Zeeland na(ar) 2000 Emancipatiesubsidies HI.QVH Donderdag 20 november 1986 (OM M I SS I ES Het dagelijks bestuur van de provincie heeft zijn voorlopige standpunt gegeven op de reacties, die vanuit de hele pro vincie zijn ontvangen op het voorontwerp-streekplan Zee land. Het gaat om de reacties vanuit de bevolking, vooral verkregen via de inspraak, en om reacties van instanties, zo als milieu-organisaties en gemeenten. wov Werken Kerncentrales Behandeling IN HEHOE1 >~3£A3&:-> Verjaardagskalender Gouden tijden Subsidie Andere tehuizen Playbackwedstrijd Sjaak de kater Professioneel gekleed Stille zaal PAK EVEN UW ZAKBOEKJE STEMMEN VAN LEZERS Wandeling rond't eiland Gemeentegids III PROGRAMMA OVERZICHT S.L.O.TH. ZIT OP 89.9 MHZ. tel. 01660-4004 MAIS0N VISSER Wonen ABDIJ IEUWS De provincie heeft voor 1987 55 duizend gulden in kas voor subsi dies in activiteiten met een emancipatiegericht karakter. Organisaties, instellingen, stichtingen en dergelijke komen voor een provinciale bijdrage in aanmerking, als zij activiteiten ontplooi en die tot doel hebben de gelijkwaardigheid van vrouwen en man nen te bevorderen. Andere voorwaarden, waaraan moet worden voldaan, zijn, dat de activiteiten een regionaal ka rakter moeten dragen (deelne ming vanuit vier of meer ge meenten), dat er geen andere subsidiebronnen zijn en dat de activiteiten worden uitgevoerd in hetzelfde jaar als de subsidie wordt aangevraagd, dan wel het daarop volgende jaar. Particulieren komen niet voor een provinciale bijdrage in aan merking. Als er meer aanvragen binnen komen dan er geld te besteden is, dan wordt voorrang gegeven aan activiteiten die bedoeld zijn voor mensen die van een minimum-inkomen moeten le ven (zoals bijstandsmoeders), oudere, alleenstaande, werken de vrouwen met weinig oplei ding, vrouwen die op latere leeftijd (weer) een baan bui tenshuis willen hebben, jonge ren die weinig vooropleiding hebben en vrouwen die met een dubbele achterstand te maken hebben (lesbiennes, culturele minderheden). Kosten die voor subsidie in aan merking komen, zijn die voor kinderopvang tijdens een activi teit, de organisatie van de acti viteit, zaalhuur, materiaalhuur, reiskosten van inleiders, reis kosten van deelnemers met, een minimum-inkomen of met extra kosten, doordat de activi teit vanuit hun woonplaats moeilijk bereikbaar is en kosten voor publiciteit, werving en der gelijke. Als het gaat om een activiteit in een van de Zeeuwse vormings centra, dan wordt een eigen bij- drage van dertig procent in de verblijfskosten als voorwaarde gesteld. Subsidie-aanvragen kunnen worden ingediend bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, De leden van de statencommis sie voor waterstaat en verkeer komen op maandag 24 novem ber, 13.30 uur, in vergadering bijeen. Er zal o.a. gesproken worden over herstructurering PSD, noti tie over het kruispunt Kraai- jensteinweg - Meeldijk/Weelde weg op Schouwen-Duiveland, bijdrage uit het provinciaal fietspadenfonds voor de aanleg van een fietspad langs een ge deelte van de Galgeweg in Val- kenisse en de notitie "aan dachtspunten bij het grondwa- terbeheer". Verder komen de volgende sta- tenvoorstellen aan de orde: noti tie "naar een samenhangend milieubeleid", overnemen rond weg Oostdijke en overdragen gedeelte Kaas en Broodsedijk in de gemeente Oostburg, verbin dingsweg Sint Annapolder- Terhole en de Kraagdijk, gedeel te van de Oude Noordweg in de gem. Borsele. De statencommissie voor eco nomische zaken vergadert ook op 24 november, maar dan om 16.00 uur. Aan de orde komen de volgende statenvoorstellen: "naar een sa menhangend milieubeleid", be groting PZEM 1987, verkoop grond PZEM aan