Plan voor bejaardenoorden Alcohol en gezondheid KINDER BOEKENWEEK VAN DER HAM Pas op: slik op de weg Bevelanders gast Tholen Voor m 'n bril ga ik naar van der Harn. Play-lnn in Meulvliet Tholenaar in De Mattemburgh Donderdag 9 oktober 1986 Provinciale staten stellen op 24 oktober het plan voor de be jaardenoorden in Zeeland vast. Het plan is in de hele provin cie, via inspraakbijeenkomsten, besproken. Ook zijn er van uit de provincie bezwaren tegen het plan ingediend. Uitgangspunten Bezwaren IN HEHOEV COMMISSIES Bibliotheekraad Tentoonstelling bekroonde boeken Gisteren is de boekenweek van start gegaan. In deze week staan het kind en het boek centraal. Het thema is dit jaar boeven. In bibliotheken en uitleenposten is er gedurende deze kinderboekenweek weer van alles te doen. Er wordt onder andere een tentoonstelling van bekroonde boeken gehouden. Vei der is er een wed strijd voor de origineelste kijkdoos, de leukste puzzel en de mooiste kleurplaat. In de bibliotheek liggen platen klaar om deze drie werkstukken te maken. Men moest deze voor aanstaande dinsdag inleveren. specialist in brillen en kontaktlenzen Bergen op Zoom: Stationsstraat 12 - 01640-36121 Roosendaal: Nieuwe Markt 42 - 01650-35500 Van der Ham komt wekelijks naar u toe... Uitleenposten PAK EVEN UW ZAKBOEKJE BALLET- EN DANSKLEDING STEMMEN VAN LEZERS Concert Rikkert Nationale vogel t.t. PROGRAMMA-OVERZICHT S.L.O.TH. ZIT OP 89.9 MHZ. nUU tel. 01660-4004 «I WU ABDIJ IEUWS iedereen die door de Zeeuwse dreven loopt of rijdt, heeft ermee 'te maken: de bietentijd. De steeds weerkerende, najaarlijkse land bouwactiviteit heeft zelfs enkele jaren geleden een Noordbeve- landse cabaretgroep geïnspireerd tot het maken van een liedje met de schone titel "De peen motte van 't land". De bietencampagne betekent langzaam landbouwverkeer op de weg in een periode, dat het zicht wordt belemmerd door de vroeg invallende duisternis en soms ook door mist. Ook moet rekening worden gehouden met (mot)regen, waardoor het zicht slechter wordt en er bovendien slik op de weg komt. Uit gegevens van het korps Rijkspolitie, district Middelburg, blijkt, dat het aantal verkeers ongelukken als gevolg van slik op de weg in 1984 verdrievou digd was ten opzichte van de ja ren 1979 tot en met 1983. Ging het eerst om zo'n zeventien on gevallen per jaar, in 1984 wa ren het er 52. Alleen al in no vember 1984 was twintig pro cent van de ongelukken buiten de bebouwde kom te wijten aan slik op de weg. De ongevallen- cijfers voor 1985 zijn nog niet bekend, maar ook toen ging het om enkele tientallen. Boeren, vrachtrijders en loon werkers moeten ervoor zorgen, dat hun voertuigen zo schoon mogelijk op de weg komen. Dat houdt in, dat de wielen moeten worden schoongemaakt op de dam tot het bouwland of in de berm. Als toch modder op de weg komt, doordat het zich heeft vastgezet in de profielen van de banden, dan moet wat op de weg achterblijft worden weggeschept. Deze regel is opgenomen in de meeste algemene politieveror deningen en elke gemeente heeft zo'n verordening. Ook in de wegenverkeerswetgeving van het rijk en in de wegenver ordeningen van de provincie zijn soortgelijke genomen. bepalingen op- Zorgzaamheid van de kant van de mensen die in de bietencam pagne werken, is dus geboden. maar ook van de andere wegge bruikers wordt gevraagd extra opmerkzaam te zijn. Gladheid kan immers ook ontstaan, door dat het wegdek geleidelijk aan wat vuiler wordt en bij vochtig weer gaan zich dan problemen voordoen. Ook is het trekkerver- keer aanzienlijk langzamer dan het autoverkeer en door het slechte zicht blijkt de afstand soms korter te zijn dan men denkt. Agenten van het district Mid delburg van