Huishoudboek 1987 Zaterdag amateurtoneeldag Brandweer waakzaam voor het S.R.-kanaal (D De Schelde Tien mille voor Fiom Bouwstenen... SI.QVH EHBO, Stavenisse zegeviert Zaterdag Open dag Radio BZET Uien 19 ct. SLOTH vierde zondag feest Landinrichting Donderdag 13 november 1986 WÈHÈÊÊÊÊÈÊÈË Zeeland hielp Nepal Het Zeeuws centrum voor amateurtoneel organiseert aan staande zaterdag in het Zuidlandtheater in Terneuzen een toneeldag. Alle toneelverenigingen in Zeeland zijn hiervoor uitgenodigd. Zelf actief Kosten Amadeus Meedoen OMM I S S I ls IN BEHOEP Welzijn Onderwijs Ruimtelijke ordening Milieu Meetapparatuur en vletten beschikbaar Blusboot Oesterdam Je moet 't gezien hebben, bij... Fanatiek 100 miljoen bij de Rabobank St. Maartensdijk PAK EVEN UW ZAKBOEKJE r PROGRAMMA-OVERZICHT S.L.O.TH. ZIT OP 89.9 MHZ. tel. 01660-4004 ABDIJ IEUWS Afgelopen vrijdag en dinsdag hebben provinciale staten van Zeeland vergaderd over de be groting voor volgend jaar. Behalve de financiën komen in de begroting ook alle beleidsza ken van de provincie aan bod. Het Zeeuws huishoudboek 1987 is een samenvatting van de provinciale begroting. Net als de begroting zelf is het huis houdboek verdeeld in hoofd stukken, zoals openbare orde en veiligheid, verkeer en ver voer, milieubeheer, recreatie, welzijn en ruimtelijke ordening. Aangegeven wordt hoe de pro vincie aan haar inkomsten komt en hoe het geld vervolgens over alle beleidsterreinen verdeeld wordt uitgegeven, lp het hoofdstuk verkeer en ver voer wordt vermeld welke we- genwerken er volgend jaar in uitvoering komen en in het hoofdstuk waterhuishouding staat welke dijken er nog moe ten worden versterkt. Bij de re creatie wordt duidelijk hoeveel geld gemoeid is met de provin ciale VVV en in het hoofdstuk economische en agrarische za ken is melding gemaakt van de subsidies die de provincie öp landbouwgebied verstrekt. In het welzijnshoofdstuk staat in formatie over onderwijs, sociaal-cultureel werk, kunst en cultuurbehoud en de gezond heidszorg. Het Zeeuws huishoudboek 1987 is gratis verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van de provincie, Abdij 9, Middelburg (postadres: postbus 6001, 4330 LA Middelburg), telefoon 01180-31400. h Afgelopen vrijdag was de slot manifestatie van de actie Zee land helpt Nepal. De opbrengst van de actie, die bijna twee jaar heeft geduurd, was f 661.767,26. Tijdens de slotavond in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg, kwam een aantal be drijven met giften, zoals de Ne derlandse Stikstof Maatschap pij in Sluiskil met f 11.000,— precies het bedrag voor de bouw en inrichting plus lesma teriaal voor een schooltje in Ne pal. Ook waren er bijdragen van Dow Chemical in Terneuzen en van de Koninklijke maatschappij De Schelde in Vlissingen. Al eerder waren bedragen gestort door andere bedrijven vanuit heel Zeeland. De presentatoren Marie Cecile Moerdijk en Lex Maas maakten de opbrengst van de sponsor loop "Zeeland en Nepal een vei lige toekomst" bekend: 7 28.273,81, inclusief het kwartje dat de provincie bij elke gulden betaalt. De streekschool Zeeland ver zorgde een koud buffet met als blikvanger het logo van de actie - een Nepalese man en vrouw - in chocolade uitgebeeld. Wijn- koperij Van Leerzem zorgde voor de Nepalwijn. Nog tot het eind van het jaar blijft het gironummer 7475 