Punt voor Stavenisse Mini-triathlon maximaal geslaagd De laatste kolen Verenigingen warm voor sportproject Thol. Boys 3 en Vosmeer 2 zegevieren Sport- en Spelinstuif gaat 7e seizoen beginnen Boekennieuws Donderdag 2 oktober 1986 DE EENDRACHTBODE 13 Stavenisse wacht nog steeds op de eerste overwinning. Thuis tegen Vrederust moest men met een punt genoegen nemen. NOAD 2 verloor opnieuw, nu met 0-3 van WC 2. Tholense Boys 3 zette tegen Klundert 4 de zegereeks voort:l-4. De da mes van Vosmeer snoepten koploper BSC het eerste punt af. Stavenisse toont ware gezicht Belangrijke zege Vosmeer 2 Thol. Boys 3 wint Noad 2 krijgt klop Noad 3 op schot afd. voetbal Routine Smerdiek 4 wint van jeugdig SPS 3 WHS 4 won van Stavenisse 2 WHS 5 verloor van SPS 4 Puntendeling Thol. Boys 5 Vosmeer 4 overklast Keepster bezorgt Vosmeer dames punt Er hebben zich 17 verenigingen aangemeld voor het schoolsportproject, dat de gemeente Tholen in sa menwerking met de Zeeuwse Sportraad wil opzetten. De commissie sport was hierover dinsdagavond meer dan tevreden. Nu zal eerst een projectteam worden gevormd en eind oktober vindt een bijeenkomst plaats voor de verenigingen. Met de scholen wil de Zeeuwse Sportraad nog afzonderlijk spreken. Scharretje Trainingsvelden ff Zwemseizoen afgelopen. Welzijnsplan volleybal Heren Nieuwe kleding Gruwelijk spel Grote schoonmaak van vijf miljoen In een aantrekkelijk duel met Vre derust heeft Stavenisse eindelijk haar ware gezicht laten zien. De Thoolse ploeg behaalde weliswaar nog niet de volle winst, maar er werden prima acties op de mat ge legd en ook slaagden de aanval lers er in om verschillende goede kansen te creëeren en dat biedt perspectief voor de toekomst. Na twintig speelminuten kwam Stavenisse op een 1-0 voorsprong. De laatste man van Vrederust aar zelde te lang om de bal weg te wer ken en daarvan wist Nico Nooy te profiteren. Hij kwam in bezit van de bal en lief de doelman met een uitgekiend schot kansloos. Stave nisse genoot niet lang van de voorsprong, want vijf minuten la ter stond de gelijkmaker op het scorebord. Wim Klippel kreeg het leer uit een voorzet, hij wilde te rugspelen op z'n doelman, maar deed dit op dusdanige wijze, dat er sprake was van een 'schitteren de' goal: 1-1. Ook na de thee was er weinig sprake van krachtsverschil. Stave nisse en Vrederust hielden elkaar prima in evenwicht. Dan had Sta venisse een veldoverwicht en even later hadden de gasten het beste van het spel. Na een kwartier spe len kwam Paul Oosdijk alleen voor de doelman van Vrederust, maar schoot echter in het zijnet. Trainer Cees Stoutjesdijk besloot Peter Neele te wisselen voor Dies Potappel. Stavenisse ging nog meer op de aanval spelen, toen Ri chard Gebraad binnen de lijnen kwam voor Kees Smits. Gescoord werd er niet meer, maar het pu bliek had genoten van een leuke wedstrijd, waarin Stavenisse ein delijk eens speelde zoals de trai ner dit graag ziet. VVR 4-7 Wandelbos 5-4 Chrislandia 4-7 Dongen 4-3 Capelle 5-7 Stavenisse 5-3 DSE 4-6 Veerse Boys 5-2 Vrederust 5-6 JEKA 4-0 Terheyden 5-5 De reserves van Vosmeer wonnen met 2-1 van Bavel 2. Omdat beide ploegen gelijk stonden op de ranglijst, waren het voor Vosmeer belangrijke punten. De oranje- zwarten hebben nu 5 punten uit 5 wedstrijden. Tegen de onbekende tegenstander koos Vosmeer met een de aanval en was in het veld de betere ploeg, maar er waren slechts enkele kansen. Uit een voorzet van Hans Vogel kon Koos Capelle 1-0 aantekenen. Hierna liet Vosmeer de tegenstan der meer komen, wat vijf minuten voor rust de gelijkmaker uit een vrije trap opleverde. Na de thee was Vosmeer opnieuw de betere ploeg. Na tien minuten kon Frank Timmermans een voorzet van Martin v.d. Plas doortikken naar Koos Capelle, die 2-1 aantekende. Hierna hield de