Provinciale boetes Provinciaal vrijwilligerswerk Meerjarenprogramma restauraties Tholen Manifestaties vredesweek Zuidgors opnieuw in staten De berenning van Aardenburg Te slecht voor zwemtocht op Oosterschelde Schapenkeuring zwoegervrij Donderdag 4 september 1986 De provincie wil in het vrijwilligerswerk een terughou dend beleid voeren. In eerste instantie gaat het om werk op gemeentelijk niveau en de provincie wil zich daarom beperken tot ondersteuning en stimulering. Definitie Uitgangspunten Financiën Kostenposten Sectoren Evaluatie Baanlozenwerk IN BEHOEP PAK EVEN UW ZAKBOEKJE STEMMEN VAN LEZERS Horecagelegenheid DIERENVRIENDEN OPGELET!! Eerste paal MEAO Ploegwedstrijden De Thoolse gemeenteraad heeft het meerjarenpro gramma restauratie monumenten 1987 tot en met 1991 vastgesteld. Tussentijdse wijzigingen wilden b en w graag zelf aanbrengen, maar die bevoegdheid eiste de meerderheid van de raad voor zichzelf op. Alleen de SGP-fractie wilde het college carte blanche geven. Indrukwekkend Voor 1990 PROGRAMMA- OVERZICHT S.L.O.TH. ZIT op 89.9 mhz. siiGnrn v_/ tel. 01660-4004 Huiver Geen subsidie ABDIJ IEÜWS Voor het grondgebied van de- provincie gelden verordeningen - regels die het provinciaal bestuur stelt en waaraan de Zeeuwse bevolking zich moet houden. Wfe zich niet aan een provincia le verordening houdt, loopt de kans daarvoor straf opgelegd te krijgen: een geldboete. Tot nu toe kan die boete niet ho ger zijn dan driehonderd gulden. Voor een aantal strafbare feiten staat dat bedrag in geen ver houding meer. Dat schrijft het dagelijks bestuur van de provin cie (gedeputeerde staten) aan provinciale staten. Inmiddels is op rijksniveau de hoogte van boetes op overtreding van wet ten verhoogd en de provincie volgt nu die lijn. Aan provinciale staten wordt voorgesteld in de Zeeuwse ver ordeningen de geldboete tot ten hoogste vijfduizend gulden op te trekken. De alternatieve mo gelijkheid is hechtenis tot ten hoogste twee maanden. Als de zelfde overtreding binnen een jaar opnieuw wordt begaan, kan de rechter de termijn van hech tenis verdubbelen. Het geldbe drag blijft beperkt tot ten hoogste vijfduizend gulden. De verordeningen die moeten worden aangepast, zijn het re glement vervoer provinciale stoombootdiensten, het regle ment gebruik aanlegplaatsen provinciale stoombootdiensten, de drinkwaterleidingverorde ning, de gasverordening, de elektriciteitsverordening, de verordening bescherming wa- terwinplaatsen, het algemeen Zeeuws waterschapsreglement, de molenverordening, de duiksportverordening, de veror dening voorkoming en wering van hondsdolheid, de land schapsverordening en de distel verordening. In een later stadium volgen de verordening bedrijfsafvalstof- fen, de verordening kwaliteits beheer oppervlaktewateren, de wegenverordening, en de be plantingsverordening. Voor deze provinciale regelingen worden ook andere wijzigingen voorbe reid en de strafclausule wordt dan tegelijk meegenomen. Provinciale staten wordt verder voorgesteld de dekbokkenveror- dening en de verordening be scherming waakhond in te trekken. De twee regelingen worden allang niet meer toege past, doordat er in de praktijk geen vraag naar is. Organisaties in de geitenhouderij houden zich bezig met de zaken die de provincie in de dekbokkenveror- dening heeft geregeld. Waak honden worden in de regel niet meer gehouden en in het wet boek van strafrecht zijn bepalin gen over dierenmishandeling opgenomen, die voldóende ruimte bieden om uitwassen te bestrijden. Provinciale staten besluiten op 19 september over de aanpas sing van de verordeningen. Provinciale staten moeten 