THOLENDERWIJS Lees- en speelplezier in de herfstvakantie Niet opgeven, maar vèrgeven "STRIPES" in dorpshuis "De Stove" te Sta venisse te zien zijn. Premie voor bedrijven Voor m 'n bril ga ik naar Van der Ham. informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD DINSDAG 28 OKTOBER; HOORZITTING OVER HERINRICHTING KALISBUURT TE OUD-VOSSEMEER WAT LIGT TER INZAGE? VERTRAGING BEZORGING GEMEENTEGIDS Donderdag 23 oktober 1986 DE EENDRACHTBODE 5 SPREEKUUR B EN W Feike ter Velde voor N.C.V.B. streekvergadering: Verzoening Zangkoor specialist in brillen en kontaktlenzen Bergen op Zoom: Stationsstraat 12 - 01640-36121 Roosendaal: Nieuwe Markt 42 - 01650-35500 Van der Ham komt wekelijks naar u toe... Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 - 5 Sint Maartensdijk Tel 01 666 2955 Op maandag 27 oktober a.s. vergadert de Thoolse gemeenteraad om 14.00 uur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze ver gadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: - Bodemsanering aan de Hoogstraat te Tholen; In verband met een op handen zijnd woningbouw projekt aan de Hoogstraat te Tholen (lokatie "Ark") is het nodig op korte ter mijn een gedeeltelijke sanering van de bodem ter plaatse uit te voeren. Op de bedoelde lokatie heeft destijds een gasfabriek gestaan, die zijn sporen in de bodem heeft achtergelaten. Door de provincie Zeeland is een werkomschrijving met kostenra ming opgesteld. Daaruit blijkt dat de gemeente voor deze ge deeltelijke sanering een financiële bijdrage moet leveren van f 68.141,-. De raad wordt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. - Aanschaf lichtdrukmachine; De bij de hoofdafdeling Gemeentelijke Ontwikkeling in gebruik zijnde lichtdrukmachine is in toenemende mate aan storingen onderhevig. Gezien de levensduur en het zeer intensieve ge bruik van de machine zijn dure reparaties op korte termijn te ver wachten. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad dan ook voor een nieuwe lichtdrukmachine aan te schaffen, en wel een verbeterde versie van de huidige (o.a. energiezuiniger). Uitbreiding fietsenstalling bij Christelijk Nationale Basisschool "De Regenboog' te Tholen; Het bestuur van "De Regenboog" te Tholen heeft het gemeen tebestuur gevraagd de fietsenstalling, momenteel 35 plaatsen, te mogen uitbreiden. Met name vanuit de wijk "Buitenzorg" ko men steeds meer leerlingen per fiets naar school. In de extra be hoefte kan worden voorzien door het plaatsen van extra rijwiel- blokken. De raad wordt gevraagd het benodigde geld beschikbaar te stellen. - Wijziging tarievenverordening gebruik gemeentelijke akkommo- daties; Het ontbreken in de verordening van een gereduceerd tarief bij regelmatig gebruik van gemeentelijke gebouwen door de als commercieel aangemerkte instellingen zoals dansscholen en type-instituten, wordt in de praktijk als onbillijk ervaren. Vol gens burgemeester en wethouders is er een aantal redenen om een enigszins andere tariefstelling te rechtvaardigen. Het gaat vaak om instellingen die niet in onze gemeente zijn gevestigd en waarvoor de Thoolse inwoners voor het volgen van de lessen in feite naar elders moeten gaan. Aan de kursussen wordt voorts een bepaalde opvoedkundige waarde toegekend. Voorgesteld wordt voor dit periodiek commercieel gebruik 1,5 maal het tarief dat verschuldigd is bij niet-commercieel gebruik in rekening te brengen. - Samenwerkingsverband Gezondheidszorg Tholen en Sint- Philipsland; Sinds 1 februari 1986 is het Besluit vestiging en