1*1 85 Jaar oude gymnastiek vereniging is springlevend M. den Engelsman 3-voudig kampioen bij Vogelvreugd HOORTOESTELLEN schooi dammen Tien jaar Diverse kwekers in Meulvliet voor het eerst kampioen /VIM DRIES SE INI AU D IC IE IMS Donderdag 4 december 1986 DE EENDRACHTBODE Huisvrouwen Springshow Feestelijke demonstratie Olympia Tholen Noad 4 wint van Smerdiek 4 SCS 2 twee punten rijker M. den Engelsman uit Sint Annaland is de nieuwe ge neraal kampioen van vogelvereniging Vogelvreugd. Bijzonder is, dat hij met zijn groenling zelfs drievou dig kampioen werd, wat nooit eerder voorkwam. Ge neraal kampioen bij de jeugd werd de 9-jarige Patri cia Walhout uit Sint Annaland met een albino parkiet. 'Witje' Uitslagen NOAD 2 krijgt flink klop Thol.Boys 3 scoort flink NOAD 3 onderuit Vlakbij Grote Markt en Parkeergarage. 13 Gelijk spel voor Veronica Heren In de 5e wedstrijd van het seizoen is er een eind gekomen aan de zegereeks van het herenteam van Veronica '74. Tegen het Oosterhoutse Voko II kon een moeizaam opgebouwde 2-0 voor sprong niet worden vastgehouden. De Smerdiekenaren moesten lijdzaam toezien hoe de tegenstander in de resterende twee sets een verdiend ge lijk spel uit het vuur sleepte. Voko kwam sterk uit de startblokken. Veronica werd met goed aanvalsspel onder druk gezet. In de loop van de eerste set maakte Wilco Brevet zijn debuut. Hij deed dat zeker niet onver dienstelijk. Langzaam maar zeker liep Veronica de opgelopen achterstand in om via 11-11 de eerste setwinst te pak ken 15-11. De tweede set verliep al weet moeizamer. Voko kwam steeds beter in het spel, verdedigde uitste kend en ook verbaal wist men van wanten. In deze fase van de strijd eisten André van Damme en Co Heij- nen opnieuw een hoofdrol op in het Veronicateam. Met hard werken werd een 15-13 setwinst bereikt. De derde set verliep aanvankelijk helemaal in het oordeel van Voko. Een sterk blok lag aan de basis van de Ooster houtse aanvalsdrift. Al spoedig stond een stand van 4-11 op het bord. Vero nica krabbelde nog wel terug naar 9-13 maar kon niet voorkomen dat dc Oosterhouters met 12-15 de 3e set pakten. De laatste set bleek een copy van de derde. Een iets sterker Voko won verdiend met 11-15. Een terechte eindstand van 2-2 werd daarmee be reikt. Veronica behoudt daarmee een tweede plaats op de ranglijst. Zater dag a.s. wordt voor de beker gespeeld in Breda tegen het plaatselijke Smash. Amigos I - Voko I: 2-3 Dat de eerste thuiswedstrijd van Ami gos niet eenvoudig zou zijn, stond reeds van te voren vast. Voko uit Oosterhout is een talentvol team, de top van een grote vereniging, die óf boven in de promotieklasse meespeelt óf in de derde divisie optreedt. Tot za terdag had men één punt verlies in de competitie. Leuk voor de Thoolse spelers was de volle tribune; die be loond werd met een vijf sets durende, spannende wedstrijd, die van drie tot half zes duurde. Het jubilerende Olympia stond een half uurtje de zaal af. Een spannende wedstrijd dus, tussen twee teams die er flink tegenaan gin gen en zowel aanvallend als veldver- dedigend leuke staaltjes volleybal lie ten zien. Voko viel misschien iets ge varieerder aan, daartegenover hing bij Amigos regelmatig een sterk blok(Bert van Luinen en Jack Hop penbrouwers). De eerste set ging ver loren, Amigos nam aanvallend iets te weinig risico's, waardoor de Braban ders gemakkelijk tot de aanvalsop bouw konden komen. De tweede en de derde set stond er een erg gecon centreerde Zeeuwse ploeg in het veld, die, attractief spelend, Voko onaan genaam, maar het publiek aangenaam