Intraco weer goed voor Amigos Smerdiek 2 gelijk Goede start van Thoolse dammers Competitie schaakclub Minder mensen op Tholen Donderdag 16 oktober 1986 DE EENDRACHTBODE 15 bekervoetbal Vosmeer dames winnen matig duel Crossers actief in Vlissingen Intraco uit Bergen op Zoom, veelzijdig in aluminium, zonwering, zonnebanken, tuinmeubelen, buitenverlichting, garagedeuren, beveiliging en renovatie, steunt ook het tweede herenteam van de Thoolse volleybalvereniging Amigos. Dat is een goede ruggesteun om de vaste voornemens om te promoveren, te verwezenlijken. Staande v.l.n.r. Jos Rijnkels, Henk Noteboom, Wim van Engelen, Nantko Ruiter. Zittend v.l.n.r. Sjaak Smeets, Anton Timmermans en Johan Vos in hun nieuwe kleding. (Advertentie I.M.) volleybal WHS 2 - Stavenisse: 1-1 WHS 3 te sterk voor Vrederust afd. voetbal Za-Zen STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK SINT- PHILIPSLAND NIEUW- VOSSEMEER nog eens Ko Stoutjesdijk. Bij NOAD nam Jan Frank Wallet de plaats van Adrie Kaashoek in. In de 3e minuut scoorde Wim Ver- hage na een vrije trap. En drie mi nuten daarna scoorde Ko na een solo: 3-2. Wim de Groen bracht SPS nog terug in de race uit een prima voorzet van Jan Elenbaas. Ko Stoutjesdijk liet zich hier niet door van de wijs brengen. Na een kwartier in de tweede helft soleer de Stoutjesdijk opnieuw door de apatisch toekijkende SPS verde diging, 4-3. SPS kreeg nog wel een hand vol kansen maar benutte die niet. De voor Stoutjesdijk in gevallen Jan Kot bracht vlak voor het einde de beslissing na opnieuw een blunder in de SPS defensie: 5-3. Dat de arbiter naar beide kanten toe zeer discutabele beslis singen nam doet niets af aan de zeer verdiende NOAD overwin ning. Rien Schipper werd nog het slachtoffer van de slecht leidende scheids. Hij kreeg een boeking. Waar zo gezond en sportief sport bedreven wordt is het jammer dat een scheidsrechter zo zijn stempel op een wedstrijd drukt. Na in de eerste ronde te zijn vrij geloot, traden de Vosmeer dames zondag voor de beker aan tegen eersteklasser Roosendaal. Voor het eerst was Helma Verhees van de partij, maar nu moest Rya den Engelsman geblesseerd aan de kant blijven. Voor rust werd er goed gevoet bald. Vosmeer leek de thuisclub al snel op achterstand te zetten, maar het schot van Anita Goede- gebuure kwam op de lat. Het ging te gemakkelijk voor Vosmeer. Na vijf minuten tekende Marian Ver hoef 0-1 aan uit een voorzet van Diana Hendrikse, maar daarna geloofden de bezoekers het wel. Halverwege de eerste helft miste de thuisclub een toegekende straf schop, waarna Vosmeer positiever ging spelen. Een kwartier voor de rust zorgde Anita Goedegebuure verrassend voor 0-2. Haar schot van afstand belandde in de krui sing. In de tweede helft kon Roo sendaal geen vuist meer maken, maar ook Vosmeer wist geen en kele kans te scheppen. De 0-2 brengt de oranjezwarten in elk ge val een ronde verder. De Thoolse schaakclub Denk en Zet heeft aan de,, eerste competitie wedstrijd in klasse 2A van de KNSB afdeling Noord-Brabant een prachtige avond beleefd. Tegenstander was een viertal van Caissa uit Rijen. Aan het eerste bord zat G.A.R. Meeuwsen uit St. Maartensdijk, die na 2 1/2 uur in het eindspel moest op geven met een achterstand van twee pi onnen. Jan Geuze uit St. Annaland werd overvallen. Al na tien minuten moest hij opgeven. In een hele moeilij ke partij van dik drie uren, aanvaard de R. Ladan uit Oud-Vossemeer een aanbod voor remise. Dig de Graaf uit Scherpenise zegevierde als enige. Hij won zijn partij na 2 1/2 uur. Denk en Zet, dat nu veertien leden heeft, oefent elke donderdagavond vanaf acht uur in Haestinge te St. Maartensdijk. Marcel Mosselman, Johan Fase, Peter Breure en Sjaak Hommel uit Sint An naland, hebben in Vlissingen gestre den om de Zeeuwse Trofee 1986. De drie eerst genoemden kwamen uit in de 125 cc klasse en Sjaak Hommel reed in de 250 cc klasse. Peter Breure kon niet in actie komen, wegens mate- riaalpech en Marcel Mosselman moest door een val in de eerste manche opge ven. Johan Fase eindigde in de mid denmoot. In de tweede manche ein digden beiden ook in de middenmoot en dat was voor de jonge