op naam van de actie Zeeland helpt Nepal staan. Tot dan blij ven giften welkom. Vanaf tien uur 's morgens tot half vijf 's middag wordt van de deelnemers gevraagd actief mee te doen. Het avondpro gramma bestaat uit de toneel voorstelling Amadeus van Peter Shaffer, uitgevoerd door De Vereenigde Tael- en Kunstmin- naers uit Deinze, België. De stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap Fiom heeft bij de provin cie om subsidie gevraagd. De financiering van het instituut is op rijksniveau nogal eens onderwerp van gesprek geweest met steeds wisselende uitkomsten. Eerst zou het Fiom niet meer voor rijksgeld in aanmerking komen, maar zou de gemeente van vestiging de lasten moeten dragen. Vervolgens werd besloten de financie ring toch bij het rijk te houden en wel voor 95 procent en in de ontwerp-welzijnswet is opnieuw opge nomen de gemeenten voor de financiering te laten zorgen. In de brief van het Fiom aan het provinciaal bestuur staat, dat het heen en weer geslingerd worden tussen de verschillende overheidsinstanties voor veel problemen heeft gezorgd, zowel in de organisa tie als in de financiën. De provincie had al eerder besloten de bijdrage aan het Fiom in 1986 niet meer toe te kennen. De jaren, waarin werd gesubsidieërd golden als overgangsfase van de ene financieringsvorm naar de an dere. Tegelijk met die afwijzing verzond het dagelijks bestuur van de provincie een brief aan de staats secretaris van welzijn, volksgezondheid en cultuur met het verzoek een afdoende regeling te maken voor de financiering van het Fiom. De staatssecretaris liet daarop het provinciaal bestuur weten geen geld te hebben. Aan de statencommissies voor weizijn en voor bestuurszaken werd het nieuwe Fiom-verzoek voorge legd en gewezen werd op de mogelijkheid alsnog een provinciale bijdrage over 1986 beschikbaar te stellen. Het geld zou geput kunnen worden uit de begrotingspost "knelpuntengeld maatschappelijke dienstverlening". In de commissie welzijn was de stemming verdeeld en in de commissie bestuursza ken was de kleinst mogelijke meerderheid voor toekenning van een subsidie van tienduizend gulden. Het is nu aan provinciale staten om op 19 december het verlossende woord te spreken voor het Fiom. Als mogelijke activiteiten in het dagprogramma noemt het Zeeuws centrum voor amateur toneel het spelen van een scène of een eenakter uit het repertoi re van vorig jaar of een scène of eenakter waarmee men juist dit seizoen op de planken staat. Regisseurs kunnen individule toneelspelers vragen enkele zin nen tekst te zeggen en die te re gistreren op video, waarna over de uitvoering kan worden nage praat. Ook is het mogelijk ter plekke ideeën uit te werken, zo wel voor spelers als voor regis seurs en de toneeladviseurs hebben wat opdrachten op het programma staan. Overigens zijn de toneeladviseurs de hele dag beschikbaar om geraad pleegd te worden. Om de evalu atie goed tot haar recht te laten komen, zijn er videocamera's en monitoren, opdat de spelers zelf hun prestaties kunnen bezien. gericht aan Clazien Sey, Jan van Galenstraat 84, 4535 BX Terneuzen, telefoon 01150-19608. worden ondersteund door mu ziek van Mozart. Behalve voor toneelverenigin gen is de dag bedoeld voor par ticulieren, die interesse hebben voor het toneel, hetzij om te spelen, hetzij om te regisseren. Aanmeldingen