verraste: twee setzeges op rij; spelver deler Willem Valkier bediende de bui tenaanvallers Piet Bevelander en Nico Klippel keurig vlak bij de antenne, waar zij met de regelmaat van de klok door het Vokoblok sloegen. Danny Polderman sloeg de onmogelijkste ballen juist weer scherp diagonaal, een techniek die hij als geen ander be heerst. De vierde set liet Amigos de tegen stander twee keer weglopen: 2-8 en vervolgens naar 8-13, Ron Steketee bracht in één sterk gevarieerde servi cebeurt de Zeeuwen weer op 13-13, zodat wedstrijdwinst zeer duidelijk aanwezig was. Helaas, door wat opstellingsgerommel bij Voko - overigens slim door de coach opgelost- viel de concentratie bij Ami gos weg en werd de set alsnog verlo ren. In de vijfde set had het Amigos team geen veerkracht meer, de condi tie werd door de gevarieerde aanval len van Voko flink aangesproken, het blok werd wat slecht, de pass viel weg en Voko kon alsnog de winst binnen halen. "Op het nippertje", aldus de winnende coach, die een wat gemak kelijkere overwinning had verwacht. Het Amigosgezelschap was ondanks de nederlaag toch wel tevreden, de se lectie waarin Henk. Noteboom aanval lend en passend meer en meer inzet baar wordt', groeit naar een grotere eenheid, Frank Liefting gaat in janua ri weer in training, waardoor de mo gelijkheden voor de coach weer groter worden, voorlopig een zonnig perspectief voor de jonge promotie klassen Zaterdag 6 december staat een inhaalwedstrijd tegen het Roosen- daalse Symmachia op het program ma, in Tuinwijk om 17.00 uur. Amigos dames verdiend gelijk De Amigos dames speelden tegen koploper Switch uit Teteringen een leuke partij volleybal. De Brabantse ploeg probeerde tot vervelens toe met plaatsballen het ritme uit de Thoolse ploeg te halen, gedurende twee sets succesvol, maar vooral in de vierde set bleek, dat Amigos uiteindelijk toch het juiste weerwoord gevonden had op dit voor het. publiek onaantrekke lijke spel. Omdat Lucy van Luinen en Carmen Noqueira wegens studie af wezig waren, was het team aangevuld met Betsy Dorst, die zich meer dan voldoende onderscheidde. Deze aan- vulling was overigens geen luxe, want voor de zoveelste keer dit seizoen stonden er maar weer zes speelsters op het wedstrijdformulier. Aanvallend was Amigos superieur, verdedigend was de Brabantse ploeg wat beter. Door de spelopvatting van Switch ontstonden er menigmaal zeer lange ralleys, waardoor men zou denken dat uiteindelijk de zes Thoolse dames het in de vierde set conditioneel af zouden leggen. Niets echter was minder waar, met een setuitslag van 15-2 werd het Brabantse team toch nog een meer dan verdiend gelijkspel afgedwongen. De Amigos dames zijn na zes wedstrijden nog ongeslagen, werke lijk een ongelooflijke prestatie als men de moeilijkheden kent, waarmee zowel het team als de coach gecon fronteerd worden. In geen wedstrijd is het team nog volledig geweest, een vaste basisopstelling is niet mogelijk, aanwezig is wel agresssie en inzet. Dit, gecombineerd met het getoonde vol leybaltalent, heeft er tot op heden toe geleid, dat de achterstand op de kop loper nog steeds in één wedstrijd over brugbaar is. De opstelling: Nellie Bre ker, Janet Pollie, Mariette Bakx, Mo nique Timmermans, Betsy Dorst en Trudy Hage. De coach: Henk Nieu- wenhuis. Eerste verlies Veronica dames Veronica begon vol goede moed aan de moeilijke wedstrijd tegen koploper VAT. Die speelde stukken beter en won de eerste set dan ook met 15-5. De tweede set bood Veronica goed tegen stand en tot 10-10 ging het gelijk op, maar door enkele misverstanden