19 september een uitspraak doen op het bezwaarschrift van de stichting. Het Zeeuwse Landschap tegen de weigering subsidie te verlenen in de aankoop van ruim 162 hectare schor en slik van de Zuidgors bij Ellewoutsdijk. Op 2 mei van dit jaar besloten de staten de stichting Het Zeeuwse Landschap geen subsidie te geven voor de aankoop van het natuur gebied. Het ging om f 250.000,—, de helft van de totale aankoop som, want het rijk had toegezegd de andere helft voor zijn rekening te nemen. De meerderheid van de staten vond, dat niet Het Zeeuw se Landschap de schorren en slikken moest aankopen, maar de Ver eniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland. Op grond van de nota natuur- en landschapsbescherming is de provin cie verdeeld in verschillende sectoren en per sector is een natuur beschermingsorganisatie aangewezen als eerste die voor aankoop en beheer in aanmerking komt Voor de Zuidgors is dat Natuurmo numenten. De staten vonden, dat als het gebied in andere handen overgaat, Natuurmonumenten de aankoper moet zijn. Bovendien geldt bij de aankoop door Het Zeeuwse Landschap, dat de provincie voortaan beheerssubsidie moet betalen en dat zou bij aankoop door Natuurmonumenten niet het geval zijn. Het laatste bezwaar gold het voorbehoud van de verkoper voor hem en zijn zoon levenslang jachtrecht op het gebied te hebben. Een commissie uit de staten, bestaand uit vier statenleden en een ambtelijke secretaris, heeft het Arob-bezwaar van Het Zeeuwse Landschap behandeld en vertegenwoordigers van de organisatie en de provincie gehoord. De comissie vindt, dat de staten bij hun standpunt van 2 mei moe ten blijven. De omstandigheden zijn niet gewijzigd. Erkend wordt, dat de betekenis van de Zuidgors van groot belang is als natuurge bied, maar dat de aankoop moet passen binnen de financiële moge lijkheden van de provincie. Bovendien wordt gesteld, dat karrevelden, weien en kreken een hogere waarde hebben in verge lijking met de Zuidgors. De commissie vindt, dat uit oogpünt van recht- en doelmatigheid en op beleidsmatige afweging de subsidie opnieuw niet moet wor den verleend. Het advies is daarom het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. wm Gedeputeerde staten - de dage lijkse bestuurders van de pro vincie - hebben een notitie over het vrijwilligerswerk geschre ven, waarbij ondersscheid wordt gemaakt tussen traditio neel vrijwilligerswerk en het werk, dat door haanlozen wordt gedaan met behoud van uitke ring. Provinciale staten bepalen op 19 september hoever de pro vinciale bemoeienis moet gaan. Het rijk hanteert voor het begrip vrijwilligerswerk de definitie: "werk dat in enig georganiseerd verband onverplicht en onbe taald wordt verricht ten behoe ve van anderen of de samenleving". Gedeputeerde staten hebben die omschrijving overgenomen. Dat betekent dat een zaak als burenhulp niet onder vrijwilligerswerk wordt gerekend. Die hulp wordt op ba sis van wederkerigheid geboden, en het bredere verband van "werk voor anderen of de sa menleving" is erop niet van toe passing. Gesteld wordt, dat vrijwilligers werk gelijkwaardig is aan be taald werk: lichamelijke en verstandelijke krachten worden gebruikt als inzet voor anderen. Het grote verschil is uiteraard, dat met vrijwilligerswerk geen geld kan worden verdiend. Provinciaal geld zal alleen wor den besteed aan vrijwilligers werk op provinciaal niveau. Als het even kan moeten de activi teiten aansluiten op plaatselijke en regionale projecten of organi- j saties. Plaatselijke initiatieven komen alleen voor subsidie in aanmer king als zij een ruim effect heb ben. Dat betekent, dat