de rijkspolitie zullen in november en december extra toezicht houden op het land bouwverkeer. Als vervuiling van de weg of andere onregel matigheden worden geconsta teerd, wordt geprobeerd de ver oorzaker op te sporen en even tueel te verbaliseren. De veroor zaker wordt verplicht alsnog het wegdek schoon te maken. Als niet bekend is wie voor de vervuiling verantwoordelijk is of als in verband met de verkeers veiligheid schoonmaken acuut is, dan kan de beheerder van de weg voor het schoonmaken zorgen. Mocht daarna alsnog bekend worden wie het slik op de weg heeft achtergelaten, dan worden de kosten verhaald. Voor de veiligheid is het zaak, dat, bietenvervoerders, die de weg schoonmaken, goed zicht baar zijn, bijvoorbeeld door het dragen van veiligheidsvesten. Woensdag 15 oktober organiseert de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland een studiemiddag met als thema Alco hol en gezondheid. Doel van de middag is het alcoholgebruik vanuit verschillende aspecten te bekijken, maar met de nadruk op de volksgezondheid. Andere belangen die aan de orde komen, zijn die van de economie - horecabedrijven, slijters enz. - justitie en de openbare orde. Prof. dr. W.K. van Dijk, hoofdredacteur van het tijdschrift voor al cohol, drugs en andere psychotrope stoffen en drs. J. van der Stel van het Zeeuws consultatiebureau voor alcohol en drugs behande len het thema alcohol en gezondheid. Voorzitter dr. H. Roethof van de commissie kleine criminaliteit en burgemeester J.L. Niemantsverdriet-Leenheer belichten het probleem alcohol en openbare orde en voorzitter G. van der Veen van Horecaf Neder land praat over het economische aspect, dat met alcohol is ver bonden. De studiemiddag wordt voortgezet met een forumdiscussie onder voorzitterschap van burgemeester G.W. van Montfrans-Hartman van Veere. De mede-organisatoren zijn het Zeeuws consultatiebureau voor al cohol en drugs in Middelburg en de Vereniging van Zeeuwse Ge meenten. De middag is belegd in De Stenge, Stengeplein 1, Heinkenszand. De aanvangstijd is om 13.00 uur en de sluiting wordt rond 17.00 uur voorzien. Deelneming is gratis. Nadere informatie wordt verstrekt door de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland, postbus 292, 4330 AG Middelburg, telefoon 01180-34488. Op hetzelfde adres worden ook de aan meldingen ingewacht. In dezelfde statenvergadering worden twee verordeningen vastgesteld met de zorg voor ouderen als onderwerp: de ver ordening op de bejaardenoor den in Zeeland en de verorde ning met regels voor de instel ling van een klachten- en ge schillencommissie in bejaarden oorden. Uitgangspunt van het plan voor de bejaardenoorden is, dat het aantal plaatsen in de Zeeuwse bejaardenoorden op het huidige peil wordt gehandhaafd. Dat kan worden bereikt door een ondergrens van zestig plaatsen te stellen en daaraan de hand te houden. Dat betekent, dat be jaardenoorden met minder dan zestig bewoners geen bestaansrecht hebben, tenzij wordt samengewerkt met an dere bejaardenoorden. De bo vengrens ligt op 115 inwoners per bejaardenoord. Een ander criterium in het plan is het streven ouderen zo lang mogelijk in de gelegenheid te stellen zelfstandig te wonen. Dat betekent, dat de hulpverle ning aan huis veelzijdig moet zijn. Daarbij kan gebruik worden gemaakt van vrijwilligers, het kruiswerk, de huisarts en ook van de bejaardenoorden. Hulp vanuit de bejaardenoorden of andere instellingen voor oude renzorg wordt flankerend beleid genoemd. Eronder vallen maal tijdverstrekkingen (tafeltje-dek- je), meer bewegen voor oude ren en dag of nachtopvang in het bejaardenoord. Ook tijdelij ke opname in een bejaardenhuis hoort bij het flankerend beleid. Op