kunnen worden De Vereenigde Tael- en Kunst- minnaers uit Deinze is een to neelgezelschap uit de eerste ca tegorie. De voorstelling Ama deus begint om half acht 's avonds. Onderwerp van het stuk is het leven van de compo nist Wolfgang Amadeus Mozart en de invloed daarop van de Weense hofcomponist Salieri, Peter Shaffer uit Engeland heeft het toneelstuk in twee bedrijven geschreven. Hij is het ook, die het verhaal leverde voor de film Amadeus. De Vereenigde Tael- en Kunst- minnaers ook bekend onder de naam Vooruit, hebben het stuk al herhaalde malen in België op gevoerd, onder regie van Mare de Ruyck. De kritieken in België waren alle lovend. De teksten Deelnemers aan de toneeldag wordt een bijdrage van vijftien gulden gevraagd. Zij genieten daarvoor een hele dag en avond toneelplezier, maar bovendien een lunch en een warme maaltijd. Wie alleen de voorstelling van Amadeus wil bijwonen, betaald vijf gulden. Zoals gezegd wordt de toneel dag gehouden in het Zuidland theater in Terneuzen, op zaterdag 15 november, vanaf 10 uur 's morgens. De avond voorstelling begint om half acht. De toneeldag is een activiteit op basis van het cultureel uitwisse lingsakkoord tussen de provi des Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland. Maandag 17 november, 14.00 uur komt de statencommissie voor welzijn in vergadering bij een. Er zal o.a. gesproken wor den over de verordening op de Zeeuwse bejaardenoorden, subsidievoorstel voor de FIOM- Zeeland, een stimuleringssubsi die voor het samenwerkings verband jeugdhulpverlening en een financiële bijdrage voor de bibliotheekvestiging in Reimers- waal. Als laatste belangrijke punt staat genoteerd de beroe- penmanifestatie Zeeland. De afdeling Basis en Speciaal Onderwijs van de provinciale onderwijsraad komt op woens dag 19 november om 14.00 uur bijeen. Aan de orde komt de in standhouding van het basison derwijs in de hele provincie en er zal bekeken worden hoe het reilt en zeilt op de scholen, nu het een jaar geleden is dat het kleuter- en lager onderwijs zijn samengevoegd tot basisscho len. Verder zal de commissie zich bufgen over de vakantie richtlijnen en het plan voor een tweede openbare basisschool in Arnemuiden. De tweede kamer uit Gedepu teerde Staten houdt op dinsdag 18 november vijfmaal zitting om beroepschriften tegen ge meentelijke beslissingen over bijstandszaken te behandelen. In het geding zijn de gemeen ten Middelburg, Vlissingen, Hontenisse, Sas van Gent en Terneuzen. De'zittingen begin nen om 10.00, 10.20, 10.40, 1 1.00 en 1 1.20 uur. In Abdijnieuws van vorige week is abusievelijk vermeld dat de zitting van de hoorcommissie bestemmingsplannen, over het plan "Scholderla^n" van de ge meente Westerschouwen, om 10.00 uur begint. De juiste aan vangstijd is 14.00 uur. De zittingsdag blijft vrijdag 14 november: Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Het voornemen van de Tolbrug Exploitatie Maatschappij om een hangbrug over de Wester- schelde te bouwen, zal bespro ken worden in een vergadering van de statencommissie voor ruimtelijke ordening. Verder zullen o.a. aan de orde komen de voortgangsrapporta ge over 't streekplan Midden- Zeeland, het voorontwerp streekplan Zeeland, subsidie aan de regionale commissie Boomplantdag voor een dia klankbeeld, subsidies aan de Vereniging tot behoud van