Scherpenisse twee ondernemingen rijker Beperkt bouwen in Buitenzorg Tholen B en W praten met eigenaar grond Afsplitsing failliet bedrijf gaat verder Hoe pakt uitbreiding van supermarkt uit? Vuurwerk Uitgebreid kleurenpalet bij modeshow Rijstenbil 't Zuivelhuis Beens en hotel-restaurant De Gouden Leeuw Spaghettiplan en salamitactiek Restaurant Schot bij Oesterdam Geschiedenis van fraude BV Donderdag 20 november 1986 DE EENDRACHTBODE 13 Scherpenisse heeft er twee vernieuwde ondernemin gen bij. Woensdagmiddag verrichtte wethouder L.J. Koopman, gadegeslagen door vele inwoners en geno digden, de feestelijke opening van 't zuivelhuis Beens en vrijdagmiddag hield hotel-restaurant De Gouden Leeuw, eveneens aan de Hoge Markt de openingsre ceptie. Bewondering Blijde dag Rijdende winkel De Gouden Leeuw Grootste keuken Van 360 naar 130 Ruime visie Hotelschool 25 bekeuringen na verkeerscontrole In bedrijfsverzamelgebouw St. Maartensdijk Toekomst Lening Succesvol Weg Oesterdam De drie jonge ondernemers van V zuivelhuis Beens te Scherpenisse, v.Ln.r. Cristiaan, Marianne en Jacques. De nieuwe winkel werd officieel geopend door wethouder Koopman. Bedenkingen in raadscommissie over plan Oud-Vossemeer Boterham Kleine marge De koek op"! Geen ruimte Onderzoek naar vestigingsklimaat Beenmode Ongegrond Uitbreiding Hommel BALLET- EN DANSKLEDING I 't Was woensdagmiddag een grote drukte op de Hoge Markt toen wethouder Koopman 't zuivelhuis Beens opende door de sleutel in "het slot te steken en vervolgens de deur te openen. De voormalige winkel van zuivel handel Suurland werd heropend, nadat Scherpenisse even zonder 'de witte motor' zat, hoewel de rijdende winkel van Nagelkerke uit St. Maartensdijk tijdelijk uit komst bracht. Koopman sprak zijn bewondering uit voor de jonge ondernemers Jacques Beens (22), zijn broer Cristiaan (16) en Marianne v.d. Watering (19). "Jullie durven het aan om in één van de kleinste ker nen van Tholen een zuivelzaak nieuw leven in te blazen. Daar is in deze tijd en moed en durf voor nodig. Je zou kunnen zeggen, daar zit ondernemersbloed in", aldus de wethouder, die de drie nieuwe ondernemers namens de gemeente feliciteerde. De wethouder wees op het oude gezegde:'Beter een klein baasje, dan een grote knecht'. Dit lijkt volgens dhr. Koopman in 1986 niet meer op te gaan. "Wie wil er in deze tijd nog een klein baasje zijn, want zo mag ik toch onze hardwerkende middenstanders toch wel noemen. Vele uren moe ten zij maken, grote lasten op brengen en zij ondervinden moor dende concurrentie. Soms is het, of wordt het moeilijk om het hoofd boven water te houden. Daarom nogmaals mijn compli ment dat jullie deze zuivelzaak gaan voortzetten." Dhr. Koopman zei, dat het ook voor het gemeentebestuur een blijde dag was. "Nadat bewoners aan wethouder Versluijs gevraagd hadden om de zuivelwinkel voor Scherpenisse te behouden, heeft hij er alles aan gedaan en het is gelukt", aldus de gemeente bestuurder, die ook de inwoners van Scherpenisse feliciteerde met de nieuwe zaak. Tot slot sprak dhr. Koopman de wens uit dat de naam Beens tót ïii lengte van jaren mag bijdragen tot een stukje leef baarheid van één van de kleine ke ren. De wethouder besloot met de familie Beens Gods zegen toe te wensen. De uit IJsselmuiden afkomstige Marianne van de Wetering heeft ervaring in de 'zuivelbranche'. Toen zij van school kwam, heeft zij een tijdje in een winkel gewerkt en ze liep vervolgens stage bij zui velhandel Nagelkerke in St. Maar tensdijk. In de toekomst hoopt zij mevrouw Beens- v.d. Watering te heten, want Jacques Beens is wel de hoofdzaak, dat Marianne nu op de Hoge Markt in Scherpenis se zetelt. Marianna gaat de winkel runnen, terwijl Jacques en Cristi aan zich vooral met de rijdende winkel zullen belasten. Marianne erkent dat Scherpenisse niet groot van omvang is, maar toen dit perceel te koop kwam, besloten ze gedrieën het maar eens te zullen proberen. Uiteraard wel in de hoop, dat het ook zal lukken en ze weten dat het ener zijds afhangt van kwaliteitsartike len, redelijke prijzen, de gewenste service, maar dat het anderzijds ook afhangt of de inwoners het eveneens waarderen een eigen zui velwinkel te hebben met nog zo veel artikelen daaromheen. Men weet het pas, als men zoiets moet missen, ook al hielp zuivelhandel Nagelkerke tijdelijk de inwoners uit de brand door met de SRV- wagen langs te komen. 