Schouwen-Duiveland zijn er mensen die vrezen, dat zij voor ning een aparte groep moet worden gevormd voor mensen die ouder zijn dan 95 jaar. Nu is er in het plan een groep van mensen van tachtig jaar en ouder. GS schrijven, dat in di verse gemeenten de groep van mensen boven de 95 zo klein is, dat hun aantal niet van beteke nis is om er in de plannen apart rekening mee te houden. SLB en het bejaardenoord Ter Reede in Vlissingen zijn het niet eens met de ondergrens van zestig bewoners en de boven grens van 115 bewoners per bejaardenoord. GS stellen, dat een minimum gesteld moet worden om de kwaliteit van de zorg te kunnen waarborgen. Voorzieningen als winkeltjes en kapsalons kunnen niet worden gemaakt, als er te weinig bewoners zijn. Ook de personeelsvoorziening in het bejaardenoord komt in de knel als er niet voldoende mensen zijn om voor te zorgen. De maxi male capaciteit van 115 bewo ners heeft tot doel de bejaar denoorden niet te massaal te maken, waardoor de bewoners elkaar niet meer kennen en ook het personeel de ouderen niet of nauwelijks kent. Ook in de grotere steden zouden huizen tot 115 bewoners goed vol doen. Zij zouden een functie in de wijk kunnen vervullen, bij voorbeeld voor de ouderen, die daar zelfstandig wonen. Dat wil overigens niet zeggen, dat be jaarden die nu in een tehuis wo nen met meer dan 115 bedden moeten verhuizen. Uitgangs punt blijft immers de huidige ca paciteit van de oorden in Zee land te handhaven. Gedeputeerde staten stellen provinciale staten voor alle be zwaarschriften ongegrond te verklaren en het plan voor de bejaardenoorden vast te stel len. De statenvergadering is op 24 oktober in Middelburg. De tweede kamer uit gedepu teerde staten houdt dinsdag 14 oktober driemaal zitting. Op de rol staan drie bezwaar schriften tegen gemeentelijke beslissingen op aanvragen voor algemene bijstand. De bezwa ren kunnen op de zittingen mondeling worden toegelicht. Twee inwoners van Sas van Gent en een van de gemeente Reimerswaal zijn het niet eens met de beslissing, die hun ge meentebestuur heeft genomen. De zittingen beginnen om elf uur, tien voor half twaalf en tien over half twaalf. Zij worden ge houden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middel burg en zij zijn openbaar. de zorg zijn aangewezen op voorzieningen in andere dorpen dan hun woonplaats. Het dage lijks bestuur van de provincie (gedeputeerde staten) zegt daarover dat het niet mogelijk is in elke woonkern een bejaar denoord te hebben. De heer H. Fransen maakt be zwaar tegen de bezuinigingen in het ouderenbeleid. GS stellen, dat dit een rijkszaak is. Zeeland krijgt van het rijk geld voor het ouderenbeleid en moet zich met dat bedrag redden. Het Pensiontehuis Noord- Beveland in Kortgene vindt een capaciteit van 35 plaatsen, zo als in het plan staat, te weinig. Het zouden er 37 moeten wor den. GS wijzen erop, dat uit gangspunt is overal in Zeeland de huidige capaciteit te handha ven. In een later stadium, als een spreidingsplan wordt ge maakt, kan worden bekeken of het aantal plaatsen van het pen siontehuis moet worden uitge breid. Op een andere plek zullen dan overigens plaatsen moeten worden ingeleverd. De stichting Welzijn ouderen Tholen vindt, dat te weinig aan dacht wordt besteed aan het verpleeg- en verzorgingstehuis Tholen. GS wijzen erop, dat voor dit project een verklaring van geen bezwaar is afgegeven en dat met de voorziening reke ning wordt gehouden in de planning van verbouw- en nieuwbouwplannen voor de he le provincie. LSB-Samenwerkingsverband bejaardentehuizen in Zeeland dringt er op aan, dat bij de plan Donderdag 16 oktober, 19.15 uur, vergadert de Zeeuwse bi bliotheekraad in de