na tuurmonumenten in Nederland voor de verwerving van het Zuidgors en intentieverklarin gen voor de aankoop van dijken in de ruilverkaveling Sluis- Oostburg. Het laatste agenda punt is de nota "naar een sa menhangend milieubeleid". De vergadering wordt gehouden op vrijdag 21 november, 9.30 uur. Ook op 21 november, maar om 14.00 uur, komt de statencom missie voor milieuhygiëne bij een. Op de agenda staan de wij ziging van de verordening be scherming waterwingebied, de nota "naar een samenhangend milieubeleid", het milieuverslag 1985 van de provinciale wa terstaat, de nota wet bodembe scherming. Ook zal er worden gekeken naar de aandachtspun ten voor het grondwaterbeheer. Alle commissievergaderingen zijn openbaar en zij beginnen met spreekrecht voor het publiek. De bijeenkomsten worden ge houden in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland Redactie bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31392 of 31402 In verband met de toename van de stroomsnelheden in het Schelde- Rijnkanaal is de brandweer extra waakzaam voor calamiteiten. Loco-burgemeester P. van Schet sen lichtte de gemeenteraad maandagavond in over een gewij zigde alarmprocedure. Als er een schip strandt of in moeilijkheden komt, wordt dat gemeld aan rijkswaterstaat en de rijkspolitie te water, die direct de alarmcentrale vah de regionale brandweer informeert. De officier van dienst, de commandant van de brandweer en de burgemeesters van de betrokken gemeenten wor den gewaarschuwd. Zij gaan naar de desbetreffende plaats om te zien wat verder nodig is. Het ge lijktijdig alarmeren van één of meerdere korpsen wordt bewust achterwege gelaten omdat dit een flink aantal uitrukken zou veroor zaken, die meestal loos zouden zijn. Rijkswaterstaat heeft een blus boot gehuurd van een berger, die bij de ingang van het kanaal(bij St. Philipsland) ligt. Dinsdag vond een gesprek plaats tussen of ficieren van de regionale brand weer en de betrokken plaatselijke commandanten om de afspraken nog eens goed door te nemen. Rijkswaterstaat patrouilleert extra met eigen boten om eventuele on gevallen in een zeer vroeg stadium te signaleren. De Thoolse brandweer kan weinig extra maatregelen nemen. Zodra nodig, wordt uitgerukt met meet apparatuur, waarvoor op het wa ter een vlet van de Thoolse brand weer kan worden ingezet. Ir. Boon van rijkswaterstaat ver wachtte weinig problemen in een week met dood tij, aldus de loco burgemeester met de laatste infor matie van brandweercommandant L.T. Steenpoorte tijdens de raads vergadering. De raad toonde zich ingenomen met het optreden van b en w in de ze zaak. Van Kempen zei nog, dat de veiligheid van de scheepvaart en de dijken voorop dienden te staan. "De naweëen van de Oosterscheldewerken komen nu voor de dag. Rijkswaterstaat moet niet sikkeneurig doen als het een half miljoen gulden meer kost." Aan de oevers van het noordelijk deel van het Schelde-Rijnkanaal en bij de brugpijlers is extra stortsteen aangebracht. De sterkere stroming is ontstaan na afsluiting van het Tholensche Gat, de laatste opening in de Oesterdam. Het CDA filosofeerde al over een busverbinding van Tholen naar Zuid-Beveland, maar wethouder Versluijs gaf weinig kans. "Buiten de schoollijnen om worden de buslijnen naar Bergen op Zoom niet optimaal gebruikt, om het zachtjes uit te