THOLENDERWIJS Gezinsvervangend tehuis komt in Sint Annaland Tholen verwelkomt Zeeuws Genootschap Vroeger innen OGB ^9 ACH, NEEM DAN OOK EVEN DE TIJD VOOR DE BESTE VERZEKERING. GEMEENTELIJKE VUILNISZAKKEN IN DE LOSSE VERKOOP SPORTAVOND VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTEN SPORTINSTUIF VOOR EX HARTPATIËNTEN LOUIS VAN DIJK en HET SMALSTADS MANNENKOOR GELDELIJKE STEUN OUDEREN BIJ VERHUIZING TWEE NIEUWE KREATIEVE KURSUSSEN VAN R.E.C. IN THOLEN EN OUD-VOSSEMEER VERKOOP BIJ INSCHRIJVING informatierubriek van de gemeente tholen ALGEMENE ZEEUWSE/MIDDELBl JRG Donderdag 9 oktober 1986 DE EENDRACHTBODE 5 SCHADELIJKE J STOFFEN EEN ZAIAIK «- APART! 11 n ii R SPREEKUUR B. EN W. Aan de Annawas bij garage Dekker Beter Wonen Gasthuiskapel, Grote Kerk, de Meestoot Loco-burgemeester P. van Schetsen is gastheer ge weest voor 104 leden van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Met twee bussen kwamen de gasten naar Tholen, waaraan ze eerder in 1977 een be zoek brachten. De wethouder hoopte ze in 1995 via de Oesterdam te kunnen begroeten. Impulsen Hoogtepunt 20ste eeuw Plantsoenen Straten Monumenten Personeel OudVossemeer Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint Maartensdijk Tel 01666-2955 Op zaterdag 6 september j.l. startte een inzamelingsaktie voor schadelijke stoffen in onze gemeente. Vanaf die dag rijden de beide vuilniswagens rond met de slogan: Schadelijke stof fen. een ZA(A)K apart! Hesultaat tot nu toe is dat een aanzienlijk grotere hoeveelheid chemisch afval aan de chauf feurs van de huisvuilwagens is aangeboden dan voor die tijd. Ondanks alle inspanningen blijkt echter dat nog niet ieder een op de hoogte is van de inza melingsaktie. Voor de goede or de zullen wij in dit artikel de werking van het ophaalsysteem nogmaals herhalen. Hoe werkt dit ophaalsysteem? In elke Thoolse woning is een plastic draagtas bezorgd, die speciaal bestemd is voor de bewaring en afgifte van scha delijke stoffen. Schadelijke stoffen, die in huishoudens vrij komen kunnen in het plastic tasje aan het personeel van de huisvuilwagen worden afgegeven. LET WEL: AFGEGEVEN!!! Het is n.l. niet toegestaan plastic zakken met schadelijke stoffen bij de vuilniszak op straat te plaatsen. Denk aan de mogelijke gevolgen als kinderen daarmee in aanraking ko men. Óm onnodige kosten te voorkomen is het niet de be doeling elke keer als er in uw huishouden schadelijke stof fen vrijkomen deze aan te bieden. Bewaren gedurende eni ge tijd zal vaak mogelijk zijn, totdat een bepaalde hoeveel heid is verzameld. Het bewaren dient natuurlijk op een kinder-veilige plaats te geschieden. Wanneer door u tasjes met schadelijke stoffen aan een huisvuilwagen worden af gegeven, kunnen gelijktijdig nieuwe tasjes worden ver strekt. U krijgt de tasjes geheel gratis. Verzocht wordt de schadelijke stoffen zoveel mogelijk in de originele verpak kingen aan te bieden of anders op de verpakking aan te ge ven om welke stoffen het gaat en/of waarvoor ze zijn ge bruikt. Een aantal zaken rondom het inzamelingssysteem willen wij toch nog eens even met klem benadrukken. Zo blijkt veelal te worden vergeten op de verpakking melding te maken om welke stof het gaat en/of waarvoor ze zijn gebruikt. Voor een verdere verwerking van de stof(fen) is dit van het grootste belang. Voorts is gekonsta- teerd dat de draagtassen met schadelijke stoffen tegelijkertijd met de normale huisvuilzak (dus aan de rand van het trottoir) worden aangeboden, met alle risico's van dien. We moeten er niet aan den ken als kinderen met dergelijke stoffen aan het spelen gaan. Plastic draagtas kwijt? Nog lang niet alle Thoolse inwoners hebben van het inzamelings systeem gebruik gemaakt. Veelal is de destijds uitgereikte plastic