zij van Buurtchauffeurs zijn vrijwilligers grotere betekenis moeten zijn dan voor een gemeente alleen. De activiteiten moeten verder passen binnen het totale provin ciale beleid. In het algemeen worden aanvullende bijdragen verstrekt. De organisaties die de subsidie vragen, moeten zelf ook voor inkomsten zorgen. Zo mogelijk moeten activiteiten van dezelfde soort worden ge bundeld, opdat de kosten zo laag mogelijk blijven. In perso neelskosten wordt niet gesubsi dieerd en de subsidies zijn eenmalig. Organisaties kunnen dus niet jaar na jaar op een pro vinciale bijdrage rekenen. De provincie heeft voor het vrij willigerswerk per jaar een ton beschikbaar. Ook voor volgend iaar is dat bedrag op de begro ting opgevoerd. GS denken veertig mille te besteden aan het sociaal-cultureel werk en aan het maatschappelijk welzijn en de volksgezondheid en twin tig mille aan natuur- en land schapsbescherming. Voor cursussen en andersoortige be geleiding van vrijwilligers is er nog eens een halve ton per jaar. Kosten in het vrijwilligerswerk die voor provinciale subsidiëring in aanmerking komen zijn: reis- en verblijfkosten, telefoon- en portikosten, kinderopvang, ver zekeringen, kadervorming en deskundigheidsbevordering (cursussen en dergelijke), kosten voor tijdelijke hulp bij de opzet van projecten, kosten voor (instructie)materiaal en de huur van materiaal, zoals video en film en de daarvoor benodig de apparatuur. Soms kan ook gesubsidieerd worden in huis vestingskosten, maar regel is, dat voor huisvesting aansluiting wordt gezocht bij instellingen die al door de provincie worden gesubsidieerd. De provinciale bijdrage kan wor den verleend in de kosten van De berenning van Aardenburg is een schilderij, dat eigendom is van de gemeente Aardenburg en dat aan restauratie toe is. Het schilderij is 213 jaar oud en het gemeentebestuur heeft ge vraagd of de provincie wil bij dragen in de restaurariekosten. De berenning van Aardenburg verbeeldt de aanval van de Fran sen op Aardenburg in het ramp jaar 1672. Op de voorgrond zijn oprukkende Franse troepen te zien en op de achtergrond is de vesting Aardenburg afgebeeld. Het middencjeel toont het strijd gewoel. Burgemeester en wethouders organisatie en die van activi teiten. Gedeputeerde staten schrijven in de notitie, dat de meeste aan vragen om subsidie zullen ko men vanuit de maatschappelijke zorg en educatie, ouderenwerk, vrouwenwerk, cultuur, gezond heidszorg, sport en natuur- en landschap. In die sectoren wordt immers het meest met vrijwilligers gewerkt. Voorgesteld wordt de regeling voor de subsidiëring van het vrijwilligerswerk tot 1988 te hanteren en aan de hand van de dan opgedane ervaringen te be kijken of aanpassing nodig is. Tot nu toe was sprake van het "traditionele" vrijwilligerswerk, maar sinds enkele jaren zijn er de baanlozenprojecten, waarbij mensen met behoud van hun uitkering (bijvoorbeeld ww of wao) onbetaald werk doen. De tijd van werkeloosheid of ar beidsongeschiktheid wordt ge bruikt om ervaring en scholing op te doen en zo weer op ter mijn in het betaalde arbeidspro ces te komen. Gedeputeerde staten vinden, dat in zulke ge vallen beter kan worden gespro ken van onbetaalde arbeid dan van vrijwilligerswerk. Zij zien voor de provincie op dit terrein geen taak weggelegd. De baan lozenprojecten zijn een ge meentelijke aangelegenheid. Onverlet blijft natuurlijk wel, dat deelnemers aan een baanlozen- project ook kunnen meedoen aan het traditionele vrijwilli gerswerk. M van Aardenburg hebben de pro vincie laten weten, dat er een scheur in het schilderij zit en dat een groot deel van het