praktijk om vang huisartsen van kracht. Dit betekent dat een huisarts zich slechts kan vestigen met een vergunning van burgemeester en wethouders. In het kader van de Wet gemeenschappelijke rege lingen zal de gemeente Tholen in dit verband moeten samen werken met de gemeente Sint-Philipsland. De raad wordt voorgesteld op dit terrein (en ook andere delen van de volksgezondheid) tot samenwerking met Sint- Philipsland over te gaan. Alvorens burgemeester en wethouders een besluit over een vestiging van een huisarts mogen nemen, moet overleg worden gepleegd met een in te stellen vestigings- en adviescommissie. In de commissie moeten in elk geval zitting hebben personen uit de kring van: de huisartsen, aanverwante beroepen, personen of organisaties, die de belangen van de gebruikers van de voor zieningen voor gezondheidszorg in algemene zin behartigen (pa tiëntenorganisaties, konsumentenbonden e.d.), verzekering sinstellingen op het gebied van de gezondheidszorg. Voorgesteld wordt te besluiten tot het instellen van een derge lijke commissie. - Vaststelling "Premie-regeling industrie- of bedrijfsvestiging in de gemeente Tholen; Destijds heeft de gemeenteraad een financiële steunregeling vastgesteld, die het mogeljk maakt aan perspektiefvolle onder nemingen risicodragend kapitaal te verstrekken in de vorm van achtergestelde leningen. In de dagelijkse praktijk zijn met gebruikmaking van de regeling diverse bedrijven binnengehaald. Vastgesteld kan worden dat niet alle bedrijven gebaat zijn met vermogensversterkende fi nancieringen van overheidswege. Er zijn bedrijven die alles uit eigen middelen of via de bank financieren. Ook de concurrentie met andere gemeenten wordt "harder". Er wordt gestunt met grondprijzen, wervingspremies en het verstrekken van premies gekoppeld aan het aantal arbeidsplaatsen dat rtiet de vestigin gen tot stand komt. Reden voor burgemeester en wethouders te zoeken naar een verantwoord middel om de financiële steun regeling uit te breiden via subsidies c.q. premies. Belangrijke voorwaarde is dat de premieregeling garanties moet geven voor het scheppen van nieuwe arbeidsplaatsen. Vanuit de gemeen telijke visie is dat namelijk de drijfveer: arbeidsplaatsen. Een an der uitgangspunt is het verplicht tot stand brengen c.q. stichten van een permanente huisvesting. De raad wordt dan ook een premieregeling ter vaststelling aan geboden die globaal als volgt luidt: A.ln geval van vestiging: f 50,— per m2 nuttige te stichten vloeroppervlakte voor de eerste 1000 m2, waarbij een minima le oppervlakte gesticht moet worden van 500 m2; B.ln geval van uitbreiding: f 25,— per m2 nuttige vloeropper vlakte voor de aanvullende nieuwbouw, waarbij een minimale vloeroppervlakte gesticht moet worden van 500 m2; C.ln geval van vestiging: dienen minimaal arbeidskrachten (vol ledige) te werk gesteld te worden in de verhouding van 1 ar beidskracht per 100 m2 en in geval van uitbreiding boven de bestaande personeelsbezetting eveneens in de verhouding van 1 arbeidskracht per 100 m2 aanvullende nieuwbouw. De premie wordt toegekend in geval van vestiging of uitbreiding op een 11-tal vooraf vastgestelde industrie- of bedrijfster reinen. Aanschaf vervoermiddelen voor de buitendienst; Voor de buitendienst, meer in het bijzonder één van de timmer lieden en één van de schilders, is het nodig dat een 2-tal nieuwe vervoermiddelen worden aangeschaft. Voor de timmerman geldt als eis een voertuig met voldoende sta-hoogte (rijdende werkplaats), een nuttig