Goed werk SPS T0PSC0RER SÊ 't Dobbertje stevige ruggesteun Thol.Boys 2 TREFZEKER Fliplanders verliezen wedstrijd door zeer zwakke opening w Schorsingen Donderdag 16 oktober 1986 DE EENDRACHTBODE voetbal programma voetbal uitslagen Wallenloop Tholense Boys, hekkesluiter in de vierde klas, verraste zaterdag door derdeklasser Noad uit te schakelen voor de beker: 1-3. Voordat de ploeg uit Sint Philips- land goed wakker was, stond al(na zeventien minu ten) een 0-2 stand op het scorebord. Nóg voor rust verkleinde Noad de achterstand tot 1-2. In een span nende tweede helft probeerde de thuisploeg uit alle macht de gelijkmaker aan te tekenen. Dit leverde veel hachelijke situaties voor het Thoolse doel op, maar de bal ging niet tussen de palen. In de slotfase bracht Hans de Korte Noad definitief op de knieën. Onderschatting bekervoetbal Prima opening Beurkens Zo langzamerhand gaat SPS zich manifesteren als de verrassing van de vierde klas. In een aantrekkelijk du el werd Klundert met 3-1 aan de kant gezet. Door dit resultaat gaat SPS samen met Krabbendijke aan de leiding. Tholense Boys 2 lijkt ook op de goede weg. Mede-koploper Veere 2 werd met een kansloze 3-0 naar huis gestuurd. Thol. Boys 2 loon naar werken knvb voetbal SPS wint spannend duel Druk Uitval volle snelheid richting het Thoolse doel. Tholenaar Leon van Elzakker heeft moeite hem bij te houden. Toekomst Smerdiek in verlenging ten onder Vosmeer na rust geklopt NOAD 2 doelpuntrijk tegen SPS 2 Het nieuwe tenue, geschonken door cafetaria t Dob bertje in de Kerktstraat te Tholen, bleek de spelers van Tholense Boys 2 wonderen te doen. De tot nu toe matig presterende Thoolse reservers, versloegen, on der toeziend oog van sponsor Hans Slooff, in een pri ma wedstrijd medekoploper Veere. Staand vlnr. Sponsor Hans Slooff, Martin Voshol, Piet van der Vlies, Eelco Goedegebuure, Martin Fondse, Piet Korstanje, Ben van der Aarssen, Carl Gravemaker en leider John van Dijke. Zittend vlnr. Jeroen Slooff, Gonnie van As, Jac de Rond, Arie Jansen, Alblas Boudou, Julian Roman en Anton Kwist. adv. IM zaalvoetbal l'Esperance wint opnieuw Winst Caraco Boys badminton Succes voor Batho 1 Batho 2 gelijk Nederlaag voor Batho 3 13 ^1 SPS speelde als enige standaard elftal een competitiewedstrijd en noteerde doelpunten van Bram Hage, Jan Hage en Henk Vane.Na zes wedstrijddagen zijn er 50 doelpunten gescoord door 26 ver schillende voetballers. Het totaal overzicht is als volgt: 1. Ron Vaders (Vosmeer) 5 doel punten, 2. Jan Hage (SPS), Wim Vroegop jr. (Smerdiek) en Nico Nooy (Stavenisse) 4 doelpunten, 5. Fred Hommel (Vosmeer), Rien Klippel (Stavenisse) en Dies de Witte (WHS) 3 doelpunten. Tweemaal scoorden Henk Vane en Kees van Tiggele van SPS, Paul Oostdijk van Stavenisse, Hans de Korte van Tholense Boys en An ton de Koning van Vosmeer. Ver der wisten de volgende spelers één keer doel te treffen: Bram Hage, Jan de Graaf en Rien Voshol (SPS), Leo Zuidweg, Ard Beur- kens, Jos van Splunter, Joop Quist en Jan Zuidweg (Noad '67), Rien Vroegop en Ab Poot (Smer diek), Kees Smits (Stavenisse), Pe ter Scherpenisse (WHS), Piet de Boef en Johan Schot (Tholense Boys). Zaterdag 18 oktober uur NOAD-Nieuwdorp(dWolf) 15.00 Zwaluwe-WHS(Jobse) 14.30 SPS-Mevo(Hulspas) 15.00 Thol.Boys-Krabbendijke(Wirken) 15.00 Klundert-Smerdiek(vGremberghe) 14.30 WHS 2-Serooskerke 