doek is losgekomen van het hout, waar op het is bevestigd. Zij doen een beroep op het nog in te stellen restauratie- en aankoopfonds voor museale voorwerpen. Aan provinciale staten wordt voor gesteld dit fonds niet aan te spreken, maar de susidie toe te kennen uit het welzijnsfonds. Het restauratie- en aankoop fonds voor museale voorwer pen, wil het provinciaal bestuur exclusief reserveren voor de musea in Zeeland. Andere in stanties kunnen daarop geen recht doen gelden. Aardenburg krijgt, als provincia le staten met het voorstel in stemmen, een kwart van de restauratiekosten gesusidieerd, of ten hoogste dertienhonderd gulden. Voorwaarden zijn, dat het schilderij verder goed moet worden onderhouden, dat het op een openbare plaats moet worden gehangen en dat bij ver koop de susidie moet worden terugbetaald aan de provincie. Woensdag 10 september houdt de voorzitter van het college van Gedeputeerde Staten drie maal zitting in een AROB-zaak. Het gaat om kwesties waarin bijstand is geweigerd op grond van artikel 45 van de Algemene Bijstandswet (spoedshalve bijstand). De zittingen beginnen om 10.00, 10.30 en 10.50 uur. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie, bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 THOLEN 4 en 5 sept. Zwemvierdaagse, zwembad De Spetter 5 sept. Finale play-backshow Sloth, 20 u. Meulvliet 6 sept. Jongerendag, 13.45 u. sportpark 6 sept. Open dag R.E.C. 9 sept. Kleutergym Olympia, elke dinsdag 16.15 u. 9 sept. Bijeenkomst ANIB, 14 u. Meulvliet 15 sept. Bijeenkomst aquarium- ver. Labeo, 20 u. Meulvliet 17 sept. Creativiteit uit opoe's tijd, NCVB 19.30 u. Visnet 20 sept. Thools vredesfeest 27 sept. Puzzel-oriëntatierit, MAC, 19 u. Zoekweg SCHERPENISSE 8 sept. Gymnastiekavond Platte- landsvr., elke maandag 20 u. 10 sept. Stofbedrukken, Platte- landsvr. H.Huis, 20 u. 5, 9, 16 en 23 sept. Cursus voeding en Diabetes, wijkgebouw. SINT MAARTENSDIJK 4 sept. Zeeuwse Reie, elke don derdag 15.30 u. lessen volksdan sen voor ouderen, Radda Bar- nenstr. 9 sept. Verkeersregelkwis Platte- landsvr., 19.45 u. Haestinge SINT ANNALAND Tot half sept. Tentoonstelling Te gels (Frouwien Visser), De Meestoof 6 sept. Taptoe, 15 u. haventerrein 6 sept. Wandeltocht W.I.K., 10 u. Wellevaete 9 sept. Openbare repetitie Accele rando, 19.30 u. Sakofahal OUD VOSSEMEER 6 sept. Open dag fruit, 10 u. Pa- trijzenweg 13 sept. Viswedstrijd 't Scharretje, 13 u. Van Haaftenpolder 6 sept. Fancy-fair Zonnebloem, 14.30 u. Vossenkuil 10 sept. Ledenvergadering ANBO, 14 u. Vossenkuil 16 sept. ANBO bezoekt Ten An ker, 14.20 u. BERGEN OP ZOOM 4 sept. Postzegelruilavond Delta Oost, 19.30 u. 't Fort Elke vrijdagavond bal voor al leenstaanden in Den Hollandsche Tuyn, Huybergschestraat 14. Aan vang 20.30 uur 7 sept. Orgelconcert Flip Veld- mans, Goddelijke Voorzienig- heidskerk 15.30 u. 7 sept. Int. dagruilbeurs 'De Ver zamelaar', 10 u. Stoelemat 7 sept. tot 6 okt. Tentoonstelling schilderijen van Bert van Etten, Markiezenhof 21 sept. Koffieconcert door For tissimo, 12 u. Markiezenhof film film film ROXY l:Jewel of the Nile - a.l. dag. 20 u. vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2:Op hoop van. zegen - a.l. dag. 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL l:Police Aca demy 3 - a.l. do, ma, en di 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2:Top gun - a.l. do, ma en di 20 u., vr 19 en 21.30, za 14, 16.30, 19 en 21.30 u„ zo )4, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3:Peter Pan - a.l. za, zo en wo 14 u. Out of Afri ca - a.l. dag. 20 u., zo 16 en 20 u. Op dringend advies van de rijkspolitie te water is de vierde zwemtocht over de Oosterschelde zaterdagmiddag niet doorgegaan. "Achteraf moesten we ze gelijk geven", zegt badmeester J. Jan sen. "Het was noodweer op de Schelde, bar en boos. 