THOLENDERWIJS Verkiezingen waterschap 'Beleggen boeiende hobby, maar we doen 't rustig aan' PAS OP!! BIETENCAMPAGNE SLIPGEVAAR Gebrek aan animo of vertrouwen? informatierubriek van de gemeente tholen NIEUWE REGELING GELDELIJKE STEUN OUDEREN BIJ VERHUIZING TWEE NIEUWE KREATIEVE KURSUSSEN VAN R.E.C. IN THOLEN EN OUD-VOSSEMEER MILIEU-MEDEDELINGEN KWALITEIT VAN OUD PAPIER LOOPT OPNIEUW TERUG SUBSIDIEREGELING HUISVESTING GEHANDICAPTEN GEWIJZIGD Beleggingsstudieclub Tholen/Sint-Philipsland Beurs weer kalm In alle lagen feursbVoeUoP Herstel international DE NIEUWE GEMEENTEGIDS IS UIT!! Chauffeurs onderscheiden Donderdag 16 oktober 1986 DE EENDRACHTBODE Zaterdag 1 november 1986 Aanvang 20.00 uur Gemeenschapscentrum "Haestinge" Sint-Maartensdijk HET FIJNAARTS JEUGDORKEST en THE FIRST FENDERS BIG BAND medewerk(st)er District I District III District V Beleggen is populair, maar om er succes mee te hebben, moet je wel goed op de hoogte zijn, staat er in een advertentie van een beleggersblad. Het is een fascine rende, maar serieuze hobby, zegt een beleggingsadviseur in zijn wekelijks radio praatje. Dhr. K. Koetsdijk, die een cursus 'geld verdienen op de effectenbeurs' sa menstelde, stelde in een gesprek ter gelegenheid van zijn gouden jubileum, dat het geld voor het oprapen ligt. i„ herstel ^Damrak weinig bevlogen beurshandel heel kalm Wereldgebeuren ongeanimeerd stort in £(,///ïïra* afyvzeht0 :etsfc°£eT S V._ts onder druk Beurs blijft stijgen^Damrak.vIoorzichItip h'V^ Beurs ruikt weekend Coach Puur materieel Zeer actief Schade en schande SPREEKUUR B. EN W. Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 5 Sint Maartensdijk Tel 01 666-2955 Sinds 1975 bestaat een regeling die het mogelijk maakt geldelijke steun te verlenen aan ouderen die verhuizen. Doel van de regeling is de bevordering van de doorstroming, met dien verstande, dat wordt beoogd dat goedkope en grote woningen voor de woning markt beschikbaar komen. Deze regeling is per 1 juli 1 986 ingetrokken en vervangen door een nieuwe regeling, die is toegespitst op verhuizing van ouderen naar kleinere huurwoningen. Om een groter effekt van de regeling te bereiken heeft de staatsse cretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke ordening en Milieube heer, de heer Brokx, de doelgroep vergroot door: - verhoging van de huurprijs van de te verlaten woning; - verlaging van de leeftijdsgrens; - aanpassing van de voorwaarden m.b.t. de omvang van de te verlenen en de nieuw te betrekken woning. De nieuwe subsidievoorwaarden a. De huurprijs van de te verlaten woning De huurprijs van de woning die wordt verlaten, mag niet meer bedragen dan f 375,— per maand. Dit was in de oude regeling f 300, Onder de huurprijs wordt verstaan de zogenaamde subsidiabele huur, die wordt gehanteerd bij de bepaling van de individuele huursubsidie. b. De leeftijdsgrens In de oude regeling was sprake van een leeftijdsgrens van 65 jaar. Gebleken is dat de veranderingen in levensomstandighe den doorgaans aloptreden vóór het 65ste levensjaar. Als gevolg hiervan neemt onder andere het aantal één- en tweepersoons huishoudens vanaf het 60ste levensjaar aanzienlijk toe. Beslo ten is dat in dit verband onder een oudere wordt verstaan een huurder die de leeftijdsgrens van 60 jaar heeft bereikt. c. De nieuw te betrekken woning Ten aanzien van de te verlaten en de nieuw te betrekken wo ning zijn in de nieuwe regeling twee