2(Smits) 15.00 Thol.Boys 2-Kapelle 2(Vink) 15.00 Nieuwdorp 2-WHS 3(Vader) 14.30 Smerdiek 2-Good Luck 3(Maas) 14.30 Stavenisse-DSE(d Witte) 15.00 NOAD 2-Kogelvangers 3(Taks) 13.00 SPS 2-Vrederust 2(vHam) 13.00 Gunners 2-Thol.Boys 3(vGastel) 13.00 WC 3-Stavenisse 2(Roodenburg) 14.30 WHS 4-Alliance 2(Loos) 13.00 Dinteloord 4-NOAD 3(Dekkers) 14.30 Dinteloord 5-Smerdiek 3(vdTuin) 14.00 Smerdiek 4-Stavenisse 3(vGeel) 14.30 WHS 5-FC Bergen 2(Potappel) 15.00 Vrederust 3-ThoI.Boys 4(Theuns) 13.00 Alliance 3-NOAD 4(vPruissen) 15.00 ZPR 3-SPS 3(Bogers) 14.30 Kogelvangers 4-SPS 4(Rubbers) 14.00 VVR 2-Thol.Boys 5 15.00 SSC-Smerdiek d. 9.00 Zondag 19 oktober uur Vosmeer-Schutters(dVries) 14.30 Vosmeer 2-RAC 2(Verhulst) 11.30 Virtus 3-Vosmeer 3(Kerstes) 14.30 Lepelstr.Boys 3-Vosmeer 4 12.00 Moerse B.-Vosmeer d.(Valkenburg) 10.00 Jeugd: WHS A-NVS 5-2, FC Bergen C-WHS 5-2, WHS D- WC 7-1, Steen bergen E-WHS 1-2, WHS F-Welberg 12-1, FC Bergen-WHS F2 0-2. Thol. Boys-Vosmeer A 4-2, Vosmeer B-Lep. Boys 6-0, WVV-Vosmeer D/E 0-12, Vosmeer F-Noad 0-5, Vosmeer A-Steenbergen A-top 3-3. SPS B-Stavenisse 8-0, SPS C-Vosmeer 3-3, Moc-SPS D 2-9, Stavenisse-SPS E 3-0, Vivoo-SPS F 0-14. Een aantal Thoolse atleten was actief bij de Wallenloop te Klundert. Piet Hage uit Scherpenisse liet in de recreatieloop (halve marathon) 1.22.35 afdrukken. Kees Lindhout uit Sint Annaland ging in dezelfde tijd over de finish. Theo Steketee uit Sint Maar tensdijk voltooide de prestatieloop over 15 kilometer in 1.09.30. Rien van Akkeren uit Sint Maartensdijk had I.14.01 nodig. Hans Polderman van Vosmeer is door de KNVB voor twee wedstrijden geschorst. Hij werd in Steenbergen door de scheidsrech ter uit het veld gestuurd. Wim Scherpenisse van WHS is door het bestuur van de eigen ver eniging voor drie wedstrijden ge schorst. Hij had zich zonder gel dige redenen voor een competitie wedstrijd van het tweede elftal af gemeld. De van Smerdiek overge komen routinier had een aantal keren in het eerste elftal gespeeld - vaak als invaller - waarna de lei ding hem naar de reserves ver wees. "Dat moest ik van het pa pier met de opstelling lezen", al dus Scherpenisse. "Dat is geen goede begeleiding, na de gehele voorbereiding en de eerste compe titiewedstrijden meegemaakt te hebben. Men moet 't gewoon ron duit zeggen als ik niet in het eerste elftal mee kan doen. Ik laat me niet gebruiken. Op alle plaatsen - behalve als doelman - heb ik bij Smerdiek gespeeld en het klasse- verschil met WHS is niet zo groot, dat ik kwalitatief nu niet meer zou mee kunnen. Voorlopig train ik niet en binnenkort volgt er nog een gesprek met trainer Van de Meeberg", aldus Wim Scher penisse. Antiekbeurs in Zierikzee: In de concertzaal van Zierikzee wordt vrijdag, zaterdag en zondag een grote antiekbeurs worden gehou den. Onder auspiciën van de ver enigde antiekbeurs exposanten zullen antiquairs uit het gehele land meubels, zilver, kristal, por- celein, juwelen, klokken, aarde werk, koper, tin en boerenantiek tentoonstellen. Er is ook een prachtige verzameling munten te bewonderen. Vijdag is de zaal van 16.00 tot 21.00 uur geopend en za terdag en zondag kan men van II.00 tot 17.00 uur in de concert zaal terecht. Tholense Boys stunt tegen N0AD'67 IS8*" WÊ Terwijl de blije Thoolse suppor ters en spelers in de Fliplandse kantine de overwinning aan het vieren