motorcros sers, die voor het eerst wedstrijden re den, zeker niet slecht. Sjaak Flommel reed de eerste manche goed uit. De tweede manche was hij te laat voor de start (door materiaalpech), maar heeft deze, zij het met enige vertraging, toch uitgereden. De volgende cross is zater dag in Rilland en 1 november wordt er in Axel gereden. Veronica '74 begint met winst Het eerste herenteam van Veronica '74 uit Sint-Maartensdijk is het sei zoen 1986-1987 begonnen met een winstpartij tegen het Oudenbossche Zebra. In sporthal de Beuk in Ouden- Het was over het algemeen maar zomeravond voetbal, dat in een oefenpartij tussen WHS 2 en SC Stavenisse 1 werd vertoond, al waren de gasten dan nog wel pitti ger in hun optreden dan de vooral na rust insluimerende thuisclub. Het eerste half uur waren er nog wel wat mooie combinaties te zien van de groen-witten en uit een daarvan scoorde Willem Jan Lig- tendag fraai. Voor de thuisclub was er wat aanvulling uit WHS 3, o.a. Abby Hommel. Een goed profiterende aanval van Stavenis se na een aarzelend ingrijpende WHS verdediging betekende de gelijkmaker. In de slotfase schiep SC Stavenisse zich nog wat meer mogelijkheden, maar het bleef 1-1. Als iedereen bij een doelpunt kan lachen, ook al is het dan maar een oefenpartij, dan moet er zich toch wel iets vermakelijks voordoen. Dat was ook het geval in de vriendschappelijke voetbal wedstrijd tussen WHS 3 en Vre derust. Ongeveer een half uur in de tweede helft had Leen Goede gebuure de thuisclub op 2-0 ge bracht met een fraai schot in de kruising. Terwijl collega's en sup- poters nog doende waren het voetbalstaaltje met applaus te be lonen, was de aftrap er van Vre derust. Een aanvaller die de bal kreeg toegeschoven, zag Jaap Verhoef nog enthousiast applau- diseren voor hetgeen Leen Goede gebuure een minuut eerder presteerde. Hij stond daarbij ech ter wat ver voor zijn doel en daar profiteerde de Vrederust aanval ler meteen van. Vanaf de aftrap verdween het leer met sierlijke boog achter Jaap Verhoef en kwam in het net tot stilstand: 2-1. Verder gebeurde er in dit sportief gebeuren niet zoveel schokkends. Nico Hage had al in de eerste helft gescoord, zodat Suurland en de Vrederust zijnen tenslotte toch aan het kortste eind trokken. Mis schien ook wel omdat er bij WHS 3 twee spelers met shirtnummer 3 meevoetbalden,. waaronder zelfs de leider. In de afdeling werd er slechts een beperkt programma afgewerkt. Smer diek speelde met 1-1 gelijk tegen SSC 3 en Tholense Boys 4 deed goede zaken door tegen Stavenisse 3 een 3-1 achterstand om te buigen in een 3-4 overwinning. Punt Smerdiek 2 Om de aansluiting niet te missen, mochten de reserves van Smerdiek niet verliezen van de derde keus van SSC. De eerste helft schiepen de blauw zwarten de beste kansen, maar het ontbrak in de afwerking. De Brabantse gasten kwamen na 26 minuten op een 0-1 voorsprong door een goed genomen vrije trap. De tweede 45 minuten nam Smer diek grote risico's, maar wederom faalden de aanvallers in de afron ding. Niemand dacht dat Smer diek nog zou scoren, maar acht minuten voor het einde kwam als nog de verdiende gelijkmaker door een treffer van Jos Leemreij- ze. Vlak voor het eindsignaal werd Hans de Korte nog vervangen door Hans de Jonge. Eindstand 1-1. Stavenisse 3 vergist zich in Kaddah De laatste tijd lijkt het, dat de vierde en vijfde keus van Tholense Boys eerst met een achterstand wil gaan rusten en pas in de tweede helft uit een schier kansloze ach terstand probeert terug te komen. Zo ook in de derby tegen Stavenis se 3. In de eerste helft werden de geelzwarten totaal overklast en met de rust stond de thuisploeg op een riante 1-3 voorsprong. Het Thoolse doelpunt werd gescoord door goaltjesdief Kaddah Eljilali. Na rust waren de rollen volledig omgekeerd. Stavenisse maakte een uitgebluste indruk, waarvan de Tholenaren dankbaar gebruik maakten. Jan van Zetten toonde z'n klasse door 3-2 aan te tekenen. De gasten gingen door en de tref zekere Kaddah zorgde met twee formidabele doelpunten voor een 3-4 zege voor Tholense Boys 4. bosch speelden beide teams een slech te, incidentrijke wedstrijd. Veronica kwam goed