thuisclub goed stand en wist daarmee de voor sprong veilig te stellen. Vosmeer 3 wacht nog steeds op de eerste overwinning. Nu werd met 5-3 verloren van Rood Wit 3. Met goed voetbal kon Tholense Boys 3 opnieuw twee punten pak ken. Voor rust zetten de Boys thuisclub Klundert 4 al op een 0-3 achterstand door twee doelpunten van Alblas Boudou en een treffer van Piet Quist. Na de pauze kwa men twee verse aanvallers in het veld, Kees Schot en Cor Prince vervingen Theo v.d. Velde en Piet Quist. Toch zakte het spel van de bezoekers wat terug en daardoor wist de thuisclub tegen te scoren. Met nog een half uur te spelen besliste Kees Schot de wedstrijd definitief: 1-4. De reserves van Noad hebben met 0-3 het onderspit moeten delven tegen WC 2. In de eerste helft ging de partij nog redelijk gelijk op. Na vijftien minuten kwamen de gasten door een strafschop op 0-1. Sjaak Walpot leek de gelijk maker aan te tekenen, maar zijn inzet belandde op het houtwerk. Na rust kwam Jan Bolier in het veld voor Marco van Herpen. De thuisploeg ging beter draaien en WC kwam onder druk te staan. Met een snelle uitval kwam WC 2 op een 0-2 voorsprong. Wim Ver flage kwam ook nog binnen de lij nen, maar het mocht niet meer baten. In de slotfase van deze har de partij brachten de Brabanders de eindstand op 0-3. Noad 3 heeft het zaterdag prima gedaan door de derde keus van WC met 3-6 te verslaan. Direct nadat het beginsignaal van de scheidsrechter had geklonken, werd een voorzet van Sjaak Koo- laard door WC in eigen doel ge werkt: 0-1. De ploeg uit Halsteren kwam op gelijke hoogte toen No ad foutief terugspeelde. Het be loofde een doelpuntrijke partij te worden, want na tien minuten be paalde Jan van Dijke de stand op 1-2. Deze voorsprong kon Noad weer niet vasthouden, want even later was de stand gelijk: 2-2. Jan Kot bepaalde de ruststand op 2-3. Na rustkwam WC door een eigen doelpunt van Sjaak Koo- laard op 3-3. Halverwege de twee de helft kwam Pim Dupon binnen de lijnen en Noad ging op jacht naar de voorsprong. Deze liet niet lang op zich wachten. Jan Kot werd binnen de zestien neergelegd en doelman Wim van der Ree ver zilverde de penalty: 3-4. Een spe ler van WC werd nog uit het veld gestuurd, omdat hij de scheids rechter bedreigde. Na een prima solo maakte Sjaak Koolaard er 5-3 van en André van Westen maakte het halve dozijn vol. Het geroutineerde Smerdiek 4 heeft in een aantrekkelijk duel met 2-1 van het SPS 3 gewonnen. De thuisploeg kwam goed uit de startblokken en SPS werd al snel met de rug tegen de muur gezet, maar echt gevaarlijk was de Smer- diekse ploeg nog niet. Na de ope ningsfase kwam SPS sterk terug en de blauw zwarte defensie moest alle zeilen bijzetten om SPS het scoren te beletten. Na een half uur was Piet Bazen de verdediging van de gasten te snel af. Hij be diende Jos Guiljam op maat, die schitterend afrondde: 1-0. Smer diek rook z'n kans en vijf minu ten later was men erg dicht bij de 2-0, maar het leer ging net naast. Na de thee kwarp bij Smerdiek Marien Lindhout binnen de lijnen voor Kees van den Hoek. SPS nam langzaam maar zeker het ini tiatief over. Toch was het Smer diek dat door een snelle actie van Piet Bazen op 2-0 kwam. De con ditie ging een woordje meespreken bij Smerdiek. Wim Bazen liet zich -vervangen door Jaap op den Brouw. Na twintig minuten mocht SPS een strafschop nemen, nadat de spits was neergelegd door de laatste man van Smerdiek. Ronnie Pleune faalde niet 2-1 en SPS was terug in de wedstrijd. Smer diek kreeg het nog erg moeilijk, maar men wist het doel schoon te houden. Een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven. Er was een sterk begin naar beide kanten in de wedstrijd WHS 4-Stavenisse 2. Voor elk kwam er ook een enkele'kans uit. Bloppoel en de zijnen kwamen geleidelijk