drukken. Als het reizigersaanbod nog naar twee kanten moet, wordt 't hele maal dun." Overname uienbedrijf Mol. Sui ker Unie Holding B.V. te Breda heeft in het kader van haar basis verbreding in de industriële ver werking van akkerbouwproduk- ten definitieve overeen stemming bereikt inzake de overname van handelsmaatschap pij Gebr. Mol B.V. en Mol Pro ducts B.V. in 's Gravenpolder. De Mol-groep verhandelt en 'erwerkt 50.000 ton uien per jaar(10>% van de Nederlandse uienoogst) en be reikt een omzet van 35 miljoen gulden. Voor de 150 personeelsle den van de Mol-vestigingen in 's Gravenpolder, Emmeloord en Swifterbant zal de overname geen gevolgen hebben. voor grote en kleine bouwplannen vindt u alles wat u nodig hebt bij de Schelde... ideëen, adviezen en natuurlijk alle spullen voor rookkanalen, dakramen, scheidings wanden, vloeren, isolatie, badkamers enz. Verder vindt u er schitterende keukens van Poggenpohl en Alno, prachtige open haard ideëen van Helex, Bellfires en Westminster en een fantastisch assortiment natuursteen en tegels voor wanden, vloeren en plafonds. Ga eerst eens kijken waar ook de vakman z'n spullen haalt. Bouwmaterialenhandel De Schelde bv - Theodorushaven/Vermuidenweg 3 (naast Gamma-markt) - 4612 PK Bergen op Zoom - Telefoon 01640-36910 Advertentie I.M. VERVOLG VAN PAG. 1 Box 3: l. EHBO Koudekerke 99-32 p 2. Rode Kruis Bruinise 74-30 p 3. bedrijfszelfbescher ming Heerema II 67-18 p en Philip Morris I 67-26 p. St. Maartensdijk deed met Alie Weggemans-Dorst, Henny Hartog-Verwijs en Marleen van Gorsel mee in box 4. Met 68-33 p werden ze vijfde. Winnaar werd EHBO Wilhelminadorp met 124-37 p 2. EHBO Middelburg 104-32 p 3. Rode Kruis Bruinisse 95-25 p 4. Heerema I 77-6 p. 's Middags werden de finale wedstrijden gehouden. Er waren nu vier in plaats van twee gewon den met Gommert Heijboér als één van de vier Lotus-leden. Een danswedstrijd was op een botsing uitgelopen met als gevolgen: een open rechter elleboogbreuk, een gesloten onderkaakbreuk, een verstuikte linker enkel en een wondje boven het rechter oog. Stavenisse handelde opnieuw het beste en zegevierde met 156 pun ten en nog eens 40 punten voor de leidster. 2. Wilhelminadorp 145-36 p 3. Koudekerke 128-36 p 4. Zuid-Beveland Midden 125-32 P- Stavenisse nam drie bekers in ont vangst: twee voor de ploegfwaar- van één van het Rode Kruis) en een trofee voor de winnares van het leidersklassement. "Er zijn er nog niet zoveel die aan wedstrijden mee willen doen", liet Lianne Guequièrre weten. Van daar dat de meest ervaren EH- BO'ers de eer van Stavenisse weer hoog moesten houden en dat luk te voortreffelijk. "Wij blijven 't mooi vinden", aldus Aaltje Eer- land. "We komen er vroeg voor uit bed en maken verre reizen om aan de wedstrijden mee te doen. Ja, we zijn fanatiek." Lotus-voorzitter Tjid Heijboer sprak tijdens de prijsuitreiking van een hele, mooie dag. Ondanks dat er geïmproviseerd moest wor den omdat er vijf ploegen hadden afgebeld, verliep de jubileumvie ring met o.a. ook oud-Lotus-leden heel plezierig. De sportzaal was met de braderiestands en span doeken van Lotus, EHBO en Ro de Kruis sfeervol aangekleed. De stichting Bejaarden- Zieken omroep Tholen e.o., die zich pre senteert onder der naam BZET, organiseert zaterdag in de grote zaal van bejaardencomplex 'Ten Anker te Tholen een -open