uit de startblokken en wist met goed serveren de tegenstan der onder druk te zetten. Via 0-5, 1-8 en 4-13 leek de eerste set een gemak kelijke prooi te worden voor de Smer- diekenaars. Vanaf dat moment stokte het wat betere spel en werd de eerste set moeizaam met 8-15 gewonnen. Op simpele wijze werd de tweede set uit handen gegeven. Irritaties tussen de spelers van beide teams maakten dat met de mond betere prestaties werden geleverd dan met de bal. Veronica kwam nog wel voor met 3-8, maar zakte volledig weg. De passes kwamen slecht aan, maar ook aanvallend wer den de uitgespeelde kansen die zich desondanks voordeden, niet benut. Resultaat 15-10 voor de Zebra's. De derde set stond bol van incidenten. Scheidsrechters die elkaar tegenspra ken, blessures bij spelers, opstellings- fouten en gele kaarten. Veronica knokte tegen zichzelf. En dat gaat geen enkele ploeg goed af. Zebra bouwde aanvankelijk een 8-1 voor sprong op. Heel even lükte het weer bij de Smerdiekenaars en bij 8-7 was er weer uitzicht op een beter resultaat. Geforceerd spel maakte echter dat het team uit Oudenbosch via 13-9 een ge makkelijke setwinst leek te behalen. Een time-out, na een opstellingsfout, bracht de nodige rust in het Veronica- team en met 13-15 was de derde set binnen. De laatste set bleek een for maliteit. Zonder goed spel, maar door veel fouten aan Brabantse zijde, werd via 4-15 een nuttige 1-3 winst gepakt. Veronica '74 heeft zich terdege op het nieuwe seizoen voorbereid. Vanaf half augustus is er tweemaal per week heel intensief getraind. De trai ningsstage werd afgesloten met een zinvolle oefencampagne via toernooi en en een aantal wedstrijdjes. Het ver toonde spel j.l. zaterdag was echter te leurstellend. Veronica zag door aller lei omstandigheden 4 eerste teamspe lers vertrekken, te weten Dirk Bent- schap Knook, Timo Bocxe, John Vroegop en Jaap Meijer. Van buiten de vereniging werd Jacques Voeten (spelverdeler) aangetrokken, terwijl de getalenteerde John Potappel (aan valler) uit eigen gelederen zijn op wachting in het team maakte. Vijf spelers die ook vorig jaar in de selectie zaten, Perry Bakx, Co Heijnen, An- dré van Damme, Tinus Suurland en Co Droogendijk, completeren de smalle basis. A.s. zaterdag speelt Veronica in sporthal Tuinwijk te Bergen op Zoom tegen het Roosendaalse Bermi-Rapid. Aanvang 16.00 uur. S.D.C.-Amigos: 1-3 De dames van Amigos I hebben in Ze venbergen onderstreept dat de op gaande lijn, die in toernooien reeds merkbaar was, ook in de competitie wordt doorgetrokken. Een afgetekende 3-1 winst voor het Thoolse team was de beloning voor het team en de trainer, welke beiden in de aanloop tot de competitie bergen werk hebben verzet. S.D.C. is een ge routineerd team, enthousiast spelend en niet te beroerd om hard te werken. Amigos stelde daar een technisch en tactisch sterker team tegenover en ook de Thoolse dames zijn in staat tot snel en hard werken, met name verdedi gend zijn de Zeeuwse meisjes niet te beroerd om veel naar de grond te gaan. Aanvallend was het allemaal nog niet volmaakt, maar Monique Timmer mans toonde aan, dat de mogelijkhe den van het team nog lang niet opti maal zijn benut, in de derde set was de Oud-Vossemeerse junior onstuitbaar voor de ploeg uit de Klundert. Mariëtte Bakx is duidelijk "terug van weggeweest", in de aanval steeds aan speelbaar serverend (goed voor vele punten), is het duidelijk, dat het moe derschap zeer positief kan zijn bij het leveren van sportprestaties. Nelly Bre ker hanteerde het 1-5 systeem moeite loos en ook Carmen Noquira bewees dat zij in staat is om goede set-ups af te leveren. Janet Pollie en Trudy Hage zijn door een voortdurende looptrai ning in een blakende conditie, wat menigmaal in lange ralleys voordeel opleverde. Lucy van Luinen is een ge talenteerde volleybalster: door een enorme reach is zij een prima midden- blokkeerster, daarnaast bewees Lucy als aanvalster -mits goed getimed- moeilijk af te stoppen en in deze wed strijd bleek duidelijk, dat zij nog lang niet aan het eind van haar kunnen is. Amigos won gedecideerd en verdiend met 3-1, duidelijk makend, dat, als de selectie gecompleteerd