waren, zei Noad-trainer Ko Stoutjesdijk deze nederlaag te hebben verwacht. "We zijn ongemotiveerd begon nen, bij de doelpunten stonden we te slapen en dan red je het zelfs niet tegen een toch weinig grootse ploeg als Tholense Boys", aldus Stoutjesdijk. Enig bijgeloof kan hem niet ontzegd worden door z'n uitspraak, dat Noad nog nooit in de groene reserve- shirts heeft ge wonnen (Noad kon niet in eigen kleuren spelen, omdat Tholense Boys ook geel heeft). De Noad-trainer was duidelijk positiever over het optreden van z'n spelers in de tweede 45 minu ten. "Complimenten, want na rust hebben ze keihard gewerkt. Tholense Boys werd teruggedrukt op eigen helft en we kregen vele kansen voor de gelijkmaker. Maak je die, dan zijn ze rijp voor de slacht", aldus Stoutjesdijk, die vertelde z'n langste tijd(hij is aan z'n vijfde seizoen bezig) bij Noad te hebben gehad. Ook Noad-doelman Huib van Westen zei, dat een aantal spelers ongemotiveerd aan de wedstrijd begon. "Verschillenden dachten: Tholense Boys pakken we wel even, maar dit bleek een totaal verkeerde gedachte. We hebben in de beginfase ook veel te behou dend gespeeld". Van Westen sprak van een knappe Thoolse zege, maar verdiend vond hij hem niet, omdat Noad meer kansen op de gelijkmaker had dan Tholense Boys op de 1-3. Beide ploegen moesten het zater dag zonder een aantal basisspelers stellen. Een gemis bij Noad was ongetwijfeld het ontbreken van spelbepaler Joop Quist (rugbles sure). Dim Verwijs en Frans Quist konden eveneens niet van de partij zijn. Bij het team van Jan Engle- bert bestond de 'ziekenboeg' uit routinier Jan van der Vlies, laatste man Sjaak Suijkerbuijk en doel man Rien Jonker. Het was direct na het fluitsignaal van arbiter Vermeulen zichtbaar, dat Tholense Boys vast van plan was om het goede spel van vorige week tegen DFS voort te zetten. Noad was in de openingsfase to taal niet bij de les en het was dan ook niet verwonderlijk dat een fel, verrassend fris combinerend, aanvallend en slagvaardig Tholen se Boys al na zeventien minuten een riante 0-2 voorsprong had. De jeugdige Thoolse aanvoerder Jo han Schot soleerde in de zevende minuut opvallend gemakkelijk door de Noad-defensie en liet ook doelman van Westen kansloos: 0-1. De thuisploeg wist duidelijk geen raad met de herhaaldelijke positie-wisselingen van de Thool se aanvallers en middenvelders. Tien minuten later schoot Piet de Boef een vrije trap goed in de doelmond, spits Johan Schot sprong hoog boven Jos van Splun ter uit en kopte schitterend de 0-2 binnen. Tholense Boys bleef proberen om de voorsprong uit te bouwen, maar de Fliplandse ploeg kwam halverwege de eerste helft wat be ter in het spel. Noad kreeg wat kansjes en Dim Verwijs was met een vrije trap dicht bij een treffer, maar doelman Goedegebuure wist De reserves van Tholense Boys kregen in de partij tegen mede koploper Veere 2 eindelijk loon naar werken: 3-0. Vele wedstrijden liep het bij de geelzwarten tegen, maar nu was vrouwe Fortuna wel aan de zijde van de Boys. De verwachtingen van de Thoolse equipe waren niet hoog gespan nen. De ploeg moest enkele spe lers aan de eerste keus afstaan. Er ontbraken nog steeds geblesseer den en alsof dat allemaal nog niet genoeg was, moest men het ook nog zonder Henk Boxhoorn stel len. Deze wedstrijd bleek dat je met een grote portie werklust erg ver kunt