aan wel iets meer onder druk, maar hielden de eerste helft het hoofd koel en het doel schoon. Er kwamen voor de thee dan ook geen doelpunten uit. Rinus West dorp werd bij WHS gewisseld voor Frank Ketting en Han Vroe- gop kwam er in voor Iman Fase. De thuisclub kwam nu toch wat beter aan de bal en toen Johan Ketting een uitstekende pass be reikte kon hij 1-0 aantekenen. Bij Stavenisse was het vooral aan voerder Van Bloppoel die nog goed zicht toonde, maar aanval lend kon de thuisclubdefensie toch telkens weer de linie van de gasten opvangen. Toch knalde Jaap Geuze een keer op de paal, maar met een afstandsschot maakte Frank Ketting een eind aan de Stavenisser illusies en bracht de eindstand op 2-0. In middels heeft dan WHS 4 acht punten uit 5 wedstrijden. Nog steeds ontbreekt laatste man Rien den Engelsman Jzn. en dat heeft toch wel invloed op de WHS defensie van het 5e senioren elf tal. Overigens zou het ditmaal wel de vraag zijn geweest of de nog al tijd technisch bekwame laatste man van de groen witten in staat zou zijn geweest de snellere Jan van de Reest van SPS te stoppen. De SPS-er speelt voortshands nog in een te laag elftal na blessure en domineert daarin toch wel sterk. Ook zaterdag, toen hij alle drie de SPS doelpunten voor zijn reke ning nam. In de 5e minuut na het begin was het al raak en in die eer ste helft werd de eindstand al be reikt, t.w. 1-3. De WHS eer werd gered door Piet Ridderhof uit een pais van Wim van Vossen. In de tweede helft gaf de thuisclub goed partij en een knal van de voet van Johan Gunst binnenkant paal verdiende meer, maar het leer ketste binnenkant houtwerk te rug. De SPS-ers wonnen verdiend. Tholense Boys 5 heeft met 1-1 de punten gedeeld met de vierde keus van Chrislandia. In de eerste helft waren er voor beide ploegen wei nig uitgespeelde kansen en de ruststand bleef dan ook 0-0. Na de thee waren de Boys duide lijk sterker. Al vrij snel stond een 0-1 voorsprong op het scorebord. Jan Rijsdijk trok een bal terug op Piet Schot, die bediende op zijn beurt Tom Deurloo. Tom liet zich deze kans niet ontnemen en scoorde: 0-1. Tholense Boys leek op rozen te zitten, maar drie mi nuten voor tijd kwam Chrislandia op gelijke hoogte door een mis verstand in de Thoolse defensie. Na afloop roemde leider Johan Slabbekoorn het optreden van laatste man Leen van As. Alleen in het eerste kwartier kon Vosmeer 4 enige tegenstand bie den aan het sterk spelende Halste ren 5. Daarna werd men volledig overspeeld door de thuisclub, die geleidelijk uitliep naar een 4-0 voorsprong. De Brabantse machi ne draaide als een trein en Vosmeer liep achter de feiten aan. Ook praatte men teveel, wat nooit bevorderlijk is voor een elftal. Na rust een zelfde spelbeeld en een kwartier voor tijd stond het 7-0. Via Dirk van Driel redde men de eer nog, vanaf twintig meter pas seerde hij de iets voor zijn doel staande doelman met een hoge bal: 7-1. Halsteren was uitgeraasd, zodat dit tevens de eindstand werd. Vosmeer kende geen beste start tegen koploper BSC. Vanaf de af trap moesten de bezoekers een hoekschop toestaan en uit een scrimmage zetten de Roosendaal- se dames Vosmeer op een achter stand. De thuisclub, nog zonder puntenverlies, ging echter de be zoekers onderschatten en Vosmeer wist hen door inzet en bij vlagen goed spel onder druk te zetten. Een afstandsschot van Anita Goedegebuure leek de ge lijkmaker op te leveren, maar de bal ging net over. BSC moest zich in deze fase beperken tot uitval len. Halverwege kwam de ver diende gelijkmaker. Een verdedi ger van BSC leek de aanval over rechts goed op te vangen. Ze speelde kalm terug op haar doel- vrouw, maar Anita Goedegebuu re zat er goed tussen: 1-1. BSC was van slag en Vosmeer leek voor een nog grotere verrassing te kunnen zorgen, maar