Thol. Boys eervol ten onder Veertig jaar Spido in Oud Vossemeer T0PSC0RER TREFZEKER Ook Noad 2 en Vosmeer dames uitgeschakeld We Gymnastiekvereniging laat jubileum passeren Thoolse titels tafeltennis donderdag 20 november 1986 DE EENDRACHTBODE 15 Eerste klasser Dosko had zaterdag grote moeite met een uitstekend spelend Tholense Boys. De ploeg van Jan Englebert toonde een tomeloze inzet en was zel den de mindere dan de Bergenaren. Dosko mocht zelfs na 90 minuten het meest blij zijn met een 1-1 stand. Door een defensieve fout kwam Dosko in de 111e minuut op 1-2. Het Thoolse verzet was gebroken en men kon uitlopen naar een geflatteerde 1-4. voetbal programma voetbal uitslagen zaalvoetbal badminton Individuele klasse bekervoetbal Gelijkmaker Sfeer Verlenging Drie doelpunten Vrije zondag Geladen Noad 2 verliest in kwartfinale Vosmeer dames on deruit afd. voetbal SPS 2 verspeelt kostbaar punt De op een na oudste gymnastiekvereniging op Tholen, Spido in Oud Vossemeer, bestaat deze week veertig jaar. Gezien de slechte accomodatie waarover de vereni ging momenteel beschikt en de beperkte financiële middelen, heeft het bestuur besloten aan dit jubileum maar stilzwijgend voorbij te gaan. Zeeuws kampioen Smerdiek 3 op dreef Smerdiek 4 lijstaanvoerder oefenvoetbal WHS kon SPS net aan Vosmeer op schot Tholense Boys 2 productief tegen WHS 2 Federatie Terugloop leden Gymnastrade Na tien competitiewedstrijden gaan Ron Vaders van Vosmeer en Wim Vroegop jr. van Smerdiek met vijf doelpunten aan de leiding in het Thools/Fliplands topsco rerklassement. Ze worden op de voet gevolgd door Nico Nooy, Rien Klippel en Paul Oostdijk van SC Stavenisse, Jan Hage en Henk Vane van SPS, Fred Hommel van Vosmeeren Hans de Korte van Tholense Boys, die elk vier tref fers op hun naam brachten. Drie maal scoorden Bram Hage (SPS), Peter Scherpenisse en Dies de Witte (WHS) en Anton de Koning (Vosmeer). Twee doelpunten wer den gemaakt door Jaap Schot (Thol.Boys), Joop Quist en Ard Beurkens (Noad '67), en Kees van Tiggele (SPS). Tenslotte wisten de volgende spelers één keer het net te vinden: Bram Filius, Reinie Reijngoudt, Edwin Hage, Leo Zuidweg, Jos van Splunter, Jan Zuidweg en Frans Quist (Noad '67), Richard Gebraad, Anton Klippel, en Kees Smits (SC Stave nisse), Leo Mosselman (WHS), Jan v.d. Vlies, Leon van Elzakker, Martin Fondse, Piet de Boef en Johan Schot (Tholense Boys), Rien Vroegop en Ab Poot (Smer diek), Jan de Graaf en Rien Vos hol (SPS). Zaterdag 22 november uur WHS-Veere(Uitterhoeve) 14.30 Kloetinge-NOAD(Verhoeks) 14.30 Nieuwland-SPS(Cornelis) 14.30 Thol.Boys-Mevo(Smits) 14.30 Krabbendijke-Smerdiek(Jobse) 14.30 Terneuz.B. 2-WHS 2(Kuyer) 12.30 K'vangers 2-Thol.B. 2(Veldsink) 14.30 WHS-3-Klundert 2(Vader) 14.30 Smerdiek 2-DVO 2(Harbrink) 14.30 Stavenisse-Dongen(vdH eyden) 14.30 Klundert 4-NOAD 2(Roodenburg) 14.30 Thol.Boys 3-DVO 4(dWitte) 14.30 PTT 2-SPS 2(Luyten) 14.30 NOAD 3-Stavenisse 2(Lisseveld) 14.30 Dinteloord 5-WHS 4(Dekkers) 14.00 DVO 5-Smerdiek 3(vLeeuwe) 12.15 Smerdiek 4-WHS 5(Kruf) 14.30 SPS 3-Stavenisse 3(Arts) 12.30 ZPR 3-Thol.Boys 4(vGeel) 14.30 NOAD 4-SPS 4(Openneer) 12.30 Alliance 4-Thol.Boys 5 12.30 NEO-Smerdiek d. 9.00 Zondag 23 november uur Vosmeer-Kruisland(Aarts) 14.30 Vosmeer 2-SAB 2(Melisse) 11.30 MOC 4-Vosmeer 3(Loos) 12.15 MOC 9-Vosmeer 4 10.00 LFRKC-Vosmeer d.(Loos) 10.00 - Cluzona 6-2, WHS D-Moc 3-1, FC Bergen E-WHS 1-3, WHS Fl-Vivoo F3 19-0, WHS F2-Halsteren 6-1, Vosmeer A-WVV 4-1, Steenbergen- Vosmeer B 1-2, Vosmeer B-K'vangers (beker) 3-3 (K'vangers w.n.s.), NVS- Vosmeer C 3-0, Rimboe-Vosmeer D/E 10-1. SPS B-Dosko 5-0, Meto-SPS C 2-3, SPS E-NOAD E 2-0, NVS-SPS F 7-1. Caraco Boys verliezen De Caraco Boys uit Sint Maartensdijk hebben met 5-2 verloren van het sterke Buurstede-sport. Bij de Tholenaren liepen de acties beter dan de vorige wedstrijd. Er werd keihard gewerkt, met als resultaat dat Caraco na twee minuten aan de leiding kwam door een hard schot van Henny Zwagema- ker. Daarna was het vijf keer de beurt aan de tegenstander, voordat Henny Zwagemaker de eindstand op 5-2 bracht. Als de Caraco