Dijken en duinen Vierde lustrum van Maranatha Flipland GR0ENENDAAL Loop VOOr Nepal Provinciale staten vergaderen vrijdag 24 oktober, 10.00 uur, Aarde huilt in Meulvliet Open avond meidengroep Fotograferen bij het REC Dialectendag en regioboek Open dag Radio BZET Donderdag 16 oktober 1986 in de Statenzaal, Abdij 11, Middelburg. De vergadering is openbaar. Wie wil weten hoe het provinciaal bestuur werkt, kan dus komen kijken. IN BEIIOEP PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Aankopen Brandstoftanks Cultuur Ouderenzorg Werkgelegenheid Brandweer Rekening Abdij AGAATH IS VLOT MAAR SOMS EIGENWIJS... 'DetyuCd&t'Kofi van MIL-HEIJNS Zaterdagavond jubileumconcert in De Wimpel Op 12 januari 1966 besloot een groepje mensen in Sint Philipsland een zangvereniging op te richten. Op 16 januari waren 26 leden op de eerste repetitie aan wezig, waarmee de chr. gem. zangvereniging Marana tha was geboren. Twintig jaar later is mede-oprichter en eerste voorzitter M.A. Stols samen met vijf ande ren nog steeds lid. Die zes jubilarissen zullen tijdens het jubileumconcert zaterdagavond worden ge huldigd. uw betaalbare slaapadviseur in het centrum van Bergen op Zoon met alle grote merken zoals: AUPING PULLMAN ACOR PIRELLI NORMA VELDA LATTOFLEX DRAKACEL VREDESTEIN Kom langs voor prijs-opgaafPOTTERSTRAAT 48 Ook hoek Penstraat/Potterstraat TELEFOON 01640-34590 Symfonie orkest STEMMEN VAN LEZERS Sport gehandicapten Verkeerssituatie Tholen ABDIJ IEÜWS Provinciale staten wordt gevraagd veertig duizend gulden beschik- baar te stellen voor onderzoek naar de waterkeringen - de dijken en de duinen. De Zeeuwse waterschappen onderzoeken regelmatig de vooroe vers van de dijken en zij doen metingen op de stranden en in de dui nen. De uitkomsten worden gemeld aan provinciale waterstaat, waarna wordt bekeken of maatregelen moeten worden genomen om de kustwering op sterkte te houden. De waterschappen hebben voor hun onderzoek geavanceerde apparatuur. De vooroevers wor den met behulp van een peil- boot en echolood onderzocht en de dieptematen worden au tomatisch op een cassette band geregisteerd. De metingen van de duinen en het strand worden gedaan met luchtfoto grammen. De verzamelde gegevens wor den via de computer bewerkt en de gegevens worden vervol gens opgeslagen. Op die manier wordt inzicht verkregen in de ontwikkeling in de loop der ja ren. Ook kan ieder moment zichtbaar worden gemaakt hoe sterk de zeeweringen zijn en of zij nog op hun taak zijn be rekend. Aan de hand van de gegevens wordt verder bepaald hoe breed de strook aan de binnenkant van de duinen en dijken moet zijn, waarop niet mag worden gebouwd. De vrije strook is fei telijk gereserveerd om in geval van nood de zeewering aan de binnenkant te kunnen verstevi gen - aan de landkant dus. De provincie is van plan in de veror dening waterkering en waterbe heersing Zeeland zo'n bebou- wingsvrije strook op te nemen. De dienst getijdewateren van rijkswaterstaat heeft tot nu toe gratis medewerking verleend aan de bewerking van de gege vens. Gedeputeerde staten houden er rekening mee, dat voor die diensten in de toe komst betaald zal moeten wor den. Zij wijzen de staten erop, dat veel werk nu samenvalt met de dijkversterkingen, maar als alle dijken in 1990 op Delta hoogte zijn, moet de controle natuurlijk