de Centrale Opslag voor Radio-actief Afval (COVRA), bijdrage in de restau ratiekosten van de kerk in Zie- rikzee (uit het fonds voor bijzon postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. Aanvraagformulieren zijn aan hetzelfde adres ver krijgbaar, telefoon 01180-31429, mevrouw ir. M.A.G. van Putten. Per te orga niseren activiteit moet gebruik worden gemaakt van een apart aanvraagformulier. Aangege ven wordt welke informatie moet worden verstrekt om voor subsidie in aanmerking te komen. dere voorzieningen) en als laat ste, bestedingen uit het fonds voor toeristische promotie. Donderdag 27 november, 14.00 uur, komt de Provinciale Plano logische Commissie bijeen. Zij zal o.a. spreken over het 'voortontwerp streekplan Zee land met de inspraakreacties, notitie van de RPD-nota "Ruim telijke Perspectieven", het voor bereidingsschema landinrich ting 1987 en een voorstel voor aanwijzing van relatienotage- bieden. De vergadering wordt gehouden in het gebouw van de provincia le planologische dienst, Groen markt 13, Middelburg. De statencommissie voor bestuurszaken komt bijeen op vrijdag 28 november, 9.30 uur. Op de agenda staan o.a. aan koop van grond door de PZEM voor de opslag van radioactief afval, beheer landschapsele menten in de ruilverkaveling Sluis-Oostburg, bestedingen uit het fonds voor toeristisch- recreatieve promotie, bijdrage uit het fietspadenfonds voor de aanleg van een fietspad in de gemeente Valkenisse, aankoop subsidieregeling beeldende kunst voor particulieren en het doelmatigheidsonderzoek van de provincie Zeeland. Voorts komen de volgende sta tenvoorstellen aan de orde: ram penbestrijding in buitengewone omstandigheden, overnemen rondweg Oostdijke en het over dragen van gedeelte Kaas en Broodsedijk in de gemeente Oostburg, subsidie bevol kingsprognoses en woningcon tingentering, subsidie aankoop schorren en slikken Zuidgors, begroting PZEM 1987, financië le bijdrage voor bibliotheek vestiging in Reimerswaal, sti muleringssubsidie provinciale samenwerkingsverbonden jeugdhulpverlening, beroepen- manifestatie, subsidie FIOM, nota provinciaal minderheden beleid, subsidie diaklankbeeld "Bomen in Zeeland", automati sering provincie Zeeland. Alle vergaderingen zijn open baar. De statencommissies bie den spreekrecht voor het pu bliek en vergaderen in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Woensdag 26 november orga niseert de Nederlandsche maat schappij voor nijverheid en han del, departement Zeeland, het symposium "Zeeland na(ar) 2000". "De Oosterscheldestormvloed- kering is voltooid. Het Deltaplan is afgerond. Zeeland is veilig. Centraal gelegen in noordwest Europa, tussen Rotterdam en Antwerpen, wenst Zeeland niet op haar lauweren te rusten, maar volledig mee te spelen in de dynamische ontwikkeling van Europa. Een provincie met een kansrijke Gedeputeerde Staten geven bij de bevolkingsspreiding de voor keur aan de wensen van de (toekomstige) inwoners van de provincie boven de aanwijzing van een aantal steden en dor pen die voor uitbreiding in aan merking komen. Dat betekent, dat in beginsel in alle kernen woningen kunnen worden gebouwd. In de praktijk houdt dat in, dat de gemeenten met kleine plannen moeten wer ken, want de bevolking groeit op het ogenblik niet. Verder moet de woningbouw in over eenstemming zijn met de moge lijkheden ter plaatse en moet worden voldaan aan de normen die gelden voor de stads- en dorpsvernieuwing. De provincie baseert zich bij de beoordeling van de woningbouwplannen op gegevens over het aantal wo ningzoekenden in een gemeen te, de leegstand en dergelijke. Woningbouw in kleine kernen is bovendien gebonden aan de re gels, die de