statenzaal, Abdij 1 1Middelburg. De raad beslist over de instel ling van een werkgroep, die zich moet gaan bezighouden met de taken die de provincie op het gebied van de bibliotheekvoor ziening heeft. Andere zaken die de werkgroep zou moeten bestuderen zijn advisering aan de Zeeuwse Bibliotheek over de nieuwe ontwikkelingen en aan de provincie over besteding van de vier ton in het sociaal- cultureel fonds voor oplossing van knelpunten in het biblio theekwerk. In de werkgroep zouden vertegenwoordigd moe ten zijn de provincie, de Zeeuw se Bibliotheek, de Provinciale Bibliotheek Centrale, de open bare bibliotheken en de Vereni ging van Zeeuwse Gemeenten. De raad praat verder over de contributie voor de bibliotheken en de bibliobussen. Voorgesteld wordt de tarieven voor 1986 het komende jaar te handhaven en ook de vrijstelling van contri butie tot de leeftijd van achttien jaar aan te houden. De vergadering van de biblio theekraad is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31392 of 31402 De service is er voortreffelijk en snel bovendien. Veel soorten glazen zijn er in voorraad, zodat mijn nieuwe bril snel klaar is, en ik nooit lang zonder bril zit als ik een glas breek. Prima geregeld. Scherpenisse: dinsdag v.m. Hoge Markt Poortvliet: dinsdag n.m. Markt-Smidsstraat Stavenisse: woensdag v.m. v.d. Lek de Clercqplein Oud Vossemeer: donderdag v.m. bij het kruisgebouw St. Philipsland: vrijdag v.m. Voorstraat St. Maartensdijk: vrijdag n.m. Haven ^^---^ïlNPERBOeKENWEEK 1964" In Tholen worden er maandag om 15.00 uur dia's getoond voor kin deren van 4 tot en met 7 jaar. Woensdag is er om 15.30 uur voor dezelfde leeftijdsgroep een optre den van 'Bert en Ernie', daarna kan men boevenmaskers maken. Donderdag wordt er in Meulvliet een boevenspelmiddag georgani seerd voor de kinderen van 7 tot en met 11. Aanvang 14.00 uur en vrijdag (17 okt.) is om 16.00 uur de prijsuitreiking van de origi neelste boevenkijkdoos, de mooiste kleurplaat en de leukste puzzel. In Sint Maartensdijk wordt er maandag om 14.00 uur voorgele zen en dia's vertoond voor de leef tijdsgroep 4 tot en met 7. Woens dag is er om 14.00 uur in Haestin- ge een boevenspelmiddag, waar de kinderen van 4 tot en met 7 welkom zijn. Vrijdag (17 okt.) tre den 'Bert en Ernie"op en daarna is er gelegenheid voor het maken van boevenmaskers en om 15.00 uur wordt de prijsuitreiking ge houden van de kleurplaten, kijk dozen en puzzels. Maandag wordt er in Sint Anna- land voor kinderen van 7 tot 10 voorgelezen. Woensdag is er in de Wellevaete een boevenspelmiddag voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Donderdag wordt er om 13.30 uur voorgelezen en dia's ver toond voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. Om 16.00 is de prijs uitreiking van de puzzel-, kijkdoos- en kleurwedstrijd. Ook op de uitleenposten liggen de bekroonde kinderboeken ter inza ge. In Scherpenisse is er vrijdag om 16.00 uur een poppenkast voorstelling. In Poortvliet vindt deze voorstelling maandag om 15.30 uur plaats en in Stavenisse wordt de voorstelling vrijdag 17 oktober om 16.00 uur gehouden. In Oud Vossemeer is er vrijdag 17 oktober om 16.00 uur een voor stelling van Bert en Ernie. THOLEN 20 okt. Clubavond aquariumver. Labeo 14, 21 en 28 okt. Bijeenkomst ANIB, Meulvliet, 14.00 tot 17.00 10 okt. Bingo-dansant en optre den Jantje Koopmans, Sloth, Meulvliet 14 okt. Discussieavond Platte landsvrouwen, 20 u. Patronaats gebouw 14 en 15 okt. speelgoed- en kin- derkledingbeurs, De Fabeltuin 15 okt. NCVB, streekvergadering, 19.30 u. Meulvliet 22 okt. Sportinstuif ex- hartpatiën, Meulvliet 21 - 22 u. 22 okt. Bijeenkomst natuurver, over paddestoelen, 't Koffiehuys, 19.30 u. 