THOLENDERWIJS Dodelijk ongeval Vossemeerder(82) Modehuis Ligtendag fleurt Voorstraat St. Philipsland op Zitdagen MZB weg MAANDAG 8 DECEMBER VERGADERING WELZIJNSCOMMISSIE VRIJWILLIGERSWERK VIA DEV.V.B. DINSDAG 9 DECEMBER VERGADERING KOMMISSIE KULTUREEL WERK RESERVIST(E) BIJ DE RIJKSPOLITIE? MISSCHIEN IETS VOOR JOU? MAANDAG 8 DECEMBER: KOMMISSIE OPENBARE WERKEN WAT LIGT TER INZAGE? informatierubriek van de gemeente tholen Geslaagden Rode Kruis Donderdag 4 december 1986 DE EENDRACHTBODE SPREEKUUR B EN W LEVERING DRANKEN, KOFFIE, THEE, SUIKER ENZ. GEMEENTEHUIS De 82-jarige L.A. Verwaal uit Oud Vossemeer is dins dag omstreeks het middaguur bij een eenzijdig onge val om het leven gekomen. De man reed in zijn personenauto over de Oudvosse- meersedijk richting Oud Vossemeer. Ter hoogte van de Karnemelkspot raakte hij door onbekende oor zaak in de rechter wegberm. Bij een poging om de auto terug op de weg te krijgen moet hij de macht over het stuur zijn kwijtgeraakt. Vervolgens raakte hij in een slip en raakte aan de linkerkant van de weg af. Het voertuig belandde op het enkele meters lager ge legen fietspad, na ook nog een boom te hebben ge raakt. De heer Verwaal overleed ter plaatse aan de op gelopen verwondingen. Ook zijn hond, die in de auto zat, bezweek aan de gevolgen. De auto was totaal vernield. Een vergrijzende kerk? Volwassen Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 5 Sint Maartensdijk Tel 0 1 666-2955 Op maandagmiddag 8 december a.s. komt de welzijnskommissie voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Aanvang 15.30 uur. Deze bijeenkomst is open baar.Op de agenda staan o.m. de navolgende punten: - Nota "Emancipatie Tholenderwijs". De werkgroep "Vrouwenemancipatie Tholen" is verantwoor delijk voor de opstelling van bovengenoemde nota. Door de werkgroep is onderzoek gedaan naar de situatie van Thoolse vrouwen op de terreinen: -vrouwen en bestuurlijke inspraak; -vrouwen en arbeid; -vrouwen en educatie; -kinderopvang. Tijdens de behandeling van de Nota zal het voorlopig gemeente lijke advies ter sprake komen. Dit advies is een waarde oordeel van burgemeester en wethouders over de Nota. Het advies wijkt op diverse punten af van de Nota. - Nota bibliotheekwerk Tholen. Een werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van ge meente en bibliotheek, door burgemeester en wethouders in gesteld, heeft de ontwikkelingen van de laatste jaren op het ge bied van het openbare bibliotheekwerk onderzocht. Dit onder zoek ging met name over de mogelijkheden en gevolgen van een verzelfstandiging van het bibliotheekwerk in onze gemeen te, die zijn oorzaak vindt in die ontwikkelingen. De werkgroep heeft haar bevindingen neergelegd in de Nota "Het bibliotheek werk op Tholen....verder op eigen benen". De Nota adviseert over te gaan tot verzelfstandiging van het bibliotheekwerk en draagt hiertoe enkele motieven aan: -verzelfstandiging past in het huidige door de rijksoverheid gestimuleerde decentralisatiebeleid; -het bibliotheekbestuur kan een eigen beleid vormen; -door een goede organisatie is de bibliotheek beter in staat be zuinigingen op te vangen; -verzelfstandiging brengt in de sfeer van algemene ondersteu ning een bezuiniging met zich mee, zonder dat afbreuk wordt gedaan aan de dienstverlening, en leidt verder tot andere bespa ringen; -bij de inwerkingtreding van de Welzijnswet is een verdergaan de verzelfstandiging onontkoombaar. De verzelfstandiging staat gepland per 1-1-1987. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 8 december 1 986 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De wethouders P. van Schetsen en L.J. Koopman houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. De spreekuren van burgemeester H.A. van der Munnik en wethou der J. Versluijs komen te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeen tehuis, telefoon 01666-2955, toestel 215. Als onderdeel van het baanlozenprojekt bestaat sinds een aantal jaren in onze gemeente een zogenaamde V.V.B: een Vrijwilligers Vakature Bank. Het doel van deze V.V.B. is te bemiddelen tussen vraag en aanbod op het gebied van het vrijwilligerswerk. En er valt heel wat te doen. Dat blijkt uit de overzichten die ter inzage liggen bij het Arbeidsburo in Tholen, het buro sociale zaken van de ge meente Tholen en op de bibliotheken in de diverse woonkernen. Als u iets voelt voor het verrichten van vrijwilligerswerk, dan kunt u daar een keuze maken uit de aangeboden werkzaamheden. Die werkzaamheden kunnen worden verricht bij instellingen, vereni gingen, particulieren enz. Voorop staat dat de deelname vrijwillig moet zijn. Als u nadere informatie wenst, kunt u langskomen op het gemeentehuis of op dinsdagochtend even bellen; dhr. W. An- driesse, tel: 01666-2955, tst. 1 58/dhr. L. Jansen tst. 118. Op dinsdagavond 9 december a.s. komt de kommissie sociaal kul- tureel werk voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aanvang 19.30 uur. Deze bijeenkomst is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf ge bruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan o.m. de navolgende punten: - Jeugdnota "Samen bouwen aan een toekomst". De situatie van jongeren wordt er in onze moderne maatschappij niet gemakkelijker op. Jongeren worden meer dan voorheen ge confronteerd met ontwikkelingen die in een aantal gevallen een ne gatieve werking hebben op de situatie van jongeren. Binnen het onderwijs wordt men hiermee geconfronteerd, op de arbeidsmarkt en binnen het jeugdwerk signaleert men die problemen en ook op straat merken we dat er een aantal jongeren "uit de boot" (dreigen te) vallen. De landelijke ontwikkelingen op diverse terreinen zijn ook merkbaar binnen de gemeente Tholen. Ook binnen onze ge meente zijn er jongeren die "uit de boot" (dreigen te) vallen. Geluk kig betreft het hier een relatief kleine groep, maar het gegeven dat ook in onze gemeente de problematiek onder jongeren toeneemt betekent dat het gemeentelijk beleid hier zeker aandacht aan moet besteden en er maatregelen getroffen moeten worden. In de ontwerp-nota "Samen bouwen aan een toekomst" wordt ingegaan op de situatie van Thoolse jongeren binnen het onder wijs, op de arbeidsmarkt, ten aanzien van de huisvesting, met betrekking tot de vrije tijdsbesteding en de sport en ten aanzien van de hulpverlening. Ondanks de vele voorzieningen waarvan jongeren gebruik kun nen maken, blijkt dat bepaalde problemen blijven liggen of zelfs toenemen. Een integrale benadering, waarbij diverse instellingen en perso- nen betrokken zijn en waar de gemeente een initiërende en coördinerende rol heeft, kan een positieve invloed hebben op de situatie van Thoolse jongeren en bepaalde ontwikkelingen af remmen of voorkomen. Om echter daadwerkelijk, de juiste maatregelen te Kunnen nemen is het van belang meer zicht te krijgen op de aard, omvang en oorzaak van de problematiek on der Thoolse jongeren. Een gestructureerd overleg waaraan in stellingen deelnemen die betrokken zijn bij de opvoeding en ont wikkeling van jongeren, kan hierbij een belangrijke rol spelen. Ambtelijke, maar ook bestuurlijke ondersteuning is hierbij on ontbeerlijk. - Nota "Het bibliotheekwerk op Tholen....verder op eigen benen". Deze adviesnota behandelt de mogelijkheden en gevolgen van de verzelfstandiging van het bibliotheekwerk