viel de service zo maar op de grond en er werd met 15-10 verloren. In de derde set lukte bij Veronica niets meer, zodat die snel was afgelopen. Tegen TOS deelden de Veronica dames de punten met 2-2. De eerste set werd met 15-12 gewonnen. In de tweede set bouwde Veronica een comfortabele voorsprong op, maar TOS kwam goed terug. De wissels en time-outs van Ver onica veranderden daar niets aan en TOS won met 12-15. In de derde set kon geen goede aanval worden opge bouwd, zodat met 4-15 werd verloren. De vierde set was echter voor Veronica met 15-10. Ruime zege Batho De eerste keus van Batho had zondag weinig moeite met hekkesluiter BBV uit Bergen op Zoom: 7-1. Anja Moeli- ker en Ferry Lammers traden als eerste in het strijdperk voor hun enkelspel. Beide spelers hadden grote moeite met hun tegenstanders. Pas in de derde set werd de partij beslist. Carla Overbee- ke en Rob Peper hadden het in de vol gende partij een stuk gemakkelijker. Zij hadden slechts twee sets nodig. Anja Moeliker 11-7, 10-12 en 12-10; Ferry Lammers 15-10, 17-18 en 7-15; Carla Overbeeke 11-9 en 11-2, Rob Pe-, per 15-9 en 15-9. Tussenstand 3-1 in het voordeel van -Batho. In de dubbels kwamen de Brabanders er niet meer aan te pas. Alle partijen werd eenvoudig gewonnen. De eerste gemengddubbel lief eenzelfde beeld zien als bij de dubbels, maar in de tweede gemengddubbel moest een spannende driesetter de beslissing brengen. Carla Overbeeke Anja Moeliker 15-5 en 15-9; Ferry Lammers Rob Peper 15-1 en 15-12; Carla Overbeeke Rob Peper 15-5 en 15-7; Anja Moe liker Ferry Lammers 13-15, 15-5 en 15-10. Nederlaag Batho 3 Batho 3 heeft een 5-3 nederlaag gele den tegen BC'81. Na afloop kon het Thoolse team als excuus aanvoeren» dat één van de vaste basisspelers ont brak. Ada v.d. Meer was invalster. Bei de teams kon geen gebrek aan inzet worden verweten. Er werden maar liefst vijf driesetters gespeeld. Jan van Dijke 15-7 en 15-8; René van der Linden 7-15 en 9-15; Liesbeth Rei- nerman 5-11; 11-6 en 11-6; Ada v.d. Meer 3-11 en 9-11. Tussenstand 2-2. Bij de dubbels was de partij nog hele maal open. Jan van Dijke René van der Linden 15-9, 13-15 en 17-15; Ada v.d. Meer Liesbeth Reinerman 15-17, 15-13 en 9-15.In de twee beslis sende gemengddubbels dolf Batho het onderspit. Ada v.d. Meer Jan van Dijke 5-15, 15-17 en 12-15; Liesbeth Reinerman René van der Linden 8-15, 15-12 en 3-15. Tijdens de uitvoering van "Olym pia" die zaterdagavond in sport hal Meulvliel in Tholen gegeven werd, zag het publiek op de stampvolle tribune, dat deze ver eniging ondanks de hoge leeftijd nog bijzonder jeugdig en vitaal is. Voorzitter J. van den Heuvel ver welkomde de bijna 400 aanwezi gen (leden publiek) en stelde alle groepen en leiding voor. Hij memoreerde alle behaalde prijzen en tevens werd de samenwerking van Olympia aangehaald met de onlangs opgerichte Sport Gehan dicapten en Sport ex- hartpatiënten, die bij de Thoolse gymnastiekverenigingg zijn on dergebracht. Er werd officieel af scheid genomen van leidster Si- mone Brugman-van Duivendijk. En Magda Verbiest-van den Ho ven zal dit jaar haar 10 jarig jubi leum vieren bij de gymnastiekve reniging aldus dhr. v.d. Heuvel. Het programma, dat iedereen de kans bood haar of zijn kunnen aan te publiek te presenteren, be gon met een toestellenbaan, ge volgd door'de kleuters die opkwa men met een ezelwagen. Niet al leen de kinderen, maar ook de leidsters waren verkleed als Pipo en zij waren enthousiast op de vloer bezig met vrije oefeningen. Daarna zag men een springgroep aan het werk, terwijl als laatste de ploeg