Boys iedere wedstrijd zo'n werklust tonen als te gen Buurstede, dan komen de resulta ten echt wel. Gemakkelijke winst 27 MC dames. Zaterdag won het damesteam van 27 MC van de PJZ. De 27 MC ging gelijk in de aanval, maar het eerste doelpunt werd afgekeurd. De dames van de PJZ waren niet zo sterk als anders en dat Wiondde dan ook al snel uit in een serie doelpunten van de 27 MC. Karin Priem nam 4 doelpunten voor haar re kening, Linda Marien 3, Astrid Nie mandsverdriet 2, Alma Jeroense 1 en Conny Rijnberg 1. De eindstand werd 11-1! Scheidsrech ter J. Quist bleek bereid in te vallen nu de vaste arbiter van de 27 MC ver stek moest laten gaan. Zaterdag speelt 27 MC -zowel dames als heren- tegen Tivoli uit Halsteren. Zij zullen waarschijnlijk hun eigen dweilband weer meebrengen om het team vanaf de tribune te versterken, waaraan de 27 MC supporters en spe lers niet voorbij kunnen gaan. Batho 1 en 2 Na een rustperiode van 3 weken kwa men de eerste twee teams van Batho in Meulvliet voor het eerst in actie. Batho 1: Ferry Lammers 9-15 en 11-15, Paul-Jan Overbeeke 13-18 en 5-15, Ca- ral Overbeeke 5-11 en 0-11, Jantine Vervloet 4-11 en 6-11. Tussenstand 0-4. Carla Overbeeke Jantine Vervloet 15-12 en 15-9, Paul-Jan Overbeeke Rob Peper 6-15 en 12-15, Jantine Ver vloet Ferry Lammers 15-12, 12-15 en 15-3. Eindstand 3-5. Batho 2: Albert Weber 15-1, 6-15 en 15-4, Fokko Drok 12-15 en 7-15, Hen ny Kaptein 11-6, 6-11 en 3-11, Monique van der Linden 8-11 en 2-11. Tus senstand 1-3. Henny Kaptein Moni que van der Linden 15-9, 10-15 en 15-7, Albert Weber Fokko Drok 13-15, 15-4 en 15-4, Monique van der Linden Albert Weber 15-5 en 15-1, Henny Kaptein Fokko Drok 15-8 en 15-8. Eindstand 5-3. Tholense Boys begon zeer gemoti veerd aan het bekerduel. Zij waren vast van plan om tegen de Bergse eerste klasser, met Tholenaar Sie- be Nieuwkoop in de goal, een goed resultaat weg te zetten. Voor al Ben van Olffen en John Nieuw koop, die in het verleden bij Dos ko hebben gespeeld, waren ge brand op een goede prestatie. In de openingsfase was het nog duidelijk dat Dosko meer indivi duele klasse in huis had dan de- thuisploeg, maar naarmate de wedstrijd vorderde wees niets er op dat Dosko enkele klassen ho ger speelt. Het eerste kwartier werd Tholense Boys in de verdedi ging gedrukt, maar al snel bleek dat Dosko in aanvallend opzicht over weinig echte afmakers be schikte. Doelman Kees Goedege- buure moest dan ook zelden z'n reserves aanspreken. In de twin tigste minuut kwam de ploeg uit Bergen op Zoom via een dubieuze strafschop op voorsprong. Een geroutineerde aanvaller liet zich met een harde schreeuw binnen de beruchte lijnen vallen en de scheidsrechter legde tot verbazing van velen het leer op stip. Corné van Dordt voltrok het vonnis: 0-1. Tholense Boys bleek weinig aan geslagen en met goed opgezette aanvallen probeerde men het de Dosko-defensie moeilijk te ma ken. Tien minuten na de ope ningstreffer trok Jaap Schot op sublieme wijze de stand gelijk. John Nieuwkoop bracht het leer met een verre inworp in de doel- mond, Johan Schot kopte de bal door en Jaap Schot liet doelman Siebe Nieuwkoop kansloos: 1-1. Even later ontsnapte Tholense Boys aan een achterstand. Het leer verdween via de onderkant van de lat in de handen van doel man Goedegebuure. Het spel golfde vervolgens op en neer, maar beide keepers stonden geen doelpunten meer toe. Rustand: 1-1. De tweede helft kon Dosko geen moment in het spel komen. Direct na het fluitsignaal van de matig leidende arbiter, zette de thuisploeg de eerste klasser onder druk. Leon van Elzakker schoot enkele hoekschoppen goed in en een kopbal van Hans de Korte leek doel te treffen, maar doel man Siebe Nieuwkoop toonde z'n klasse. De 400 honderd toeschou wers (ruim 300 betalende) gingen zich danig roeren en Tholense Boys rook z'n kans. Uitblinker Leon van Elzakker was z'n directe tegenstander regelmatig de baas en ook Johan Schot speelde met de regelmaat van de klok enkele Dosko spelers uit. De defensie van Dosko had ook grote moeite met de keihard werkende Jaap Schot. Dosko werd wat onrustig en aan