worden voortgezet. Vandaar het voorstel veertig mille uit te trekken om de be werking van de metingen te kunnen betalen. Provinciale sta ten behandelen het voorstel te gelijk met de provinciale begro ting en wel op 7 november. De derde kamer uit gedeputeer de staten houdt dinsdag 21 ok tober driemaal zitting. De eerste zitting begint om 10.00 uur. De heren S. de Vis ser en J.W. Moeleker uit Se- rooskerke (W) en de heer A. de Voogd uit Vrouwenpolder heb ben beroep aangetekend tegen de beslissing van het gemeente bestuur van Veere op hun ver zoek om reiskosten voor hun schoolgaande kinderen. De be zwaren kunnen mondeling wor den toegelicht. Ook het ge meentebestuur wordt in de ge legenheid gesteld zijn besluit toe te lichten. De tweede zitting begint om 10.30 uur en gehoord worden de heer H.W. Barentsen uit Big- gekerke en een vertegenwoor diger van het gemeentebestuur Zaterdag 25 oktober is de Loop voor Nepal. In minstens 25 dorpen in Zee land wordt een sponsorloop ge houden voor de actie Zeeland helpt Nepal. Al rond de driedui zend deelnemers, voornamelijk scholieren, hebben zich aange meld. De deelnemers zoeken in hun omgeving - bij familie, vrienden en kennissen - spon sors, die per af te leggen kilo meter een bedrag(je) betalen, bestemd voor het scholenpro ject in Nepal. De organisatie van de sponsor loop is in handen van Scouting Zeeland en plaatselijke vereni gingen. De scholen voor basis- en voortgezet onderwijs zullen hun leerlingen oproepen aan de loop mee te doen. Het actiebureau Zeeland helpt Nepal heeft een tekenwedstrijd uitgeschreven voor alle scholie ren in Zeeland. Het thema is "Help een handje met je voe ten". Te winnen zijn boeken. Vrijdag 7 november wordt de slotmanifestatie voor Nepal ge houden in de Concert- en ge hoorzaal in Middelburg. De Zeeuwse Koorschool, het Zeeuws Orkest, Zilte Swing, de Salt Lake City Band en een Indi ase sitargroep hebben hun (gra tis) medewerking toegezegd. De presentatie is in handen van zangeres Marie Cecile Moerdijk. Tijdens de slotmanifestatie wordt de totale opbrengst van de actie bekend gemaakt. van Valkenisse. Aan de orde is de verkoop van vuurwerk. De laatste zitting van de derde kamer gaat weer over reis kostenvergoeding voor scholie ren. Nu is het de heer M. Gerdes uit Scherpenisse die wordt ge hoord, evenals een vertegen woordiger van het gemeente bestuur van Tholen. De zitting begint om 10.50 uur. De Arob-commissie uit gedepu teerde staten houdt ook op dinsdag 21 oktober zitting en wel om 11.10 uur. De heer L.B. Verweij uit Sint-Jansteen heeft bezwaar gemaakt tegen de wei gering van gedeputeerde staten verklaringen van geen bezwaar te verlenen voor de bouw van een huis met garage aan de Heerstraat in Sint-Jansteen. Burgemeester en wethouders van Hulst hadden de verklarin gen ten behoeve van de heer Verweij aangevraagd. Alle zittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. THOLEN 20 okt. Clubavond aquariumver. Labeo 21 en 28 okt. Bijeenkomst ANIB, Meulvliet, 14.00 tot 17.00 22 okt. Sportinstuif ex- hartpatiën, Meulvliet 21 - 22 u. 22 okt. Bijeenkomst natuurver, over paddestoelen, 't Koffiehuys, 19.30 u. 23 okt. Open avond Thoolse mei dengroep, 19-21.30 u. Meulvliet 24 okt. Documentaire: Het is de aarde die huilt, (op initiatief van Vredesplatform), 20.Ï30 u. Meulvliet. 