gepresenteerd werd die de le prijs behaalde bij de Zebra- springwedstrijden. Er was een "cowboy" groep aan het werk en men kon tijdens oefeningen op de steunen zien hoe de steunkracht op bepaalde toestellen ontwikkeld wordt. De huisvrouwen van Olympia (dat wil zeggen de damesleden ouder dan 16 jaar) waren nu eens echte huisvrouwen. Verkleed als werksters met bezems en dweilen wisten zij de kijkers goed te ver maken. Helaas begaf de aanwezi ge geluidsinstallatie het en na eni ge moeite kon men met behulp van de soundmixer deze oefening toch nog tot een goed einde bren gen. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden met vele prij zen. Hierna startte men op de lan ge mat. Er werd een keur aan oe feningen uitgevoerd; van heel eenvoudig tot moeilijk, dit alles gepresenteerd door de springgroe- pen. De toch al vrolijk versierde hal werd na dit onderdeel gevuld met disco-muziek en belicht door de spots gaven de meisjes vanaf groep 7 van de basisschool een wervelend optreden te zien met een oefening die als warming-up wordt gebruiktt. De balk is en blijft een moeilijk toestel, de oe feningen werken zeer bevorde rend voor het evenwichtsgevoel. Drie meisjes van Olympia lieten het publiek verbaasd staanover hun kunnen op dit toestel. Zij de den een balkoefening met koprol, radslag en losse arabier. Compli menten! Op t.v. was het ook weleens te zien - een komische springshow over de kast met allerlei vreemde personages zoals babies, clowns, werksters, matrozen e.d. On danks de gekke streken, toch een stukje moeilijk springwerk. Dat er natuurlijk ook "echt" geturnd werd is te begrijpen. De huisvrou wen zwaaiden aan de ringen, de jongens deden rek-oefeningen, al lerlei groepen turnden op de brug ongelijk en de huisvrouwen deden mee met de brug laag. Als sluiting was gekozen voor een knotsoefening die goed liep en daarna waren er 25 leden van de jarige vereniging die op muziek het geheel beëindigden. Tijdens de dankwoorden van voorzitter van de Heuvel begaf de geluidsin stallatie het helaas weer. De bloe men konden echter wel worden overhandigd aan alle medewer kers. Het publiek was tevreden over deze geslaagde avond, waar bij de belichting werd verzorgd door V.T.V. Vlissingen. De veelzijdigheid van de 85-jarige gymnastiekvereniging Olympia Tholen werd zaterdagavond gedemonstreerd tijdens de massale jubileumpresenatie in Meul- vliet. Er was grote belangstelling, waarbij de peuters een bijzondere plaats innamen De Eendracht II op eerste plaats Donderdag ontving de Thoolse-Sint Philiplandse damcombinatie De Een dracht 2 het achttal van de damclub Middelharnis 1, tot die dag koploper in de le klas van het Zeeuwse compe- titiegebeuren. De start was wat minder gunstig, dan dat het eindresultaat zou doen ver moeden. De anders vrij secuur spelen de Henk Geluk overzag een combina tie en kwam vrij snel een schijf achter. Zijn stand was daardoor niet meer te houden, zodat de mannen uit Middel harnis de eerste punten konden laten noteren. Ook Tichem had zijn dag niet. Terwijl hij in een klassieke partij verwikkeld was, kwam hij onver wacht in een minder goede stelling te staan. Zijn tegenstander maakte daar handig gebruik van en tekende 0-4 aan. Dat was voor Leen van de Velde te veel van het goede. Nadat hij schijf winst had bekomen, geraakte hij in een dammen eindspel verwikkeld. Be kwaam wist hij zijn voordeel uit te buiten, waarna zijn overmacht vol doende was om de stand op 2-4 te brengen. Afgerond Daarna ging het aanzienlijk beter. Moesten de Philiplanders J.v.d. Velde en J. Suurland