wordt, met de door een blessure helaas afwezige Carla van Unnik, het team voor elke concurrente een geduchte tegenstan der kan zijn. Programma Meulvliet Tholen maan dag 20 oktoktober 21.15 uur Amigos dl - De Zebra's, Amigos 2d - VAT 2, Amigos 2h - TOS 1(S. Hoven). Dubbel verlies Amigos h3 Amigos heren III heeft in de prille vol leybalcompetitie al twee nederlagen te pakken. Eerst verloor men in drie sets van de tweede keus van de eigen club en maandagavond kreeg men tegen Olympus opnieuw een 0-3 nederlaag te verwerken. De eerste set was wel spannend en nadat een voorsprong was prijs gegeven, leek 't nog te luk ken voor Amigos, maar Olympus bleek de sterkste met 15-17. In de tweede set vergaarde de Thoolse ploeg nog 11 punten en in de laatste was de concentratie weg: 9-15. De pass was slecht en er kwam zelden een goede aanval uit. Wegens de herfstvakantie was de ploeg aangevuld met drie jeugdspelers, zodat de vertrouwde sa menstelling ontbrak. Door het inzetten van een derde her enteam in deze competitie was de ploeg toch al gewijzigd. De helft van het voormalige tweede ging naar het derde en de jongere krachten vormden met twee van Veronica overgekomen spelers het 'sterrenteam' in deze klas se. Opzet van het bestuur is om Ami gos 2 te laten promoveren om de af stand naar het in de promotieklasse uitkomend Amigos 1 te verkleinen. De eerste wedstrijd van Amigos 2 tegen clubgenoot Amigos 3 was al een suc ces met 3-0. Aan de samenstelling van beide ploegen wordt nog gedokterd om een harmonieus geheel te krijgen. De Oud Vossemeerse Judo Vereni ging organiseert zaterdag 18 okto ber een groot jubileumtoernooi wegens het tienjarig bestaan. In de Vossenkuil zijn tussen 14.00 en 17.00 uur judoka's aanwezig van verenigingen uit Tholen, Le pelstraat, Bergen op Zoom, Heer- Ie, Oosterhout, Rilland-Bath, Rotterdam, Gorinehem en België. De prijzen worden uitgereikt door wethouder P. van Schetsen, 's Avonds om naif negen is er een jubileumbal met de Blue Nights. Iedereen is bij beide evenementen van harte welkom. Initiatiefnemer was destijds J.F. Hommel (thans voorzitter), die eerst in Bergen op Zoom en daar na in Scherpenisse de judosport beoefende. Hij benaderde M. Go- vers (in 1974 kampioen van Ne derland) om les te gaan geven. Die wilde dat wel, maar dan moest er veel jeugd meedoen. Hommel vond vervolgens I.M. Istha, J.F.C. van Meer en J. Boogaart bereid om een voorlopig bestuur te vor men. Schoolhoofd J.D. Vroege nam voor een jaar de voorzitters hamer in handen om te helpen met de administratieve 'rompslomp' die bij het oprichten van een vereniging komt kijken. In 1976 werd gestart met 14 leden en momenteel telt O.V.J.V. 45 le den en 25 donateurs. Omdat in de turnzaal geen ruimte was, maakt de vereniging al 10 jaar gebruik van de Vossenkuil. Vanaf de oprichting op 13 okto ber 1976 tot vorig jaar was O.V.J.V. aangesloten bij sportschool Geel hoed van de Budo Bond Neder land. Omdat er weinig wedstrij den georganiseerd werden dreigde een daling van het ledental en daarom besloot het bestuur over te stappen naar de Za-Zen, de tweede landelijke judobond. Daarin voelt men zich momenteel prima thuis. Onder leiding van trainer M. Govers biedt O.V.J.V. aan velen in Oud Vossemeer een gezonde ontspanning en is een bloeiende vereniging met een ac tief bestuur. Beroepenmanifestatie: De stich ting beroepenmanifestatie Zee land heeft zich tot de provincie ge wend met het verzoek het exploi tatie tekort 23.377,te dekken. Gedeputeerde Staten stellen de provinciale staten voor 20.000,beschikbaar te stellen uit de algemene middelen, post ongezien. Met het nieuwe damseizoen is te vens een begin gemaakt met de Zeeuwse kampioenschappen voor clubteams. Voor de Eendracht I was er meteen een verre reis ge pland naar Souburg. In verband met het feit dat er enkele vereni gingen te weinig leden hebben, wordt er in de hoofdklasse gespeeld met een achttal. (Voor heen tiental). Kennelijk had de rustperiode een kalmerende in vloed gehad, want op alle borden werd er voorzichtig gespeeld waarbij de partijen lange tijd ge lijk opgingen. Zodoende kwam het, dat pas na 31/2 uur spelen de eerste 2 remises werden opgete kend op de eerste 2 borden. De gebroeders Van de Velde zorgden daarna ieder voor de volle winst en nadat Kees Droogers met een remise en André Boogerd de winst pakte, was het lot voor Sou burg I beslecht. Het werd daarna nog 4-12 in het voordeel van Tholen. Souburg I - De Eendracht I 1. P.C. Allaart - H. Bomgaars 1-1 (1) 2. P. Filius - S. Baerends 1-1 (2) 3. A.d. Pagter - C. Droogers 1-1 (5) 4. J. Brasser sr. - P.C. v.d. Velde 0-2 (4) 5. J.v. 