't Werd nog levendiger in Scherpe nisse door de heropening van het al geruime tijd leegstaande hotel restaurant de Gouden Leeuw. Margo en Piet Nelisse namen vrij dagmiddag vele gelukwensen in ontvangst voor hun grootse verbe tering van het historische pand. De nadruk ligt op lunches en di ners, recepties, feesten en vergade ringen. Het café is verdwenen en door het uitbreken van verschil lende vertrekken tot en met de voormalige garage, is er een enor me ruimte ontstaan. "Voor feesten kan ik 180 mensen ontvan gen", zegt Nelisse. "Er zijn 120 zitplaatsen en uit de keuken - voorzien van alle denkbare appa ratuur - kan ik 150 gasten bevoor raden." De grote ruimte kan door schuif wanden in drie zaaltjes worden verdeeld en ook boven is de be slechte cijfers "Achterstand op school? Slechte cijfers? Uitleg nodig? Doe een bijspijkerkamp!" Al enige jaren organiseert de Vereniging Ander wijs bijspijkerkampen voor mid delbare scholieren die op school slecht mee kunnen komen. Meer informatie: Vereniging Ander wijs, Postbus 13228, 3507 LE Utrecht. kende vergaderzaal voor 25 men sen gehandhaafd, evenals de acht hotelbedden. Door een naastgelegen woning te kopen, kon Nelisse een zitruimte maken met een royale keuken en een aparte spoelkeuken. Het restaurant is bijzonder fraai met de balken en de unieke tapkast. In de feestzaal/vergaderruimte is er een verlaagd plafond. Een dag voor de opening werden dhr. en mevr. Nelisse al op de proef gesteld toen er een bus met gasten uit Rotterdam kwam. Ze kwamen altijd in restaurant de Wolf te Huijbergen, waar Nelisse voorheen de scepter zwaaide. Als kok ligt bij hem de nadruk op de keuken en door het afbranden van de Wolf moest hij in Scherpenisse alles nieuw nemen. "Ik heb nu de grootste keuken van het eiland Tholen en daar moet 't gebeuren. Een specialiteit heb ik niet, alles "We kunnen er over blijven bok sen met de provincie, maar het is geen haalbare zaak om meer dan 130 huizen in plan Buitenzorg III te krijgen." Wethouder Koopman zei dat dinsdagavond in de com missie ruimtelijke ordening van de gemeenteraad. Raadslid Van Belzen concludeer de, dat de opvangfunctie van Tholen-stad daardoor 'rigoureus' wordt teruggebracht. "Je moet nee gaan verkopen", vreesde hij. Raadslid Van Gorsel sprak over 'betutteling'. "Het is meer dicte ren dan begeleiden van de provin cie, terwijl men gezien de bevol kingsterugloop in Zeeland juist zegt, dat men de mensen wil laten wonen waar ze willen. Geldt dat niet voor Tholen?" Alleen raadslid Heijboer toonde zich tevreden, nadat zijn SGP- fractie tijdens de algemene be schouwingen voor leegstand van woningen en onverkoopbare bouwgrond had gewaarschuwd. Hij was ingenomen met het flexi bele plan, waarin alle typen wo ningen kunnen komen. Uitbreidingsplan Buitenzorg II is op 33 kavels na, vol. Binnen twee jaar zal alles vol zijn, wat bete kent, dat er in zeven jaar 250 hui zen zijn gebouwd. Buitenzorg III voorzag eerst in de bouw van ruim 360 woningen. Na bezwaren van de provincie, brach ten b en w dat terug tot 245, maar ook dat blijkt niet aanvaardbaar: er worden niet meer dan 130 hui zen toegestaan. De grond is al eigendom van de gemeente, maar nog verpacht aan dhr. D.J. van Gorsel. Om geen moeilijkheden te krijgen, adviseerde de