voorwaarden opgenomen: -Indien de woning, die wordt verlaten, vijf kamers of meer be vat, dient de woning, die wordt betrokken, tenminste twee ka mers minder te bevatten. -Indien de woning, die wordt verlaten, vier kamers of minder be vat, dient de woning, die wordt betrokken, tenminste één ka mer minder te bevatten. Het subsidiebedrag De te verstrekken bijdrage ineens bedraagt maximaal f 3000,— per verhuizing. Overigns deelde de staatssecretaris wel mede dat in het kader van de beheersbaarheid van de overheidsuitgaven de regeling tijdelijk buiten gebruik kan worden gesteld. Tot slot Indien u meent voor een bijdrage ineens in aanmerking te ko men,kunt u daarvoor kontakt opnemen met het buro Volkshuisves ting van de gemeente Tholen, tel. 01666-2955, tst. 135. Op dit buro is men ook gaarne bereid u nader te informeren. Het Regionaal Educatief Centrum Tholen start dinsdag 21 oktober een kursus 'werken met klei' in "de Vossekuil" te Oud- Vossemeer. Klei is een prachtig materiaal om ruimtelijke vormen mee te maken. Deze cursus is erop gericht deelnemers kennis te laten maken met de technische mogelijkheden van dit materiaal en de elementen waaruit boetseren bestaat. Tevens biedt deze kursus gelegenheid kennis te maken met de Kunstzinnige Vorming, ledereen is welkom! Enige kennis van het werken met klei is niet noodzakelijk. De eerste les is op dinsdag middag 21 oktober van 13.30 uur tot 1 5.30 uur. De kursus duurt 12 weken. De kosten zijn f 60, In de "Meulvliet" wordt na de herfstvakantie een kursus gestart onder de titel "vrij weven op raam". Ook dit is een kursus voor be ginners die eens kennis willen maken met het weven. In 12 weken worden twee elementen van het weven behandeld, te weten kleur en struktuur. Er zullen verschillende weefsels wor den gemaakt met zelfgeverfde garens op zelfgemaakte ramen. Ook worden collages gemaakt die als ontwerp zullen dienen. Deze kur sus zal verzorgd worden op de maandagmiddag van 1 3.30 uur tot 15.30 uur. De kosten zijn f 135, Indien u belangstelling heeft voor deze kursus, dient u zich eerst telefonisch aan te melden 01660-3194 bij ons kantoor Molenvlietsedijk 5a te Tholen tussen 14.00 uur en 16.00 uur. In de loop van de maanden oktober en november zullen er nog twee kursussen bij komen: 'werken met textiel' in de "Meulvliet" en 'fotografie' in Sint Maartensdijk. Wanneer u belangstelling heeft voor deze kursussen kunt u zich alvast telefonisch aanmel den. U ontvangt dan een uitgebreide folder met alle benodigde in formatie. De werkgroep "Uit op Tholen" presenteert het optreden van: Het Fijnaarts jeugdorkest bestaat uit circa 90 leden. Dit blaasorkest heeft een wel zeer bijzondere bezetting. Het is namelijk noch een harmonie- noch een fanfare-orkest. Het repertoire omvat muziekstukken zoals de ouverture Dichter und Bauer, maar ook marsen zoals de Florentiner mars. The First Fenders Big Band telt ongeveer 30 leden en is vorig jaar in München uitgeroepen tot een van de beste jeugdblaa- sorkesten van Europa. Op het repertoire staan onder meer Tiger Rag, Opus One en Gonna Fly Now. Voor de liefhebber belooft zaterdag 1 november een muzikale happening te worden. Entreeprijs: f 5,—. Voorverkoopadressen: H. Nieuwenhuis, Markt 28 te Tholen, tel. 01660-2363. V.V.V.