komen. Vanaf de eerste minuut werden de mouwen op gestroopt en iedereen was bereid om voor elkaar te knokken. Het veldspel van de gasten was welis waar wat beter, maar de Boys compenseerden dit ruimschoots met werklust. Veere had de han den vol aan de goed storende Julian Roman. Halverwege de eerste helft maakte Roman het de laatste man van Veere zo moeilijk, dat hij met een terugspeelbal z'n eigen doelman passeerde: 1-0. Dit was een opsteker voor de Thole- naren. In de slotfase leek de pech weer toe te slaan. Laatste man Jack de Rond kreeg het leer wat ongelukkig tegen z'n handen en de bal ging op de stip. Tekenend voor het zelfvertrouwen van de Thoolse ploeg was, dat de doel man Ben van der Aarssen op uit stekende wijze de strafschop keer de. Ruststand 1-0. In de tweede helft speelde Tholen se Boys het zelfde spelletje. Er werd consequent in de mandek king gespeeld en Veere kreeg wei nig ruimte. De gasten drongen het eeste kwartier sterk aan, maar toen Arie Jansen op fraaie wijze 2-0 aantekende, zat Tholense Boys op rozen. Tien minuten voor het eindsignaal bepaalde Carl Grave- maker met een kopbal de eindstand op 3-0. De wedstrijd was gespeeld en Tholense Boys 2 boekte evenals de eerste keus een verrassende zege. Tweehonderd toeschouwers zagen zaterdag een spannend duel SPS - Klundert. De gasten speelden aan vallend en waren duidelijk voor de punten naar Poortvliet geko men. De smaakmakers bij SPS waren voorstopper Jan Overbeeke en middenvelder Rien Voshol. In de eerste helft gaven beide ploe gen elkaar weinig toe. SPS kwam vlak voor rust op een 1-0 voor sprong. Kees Scheermeijer ging op rechts goed door en bereikte spits Henk Vane, die van dichtbij hard inkopte: 1-0. In de rust zei trainer Piet Rokven dat het eerste kwartier belangrijk zou zijn. SPS begon dan ook be houdend en het was al snel duide lijk dat Klundert in aanvallend opzicht geen vuist kon maken. Na ongeveer 15 minuten bracht Jan Hage een vrije trap hoog in de doelmond en Bram Hage kopte het leer schitterend in de verste hoek: 2-0. De Brabanders gingen wat meer risico's nemen en na tien minuten werd de stand: 2-1. Op de linkerkant werd de concentratie bij SPS minder en Jan de Graaf werd vervangen door Wout van As. Klundert zakte wat af en SPS kreeg steeds meer kansen. In de dertigste minuut schoot Jan Hage een vrije trap direct in de kruising, maar dit feest ging niet door, want het was hem ontgaan dat het een indirecte vrije trap was. Dave van Haaften en Henk Vane waren ook nog vrij dicht bij een treffer. In de slotfase bracht Jan Hage met een strafschop de stand op 3-1, nadat Wout van As binnen de beruchte lijnen was neergehaald. Even later was hetzelfde het geval bij Bram Hage, maar twee penalties was blijkbaar te veel van het goede. Henk Vane schoot het leer nog op de paal. De stand bleef 3-1,voldoende voor SPS om zich mede-koploper te mogen noemen. SPS 6 5 0 1 10 11- 4 WHS III 6 3 2 1 8 8- 5 Krabbendijke 6 4 2 0 10 8- 2 Kapelle 11 6 4 0 2 8 10- 8 Mevo 6 3 12 7 9- 4 Seolto II 6 3 1 2 717-12 SSV'65 6 3 12 7 10- 8 Veere 11 6 2 3 1 7 12- 7 Klundert 6 2 2 2 6 3- 4 Kloet. II 6 2 3 1 7 12- 8 Meeuwen 6 2 2 2 6 6- 7 Bruse B. II 6 3 12 7 7- 6 Nieuwland 6 2 13 5 7- 9 Kogelv. II 6 2 3 1 7 9-11 DFS 6 2 13 5 7- 9 Klundert II 5 2 3 1 5 6- 6 Smerdiek 6 2 13 5 6- 9 Dintel.II 5 2 12 5 7- 7 SNS 6 2 13 5 9-13 Thol.B.II 6 