zonder succes. Het hoge tempo in de eerste helft leek de bezoekers na rust op te breken. BSC startte met goed voetbal en zette Vosmeer stevig onder druk. De inzet bij de oranje-zwarten en de bereidwillig heid om voor elkaar te werken oogstten bewondering. Naarmate de wedstrijd vorderde, speelde de thuisclub gehaaster en de kansen die er kwamen werden op uitste kende wijze door keepster Connie v.d. Laak gepareerd. Met nog een kwartier te gaan leek een uitval van Vosmeer succes op te leveren, maar het afstandsschot van Mari on Capelle werd met veel moeite door de keeper gestopt. BSC gaf verder de toon aan en lanceerde aanval na aanval op het Vosmeer doel, waar de keepster op sublie me wijze de 1-1 vasthield en de thuisclub zo het eerste punt af snoepte. Van de 17 verenigingen hebben al leen onderwatersportvereniging De Snotdolf, tennisvereniging Ja- coba van Beieren, jazzgymvereni- ging 't Alternatief en gymnastiek vereniging Kwiek zich niet voor kaderbegeleiding opgegeven en de overige 13 wel. De volgende vere nigingen meldden zich aan: gymnastiek: Excelsior, Kwiek, WIK en Spido; jazzgymnastiek: 't Alternatief; voetbal: SC Stavenis se, WHS en Tholense Boys; ten nis: Jacoba van Beieren, Sint An- naland en Eegedima; volleybal: Amigos en Veronica; korfbal: Emergo; tafeltennis: Smash '76; handbal: Handbalvereniging Tho len en onderwatersport: De Snotdolf. De bedoeling is, dat er nu eerst een projectteam wordt gevormd. Behalve de ambtenaar sportzaken van de gemeente zullen hierin twee leden van de commissie sport, een vertegenwoordiger van het basisonderwijs en een verte genwoordiger van de leraren licha melijke oefening zitting hebben. Dit team stimuleert en coördi neert het schoolsportproject en regelt ook de besteding van de gel den die door de Sportraad en de Sporttotalisator beschikbaar wor den gesteld. Voorzitter C. v.d. Berge zal samen met P. v.d. Vlies trachten het projectteam samen te stellen. zitting en huis-aan-huis versprei ding van een brochure waarin het welzijnsplan op eenvoudige wijze uiteen wordt gezet. Over de andere stukken waren nauwelijks opmerkingen. H. Dingemans-van Vlaanderen zag graag, dat zwemonderwijs al op vroegere leeftijd zou beginnen, maar P. v.d. Vlies zei dat de on derwijsinspectie dat niet toestaat. J. Rijsdijk vond, dat bij de toe komstvisie moet worden gelet op de specifiek Thoolse situatie en niet alleen moet worden gekeken naar landelijke tendensen. J. Smulders verbaasde zich over de verschillen in contributie tussen verenigingen in eenzelfde tak van sport. J. de Laater en J. Rijsdijk zagen niet, wat daarin het belang van de commissie sport is. Op een vraag van Smulders over de spor tieve recreatie deelde P. v.d. Vlies mee, dat de groep in Poortvliet ter ziele is, evenals in Stavenisse. In deze kern wil men echter in okto ber weer gaan starten. In Tholen loopt deze activiteit prima. Door hengelsportvereniging 't Scharretje uit Oud Vossemeer en schaakvereniging Denk en Zet te Sint Maartensdijk was alsnog een subsidieverzoek ingediend. B. en w. wil het verzoek van 't Scharre tje afwijzen, omdat een groot deel van de inkomsten uit nevenactivi teiten buiten de begroting wordt gehouden, waardoor een kunst matig tekort wordt geschapen. Denk en Zet komt volgens de sub sidieverordening in aanmerking voor 393 gulden. De vereniging vraagt tevens een startsubsidie, omdat men gaat deelnemen aan de competitie en daarvoor materi alen moet aanschaffen. L. Hage informeerde of deze vereniging toch levensvatbaar is. "Ze telt momenteel 13 leden", zei v.d. Vlies. J. Smulders deelde mee, dat de na tionale gymnastiekweek op Tho len succesvol was verlopen. Er de den op Tholen vijf verenigingen mee. Vooral in Poortvliet was het een grandioos succes. Smulders was van mening