-kantoor te Sint-Maartensdijk, tel. 01666-3771. Op het buro algemene zaken en welzijn van de afdeling al gemeen bestuur en Welzijn kan een voor 32 uur per week worden geplaatst. Aanstelling zal voorlopig plaatsvinden in tijdelijke dienst. Funktie-eisen: het bezit van het diploma MAVO. (D-nivo). Rang en salaris: De funktierang is bepaald op die van schrijver A. Salaris aanlooprang min. f 1680,84 max. f 1967,16 bruto p.m. Salaris funktierang min. f 1718,74 max. 7 2161,68 bruto p.m. Beneden de leeftijd van 21 jaar wordt jeugdaftrek toe gepast. Informatie bij de heer J.H. de Kok, burochef algemene za ken en welzijn, tel. 01666-2955. Sollicitaties te richten aan het kollege van burgemeester en wethouders vóór 25 oktober 1986. Kringlooppapier spaart hele bossen uit In onze gemeente houden diverse verenigingen en organisaties zich bezig met het ophalen van oud papier. Op zich een heel goede zaak. Enerzijds worden de verenigings- en clubkassen versterkt met het geld dat het oud papier opbrengt, anderzijds wordt voorko men dat onnodig bossen moeten worden gerooid omdat het opge haalde oud papier terug in omloop wordt gebracht. De recycling (terug in omloop brengen) van oud papier is echter al leen mogelijk als de kwaliteit ervan redelijk is. Wij ontvangen van de Thoolse ophalers wederom klachten over de terugloop van deze kwaliteit. In het oud papier wordt o.a. veel plastic aangetroffen, melk- en yoghurtkartons die nog niet helemaal leeg zijn, nog natte papieren plasluiers om nog maar te zwijgen over de kartonnen do zen die van boven gevuld zijn met oude kranten en voor het restant met huisvuil. Wij doen een ernstig beroep op de inwoners van Tholen het oud pa pier wat zorgvuldiger aan te bieden. En als u dat gedaan hebt, zorgt u er dan ook voor dat de wind geen vrij spel krijgt zodat na afloop van een oud papierronde de gemeentelijke plantsoenen en de tui nen van particulieren vol liggen. Sluit de aangeboden dozen met de deksels goed af of bindt het oud papier met touw zodanig vast dat de wind er geen vat op krijgt. Namens vele vrijwilligers, bedankt voor uw medewerking. Per 1 augustus j.l. is de subsidieregeling huisvesting gehandicap ten eenvoudiger geworden. De procedure bij kleine aanpassingen wordt korter. De bevoegdheden van de gemeente bij de uitvoering van de regeling zijn vergroot. Belangrijke wijzigingen - Voor eenvoudige in de regeling genoemde voorzieningen die niet duurder zijn dan f 2000,— is voortaan geen advies van de GMD (Gemeenschappelijke Medische Dienst) meer nodig. Hier toe behoren onder andere: - beugels in toilet en douche, - raamopener, - dovensignalering bij voordeur. - De gemeenten mogen zelf beslissen over de toekenning van subsidie voor aanpassingen als de kosten hiervan niet meer zijn dan f 1 5.000, Deze grens lag bij f 6.000, Zijn de kosten hoger dan f 15.000,— dan moet eerst het Ministerie van Volkshuisvesting hiervoor goedkeuring verlenen. - Wanneer verhuisd wordt naar een meer geschikte of beter aan pasbare woning, kan een bijdrage ineens voor verhuis- en in richtingskosten worden toegekend. Nadere informatie Op het buro Volkshuisvesting van de gemeente-sekretarie is men gaarne bereid u nader te informeren over de Subsidieregeling huis vesting Gehandicapten, tel. 01666-2955, tst. 137. kandidatenlijst van dhr. Boonman uit Oud-Vossemeer en later door de veehouders Wielaard uit Stave- nisse en Van der Slikke uit Tho len, die voor hun bedrijfstak meer invloed wensten. Er zijn ook dertig kandidaten die helemaal niet meer in spanning zitten omdat ze bij enkele kandi daatstelling