draagtas zoek geraakt. Geen nood echter! Bij de chauffeur van de vuilniswagen kunt u gratis een nieuwe draagtas verkrijgen. yDye gescheiden inzameling van gevaarlijke stoffen kan een sukses worden. Het is dan wel zaak, dat een ieder zich op de hoogte stelt van de regels die daarvoor gelden en zich ook aan die regels houdt. Aangenomen mag worden dat inmiddels elke Thoolse inwoner weet dat de gemeente per 1 januari 1987 een afvalstoffenheffing invoert van f 68,— per perceel per jaar (met een reduktie van f 17,— voor het geval dat een perceel slechts door één persoon wordt gebruikt). Vanaf 1 januari kunt u vuilnis aanbieden in plastic zakken die u bij elke kruidenier kunt kopen. Tot die tijd is echter het aanbieden van vuilnis in de gemeentelijke plastic zak nog steeds verplicht. Kosten per pakje van 20 stuks: f 26, De kosten van ophalen en verwerken van het vuilnis zit ten in de prijs van de zakken begrepen. Om te voorkomen dat u de komende maanden "dure" gemeentelij ke zakken moet kopen, waarvan u er per 1 januari 1987 nog over heeft, hebben burgemeester en wethouders besloten met ingang van 1 oktober de vuilniszakken in de losse verkoop te brengen. U kunt de zakken nu dus ook in kleinere hoeveelheden dan 20 stuks kopen. De prijs is f 1,30 per zak. Neemt u 5 zakken betaalt u f 6,50, voor 10 zakken f 13,— enzovoorts. Onder auspiciën van gymnastiekvereniging "Olympia" uit Tholen, wordt met ingang van woensdag 8 oktober a.s. in samenwerking met de Zeeuwse Sportraad elke woensdagavond van 20.00 - 21.00 uur een sportavond voor lichamelijk gehandicapten georga niseerd. ledereen die zin heeft om mee te doen aan balsporten en/of indivi duele sporten, bijvoorbeeld (rolstoel)basketbal, badminton e.d. wordt uitgenodigd in sporthal "Meulvliet" te Tholen aanwezig te zijn. De eerste 4 weken is de deelname gratis, daarna f 2,50 per avond. Voor speciale sportrolstoelen wordt gezorgd. Eveneens onder auspiciën van gymnastiekvereniging "Olympia" uit Tholen, wordt met ingang van woensdag 22 oktober a.s. een sportinstuif voor ex-hartpatiënten georganiseerd. De plaats van handeling is sporthal "Meulvliet" te Tholen; tijdstip van 21.00-22.00 uur. De leiding is in handen van dhr. H. Nieuwenhuis (fysiotherapeut). Deze wordt bijgestaan door een intensive-care- verpleger. De sportinstuif is mede tot stand gekomen na sa menspraak met dr. Uppal van het ziekenhuis Lievensberg. De eer ste 4 weken is de deelname gratis, daarna f 2,50 per avond. Doel van de sportinstuif is 1 uur per week heerlijk ontspannen en verant woord sporten. Nog even dit!! Zij die voornemens zijn aan de sportinstuif deel te nemen doen er goed aan hun huisarts of behandelend geneesheer vooraf om toe stemming te vragen. De eerste sportinstuif, woensdag 22 oktober dus, zal meer het karakter dragen van een informatie-avond. De toekomstige deelnemers worden op de hoogte gebracht van de achtergronden van de instuif en de aktiviteiten die georganiseerd worden. Zaterdag 11 oktober 1986 Dorpshuis "Holland-Huis" Aanvang 20.00 uur Scherpenisse Voor de derde maal verzorgt de beheerskommissie van het "Holland-Huis" een optreden van: In de middag van de 11 e ok tober zal meesterimprovisa- tor Louis van Dijk al in het dorpshuis aanwezig zijn voor een repetitie met het koor. Tijdens het avondpro gramma zullen Louis van Dijk en koorpianist Tom van Gurp opnieuw een piano spel voor twee piano's ten gehore brengen. Ook op vo caal gebied komen de luiste raars volop aan hun trekken. De bekende sopraan Fie Cleiren uit Bergen op Zoom zal solo enkele nummers uit voeren. Zij zal ook te horen zijn in een samenzang met Han Wesdorp en met Han en Kees van Dis. Ook een samenzang met het Man nenkoor en Fie Cleiren staat op het programma. De