laadvermogen van ca. 1400 kg. en een laadvloerlengte van 2.50 m. Na afweging van een aantal merken en rekening houdend met de gebruiker seisen en begrotingsbedrag gaat de voorkeur uit naar een ver hoogde Peugeot J5. Van belang is in dit verband ook dat dit de derde Peugeot J5 in het gemeentelijk wagenpark zou worden. Onderhoud van deze auto wordt zodoende eenvoudiger (beken de constructievormen en onderdelen). Voor de schilder is het oog gevallen op een Suzuki, type Carry Commercial. Een 3-tal Thoolse Bovag-garagebedrijven zal in de gelegenheid worden gesteld een offerte uit te brengen. De ge meenteraad wordt gevraagd een krediet beschikbaar te stellen. Uitbreiding algemene begraafplaats te Stavenisse; In de lijst voor uit te voeren kapitaalwerken voor 1986 is opge nomen een uitbreiding van de algemene begraafplaats te Stave nisse. Op de bestaande begraafplaats is tot 1 991 nog grafruim te beschikbaar. Gezien deze relatief korte periode is het ge wenst nu al tot een uitbreiding te komen, om in 1991 de be schikking te hebben over een volwaardige voorziening. Hiertoe is een plan opgesteld dat voorziet in een uitbreiding met 530 graven, waardoor de behoefte aan grafruimte voor een pe riode van 26 jaar is veilig gesteld. In verband met de aanwezigheid van woningen in de nabijheid, is gekozen voor een brede groengordel rond het complex. Te vens is de aanleg van een drainagesysteem opgenomen, zodat uittreding van water, anders dan in de sloot, tussen het be staande complex en de uitbreiding wordt tegengegaan. Bij de entree van de begraaplaats wordt een smeedijzeren hek ge plaatst. Aan weerszijden van een te maken oprijlaan worden lei- linden geplant. Ook voor dit werk wordt de raad verzocht het benodigde geld vrij te maken. Aankoop schuur aan de Noordstraat te Poortvliet; In januari van dit jaar is de al lange tijd in slechte staat van on derhoud verkerende schuur van de heer A. Uijl aan de Noordstraat in Poortvliet ingestort. Burgemeester en wethou ders willen thans deze schuur met een gedeelte van het bijbeho- j rende erf aankopen, om op die plaats een aantal woningen te rug te bouwen. Monumentenzorg heeft toegezegd een sloop vergunning voor de schuuf te willen afgeven. Voorgesteld wordt 570 m2 grond van de heer Uijl aan te kopen. Verkoop grond aan firma J.K. Krijger in bestemmingsplan "Achter 't Bos" te Sint-Maartensdijk; Aan de Hogeweg te Sint-Maartensdijk is nog een perceel bouw grond van 910 m2 beschikbaar. Aannemingsbedrijf firma J.K. Krijger te Poortvliet wil hierop 3 woningen bouwen en heeft on langs te kennen gegeven tot aankoop van de grond over te gaan. De raad wordt voorgesteld het bedoelde perceel te verkopen. Voorbereidingsbesluiten; Bij het gemeentebestuur is een aantal bouwplannen ingediend die in strijd zijn met de diverse bestemmingsplannen. Eerst na dat de raad heeft verklaard dat voor de gebieden waarin ge bouwd wordt een herziening van het desbetreffende bestem mingsplan wordt voorbereid, zal het mogelijk zijn met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een bouwvergunning te verlenen. Het gaat om verzoeken van: -de heer Nelisse te Scherpenisse voor het uitbreiden van een restaurant aan de Hoge Markt 8 te Scherpenisse. Door de uit breiding wordt het mogelijk het café van het restaurant te scheiden. -Wittenbols en Partner te Tholen tot het ingebruiknemen van het pand Markt 12 te Tholen als een kantoorruimte met name voor offsetdruk- en kopieeraktiviteiten. -de gemeente Tholen tot het uitbreiden van het