gekozen zijn of eerste, tweede of derde reserve worden. Daar is namelijk overal maar één lijst ingediend. District I gebouwd: nieuweling P.K.M. Stouten uit Stavenisse en reserve C.J. Breure uit St. Maar tensdijk. Waterkwaliteit huishoudelijk: zit tende hoofdingelande mevr. J.A. Snoep-Overbeeke uit St. Anna- land en als reserve mevr. M.G. Walraven-Wielaard uit Stavenisse. Ongebouwd: 1. J.J. v.d. Slikke, Tholen(zittend) 2. J.J. Goense, Tholen(zittend) 3. H. van Westen, Poortvliet(zittend) 4. D.M. Gil- jam, Poortvliet(zittend) 5. G.L.D. Gaakeer, Oud-Vossemeer(nieuw) en de reserves A. Abrahamse, (oud-hoofdingelande op Walche ren), M. Burgers en M.D. Geuze, alle drie uit Poortvliet. Gebouwd: 1. M. Bijl(zittend) en de reserves C.G. Visser en J.W. van Dijke, alle drie uit Poortvliet. Waterkwaliteit huishoudelijk: 1. mevr. A.J. Nortier- Rijstenbil(nieuw) als opvolgster van mevr. B.M. Mullié-Eilander en de reserves mevr. S. Geene- Seinen en mevr. M.J. Krijger- Speijer, alle vier uit Poortvliet. Waterkwaliteit industrieel: J.K. Elenbaas uit Poortvliet(zittend) met M.A. van Beek uit St. Anna- land als reserve. Ongebouwd: 1. A.G.M. Wisse, Anna Jacobapolder 2. A.A. van Nieuwenhuijzen, Anna Jacoba polder 3. B. Vermuë, St. Philips- land 4. C. Wagemaker, St. Philips- land(alle vier zittende hoofdinge landen) 5. L. de Oude, St. Philips- land(nieuw) en als reserve J. van Strien, Anna Jacobapolder. Gebouwd: T.A. Vogel(zittend) en mevr. J.P.A. de Kok reserve, bei den uit St. Philipsland. Waterkwaliteit huishoudelijk: C.M.M. de Greef(zittend) en P.C.A. Versluijs als reserve, beiden uit St. Philipsland. "Enkele jaren geleden zag het ernaar uit, dat de belangstelling voor de verkiezing van waterschapsbestuurders zo groot zou worden, dat men massaal naar de stembus zou gaan. Dat is niet bewaarheid geworden", zegt dijkgraaf I.G Hage. "In ons waterschap is slechts in één district voor één belangen groep verkiezing nodig. Enerzijds is dit misschien een gebrek aan belangstelling, anderzijds bevestigt men op deze wijze het vertrouwen in het functioneren van de waterschappen. Zou men ontevreden zijn over de taak uitoefening, dan trok men massaal naar de stembus om daar verandering in te brengen. Dat dit niet gaat gebeuren, zegt mij genoeg. De mening van het provinciaal bestuur, dat er verandering moet komen in het Zeeuwse waterschapsbestel, staat daarmee dan ook volkomen haaks op de publieke opinie. Dat wordt hier dui delijk aangetoond en ik vind, dat de heren politici dat signaal moeten oppakken. Ze weten nu hoe de bevolking denkt en kun nen daarmee terdege rekening houden bij de besluitvorming aangaande een mogelijke reorganisatie van het waterschaps bestel", aldus de Thoolse dijkgraaf Hage. "In alle lagen van het Neder landse volk kennis te laten ne men van beurs- en bankwe zen, zodat men zelf met meer kennis van zaken kan beleg gen in allerlei fondsen, zowel nationale als internationale", zo luidt de algemene doelstel ling van de Nederlandse Cen trale Vereniging van Beleg- gingsstudieclubs(NCVB). De belastingwetgever geeft er de mogelijkheden voor met een divi dendvrijstelling van 1000 of 2000 (per echtpaar) gulden en be lastingvrije koerswinsten. Ook op Tholen en St. Philipsland komt er steeds meer belangstelling voor beleggen, zo blijkt uit de jaarvergaderingen van de coöpe ratieve banken. Ruim anderhalf jaar is inmiddels ook de twintig leden tellende beleggingsstudie