provincie heeft gesteld in de nota "Een dorp verder". Als in de toekomst weer sprake zou zijn van bevolkingsgroei, dan moet die groei in de eerste plaats worden opgevangen door de regionale centra, waar ook de meeste voorzieningen, zoals scholen voor voortgezet onderwijs en ziekenhuizen zijn. In kleine kernen moet ruimte zijn voor uitbreiding en verplaat sing (bij hinder) naar de rand van de kern van al gevestigde bedrijven. Nieuwe bedrijven kunnen alleen worden ge vestigd, als de bedrijvigheid past bij de aard, schaal en func tie van de kern. Voor alle bedrijvigheid wordt gesteld, dat een bundeling per kern of gemeente wordt na gestreefd. De voorzieningen, zoals toeleidende wegen, kun nen dan het best worden verwe zenlijkt. De instelling van milieuzones is dienstig naar twee kanten: voor komen wordt, dat in woonge bieden hinder ontstaat en de be drijven kunnen binnen de hen gestelde grenzen opereren. Ge meenten moeten bij het maken van bestemmingsplannen met 'de milieuzones rekening hou den. Het gaat dan vooral om de gemeenten die zeehaventerrein op hun grondgebied hebben. In het ontwerp-streekplan zal geen ruimte worden openge houden voor de bouw van kern centrales. Aanleiding daartoe vormt het ongeluk met de cen trale in Tsjernobyl, Rusland. In navolging van het rijk vinden Gedeputeerde Staten, dat de uitkomsten van het onderzoek naar dat ongeluk moeten wor den afgewacht. Aan de hand daarvan zal het rijk opnieuw een standpunt innemen. Daarna kan het provinciaal bestuur zich daarop beraden. Wel wordt in algemene zin in het streekplan opgenomen, dat als opnieuw tot uitbreiding van het aantal kerncentrales in Nederland wordt besloten, Borssele als vestigingsplaats van zo'n cen trale kan dienen. Het streekplan moet in zo'n situatie gemakke lijk te wijzigen zijn. Het opslaggebouw voor radio- actiefafval, voorzien in Vlissingen-Oost, blijft in het streekplan staan. Als voorwaar de wordt gesteld, dat een milieu-effectrapport over de lo- katie moet worden gemaakt. Gedeputeerde Staten geven de voorkeur aan een vaste oever verbinding tussen Zeeuwsch- Vlaanderen en Midden-Zeeland met een centraal tracé. In tegen stelling tot wat vroeger werd gedacht, is de verbinding die ter hoogte van Terneuzen de Zeeuws-Vlaamse kant bereikt, technisch en financieel- economisch te verwezenlijken. Het ruimtebeslag ter hoogte van Kruiningen en Perkpolder, zoals dat in het voorontwerp streekplan was opgenomen, kan vervallen. Voor het nieuwe tracé moeten nog wel allerlei studies worden gedaan. Aanstaande vrijdag, 9.30 uur, vergadert de statencommissie voor ruimtelijke ordening over het voorlopige standpunt van Gedeputeerde Staten. Donder dag 27 november doet de pro vinciale planologische commis sie hetzelfde en wel om twee uur 's middags. De statencom missie vergadert in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg en de provinciale planologische commissie in het gebouw van de PPD, Groen markt 13, Middelburg. Beide vergaderingen zijn openbaar. Vervolgens bepaalt het dagelijks bestuur van de provincie zijn standpunt, waarna het voor ontwerp-streekplan ter behan deling wordt aangeboden aan de commissies uit provinciale staten. Die commissies bespre ken het plan in hun vergaderin gen in januari. Provinciale staten stellen het voorontwerp vast in hun verga dering van 6 februari 1987. Het is de bedoeling in septem ber van dat jaar het ontwerp- streekplan Zeeland te presente ren, waarna weer mogelijkheid tot inspraak vanuit de bevolking wordt geboden. uitgangspositie formuleert haar beleid op weg naar de 21ste eeuw. Zeeland na(ar) 2000". Dat is wat het departement Zeeland zich ten doel heeft gesteld en