2 0 4 4 6-10 VCK 6 0 3 3 3 1- 6 Zaamslagll 6 114 3 4- 6 Thol. Boys 6 114 3 4- 9 Nieuwd.II 6 10 5 2 5-17 het harde schot, zij het met moei te, te keren. In de 35e minuut ging de hard werkende en fysiek sterke Bram Kot op rechts goed door, bediende Ard Beurkens, die Noad met een uitgekiend schot terug in de wedstrijd bracht: 1-2. Tholense Boys leek aangeslagen. Noad pak te een beetje van het verloren ter rein terug, zonder echt gevaarlijk te worden. Onder leiding van de absolute uitblinker Johan Schot, die de lijnen uitzette, schiep Tho lense Boys de beste kansen voor de 3-1. De aalvlugge Jaap Schot gleed in de slotfase voorbij z'n be waker Marco Verkerke. Hij pas seerde ook laatste man Jaap van Oudenaarde. Schot ging alleen richting doelman van Westen, hij werd echter binnen de zestien door Van Oudenaarde onderuit gehaald, de scheidsrechter aarzel de, maar in plaats van de bal op de stip te leggen, mocht Noad tot ieders verbazing een vrije trap ne men. Er kwamen voor beide ploe gen nog wat kleine kansjes, maar gescoord werd er niet meer. Na de thee zagen de 150 toeschou wers een ander spelbeeld. De toespraak van Stoutjesdijk miste z'n uitwerking niet en Noad ging (en moest) richting het Thoolse doel. Na enkele minuten moest Johan Schot (knie-blessure) zich laten vervangen door Johan van Stee en dit bleek voor de Thoolse equipe een gevoelige aderlating. Noad drong sterk aan. Na tien minuten waren de Fliplanders erg dicht bij een treffer toen een van de Noad-spitsen het leer, uit een hoekschop van Bram Kot, in de touwen leek te koppen. Met een uiterste krachtsinspanning keerde doelman Goedegebuure de bal nog net op de lijn. De geelzwarten moesten herhaaldelijk aan de noodrem trekken en de scheids rechter, die toch al veelvuldig de fluit hanteerde, floot nu bijna het spel dood.Met veel kunst- en vliegwerk hield de nu toch wel be trouwbare Thoolse verdediging, onder aanvoering van de uitblin kende doelman Goedegebuure, het doel schoon. Vijf minuten voor het einde viel het doek voor Noad. De razend snelle Jaap Schot ging voorbij en kele tegenstanders en plaatste het leer in de voeten van Hans de Kor te. Laatstgenoemde, die overigens weinig aan de bal was, schom de Qe gevaarlijke Noad-aanvaller Ard Beurkens gaat op bal via de handen van doelman Huib van Westen in de touwen: 1-3. "We hebben Noad in de eerste helft met positie-wisselingen ge probeerd dol te maken en dat is gelukt", aldus de Thoolse aanval ler Jaap Schot. "We maakten vrij snel 0-2 en toen moest Noad ko men. De 2-2 bleef uit en ze namen risico's. Daarvan heb ik met m'n snelheid geprofiteerd." Schot ziet de Thoolse toekomst vol vertrou wen tegemoet. "We zijn in de win ning mood en ons zelfvertrouwen is terug. Het is alleen jammer dat er een schorsing boven m'n hoofd hangt." Door dit resultaat gaat Tholense Boys als enige streekclub door naar de derde bekerronde. Vosmeer en Smerdiek werden uit geschakeld. Noad: Huib van Westen, Jaap van Oudenaarde, Edwin Hage, Rein Reijngoudt, Marco Verkerke, Bram Filius, Jos van Splunter, Jan Zuidweg, Ard Beurkens, Bram Kot, Leo Zuidweg. Tholense Boys: Kees Goedege buure, Ben van Olffen, Chris Quist, Ben Schot, Rien Jansen, Piet de Boef, John Nieuwkoop, Leon van Elzakker(Johan Kwist), Hans de Korte, Jaap Schot, Johan Schot(Johan van Stee). De eerste keus van Smerdiek heeft het