25 okt. Excursie natuurvrienden naar Dassenberg (excursie) 9.00 uur 25 okt. Open ochtend Montesso rischool, 10-12 u. 28 okt. 14.30 u. bloemschikmid dag in Ten Anker voor mensen met m.s., begeleiders en contact personen. SCHERPENISSE 16 okt. Fancy fair Ten Anker, 14.00 tot 21.00 u. 26 okt. Viswedstrijd om de toltro- fee, 20.30 u. Zeedijk 30 okt. Bijeenkomst Plattelands vrouwen, 19.30 H.Huis (snackde monstratie) SINT MAARTENSDIJK 21 okt. Bijeenkomst plattelands vrouwen, spreker is dhr. Kramer (architect), 19.45 u. Haestinge 1 nov. Concert Fijnaarts jeugdor kest en The. first fenders big band, Haestinge, 10 u. SINT ANNALAND 23 okt. Verg. studiever. Calvijn in verg. geb. Geref. Gem., 19.30 u. Spreker dhr. Stam (narcoticabri gade Dordrecht). 25 okt. Fancy fair, Sakofahal OUD VOSSEMEER 18 okt. Jubileumtoernooi O.V.J.V., Vossenkuil, 14 u. 22 okt. Bingo ANBO in Vos senkuil 4 nov. Bijeenkomst plattelands vrouwen, Vossenkuil, spreker is dhr. Schrauwen (poelier). SSINT PHILIPSLAND 18 okt. Jubileumuitv. zangver. Maranatha, 20 u. De Wimpel BERGEN OP ZOOM Elke vrijdagavond bal voor al leenstaanden in Den Hollandsche Tuyn, Huybergschestraat 14. Aan vang 20.30 uur 21 en 28 okt. ANWB Cursus pech onderweg tot 17 nov. Expositie Marinus van Beek, beeldhouwer, Markie zenhof 18 okt. Theatervoorstelling De Spaanse Brabander door het Nieuw ensemble raamtheater, 20.15 u. Stoelemat 19 okt. Koffieconcert Amster dams gitaartrio, 12 u. Markie zenhof Tot 2 nov. Expositie van Noord- Brabantse schilderkunst periode 1960-1975, di. t/m zo. 14 tot 17 u„ Markiezenhof film 4- film film ROXY 1: The Karate kid 2 - a.l. do, vr en za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. ROXY 2:Poltergeist 2 - 16 jr. do, vr en za 14, 19 en 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. CINEMACTUEEL l:The color purple - a.l. do, vr en za 14 en 20 u., zo 14, 17 en 20.30 u., ma, di, wo 20 u. CINEMACTUEEL 2:Top gun - a.l. do, vr en za 14, 19 en 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. CINEMACTUEEL 3:Jewel of the nile - a.l. do, vr en za 14, 19 en 21.30 u„ zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. Op "initiatief van het Vredesplat form Tholen wordt vrijdagavond 24 oktober om half negen in het jeugdhonk van Meulvliet de film 'Het is de aarde die huilt' ver toond. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar of bij Nel Rogge band, Ten Ankerweg 66, tel. 2106 of bij Pieter Mulder, Markt 13, tel. 3832. De organisatoren spreken over een 'indrukwekkende documentaire'. "De Westerse mens heeft zich in een geleidelijk proces vrijgemaakt van de natuur. We staan er niet al leen los van, maar ook boven. Via het leven en de inzichten van de Indiaanse cultuur en hun kijk op onze cultuur wordt een antwoord gezocht op de vraag, hoe het komt dat de Westerse mens zich zo wei nig gevoelig toont voor de verwor ding van onze natuur. Het resul taat zou misschien kunnen zijn, dat wij niet zozeer de Indianen, maar onszelf wat beter begrijpen. Problemen als zure regen en kern wapens zijn zeer ingrijpend. Daarvoor zijn "geen eenvoudige antwoorden. Het is de vraag of dezelfde manier van leven, weten schap en produktie, die ons in moeilijkheden heeft gebracht, ook bij machte zal zijn het tij te keren", aldus het Vredesplatform Tholen. De Thoolse meidengroep houdt donderdag 