club 'Het getij' aan het werk. Dat was het gevolg van een be richt in de E.B. van december 1984 over de Nederlandse Centra le Vereniging van Beleggingsstu- dieclubs(NCVB) en dan met name de activiteiten in Zeeland. Mevr. L.C. Korndörffer-Dull tot Bac kenhagen uit Middelburg ontving 24 januari 1985 dertien belang stellenden in de Stadsherberg te St. Maartensdijk die op het be richt hadden gereageerd en de be leggingsstudieclub Tholen/ St. Philipsland was een feit. Inmid dels zijn er al 29 in Zeeland en aangezien het aantal leden per club statutair maximaal twintig kan zijn, is er ruimte voor een tweede Thoolse club. Beleggen is echter in brede kring nog niet zo ingeburgerd als spa ren. Er is nog een vooroordeel, dat dit maar voor een kleine groep mensen weggelegd zou zijn, ter wijl de dividendvrijstelling voor iedereen geldt en men al met hon derd gulden participaties in een beleggingsfonds kan kopen. Uit 'puur interesse' werden ze lid. "Er is in het algemeen wel belang stelling voor beleggen, maar de mensen weten niet hoe en waar. Sommigen vroegen wel eens wat aan kennissen en aan de bank. Op onze studieclub kom je meer van de financiële wereld te weten en in feite word je bij het gehele wereld gebeuren betrokken. Zo gauw Gaddafi (de Libische leider) wat uitvreet, heeft dat gevolgen op de effectenbeurs. Wint links op rechts bij de Kamerverkiezingen in mei. Wat doen de olieprijzen, de dollar, de rente, 't is allemaal van invloed op de aandelenkoer sen. Als president Reagan zich bijvoorbeeld snijdt bij het sche ren, heeft dat invloed op de dollar en die is maatgevend in de wereld. Ook nationaal hebben ontwikke lingen als bijvoorbeeld de vergrij zing invloed op de koersen van verzekeringsmaatschappijen." De club van twintig leden heeft een voorzitter, secretaris, penning meester, vice-voorzitter, algemeen-adjunct, iemand die de leesportefeuille bijhoudt en een coach, die adviseert bij aan- en verkopen yan effecten. De contri butie is 25 gulden per jaar en daarnaast wordt er maandelijks een bijdrage gestort voor de fondsvorming om de theorie in de praktijk te kunnen testen. "De bijdrage varieert heel sterk per club, maar wij doen 't rustig aan", aldus de bestuursleden. "Na anderhalf jaar weten we pas, hoe weinig we nog op de hoogte zijn. 't Is wel erg boeiend. Bepaal de ontwikkelingen kun je al on derkennen, maar je kunt er zelf nog niet op reageren. Er zit een beetje risico aan beleggen en om dat te onderkennen, zit je in een studieclub. Je moet wijsheid en inzicht zien te vergaren." Eén vaste avond per maand komt men bij elkaar: zeventien mannen en drie vrouwen. Ieder lid heeft twee fondsen toebedeeld gekre gen: 1 lokaal fonds zoals bijvoor beeld Grolsch en 1 international zoals Philips. Niet alleen de aan delenkoersen van het desbetref fende fonds, ook het bedrijfs nieuws wordt bijgehouden. Som migen bekijken teletekst nog voor de tussentijdse, dagelijkse contro le. De beheerder van de leesporte feuille knipt artikelen uit kranten en tijdschriften. "Lezen is heel belangrijk", aldus de bestuursle den. "Boekjes 'hoe leer ik dammen' zijn al tientallen jaren op de markt, maar 'hoe leer ik beleg gen' is pas iets van de laatste ja ren. De NCVB speelt in op die brede interesse. Het is een puur materiële hobby. Er wordt zwaar gediscussieerd over een klein be drag om 't in dit of dat fonds te beleggen." 