't Was om ongelukken vragen, afgezien van het feit dat 90% de tocht niet ge haald zou hebben. Burgemeester Van der Munnik heeft de hele tra gedie van het afgelasten meege maakt." De regen viel met bakken uit de hemel. De gehele morgen was het nauwelijks droog geweest en rond één uur was het helemaal raak. De 60 a 70 deelnemers gingen nog wel naar de Zwarte Trap bij de Thool- se zeedijk, waar alle voorbereidin gen voor de start getroffen waren, maar de zwemmers kleedden zich niet om. Burgemeester Van der Munnik maakte nog wel een tocht met het vaartuig van de rijkspolitie te wa ter. Bij de zwemmers waren meer Belgen dan vorig jaar en er was zelfs een deelnemer uit Dedems- vaart. Ze kregen hun inschrijfgeld terug. Het was de laatste zwemmogelijk- heid op dit traject. Qua getijde was een uitstel van veertien dagen mogelijk geweest, maar wegens de sluitingswerken aan de Oesterdam mogen er dergelijke activiteiten niet meer plaatsvinden. Volgend jaar moeten de organisatoren meer richting Scherpenisse. "Jammer van de vele moeite, maar je verliest van de natuur en dat kan voor een keer ook geen kwaad", zegt badmeester Jansen. In bovengenoemd artikel las ik tot mijn verbazing dat de heer De Korte voor de viering van de doop van een nieuw schip geen geschik te horecagelegenheid in Tholen kon vinden. MEULVLIET is in Tholen en omstreken alom bekend. Sinds 6 jaar worden hier bruiloften en partijen verzorgd waarbij het aantal van 250 personen meerma len overschreden is. Het feit, dat men zelfs met bussen uit Fries land komt, kan men als een be vestiging zien van de waardering voor de goede naam die Meulvliet opgebouwd heeft. Ik hoop dat de heer De Korte en de organisatie die belast was met het vinden van een geschikte ruimte beseffen, dat de zinsnede "De organisatie viel niet mee, want in Tholen was er geen hore cagelegenheid die de ruim 250 ge nodigden kon bergen" ondoor dacht en misplaatst is. Met dit artikel heb ik de vrijheid genomen boven geciteerde uit spraak te rectificeren. C. Luijsterburg Groot Verréhof 19 4691 LA THOLEN Deze week werden wij geconfron teerd met een laffe, minne, misse lijke streek daar ons hondje werd vergiftigd. Vorige week over kwam het onze buren met hun kat én hond. Deze konden door de veearts nog worden geholpen maar voor ons viervoetertje was hulp te laat!! Let wel, laffe dierenvriend dat, datgene wat ons hondje at ook door kinderen kan worden opge raapt en opgegeten, en dat zal naar ons dunkt dan ook fatale ge volgen hebben en daar zou des kundige hulp ook weieens te laat kunnen zijn. Daarom waarschuwen wij ieder die hun hond uitlaat aan de haven en/of de Molendijk hun viervoe ter aan de lijn te houden en hun kinderen op het hart te drukken NIETS van de straat, hoe smake lijk het er ook uitziet, op te eten. De politie is op de hoogte ge bracht en zal zonodig op onder zoek uitgaan. Laten we hopen dat deze "Dierenvriend" gevonden wordt(en). Fam. v. Eenennaam Molendijk 30 Stavenisse Voor de nieuwbouw van de MEAO in Oude Tonge wordt dinsdag 2 september op feestelijke wijze de eerste paal geslagen. Dit gebeurt door twee leerlingen, waarna de burgemeester van Oostflakkee en de voorzitter van het stichtingsbestuur zullen spreken. De MEAO is aan het tweede schooljaar begonnen en er zijn dus nog maar twee jaargroepen, met in totaal 215 leerlingen. Ver wacht wordt, dat dit aantal vol gend jaar zal stijgen tot 350. De school richt zich op