gemeentehuis aan de Ds. de Bresstraat te Sint-Maartensdijk. Op dinsdag 28 oktober a.s. organiseert het gemeentebestuur van Tholen een hoorzitting over de herinrichting van de Kalisbuurt te Oud-Vossemeer. Deze zitting vindt plaats in het dorpshuis "de Vossenkuil" te Oud-Vossemeer, aanvang 19.30 uur. Elke be langstellende is van harte welkom, maar in het bijzonder wordt ge rekend op de aanwezigheid van de bewoners/gebruikers van de percelen langs de desbetreffende straat. Regelmatig zijn door burgemeester en wethouders klachten ont vangen over de slechte verkeerssituatie in de Kalisbuurt. De klach ten hebben met name betrekking op de parkeersituatie en de hoge snelheden waarmee door auto's en vrachtauto's wordt gereden. Om aan deze problemen tegemoet te komen is een plan opgesteld dat voorziet in een herinrichting van de Kalisbuurt. In het herinrich tingsplan zijn de onderstaande uitgangspunten opgenomen: - een zo breed mogelijke rijbaanbreedte ter plaatse van in- en uit ritten en een minimale rijbaanbreedte voor tweerichtingsver keer op de overige plaatsen; - het aanleggen van een 34-tal parkeerplaatsen op zodanige wij ze dat parkeren binnen redelijke afstand van de woningen mo gelijk is; - om de snelheid van de voertuigen te remmen wordt uitgegaaan van wisselend parkeren; - van de 34 geplande parkeerplaatsen zullen ter hoogte van het voormalige bedrijf Sluco een 7-tal kopsparkeerhavens worden aangelegd, terwijl in de andere gevallen sprake zal zijn van langsparkeerhavens op trottoirniveau. Daardoor ontstaat een "sluis-effect", hetgeen eveneens snelheidsremmend werkt. Voor alle duidelijkheid verwijzen we naar het bij dit artikel afge drukt kaartfragment. Niet onvermeld mag blijven dat het resteren de terrein van het voormalige bedrijf Sluco een groenbestemming krijgt, overeenkomstig het ontwerp-bestemmingsplan "Kom" Oud-Vossemeer. Tot slot Het herinrichtingsplan Kalisbuurt is nog niet definitief. Indien u het niet eens bent met de voornemens van het gemeentebestuur of aanvullend nog suggesties heeft, kunt u die tijdens de hoorzitting kenbaar maken. U bent in ieder geval van harte welkom. Op vrijdag 31 oktober aanstaande zal de komische film Korte omschrijving: Je auto wordt gestolen, je raakt je baan kwijt en alsof het allemaal nog niet erg genoeg is, loopt bovendien je vrouw nog bij je weg. Het mag dan ongeloofwaardig klinken, maar het overkomt John Winger (Bill Muray). Hij hoopt weer uit de malaise te geraken door vrijwillig dienst te nemen in het leger. Een goede vriend vergezelt hem op zijn avontuur. En reken er op dat ze er samen wel eens even een flink zootje van zullen maken. Ze worden ingedeeld bij een losbandige kompagnie waaraan een drilsergeant vergeefs poogt enige discipline bij te brengen. Van meet af aan staat vast dat de twee vrienden niet beschikken over de ware soldatenmen- taliteit. Toch weten ze zich opperbest te vermaken. Evenals degenen die deze sublieme komedie gaan bekijken. Want vast staat, dat in de uitgebreide serie 'soldatenkluchten' de film 'Stripes' tot de allerbeste kan worden gerekend regie: Ivan Reitman met: Bill Muray, Harold Ramis, Warren Oates. Aanvang filmavond: 20.00 uur Entreeprijs: f3,— Filmkeuring: alle leeftijden De organisatie van deze filmavond is in handen van de be- heerskommissie van het dorpshuis. VEQKLA O O - m - CD Bouwen in strijd met bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door: 1De heer A. Kuijenhoven, Poststraat 6 te Stavenisse voor het verbouwen van een garage op het perceel, kadastraal bekend Stavenisse, sektie F, nummers 334 en 335, plaat selijk gemerkt Wilhelminastraat 6. 