op Tholen. Voor een korte inhoud van dit agendapunt wordt verwezen naar de in deze rubriek opgenomen vergadering van de welzijnskommis sie d.d. 8 december a.s. - Koncept-weizijnsplan 1987-1990 Op dinsdag 25 november j.l. is in Poortvliet een inspraakavond gehouden over het konsept-welzijnsplan 1987-1990. Er waren ongeveer 45 mensen aanwezig. De resultaten van die inspraak avond worden in deze vergadering nog eens doorgenomen en eventueel gewijzigd of aangevuld om te komen tot een eindad vies voor het totale konsept-welzijnsplan 1 987-1990. Het plan zal medio januari 1987 in de gemeenteraad behandeld worden. Bij het Korps Rijkspolitie Tholen is er eventueel plaats voor een aantal reservisten. Als je daarvoor belangstelling hebt, kun je je tot uiterlijk 15 januari 1987 aanmelden bij het Korps Rijkspolitie te Tholen, Hofstraat 4 te Tholen. Je moet wel aan een aantal voorwaarden voldoen: leeftijd hebben tussen 21 en 30 jaar; bereid zijn een opleiding te volgen; de Neder landse nationaliteit bezitten; beschikken over een ruime algemene maatschappelijke kennis; woonachtig zijn in de gemeente Tholen of Sint-Philipsland. Heb je interesse en zie je niet op tegen een kriti sche selectie, neem dan contact op met het groepsbureau te Tho len (de heren Coppoolse en Visser, tel: 01650-3750), of schrijf even een briefje. Op maandag 8 december a.s. komt de kommissie Openbare Wer ken, onder voorzitterschap van wethouder L.J. Koopman, voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De vergadering is openbaar en begint om 19.30 uur. Elke belangstel lende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de navolgende punten: - Aanpassing polderriool te Stavenisse; In de gemeentebegroting 1986 is rekening gehouden met de aanpassing van het zogenaamde polderriool in Stavenisse. Dit riool dateert uit 1953 en heeft een funktie voor de afvoer van het polderwater van een gebied dat ligt ten westen van de kern Stavenisse. Na de uitvoering van herverkavelingswerken heeft het riool zijn funktie voor een aanzienlijk deel verloren. Met een eenvoudige aanpassing van het waterloopstelsel vervalt de af- voerfunktie van het polderriool. Uit onderzoek is gebleken dat het riool zich in goede staat be vindt. In het basisrioleringsplan van Stavenisse is ter vergroting van de noodzakelijke bergingscapaciteit uitgegaan van het om bouwen van het polderriool tot een bergingsriool en het op te nemen in het rioolstelsel. Om dit laatste te verwezenlijken is een aantal aanpassingen noodzakelijk: - verlagen van overstortdrempels; - plaatsen van overstortputten bij de uitmonding van de polder riolen; - reparatie van enkele lekkages en het verwijderen van een aantal huisaansluitingen; - het installeren van een rioolgemaal, dat dient ter lediging van de polderriolen; - aanpassing van een gedeelte van de bestaande kavelsloot langs de begraafplaats. Na de uitvoering van het werk is de noodzakelijke berging aan wezig en zullen geen rioolvergrotende maatregelen meer nood zakelijk zijn. De kommissie wordt om een advies gevraagd. - Plaatsen fontein in de "Veste" te Tholen; In de begroting van 1 981 is voorgesteld een fontein te plaatsen in de "Veste" in Tholen, ter hoogte van de molen. De motieven daarvoor waren het schoonheidsaspekt en het pogen meer be weging in het water te krijgen, zodat er meer zuurstof in zou ko men. Burgemeester en wethouders hebben destijds besloten niet tot plaatsing over te gaan. Bij de laatste begrotingsbehandeling is de V.V.D.