commissie alvast een artikel 19 procedure te beginnen, vooruitlopend op de definitieve vaststelling van het bestemmingsplan. Wethouder Koopman was niet te spreken over de handelwijze van de provincie. "Wij moeten vech ten om een paar huizen, wat de provincie ook doet ten opzichte van Den Haag. Dan zitten we op een andere stoel, heeft de provin cie verklaard, maar wij raken in de knel. Ik wil de provincie niet in een kwaad daglicht stellen, maar we hebben steeds moeilijkheden. Wij hebben altijd een ruime visie gehad: bestemmingsplannen ma ken voor 10 jaar. De provincie wil niet verder dan 7 a 8 jaar." Ir. Van Veen (hoofd gemeentelijke ontwikkeling) vulde aan, dat er alleen voor de korte termijn kleine plannen mogelijk zijn. "Het gaat mondjesmaat, stukjes bij beetjes. Het spaghettiplan(zoals de nieu we stedebouwkundige structuur van Buitenzorg III wordt ge noemd) wordt met een salamitac tiek verwerkt." Van Veen meende, dat de provin cie hooguit een overschrijding van het aantal huizen met één jaar contingent toestaat. "Dan hoef je niet zo'n grote grondvoorraad te hebben, want dan kun je toch bouwen", concludeerde raadslid Heijboer. Van Gorsel merkte nog op, dat het voor geen van beide partijen een gelukkige zaak is, dat de woning van fruitteler Van den Berge bui ten de aankoop in het uitbrei dingsplan Buitenzorg III gehou den is. moet goed zijn. Ik ben nogal nuchter in dit soort zaken: je kunt koken en bakken en als je je vak verstaat en kwaliteit biedt, moet 't lukken." Nelisse krijgt in elk geval z'n vaste gasten uit de Wolf in de Gouden Leeuw. Gezien zijn prijzen van bijvoorbeeld een halve kreeft van af 25 gulden en een biefstuk van de haas van gemiddeld 27,50 hoopt hij in een behoefte te voor zien. De uit St. Maartensdijk afkomsti ge Piet Nelisse(43) Nzn. studeerde aan de hogere hotelschool in Den Haag, was daar zeven jaar leraar koken, gaf les aan de kokschool in Utrecht, werd personeelsdirecteur bij een Rotterdams staalbedrijf, werkte in Australië een paar jaar in de horeca, was steward bij de luchtvaartmaatschappij Quantas en werkte nog drie jaar in de keu ken van het clubschip van wa tersportvereniging St. Annaland. Zes jaar geleden huurde hij de Wolf in Huijbergen. De Gouden Leeuw is zijn eerste eigen restau rant. Nelisse heeft nog maar twee van de vier gewenste personeelsleden kunnen aantrekken. Donderdagmorgen werd door de verkeersgroep Middelburg met 11 man een controle uitgeoefend tus sen Tholen en Sint Maartensdijk. Zeventig auto's en 50 bromfietsen werden aangehouden en gecon troleerd. Bij niet minder dan 18 bromfietsen was de motor opge voerd en bij 5 waren er technische gebreken. Een autobestuurder had deel 3 niet en een andere miste de vereiste papieren. Aan gezien de Thoolse groep van de rijkspolitie momenteel met ver schillende andere zaken extra is belast, zal door de verkeersgroep Middelburg intensiever op Tholen en Sint Philipsland worden opge treden. Ondanks de gevaren, praten b en w van Tholen eerst met de eige naar van de grond(rijkswa- terstaat), voordat er een bestem ming vastgelegd wordt voor de omgeving van de Bergsediepsluis, waar dhr. P. Schot uit Tholen een restaurant wil bouwen. Raadslid Van Belzen noemde dat dinsdagavond in de commissie ruimtelijke ordening 'levensge vaarlijk'. Ook wethouder Koop man erkende, dat het gevaren meebrengt als je eerst met een grondeigenaar gaat praten en er dan pas planologisch een bestem ming aan geeft. "Het schept een precedent", zo erkende hij, maar Kunststofindustrie Steenbergen B.V., voorheen genaamd Greve- ling Kunststofbouw B.V, is failliet verklaard. Onder de oorspronke lijke naam heeft men zich echter sinds september in het tweede be drijfsverzamelgebouw van het on dernemerscentrum te St. Maar tensdijk gevestigd, waar de direc teur in mei al een lijmfabriekje was