Goeree- Overflakkee, Schouwen- Duiveland, Hoeksche Waard en West-Brabant. Na het gereedko men van de Philipsdam in 1987 verwacht het bestuur, dat ook van Sint Philipsland en Tholen leer lingen de MEAO in Oude Tonge gaan bezoeken. Zaterdag 20 september worden aan de Bartelmeetweg (tussen Oud Vossemeer en St. Annaland) de regionale ploegwedstrijden van de PJZ Tholen en Sint Philipsland gehouden. Er wordt op stoppelland geploegd in de categoriën wentelploegen en rondgaand. De wedstrijden begin nen om 13.00 uur en de gebr. Brooymans hebben het terrein be schikbaar gesteld. Na afloop wor den de prijzen uitgereikt in café Tolrust in Poortvliet. Deelnemers kunnen zich tot 16 september op geven bij Marcel de Wilde (01665-3386) en Ko Brooymans (01667-2385). Zaterdag zal aan de Langeweg te Wilhelminadorp het Zeeuwskam pioenschap ploegen worden ge houden. Twintig deelnemers strij den, in de categoriën rondgaand en trekker-wentelploegen, om de titel "kampioen ploegen 1986". De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. De Noord-Brabantse ploegkampi- oensschappen worden zaterdag om 12.30 uur in Dinteloord ge houden. Burgemeester Van der Munnik noemde het geen probleem om dit jaar nog de raad de wijzigingsbe voegdheid te geven. "We willen wel flexibel optreden", zo liet hij weten. Het meerjarenprogramma telt 41 monumenten: van het woonhuis Priestermeetpolder 1 te Poortvliet met 24.000 gulden herstelkosten tot en met de molen Bleekveldweg 2 te St. Maartensdijk met 600.000 gulden restauratiekosten. Het eerste jaar waarvoor het mini sterie van WVC subsidie beschik baar stelt, is 1990, want voor 1987, 88 en 89 zijn alle beschikba re bedragen al gereserveerd. De lijst is samengesteld na het aanschrijven van alle eigenaren van monumenten, waarna er een gesprek met Huis en Heem heeft plaatsgevonden. "Het is uit en te na besproken", liet de burge meester weten op vragen van de gemeenteraad. "Het was ook tijd rovend." Volgens raadslid De Bres, is het historisch besef van de Tholenaar zodanig, dat hij monumenten een warm hart toedraagt. "Dat de bouwtechnische staat van 31 van de 41 projecten slecht en 10 matig is, vervult ons echter met grote zorg." Raadslid Van Belzen sprak over een indrukwekkende lijst. "De ur gentie verdraagt zich echter niet met een lange wachttijd en toch plaatsen b en w niet te honoreren projecten op de lijst 1990, terwijl er maar de helft van de benodigde 585.000 gulden beschikbaar is. Als het rijk 't niet doet, is de ge meente dan in staat om wat te doen?", vroeg Van Belzen. Van Kempen vond, dat je als ge meente niet kunnen blijven voor financieren als subsidies van het rijk uitblijven. "Is 't bij het mini sterie toch bekend, dat we een ge meente zijn met nogal wat monu menten?" Van Gorsel meende, dat de ge meente er wel 2 a 3 ton moet bij leggen als het rijk 't laat afweten. Mevr. Deurloo wilde ook de lijst van kleinere monumenten als een uithangbord en een gevelsteen, zo als die tijdens het monumenten jaar M'75 zijn geïnventariseerd, bij de planning betrekken. De burgemeester bracht naar vo ren, dat er alleen voor 1990 een prioriteit was aangegeven en die lijst is 'hard'. Daarop staan zes projecten: woonhuis Priester meetpolder 1 Poortvliet 24.000 kosten, 14.400 subsidie, woonhuis Markt 49 St. Maartensdijk 14.361/8616, winkelpand Brugstraat 11-13 Tholen 165.509/99.305, molen Molendijk 72 Stavenisse 40.000/28.000, am bachtshuis Raadhuisstraat 5 Oud- Vossemeer 159.114/127.291 en kerktoren Van der Lek de Clercq- Plein 4 Stavenisse 440.000/308.000 gulden. Totaal gaat het om 1.469.888 gulden her stelkosten en 585.612 gulden sub