-fractie op het plaatsen van een fontein in de "Vest" teruggekomen. Besloten werd in een eerstvolgende kommissievergadering voor openba re werken daarop terug te komen. Burgemeester en wethouders stellen dat wanneer een fontein wordt geplaatst uitsluitend voor waterverplaatsing t.b.v. zuurstof-inbreng, het effekt op een dergelijk grote wateropper vlakte als de "Vest" minimaal is. Blijft natuurlijk overeind dat 1 of 2 fonteinen in deze waterpartij een fraai beeld zou zijn. Per fontein is een bedrag nodig van f 10.000, Voor energiever bruik en onderhoud worden de jaarlijkse kosten geraamd op f 700, - Voorstel tot uitbreiding van de jachthaven te Sint-Annaland; Al in de in 1977 uitgebrachte "Jachthavennotitie" is als doelstelling opgenomen de uitbreiding van de jachthaven Sint- Annaland. Als uitvloeisel van de lijst voor uit te voeren kapitaal- werken in 1 986 is in samenwerking met de watersportvereni ging "Sint-Annaland" (w.s.v.) het plan opgevat de uitbrei dingsmogelijkheden van de jachthaven te onderzoeken. De belangrijkste reden daarvoor waren c.q. zijn de grote wacht lijst van circa 100 kandidaten voor een ligplaats en het feit, dat de huidige passanten-akkommodatie volstrekt ontoereikend is om de toeloop tijdens het seizoen te kunnen opvangen. Er is een plan vervaardigd om de huidige capaciteit binnen de bestaande infrastruktuur uit te breiden met 70 ligplaatsen. Met veel moeite is ook de Stuurgroep Oosterschelde, die aanvankelijk meende dat de uitbreiding tot 30 ligplaatsen beperkt moest blij ven, met de plannen akkoord gegaan. Met de watersportvereni ging zijn werkafspraken gemaakt over de verdere uitwerking van de plannen. De kommissie wordt om een advies gevraagd over de verwe zenlijking van het uitbreidingsplan. - Aanschaf nieuwe vuilniswagen; In de begroting voor 1986 is rekening gehouden met de vervan ging van de uit 1975 daterende vuilniswagen. Voor de vervan ging is prijs opgevraagd bij 3 chassisleveranciers Daf, Mercedes-Benz en Scania. Tevens is bij Geesink B.V. en Saval- Kronenburg gevraagd naar een offerte voor een pershuisvuilwa- genopbouw. Voor de kommissieleden zijn de verschillende of fertes op een rijtje gezet. Burgemeester en wethouders stellen voor een Geesink opbouw van 17 m3 op een Daf-chassis aan te schaffen voor een totaal bedrag van circa f 255.420, In commissievergaderingen en tijdens de begrotingsbehande ling hebben verschillende raadsleden i.v.m. de vervanging van de huisvuilwagen gesproken over privatisering van de reini gingsdienst, m.a.w. het uitbesteden van de inzameling van het huisvuil. Burgemeester en wethouders hebben de verschillende mogelijkheden van privatisering eens op een rijtje gezet en ko men tot de konklusie dat uitbesteden niet in alle gevallen het voordeligst is, nog los van de problemen die ontstaan met het personeel dat alsdan overbodig zou worden. De kommissie wordt om een advies gevraagd. Bouwen in strijd met het bestemmingsplan Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer C.l. Stols, Pr. Mauritsstraat 12 te Oud- Vossemeer, tot het bouwen van een carport op het perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sektie K, nummer 903, plaatselijk gemerkt Pr. Mauritsstraat 12; 2. de heer G. Roefs, Markt 16-18 te Tholen, tot het oprich ten van een garage op het perceel kadastraal bekend Tho len, sektie F, nummers 46 en 176, plaatselijk gemerkt Markt 16-18; 3. de heer A. den Engelsman, Touwslagersdreef 41 te Tho len, tot het uitbreiden van een woning op het perceel ka dastraal bekend Tholen, sektie 0, nummer 516, plaatselijk gemerkt Touwslagersdreef 41. Deze bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens op grond van arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de desbetreffende bestemmingsplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 