begonnen. Directeur M. Greveling gaat daar met 21 uit Steenbergen overgeko men personeelsleden verder met de aanleg en installatie van kunststofpijpleidingen en apparatuur. Het zwaartepunt van de activiteiten ligt bij de chemi sche en petro-chemische industrie. Volgens een mededeling van b en w van Tholen in september, voor ziet directeur Greveling op korte termijn een groei van het aantal arbeidsplaatsen tot ruim 30. "Met name wegens de zeer goed gevulde orderportefeuille en de duidelijk aantrekkende markt." Volgens curator mr. W.H.J. Ra vens hoeven schuldeisers van het failliete bedrijf niet op een cent te rekenen. "Die krijgen niets. Alles is van de bank en die komt er al aan tekort, zodat er voor het GAK en de belasting niets over schiet. De bank springt er een beetje be ter uit omdat de activa van het failliete bedrijf zijn overgenomen door een andere B.V.. Het perso neel is - op 1 na - meegegaan. Ik verwacht, dat de rechter commissaris binnenkort toestem ming geeft voor de verkoop van de zaak." Volgens de curator deed het be drijf vroeger veel meer. De onder neming is gesplitst en dhr. Greve ling is voor zichzelf begonnen. Volgens mr. Ravens zal de toe komst het bestaansrecht uitwij zen. Greveling begon in mei met zijn eerste bedrijfje in het OCS: in bulk aangevoerde Patell lijm wordt door 3 a 4 mensen verpakt en gedistribueerd. "De bedoeling is, dat nog in de loop van dit jaar de lijm in licentie in het OCS ge produceerd gaat worden, waarbij het aantal arbeidsplaatsen kan stijgen tot 10 a 12", aldus b en w in mei aan de gemeenteraad, die toen een achtergestelde lening ver strekte. Voor 1987 is daarvoor 1603 gulden aan rente en 1250 aan aflossing geraamd. In hun raadsvoorstel schreven b en w in mei, de kapitaalverstrek king in samenspel met het provin ciaal bestuur verantwoord te vin den. "Wij baseren ons daarbij mede op het rapport van het Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zeeland. Bij onze besluitvorming hebben we ons mede laten leiden door het feit, dat de directie nu al op een succesvolle wijze leiding geeft aan een kunststoffabriek in West- Brabant", aldus het college. In september begon Greveling met zijn tweede activiteit in St. Maar tensdijk, kunststofpijpleidingen. In feite was dat een verhuizing van de onderneming uit Steenbergen. de wethouder liet doorschemeren, dat deze zaak in een besloten commissievergadering was besproken. Op vragen van raadslid Van der Linde zei Koopman, dat er nog een gegadigde is voor activiteiten bij de Oesterdam. Het gaat om een beroep, dat gebonden is aan het water. "In samenspraak met de eigenaar, rijkswaterstaat, wil len we kijken wat er kan." Er werd ook nog geïnformeerd naar de stand van zaken bij de ho- telbouw op het schiereiland bij Tholen. Door ziekte was een ge plande bespreking niet doorge gaan. Wel deelde wethouder Koopman tot verrassing van de commissie mee, dat de grond geen eigendom van rijkswaterstaat blijkt te zijn, maar van het water schap West-Brabant. Hij merkte op, dat de animo om het hotel te bouwen, bij de initiatiefnemers nog steeds aanwezig is. De commissie had geen bezwaar tegen het beginnen van een artikel 19 procedure voor aanleg van de weg van de Oesterdam, via een klein gedeelte van de Veerweg richting Stenen Kruis. "Er is haast bij", liet wethouder Koop man weten. Hij deelde ook nog mee, dat provinciale waterstaat had meegedeeld, dat er ver keerslichten bij het kruispunt ko men en geen tunnel. De uitbreiding van de supermarkt van de fa. Klippel-Roggeband was dinsdagavond het hete hangijzer bij de bespreking van bestem mingsplan Kom Oud-Vossemeer in de raadscommissie ruimtelijke ordening. Volgens het bestemmingsplan kunnen er huizen naast de super markt in de Molenstraat gebouwd worden op de plaats, waar nu nog een oude schuur staat. De fa. Klippel