entreeprijs is 7 10, jeugd tot 18 jaar en 65 f 6,50. Voor iedereen is er een gratis kopje koffie. Voorverkoopadressen: 4 6 winkel Hage-Jansen, tel. 01660-2493, Boekhan del Dieleman, tel. 01660-4150, Bakkerij Siem Schot, tel. 01666-2477. VOOR VcSHUIZINcfl NAAR KLEINERE HUURWONING 1 Op 1 juli j.l. is de uit 1975 date rende subsidieregeling steun bejaarden vervangen door een nieuwe verhuisregeling voor ouderen. Het doel van de rege ling is om de doorstroming te bevorderen. Met doorstroming wordt bedoeld, het verhuizen door ouderen naar kleinere huurwoningen, zodat grote wo ningen voor de woningzoeken den beschikbaar komen. Voorwaarden Voor de subsidie gelden de vol gende voorwaarden: - De huurder of huurster of zijn/haar man/vrouw moet tenminste 60 jaar zijn (was 65 jaar). - De huur van de woning die wordt verlaten mag niet ho ger zijn dan 375 gulden per maand (was 300 gulden). - Wanneer de woning die wordt verlaten vijf of meer kamers heeft, dient de nieu we woning tenminste twee kamers minder te hebben. - Als de woning die wordt ver laten vier of minder kamers heeft, moet de nieuwe wo ning tenminste een kamer minder hebben dan de oude re woning. Subsidie De bijdrage is maximaal 3000 gulden. In de vier grote steden van ons land kan de subsidie 500 gulden hoger zijn. Verhuizing naar verzorgingste huizen en naar duurdere wonin gen wordt niet meer gesubsi dieerd. Aanvragen Ouderen die aan genoemde voorwaarden voldoen dienen de subsidie aan te vragen bij de ge meente. Het Regionaal Educatief Centrum Tholen start dinsdag 21 oktober een kursus 'werken met klei' in "de Vossekuil" te Oud- Vossemeer. Klei is een prachtig materiaal om ruimtelijke.vormen mee te maken. Deze cursus is erop gericht deelnemers kennis te laten maken met de technische mogelijkheden van dit materiaal en de elementen waaruit boetseren bestaat. Tevens biedt deze kursus gelegenheid kennis te maken met de Kunstzinnige Vorming, ledereen is welkom! Enige kennis van het werken met klei is niet noodzakelijk. De eerste les is op dinsdag middag 21 oktober van 13.30 uur tot 1 5.30 uur. De kursus duurt 12 weken. De kosten zijn f 60, In de "Meulvliet" wordt na de herfstvakantie een kursus gestart onder de titel "vrij weven op raam". Ook dit is een kursus voor be ginners die eens kennis willen maken met het weven. In 12 weken worden twee elementen van het weven behandeld, te weten kleur en struktuur. Er zullen verschillende weefsels wor den gemaakt met zelfgeverfde garens op zelfgemaakte ramen. Ook worden collages gemaakt die als ontwerp zullen dienen. Deze kur sus zal verzorgd worden op de maandagmiddag van 13.30 uur tot 15.30 uur. De kosten zijn f 135, Indien u belangstelling heeft voor deze kursus, dient u zich eerst telefonisch aan te melden 01660-3194 bij ons kantoor Molenvlietsedijk 5a te Tholen tussen 14.00 uur en 16.00 uur. In de loop van de maanden oktober en november zullen er nog twee kursussen bij komen: 'werken met textiel' in de "Meulvliet" en 'fotografie' in Sint Maartensdijk. Wanneer u belangstelling heeft voor deze kursussen kunt u zich alvast telefonisch aanmel den. U ontvangt dan een uitgebreide folder met alle benodigde in formatie. Het gemeentebestuur van Tholen verkoopt bij inschrijving de in het oude stadsdeel van Tholen gelegen woning Cromvliet 16. Het per ceel heeft een oppervlakte van 178 m2. Ondertekende inschrij vingsbiljetten kunnen worden ingeleverd ter gemeente-sekretarie van Tholen te Sint-Maartensdijk, Markt 1-5 tot 20 oktober 1986, 's morgens tot 10.00 uur. (Op de envelop te vermelden "inschrijving perceel Cromvliet 16 te Tholen"). Omstreeks dat tijdstip zal de hoogste inschrijving bekend worden gemaakt, waarbij het gemeentebestuur zich het recht van gunning voorbehoudt. De