niet gered tegen zondag twee deklasser Zierikzee. De Duive- landse ploeg had grote moeite met de Tholenaren, want na 90 minu ten was de stand nog 1-1. In de verlenging moest Smerdiek echter met 1-4 het hoofd buigen. Zierikzee was technisch de meer dere, maar de blauw zwarten com penseerden dit met een flinke por tie werklust. In de openingsfase was de thuisploeg zelden gevaar lijk. Na tien minuten kwamen ze toch op voorsprong. Het leer werd uit een hoekschop keihard achter doelman Hogendoorn geschoten: 1-0. Smerdiek bleef na deze tegen slag gedisciplineerdspelen en men kreeg steeds meer vat op de tegen stander. Zierikzee was nog enkele keren gevaarlijk, maar vlak voor rust werd een counter van Smer diek bekroond. Wim Priem be diende Wim Vroegop jr. op maat, die stuurde op zijn beurt z'n broer Rien in de diepte, deze omspeelde de doelman en de gelijkmaker was een feit: 1-1. Dit was tevens de ruststand. Na rust probeerde Zierikzee de winst forceren, maar de Smer- diekse defensie hield prima stand. De Thoolse ploeg was gevaarlijk met uitvallen van vooral Rien Vroegop, die een ware nachtmer rie was voor de defensie van Zie rikzee. De laatste twintig minuten gooide de thuisploeg alle remmen los. Doelman Hoogendoorn hield z'n doel schoon, zij het met be hulp van de lat. In de verlenging werden de gebles seerde Wim Priem en Rien Vroe gop vervangen door Wim Wester huis en Ab Poot. Smerdiek was beide spitsen kwijt en gokte op strafschoppen. Zover kwam het niet, want na vijf minuten sloeg het noodlot toe. Een middenvel der kon ongehinderd oprukken en het leer keihard in de touwen schieten: 2-1. Toen was de Smer- diekse weerstand gebroken en Zie rikzee kon uitlopen tot de geflat teerde eindstand: 4-1. Het drie klassen hoger uitkomen de Alliance bleek voor Vosmeer een maatje te groot. De Roosen- daalse ploeg wipte de oranjezwar- ten met 4-0 uit het bekertoernooi. Vosmeer begon met Anton de Ko ning en Frank Timmermans in de basis. Het eerste kwartier speelde zich hoofdzakelijk op de Vosmeer-helft af, maar Alliance wist dat niet uit te buiten. Overi gens bleek in die eerste helft niets van het klasseverschil. Pas vijf mi nuten voor rust kon de eersteklas ser scoren. Een hoekschop be landde op de paal, werd vervol gens door keeper Hommel vallend weggewerkt, maar in derde instan tie alsnog ingeschoten. Vlak voor rust was er een kans op de gelijk maker. Uit een ingooi schoot Ron Vaders de bal vlak voorlangs het Alliance-doel. Na de hervatting opnieuw een kans op de gelijkmaker via een mooi opgezette aanval. De kopbal van Ron Vaders ging rakelings over de lat. Binnen tien minuten besliste Alliance de wedstrijd, toen door een fout op het midden veld een Roosendaalse aanvaller alleen op de keeper af kon gaan: 2-0. Vervolgens belandde een kei hard schot van afstand via de paal onhoudbaar achter doelman Hommel: 3-0. Alliance was veel beweeglijker dan voor de rust en daarop had de hardwerkende Vosmeerploeg geen antwoord. Toen de thuisclub weer wat terug zakte kregen de bezoekers enkele kansjes. Een voorzet van Leo Ha- vermans werd door Frans Verhees ingeschoten, maar door de uitste kende Alliance-doelman gekeerd. Halverwege verkeek doelman Hommel zich en toen stond het 4-0 voor de thuisclub door een fraaie kopbal. Jeugdspeler Johan Scheenhart kwam in de ploeg voor Frank Timmermans. Vosmeer bleef