kocht die schuur echter aan, na eerst bij de gemeente te hebben geïnformeerd of het bestemmingsplan zou kunnen worden gewijzigd voor uitbreiding van de supermarkt. Het bezwaar schrift van de fa. Klippel tegen de bestemming huizen, wilden b en w dan ook gegrond verklaren. De commissie bleek het daar uitein delijk ook mee eens. Nadat in een eerdere vergadering bakker Zwegers al bezwaren tegen de uitbreiding van de supermarkt had geuit, maakten dinsdagavond slager Graauwmans en zuivelhan delaar Paauwe van het spreek recht gebruik om hun bedenkin gen te laten horen. "Ik vrees voor m'n boterham als de supermarkt uitgebreid wordt", zei de slager. "Als pas beginnende ondernemer zou ik een klap krijgen", merkte de melkboer op. Wethouder Koopman erkende, dat de beide ondernemers door de uitbreiding van de supermarkt minder in hun kassa zullen krij gen. "Er komt meer concurrentie. De groei van de supermarkt is Ook deze week kwamen er weer klachten dat jongeren op Tholen al met vuurwerk ongemak en overlast veroorzaakten. Verwon derlijk vindt de politie het, dat dit zelfs door kinderen van 8 en 9 jaar gebeurt. Dan moet toch wel worden aangenomen, dat de ouders daarvan niet op de hoogte zijn, anders zouden die aan een nog gevaarlijker spelletje mee doen. Het is de politie bij dit voortijdig vuurwerk vooral te doen om de bron te achterhalen. Dat is inmiddels al in een paar ge vallen mogelijk geweest. echter ook een goed teken voor Oud-Vossemeer. De fa. Klippel heeft goede resultaten behaald en vraagt om uitbreiding. Dat is een klein minpunt voor de mid denstand, maar een pluspunt voor de consument. De gemeenteraad ziet toch liever ook de mensen in eigen dorp kopen dan over de brug? We moeten voorzichtig zijn om gezonde concurrentie te be perken. De raad moet vanuit het gemeentelijk belang kijken", al dus de wethouder. niet hard te maken", aldus Koopman. Van Gorsel realiseerde zich, dat Oud-Vossemeer een beperkte be volkingsgrootte heeft waaraan niet zoveel valt bij te spijkeren. "We moeten proberen een gezon de middenstand te houden die concurrerend kan zijn. Als ge meente dienen we het middenpad te kiezen: Klippel laten uitbreiden - dat is een prikkel voor de rest - en ook elke bestaande zaak die kans geven." Ambtenaar C. Nuyten hield de Van Belzen herinnerde aan het ge- commissie voor, dat het gemeen- zegde: de een zijn brood...... tebestuur niet zoveel beleidsvrij- Oud-Vossemeer is een kleine kern en je wilt toch ook, dat alle voorzieningen, blijven. Wat is wijsheid in deze?" B en W haalden het distributie- planologisch onderzoek(DPO) aan, waaruit zou blijken, dat het bestaande winkelapparaat in Oud-Vossemeer door de uitbrei ding van de supermarkt 'niet ern stig wordt aangetast'. "Is de koek dan met deze Uitbrei ding op of mogen andere winkels ook nog uitbreiden?", vroeg raadslid Van Gorsel zich af. "In de foodsector ligt alles kort bij el kaar: vlees, brood, melk, kruide nierswaren. Je moet met deze toe stemming geen andere uitbreidin gen afsnijden. Elke bestaande zaak rpoet de kans krijgen. Alleen met nieuwe vestigingen moet de behoefte eerst aangetoond wor den." Volgens wethouder Koopman zal er in Oud-Vossemeer praktisch nooit een tweede supermarkt be ginnen. "De koek is met deze uit breiding op. In St. Maartensdijk is er eens een tweede supermarkt geweest, maar daar zat geen brood in. Er is geen ruimte voor." Hij noemde het begrijpelijk, dat de slager en de melkboer wat be nauwd zijn en evenals de supermarkt-ondernemer voor hun eigen belang opkomen. De wet houder nam echter aan, dat de su permarkt nu al melkprodukten verkoopt. Vlees niet en de fa. Klippel had tijdens een gesprek met hem de toezegging gedaan, dat er geen slagerij in de super markt zou komen. "Maar dat is heid heeft. Gezien uitspraken van de Kroon moeten ook nieuwe vestigingen