't Padje - A. Slager 0-2 (7) 6. M. Bronke - J.A. v. Akkeren 1-1(8) 7. B. Rampersad - A. Boogerd 0-2 (6) 8. L.v. Soelen - J.v.d. Velde 0-2 (3) De Eendracht II is een combinatie van 8 spelers, bestaande uit leden van de damvereniging St. Philips- land en De Eendracht. Zo is het voor beide verenigingen mogelijk om in de eerste klasse van de Zeeuwse competitie mee te spe len. Dat dit geen bezwaar is om een gedegen achttal te vormen, bewezen zij in hun eerste wed strijd tegen Lammerenburg II. Als eerste gaf Theo v.d. Male het goede voorbeeld. Nadat hij zijn tegenstander onder tafel had, maakte hij daar handig gebruik van door schijfwinst te nemen. Kort daarop oogstte hij nog maals, de partij was snel beslist. Ook André Boogerd en Rien Ti- chem waren in goede vorm. na een gedegen opbouw, wisten zij in het eindspel hun betere positie om te zetten in winst. Na remises van Leen v.d. Velde en Ben Kegge was het lot van Lammerenburg II na de winst van Johan van de Velde (Ph) beslecht. De eindstand werd 14-2 in het voordeel van de St. Philipslandse-Thoolse com binatie. De Eendracht II - Lammerenburg II 1. J.v.d. Velde (Th) - A. Francke 2-0 (7) 2. A. Boogerd (Th) - W. Heydra 2-0 (2) 3. A. Slager (Th) - M. Boone 2-0 (8) 4. J.v.d. Velde (Ph) - H. Verdonschot 2-0 (6) 5. T.v.d. Male(Th) - W.v. Oppen 2-0 (1) 6. R. Tichem (Ph) - R. Jongejan 2-0 (3) 7. L.v.d. Velde (Ph) - F. Brasser 1-1 (4) 8. B. Kegge (Th) - D.d. Buck 1-1 (5) Onderlinge competitie senioren: H.Geluk - J.v.d. Velde 0-2; M. Kou semaker - J.d. Rijke jr. 0-2; S. Bae rends - A. Boogerd 2-0; A. Slager - J.d. Rijke sr. 2-0; M. Kousemaker - S.Baerends 0-2, J.d. Rijke sr. - Ch. v. Splunter 2-0; J. Moerland - Ch. v. Splunter 2-0; J.d. Rijke sr. - S. Bae rends 0-2; M. Kousemaker - A. Boo gerd 0-2; A- Slager - P.C.v.d. Velde 0-2; C. Droogers - J.d. Rijke jr. 1-1. Jeugd: Jacco v.d. Kleijn - Danielle de Vos 0-2; Martijn Schellinger - Christi an Moeliker 2-0; Robbert v.d. Sande - Toby Hage 0-2; Ewoud v.d. Sande - Francel Kousemaker 0-2; Johan v.d. Velde - Jaap v.d. Kleijn 0-2; Martijn Schellinger - Jacco v.d.Kleijn 2-0; Christian Moeliker - Toby Hage 0-2; Danielle de Vos - Ewoud v.d. Sande 2-0; Robbert v.d. Sande - Johan v.d. Velde 2-0; Fransel Kousemaker - Jaap v.d. Kleijn 2-0; Jako v. Gorsel - Da nielle de Vos 2-0; Erik v. Gorsel - Ro nald v. Gorsel 2-0. Staangeld kermis. De gemeente Tholen verwacht volgend jaar 23.000 gulden(evenveel als dit jaar) binnen te krijgen als staan gelden van de kermissen te St. Maartensdijk, Oud-Vossemeer en Tholen. Het inwonertal van Tholen is de eerste helft van dit jaar licht ge daald. Op 1 juli telde Tholen 18987 inwoners. Dit waren er 33 minder dan op 1 januari. Deze daling kwam tot stand doordat er 296 mensen naar elders vertrok ken en er slechts 191 vestigingen waren. Deze periode werden 152 kinderen geboren en stierven 80 mensen. In Sint Philipsland steeg het aan tal inwoners het eerste halfjaar met 5 naar 2332. Dit kwam door dat er 18 kinderen werden geboren en er 13 mensen stierven. Vesti ging en vertrek hielden elkaar pre cies in evenwicht: 30. In de eerste helft van dit jaar is het aantal in woners in Zeeland veminderd met 305. Op 1 juli bedroeg het inwo neraantal 355.470. In de eerste zes maanden zijn er 697 mensen meer uit de provincie vertrokken dan er zich hebben gevestigd; het geboorte-overschot bedroeg 392. Dit blijkt uit door de provinciale planologische dienst bij de ge meente opgevraagde gegevens. In alle regio's is het aantal inwo ners afgenomen, behalve op de Bevelanden en Schouwen- Duiveland. Van een vestigings overschot was alleen sprake op de Bevelanden. In Zeeuws- Vlaanderen deed zich naast een vertrekoverschot ook een sterfte- overschot voor; in de andere re gio's is er een geboorteoverschot. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS 5 6 ten; 2. Marion, J. de Coninck; 3. Witte Valk, M. Luijks Met een optreden van het jazz- orkestje "de Keesies" uit Bergen op Zoom werd vervolgens plaats gemaakt voor een gezellig bal... Burgerlijke stand Geboorten: 3-9 Izaak Willem den Braber, 11-9 Johannes Jacobus Ridderhof, 11-9 Heleentje Corne lia Wilhelmina Wesdorp, 17-9 Marten Eerland en 25-9 Neeltje Jacoba Priem. Overlijden: 16-9 Cornelia Jacoba de Graaf-Eerland(67). Huwelijken: 19-9 Dirk Francois Bentschap Knook (25) en Arian Maria Struijk (21). SC Stavenisse haalt dinsdag 21 oktober oud papier op. Advertentie I.M. Begraafplaats Het aantal gereserveerde kinder graven op de begraafplaats is vol doende afgestemd op het aantal benodigde plaatsen voor de ko mende jaren. Om deze reden zijn in het uitbreidingsplan geen kin dergraven opgenomen. Omzetting van de kindergraven is mogelijk, maar het levert een geringer aan tal graven voor volwassenen op. Ook moet er een redelijke ruimte voor kindergraven beschikbaar blijven, aldus b en w in een ant woord op vragen van de gemeen teraad, naar aanleiding van de be groting. De twee begraafschriften die zijn ingediend tegen de aanleg van de nieuwe begraafplaats zijn door Gedeputeerde Staten ongegrond verklaard. Burgerlijke stand Geboorten: 4-9 Joyce van de Ree, 9-9 Cornelis Koopman, 20-9 Da niël Klomps en 24-9 Maatje Jozi- na van Houdt. Overlijden: 6-9 Leonardus Boude- wijn (64) en 24-9 Adriana Davida Pleune- Hage (91). Huwelijken: 12-9 Johannes Jan van Dijke (27) en Anna Maria Christina Elisabeth van Schilt (25). Geslaagd als organist Ab Scherpenisse is na een achtja rige studie aan de Zeeuwse Mu ziekschool te Goes geslaagd voor het diploma organist D. Zijn exa menprogramma omvatte onder andere: Cantabilé (César Franck), Sonate da Chiesa (Hendrik An- driessen), Praeludium et Fuga e- klein, band III en Trio super Herr Jesu Christ, dich zu uns wend, band VI, beide van J.S. Bach. Jaap Hage is bij de stichting Opleiding Metaal te Rotterdam, geslaagd voor het diploma be drijfsbeheer. Klaverjassen Het gaat goed met klaverjasvere- niging De Pendelaars. Nadat er vorige week drie nieuwe leden zich hadden aangemeld, kon de secre taris ook nu drie nieuwe gezichten begroetten: dhr. en mevr. Van Hulsel en mevr. v.d. Berge. Uitslag: 1. P. van Splunter 5589 p., 2. M. de Haan 5183 p., 3. R. Kwaak 5124 p., 4. J. van der Werf 4949 p., 5. H. Zwagemaker 4943 p., 5 a J. van Splunter 4934 p., 6. L. Kampman 4801 p., 7. J. Knuist 4718 p., 8. Mevr. Franke 4675 p., 9. Mevr. Waasdorp 4640 p., 10. J. van Gorsel 4605 p., 11. A. van Hulsel 4575 p., 12. K. Waasdorp 4448 p., 13. A. Arts 4438 p., 14. W. Dane 4293 p., 15. Mevr. van de Berge 4259 p., 16. H. Oostdijk 4255 p., 17. P. van Bloppoel 4120 p., 18. J. van Zetten 3529 p., 19. Mevr. van Hulsel 3502. Nieuwe leidster Ivanicia De volksdansgroep Ivanicia heeft een drukke week achter de rug. Donderdag trad de groep, onder grote belangstelling, op in het A.B.G. Vrijdag was Ivanicia aan wezig op de feestavond van de be jaardenverzorgsters in het Hol land Huis te Scherpenisse. Deze avond werd er tevens afscheid ge nomen van leidster Cor de Baat, die wegens privé-omstandigheden haar taak moet beindigen. Nellie van Gorsel-Wolse werd bereid ge vonden haar werkzaamheden over te nemen. Ivanicia kan nog steeds nieuwe le den gebruiken. De groep is iedere woensdag van 19.30 tot 21.30 uur actief in de voormalige kleuter school in de Radda Barnenstraat. Voor meer informatie: Henny Schot, Haven 16. Werkavond Woensdag werd in de Juliana van Stolberg/Benjaminschool door het personeel een werkavond ge organiseerd voor ouders die kin deren op de kleuterafdeling van de basisschool hebben. De avond werd met Schriftlezing en gebed geopend door voorzitter Knuist. Hierna kregen juffrouw Bouman en Koopman het woord. Zij ver telden iets over het voorbereidend lezen. De dames ondersteunden hun instructie met voorbeelden en materialen om de ouders zo goed mogelijk te laten zien voor welke hindernissen ze vroeger