waarvoor de basis moet worden gelegd tijdens het symposium, dat in de Schouw burg in Middelburg wordt ge houden en om half tien 's mor gens begint. Het programma bestaat uit inlei dingen en de mogelijkheid tot discussie. Het symposium wordt besloten met een toost op de toekomst, uit te brengen door burgemees ter C. Ockeloen van Terneuzen. De tweede kamer uit Gedepu teerde Staten houdt op dinsdag 25 november viermaal zitting om beroepschriften over bijstandszaken te behandelen. De bezwaren richten zich tegen uitspraken van de gemeenten Middelburg, Zierikzee, Vlissin- gen en Aardenburg. De zittin gen beginnen om 10.00, 10.20, 10.40 en 11.00 uur. De AROB-commissie uit GS houdt, ook op dinsdag 25 no vember, tweemaal een hoor zitting. De eerste begint om 11.20 uur en gaat over een bezwaarschrift van de Werkgroep Meidenwerk Sluiskil uit Terneuzen. De subsi die die aan de werkgroep was toegewezen, is uit de provincia le begroting geschrapt. Het mei denwerk is het hiermee niet eens. In de tweede zitting, die om 11.40 uur begint, wordt de Fe deratie Christelijk Jeugdwerk Zeeland gehoord. Zij heeft een bezwaarschrift ingediend om dat de provincie subsidie heeft geweigerd voor de bladen "Zeeuwse Praetjes" en "Nieuwsbrief CPJ". Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland Redactie bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31392 of 31402 Open dag BEZT VERVOLG VAN PAG. 1 BEZT-secretaris Aarnoudse heeft dezelfde ervaring. "Als je 't vraagt, luistert er bijna niemand, maar als je iets verkeerd zegt, dan weet iedereen 't. Zo'n vijftig pro cent van de bewoners luistert wel." Voor de jarigen wordt een plaat gedraaid in het programma 'de verjaardagskalender', waarvan tij dens de open dag een stukje te ho ren is: o.a. 'Pappie, loop toch niet zo snel' en 'Op een zeemansgraf staan nooit geen rode rozen'. Normaal is er op zaterdag geen uitzending. Wel op dinsdag met van 9.15 tot 10.00 uur Engelstalige arbeidsvitaminen voor het perso neel, gepresenteerd door Adri de Graaf. Van 10.00-10.45 uur Neder landse muziek van Willem Aar noudse in het programma 'Bij Willem op de koffie'. Van 10.45-11.00 u een muzikale men- gelmoes(operette, orkesten, ko ren), gepresenteerd door Henny Pons. Van 14.30-15.15 u een geestelijk programma van Piet Je- roense of ds. J.A. Droogendijk. Donderdag van 10.00-10.45 u de verjaardagskalender door Ans den Engelsman en van 10.45-11.30 u countrymuziek door Piet Je- roense. Vrijdag tenslotte van 14.30-15.15 u lokaal nieuws door Ans den En gelsman en van 15.15-16.00 u het verzoekplatenprogramma 'De brievenbus'. De huisomroep fungeert al twee jaar, maar in plaats van onder de paraplu van Ten Anker, is er nu een zelfstandige stichting opge richt. Directeur Van Loon is voor zitter, technicus en presentator W. Aarnoudse secretaris, presentatri ce mevr. Den Engelsman penning- meesteresse, presentatrice Hennie Pons, de 82-jarige Ten Anker bewoner en BEZT-medewerker C. Rijsterborgh en ds. J.A. Droogen dijk bestuursleden. Loco-burgemeester Van Schetsen voorspelde, dat de stichting 'gou den tijden' tegemoet gaat gezien de groei van het aantal ouderen. In het jaar 2000 zal 1 op de 4 men sen tot de ouderen behoren. De loco-burgemeester wees erop, dat BEZT ook buiten verzorgings- en verpleeghuizen werkzaam kan zijn voor ouderen en gehandicap ten die ontspanning en informatie nodig hebben. "Hoe dat finan cieel mogelijk is, laat ik nog in 't midden, maar persoonlijk sta ik bijzonder positief tegenover het subsidieverzoek dat bij het ge meentebestuur is ingediend. BEZT is zelfs grensoverschrijdend bezig, zowel wat gemeente als pro vincie betreft. Ik wens u veel suc ces, tot heil van