2. De heer A.C. de Kok, Hoogaarsstraat 48 te Tholen voor het verbouwen van een woning op het perceel, kadastraal bekend Tholen, sektie R, nummer 168, plaatselijk gemerkt Paulinastraat 10. 3. De heer N. Overbeeke, Suzannaweg 26 te Sint-Annaland voor het bouwen van een warenhuis en een bedrijfsruimte op het perceel, kadastraal bekend Sint-Annaland, sektie F, nummer 321, plaatselijk gemerkt Oudelandseweg. 4. De heer C. Oostdijk, Langeweg 28 te Scherpenisse voor het oprichten van een woning op het perceel, kadastraal be kend Scherpenisse, sektie E, nummers 255 en 256, plaat selijk gemerkt Langeweg 26 en 28. Deze bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gedeputeerde Staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor de onder havige bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 24 oktober tot en met 6 november 1 986 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedu rende deze termijn ter gemeentesekretarie te Sint- Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 23 oktober 1986 De loco-burgemeester van Tholen, P. van Schetsen. Kondigden wij u vorige week al aan dat de nieuwe Thoolse ge- meentegids 1986-1987 aan het eind van die week en het begin van deze week zou worden bezorgd, thans moeten wij daarop te rugkomen. Omstandigheden buiten de gemeente en de uitgever om hebben gemaakt dat de gids pas deze week voor verspreiding beschikbaar komt. Als u de gids nu nog niet heeft ontvangen kan dat dus kloppen. Eind deze week of begin volgende week hebt u hem in ieder geval in huis. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 27 oktober 1 986 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De wethouders P. van Schetsen, L.J. Koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met één van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, tel: 01666-2955, toestel 215. De kinderboekenweek is weer voorbij. Voor de kinderen van het eiland Tholen blijft slechts de leu ke herinnering bestaan maar de jeugd van St. Annaland houdt er iets leuks aan over... De biblio theek daar gaat vanaf woensdag a.s. tussen 13.30 en 14.00 uur na enkele jaren (pauze) weer verder met een voorleesprogramma voor de kinderen tussen 4 en 7 jaar. Er bleek tijdens de kinderboeken week namelijk bijzonder veel be langstelling te bestaan. Er zal 29 oktober tevens een diapresentatie van het voor te lezen boek zijn. Voor de leerlingen van de Thoolse gemeenschap krijgt de boeken week een staartje in de vorm van een lezing door schrijver Evert Hartman. Klaasikaal heeft men enkele boeken van deze acteur ge lezen, die vandaag tijdens de twee bijeenkomsten in Tholen en St. Maartensdijk zullen worden besproken. Tholen: Woensdag 15 oktober was er een optreden van Bert Ernie. Deze bekende figuren uit Sesamstraat werden gespeeld door twee dames uit Bergen op Zoom en zij bezorgden de jeugd veel plezier. Er werden ook kijk dozen en boevenmaskers ge maakt. Bijna 50 jongens en meis jes genoten van deze boevenmid- dag. Donderdag werd de jeugd tot en met 11 jaar in Meulvliet verwacht maar de opkomst was niet zo groot. Toch werden er met deze 30 aanwezigen leuke spelle tjes gespeeld in boevensfeer. Scouting Heenetrecht was de or ganisator, Vrijdagmiddag brak een spannend moment aan: toen werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Kleurplaat 1. Marlies Selsig. 2. Xander van der Zande. 