23 oktober in het jeugdhonk van Meulvliet een open avond van zeven uur tot half tien. Met name meisjes vanaf zestien jaar zijn welkom. Jongens heeft men liever niet. De film 'Kom nou' wordt vertoond en daarnaast is er nog een 'gekke modeshow'. Staten vergadering Het dagelijks bestuur van de provincie (gedeputeerde staten) doet verslag van de grondaan kopen die het in het eerste half jaar van 1986 heeft gedaan. Het gaat om grond die nodig is voor de aanleg van autowegen en fietspaden. Totaal werd ruim zeven hectare gekocht voor een kleine anderhalve ton. De staten wordt gevraagd 2,2 ton beschikbaar te stellen voor de vervanging van brandstof tanks bij gemalen. Die tanks, bij de gemalen Campen, Waarde, De Valle, Boreel, Prommelsluis en het gemaal in Cadzand, moe ten de dieselgemalen van brandstof voorzien in oor logstijd. Alle tanks moeten ka- thodisch worden beschermd en bij enkele moeten de leidingen ook worden vervangen. Het Seminarie voor Nederland se taalkunde en Vlaamse dialek- tologie werkt aan de samenstel ling van een woordenboek van de Vlaamse dialecten. Onder deel zullen zijn de Zeeuws- Vlaamse dialecten. Het Semina rie is verbonden aan de faculteit der letteren en wijsbegeerte van de Rijksuniversiteit in Gent. Voorgesteld wordt het werk met terugwerkende kracht te subsidiëren, ingaande 1985. Het gaat om tweeduizend gul den per jaar. Voor de restauratie van molens in Kruiningen, Rilland, Zierikzee en 's-Heer-Arendskerke wordt van de provincie in totaal een subsidie van 3,2 ton gevraagd. De staten wordt geadviseerd die uit het monumentenfonds te betalen. De stichting Behoud onderwa- terschatten in Zeeland krijgt, als de staten ermee instemmen, tienduizend gulden subsidie.43e stichting heeft zich ten doel gesteld monumenten onder wa ter te beschermen en het duiken naar zulke monumenten te coördineren. Het Koninklijk Zeeuwsch ge nootschap der wetenschappen heeft in april in Middelburg het tiende Benelux-congres voor de geschiedenis der wetenschap pen mede georganiseerd. Er is een congresbundel gemaakt en daarvoor wordt een subsidie van vijf mille verstrekt. De vereniging Stad en lande van Schouwen-Duiveland wil vol gend jaar een boekje maken over veldnamen in Dreischor en de Gouwe Polder. Aan de pro vincie wordt een bijdrage ge vraagd en het voorstel is een subsidie van f 2.500, De stichting Zeeuws biologisch museum, die is opgegaan in de Zeeuwse museumstichting heeft een tekort van ruim 26 mille. De staten wordt voor gesteld dit tekort te dekken. Voor de restauratie van het schilderij "De berenning van Aardenburg" wordt voor gesteld een subsidie van der tienhonderd gulden uit te trekken. De vereniging Vrienden van het stedelijk museum Vlissingen hebben de provincie een bijdra ge gevraagd in de restauratie kosten van het scheepsmodel "De Tromp". Het gaat om een bedrag van vijf mille. Provinciale staten spreken zich uit over het plan voor de bejaar denoorden, waarin het beleid in de ouderenzorg tot 1991 wordt uitgestippeld. Uitgangspunten zijn, dat de bejaardenoorden in Zeeland hun huidige aantal plaatsen houden en dat ouderen zolang mogelijk in de gelegen heid worden gesteld zelfstandig te wonen. Als nieuwe bejaar denoorden moeten worden ge bouwd, dan is de ideale grootte tussen de 60 en 115 plaatsen. De staten krijgen ook Öe veror