de ouderen", zei de loco-burgemeester. Directeur Van Loon overhandigde penningmeesteresse mevr. Den Engelsman een enveloppe met een bijdrage van Ten Anker voor de bejaardenomroep. Voorheen was men volledig afhankelijk van gif ten, maar de kosten worden steeds hoger, zodat een stichting werd gevormd om subsidie te kunnen krijgen. Arbeidskosten zijn er niet, want het is allemaal vrijwilligerswerk, maar de aanschaf van cassette bandjes en de vervanging van ap paratuur loopt op den duur ook in de papieren. De grammofoon platen worden allemaal beschik baar gesteld door secretaris Aar noudse, die zijn privébezit aan BEZT uitleent. Mensen die niet meer kunnen le zen, krijgen nieuws in gesproken vorm op een bandje. Ans den En gelsman liet daar zaterdagmiddag iets van horen: een bericht over wijzigingen in de bejaardenzorg, besproken in de Tweede Kamer. Alle programma's in Ten Anker worden op bandjes opgenomen om ze elders te kunnen uitzenden. Dat gebeurt al in het bejaardente huis Sint Maartensdijk te St. Maartensdijk, dat evenals Ten Anker tot de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland behoort. Het circuit is inmiddels uitgebreid met de Schutse in St. Annaland en binnenkort komt de Vosseme- ren uit Nieuw-Vossemeer erbij. El ke vrijdag gaan de bandjes naar de andere huizen, waar ze zelf een keuze kunnen maken. De meeste programma's in Ten Anker worden rechtstreeks uitge zonden. BEZT streeft ernaar om in de toekomst ook in de andere tehuizen het programma direct uit te zenden. "Wij willen daarvoor van de PTT een zogenaamde so ciale telefoonlijn huren, maar PTT biedt ons alleen een commer ciële lijn aan en dat is veel te duur", zegt secretaris Aarnoudse. Bewoners en hun familieleden van andere tehuizen kunnen echter ook verzoeken indienen om een bepaald lied te laten horen. Als 't aan mevr. De Groot ligt, in elk ge val de Zangeres zonder Naam. "Die is buitengewoon mooi." Adrie de Graaf presenteerde 's middags nog een nieuw program ma voor het personeel. Ze maakte er een prijsvraag van om de luiste raars te laten raden, hoe het pro gramma gaat heten. 's Avonds organiseerde de BEZT een playbackwedstrijd, die werd gewonnen door Roosmarie Pons met 'Alleen' uit kinderen voor kinderen. Tweede werd Carlein Diet vorst met 'Into grove' van Madonna, derde de Dolly Dots(Marleen de Graaf, Joan de Ruiter, Mariëlle van Weele, Nancy Verburg en Jennifer Le Noblejmet 'Do wah diddy diddy'. Samen met de BEZT-medewerkers zongen ze op het podium 'Later als je groot bent, wordt je ook een ster'. Roosmarie kreeg een mooie wis selbeker en alle deelnemers kregen roosjes. De grote zaal van Ten Anker was helemaal gevuld bij dit onderdeel. Bij de entree werden goede zaken gedaan, want bijna iedereen werd donateur. Er waren veel mensen van buiten Ten Anker, het aantal ouderen viel een beetje tegen. De jury bestond uit voorzitter A.A.M. van Loon, die de naam 'Sjaak de kater' meekreeg van presentator Piet Jeroense, Anita Aarnoudse, Janneke van Burgh(personeelslid Sint Maar- tenshoO en mevr. Moeliker(be- woonster Ten Ankerflat). De zaal genoot van Thea van Ger- ven als Olivia Newton John, San dra v.d. Houten en Monique Geu ze als Bonny en José met 'Zoals vrienden' en Miranda Geuze als Madonna met 'Dress you up'. In de pauze was er een verloting en in de wachtruimte was een t.v., waar video-opnames van de gehe le open dag te zien waren. Op een later tijdstip worden die nog voor de bewoners uitgezonden. Andrea en Sylvia v.d. Jagt, Willi am van Leeuwen en Rianne Rog geband vormden na de pauze Vul- cano met 1, 2, 3. De professioneel geklede Dolly Dots bleken goed voor de derde prijs en de daarop volgende Roosmarie