dag. Het doel van de stichting is het verzorgen van radio-programma's (in de toekomst ook t.v.) in instel lingen voor zieken en bejaarden in de regio Tholen en Sint Philips land en Nieuw Vossemeer. Ook wil de organisatie het geluid ver zorgen bij ontspanningsactivitei ten in de aangesloten instellingen. BZET is eveneens van plan gesproken regionaal nieuws voor blinden, slechtzienden en ouderen te verstrekken via geluidscassettes. Tijdens de open dag kunnen be langstellenden 's middags het radio-team aan het werk zien met een directe uitzending (belangstel lenden kunnen een stemtest doen) en 's avonds is er een sound-mix wedstrijd. De Rabobank St. Maartensdijk bereikte een belangrijke mijlpaal in haar 72-jarig bestaan: voor het eerst werd de honderd miljoen gulden aan toevertrouwde midde len overschreden. Dat bedrag van de leden en klanten in St. Maar tensdijk, Stavenisse en Scherpe- nisse kwam voornamelijk bij el kaar in de vorm van spaargelden, deposito's en tegoeden op betaal rekeningen. "Met het bereiken van deze grens zijn bestuurscolleges, directie en personeel ingenomen", aldus di recteur J. de Waard. "Maar ook dankbaar omdat zovelen samen voor zo'n bedrag hun vertrouwen aan de bank hebben willen schen ken. Een reden te meer om vol goede moed verder te gaan op weg naar een volgende mijlpaal." Na de ingrijpende vernieuwing in Stavenisse zijn er nu ver gevorder de verbouwingsplannen voor het kantoor Scherpenisse. Veiling Sint Annaland, dinsdag ll november. 57 Ton uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL van f. 19,10 tot f. 19.70. THOLEN Elke woensdag 20 u., -Meulvliet, sportavond lichamelijk gehandi capten Elke woensdag 21 u., Meulvliet, sportinstuif ex-hartpatiënten 15 nov. Open dag Radio BEZT, Ten Anker 17 nov. Aqua-beurs, Meulvliet, 19.30 u. 18 nov. Soos ANIB, Meulvliet 14-17 u. 19 nov. Natuurvrienden, theorie avond, Koffiehuys 22 nov. Intocht Sinterklaas 22 nov.. Duivententoonstelling en schilderijenexpositie Johan Baay, café De Kroon, 15 u. 25 nov. Jaarvergadering ANBO R.P. over inbraakpreventie, De Wingerd, 14 u. 28 en 29 nov. Tentoonstelling Vo gelvreugd, Meulvliet 29 nov. Uitvoering Olympia, Meulvliet 19.30 u. POORTVLIET 21 nov. Cabaret uit Twente, 't Ou we Raed'uus, 20.15 u. SCHERPENISSE 26 nov. Sinterklaasavond Platte landsvrouwen, Holland Huis 20 u. SINT MAARTENSDIJK 15 nov Haestinge, NAKS, dansa vond countrystyle m.m.v. the Jackhals 25 nov 9.30 u Haestinge, Platte landsvrouwen, koffieochtend SINT ANNALAND 15 nov. Turnproeven, Wellevaete 20 nov. Vergeet-mij-niet, Welle vaete, 9.15 u. 27 nov. Vergeet-mij-niet, Welle vaete, 9.15 u. OUD VOSSEMEER 14 nov. Schminkavond Jong Vosmaer, Vossenkuil 15 nov. Viswedstrijd 't Scharretje, 13 u. 21 en 22 nov. Tentoonstelling P.V. De Zwaluw, zaal Schetters 26 nov. Bingomiddag ANBO, Vossenkuil 14.15 u. 28 nov. Finale sport en spel, Jong Vosmaer, Vossenkuil 29 nov. Tien jaar Vossenkuil, 14-23 u. 29 nov. Viswedstrijd 't Scharretje, 11 u. SINT PHILIPSLAND 21 nov. Dia-avond Natuurvrien den, de Wimpel, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM Elke vrijdagavond bal voor al leenstaanden in Den Hollandsche Tuyn, Huybergschestraat 14. Aan vang 20.30 uur tot 5 jan. 