dat het een stimu lans was voor het schoolsportpro ject en voorzitter v.d. Berge deelde die mening. Een halfverhard trainingsveld in Oud Vossemeer pas in 1987 aan leggen (zoals het wensenpakket van b. en w. vermeldt) was volgens J. de Laater tegen de gemaakte af spraak. Vosmeer was proef voor bezanding en zou bij mislukking (en die was er) onherroepelijk voorrang krijgen. Hij pleitte voor aanspreken van de reservepot 1986. Ook SC Stavenisse kan vol gens De Laater zo niet verder. Hij vond het tevens betutteling, dat hij tijdens een commissievergade ring niet meer kan drinken wat hij zelf wil en was bang voor verdere maatregelen in de toekomst. Wet houder P. van Schetsen zei dat het besluit een voorbeeldfunctie had. In besloten vergadering besprak de commissie het ontwerp programma voor het sportgala. Het voornemen bestaat om de sportprijzen in de tweede helft van januari uit te reiken. Zwemmers bezig aan de mini- zwembad de Spetter. rvS triathlon in het Thoolse Voor heel veel, vooral jeugdige, inwoners is de term Sport- en Spe linstuif al een bekend begrip. Het is dan ook al voor de 7e keer dat dit sportieve evenement in "Meulvliet" van start gaat. Met ingang van vrijdag 3 oktober zal er in de sportzaal van het Ge meenschapscentrum aan de Zoek weg te Tholen weer wekelijks ge trimd kunnen worden. Van 19.00 uur tot 20.00 uur is de jeugd tot 16 jaar welkom. En van 20.00 uur tot 21.30 uur komen de ouders aan bod. Met ouderen be doelt men de leeftijdsgroep van boven de 20-25 jaar. Het enige onderdeel dat elke vrijdag-avond terugkeert is het zg "trimhalfuurtje". Dit seizoen wordt ook gestart met de moge lijk tot het beoefenen van jazz- gym, dit als onderdeel van het trimmen. De rest van het programma wordt gevuld met de wensen van de aan wezigen: en daarmee wordt niet bedoeld het deel dat zich op de tribune bevindt. Men behoeft voor deze Sport- en Spelinstuif beslist geen lidmaat schap aan te gaan. Het belangrij ke van deze sportbeoefening is dat het NIET in verenigingsver band gebeurd. De INSTUIF wordt namelijk onder auspiciën van de Werkgroep Sportieve Re creatie georganiseerd en geeft iedereen de mogelijkheid om slechts dan te sporten wanneer hij of zij dat zelf wenst. Er is dus geen verplichting. De onkosten behoeven geen beletsel te zijn, al vanaf het begin geldt dezelfde prijs: 1 gulden voor de jeugd, een rijksdaalder voor de ouderen. Vrijdag 3 oktober krijgt de jeugd meteen de kans om "apestreken" uit te halen. Deze worden toege past in het bekende spel "ape kooi". Daarnaast kan er volop gespeeld en gesprongen worden. De instuif wordt door veel sport beoefenaars gebruikt om hun conditie in de winter op peil te houden. Wie maakt de kortste tijd bij de Thoolse triathlon, een driekamp, bestaande uit 3,8 km. zwemmen, 180 km. fietsen en de marathon lopen (42 km. en 195 m.), en dat alles in wedstrijdverband. Dit alles gebeurde vrijdagmiddag in en rond de Spetter in mini- vorm: 250 m. zwemmen (10 baantjes), 8,2 km. fietsen en 2 km. lopen. De jeugd tot en met 14 jaar reageerde enthousiast op de uitnodiging van het organiserend comité om aan dit sportieve eve nement deel te nemen. Dat het competitie-element ontbrak was belangrijk, want daardoor kwam zowel jong als "oud" aan bod. Wethouder J. Versluijs loste vrij dagmiddag, staande op de 1 m. plank, het startschot, nadat hij iedereen die startklaar stond met de opmerking "doe je best" suc ces had gewenst. Tevens compli menteerde hij de organisatoren en zei te hopen dat er een jaarlijkse traditie uit zou groeien. Dhr. E. Streng, een van de comité-leden dankte de wethouder en overhan digde hem een bloemetje. De eerste 22 kinderen van de 78 deelnemertjes (er was één afmel ding wegens ziekte) gingen ge tooid met cap het water in om de 10 baantjes te