zich tevreden stellen met remise. Tholenaar Johan van de Velde deed dit niet. In een flankspel- positie had zijn tegenstander enkele De eerste prijswinnaars van Vogelvreugd in Meulvliet met op de voorgrond de winnaars van de wisselbe kers, v.l.n.r. J.P.M. v.d. Male uit Tholen, algemeen kampioen M. den Engelsman, fV.S. Quist en op de voorgrond jeugdkampioene Patricia Walhout, de laatste drie uit Sint Annaland. Westen knap binnengekopt: 1-1. In de tweede helft ging Noad ech ter letterlijk en figuurlijk de mist in. Door een te zachte terugspeel bal van Pim Dupon, die een ZPR- speler nog net kon anatikken, stond het al snel 1-2. De Braban ders vonden dit genoeg en trok ken zich terug, terwijl Noad op zoek ging naar de gelijkmaker. Mede door de snel opkomende mist, maar vooral door de slechte aanvalsopbouw lukte het echter niet het vijandelijke doel nog te vinden, zodat het bij 1-2 bfeef. Ondanks deze nederlaag voert Noad 3 de ranglijst nog wel aan, maar wil men dit zo houden dan zal er zaterdag tegen Alliance 2 wel uit een ander vaatje getapt moeten worden. De vierde keus van Noad heeft Smerdiek 4 een eerste nederlaag bezorgd: 4-1. De Fliplanders werkten keihard en lieten boven dien goed voetbal zien. In de tien de minuut tekende Piet Geluk 1-0 aan, na aangeven van Marco den Braber. Vier minuten later scoor de Peter van der Velde uit een rommelige situatie voor de Smer- diekse goal 2-0. In de slotfase van de eerste helft besliste Jaco Kooy op fraaie wijze 3-0. Na de thee was het wat minder en coach Kees Filius deed een goede wissel door Ben v.d. Hoorn te wis selen voor Klaas de Frel. Tien mi nuten later kwam Wim Geense binnen de lijnen voor Kees Filius. laatstgenoemde zorgde weer voor enig gevaar voor de Smerdiek goal. In de 72e minuut ging Mar co den Braber goed door en speel de het leer op maat aan Jarco Kooy en de 4-0 was een feit. In de laatste minuut kreeg de zeer goed spelende Smerdiekenaar Wim Flarteveld nog een strafschop, die door Jos Guiljam koelbloedig werd benut. Eindstand 4-1. De reserves van Stavenisse behaal den zaterdag een verdiende 1-3 op de derde keus van Smerdiek. Met dit resultaat nam men revanche voor de thuisnederlaag in de eer ste competitiewedstrijd. Al na vijf minuten leek Stavenisse op voorsprong te komen, maar de inzet van Dies Potappel was te zacht, zodat de Smerdiekse goalie vrij gemakkelijk redding kon brengen. Ook de ploeg uit de Smalstad, die met vijf A-spelers aantrad, creëerde enkele fraaie kansen, maar doelman Wim van Houdt was in goede doen. In de 25e minuut ging de blauw-zwarte defensie in de fout. Het leer werd te zacht teruggespeeld op de doel man en een attente Bert van der Jagt tekende 0-1 aan. In de laatste minuut van de eerste helft kwam De datums van de Thoolse schooldamkampioenschappen zijn door de organisatie vast gesteld: op 11 februari en 18 fe bruari 1987 in de C.N.S. "de Re genboog". Dan zal voor de tiende keer in successie door 10 basis scholen worden gestreden om de titel van eilandelijk schooldam- kampioen. De heren Huiskamp en Kok, die de organisatie in han den hebben, zijn blij dat thans ook de Montessorischool als deel nemer heeft ingeschreven. De uit eindelijke winnaar van deze wedstrijden komt uit in het kam pioenschap van Zeeland dat deze keer in "Meulvliet" zal worden gehouden op 11 maart. Zoals al eerder gemeld zal de bekende dammer Harm Wiersma daar si multaan dammen tegen de deel nemers. Voor de tentoonstelling in Meul vliet waren 409 vogels ingezon den. Ten opzichte van voorgaande jaren was dat een veertig minder, wat te