Debutant NOAD maakt indruk WHS 3 staat er gezond op Inzet Stavenisse niet beloond Toernooi Amigos Vier gelijke spelen eerste competitiedag Smash'76 bestaat 10 jaar Promotie/ degradatie TREFZEKER Weer sport gehandicapten Donderdag 4 september 1986 DE EENDRACHTBODE 15 voetbal programma voetbal iuitslagen volleybal Noad'67 heeft zaterdag meteen al haar visitekaartje afgegeven in de derde klas. Het geroutineerde Zwalu- we werd met 2-0 verslagen. Een gehandicapt WHS kwam tegen PTT Breda niet verder dan 0-0. Tholense Boys was in de uitwedstrijd tegen SNS tevreden met een punt: 0-0. Smerdiek deed het tegen nieuwkomer SSV minder goed, men verloor met 2-1. Vosmeer leek tegen Meto te gaan winnen, maar in de laatste minuut gaf men alsnog de winst uit handen: 2-2. WHS 2 ver loor met 1-2 van Zwaluwe 2. De Sint Annalandse der de keus presteerde goed door met 2-0 te winnen van Zaamslag 2. De wedstrijden van SPS en Tholense Boys 2 werden afgelast. krtvb voetbal WHS en PTT delen punten Visitekaartje Joop Quist Voorzichtige start Tholense Boys Tafeltennisvereniging Smash'76 uit Sint Annaland viert zaterdag haar 10-jarigbestaan. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum zal de vereniging een tafelten niskampioenschap organiseren. Smerdiek te laat wakker Vosmeer geeft winst uit handen WHS 2 prachtig, maar verlies pm Goed debuut WHS 3 SC Stavenisse is de voetbalcompetitie begonnen met een nederlaag tegen Capelle. Gezien de getoonde inzet van de Thoolse ploeg had men zeker meer verdiend. Het gepromoveerde NOAD 2 boekte al meteen een overwinning tegen PTT Breda, maar eersteklasser Vosmeer 2 liep bij VVR tegen een 1-0 nederlaag op. Ook de dames van Vosmeer konden in de regioklasse nog geen punten pakken. Stavenisse krijgt te weinig Afdeling afd. voetbal Roman held Thol.Boys 3 Buitenspelval nekt Vosmeer Noad 2 zegeviert Noad wint op conditie Moeilijke start Vosmeer 4 WHS 4 doelpuntrijk WHS 5 leuk Vosmeer dames onder druk bekervoetbal SPS moest in slotfase buigen oefenvoetbal Ko Geuze zwaait af bij WHS IPü wittï atletiek Goede prestaties in triathlon Nap en Frank zevende dui venrubriek Bij het begin van de nieuwe voet balcompetitie vindt u voor het eerst een topscorer-klassement van de zeven standaardelftallen op Tholen en St. Philipsland. Wekelijks kunt u de meest pro- duktieve voetballers in deze ru briek aantreffen. De speler die aan het eind van de competitie de meeste doelpunten heeft gemaakt, wacht een ver rassing. Ron Vaders(Vosmeer) heeft direct de leiding genomen met twee goals. Ab Poot(Smerdiek), Jan Zuidweg en Joop Quist van NO- AD'67, alsmede Rien Klippel en Paul Oostdijk van SC Stavenisse waren elk goed voor één doelpunt. Donderdag 4 september uur Thol.Boys 4-Alliance 3(Valkenburg) 18.30 Thol.Boys 5-FSV 6(Kruf) 18.30 Zaterdag 6 september uur WHS-Nieuwdorp(vGinneke) 14.30 Kapelle-NOAD(vHemert) 14.30 Smerdiek-Mevo(Froma) 14.30 Thol.Boys-Meeuwen(Kluijfhout) 15.00 DFS-SPS(vdPluym) 14.30 Roda Boys 2-WHS 2(Smits) 14.30 Nieuwdorp 2-Thol.Boys 2(Kuyer)14.30 WHS 3-Kloetinge 2(Vader) 15.00 DVO 3-Smerdiek 2(vdHeyden) 12.15 Stavenisse-Terheyden(Taks) 15.00 Thol.Boys 3-Vrederust 2(Roodenburg) 16.15 Chrislandia 2-SPS 2(Blokland) 15.00 Gunners 2-NOAD 2(Suoss) 13.00 •Smerdiek 3-ZPR 2(vdTuin) 14.30 NOAD 3-Alliance 2(Schetters) 16.15 Chrislandia 3-WHS 4(Luykx) 14.00 DVO 5-Stavenisse 2(Starink) 12.15 SPS 3-Thol.Boys 4(Bogers) 13.00 SPS 4-Bergen 2(Potappel) 15.00 ZPR 3-WHS 5(Arts) 14.30 Kogelvangers 4-Smerdiek 4(Koremans) 14.00 NOAD 4-Stavenisse 3(Kruf) 14.15 WC 6-Tho!.Boys 5(Stolwerk) 13.30 Zondag 7 september uur Vosmeer-NSV(Wielemaker) 14.30 Vosmeer 2-Alliance 2(Ernest) 12.00 Hoeven 2-Vosmeer 3(Burger) 11.30 Meto 6-Vosmeer 4(vriendsch.) 