dening op de bejaardenoorden in Zeeland voorgelegd en de verordening voor de instelling van een klachten- en geschillen commissie voor bewoners van bejaardenoorden. In de eerste verordening zijn regels opgeno men ter bescherming van de persoonlijke levenssfeer van ouderen, die in een bejaarden oord wonen. In Zeeland zijn vier werkgele genheidsprojecten, waar lang durig werklozen werken. Het gaat om de spoorlijn Goes- Borssele, de houtwallen in het natuurmonument Kop van Schouwen, herbestrating in Sas van Gent en voorzieningen Bal- kengat/Dokhaven in Middelburg (het Vitrite-project). De vier werken leveren 58,2 manjaren werk op voor langdurig werklo zen. De projecten worden te- rugploegprojecten genoemd, omdat voor de medewerkers geen uitkeringen hoeven te "worden betaald. Zeeland krijgt uit het rijksgeld ruim 2,8 miljoen gulden. De staten wordt voor gesteld dit aan de projecten te besteden, evenwel met uitzon dering van de Kop van Schou wen, want dat wordt uit een an dere rijkspot (van het ministerie van landbouw en visserij) betaald. Volgens de Brandweerwet moeten provinciale staten aan wijzen welke gemeenten geza menlijk een brandweer moeten hebben: de regionale brand weer. Voorgesteld wordt de re gionale indeling, zoals die al tot stand is gekomen in Zeeland te handhaven. Voor de regio Noord- en Midden-Zeeland moet evenwel uitbreiding vol gen met de gemeenten Sint Phi- lipsland, Tholen en Reimers- waal. Voor Sint Philipsland en Tholen gaat het om een zuiver formele zaak, want de gemeen ten hebben - naar tevredenheid - afspraken met de gemeenten in West-Brabant over hulpverle ning bij brand. plex is ruim 7,8 miljoen gulden nodig. Het complex wordt ver der in gebruik genomen door de provincie voor kantoorruimte. Ook de verbouwing van de sta tenzaal moet uit het krediet worden gedekt. De staten wordt tegelijk voorgesteld de panden Nieuwstraat 27, Sint Pieterstraat 31 en 33 en Dam 71, alle in Middelburg en in ge bruik als kantoorruimte, te verkopen. De provincie heeft in 1985 ruim twee miljoen gulden overge houden op de begroting. Dat blijkt uit de rekening over dat jaar. De staten wordt voor gesteld de rekening vast te stel len en het batige saldo toe te voegen aan de algemene reser ve van de provincie. In de be groting voor 1987 zal het over schot worden besteed. Ook de jaarstukken van de provinciale stoombootdiensten over 1985 zijn gepresenteerd. De staten wordt voorgesteld de jaarstuk ken vast te stellen. Alle besluiten vallen in de sta tenvergadering van 24 oktober, te beginnen om tien uur 's morgens. m Voor verbouw, aanpassing en herinrichting van het Abdijcom Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 En dat kostte haar een paar nieuwe contactlenzen. "Zachte contactlenzen kun nen nauwelijks uit het oog vallen. Dat maakt ze ge schikt voor alle sporters. Zelfs bij douchen kun je ze inhouden." Dat had OPTI CIEN VAN MIL-HEYNS gezegd. Maar ook: "NIET bij ZWEM MEN. Onder water met ogen open. Dan kunnen ze wegspoelen." Agaath had de oren dicht voor deze raad en daad onder water de ogen open... Toen doken de con tactlenzen óók onder en ble ven weg. Dus niet doen als Agaath. BERGEN OP ZOOM Wouwsestraat 8 Advertentie I.M. Woensdag begint het Regionaal Educatief Centrum (R.E.C.) een cursus fotografie in Radda Bar- nenstraat te Sint