25 okt. Excursie natuurvrienden naar Dassenberg (excursie) 9.00 uur SCHERPENISSE 9 okt Open huis Groene Kruisge bouw 16-20 u 10 okt. Filmavond Scarpenesse 11 okt. Concert Smalstads Man nenkoor, Holland Huis 20 u. 16 okt. Fancy fair Ten Anker, 14.00 tot 21.00 u. 26 okt. Viswedstrijd om de toltro- fee, 20.30 u. Zeedijk 30 okt. Bij eenkomst Plattelandsvrouwen, 19.30 H.Huis (snackdemonstratie) SINT ANNALAND 10 okt. Videodisco-show, jeugdve reniging Scarpeness, 20 u. De Wellevaete 23 okt. Verg. studiever. Calvijn in verg. geb. Geref. Gem., 19.30 u. Spreker dhr. Stam (narcoticabri gade Dordrecht). 25 okt. Fancy fair, Sakofahal OUD VOSSEMEER 9 t/m 11 okt. Nat. vogelten toonstelling, Vogelvrienden, Vos- senkuil 10 okt. Sport- en spelavond Jong Vosmaer, 19.30 u. De Vossenkuil 11 okt. Viswedstrijd 't Scharretje, 10.30 - 13.30 Van Haaftenpolder 18 okt. Jubileumtoernooi O.V.J.V., Vossenkuil, 14 u. 22 okt. Bingo ANBO in Vos senkuil SINT PHILIPSLAND 18 okt. Jubileumuitv. zangver. Maranatha, 20 u. De Wimpel BERGEN OP ZOOM Elke vrijdagavond bal voor al leenstaanden in Den Hollandsche Tüyn, Huybergschestraat 14. Aan vang 20.30 uur 21 en 28 okt. ANWB Cursus pech onderweg 11 -okt. Klucht 'Drie is teveel', 20.15 u. De Stoelmat 11 okt. tot 17 nov. Expositie Mari- nus van Beek, beeldhouwer, Mar kiezenhof 18 okt. Theatervoorstelling De Spaanse Brabander door het Nieuw ensemble raamtheater, 20.15 u. Stoelemat 19 okt. Koffieconcert Amster dams gitaartrio, 12 u. Markie zenhof Tot 2 nov. Expositie van Noord- Brabantse schilderkunst periode 1960-1975, di. t/m zo. 14 tot 17 u., Markiezenhof film film film ROXY 1: The Karate kid 2 - a.l. do 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ma, di en wo 14, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Poltergeist 2 - 16 jr do 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 14, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: The color purple - a.l. do en vr 20 u., za 14 en 20 u., zo 14, 17 en 20.30 u. ma, di en wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Top gun - a.l. do 20, vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 14, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Jewel of the nile - a.l. do 20 u., vr 19 en 21.30, za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 14, 19 en 21.30 u. Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots Wouwsestraat 1 5, B.o.Z. Telefoon: 33666 Advertentie I.M. Willem van der Meer uit Tholen exposeert in het tweede en derde weekend in oktober zijn collectie gebruiksaardewerk in de Mattem burgh, Antwerpsestraatweg 185 te Hoogerheide. Op deze dagen kan men ook de verzameling van 48 geborduurde ikonen van mevrouw Zekers-Koenders uit Groesbeek te bewonderen. De meeste borduur werkstukken zijn vervaardigd naar Byzantijnse, Russische, Griekse en Joegoslavische ikono- grafie. De expositie is van 13.00 tot 17.30 uur geopend. Wij hebben zaterdag het concert van Rikkert Zuiderveld meege maakt, dat in Meulvliet te Tholen was georganieerd door de Evange lische Gemeenschap de Schuil plaats uit Bergen op Zoom. Jam mer, dat Elly wegens ziekte er niet bij kon zijn. Voorspoedig beter schap toegewenst namens alle aanwezigen. Ga zo door met het werk dat jullie mogen doen, 't is fantastisch. Het optreden van Rikkert straalde blijdschap en vakmanschap uit, zowel instrumentaal als de manier waarop hij het Evangelie bracht. Ook het contact met de zaal ver liep voortreffelijk. Gezien het aantal aanwezigen zou ik op willen merken, dat de stel ling die nogal eens gebezigd wordt, als zou de jeugd met God niets meer te makeh willen heb ben, zaterdag is achterhaald. Het tegendeel is wel degelijk bewezen. Het was als het