zwemmen. Nadat men aangekleed was ging men (meestal met verwarde ha ren) het rugnummer ophalen en dan stapte men op de fiets voor de volgende opgave; vanuit de Zoek weg richting Molenvlietsedijk, vi aduct over, Nieuwlandsekruis- weg, Puitsedijk en door de Peuk- se weg weer terug. Onderweg stonden er controleposten, E.H.B.O. posten en werd het overige verkeer gewaarschuwd door middel van bordjes met "langzaam rijden". De hele tocht verliep zonder pech, zodoende had de bezemwagen (ter beschik king gesteld door de Fa. van Houdt) geen werk te verrichten. Nadat de fietstocht gereden was, moest de jeugd zich melden bij het veld van Tholense Boys waar men in totaal bijna 4 keer het to tale veld rond moest lopen. Het was deze middag prachtig weer en naast het deelnemersveld was er vooral bij de slotfase goede publieke belangstelling. Het co mité wist zich gesteund door een groot aantal vrijwilligers die op de verschillende belangrijke plaatsen in het parcours hun steentje bijdroegen aan het welslagen van het gebeuren: er waren klaarovers, E.H.B.O.ers, koffie-verzorgers, controle posten etc. etc. Vanaf het begin was reeds duide lijk dat Matthijs van de Kevie en Marnix Kousemaker een snelle tijd zouden maken. Hoewel het niet de opzet was van deze mini-triathlon, was het voor al voor Matthijs weer een uitda ging. Al eerder had hij namelijk in Bruinisse meegedaan aan een dergelijk evenement. Thans was zijn totaaltijd 39 min. Ook Mar nix kwam aan deze mooie tijd, terwijl zijn broertje Francel als derde finishte. Er waren deelnemers uit het hele eiland, zelfs uit Stavenisse. En rond half zeven arriveerden de laatste deelnemertjes: vier jonge dames die onderweg gezellig keu velend hun parcours langs het voetbalveld liepen. Ondertussen had mevr. E. Glad- dines van bakkerij De Toekomst, die de mini-triathlon sponsorde, rond 6 uur de eerste vaantjes uit gereikt. Zij feliciteerde alle jongelui en dankte de organisatie. Zij hoopte dat er in de toekomst weer zo'n triathlon zou plaatsvinden. De uitreiking van alle vaantjes vond plaats in de gezellige drukte van de voetbalkantine, terwijl in de bestuurskamer ondertussen nauwkeurig gecontroleerd werd of iedereen aan alle normen had voldaan. Sommige ouders waren zo attent geweest hun deelnemende kinde ren met bloemen te belonen, zo dat er rond het hele gebeuren een leuke sfeer ontstond. Door badmeester Jansen, die de openingswoorden bij het bad had gesproken, was reeds de positieve medewerking van het gemeente bestuur, rijkspolitie, alle scholen e.d. genoemd. Na afloop bleek iedereen die erbij betrokken was zeer content en zoals het er thans voorstaat zal er zeker weer een mini-triathlon komen. De poorten van zwembad de Spetter zijn weer dicht, althans voor het publiek. Want het oprui men van allerlei zaken rondom het druk bezochte zwembad vergt nog wel enkele weken. Er passeerden bijna 50.000 bezoe kers de kassa. Het voorseizoen was uitstekend. Dankzij de prach tige zomerse dagen wist iedereen goed de weg naar het bad te vinden. De vakantietijd was niet overstel pend druk, er volgden nog regen- rijke dagen in september, maar de finale was uitstekend. Alle evene menten rond en in het bad verlie pen naar tevredenheid. De zwem- vierdaagse was wel niet met zon overgoten, de deelname wqs ech ter goed. Helaas ging de Oosterschelde-zwemtocht, die eigenlijk ook onder de noemer "De Spetter" valt, wegens het barre weer niet door. De nadruk lag dit seizoen bijzonder op alle zwemlessen. Er gingen heel wat jeugdige eilandbewonertjes trots met een diploma naar huis. 24 september zwommen 65 kinderen af voor A en B en 19 september werd gezwommen voor zwem- vaardigheid III, een diploma dat voldoet aan de normen van het vroegere F diploma. Peter van Oorschot, Jacqueline van 't