'Het getij' is zeer actief om kennis te vergaren, zo kreeg de Thoolse studieclub van het provinciaal NCVB-bestuurslid te horen. Vier leden volgen een cursus in Rotter dam, totaal 35 leden uit Zeeland bezochten een studiedag van Uni lever, waar men met beide benen op de grond werd gezet: particu liere beleggers bezitten maar 0.2 °/o van het Unilever-kapitaal. Eén of twee keer per jaar is er een pro vinciale studiedag en daarnaast hebben de voorzitters regelmatig contact met elkaar. Binnenkort gaat 'Het getij' naar Beursplein 5, de Amsterdamse effectenbeurs. "Door schade en schande leer je", zeggen de Thoolse bestuursle den. "Het eerste fonds dat we als studieclub namen, hebben we - ondanks de hoge verwachtingen - Openingstijden stortplaats "Tuttelhoek" De gemeentelijke stortplaats "Tuttelhoek" is de werkdagen maan dag t/m donderdag geopend van 8.00-12.15 uur en van 13.15-16.00 uur. Op vrijdag zijn de openingstijden van 8.00-11.30 uur. Vrijdagmiddag is de stortplaats altijd gesloten. De praktijk wijst uit dat veel mensen dit niet weten en teruggestuurd moeten worden. Op zaterdag is de stortplaats geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Geen huisvuil in gele plastic zak chemisch afval De gemeente Tholen kent een inzamelingssysteem voor chemisch afval. Met gebruikmaking van een daartoe speciaal uitgereikte gele plastic zak kunnen chemische afvalstoffen aan de medewerkers van de reinigingsdienst worden afgegeven. Het komt steeds meer voor dat via deze plastic zak normaal huis vuil wordt aangeboden. Dit is natuurlijk niet de bedoeling. Zo zijn ook lege flacons van afwasmiddelen geen chemisch afval. Deze flacons moeten in de gewone huisvuilzak worden aangeboden. Vuilniszakken in de losse verkoop Per 1 januari 1987 gaat de gemeente Tholen over tot het heffen van een reinigingsrecht. Vanaf dat moment is het aanbieden van huisvuil in een plastic zak met de opdruk Tholen niet meer ver plicht. Elke plastic zak (Kema-Keur) is dan toegestaan. Tot die tijd is de zak met opdruk Tholen verplicht. Om te voorkomen dat u op 1 januari met een overschot aan "dure" zakken zit, worden de huisvuilzakken in dit laatste kwartaal van 1986 ook los verkocht voor f 1,30 per stuk. Oliecontainers In elke Thoolse woonkern staan oliecontainers waarin de burgers afgewerkte olie kwijt kunnen. Deze containers bieden geen plaats aan diverse door smeermiddelen vervuilde onderdelen e.d. (oliefil ters, blikken en bussen). Het is zeker ook niet de bedoeling om de ze filters, blikken en bussen bij de containers achter te laten. Olie filters kunnen in de gele plastic zak voor chemisch afval worden gestopt, terwijl lege olieblikken en -bussen gewoon met het huis vuil worden verwerkt. Ook bij het overhevelen van de olie in de containers dient de nodige zorgvuldigheid te worden betracht. Gemorste olie veroorzaakt na melijk bodemverontreiniging. Het zal niemand ontgaan zijn dat de bietencampagne, zij het lang zaam, weer op gang is gekomen. De campagne bezorgt het ver keer altijd enige overlast. De weggebruikers op Tholen en Sint- Philipsland dienen de komende maanden dan ook ernstig rekening te houden met de aanwezigheid van slib en modder op de wegen. Zeker bij regenweer is voorzichtigheid geboden! Voor de agrariërs ligt er in ieder geval ook een duidelijke taak: houdt de wegen zo schoon mogelijk. Zodra er sprake is van vervuiling, ruimt u dat di- rekt op en waarschuwt u het verkeer d.m.v. bordjes. Die bordjes