Pons zelfs voor de eerste. Haar hondje was dood gegaan en nu was ze heel verdrietig 'alleen'. Diana de Nijs kwam als zevende kandidate als Cindy Lauper op het toneel met 'The girls just do want to have' en de laatste deel neemster, Carlein Dietvorst deed 't als Madonna uitstekend. Ze was leuk in het zwart gekleed en had een mooie, zwarte strik in 't haar. De juryleden waren er allemaal weg van: ze werd dan ook tweede. Piet Jeroense zorgde met zijn aan kondiging, dat Conny van den Bos zou optreden met 'Sjakie v.d. Hoek', voor een stille zaal, maar tenslotte bleek 't één van de BEZT-medewerkers te zijn. Oudste medewerker dhr. Rijster borgh trok vervolgens de prijzen van de verloting, zoals een auto- alarmset, een boodschappen mand, een strijkijzer en vele ande re prijzen. Voor de deelnemers aan de playbackwedstrijd werd het nog spannender, toen 'Sjaak de kater' de uitslag bekend maak te. Voorzitter Van Loon haalde tenslotte alle medewerkers op het podium voor een dankwoord. De open dag was tot aller tevreden heid verlopen. THOLEN Elke woensdag 20 u., Meulvliet, sportavond lichamelijk gehandi capten Elke woensdag 21 u., Meulvliet, sportinstuif ex-hartpatiënten 22 nov. Zang- en orgelavond chr. zangver. Crescendo, 19.45 u. 22 nov. Intocht Sinterklaas 22 nov. Duivententoonstelling en schilderijenexpositie Johan Baay, café De Kroon, 15 u. 25 nov. Jaarvergadering ANBO R.P. over inbraakpreventie, De Wingerd, 14 u. 27 nov. clubavond, aquariumver. Labeo, Meulvliet 28 en 29 nov. Tentoonstelling Vo gelvreugd, Meulvliet 19 nov. Uitvoering Olympia, Meulvliet 19.30 u. POORTVLIET 21 nov. Cabaret uit Twente/ Her man Finkers 't Ouwe Raed'uus, 20.15 u. SCHERPENISSE 26 nov. Sinterklaasavond Platte landsvrouwen, Holland Huis 20 u. SINT MAARTENSDIJK 25 nov 9.30 u Haestinge, Platte landsvrouwen, koffieochtend 28 29 nov. Duivententoonstel ling en bazar in Haestinge. vr van 19.00 tot 21.00 en za vanaf 14.00 u. STAVEN ISSE 19 nov. Zangavond in Ned. Herv. Kerk, 19.30 u. SINT ANNALAND 20 nov. Vergeet-mij-niet, Welle- vaete, 9.15 u. 27 nov. Vergeet-mij-niet, Welle- vaete, 9.15 u. OUD VOSSEMEER 21 en 22 nov. Tentoonstelling P.V. De Zwaluw, zaal Schetters 26 nov. Bingomiddag ANBO, Vossenkuil 14.15 u. 28 nov. Finale sport en spel, Jong Vosmaer, Vossenkuil 29 nov. Tien jaar Vossenkuil, 14-23 u. 29 nov. Viswedstrijd 't Scharretje, 11 u. SINT PHILIPSLAND 21 nov. Dia-avond Natuurvrien den, de Wimpel, 19.30 u. 22 nov. Verkoping handwerk Wel fare Rode Kruis van 13.30 tot 17.00 in De Rozeboom. 28 nov. Sint Nicolaas in De Wim pel, 18.45 u. 28 nov. Uitvoering toneelstuk 'Amor richt zijn pijlen zelf', door leden Noad'67, De Wimpel. BERGEN OP ZOOM Elke vrijdagavond bal voor al leenstaanden in Den Hollandsche Tuyn, Huybergschestraat 14. Aan vang 20.30 uur tot 5 jan. 'Uit eigen collectie', Markiezenhof 20 nov. Seth Gaaikema, Stoele- mat, 20.15 u. 27 nov. Toneelstuk 'Het kan vreemd gaan', door Pleuni Touw en Hugo Metsers, Stoelemat 20.15 u. film film film ROXY 1: Murder by illusion - 12 jr. dag. 20 u. vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u. Donald Duck's verjaardagspartijtje - a.l. za en wo 14 u. ROXY 2: Big trouble in little Chi na - 12 j. dag. 20 u. vr en za 19 en 21.30 u„ zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Top Gun - a.l. dag. 20 u. vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Running scared - 12 jr. dag. 20 u. vren za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Karate Kid 2 - a.l. dag. 20 u. vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Enkele weken geleden stond er in de E.B. een leuk artikel met een foto over de familie Helleman die het eiland Tholen rondgewandeld