, in februari 1976, was de Z.L.M., zo wist wethouder Ver sluijs te vertellen. Voor de gemeente was de beheers commissie van De Vossenkuil be slist niet de gemakkelijkste com missie, aldus Versluijs. Binnen vier jaar werd er al aangedrongen op betere tribunes en een grotere keukenaccomodatie. Ook Ver sluijs concludeerde, dat de be heerscommissie in haar opzet is geslaagd: het dienstbaar maken van het dorpshuis aan de bevol king. Na deze woorden speelde O.V.M. op verzoek van L. Ottevanger het 'Lang zal ze leven'. Diverse verenigingen en instellin gen presenteerden zich zaterdag in De Vossenkuil. Gymvereniging Spido, judovereniging OVJV, ou- derenvolksdansgroep Ovodan, to neelvereniging Sint Joseph, Meer bewegen voor Ouderen en de Al gemene Vrouwenbond gaven de monstraties, waarbij Leen Otte vanger de aankondiging verzorg de. De ANBO, Zonnebloem en visclub 't Scharretje hadden een 2. D. den Hollander, 3. J. v.d. Klundert. Hartenjagen: 1. L.J. Havermans, 2. M. Plandsoen en 3. P. Vis. Voor de play-backshow hadden zich 40 kinderen aangemeld, die samen 23 optredens verzorgden. Hiervoor bestond een enorme pu blieke belangstelling. Alle deelne mers, die zich prachtig hadden verkleed, kregen een herinnerings vaantje. Voor de winnaars waren er bekers. Eerste werd Ilja Graauwmans met het nummer 'Zondagmiddag' van Kinderen voor kinderen, 2. Jaap de Ruijter en Arjan Hagenaars met 'Wake me up before you go-go' van Wham en 3. Paula Istha als de Zangeres zonder Naam met 'Mexico'. In de pauze verzorgde Rien Moerland een gastoptreden. De. jury werd gevormd door A.W.A. de Looze, A.H. Ridderhof en F.P. Hommel. In de uitleenpost van de biblio theek was het enorm druk. Veel belangstelling was er voor de over zichtelijk opgestelde collectie oude dorpsgezichten. Maar ook visagiste José van Engelen was in trek. Zij had drie uur onafgebro ken werk om alle kindergezichten te beschilderen. Elf mensen gaven zich op als lid van de bibliotheek, terwijl er zo'n veertig hun abon nement kwamen verlengen en daarvoor een attentie ontvingen. Op zolder was het jeugdhonk van Jong Vosmaer helaas niet open. De jeugd was echter in grote geta le aanwezig. Ook voor het avond programma met artiesten was een flinke belangstelling. Met recht kan dan ook van een geslaagde dag worden gesproken. Verlenging arbeidsovereenkomst: De gemeenteraad heeft het voor stel van b. en w. om de post salari- sen met f15.000,— te verhogen goedgekeurd. Deze verhoging was nodig voor de verlenging van een arbeidscontract (zes maanden), wegens achterstand opgelopen door ziekte van personeel. In het Algemeen Burger Gasthuis (A.B.G.) komt het de laatste tijd bij herhaling voor dat er kost baarheden van bewoners en/of medewerkers worden ontvreemd. De directie van het gasthuis ver zoekt via de ABG Heraut (de nieuwsbrief van het ABG) drin gend, bovenal voorzichtig te zijn met uw kostbaarheden en deze niet onbewaakt of onafgesloten achter te laten. Men is tevens van plan de bewakingsdienst en de po litie nog intensiever te laten con troleren. Personen, die zich bevin den op plaatsen waar ze niet thuishoren kunnen aan een ver hoor worden onderworpen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 9