pleiten u echter niet vrij. Er bestaan n.l. voldoende middelen om de wegen schoon te vegen of te spuiten. Bij nalatigheid en duidelijke nonchalance zal de Rijkspolitie onverwijld optreden. Een proces verbaal en het laten schoonmaken van de weg voor rekening van de vervuiler is het gevolg. Hopelijk komt het niet zo ver. Als iedereen zijn verantwoordelijk heid kent, de weggebruiker die zijn snelheid aanpast en de agrariër die zoveel mogelijk de weg schoonmaakt, kan het aantal ongeval len tot een minimum worden beperkt. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 20 oktober 1986 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders L.J. Koop man en J. Versluijs komen te vervallen. Alleen wethouder P. van Schetsen houdt spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u óp een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 215. Morgen verschijnt de nieuwe gemeentegids van Tholen 1986 - 1987. De gids wordt nog deze week en begin volgende week huis- aan-huis bezorgd. De gids is u behulpzaam bij het vinden van de weg in het gemeente lijk apparaat, maar ook daarbuiten. De gids zal er toe bijdragen dat het sociaal, maatschappelijk en cultureel leven op Tholen zo goed mogelijk kan plaatsvinden. Voor het buro voorlichting en de uitgever is de uitgifte van de ge- meentgids telkens opnieuw een heel karwei. Er komt nogal wat kij ken voordat alle gegevens binnen en verwerkt zijn. Dank word ge zegd aan allen die voor toezending van gegevens of correcties daar op hebben zorg gedragen. met verlies moeten verkopen, 't Is eb en vloed. Welk rendement brengt het op, dat is de vraag. Bij lage rente gaat het bedrijfsleven investeren en zijn beleggingen in teressant. In een hausse kun je winst maken, maar als je niet op tijd verkoopt, zit je ernaast. Wil je risico nemen, doe 't dan voorzich tig." Het ledenbestand bestaat uit ver schillende beroepsgroepen. "Het is een mooie mengelmoes." De be langstelling voor effecten hebben ze gemeen. "Je wordt bij het ge hele wereldgebeuren betrokken en dan zie je, dat wé als klein land mee tellen. Zo hebben we de enige optiebeurs in Europa. Beleggen is een boeiende materie, 't Is zo ver schrikkelijk wijds, ik wou dat ik jaren eerder lid van de studieclub geworden was." Belangstellenden voor een tweede beleggingsclub op Tholen/St. Philipsland kunnen contact opne men met mevr. Korndörffer, tel. 01180-36959, waarna in onderling overleg de vergaderdatum en het maandelijkse beleggingsbedrag wordt vastgesteld. De beroepschauffeurs Jan Geerts, Jan Geuze en Giel Houke uit Oud-Vossemeer hebben een on derscheiding gekregen voor vijf jaar schadevrij rijden. Ze hebben gemiddeld 700.000 km met de vrachtwagencombinatie afgelegd, zonder de kleinste schade te heb ben veroorzaakt. Er werden zater dag totaal 105 onderscheidingen in zilver uitgereikt door minister van verkeer en waterstaat mevr. drs. N. Smit-Kroes. Een ere-insigne in brons was er voor Rien Hage uit Scherpenisse, die drie jaar schadevrij had gere den. De vier onderscheiden chauffeurs werken bij Meeus Transport in Bergen op Zoom. De stichting Veiligheidsplan nam het initiatief voor de onderscheidingen 'Ridder van de weg 1986'. Bij Meeus ge beurde dat in samenwerking met de verzekeringsmaatschappij Transvemij. Eerder werden er o.a. aan Jan Geerts al onderscheidin gen uitgereikt door een Zwitsers instituut.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 5