bereidverklaring tot verkoop geldt overigens on der het voorbehoud van instemming door de gemeenteraad en goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland. Voorts geldt de voorwaarde dat het pand volgens een door het gemeente bestuur goed te keuren verbouwingsplan moet worden verbeterd. Gebruik van het pand als zogenaamde tweede woning is niet toe gestaan. Nadere inlichtingen over de verkoop kunnen worden ingewonnen ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening en grondza ken, toestel 131. Sint-Maartensdijk, 9 oktober 1986 Burgemeester en wethouders van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 13 oktober 1986 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De wethouders L.J. koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. De spreekuren van burgemeester H.A. van der Munnik en wethouder P. van Schetsen komen te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan qvqn naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 215. Is er in ons vorig nummer al op geattendeerd, dat Tholen een goede kans maakte op een gezinsvervangend tehuis, de nieuwsbrief van de wo ningstichting Beter Wonen draagt meer feitelijke gegevens aan. Voor realisering van het project hebben de stichting Philadelphia en Beter Wonen elkaar gevonden. Plan is op de Annewas(bij garage Dekker) te Sint Annaland van de daar geplande 12 woningen in twee lagen er 8 te bestemmen voor het gezinsvervangend tehuis. Ook al zegt het woord gezinsver- enigingen aanzetten gegeven tot vangend tehuis op zich al heel wat. Het gaat met name om huis vesting van verstandelijk gehandi capten. Met de zorg daarvoor werd al op het eind van de 17e eeuw een begin gemaakt. Initia tieven hiertoe kwamen met name uit kerkelijke richtingen. In 1890 werd het eerste internaat voor geestelijk gehandicapten gesticht, nog in afzonderlijke onderko mens. Inmiddels veranderden be grippen van imbeciel en debiel naar die van geestelijk gehandi capten. Er kwamen ook steeds meer particuliere initiatieven van de grond, maar het was toch pas tussen 1920 en 1930 dat er moge lijkheden ontstonden in de schoolse sfeer, die vooral voort kwam uit het onderwijs. Toch bleef tot 1950 de opvang voor ge handicapten voornamelijk gericht op een opname in internaat of verzorging thuis. Daarna ontston den sociale werkplaatsen en na zorgdiensten, zoals het maat schappelijk werk. Eveneens zijn er vanaf 1950 vanuit de ouderver meer verscheidenheid in voorzie ningen, zoals kinderdagverblij ven, dagverblijven voor ouderen en ook de gezinsvervangende te huizen. Er zijn al een 400 gezins vervangende tehuizen in Neder land, waarin bijna 10.000 bewo ners onderdak vinden. Philadelphia, ook op Tholen en Sint Philipsland goed bekend, heeft in ons land zo'n 40 stichtin gen die gezinsvervangende tehui zen exploiteren en dat van heel groot tot heel klein. Ernstig geestelijk gehandicapten verbliij- ven gewoonlijk in internaten, maar de lichtere met een moge lijkheid van nog enige mate van zelfwerkzaamheid omvatten de groep die in gezinsvervangende te huizen geplaatst kunnen worden. Zij bezoeken bijvoorbeeld over dag een sociale werkplaats of heb ben werk in het vrije bedrijf. Destijds heeft wijlen burgemees ter E.Baerends zich sterk ingezet voor zo'n Thoolse voorziening. Dat was ook de basis dat vervol gens de gemeente actie voerde om tot een woonverblijf voor geeste lijk gehandicapten te komen. Vooral Philadelphia zet zich in voor deze geestelijk gehandicap ten, ook voor het oprichten, behe ren en exploiteren van gezinsver vangende tehuizen. Men benoemt het personeel, verstrekt voorlich ting, hulpverlening en werkt sa men met de maatschappelijke dienstverlening en gezondheids zorg. Beter Wonen houdt zich