3. Daniëlle Altena. Kijkdoos: 1. Rosemarijn Uyl, 2. Mariëtte Krij ger, 3. Jens Kunst. Puzzel: Irene van der Meulen. Sint Maartensdijk: Woensdag middag was er in Haestinge een grote opkomst bij de boevenspel- middag. Vrijwilligers wisten de kinderen enkele uurtjes leuk bezig te houden. Vrijdagmiddag waren Bert en Ernie present. Het krioel de van kleine boeven tussen de boeken. Een groot succes voor de organisatie. De prijswinnaars kleurplaat: 1. Leander van de Berge, 2. Sander Muurling; 3. Monique Anthonisse. Kijkdoos: Mark van Bragt, 2. Nelieke Rip. Puzzel: Margje van der Werf. St. Annaland: Het blijkt, dat kin deren niet alleen graag t.v. kij ken, want de boevenspelmiddag was ook hier een trekpleister. Voorlezen is (soms) ook veel leu ker dan kastje kijken. Annemarie Schutte had een heleboel luiste raartjes toen ze voorlas: Roald Dahl's "De Tovervinger". Kijk doos: 1. Dominique Goedegebuu- re 2. Erik Jan Westdorp 3. Miran da Leemreyze. Kleurplaten: Ineke Menheere, 2. Arne van Vossen. Puzzel: Bianca Bult. Ook de uit- leenposten werden niet vergeten tijdens de Kinderboekenweek. In Stavenisse vertoonde Joke Noordzij op 15 oktober haar pop penkastvoorstelling. Het was voor de eerste keer in de nieuwe ruimte en het werd een geslaagde middag. iNPEfiBoexeNtvFeK 1904 In Poortvliet hadden de kinderen op 13 oktober al een optreden meegemaakt: 45 jongens en meis jes leefden mee met de verdrietige koningin. In Oud-Vossemeer in de Vossen kuil, kwam vrijdagmiddag het be kende t.v. duo op bezoek. Het optreden van Bert en Ernie,2 da mes uit Bergen op Zoom, is een bandparodie. Zij hadden ook hier veel aandacht bij de bijna 80 kin deren. Er waren zelfs maskers te kort, want er was volgens dhr. Vroege maar op zo'n 30 kinderen gerekend. Kortom: de kinderboe kenweek, boevenweek was een "crimineel" sukses. De streekvergadering van de N.C.V.B. werd woensdagavond georganiseerd door de afdelingen uit A.J. Polder en Poortvliet, die gezien de verwachte drukte, uitge weken waren naar Meulvliet in Tholen De belangstellenden kwa men uit Waarde, Oostdijk, Yerse- ke, Krabbendijke, Tholen, Poort vliet en A.J. Polder toen mevr. C. Verheuvel-Brand, (presidente Poortvliet) het welkomstwoord sprak. Zij begroette onder meer rayoncontactvrouwe mevr. de Looff uit Krabbendijke, het koor Crescendo uit A.J. Polder maar vooral E.O. medewerker Feike ter Velde. De samenzang werd op or gel begeleid door mevr. de Jager. Na samenzang volgde schriftle zing door mevr. Quist, presidente van A.J. Polder. Zij las Lucas 17:3-4. Aansluitend mediteerde zij op de bekende tekst "een ge loof als een mosterdzaadje". Na het zingen van enkele liederen van gez. 291 was het woord aan Feike ter Velde. Zijn thema was vergeving. Op een ontspannen, maar wel nadrukkelijke manier wist hij het thema aan de hand van vele voorbeelden uit Bijbel én praktijk over te brengen. "De Grote Verzoendag bij de Joden, Yom Kipur, is de dag dat 95% van de Joden naar de synagoge gaat. Iedere Jood weet immers dat vergeving samen hangt met verzoening. Een mens moet zich verzoenen met God voor hij ver geving krijgt. Vergeving is het grote geheim van de oplossing van veel menselijke problemen. Het helpt relaties te herstellen". Naar aanleiding van Psalm 32, een leerdicht van David gaf de spreker uitleg. "Daarin staat im mers dat de overtreding vergeven wordt, de zonde bedekt en de Er staan geen bedrijven te wach ten om zich op Tholen te vestigen totdat de gemeenteraad de pre mieregeling van 50 gulden per m2 heeft vastgesteld. Het Brabants