5 december tot en met 1 8 december 1986 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedu rende deze termijn ter gemeentesekretarie, afdeling ge meentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint Maartensdijk, 4 december 1986 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 5 december 1986 voor een ieder ter sekretarie van de ge meente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 24 novem ber 1986, waarbij wordt verklaard, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Kaaij 14 te Tholen; b. een gebied aan de Paulinastraat 10 te Tholen; c. een gebied aan de Oudelandseweg te Sint-Annaland; d. een gebied aan de Langeweg 26 en 28 te Scherpenisse; e. een gebied aan de Wilhelminastraat 6 te Stavenisse; De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangege ven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zoda nig gewaarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 4 december 1986 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Het gemeentebestuur van Tholen stelt de gelegenheid open in te schrijven voor de levering van koffie, thee, suiker, dranken (ook alcoholische) enz., voor het gemeentehuis voor het jaar 1987. Inschrijvingsbiljetten, waarop per produkt bij benadering de te leveren hoeveelheid op jaarbasis is vermeld, zijn verkrijg baar bij de afdeling interne zaken ter gemeentesekretarie (tel: 01666-2955, toestel 239). leder kwartaal dient op afroep ongeveer 1/4 gedeelte te worden afgeleverd. Alleen belangstellenden binnen de gemeente Tholen kun nen voor deze leveranties inschrijven. De inschrijvingsbiljetten dienen uiterlijk vrijdag 1 2 decem ber 1986 te zijn ingeleverd. l)e zitdagen, die het ziekenfonds M.Z.B. wekelijks houdt in de ker nen Tholen, Oud Vossemeer en Sint Annaland, komen per 1 ja nuari a.s. te vervallen. Voor zie kenfondsaangelegenheden kan men op Tholen dan alleen nog in het bijkantoor in Sint Maartens dijk terecht. Ook in Sint Philipsland wilde het M.Z.B. de zitdag opheffen, maar gezien de reacties en de geringe mogelijkheden van openbaar ver voer naar Sint Maartensdijk en Steenbergen (waar ook een bij kantoor gevestigd is), heeft het al gemeen bestuur zich opnieuw be raden. "Er is enige ruimte gevon den, maar er moet nog bekeken worden hoe het wordt ingevuld" aldus woordvoerder Meeuwissen. De zitdagen in Sint Maartensdijk, Poortvliet en Stavenisse kwamen al in januari 1985 te vervallen, na gereedkoming van het nieuwe on derkomen in de smalstad. Bij de opening daarvan zei stichtings voorzitter C.W.M. Oomen: "We kunnen nu ook in St.Maartens dijk onze politiek waar maken om de service naar de mensen toe te brengen". Voorzitter A. v.d. Hoek van het Thoolse Rode Kruis kon zaterdag in het Rode Kruiscolonne gebouw opnieuw een aantal diploma's uit reiken. Onder verantwoording van de stichting 'Lievensberg' werd een cursus georganiseerd cardio pulmonale resuscitatie, verkorte intensive care opleiding, hartritme stoornissenbewaking. De geslaag den, allen werkzaam bij de Thool se ambulancedienst, zijn de da mes E.A. Brinkman-Koopman, M.J. van Houdt-van Vossen, Gi Pleunè-Verhoeven, A. Stoutjes- dijk en J. Vermeulen-Kootstra. overdenking Het valt niet in elke kerk mee, ook de jonge kerkleden erbij te betrekken. De laatste paar jaar is dit veel in discussie, maar het is een probleem dat niet van de laat ste jaren is. Het is een oorzaak van veel verdriet en spanning, dat kinderen een andere weg inslaan dan hun ouders op de zondag. Ook in de week komt dat vooral voor de ouders hard aan wanneer catechisaties en andere kerkelijke activiteiten door hun kinderen worden genegeerd. Veel redenen kun