alleen be zig met bouw en verhuur van wo ningen in de sociale sector. Geza menlijk werd bekeken of de even zeer op woning recht hebbende geestelijk gehandicapten onder begeleiding gehuisvest konden worden in een gewone buurt of straat. De bedoeling van Beter Wonen is om 15 woningen te bouwen aan de Hoenderweg en de Annewas. Van die 15 dan 3 bejaardenwoningen aan de Hoenderweg en 12 wonin gen aan de Annewas. Dat is een kleiner type woningen voor 1 of 2 persoonshuishoudens. Nu is het de bedoeling om 8 van die kleine re woningen te bestemmen voor het gezinsvervangend tehuis. Die huizen worden dan onderling ge koppeld en er kunnen 12 vaste be woners in met begeleiding voor dag en nacht. Ieder kan zich in ei gen kamer naar believen terug trekken. Beter Wonen schrijft over een uniek plan. Een belang rijke stap in de verbetering van de verzorging en de huisvesting van onze geestelijke gehandicapte me demens. Het wachten is nog op de goedkeuring van de rijksoverheid en daarom doet het bestuur van Philadelphia nog geen mededelin gen. Volgens de loco-burgemeester ge ven verkeersverbindingen impul sen en gunstige invloedsferen. "Het is voorwaardescheppend en het is voorwaarde voor een be hoorlijke infrastructuur. De com municatie wordt versterkt, het recreatie- en economisch verkeer krijgt een impuls, ja de Oester- dam is voor het Thoolse gemeen tebestuur en haar inwoners een belangrijke stap vooruit." Van Schetsen benadrukte echter ook, dat de contacten met Bra bant zullen blijven ten aanzien van brandweer, ambulance, scho len en ziekenhuizen. Hij schilderde de successen met de werving van bedrijven, de aan wezigheid van scholen, sportac commodaties, bibliotheken, zwembaden, 3 jachthavens, 11 campings en 2 terreinen voor zo merwoningen. "U ziet 't: in Tho len werkt het!", aldus de loco burgemeester bij de ontvangst van 104 leden van het Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen. Na de ontvangst in de Gasthuis kapel, waarbij ook wethouder L.J. Koopman aanwezig was, volgde een rondleiding in de Ned. Herv. Kerk. Het gezelschap werd in twee groepen verdeeld, met gemeente-archivaris J.P.B. Zuur deeg en secretaris P.A. Boot van Huis en Heem als begeleiders. In Haestinge te St. Maartensdijk volgde de maaltijd, waarna de twee bussen via Stavenise voor streekmuseum de Meestoof in St. Annaland stopten. Daar was voorzitter ir. M.A. Geuze gast heer. Omstreeks half zes vertrok het 'gerenommeerd en illuster ge zelschap', zoals de loco burgemeester het uitdrukte. Hij toonde zich niet alleen zeer vereerd met de komst van het Zeeuws Genootschap, de wethou der stak zaterdag 27 september ook de loftrompet over zijn ge meente. Hij herinnerde aan de be langrijke positie van Tholen als toegangspoort tot Zeeland, voor de komst van de 'ijzeren spoor weg' Bergen op Zoom-Vlissingen in 1872. "Die positie verdient Tholen naar onze overtuiging weer", aldus Van Schetsen. Hij wijdde veel aandacht aan de verbindingen omdat het gemeen tebestuur steeds ervaart, dat zich zelf respecterende Zeeuwen moe ten beamen, nog nooit op Tholen te zijn geweest. "De aanleg van de weg over de binnenkort gereali seerde Oesterdam zal door het ge meentebestuur dan ook als één van de hoogtepunten van de 20ste eeuw worden ervaren. Voor het eerst in de geschiedenis zal Tholen heel direct Zeeuw met de Zeeuwen kunnen zijn. Voor het eerst zijn we direct in het zicht van onder andere het Middelburgse." VERVOLG VAN PAG 1 Van Beek vond toename van per soneel en volop automatisering te genstrijdig. Hij wilde het perso neelsbestand in de buitendienst bevriezen door een ander soort beplanting toe te passen, dat min der onderhoud vergt. Dijke constateerde, dat de plant soenen er niet zo netjes bij liggen. "Uitbreiding