Hof, Joan de Ruyter, Ra- chelle Zwagemaker, Renate Geu ze, Marielle Kers, Jeanine de Boe en Colinda Reinerman zijn thans de bezitters van dit zwemdiplo ma, dat wordt aangevuld met de onderdelen van het keuzepakket snorkelduiken, reddend zwem men, springen. Het badpersoneel met als vrijwil liger dhr. Nagel en enkele stagiai res hadden gedurende deze mooie zomer de handen vol met het be zoek. De trimgroepen, elke och tend trouw present, namen don derdag 25 september met enkele laatste baantjes en een kopje kof fie afscheid van hun bad. "He laas", was tijdens de mineur stemming de meest gehoorde op merking. Maar zolang een over dekte accomodatie ontbreekt zal men de conditie op een andere wijze op peil moeten houden. De moeders met kleuters wisten ook goed het kikkerbad te vin den, terwijl het aanbod bij het zwemmen tijdens het "zwanger schapsuurtje" iets minder was dan andere jaren. De onderwa- tersportvereniging "De Snot dolf" waarvan de jeugdleden in de vakantie nog een week op kamp gingen naar Den Osse, was een dankbare gebruiker van het bad. De dankbaarheid werd on dermeer overgebracht via de uit nodiging aan het badpersoneel om bij de jaarlijkse mosselmaal tijd aanwezig te zijn. "Het Wienkeltje" bleef leeg, het werd gemist. Misschien dat de badmeester er een tweedehands kledingzaakje in kan beginnen, want er ligt nog heel wat dat ver geten is. Iedereen die nog iets mist kan terecht tot en met de herfst vakantie, daarna gaat het naar een goed doel. De commissie behandelde verder het programma van activiteiten 1987, concept welzijnsplan 1987-1990 en procedure wel zijnsplan 1987-1990. Voor wat be treft de procedure kon de commis sie zich vinden in het advies, zoals dat onlangs door de commissie sociaal-cultureel werk is uitge bracht. Die pleitte voor één hoor- I Bakker Wim Slager gooit de laatste kolen in oven. In het kernenergie-tijdperk doen ook kolen nog goede diensten als brandstof. De klanten van bakke rij Slager in de Nieuwstraat te St. Annaland hebben er bijna dertig jaar lang hun dagelijks brood aan te danken gehad. Nu is ook de laatste kolengestookte oven op Tholen en St. Philipsland - één van de weinige nog in Nederland - afgebroken. Zaterdagavond lag de oven in stukken op de contai- Kennismaken met besturen: De Zeeuwse Vrouwenraad organiseert op 21 en 28 oktober en 4 novem ber van 9.30 tot 12.00 uur in Hotel Terminus te Goes een gratis cursus 'Kennismaken met besturen'. In-, lichtingen Zeeuwse Vrouwenraad, Postbus 429, 4330 AK Middel burg, tel. 01180-34733. Bij de heren is Frank Liefting nog niet inzetbaar, de enkelbanden blijven nog te onbetrouwbaar en te pijnlijk, mis schien dat operatief ingrijpen uit komst kan brengen. De selectie is door deze gang van za ken te klein geworden en voorlopig aangevuld met Henk Noteboom, die er blijk van geeft over een goede in stelling te beschikken en elke week op de training wat opsteekt. Een ander nieuw gezicht is Jack Hoppenbrou wers, gepokt en geënt in het volleybal, die in Tholen een goed begeleid team vond en de Amigos selectie de nodige rust moet gaan geven. Hoofdspelver deler blijft Willem Valkier, tevens aanvoerder. Piet Bevelander, Nico Klippel, Bert van Luinen, Ron Steke- tee en Danny Polderman zullen voor het vuurwerk moeten zorgen. Bij de toernooien werd wisselvallig geacteerd. Duidelijk is wel, dat het tempo veel hoger ligt dan de afgelo pen seizoenen. Het is vooral zaak, de concentratie vast te houden en weinig persoonlijke fouten te maken. In de competitie speelt naar het zich laat aanzien een aantal vrijwel even sterke teams, een echte topper is er niet, Amigos, echter zal moeten blij ven knokken om in de middenmoot te eindigen. In Zevenbergen speelden zowel de da mes als de heren in de nieuwe kleding, de dames showden tevens