zelf en nu hun kinderen staan, voordat de leesdrempel is genomen. Na de pauze gingen alle aanwezi gen aan de slag om zelfstandig een lees-prentenboek te ontwer pen. Ds. van Loon besloot de goed bezochte avond met gebed. Verlichtingscontrole Dinsdag organiseert Veilig Ver keer Nederland in samenwerking met garage De Viet en Bijl een gratis controle van verlichting en banden. Vanaf 18.00 uur is ieder een welkom bij garage De Viet op de Markt. Bestrating Hogeweg Straatmakersbedrijf N. de Rijke gaat voor 54.600,— herbestra- tingswerkzaamheden uitvoeren aan de Hogeweg. Moord in de Alpen Toneelgroep AIOS is begonnen met de repetities voor het nieuwe toneelseizoen. Er is gekozen voor een komisch blijspel in drie korte bedrijven. De titel "Moord in de Alpen" klinkt misschien wat lu guber, maar op het toneel valt het allemaal nogal mee. Een aantal vreemde gebeurtenissen met men sen, die zich anders voordoen dan ze zijn, maakt het stuk tot een amusant kijkspel. De regie is dit jaar in handen van Henry Bunge- ner. Rien Goedegebuur en Leo Troost maken dit jaar hun debuut bij AIOS. Verder spelen mee: Wil Vos, Lenie v.d. Ree, Goozina Ste- ketee, Guus de Kaper en Rudi Nijssen. In januari hoopt AIOS het blijspel op de planken te bren gen. Voor meer informatie: P. Groffen 2490 of G. Steketee 2205. Burgerlijke stand Geboorten: 9-9 Cathy van Doorn, 18-9 Cornelis Adriaan Jan Klippel en 19-9 Ronnie Poot. Overlijden: 14-9 Cornelia Quaak- Duijnhouwer (80) en 18-9 Nehe- mia Bijnagte (54). Scarpenesse druk bezet Jeugdvereniging Scarpenesse heeft een vrij druk programma af gewerkt. Onlangs werd er een quiz-avond georganiseerd. De vrouwelijke deelnemers toonden zich hierin duidelijk sterker dan hun mannelijke opponenten. Het bestuur was ook zeer tevereden over de goed bezochte disco-show en ook de vrijdagavond getoonde actie- en griezelfilm viel bijzonder in de smaak. Vrijdag wordt er een 'Doe, wie, wat, waar-avond' geor ganiseerd. Ledenwerfactie Rode Kruis Eén dezer dagen vindt U een en veloppe in de brievenbus van het Nederlandse Rode Kruis. Vorig jaar vond in Sint Maartensdijk een ledenwerfactie plaats en het resultaat was zó goed, dat het besluit is genomen een zelfde actie in Scherpenisse te organiseren, al dus voorzitter A.van den Hoek. "We staan er niet altijd bij stil, maar het Rode Kruis doet op al lerlei wijze fantastisch werk, maar het is onmogelijk om hier alles op te noemen. U begrijpt dat hiervoor veel geld nodigis. Daar om komen we in de week van 20-25 oktober de anwoordkaarten persoonlijk bij U ophalen. We vertrouwen er op dat U het Rode Kruis gaat steunen. U heeft hope lijk het Rode Kruis niet nodig, maar... het Rode Kruis heeft U nodig", zegt voorzitter A. v.d. Hoek. Groene Kruis vernieuwd "Het viel honderd procent mee", aldus hoofdwijkverpleegkundige zr. J. Dingemanse over de belang stelling voor de open dag in het vernieuwde wijkgebouw aan de Laban Deurloostraat. 's Middags waren er wel meer mensen dan 's avonds, maar de opkomst was goed. Moeders die met hun zuige lingen of peuters bij de dokter en wijkverpleegkundige op controle komen, hebben meer ruimte. Het magazijn is groter geworden en wijkverpleegkundige Trees van Broekhoven beschikt nu voor het eerst ook over een eigen spreekka mer. De wijkverpleegkundigen en de leden van de plaatselijke con tactcommissie van het Groene Kruis zorgden voor uitleg bij de rondleiding. Behalve twee keer per maand voor het zuigelin gen/peuterbureau wordt het wijk gebouw ook door de fysiothera peut gebruikt. Dankzij de uitbrei ding is 't een stuk gemakkelijker werken. Eerder was de bovenver dieping al verbeterd. Daar zetelt de administratie van het Groene Kruis Tholen/ St. Philipsland en de hoofdwijkverpleegkundige. Verder is er een vergaderruimte voor de wijkverpleegkundigen. De open dag werd gevierd met een drankje en een hapje. Het spreekuur van zuster Van Broekhoven wordt per 1 novem ber gewijzigd van 13.00-13.30 in 12.00-12.30 uur, telefoon 3295. Voor spoedgevallen blijft het tele foonnummer 2318. Burgerlijke stand Geboorten: 18-9Arendina Huigje Lindhout. Elke derde maandag van de maand, dus nu 20 oktober