goed opgezette aanvallen kwam men nauwelijks meer toe.De Thoolse voorsprong hing in de lucht. Er kwamen kansen, zo schoot Jaap Schot rakelings naast en ook John Nieuwkoop probeer de met enkele afstandschoten z'n broer Siebe te verschalken. In de slotfase werd een moegestreden Johan Schot door Englebert ge wisseld voor Chris Quist. Rechter middenvelder Piet de Boef was op snelheid regelmatig zijn tegen stander de baas en gaf goede voorzetten, maar de verdediging van Dosko liet zich niet meer pas seren. De verlenging moest uitwij zen, welk team over de langste adem beschikte. In eerste verlenging werd de ver moeide Piet de Boef gewisseld voor Johan Kwist. Bij beide ploe gen ging de vermoeidheid duide lijk een woordje meespreken. Het bleef weliswaar een open wed strijd, waarin beide ploegen met aanvallend en sportief voetbal probeerden de opening te force ren. In de 100ste minuut leek Tho lense Boys op voorsprong te ko men. Het Thoolse publiek en een aantal spelers hief de handen al in de lucht, maar men was snel ont nuchterd toen het schot van Jan van der Vlies rakelings langs de paal ging en niet in het net ver dween. De partij werd wat grim miger en Hans de Korte verdween in het boekje van de arbiter. Dos ko slaagde er niet in het initiatief van Tholense Boys over te nemen en die keren dat men echt gevaar lijk was, zorgde een sterk spelende Ben van Olffen voor opruiming. In de tweede helft van de verlen ging werd het veldspel aanmerke lijk slechter, maar de spanning maakte veel goed. De geel zwarten leken de partij zonder problemen uit te gaan spelen. In de 111e mi nuut sloeg het echter noodlot toe. Invaller Chris Quist speelde het leer te zacht terug op z'n doelman en Ed Timmers schoot alle Thool se illusies aan flarden: 1-2. Tho lense Boys probeerde het nog wel, maar de ploeg had al te veel gege ven. Binnen enkele minuten liep Dosko via doelpunten van Jos van Hees uit naar 1-4. In de slotfase gaf de scheidsrechter nog een strafschop cadeau aan Tholense Boys. Hans de Korte schoot het leer keihard over. De ontgooche ling bij de Thoolse ploeg was groot, maar zij konden met opge heven hoofd het veld verlaten. Het publiek werd getracteerd op een heerlijke voetbalmiddag, waarin het aan spanning, werk lust, sfeer en goed voetbal niet ontbrak. Ook de Thoolse pen ningmeester Jan Rijsdijk had van zelfsprekend weinig reden tot klagen. Na afloop roemde Dosko-trainer Reynders het optreden van de Thoolse ploeg. "Tholense Boys speelde zeer sterk, vooral op de rechterflank waren ze erg gevaar lijk en de achterhoede had de za ken goed onder controle." Toe schouwer en de oud-Tholense Boys speler Erik Nieuwkoop, die in Dosko 2 speelt, vond dat Dosko duidelijk onder haar kunnen had gespeeld. "De instelling bij Dosko was slecht. Ze waren meer met hun vrije zondag bezig dan met de wedstrijd. Voor rust had Dosko het af moeten maken, maar in de tweede helft was Tholense Boys de betere ploeg", aldus Erik Nieuwkoop, die zegt het goed naar zijn z'n te hebben bij Dosko, maar volgend seizoen desalniette min zal overwegen naar Tholense Boys te komen als Jan Englebert trainer blijft en hij nog in het tweede van de Bergse club speelt. Dosko doelman Siebe Nieuwkoop vertelde veel met deze wedstrijd te zijn bezig geweest. "Ik was gela den voor dit bekerduel, maar ik was denk ik de enige bij Dosko. Bij ons liep het van geen kanten en Tholense Boys bood sterke te genstand", aldus Siebe Nieuw koop die vorig jaar in het C-team van RBC speelde en zondags op de bank zat bij het eerste. "Dosko kwam vragen of ik terug wilde ko men om in het eerste te komer keepen. Dat heb ik gedaan, omdat ik normaal gesproken toch geer kans had om in het eerste van RBC te komen, want Frank Bru- gel is de beste keeper van de eerste divisie", aldus Siebe die zegt zich bij Dosko in de kijker te willen spelen, want ambitie om hogerop te komen heeft hij nog steeds. In de kwartfinale van de afde lingsbeker voor reserve-elftallen hebben de reserves van Noad op het veld van Dinteloord met 3-0 verloren van de derde keus van Klundert. Het eerste halfuur wa ren de