wijten is aan de slechte kweekresultaten. Secretaris M. Giljam weet daar niet precies een oorzaak voor te noemen, maar wel noemt hij het opmerkelijk, dat gelijktijdig met de kernramp in Tsjernobyl veel jonge vogels stierven. Behalve de generaal kampioen werden nog verschillende inzen ders voor het eerst kampioen. Gil jam noemt dat een stimulans om door te gaan en verder duidt het op een verbreding van de kwaliteit binnen de vereniging. Vogel vreugd bloeit nog steeds en kreeg er onlangs zes nieuwe leden bij. Jeugdkampioen Patricia Walhout helpt al vanaf haar vierde jaar minder goede voortzettingen gedaan. Dit resulteerde in een bekend slagzetje met schijnwinst. Met behulp daarvan werd dusdanig positie gekozen, dat de winst niet meer kon ontglippen. Ook André Boogerd behaalde een mooie winst. Nadat hij zijn tegenstander fi naal vast gad gespeeld, moest deze een schijf offeren. Dit was echter boter aan de galg smeren. André liet nieL meer los en bracht de stand op 8-6 in het voordeel van de combinatie. De ogen waren daarna gericht op Ad Sla ger. Zoals gebruikelijk balanceerde deze met zijn tijd op de rand van de afgrond. Met 12 zetten te gaan, mocht hij nog slechts 3 minuten bedenktijd gebruiken. Zijn stand was echter op het bord zeer goed te noemen. Als een ware probleemoplosser schiep hij in de stelling dusdanige problemen, dat zijn tegenstander ook in tijdnood kwam. Terwijl Ad hem een mooie combinatie voorschotelde naar dam, zaten er diverse addertjes onder het gras die, naar Ad dacht, de combina tie onmogelijk maakten. Maar zijn te genstander vond een mooie tussen oplossing. Nadat hij de damcombina tie had uitgevoerd, offerde hij simpel de dam, waarna de vlag viel. Beide spelers bleken juist voldoende zetten gespeeld te hebben. Kort daarop werd de vrede getekend en werd de eindstand 9-7 in het voordeel van de combinatie Tholen-Sint Philipsland. 1. J.v.d. Velde Th. - P. Leroy 2-0; 2. A. Boogerd Th - C. Spee 2-0; 3.A. Slager Th. -1. Mackloet 1-1; 4. J.v.d. Velde Ph.-J.v. Hoorn 1-1; 5. H. Ge luk Th - 1. Koese 0-2; 6. J. Suurland Ph. - A. Knape 1-1; 7. R.Tichem Ph. - J. Lodder 0-2; 8. L.v.d. Velde Ph. - A. Krijgsman 2-0. Standen De tussenstand in de le klas is momenteel: 1. De Eendracht II 3 - 5 - 31; 2. Middelharnis 1 4 - 5 - 34; 3. 's- Gravenpolder 111 3 - 4 - 26; 4. Lammerenburg II 3 - 2 - 18; 5. Middelharnis 113-0-19. Ook in de hoofdklas presteren de Thoolse dammers goed. De tus senstand is daar momenteel: 1. Goes I 4 - 7 - 43; 2. De Een dracht I 4 - 6 - 41; 3. Aagtekerke I 4 - 6 - 40; 4. De Lammerenburg I 4 - 6 - 39; 5. Zierikzee 14-4- 32; 6. BDV 14-4-28; 7. Souburg I 4 - 4 - 25; 8. Middelburg II 4 -2 - 23; 9. 's-Gravenpolder II 4 - 1 - 28; 10. Gapinge 4-0-21. Enkele uitslagen in de onderlinge competitie: J.d. Rijke - S. Schot 2-0; P.v.d. Velde - M. Kousema ker 2-0; J.v.d. Velde - Chr.v. Splunter 2-0; S. Baerends - A. Slager 2-0; A. Boogerd - S. Schot 2-0; A. Slager - H. Geluk 0-2; M. Kousemaker - S. Schot 2-0; Chr.v. Splunter - J.d. Rijke jr. 0-2; S.Schot - J. Moerland 0-2; B. Kegge - S. Baerends 0-2; J.d. Rij ke sr. - P.C. v.d. Velde 1-1. haar vader bij de verzorging van diens vogels. Toen ze zes was kreeg ze de eerste ringnummers. Ze zorgt altijd zelf voor haar 25 vogels, voederen gebeurt als ze uit school komt. "Het mooiste is, dat ze van mij alleen zijn" zegt de kampioene, die eerder al eerste en tweede prijzen behaalde. De beker voor kampioen 'Witje' is dan ook niet haar eerste. Het was de derde keer dat ze aan een tentoonstelling meedeed. Behalve de kampioen behaalde ze met