Maartensdijk. Docent Wim Hogenwoning zal de deelnemers veelal individueel be geleiden met de zwart-wit fotogra fie op kleinbeeldfilms. Hij zal de mogelijkheden van de camera, de lichtgevoeligheid, het leren kijken, gevoel voor compositie, beeldkeu ze en vlakvuling belichten. Ook de donkere-kamer-technieken, zo als ontwikkelen van de film en het maken van afdruken komen aan de orde. De cursus is zowel voor beginners als voor gevorderden van 19.00 tot 22.00 uur. De vereniging zingt hoofdzakelijk christelijke liederen, maar gaat ook een wat algemeen, wereldlijk, genre niet uit de weg. Op dit mo ment richt men zich wat op wer ken uit de 15e, 16e en 17e eeuw (renaissance en barok). Marana tha nam in haar bestaan regelma tig deel aan concoursen, aanvan kelijk in Nijmegen en nu nog steeds in Middelburg. Bij het tweede en derde lustrum werden concerten verzorgd en in 1974 werd de elpee 'Maranatha zingt' uitgebracht. Het koor verzorgt uitvoeringen voor een breed pu bliek, sinds vijf jaar onder leiding van dirigent C.L. van Dis. In het begin van de zeventiger ja ren telde het koor 37 leden, maar na de afsplitsing van Soli Deo Gloria, zijn er nu 25 actieve leden, die wekelijks in het jeugdgebouw van de hervormde gemeente repe teren. Met name de tenorpartij van Maranatha zou nog aanvul ling kunnen gebruiken. Het koor gaat enkele drukke maanden tege moet, want na de jubileumuitvoe ring staan nog een jaarconcert in Dinteloord en twee kerstuitvoerin gen op het programma. BETAALBAAR SLAAPCOMFORT j IJ Ml Advertentie I.M. Zaterdagavond om acht uur opent voorzitter M.E. Feleus het jubi leumconcert, waaraan behalve Maranatha het Westbrabants Symfonie orkest met dirigent C. Vervaart medewerking verleent, alsmede organist Flip Veldmans uit Steenbergen en soliste Cocky Stuart (alt) uit Bergen op Zoom. Burgemeester T.A. Vogel sluit het concert in De Wimpel, waar ie dereen welkom is om het jubile rende Maranatha te beluisteren. Het regioboek 'Dialect op Tholen en St. Philipsland' zal zaterdag officieel worden aangeboden tij dens de Zeeuwse Dialectendag in de Vroone te Kapelle. Een beperkt aantal exemplaren zal op 't nip pertje klaar zijn, maar belangstel lenden zullen nog even geduld moeten hebben. Het boek is sa mengesteld door E.J. van den Broecke-de Man en de uit St. An- naland afkomstige A.A. Krijger- Goedegebuure. De uitgave telt zo'n 200 pagina's, ge! llustreerd met foto's en tekeningen. Een af beelding van de monumentale boerderij van A.A. Geluk uk St. Annaland siert de omslag. Voorzitter van de Zeeuwsche Ver- eeniging voor Dialectonderzoek is de uit Poortvliet afkomstige ir. M.A. Geuze, 's Middags is er een voordracht van Bonnie Joosse en Gré Hoogedeure uit Tholen, geti teld d' Overkante. In Tholenderwijs is het aangege ven: de eerste sportavond voor li chamelijk gehandicapten is in Tholen gehouden. De eerste vier weken is de deelname gratis. Jam mer voor alle Anib-leden die ver stek lieten gaan in de sporthal Meulvliet. Een dergelijk evene ment is voor herhaling vatbaar. Kom Anib-vrienden, laat ons met 8 mensen niet in de kou staan. Er zijn toch ruim 150 leden en voor elk lid is er een vorm van ontspan ning. Veel werk is er door ons bestuur voor gedaan om tot deze mogelijkheid te geraken. Dank baar zijn wij, dat er steun werd verleend door Marijke v/d Kroft en de dames van Olympia te Tho len. Ook dank aan dhr. v.d. Heu vel die met nog enkele personen belangstelling hebben getoond. N.P. van Zetten A. Crijnssenstr. 