werken, maar doel punten bleven uit. Vlak voor tijd werd een inzet van Ron Vaders nog gekeerd. De wedstrijd verliep sportief en werd door de scheids rechter prima geleid. De 4-0 bete kende voor Vosmeer het einde van het bekeravontuur, maar Alliance- trainer Matthijssen erkende na de wedstrijd dat de oranjezwarten sterker speelden dan hij had verwacht. Het enige verschil tussen NOAD 2 en SPS 2 in het bekerduel was Ko Stoutjesdijk. De NOAD-trainer zelf sleepte de Fliplandse reserves over de streep. Geen van beide ploegen had een echt overwicht. Het boeiende en doelpuntrijke duel, dat gekenmerkt werd door een grote inzet van beide kanten en sportiviteit, werd beslist in en kele momenten. SPS nam tot tweemaal toe een voorsprong. Na twintig minuten passeerde Rien Schipper met een gave lob de NOAD-keeper. Vijf minuten later bracht Ko Stoutjesdijk de jonge Jerry Wagemaker in scoringsposi- tie 1-1. Het spel golfde op en neer met kansen aan beide zijden. Op slag van rust zette Johan van Tig gele de SPS-ers opnieuw op voor sprong na een misverstand in de NOAD-verdediging. Na de rust was het echter Ko Stoutjesdijk en VERVOLG PAG. 15 Ook met Bac Color uit Steenbergen hadden de dames van l'Esperance geen moeite in de Kannebuiscompeti- tie. Aan hun keepster was het te dan ken dat de score beperkt bleef tot 0-11 Doelpunten kwamen tot stand door Marrie Fase en Anja v.d. Repe drie maal, Marjan Verhoef tweemaal, Ma- ja Vermaas en Hanna Moerland ieder een keer en één eigen doelpunt. Het was een eenzijdige wedstrijd, die af en toe wat hard leek doordat de scheids rechter te tolerant was ten opzichte van het lichamelijk contact. Dat is bij zaalvoetbal uit den boze. De Caraco Boys hebben maandaga vond Vers uit Rucphen verslagen. De Thoolse ploeg keek al vrij snel tegen een 1-0 achterstand aan. Na tien minu ten ging het goed lopen bij Caraco. Met een schitterende vrije trap werd de stand gelijk en na een aantal goede acties tussen Rudie Westdorp en Wim Vroegop kon men uitlopen naar 1-5. In de tweede helft werd het spel van de Zeeuwen minder en de Brabanders kwamen terug tot 4-5. Na een goede combinatie verhoogde Caraco de voorsprong tot 4-6. Vers scoorde nog 5-6, maar verder lieten de Tholenaren niet komen. Vers probeerde nog wel wat terug te doen, maar men stuitte herhaaldelijk op de goed keepende Jan Guiljam. Door deze winst heeft de Caraco in totaal 5 punten. De doelpunten werden gescoord door: J. de Viet 2x, R. Westdorp lx, A. Beurkens lx en W. Westdorp 2x. 27 MC dames wonnen van Blue Birds Zaterdag wonnen de 27 MC Dames in sporthal Meulvliet met 9-2 van de Blue-Birds. De 27 mc was goed in vorm, er werd goed samengespeeld en dat leverde doelpunten op. Aan het begin van het seizoen lukte het niet zo best met de dames, ze moesten weer een beetje in hun ritme komen. Er wordt nu elke donderdagavond door enkele dames, fanatiek getraind tot tevredenheid van trainer-coach Nico van Gerven. De blue-birds passeerden toch nog twee maal de 27 MC doel- vrouwe waarbij één penalty was. Op 18 oktober speelt 27 MC in Meulvliet tegen de Batavieren van 18.00-19.00 uur. De 27 MC had verder 4 bowling banen gehuurd, maar men kon het er met twee doen! Tien deelnemers had den zich er maar opgegeven. Dit was een beetje teleurstellend voor de orga nisatie, maar het werd een zeer gezelli ge avond. Het viel niet