haar zes inzen dingen nog een eerste en drie tweede prijzen. Generaal kampioen M. den En gelsman werd met zijn groenling ook kampioen derby en kampioen Europese vogels. Ook won hij met dezelfde vogel de wisselbeker tro pen. De wisselbeker kanaries was voor J.P.M. v.d. Male met domi nant wit en de wisselbeker parkie ten voor W.S. Quist met elegant parkiet. Kanariestammen. Hoofdgroep 4: Kampioen J.J. den Engelsman Jzn., St.Annaland, oranjerood isabel schimmel 363 pnt. Stammen tropen en parkieten. Hoofd groep 25 agaporniden: Kampioen L. Hubregtse, Tholen, agapornis rosei- cotlis groen 364 pnt. Enkelingen kanaries. Hoofdgroep 3: le J.P. Lindhout, St.Maartensdijk, isabel 88 p. Hoofdgroep 4: Kampioen J.J. den En gelsman Jzn., oranjerood isabel schimmel 91 p., le J.J. den Engelsman Jzn., oranjerood isabel 90 p. Hoofdgroep 6: recessief wit: le C.P. Dorst, Stavenisse, 90 p., M. de Viet, Scherpenisse, 90 p. (2x), le OK P. Nuyten, St.Maartensdijk, 88 p. Goud geel: le B. Jeroense, St.Annaland, 90 p., A. Nederlof, Tholen, 90 p., M. de Viet 90 p. Hoofdgroep 7: oranjerood: kampioen J.J. den Engelsman Jzn. 90 p., le idem 89 p., B. Jeroense 89 p. Zalm: le J.J. den Engelsman Jzn. 89 p., B. Jeroense 89 p. Hoofdgroep 8: Kampioen: M. Giljam, St.Annaland, mozatekoranjerood agaat type 2, 89 p., le M. Giljam, mo- zaiekoranjerood type 1, 88 p. Hoofdgroep 12, vorm- en postuurka naries: Gloster consort: kampioen J. v.d. Ree, St.Maartensdijk, 90 p., le J. v.d. Ree 89 p., J.C. Vroegop, Tholen, 89 p. Hoofdgroep 14 Europese vogels: Kampioen M. den Engelsman, St.An naland, groenling, 91 p. Hoofdgroep 15 Bastaarden: Kampi oen J.J. den Engelsman Jzn., sijs x ka narie, 90 p., le R. v.d. Broek, St.Maar tensdijk, bruinborst rietvink x Japan se meeuw, 90 p. Zebravinken: Hoofdgroep 17 Kampi oen H.J. Giljam, St.Annaland, grijze bleekrug man, 90 p. Hoofdgroep 18: kampioen J.C. Ridderhof, St.Anna land, zwartborst grijs pop, 88 p., le J.C. Ridderhof, witborst bruin pop 88 Japanse meeuwen: le C. de Jonge, zwartbruin, 88 p. Tropische vogels: hoofdgroep 20: Kampioen C. de Jonge, spitsstaart amadine 90 p., le J.L. Duyzer, Tholen, roodkop gouldsamadine 89 p., R. v.d. Broek, geelkop witborst g.a. 89 v.d. Broek, zwartkop g.a. 91 p.. A^tNe- derlof, spitsstaart amadine 89 p., C. de Jonge, idem 89 p. Hoofdgroep 21: Kampioen A. den Engelsman, St.An naland, blauwkop blauwfazantje 90 p., le J. de Graaf, Tholen, roodkop- amadine 89 p., C. de Jonge, zilverbek je 89 p., W. Zoetemeyer, Tholen, rijst- vogel grijs 89 p.(2x). Hoofdgroep 22: le J.J. den Engelsman Azn., St.Anna land, witkopnon 89 p. Hoofdgroep 23: le A. van Driel, Tholen, steens timalie 90 p., A. van Driel, grijskopspreeuw 90 p. Grasparkieten: Kampioen C.A. Rijn berg, St.Annaland, diep overgoten 90 p., le J. Walhout, St.Annaland, licht groen 89 p., E.B. Heijboer, St.Anna land, hemelsblauw 89 p., C.A. Rijn berg, opaline lichtgroen 89 p., A. Ket ting, St.Annaland, cinnamon grijs groen 88 p., C.A. Rijnberg, opaline cinnamon grijsgroen 89 p.(2x). Agaporniden: Kampioen L. Hubregt se, Tholen, lutino 90 p., le M. Jansen, Tholen, personata blauw 90 p., R. Gunst, Tholen, wildkleur 90 p., L. Hubregtse, lutino 90 p. Grote parkieten: Kampioen W.S. Quist, St.Annaland, turquoisine 91 p., le J. Walhout, valkparkiet grijs 89 p., J. Walhout, valkparkiet parel 90 p., A. Ketting, roodrug 90 p., W.S. Quist, aratinga blauwkop 90 p. Tropen jeugd: le A.B. Heijboer, St.Annaland, oranje kaakje 88 p. Parkieten jeugd: Kampioen P. Wal hout, St.Annaland, albino 89 p., kam pioen OK P. van Aart, Tholen, aga