'Uit eigen collectie', Markiezenhof 19 nov. Concert Musica Sacra Bredana, 20 u., Goddelijke Voor- zienigheidskerk Vrijdag: 18.00-19.30 19.30-20.30 20.30-22.30 Zaterdag: 10.30-11.00 11.00-12.00 12.00-12.30 12.30-14.00 14.00-16.00 Zondag: 11.30-14.30 14.30-15.30 20.30-21.30 Dinsdag: 18.00-19.30 Woensdag: 18.00-19.00 19.00-20.00 Donderdag: 18.00-19.30 Weekend voor de deur. Pres.: Leo Troost. Er is hoop met gospelmuziek. Radio Tropical. Pres.: Jean Quist. Marja's kinderprogramma. Music Machine. Top 15. Pres.: Jacco Vinjé. Ditjes en Datjes. Pres.: Liane Burgers. Sloth accent. Eindred.: Els Frigge. Verzoekhoek. Pres.: Jan Voormeulen. Zevensprong. Pres.: Kees Burgers. Bloemendaalse radio ds. Van Gent. Viva la Musica. Pres.: Sarien Bout. Muziek uit vervlogen tijden. Kees Burgers. Streeknieuws. Pres.: Marjo'Donders. Vliegende Schijven. Pres.: Jan van Hie. Rondom 60. Pres.: Mevr. v. Driel-Vaders. 19 nov. Gespreksavond Kerk en Vrede, Pr. Bernhardlaan 64, 20 u. 13 nov. De kleine prins, Stoele- mat, 19 u. 16 nov. Koffieconcert, hofzaal Markiezenhof, 12 u. 20 nov. Seth Gaaikema, Stoele- mat, 20.15 u. tot 17 nov. Expositie Marinus van Beek, beeldhouwer, Markie zenhof film film film ROXY 1: Nr. 5 leeft - a.l. vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., do, ma, di en wo 20 u. ROXY 2: Big trouble in little Chi na - 12 j. vr en za 19 en 21.30 u., zo' 14, 16.30, 19 en 21.30 u., do, ma, di en wo 20 u. CINEMACTUEEL 1: Top Gun - a.l. vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., do, ma, di, wo 20 u. CINEMACTUEEL 2: Running scared - 12 jr. vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., do, ma, di en wo 20 u. CINEMACTUEEL 3: Karate Kid 2 - a.l. vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., do, ma, di en wo 20 u. Let op landbouwtrekkers: Nog steeds geldt de actie 'letten op lan- bouwtrekkers'. De actie is gericht op de weggebruikers, die vooral tijdens de bietencampagne met landbouwverkeer worden gecon fronteerd. De actie wordt georga niseerd door provinciale wa terstaat en het district Zeeland van de Rijkspolitie. De afdeling Zeeland van Veilig Verkeer Neder land is betrokken bij de versprei ding van het voorlichtingsma teriaal. De studio van de stichting lokale omroep Tholen (SLOTH) was zondag te klein om alle belang stellenden onder te brengen. Van af 14.00 uur werd een speciaal ra dioprogramma uitgezonden waarin alle medewerkers hun ei gen onderdeel in het kort naar vo ren brachten. Tussendoor was er nieuws en werd er een tele- foonspel gespeeld waarin diverse "bekende eilandbewoners" hun felicitaties aan de omroep over brachten. De luisteraars moesten deze bekende figuur raden. Een smakelijke taart was de beloning. Er waren direct uitgezonden gesprekken, zoals in het program ma "Rondom 60". Meegedeeld werd dat ook de "sport op zater dag" weer terugkomt. SLOTH wil nog steeds een aanvulling van het medewerkers-team. Wellicht dat de luisteraars door de non stop uitzending van zondag een exacter beeld gekregen hebben van alle programma's die de loka le radio te bieden heeft. Er was tijdens de feestelijke middag in de studio voor iedereen een drankje en een hapje. Provinciale Staten van Zeeland behandelen 6 februari het voorbe reidingsschema landinrichting. Daarop komen 1900 ha voor in St. Philipsland(al in voorbereiding) en als nieuw toe te voegen project, 3000 ha ruilverkaveling bij St. An naland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7