mee om de bal op het rechte spoor te houden en vaak verdween de bal in de goot! Er werd toch ook wel gescoord en zelfs behaal de men spare of strike!! Wegens de geringe deelname konden er geen prij zen uitgereikt worden. Wim Fase 388 punten; Jan den Engelsman 340 pnt.; Gerrit van Leeuwen 333 pnt.; Ans den Engelsman 332 pnt.; Coos Deurloo 294 pnt.; Miranda Quist 290 pnt.; Corrie van Leeuwen 217 pnt.; Els Moelker 194 pnt.; Rien van Aert 143 pnt.. De jongste deelnemer eindigde op de laatste plaats maar het viel ook niet mee om de zware bal tegen de ke gels te gooien maar William van Leeu wen! wist toch nog 109 pnt. te ver zamelen. Batho trad zaterdag aan tegen Hoeven en startte met de dames dubbel, wat ongebruikelijk is. Het bleek achteraf tactisch niet zo'n goede zet, want Car ta Overbeeke en Anja Moeliker verlo ren met 12-15 en 8-15. Hierna volgden de enkelspelen. Met name de heren kregen het zwaar te verduren. De setstanden: Ferry Lammers 18-15, 15-17, 15-5, Paul-Jan Overbeeke 17-16, 7-15 en 17-13, Jantine Vervloet 4-11 en 6-11, Anja Moeliker 11-8 en 11-5. De tussenstand was 3-2. Door vervolgens beide gemengd dubbels te winnen wist Batho de volle winst binnen te halen. Setstanden: Carla Overbeeke/Rob Pe per 15-12 en 15-11, Jantine Ver- vloet/Ferry Lammers 15-6 en 15-12. Ook de heren dubbel werd door Paul- Jan Overbeeke/Rob Peper met 15-10 en 18-13 gewonnen, zodat de eindstand 6-2 in het voordeel van Ba tho werd. Het tweede team van Batho ging op bezoek bij Dinteloord 3. Al snel bleek, dat er met deze tegenstander niet te spotten viel. De vorig jaar nog on geslagen Albert Weber moest nu met 9-15, 18-13 en 5-15 de eer aan zijn te genstander laten. De overige enkelspe len werden gewonnen. Martin Patti- mahu 15-6 en 15-8, Henny Kaptein 7-11, 11-10 en 11-9, Monique v.d. Lin den 11-4 en 11-1, zodat de tussenstand 3-1 voor Batho 2 was. De dubbels ver liepen niet naar verwachting, want in beide partijen ging de winst naar de tegenstander. Henny Kaptein/Moni- que v.d. Linden 12-15, 18-16 en 8-15, Albert Weber/Fokko Drok 10-15 en 11-15. De gemengd dubbels moesten uiteindelijk de beslissing brengen. Henny Kaptein/Fokko Drok verloren met 7-15 en 6-15. Doordat Monique v.d. Linden/Martin Pattimahu de tweede dubbel in hun voordeel beslisten, werd alsnog een 4-4 ge lijkspel behaald. Batho 3 trad in het strijdperk tegen Dino 7 uit Bergen op Zoom. Dit team bestond uit zeer jeugdige, maar uiterst snelle spelers, waartegen Batho uitein delijk niet opgewassen bleek. In de en kelspelen wist men de schade nog te beperken met 2 winstpartijen uit 4. Setstanden: Martin Pattimahu 15-3 en 15-1, Jan van Dijke 7-15 en 12-15, Anja v.d. Velde 7-11 en 7-11, Liesbeth Rei- nerman 11-7 en 11-1. Tussenstand 2-2. Bij de heren dubbel moesten Martin Pattimahu/Jan van Dijke hun meerde re erkennen in Dino met de setstanden 8-15 en 12-15. De goed op elkaar in gespeelde dames dubbel bracht de stand weer in evenwicht. Het werd 15-6 en 15-6 voor Anja v.d. Vel- de/Liesbeth Reinerman. Uiteindelijk gaf de conditie bij de jeugd toch de doorslag bij de gemengd dubbels. Liesbeth Reinerman/Martin Pattima hu verloren met 17-18, 15-4 en 10-15, terwijl Anja v.d. Velde/Jan van Dijke het zelfde lot ondergingen met 11-15 en 6-15. Eindstand 5-3 in het voordeel van Dino 7.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 13