heeft. Ik dacht direct terug aan een dag, héél veel jaren geleden. Wij liepen toen met drie zusters (Cor, Aafje en ondergetekende) ook Tholen rond en wel op één dag. We gingen 's morgens om kwart vóór vijf van start in Tho len en kwamen 's avonds om kwart over negen weer op de plaats van bestemming aan. We zagen de zon opkomen en zagen hem ook weer ondergaan. Onder Poortvliet hadden we onze eerste stop van een halfuur gepland voor het ontbijt, dat we op de dijkglooiing nuttigden. Toen be stond de Pluimpot nog, daar moesten we omheen lopen. Aan het beginpunt keken we op ons horloge en pas anderhalf uur later stonden we op de punt aan de overkant! Onder Stavenisse hiel den we voor de tweede keer halt. Hier zouden we een uur rusten. Na het nuttigen van onze boter hammen vleiden we ons tegen de dijk om eens lekker bij te komen. En toen ik wakker werd, dacht ik dat mijn horloge op hol was, het bleek echter dat we een uur kwijt waren omdat we geslapen had den! Onder Oud-Vossemeer was ónze derde stop. Een half uurtje, om de laatste boterhammen op te eten. Maar dat bleek funest, warrt toen we verder wilden, kwamen we bijna niet meer vooruit. Het eerste stuk liepen we op onze te nen, de hielen wilden niet meer. Maar toen we Tholen naderden, liepen we (vóór ons gevoel) vief verder. We wilden ons immers niet laten kennen. Hondsmoe kwamen we thuis, maar wel ape trots dat we deze tocht langs de dijken volbracht hadden. Blaren hadden we niet, want in tegenstel ling tot wandelen op de verharde weg "veert" een dijk mee. De volgende dag kregen we bezoek van Nico van der Maas die zelf ook de tocht gewandeld had. Hij vertelde ons, dat het 68 kilometer totaal was. Het was een lange wandeling voor één dag, maar het was een belevenis. Daarom was het leuk, dat verhaal over de fa milie Helleman te lezen. G. van Dongen-Vis, Tholen. Naar aanleiding van het stukje van mevr. A. Schot in de E.B. van 6 november wil ik met genoegen een reactie geven. Kijk, u begint zonder uw mening te verkondi gen, al direct uw conclusie te trek ken en wat uw bedoeling is met de wekker, zal menig lezer niet kun nen volgen. U heeft het over een kleine bedrijfsfout, maar u ver geet blijkbaar, dat de gemeente- gids het visitekaartje van de ge- meente is! Dat wast het water van de zee niet af. Uw stelling over het erbij sleuren van de burgemeester slaat natuur lijk op niets. Ik kan het ook niet helpen, dat hij het voorwoord ge schreven heeft. Volgens u sleur ik dinsdag: 18.00-19.30 u. woensdag: 18.00-19.00 u. 19.00-20.00 u. donderdag: 18.00-19.30 u. vrijdag: 18.00-19.30 u. 19.30-20.30 u. 20.30-21.30 u. 21.30-22.00 u. 22.00-22.30 u. zaterdag: 10.30-11.00 u. 11.00-12.00 u. 12.00-12.30 u. 12.30-14.00 u. 14.00-16.00 u. zondag: 16.00-17.30 u. 17.30-18.30 u. 11.30-14.30 u. 14.30-15.30 u. 20.30-21.30 u. Muziek uit ver vlogen tijden Sloth-journaal Vliegende schijven Rondom zestig weekend voor de deur Er is hoop Jazz in de polder Radiobaken Antarctica Vox Americana Marja's kinder programma Music machine Ditjes en datjes Sloth accent De ver- zoekhoek Bambino fiasco Sloth sport De zevensprong Radiogemeente Bloemendaal Viva la Musica VOOR EEN MOOIE HOED OF BONTMANTEL naar: Uw hoeden- en bontspecialist, Papegaaistraat 9-11, Goes Advertentie I.M. de heren Van Schetsen en Versluijs door het 'goeie krantje', maar ik kan het evenmin helpen, dat de signatuur van beide heren fout is- weergegeven. Mijn conclusie: uw stukje krijgt niet de journalistieke schoon heidsprijs, dus u hoeft het niet uit te knippen en in te lijsten. B.GM.Th. Derwig Oud-Vossemeersedijk 9 Oud-Vossemeer Streekplan Zeeland

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7