ware of de Geest zelf door de zaal rondging. Er werd meegezongen en bij het luisteren was het ademloos stil. We hebben zo genoten, dat ik na mens velen mijn dank voor deze avond wil uitbrengen. Boven alles dank aan God, Die deze mensen wil gebruiken voor de verkondi ging van Zijn boodschap en ver volgens Rikkert voor het mooie optreden. Dank ook aan de Evan gelische Gemeenschap de Schuil plaats voor de organisatie. Moge dergelijke concerten nog vele ma len op Tholen georganiseerd wor den. Dat is ongetwijfeld de wens van velen met mij. Wij wensen al le betrokkenen Gods zegen toe bij dit mooie werk. P. Jeroense Garnalenstraat 23 Tholen Graag willen wij reageren op het artikel in de E.B. van 25 septem ber over de nationale tentoonstel ling van de Vogelvrienden uit Oud-Vossemeer. Daarin staat dat 'zover het bestuur van de Vogel vrienden weet het voor het eerst is, dat een dergelijke tentoonstel ling op Tholen plaatsvindt'. Dit is echter niet het geval. Vogel vreugd heeft namelijk, voor zover wij konden nagaan, in 1960 een nationale tentoonstelling georga niseerd in het Dorpshuis te St. Annaland. Vrijdag 18.00-19.30 19.30-20.30 20.30-22.30 Zaterdag 10.30-11.00 11.00-12.00 12.00-12.30 12.30-14.00 14.00-16.00 Zondag 11.30-14.30 14.30-15.30 20.30-21.30 Dinsdag 18.00-19.30 Woensdag 18.00-19.00 19.00-20.00 Donderdag 18.00-19.30 Weekend voor de deur. Pres.: Leo Troost en Harry v.d. Ree. Er is hoop met gospelmuziek. Radio Tropical. Pres.: Jean Quist. Marja's kinderprogramma Music machine. Met top 15 en om half 12 een mix. Pres.: Jacco Vinjé en Peter Wielaard. Ditjes en Datjes. Pres.: Liane Burgers. S.L.O.Th. - Accent. Eindred.: Els Frigge. Verzoekhoek. Pres.: Jan Voormeulen. Zevensprong. Populair familieprogramma met div. spelletjes. Pres.: Kees Burgers. Bloemendaalse radio met kerkdienst Ds. van Gent. Viva La Musica. James Last programma: Pres.: Sarien Bout. Hits uit vervlogen tijden. Samengesteld en ge presenteerd door Kees Burgers. Streeknieuws Vliegende schijven. Pres.: Jan van Hie. Rondom 60. Pres.: mevr. v. Driel-Vaders, Greetje Mayer en Wim Ojevaar. j Verder wensen wij bestuur en le den van de Vogelvrienden veel succes toe op hun nationale en de inzenders een mooie, geslaagde tentoonstelling. Het bestuur van Vogelvreugd, Tholen/St. Annaland Het gemeentebestuur van Tholen heeft woensdag 27 burgemeesters en wethouders van Zuid- en Noord-Beveland ontvangen. Het zakelijke karakter omvatte infor matie over het autowrakkenplan, de vaste oeververbinding over de Westerschelde en een inleiding van dhr. Schuller over de Waren wet naar aanleiding van de kern ramp in het Russische Tjsernobyl. De zestien dames bekeken in het gemeentehuis te St. Maartensdijk een diaserie over de bloemzaad teelt en brachten een bezoek aan het verpakkingsbedrijf Budelpack in Poortvliet. Het bezoek werd besloten met een koud buffet in het gemeentehuis. Na het grote succes van de play- inn in september 1985 te Sint- Annaland, zal ook dit jaar weer een dergelijk evenement plaats vinden. De muziekverenigingen van het hele eiland Tholen en St. Philipsland zijn uitgenodigd om 8 november a.s. in Meulvliet een hele dag gezamelijk te oefenen, 's Avonds zal er een uitvoering zijn van wat ingestudeerd is. De ge weldige ervaring die de muzikan ten vorige keer beleefden, zal ze ker reden zijn om ook nu weer mee te doen. De organisatie wil echter ook andere eilandbewo ners, die géén lid zijn van een mu ziekvereniging, maar toch graag in groepsverband musicieren, uit nodigen om aan deze play-inn deel te nemen. Men kan zich tot 24 oktober a.s. opgeven bij mevr. J. van Gink-Scheepers, tel. 01660-2266.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7