je ervoor noe men. Meer vrijetijdsbesteding, meer contact met andersdenken den enz. Ook een reden zou kun nen zijn dat er in de kerkdienst over zaken gesproken wordt, waar sommigen pas over mee kunnen praten en denken na een langere periode. Zonder die le venservaring zegt hen datgene, waar men in de kerk over spreekt erg weinig. Er zijn er die een lange weg gaan voordat het geloof hen aan spreekt. Praktisch ingestelde mensen, die meer met hand en hart werken dan met woorden en begrippen. Speelt de kerk wel vol doende op hen in? Zijn preken - de mijne niet uitgesloten - vaak niet te moeilijk? Het is maar een vraag die mij soms wel eens kwelt. In de catechisaties, de eredienst het kerkeraadsbeleid gaat het om een God die mens werd. Om een God die verstaanbare taal spreekt. Om een God die in Jezus, Zijn Zoon, in gelijkenissen, uit het leven gegrepen, zich verstaan baar maakte. Gaan wij als kerken wel die God achterna, Die kinde ren tot Zich riep en Die vissers om Zich heen verzamelde? Ds. Knibbe Anna Jacobapolder "Een prachtige aanwinst". Burge meester T.A. Vogel was duidelijk in z'n nopjes met de opening van modehuis Ligtendag in de Voor straat te St. Philipsland. En me vrouw Vogel niet minder, gezien haar goedkeurende blik langs de rekken met japonnen. 't Was vrijdagavond ook een feestelijk gebeuren in de nieuwe winkel van de zusters Anja en Marjo Ligtendag. "Het hart van St. Philipsland heeft de laatste ja ren niet goed geklopt", zo bracht de burgemeester naar voren. "De winkels verdwenen, maar de Voor straat is herstellende. Modehuis Ligtendag is de tiende en de elfde komt eraan". (In het voormalige cafetaria op de hoek Voor- straat/Zuiddijk begint klusbedrijf Verwijs een zaak in doe-het-zelf artikelen). "Deze vooruitgang moeten we als Burgemeester Vogel was vrijdagavond vol lof bij de officiële opening van modehuis Ligtendag in Sint Philipsland, dat de Voorstraat nieuw leven inblaast. St. Philipslanders waarderen", vond de burgemeester. "Deze opening is dan ook iets wat de ge hele gemeente aangaat. Koopt in den vreemde niet, wat eigen dorp u biedt, luidt een bekend gezegde. De vervoerskosten naar elders worden dikwijls vergeten". Dhr. Vogel meende, dat de win keliers in de Voorstraat zich geza- 'menlijk zouden moeten presente ren. "Met twee charmante dames van modehuis Ligtendag moet dat zeker lukken. Mijn complimenten voor de aanpak en de uitvoering. 't Ziet er volwassen uit, het is een deftige zaak. Zoiets zou je in een dorp niet verwachten. We zijn dan ook bijzonder blij met deze aanwinst. Het gemeentebestuur heeft al plannen ontwikkeld voor verbetering van de Voorstraat. We zullen meer aan de gezellig heid moeten doen, met bomen e.d.", aldus de burgemeester. Met een druk op de knop van de kassa kwam er een envelop te voorschijn met een bijdrage voor de herdenking van 500 jaar St. Philipsland in 1987. Dhr. Vogel, voorzitter van het feestcomité, toonde zich daarmee ingenomen. De eerste bijdrage was het niet, want er zijn al enkele duizenden guldens van bedrijven binnen. Mevr. Koldijk-Ligtendag sprak een dankwoord en zei te hopen, de smaak van de klanten steeds beter te kunnen peilen. Zij kon digde aan, ook met een collectie hoeden te komen. Het lichte inte rieur, voorzien van fraaie, con trasterende verlichting en bijzon dere spiegels, draagt er mede toe bij, dat het er -met twee paskamers- professioneel uitziet. De modebewuste jonge onderne mers werden door vele familiele den en kennissen gelukgewenst. Zaterdag was er open huis. waar velen een kijkje namen in de nieu we winkelvoorziening in St. Phi lipsland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 5