ploegen aan elkaar ge waagd. De Fliplanders hadden een licht veldoverwicht, maar uit een scrimmage voor de goal van Noad, kwamen de Brabanders op voorsprong: 1-0. Even tevoren bracht Jerry Wagemaker vanaf de doellijn redding. Noad drukte door, maar verder dan enkele af standschoten van Marco den Bra- ber kwam men niet. Marco van Herpen schoot de gelijkmaker in de touwen, maar de arbiter constateerde buitenspel. Na de thee kwam Marco Verkerke binnen de lijnen voor Cenny Ti- chem. Noad ging risico's nemen, maar de tegenstander was het meest gevaarlijk met counters. Een kwartier voor het einde kwam Klundert op 2-0. Joes Huijsmans kwam nog in het veld voor de ge blesseerde Cenny Reijngoudt. De Fliplanders zetten alles op alles om de nul weg te werken, maar in de slotfase werd het 3-0. Het was een sportief duel, waarin Noad geflatteerd verloor. Tegen hoofdklasser DSE kozen de Vosmeer dames voor een ver dedigende taktiek. Daardoor kon men aanvallend echter nauwelijks een vuist maken tegen de Ettense ploeg. Vosmeer trad met enkele invallers aan en kampte nog met enkele blessures. Toch hield men twintig minuten stand tegen de Brabanders, die ook niet impo neerden. Met een afstandsschot werd het 0-1 en vijf minuten later stond het 0-2 door een mooie kopbal. Tot de rust kon Vosmeer deze stand handhaven. Na de thee een zelfde spelbeeld, de thuisclub in de verdediging. Het noodlot sloeg na een kwartier toe, toen Anita Goedegebuure ge blesseerd het veld moest verlaten. De eveneens nog niet fitte Ria den Engelsman verving haar, maar viel even later ook uit, zodat men met tien dames verder moest. Halverwege de tweede helft kon een DSE-speelster alleen door gaan en ze tekende beheerst 0-3 aan. Meer doelpunten wist de hardwerkende Vosmeer-ploeg te voorkomen, maar het bekeravon- tuur was ten einde. SPS heeft in de thuiswedstrijd te gen DVO 4 een punt verspeelt. Het kwam niet verder dan een 3-3 gelijkspel tegen de hekkesluiter uit de 2e klas reserve. Het eerste kwartier kwam DVO stevig opzetten en was meer in de aanval dan SPS. Na een kwartier kreeg de ploeg uit Poort- vliet/Scherpenisse wat meer ruim te en het was gelijk raak. Hans Elenbaas benutte een penalty. 1-0 In de twintigste minuut was er wat gerommel voor het SPS doel waaruit DVO de gelijkmaker scoorde. In de 38e minuut werd Jan Elenbaas bediend door zijn broer Hans en maakte met een schitterende kopbal 2-1. Na de rust kwamen de Brabanders weer op gelijke hoogte uit een voor ie dereen zichtbare buitenspelsitua tie. Grensrechter Laban Hage vlagde wel, maar hier had scheidsrechter van der Tuin geen boodschap aan: 2-2. SPS ging steeds meer drukken, maar doelpunten vielen er niet. In de 18e minuut kreeg SPS echter een vrije trap op de 16 meterlijn, die door Johan van Tiggele langs de muur in de uiterste hoek werd gedeponeerd. SPS stond weer voor, en de strijd leek gestreden. Het tegendeel werd echter bewe zen. In de 87e minuut ging de bui- tenspelval verkeerd open, door dat laatste man Kees de Graaf te vroeg terugliep 3-3. In de laatste minuut van de wed strijd nam Wim de Groen een vrije trap aan de rechter kant van het strafschopgebied. Deze be landde bij Johan van Tiggele, die hem vanaf de achterlijn terugleg de op de inkomende Kees de Graaf. Deze kon gemakkelijk 4-3 aantekenen, maar tot ieders ver bazing keurde Scheidsrechter van der Tuin dit doelpunt af wegens buitenspel. SPS heeft nu 17 pun ten uit 10 wedstrijden en staat op een gedeelde eerste plaats. Zater dag speelt men uit tegen mede koploper PTT. Hopelijk hebben de SPS'ers dan wal meer geluk. Trots poseren drie bestuursleden (v.l.n.r.) E. van Dijke, P.W.A. Mees en N. v.d. Houten met een groep leden van de nu veertigjarige gymnastiekvereniging Spido. Op de brug staat rechts directeur J.Th. Piessens. In september 1946 was in Oud Vossemeer een oprichtingscomité bezig om een gymnastiekvereni ging van de grond te krijgen, die toegankelijk moest zijn voor alle gezindten, zowel jeugd als oude ren. Om belangstelling te wekken voor het turnen werd een de monstratie gegeven door Sparta uit Bergen op Zoom en Olympia