pornis roseicollis zeegroen 89 p., A. van Driel, zwartkop pit pit 91 p., L. Hubregtse, groen 91 p., A.P. Goedege- buure, St.Annaland, roodrug 89 p., le P Walhout, grasparkiet opaline grijs groen 88 p., J.P Snijders, Tholen, aga pornis roseicollis groen 89 p., idem, valkparkiet wit 89. Advertentie I.M. De reserves van Noad hebben met 4-0 verloren van PTT Breda. Tot de rust konden de Fliplanders te gen deze sterke tegenstander nog goed partij geven. Door een zoge naamde 'rommelgaoT kwam de thuisploeg op een 1-0 voorsprong. Na de thee kwamen de Braban ders sterk opzetten en na tien mi nuten moest Noad zwichten on der de steeds groter wordende druk: 2-0. Noad probeerde met veel inzet tot een tegentreffer te komen, maar het was juist de te genstander die scoorde: 3-0. PTT liep uit naar 4-0. In de slotfase stopte doelman Wilko van Herk nog een strafschop. Na de eerste helft stond Tholense Boys 3 met 5-1 voor tegen de der de keus van Kogelvangers. Toch wonnen de Tholenaren de wed strijd met maar 5-4. Johan van Dijke opende de score met een fraaie boogbal. Vijf minuten later scoorde Leen van As op aangeven van Connie van As 2-0, waarna Kogelvangefs 2-1 maakte. Het liep lekker bij de Thoolse ploeg en door uitgespeelde kansen werd het door Gonnie van As 3-1 en door Leen van As 4-1 en 5-1. Na de pauze dacht Tholen er wat te ge makkelijk over en ging verdedi gend spelen, waardoor fouten ontstonden. Twee minuten voor tijd stond het 5-3 en tenslotte, bij opkomende mist, werd het nog 5-4. Stavenisse op 0-2, toen Dies Pot appel een hoekschop van Kees Smits koppend afrondde. Na de hervatting schoot Dies Po tappel z'n team naar een ruime 0-3 voorsprong. Hierna verzuim de Stavenisse verder afstand te ne men. Er kwamen legio kansen, maar de afwerking faalde volko men. Toen er nog ruim een kwar tier te spelen was, kwam Smerdiek via een uitval van Piet de Viet op 1-3. Na het laatste fluitsignaal van dit sportief duel, was SCS weder om twee punten rijker. In het wedstrijdverslag Stavenisse 2 - Noad 3 werd in de E.B. van vo rige week per abuis arbiter Lisse- veld genoemd. Het zit duidelijk niet mee bij No ad 3. Aan een succesvolle compe titiestart met negen overwinnin gen op rij, zijn inmiddels twee achtereenvolgende nederlagen toegevoegd. Vorige week werd verloren van Stavenisse 2 en afge lopen zaterdag op eigen veld te gen het sterke ZPR 2 ging het weer mis. Hoewel de ploeg weer compleet aantrad ontbrak in het begin van de wedstrijd de inzet. De fellere Brabanders profiteer den daar via een goed uitgespeel de aanval meteen van: 0-1. na de ze snelle achterstand waren de Fli planders beter bij de les en gaan deweg werd een licht veldover- wicht afgedwongen, dat resulteer de in enkele doelrijpe kansen en hoekschoppen. Tien minuten voor de rust leverde dit de gelijk maker op. Een hoekschop van Ton Buys werd door André van Al jarenlang het adres voor vakkundige en vertrouwde aanpassing van: Gediplomeerd FIDA lid Lid Ned. Vereniging voor Audiologie Gediplomeerd electrotechnisch Ingenieur. Met de auto voor de deur bereikbaar Ingang ook voor rolstoelen geschikt Indien nodig ook bezoek aan huis. Alle merken en typen hoortoestellen Leverancier van ziekenfondsen Vervaardiging van oorstukjes en mini-in-oor toestellen in eigen bedrijf Moderne test- en meetinstrumenten voor controle en aanpassing van Uw toestel. Gewaarborgde Service door: Gratis halfjaarlijkse controle en service abonnement. Gratis Proefperiode. PENSTRAAT 37, BERGEN OP ZOOM, TELEFOON 01640-34464

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 13