worden toegestaan of er zou daardoor een bestaande zaak kapot moeten gaan. Dat is theoretisch, zoals ook aantasting van het bestaande winkelapparaat De acquisitiegroep Zeeland wil onderzoek laten doen naar het vestigingsklimaat in Zeeland. Plant Location Internationaal nv in Brussel is volgens de acquisitie- groep het bureau, dat het onder zoek het best kan uitvoeren. De kosten worden begroot op drie ton. Het ministerie van economi sche zaken heeft zich bereid ver klaard hiervan een ton te betalen en de havenschappen Vlissingen en Terneuzen betalen elk vijftig duizend gulden. De acquisitie- groep is zelf ook bereid een ton uit te trekken, maar aan de sociaal-economische consultatie- groep van de provincie is ge vraagd hiervan de helft voor haar rekening te nemen. De acquisitiegroep wil gerichter dan voorheen de werving van nieuwe bedrijven gaan voeren. In de acquisitiesgroep zelf zijn verte genwoordigd de provincie, de ge meenten Terneuzen, Vlissingen, Middelburg, Goes, Tholen en Zierikzee en de havenschappen Vlissingen en Terneuzen. Ook het commissariaat buitenlandse in vesteringen van het ministerie van economische zaken is in de groep vertegenwoordigd De wervelende klanken van Ra vel's "Boléro" dienden als ach tergrondmuziek bij de finale van de modeshow van Rijstenbil Mo de, maandagavond in de Vossen- kuil te Oud-Vossemeer. De zes mannequins, gekleed in modieuze créaties in de tinten grijs en wit, gecombineerd met felrood en Adrie Zwagemaker uit St. Maar tensdijk (de enige dressman die als "toreador" de show stal) kre gen van het (meest vrouwelijke) publiek een welverdiend applaus. Lady-speaker Leny Lighteveld kon 270 mensen welkom heet ten. De modeshow, in samenwer king met Leen Rijstenbil haarmo de en voor het eerst met de Zebra- mannequin groep, werd mis schien wat laat in het seizoen ge houden, maar dit werd onder meer veroorzaakt door de ope ning van de vernieuwde winkel. Men zag prettig draagbare winter mode, naast feestelijke kleding voor de komende december maand, maar eveneens een deel van de komende voorjaars- ko mende, wanneer de jeansstoffen. de safari-look e.d.. het beeld zul len beheersen. De mannequins: Joke, Rian, Marry, Corry, Anneke, Leny en dressman Adrie toonden combi naties van cobaltblauw en zwart. De mode van Rijstenbil blijkt niet alleen voor de kleine maatjes aan trekkelijk, doch men kan zelfs voor maat 46 in de winkel terecht. De herenmode is verkrijgbaar van maat 46 t/m 54. Monique zorgde achter de schermen voor de coif fures en de belichting was in han den van P. de Leeuw, het geluid werd verzorgd door P. Struijk en video-opnames werden gemaakt door M. Burgers. Het werd een zeer aantrekkelijke show, waarin alle mode-facetten van deze win ter volop aan bod kwamen. Een uitgebreid kleurenpalet waarin ook de "glitter" niet ontbrak. Alle japonnen, pakjes, truien en blouses werden nog mooier ge maakt door de vele •accessoires, die eveneens bij Digje Rijstenbil te koop zijn. Vooral ook de "beenmode" kreeg ruime aan dacht, de mannequins comple teerden hun modieuze créaties met bijpassende tinten panties, die vele keren versierd waren met bv. noppen, strikjes en zelfs met een naad. Er werden prachtige gedessineer de blouses geshowd, 'n satijnlook of crêpe, lange modellen die op verschillende wijze gedragen kun nen worden, maar ook de klassie ke blouse bij een mooie strakke rok. Maar zo'n rok heeft dan juist dat modieuze accent van bv. knoopsluiting achter, een lange split, kleine loopplooitjes e.d. De ze winter is tricot de mode met ve le kleuren, modellen en met het grote voordeel dat alles apart te combineren is. De klassieke mo de, zoals donkerblauw of zwart werd nog aantrekkelijker ge maakt door combinaties met sma- radgroen of gouden byoux. Er werd aandacht gevraagd voor de modeaccenten-zoals brede schou