uit Tholen. Op 18 november 1946, afgelopen dinsdag precies 40 jaar geleden, werd de vereniging offi cieel opgericht. Voorzitter werd mevr. A. Jekel-Laban, secretaris P. Lobbezoo, penningmeester mej. M. de Wilde en bestuursle den P.W.A. Mees, Adr. van Poort vliet, mevr. Smallegange-Ampt en C. Steijns. Behalve de laatste twee waren allen ook lid van het oprichtingscomité. De naam van de vereniging werd 'Spido', wat staat voor SPortiviteit Is ons DOel. De eerste directeur van de vereniging werd B. Huijsman uit Bergen op Zoom. De veertig leden maakten in die beginperiode ge bruik van de zaal bij de openbare lagere school. Kort na de oprich ting sloot Spido zich aan bij het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond. Het ledental van Spido bleef aan de lage kant en daarom werd in juli 1947 door Genie uit Bergen op Zoom een turndemonstratie verzorgd op het terrein van C.J. Ampt. Bij het eenjarig bestaan gaf Spido een uitvoering m.m.v. Olympia Tholen en het Oud Vos- semeers Kamerorkest, waarbij de voorzitster met name jongens opriep om lid te worden. In ja nuari 1948 werd een bazar georga niseerd. Na het overlijden van me vrouw Jekel nam P.W.A. Mees de voorzittershamer ter hand en hij bekleedde die functie tot februari 1966. Bij zijn afscheid werd hij benoemd tot ere-voorzitter en lid van verdienste. In de periode Mees werd veel be reikt. In 1957 kon de nieuwe gym zaal bij het sportveld in gebruik worden genomen, wat een enome verbetering was. Inmiddels is dit gebouw dermate slecht, dat in 1987 een nieuwe zaal zal verrijzen. In 1964 behaalde een team van Spido in Goes het Zeeuws kam pioenschap, wat een hoogtepunt voor de vereniging was. Inmiddels was J.Th. Piessens directeur van de vereniging geworden en onder zijn leiding werd een begin ge maakt met de turnproeven. Bestuurlijk was de periode 1952-1957 moeilijk, want door ge brek aan bestuursleden hield voorzitter Mees op z'n eentje de vereniging draaiende. Smerdiek 3 heeft met 7-2 gewon nen van de vierde keus van Dinte loord. De blauw zwarten gingen vanaf het beginsignaal van de ar biter fel in de aanval, met als re sultaat een treffer van Hans de Korte. Enkele mifiuten later scoorde De Korte 2-0, na aange ven van Martin van Houdt. Frans Gabriëls tekende 3-0 aan en Mar tin van Houdt zette nog voor de thee z'n ploeg op een ruime 4-0. Na de thee kwamen Merien Lind- hout en Merien van Zetten in het veld voor Eric Hage en Toon van der Werf. Dinteloord ging meer kansen creëeren en via een eigen doelpunt van Merien van Zetten werd de stand 4-1. Nadat een Din- teloorder in het strafschopgebied de bal met zijn hand had aange raakt, schoot Alex Hogendoorn vanaf de elfmeter de 5-1 op het scorebord. Uit een pass van Mar tin van Houdt scoorde Remi Lindhout 6-1. Robert van Splun ter schoot de 7-1 op het scorebord. In de slotfase deden de Braban ders nog wat terug door de eindstand op 7-2 te brengen. De vierde keus van Smerdiek heeft goed gepresteerd door mede koploper Vrederust 3 met 0-1 te verslaan. Door dit resultaat gaat de ploeg uit Sint Maartensdijk al leen aan de leiding. Al na tien mi nuten mocht Smerdiek een penal ty nemen, maar Kees van den Hoek slaagde er niet in te scoren. Vrederust putten hieruit moed en drongen de blauw zwarten terug op eigen helft. Hierdoor kwam er wel ruimte voor de snelle Piet Ba zen, maar de stand bleef 0-0. Na de thee werd Ad van Oefelen vervangen door Martin Stoutjes- dijk. De wind en de regen maak ten de wedstrijd niet aantrekkelij ker. Smerdiek bleef proberen, via hoekschoppen en vrije trappen, de openingstreffer op het score bord te brengen. Tien minuten voor het einde schoot Jos Guil- jam, na goed aangeven van Piet Bazen, op schitterende wijze de 0-1 eindstand binnen. De Thoolse kampioenschappen tafeltennis worden zaterdag 13 de cember in de Wellevaete te St. An- naland gehouden voor jongens en meisjes tot en met 15 jaar en voor de dames. Een week later, 20 de cember, zijn de heren vanaf 16 jaar aan de beurt. Smash '76 uit St. Annaland heeft de organisatie in handen. Het is nog de enige tafeltennisvereniging op