37 Tholen Nog niet gehinderd door mijn ge vorderde leeftijd, heb ik het ge noegen dagelijks een rondje door Tholen te wandelen of te fietsen. Werd Tholen vroeger ontsierd door kaalslag en verkrotting, het geen minder wordt, dan wordt het nu, wat mij iedere keer weer op valt, getroffen door chaotische verkeerstaferelen. Om een voorbeeld te geven: be vindt men zich omgeving Markt en moet men voor boodschappen e.d. op de Beestenmarkt, Hoogstraat zijn, dan dient men in een tijd van bezuinigingen een economische route te volgen. Na melijk via de Markt, Katholieke kerk, hoek Venkelstraat het Pau- linastraatje in naar de Bosstraat en dan Kaay, Wal, Eendrachts- weg kan men de plaats van be stemming bereiken. Alleen nog even parkeergelegenheid zoeken, maar daarvoor moet men terug naar de Bosstraat. (Vracht)auto's mogen de Botermarkt, Kerkstraat, Bakstraat en Visstraat niet meer in omdat de bewoners er zo'n last van hebben. In het Paulientje enz. wonen blijkbaar geen mensen en op het friemelhoekje bij de Katholieke kerk kunnen toch nóóit 2 vracht- auto's elkaar passeren? Terecht heeft onze nieuwe burge meester er op gewezen, dat het drankgebruik in het gemeentehuis in Smerdiek minder moet, want wie zo'n verkeerscirculatieplan heeft bedacht, moet wel erg diep in het glaasje gekeken hebben. Als alternatief wil ik hierbij aan voeren om de verkeersaders Bo termarkt en Kerkstraat weer in benedenwaartse richting open te maken, maar dan met verkeers drempels. Verder parkeerruimte op de Markt te creëren en Stoofstraat naar boven toe open. Brug- en Hoogstraat in 2 richtin gen toegankelijk. Ook kan men na het afsluiten van het Tholense Gat de dijk tegenover het viske- perk, Kaaij, Visstraat openma ken, zodat er een ontlasting van verkeer plaats kan vinden richting parkeerterreinen Contre 'd Escar- pe en handelshaven. De sportvis sers zijn daar dan weg. Hopend binnenkort een verbeter de verkeerssituatie te mogen aan schouwen. J. van Oost (oud bakker) Ten Anker K 107 Ten Ankerweg 32 Tholen De stichting Bejaarden- en Zieke nomroep Tholen e.o., die zich pre senteert onder de naam 'Radio BZET', organiseert zaterdag een open dag in de grote zaal van be jaardencomplex Ten Anker te Tholen. Het doel van de stichting is: 1. Het verzorgen van radio programma's (in de toekomst ook t.v.) in de instellingen voor zieken en bejaarden in de regio' Tholen, Sint Philipsland en Nieuw Vosse- meer. 2. Het verzorgen van het ge luid bij ontspanningsactiviteiten in de aangesloten instellingen. 3. het brengen van gesproken regio naal nieuws voor blinden, slecht zienden en ouderen door middel van wekelijks te verstrekken ge luidscassettes. Tijdens de open dag kunnen be langstellenden 's middags het radio-team aan het werk zien met een directe uitzending (belangstel lenden kunnen een stemtest doen) en 's avonds is er een sound-mix wedstrijd. Deelnemers voor de wedstrijd moeten afkomstig zijn uit de re gio, moeten 2 a 3 nummers zingen en 1 liedje dient Nederlandstalig te zijn. Men kan zich elke dins dagochtend en woensdagavond opgeven tijdens opnamen van BZET in Ten Anker.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7