derlijn, lage taille. De leuke acte tussendoor, een boerinnekesdans. door een uitbreiding een heel rek baar begrip is." Van Belzen concludeerde, dat de marge voor de commissie heel klein was. De uitbreiding was ook al door b en w toegezegd. "We kunnen hooguit bedenkingen ui ten en afwachten hoe 't loopt." Zo werd unaniem geadviseerd het bezwaarschrift van de fa. Klippel gegrond te verklaren. Dhr. G.A. du Pont had zijn bezwaarschrift ingetrokken wegens verkoop van zijn pand Kalisbuurt 19 aan Stur- ris Vastgoed omdat hij in de voor malige gebouwen van expeditiebe drijf Van Poortvliet nu voldoende armslag heeft. Volgens de commissie kunnen de bezwaarschriften van de heren A.A.J. Zwegers, J.J. en A.L. Ge- lok en T.M.R. Versluijs onge grond worden verklaard. De commissie nam de uitbreiding van aannemingsbedrijf Hommel in de Coentjesweg voor kennisge ving aan. Er is al een woning gesloapU,JKaardoor er 1000 m2 bedrijfsterrein bij kan komen. Eerst wordt dat gebruikt yoor opslag, later wordt de grond be bouwd. B en W willen wel een aantal voorwaarden stellen(be- planting o.a.) die in een overeen komst met het bedrijf worden ge regeld. Deze uitbreiding en het nieuwe gymnastieklokaal worden ook in bestemmingsplan Kom opgeno men. Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots Wouwsestraat 1 5, B.o.Z. Telefoon: 33666 Advertentie I.M. een cowboy-scêne, zorgden voor een vrolijke avond. De inwendige mens werd uitstekend verzorgd door Service Super Fa. Klippel- Roggeband. Adrie Zwagemaker, overdag in de kapsalon en deze avond op de planken, liet prachtige herenmo de zien. Bijzonder mooie truien, dikwijls draagbaar voor jong en niet meer zo piep en de verschil lende pantalons die strak gesne den waren, maar ook bandplooi model hadden, uitgevoerd in stof fen als brede ribcord, winterka- toen en mooie ruiten. De sweat shirts die graag door jongeren worden gedragen, de polo's, en voor de dames de gaucho - broeken (de te korte lange broek), de broekrokken, klassieke panta lons, alles was er in de maten 36 t/m 46. De modeshow werd door het publiek, dat afkomstig was uit de naaste omgeving, maar ook uit West-Brabant zeer gewaardeerd en alle medewerkers Voor en ach ter de schermen kregen paast de bloemen het waarderend applaus van de bezoeksters. Bij het onderzoek van de politie naar verduistering en oplichting door twee besloten vennootschap pen vanuit het bedrijfsverzamel gebouw te St. Maartensdijk is ko men vast te staan, dat de olievlek groter zal zijn dan eerst werd ver moed. Het kan dan ook nog wel even aanlopen, voordat het onder zoek is afgerond. Inmiddels blijkt de BV Den En gelsman nog een andere voorge schiedenis te hebben. De naam was eerst confectie-agentschap Lancaster BV te Putte, groot- en kleinhandel in en import van kle ding, alsmede de overname van en deelname in andere ondernemin gen en het voeren van beheer bij bedrijven. Oprichter was René Al- bert Josephine Boileau(56) te Put te, voorheen eigenaar-directeur van het bedrijf. De juridische oprichtingsdatum was 4-6-1970(economisch 1-1-1970). Het was toen nog een naamloze vennootschap, NV. Op 15-12-1972 werd er bij notaris Aar den in Bergen op Zoom een BV van gemaakt. Op 30-3-1984 volgde een naam- wijziging. In plaats van Lancaster ging de BV exploitatie- en handel maatschappij Den Engelsman BV heten, groothandel in materialen en machines voor het wegenbouw- en grondverzet bedrijf, zo werd vastgelegd bij notaris Broekman te Bergen op Zoom. Het bedrijf werd toen tevens verplaatst van Putte naar de Molenweg in Oud- Vossemeer. Dhr. Boileau is 7-2-1984 als directeur uitgetreden. Per 30-3-1984 werd dhr. J.L. den Engelsman uit St. Annaland zijn opvolger, maar die trad 5-12-1985 terug, zoals al is gepubliceerd in de E.B. van 6 november.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 13