het eiland, aldus Smash, want onlangs is de zustervereniging in Tholen wegens onvoldoende be langstelling opgeheven. Er waren maar 4 leden meer over. De club werd in 1980 opgericht en in 1983/84 waren er 25 leden. Tho len was niet aangesloten bij de N.T.T.B. omdat men geen behoefte had aan prestatiegericht tafel tennis. Smash maakt daarentegen een bloeiperiode door. Het ledental is gegroeid naar 32 senioren en 21 junioren. Het werd zaterdag niet SPS- WHS, maar WHS-SPS omdat het de Poortvlietse combinatie aan voldoende velden ontbrak. De niet zovele supporters zagen een pittig en vlot combinerend SPS met daartegenover een thuisclub met een gedachte dat wel te zullen klaren. Daarover moet trainer Van de Meeberg het in de pauze ook hebben gehad, want tot die tijd was er veel meer van de Poortvliet-Scherpenisse combina tie te zien, die verdiend op voor sprong kwam, dan van de groen witten. In de tweede helft een an der beeld. Hadden de gasten wat te veel van zich gevergd of wilde WHS er werkelijk en noodzake lijk wat aan gaan doen. SPS kwam onder druk, maakte in ei gen doel de gelijkmaker, terwijl Peter Scherpenisse de 2-1 eindstand liet noteren. De 25 spe lers hadden plezierig geoefend. Vosmeer wist in twee oefenduels maar liefst zeven doelpunten te scoren. Tegen zaterdag eersteklasser ZPR werd een 4-2 overwinning ge boekt. Anton de Koning bracht drie treffers op zijn naam en Ron Vaders scoorde één maal. De oefenpartij tegen eersteklasser Kaaise Boys werd met een 3-3 ge lijke stand afgesloten. Voor rust draaide het bij Vosmeer prima en door Frank Timmermans en An ton de Koning werd de ruststand 0-2. Na een minuut in de tweede helft zorgde Frans Verhees voor 0-3, maar daarna zakte de Thool se ploeg terug en in het laatste kwartier scoorde de thuisploeg drie keer. Bovendien miste de Fij- naartse ploeg nog twee straf schoppen. In het oefenduel tussen WHS 2 en Tholense Boys 2 werd het een ge lijkwaardige partij. De gasten wa ren productief. Ze zagen twee keer kans in eigen doel en nog een keer in de wel goede richting te scoren. Daardoor won het zelf productiefloze WHS met 2-1. Zo raar kan de bal ook in een oefen partij rollen. Voor SC Stavenisse 1 werd het oefenen tegen WHS 3. Veel hoogtepunten deden zich niet voor. De verdedigingen had den het heft in handen. Het werd 1-1, waarover zich maar weinigen behoefden te beklagen. WHS 4, tweede op de ranglijst, speelde tegen het een afdeling la ger aan kop opererende Smerdiek 4. Bij de vierde groen witte keus waren er toch meer jongeren en dat werd in de beweeglijkheid aangetoond. De tegenstand van de blauwen was niet bijzonder groot, al wist de bijna 50-jarige Kees van de Hoek nog enkele aar dige passes af te geven. Iman Fase zorgde voor 1-0, Henk Dijkema jr. voor nummer 2, Rinus en Ab Westdorp voor resp. 3 en 4-0, zo dat het met de rust al bekeken was. Een na de thee goede Smer- diekse kans strandde op de WHS doelman. Iman Fase tekende met een ferme kopstoot 5-0 uit een voorzet van Johan Ketting. Ab Westdorp schoot op afstand de zesde treffer. Arbiter Keijzer constateerde, dat Sjaak Moerland niet alleen aan de groene tafel, maar ook op de groene mat zijn mondje weet te roeren. Ook na de partij was het nog plezierig. In 1966 deed de familie Smulders haar intrede bij Spido, J.P. Smul ders volgde de heer Mees op als voorzitter. De nieuwe voorzitter zorgde er voor, dat de statuten ko ninklijk werden goedgekeurd, wat op 23 september 1966 gebeurde. Burgemeester J.J. Versluijs ver leende hieraan, als jurist, belange loos zijn medewerking. Na de gemeentelijke herindeling in 1971 kwam de Thoolse Turnfe- deratie tot stand, waarvan Smul ders eveneens voorzitter werd. In september van dat jaar werd het zilveren jubileum gevierd. Samen met Olympia (die bestond 70 jaar) werd in Haestinge in Sint Maar tensdijk een uitvoering verzorgd. Speciale attractie was een optre den van de vaderlandse turntop, •in de vorm van de vereniging PSV uit Eindhoven. Voor zijn ver diensten voor de turnsport ont ving de heer Smulders toen het KNGV-diploma van verdienste. Omdat de Zebra hieraan