Nieuwsblad meldde zaterdag: Tholense lokpremie werkt al, reeds vier nieuwe bedrijven op de stoep. Daarbij zou een kandidaat voor de Slabbecoornpolder bij Tholen zijn met 100 arbeidsplaat sen en drie kleinschalige bedrijven met 5-12 personeelsleden. "We hebben gelukkig meer dan vier contacten", zegt wethouder J. Versluijs, "maar er is nog geen naam te noemen omdat het alle maal in een pril stadium is. De kandidaat met 100 mensen oriën teert zich in verschillende plaatsen en daarbij is het plussen en min nen. Het is helemaal niet zeker, dat 't in het voordeel van Tholen uitpakt." De premieregeling is niet op ver zoek van één van de gegadigden in het leven geroepen. "In de denk tank, die op de gemeentesecretarie het wervingsbeleid regelmatig bespreekt, is de premie ter sprake gekomen. De regeling zal wel ef fect hebben, want in het verleden hebben we door het ontbreken van die premie meerdere bedrijven gemist." Wethouder Versluijs verwacht niet dat volgende week al het eerste verzoek voor de premie wordt in gediend. Daarvoor zijn de contac ten met de bedrijfskandidaten nog te beperkt. Voor de premie geldt een minima le oppervlakte van 500 m2 en de voorwaarde van 1 arbeidskracht per 100 m2. Boven de eerste 1000 m2 daalt de premie tot 40 gulden. Voor uitbreiding van bestaande bedrijven is het tarief 25 gulden. Heere de ongerechtigheid niet toerekent. Maar men moet na tuurlijk wel een Christen zijn- ie mand in wie Christus wöönt". Vele praktijkvoorbeelden van de ze E.O. medewerker klonken tij dens deze N.C.V.B. bijeenkomst als evangelie. Dat het voor som mige dames nog geen "evangelie" -figuurlijk bedoeld -was, bleek uit de vragen na de pauze. Hij tracht te deze zo overtuigend mogelijk te beantwoorden. Het ontspanningsgedeelte werd geleverd door het zangkoor Cre scendo uit A.J. Polder o.l.v. diri gent F. Breeman. Het koor zingt a capella en zij brachten de bezoe kers voor de pauze enkele reli gieuze liederen Uw trouw is groot, Heer van hierboven en Du Hirte Israëls. Na de pauze zong men eerst staande het Bondslied en daarna werden de vragen behandeld. Er mocht per afdeling één vraag worden ingeleverd. In deze mate had men daar echter geen gebruik van gemaakt. Mevr. Verheuvel bedankte Feike ter Velde voor zijn medewerking met een boeket. Crescendo zong daarna "Heim wee", "De Nacht", en "Die Vesper". Poortvliet verleende medewerking bij monde van mevr. J. Elenbaas-Tramper. Zij las een gedicht voor van A. Wagenaar- "Ik ben een zeiler". De koorleden kwamen nogmaals op hqt rijkelijk met planten ge tooide podium (dankzij de mede werking van de fa. van Dijke) en Want ze hebben een enorm assortiment. En bij Van der Ham weet ik zeker dat ik vakkundig advies krijg en uitstekende service. Trouwens, met Van der Ham's voor deelpas kreeg ik korting op m'n zonnebril met glazen op mijn eigen sterkte! Scherpenisse: dinsdag v.m. Hoge Markt Poortvliet: dinsdag n.m. Markt-Smidsstraat Stavenisse: woensdag v.m. v.d. Lek de Clercqplein Oud Vossemeer: donderdag v.m. bij het kruisgebouw St. Philipsland: vrijdag v.m. Voorstraat St. Maartensdijk: vrijdag n.m. Haven zongen toen nog "Gebet", "Be- nedictus", "Beate Mortui" en "Deutsche Messe". Het was een bijzonder mooi optreden en zij werden hartelijk bedankt voor hun medewerking. De jaarlijkse streekvergadering werd afgeslo ten met het zingen van gezang 293:1-3, waarna de presidente al len een goede thuisreis, maar vooral een gezegend verenigings jaar toewenste.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 5