hun nieuwe trainingspakken. De teams oogden zeer goed en vooral het ladiesteam had veel bekijks. In ieder geval heb ben de heren Marcusse en De Kort er voor gezorgd, dat het gezicht van Amigos alleszins de moeite waard is. De heren spelen zaterdag tegen Ber- mi/Rapid uit Roosendaal om 17.00 hun eerste wedstrijd in Tuinwijk (af slag Halsterseweg) Bergen op Zoom. De dames reizen maandagavond naar Zevenbergen om tegen S.D.C. uit de Klundert te spelen. ner, voor vervoer naar de gemeen telijke stortplaats Tuttelhoek. Sinds maart 1957 deed de Bako heetwateroven van bakovenbouw Den Boer uit Dordrecht trouwe dienst. Destijds kostte de staal bouw met twee bakruimten van 185 x 80 cm en een rijskast naast de oven, 4965 gulden. De capaci teit was 80 broden en in de nieu we, gasgestookte oven met vijf bakruimten kunnen 120 broden tegelijk gebakken worden. ,"Je hoeft alleen de knop om te draaien", zegt bakker Slager. "Dat zal wel even vreemd zijn, na jaren turf en briketten te hebben gestookt. Het aanmaken gebeurde met hout: eerst twee kolen, dan een krant erop om aan te steken, vervolgens weer hout en wat losse kolen en na enige tijd de rest van de kolen. Dat is straks allemaal voorbij, evenals het sjouwen met kolen en het telkens schoonmaken van de oven." Op een bakkersbeurs in Duitsland bekeek hij samen met zijn vrouw de nieuwe oven, die nog maar bij een paar collega's in Nederland is geïnstalleerd. Er kan niet alleen meer tegelijk gebeuren, voor bij voorbeeld stokbrood zijn er ook betere mogelijkheden dankzij stoom. De rokende schoorsteen van de kolengestookte oven bij bakker Slager is verleden tijd. Blair was evenals iedere stad in Texas, bruin gekleurd door de hitte, maar Blair was eveneens ge tekend door twee beestachtigde moorden. Toen kwam daar Luci us Rumsey, een evangelist. Een thriller met een verbijsterende cli max. De auteur Christopher Leach werd in 1974 bekroond met een Pen Award. Bij uitgeverij Hollandia verscheen ook van deze schrijver "Wurgende koude". De nieuwe paperbak kost 24,90. Dit jaar wordt aan de Hoogstraat in Tholen de verontreinigde bo dem schoongemaakt in verband met de bouw van enkele huizen van de stichting Rusthuizen der Gereformeerde Gemeenten in Zeeland. Het terrein ligt al gerui me tijd braak na sloop van de Ark. Hieraan grensde het terrein van de voormalige gasfabriek. De totale sanering kost ruim vijf miljoen gulden, terwijl het provinciaal bestuur voor heel Zeeland 5.25 miljoen beschikbaar heeft. Dit dankzij extra bijdragen van het ministerie van milieubeheer voor het verwerken van al afgegraven verontreinigde grond. Aangezien de provincie zeven projecten wil aanpakken, wordt er in Tholen dit jaar nog maar een klein stuk aan de rand van het voormalige gasfabriek-terrein aangepakt. Bloemzaad en zoet water. De sta tencommissie economische zaken heeft g.s. gevraagd of er een vol doende afzetmarkt is voor nieuwe teelten als bloemzaad. Ook wil de commissie weten wanneer de zoet watervoorziening aan het toe komstig Zoommeer en het Greve- lingenmeer wordt gerealiseerd. Dit in verband met een belangrij ke bijdrage aan de inkomensver betering en de werkgelegenheid in de landbouw en aanverwante sectoren. Sanering basisonderwijs. De voorgenomen bezuinigingsmaat regel van minister Deetman van onderwijs voor vierjarigen in het basisonderwijs betekent zeker op het platteland een koude sanering. G.S. van Zeeland schrijven dat aan de Tweede Kamerleden die Zeeuwse zaken behandelen. Het plan van de minister houdt in, dat kinderen die in het lopende schooljaar vier jaar worden, pas het daaropvolgende jaar naar school kunnen. Scholen die rond de opheffingsnorm schommelen, zullen eerder met sluiting worden bedreigd, aldus g.s.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 13