van personeel is een jaar opgeschoven, maar als er be hoefte aan is, moeten we 't doen." De verlaging van de toevoeging aan de reserve monumenten en openbare werken van 150.000 gul den zat hem ook dwars. "Het is frappant, dat er steeds op dezelf de posten wordt bezuinigd." Van Belzen hield hem voor, dat de reserve openbare werken 5.3 mil joen bedraagt, waarvan volgens Dijke in 1987 een 2.1 miljoen af gaat. Wethouder Van Schetsen be nadrukte, dat er niet op het stratenonderhoud wordt bezui nigd. "Ér is geen sprake van enige vermindering. We bevriezen pas in 1989 het peil van 1988." Dijke voerde aan, dat er volgens de technici elk jaar 50.000 gulden meer nodig is in verband met de groei van de straten. "Je moet op alle posten bezuinigen en niet al leen op personeel, openbare wer ken en monumenten, want dat is onjuist." Anderen probeerden hem van zijn ongelijk te overtuigen. "We stop pen alleen met een stijging", merkte Meertens op. "Andere posten stegen nooit", zo probeer de Moerland 't. Van Belzen vond toch, dat b en w éénzijdig bezig waren. "Op open bare werken bezuinigt u, maar niet op welzijnszaken. Het rijk is met de botte bijl bezig en als de gemeente culturele voorzieningen wil handhaven, dan kost 't geld." Meertens zei het rijksbeleid van de komende maanden erg belang rijk te vinden voor de Thoolse be groting 1988. Van Belzen constateerde, dat uit voering van verschillende werken in hoge mate afhankelijk is van rijkssubsidie. Gezien aangekon digde bezuinigingen kan dat vol gende jaren heel anders uitvallen. "Er is nog niets te voorzien", zei ook Dijke. Hij pleitte ervoor de investeringen goed in de gaten te. houden in verband met de werk gelegenheid. "Denk met name aan een behoorlijke taak voor openbare werken en monumen ten." Ook Moerland wilde meer geld uittrekken voor restauratie van monumenten. "Er is nog een he leboel te doen en b en w ramen minder." Meertens gaf een uitgebreide toe lichting op de vragen. Ten aanzien van de personeelsuitbreiding, er kende hij dat op bepaalde terrei nen het werk terugloopt: minder bouwrijp maken van bestem mingsplannen bijvoorbeeld. "Het werk voor de milieuwetgeving en sociale zaken is echter toegeno men. Ondanks alle voorspellin gen, is het werk nog nooit terug gelopen. Bij een landelijke reorga nisatie op sociale zaken komen er bij de gemeente wel mensen vrij, maar individuele begeleiding vraagt ook veel. We proberen de rem erop te houden. Twee van de eerst geplande vier man personeel gaan niet door. De voortgaande automatisering levert geen ar beidsbesparing op. Een aantal piekwerkzaamheden is nu wel op tijd klaar", aldus Meertens. Naast het directe gemeenteperso- neel van 156 mensen komt het on derwijs er nog bij, dat het totaal op bijna 300 medewerkers brengt. Van Belzen rekende voor, dat zes ton automatisering, toch 12 per soneelsleden 50.000 gulden om vat. "Je kunt toch niet meer zon der computer", merkte wethouder Van Schetsen op. Meertens stelde, dat als er geen dekking is voor uitgaven door het ontbreken van subsidie en reserve, werken vertraagd moeten worden. Van Belzen wees op het uitstellen van het praathuisje in Oud Vossemeer van 1987 naar 1988. Volgens wethouder Van Schetsen willen de mensen daar de 35.000 gulden liever aan een andere ac commodatie besteden, bijvoor beeld een dienstencentrum. Voor Oud-Vossemeer wordt wel een dikke ton voor het trainingsveld uit de reserve gehaald. Ten aanzien van de reserve van 31 miljoen zei de wethouder, dat lang niet alles te gebruiken is. Zo kun je niet aan de afkoopsommen voor het onderhoud van graven komen of aan de saldireserve. DAG IN DAG UIT KRANTEN BE2DRGD VOOR 'N NIEUWE SURFPLANK? Advertentie l.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 5