a.s., haalt de voetbalvereniging S.P.S- oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. C. den Braber dirigeert Woensdag organiseert de provin ciale commissie van de NCRV Zeeland, een koor- en samenzang- avond in de Nederlands Hervorm de Kerk te Bruinisse. Dorpsgenoot Kees den Braber zal met het koor Laus Deo ook een optreden ver zorgen. Verder werken mee: Het Her vormd Kerkkoor (Bruinisse), kin derkoor Halleluja (Bruinisse), jeugdkoor en combo Joy (Zierik- zee), jeugdkoor Sjaloom (Zierik- zee), de kopergroep van muziek vereniging Crescendo (Dreischor) en Vocaal Ensemble Sint Laurens. De avond begint om 19.30 uur en mr. Duyzer, directeur van de NCRV, zal een inleiding houden. Ten Hove sterk In de onderlinge damcompetitie van D.S.V.F. zorgde L. ten Hove voor een daverende verrassing door J. van der Velde te verslaan, na eerst te hebben verloren in de bekerronde. J. Suurlant steekt ook in topvorm. Hij heeft in de competitie alles nog gewonnen, alleen voor de beker heeft hij een steekje laten vallen. J. Joppe - J. den Braber 1-1, L. v.d. Velde - J. v.d. Velde 2-0, B. Noor- thoek - R. Tichem 1-1, L. ten Ho ve - J. v.d. Velde 2-0, A. Verwijs - L. v.d. Velde 2-0, B. Noorthoek - J. Suurlant 0-2. Samen over de drempel Woensdag hielden de plattelands vrouwen hun eerste afdelingsa vond in het nieuwe seizoen en dit was tevens een gezamenlijke avond met de N.C.V.B. uit Anna Jacobapolder. Na opening van pres. mevrouw van Dijke, werden de notulen voorgelezen. Daarna kwam mevrouw Barneveld van de Stichting 'Samen over de Drem pel' uit Roosendaal aan het woord, die vertelde over het geestelijk gehandicapte kind, over het accepteren door en in de maatschappij hiervan en vooral over gehandicapte kinderen waar je uiterlijk niets aan ziet en juist veel moeilijker te accepteren zijn door de buitenwereld. Geestelijk is zo'n kind b.v. 5 jaar en uiterlijk 15 jaar. Is het aan het uiterlijk wel te zien dan is er veel meer me deleven, want immers men constateert het. De Stichting 'Sa men over de Drempel' is landelijk georganiseerd en heeft tot doel het bevorderen van de maat schappelijke acceptatie van geestelijk gehandicapten en tracht dit doel te bereiken door o.a. het geven van lezingen, het organise ren van contactbijeenkomsten en concentreert zich vooral op ac ceptatie bevorderende aktiviteiten en dit betreft met name projekten waarbij scholen elkaar ontmoeten in gezamenlijke aktiviteiten. Dit project beoogt jonge kinderen te confronteren met geestelijk ge handicapten voordat ze vooroor delen krijgen. Landelijk worden er themadagen gehouden voor ge richt publiek, maar ook zijn er re gionale dagen zoals binnenkort een infodag op 25 oktober in Roosendaal op de L.T.S. 'St. Jo seph'. Deze infodag is voor ieder een vrij toegankeljk vanaf 14.00 uur tot 18.00 uur. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stel len. Hiervan werd veel gebruikt gemaakt. De pres. dankte me vrouw Barneveld heel hartelijk voor haar boeiende uiteenzetting en bood haar een bloemetje en een gift aan, bestemd voor de Stichting. Tot slot een gedichtje van haar: "Ze zien me altijd staan Of komen of gaan.. Ze horen me en denken Die is gek! En plaatsen me achter een hek Maar ze weten niet wie ik ben Of wie ik zou kunnen zijn Tot de dag ze me leren ken nen!..." Dinsdag 4 november hebben de plattelandsvrouwen een invitatie avond in Oud-Vossemeer ('De Vossekuil 20.00 uur) Poelier Schrauwen uit Roosendaal komt dan praten over zijn vak. Garantie voor kantine NVS Voetbalvereniging NVS heeft b en w verzocht gemeentegarantie te verlenen voor een lening van 43.000,— bij de Rabobank. De lening werd gesloten voor de fi nanciering van verschillende aan passingen in de kantine. Daar naast wordt met het resterende be drag het saldo van de in 1977 af gesloten lening van 50.000,af gelost. Het college spreekt van een verantwoorde zaak, die weinig of geen risico's inhoudt. Er is zeker heid door het vestigen van eerste bankhypotheek op het zakelijk recht van opstal en ten aanzien van de kantine-inventaris heeft fi- duciaire eigendomsoverdracht plaats gehad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 15