niets deed, nam de federatie het initia tief voor een jaarlijkse kleuter dag, wat geweldig aansloeg. Het ledenbestand vormt een groot probleem bij Spido. In 1971 telde de vereniging nog 164 leden, maar op dit moment draait het ledental rond de 60. Het merendeel is jeugd, zodat ook bestuurlijk en op het gebied van technisch kader een gebrek bestaat. Daarom is het leuk, dat de groep 10 tot 11 jari gen twee jaar achter elkaar de fi nale wist te bereiken in kring wedstrijden. Gezien de beperkte mogelijkheden in Oud Vossemeer is dat volgens voorzitter Smulders beslist een prestatie. Het bestuur van Spido bestaat momenteel uit- voorzitter J.P. Smulders, secretaresse I. Smulders-Doeleman, penning- meesteresse T. Rijnberg- Plandsoen en de leden W. Aar- noudse en M.P. Rijnberg. Vier van de vijf waren ook in 1971 al bestuurslid, want zoals bij veel verenigingen is het moeilijk om mensen voor bepaalde functies vast te krijgen. Voorzitter Smul ders is op landelijk niveau ook technisch met turnen bezig (even als zijn vrouw) en ervaart dat wel eens als een nadeel bij zijn bestuurlijk functioneren. Enkele jaren geleden namen turnsters van Spido en WIK deel aan de Gymnastrade in Zürich. 'Een buitengewone belevenis', al dus de heer en mevrouw Smul ders. Ook in 1987 mag er weer een groep meedoen aan de Gym nastrade, die dan in Denemarken is. Het echtpaar Smulders vindt het leuk, om dat voor elkaar te kunnen krijgen en de leden daar voor enthousiast te maken. Voorzitter Smulders maakt zich overigens wel zorgen over de toe komst van Spido. De slechte acco modatie en slechte toestellen kosten de vereniging volgens hem leden. "De nieuwe gymzaal komt voor ons eigenlijk drie jaar te laat", zegt hij. Ook is hij huiverig over wat er gaat gebeuren, als straks de oude zaal gesloopt is en de nieuwe nog niet gereed. "In Poortvliet, Scherpenisse en Sint Annaland kon de oude zaal ge woon gebruikt blijven tot de nieu we klaar was. In Oud Vossemeer zitten we een periode zonder, 't Is nog maar de vraag of iedereen be reid is uit te wijken naar Poort vliet of Sint Annaland". Momen teel telt Spido twee kleutergroe pen, een groep 7-9 jaar, een groef 10-11 jaar, een groep 12-16 jaar een groep boven 16 jaar en eer groep dames senioren. Deze laat ste groep draait 19 jaar. Mevrouw Smulders zou graag proberen om bij Spido een springgroep van de grond te krijgen. Met spanning ziet het bestuur van de jubilerende gymnastiekvereniging Spido uit naar het gereedkomen van het nieuwe onderdak medio volgend jaar. Dames HVT teleurgesteld Na de winst van vorige week kregen de dames van HVT ook nu de opdracht om te winnen. Ietwat overmoedig be gon men tegen het vorig jaar uit de derde klas gedegradeerde Sodor. Van af het begin werd echter al duidelijk, dat het verschil tussen beide ploegen groot was. Waar HVT moeite had om tot een soepel draaiende aanval te ko men en deze scorend af te ronden, gaf Sodor het voorbeeld. Dit team was goed op elkaar ingespeeld en het tech nisch niveau lag een stuk hoger dan bij HVT. In de eerste helft keek HVT dan ook vlot tegen een grote achter stand aan. Men trachtte hieraan wel wat te doen, maar waar de Sodor- verdediging het liet afweten, stond de uitmuntende keepster op de juiste plaats. Deze stopte de normaal toch harde en goed geplaatste ballen van de Thoolse topscorers met het grootste gemak. Met twee doelpunten redde HVT de eer in de eerste helft, ruststand 10-2. Na een praatje van de coach in de rust draaide het in de tweede helft stukken beter en HVT kwam op 10-4. De ver dediging sloot beter en de keepster won in haar eerste volledige wedstrijd ook aan zelfvertrouwen. Met een paar goede reddingen voorkwam zij een grotere achterstand. Na tien minuten lieten verschillende dames van HVT het afweten, waarvan Sodor profiteer de. De eindstand werd 20-4. Goed on derscheppen op de break-outs van So dor wist de uitslag hiertoe te beperken. De conditie en het technisch niveau zijn bij de dames van HVT aanwezig, maar de mentaliteit moet nog verbete ren. Zondag staat de uitwedstrijd te gen Orion op het programma. Eerste nederlaag