sidie. Als de kerktoren in Staveniss*e er in 1990 niet meer bij kan, ver schuift die naar 1991, liet de bur gemeester weten. Hij vond, dat bij provisorische, onmiddellijke oplossingen b en w moesten kun nen beslissen, maar het grote meerjarenprogramma zou de raad telkens kunnen vaststellen. Op het Pluimpotterrein bij Scher penisse vindt zaterdag een inter provinciale schapenkeuring plaats van zwoegervrije Texel schapen. Het is de eerste grote keuring op Tholen, want voorheen gebeurde dit provinciaal in Goes. De 250 tot 300 dieren uit Zuid Holland en Zeeland worden in drie ringen ge keurd. Op het Pluimpotterrein wordt een grote tent geplaatst. De keuring begint om 9.30 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. Vrijdag 5 september 18.00-19.30 Weekend voor de deur. Pres.: Leo Troost en Harry v.d. Ree 19.30-20.30 Er is hoop met gospelmuziek. 20.30-22.30 Radio Tropical. Pres.: Jean Quist. Zaterdag 6 september 10.30-11.00 11.00-12.30 Marja's kinderprogramma Jeugdprogramma. Met Thoolse Top 15, Ned.talige top 3 en Ditjes en Datjs. Pres.: Jac- co Vinjé, Gert Smits en Liane Burgers. S.L.O.TH ACCENT. Eindred.: Els Frigge. Verzoekhoek. Pres.: Jan Voormeulen. Rawhide. Pres.: Gert Smits. Zondag 7 september 11.30-14.30 Zevensprong. Populair familieprogramma met diverse spelletjes. Pres.: Kees Burgers. Bloemendaalse radio kerkdienst Ds. Van Gent. Viva la Musica. Pres.: Sarien Bout. Dinsdag 9 september 18.00-19.30 Bob en Jeroen met de hits van toen. Woensdag 10 september 18.00-19.00 Streeknieuws. Pres.: Jan van Elsacker. 19.00-20.00 Vliegende schijven. Pres.: Jan van Hie. Donderdag 11 september 18.00-19.30 Rondom 60. Pres.: Mevr.v. Driel-Vaders, Greetje Mayer en Wim Ojevaar. 12.30-14.00 14.00-16.00 16.00-17.30 14.30-15.30 20.30-21.30 Het Vredesplatform Tholen orga niseert in de vredesweek van 20 t/m 27 september enkele mani festaties. In tegenstelling tot vorig jaar, toen de kruisraketten over heersten, gaat het nu over meer al gemene zaken als vrede, veilig heid, vluchtelingen, honger, wa penwedloop en onderhandelingen tussen Amerika en Rusland. Het Vredesplatform heeft zich be raden om als intermediair tussen allerlei organisaties en verenigin gen op het gehele eiland Tholen te kunnen functioneren. Een hon derdtal verenigingen, kerken, scholen en andere instellingen is aangeschreven, waarvan diverse positieve berichten kwamen. "We kunnen ons niet voorstellen, dat er met name op het eiland Tholen geen plaats is voor een on afhankelijk orgaan, waar vereni gingen, kerken en scholen in al hun verscheidenheid bij elkaar komen", zegt dhr. Van Steijn van het Vredesplatform Tholen. Hij bemerkt wel huiver om naar el kaar toe te groeien, met name bij verschillende kerken. "We beogen niet om tegenstellingen te bevesti gen, maar onze doelstelling is, sa men uitdrukking te geven aan on ze zorg over allerlei zaken", aldus Van Steijn. Het heeft hem bevreemd, dat b en w van Tholen een subsidieverzoek hebben afgewezen. "We zijn een onafhankelijke instelling, die open staat voor alle gezindten. Met films en voorlichtingsmateri aal gaan we naar de scholen, zo dat we toch wel enige financiële steun verdienen. We gaan ons nu tot de gemeenteraad wenden en we hebben begrepen, dat met na me de PvdA belangstelling heeft voor de wijze waarop we onze ac tiviteiten ontplooien. In onze stand op de braderie Tholen heb ben we ook prettige reacties ge kregen. We zijn gesterkt in de ge dachte om op deze manier door te gaan met voorlichting over vrede en gerechtigheid", zegt de woord voerder van het Vredesplatform Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7