Amigos H2 De heren 2 van Amigos hebben maan dagavond tegen Diomedon uit Steen bergen de eerste seizoennederlaag ge leden. In de eerste set ging de partij nog redelijk gelijk op. Het veldspel van Amigos was iets verzorgder en dit resulteerde in een 15-4 setwinst. In de tweede set werd er veel te onrustig gespeeld. Het spel werd rommelig en dit kwam de wedstrijd niet ten goede. Diomedon pakte de set met 16-14. Na dit setverlies kon Amigos de draad niet meer oppakken. Men verloor de set door slecht opvangen, matige pas ses en dom aanvalsspel: 15-10. De eer ste nederlaag was een feit en dit was zeker niet nodig geweest. V.C.G. I - Amigos 1:2-2 Zes dames en een coach: een erg ma gere bezetting voor een wedstrijd in de districtsklasse. Dit was van de vier tot nu toe gespeelde wedstrijden al de tweede keer, een erg onbevredigende situatie. Voeg daarbij dat-de tweede spelverdeelster, Carmen 'Noqueira, noodgedwongen weer als aanvalster op moest treden, wat ze overigens vrijwel foutloos deed, dan is het be grijpelijk dat de eerder ingeschatte promotiekansen niet meer tot de reali teit behoren. Het speelstersmateriaal is wel aanwezig, maar ontbreekt in de wedstrijden en van uitbreiding van de groep kan geen sprake zijn, daar an dere belangen blijken te prevaleren. In de eerste set was Amigos zeker niet de mindere, maar doordat de eigen service te veel fout ging en de tegen partij daarentegen juist erg god ser veerde, is het setverlies te verklaren. In de tweede set, stonden de Zeeuwse dames als schapen ter slachtbank, op het speelveld, werkelijk niets lukte, vooral de serviceopvang was erbarme lijk, waardoor geen bal bij het net kwam, de strijdlust en het enthousias me verdwepen als sneeuw voor de zon én in elf minuten was deze lijdensweg voorbij. Een achterstand van 2-0, de coach wist weinig anders te zeggen dan dat de derde set gewonnen moest worden, omdat anders de wedstrijd wel erg snel voorbij was, wat zonde van de verre reis zou zijn. En zowaar, niet in het minst tot verbazing van de ploeg uit Geertruidenberg krabbelde Amigos uit het wel erg diepe dal en met aanvoerster Nel Breker als trek paard, werd de tegenstander getrac teerd op goed aanvalsspel van Janet Pollie en Mariëtte Bakx en opvallend gemakkelijk liepen de Thoolse dames weg naar 11-4, toen stokte het goede spel en werd V.C.G. de gelegenheid gegeven langszij te komen en even la ter zelfs tot 13-12 uit te lopen, maar het zelfvertrouwen werd weer opgevij zeld, toen enkele lange ralleys, onder meer door spectaculair verdedigen van Trudy Hage, gewonnen werden en met 15-13 werd de set in de wacht gesleept. De vierde set ging gelijk op. De Bra bantse dames waren toch wel ge schrokken van het onverwachte set verlies en probeerden met plaatsballen tot scoren te komen. Er ontstonden minutenlange ralleys, waarin Amigos aanvallend meer in huis had, maar geen kans kreeg een voorsprong op te bouwen. Toch werd de wat agressie vere spelopvatting beloond. Bij een 13-13 stand sloeg Monique Timmer mans plotseling alle frustraties van zich af en met twee harde diagonale aanvallen werd de set met 15-13 in het voordeel van Amigos afgesloten. Achteraf een meevaller, toch nog twee punten, maar het is natuurlijk erg spijtig als je weet dat je met een kom pleet team zo'n tegenstandster volko men je wil op kan leggen. Verlies Veronica meisjes Veronica meisjes speelden hun eerste thuiswedstrijd tegen Groene Ster uit Zevenbergen. De eerste set verliep in het voordeel van Veronica en men kwam voor met 7-3. De bezoekers kwamen met een sterke service terug en wonnen de set toch met 15-7. Vero nica begon vol goede moed aan de tweede set. Annemieke Reedijk gaf een paar goede set-ups aan Anita Priem, die de bal prachtig bij de te genstander smashte. Groene Ster won echter ook de tweede set met 15-7. In de derde set werd Tanja Lindhout (voor het eerst na een blessure weer van de partij) uit het team gehaald voor Marie-Jeanine Saris, Ook in deze laatste set wilde het spel niet meer vlotten en Veronica verloor met 15-4.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 15