11.00 Vosmeer d.-NOAD(Dekkers) 10.00 Jeugd: NVS C - WHS (beker) WHS D - Cluzona (beker) 1-7. 2-1, De voetbalcompetitie is al begonnen, maar voor de volleyballers begint de echte strijd pas in oktober. De trainin gen zijn al gestart en traditiegetrouw worden toernooien gebruikt om de juiste opstelling te vinden en de aange leerde spelpatronen te testen op hun deugdelijkheid. Amigos organiseert, zeker voor Thoolse begrippen, zaterdag een sterk bezet toernooi. Bij de heren behalve Amigos nog een promotieklasse team, Sibloco uit Bergen op Zoom (ontstaan uit een fusie tussen Sic Pugno en Block '70). Verder Switch uit Teterin- gen, dat in de districtsklasse als twee de eindigde achter Amigos en tenslot te E.V.V.C. uit Vlissingen, dat uitkomt in de derde divisie en dus duidelijk fa voriet is. Een bijkomstigheid is, dat dit laatste team wordt getraind door de uit Oud Vossemeer afkomstige Ger Keyzers, zelf een spruit uit de Amigos-jeugd. Bij de dames eveneens een aantrekke lijk deelnemersveld. Behalve het net niet gepromoveerde Amigos is Sibloco met twee teams aanwezig en het in de promotieklasse uitkomende E.V.V.C., dat ook hier als favoriet geldt. Voor het tweede damesteam is het helaas niet gelukt om tegenstanders aan te trekken. Voor het tweede herenteam, dat schuchtere kampioensaspiraties koestert, zijn enkele sterkere regio teams gevonden: Olympus uit Halste ren, Diomedon uit Steenbergen en V.A.T. uit Hoogerheide. Het programma is van zo'n gehalte, dat toeschouwers zeker aan hun trek ken zullen komen. Iedereen is dan ook welkom in Meulvliet, waar om 12.00 uur de wedstrijden beginnen, die zul len duren tot omstreeks 17.30 uur. Dankzij sponsoring van Intraco uit Bergen op Zoom en SDF uit Tholen is het Amigos gelukt een gezonde finan ciële basis te scheppen. De kleding voor de competitieteams is gemoder niseerd en getracht wordt zaterdag, op het eigen toernooi, voor het eerst de nieuwe outfit aan het publiek te tonen. Gisteren is de sport voor gehandi capten van het nieuwe seizoen be gonnen in de Wellevaete te St. An- naland. Voorheen was dat op maandagavond, maar nu kwam de woensdagavond beter uit voor recreatie-sportleider Leen Hage uit Tholen. De eerste bespreking met de gym nastiekvereniging WIK om de ge handicaptensport bij deze vereni ging onder te brengen, is positief verlopen. Tijdens nadere gesprek ken wordt de samenwerking ver der verwezenlijkt. Voor WHS verliep de competi tiestart goed. De voorberei dingsperiode was niet van dien aard, dat men kan stellen dat de Sint Annalandse formatie opti maal aan de start verscheen. Door schorsing, blessures en wat late vakantiegangers had men niet de beschikking over de op papier beste selectie. Onder ideale weersomstandighe den trad WHS in Breda aan tegen PTT, een ploeg die vorig jaar op het nippertje promoveerde. Zoals zo vaak in de stad trekt een derge lijke promotie leden van andere verenigingen en PTT mocht zich dan ook versterkt voelen door de komstvan vier nieuwe spelers. Een technisch vaardige ploeg, dit PTT, doch zij hadden de grootste moeite met de korte dekking van de bezoekers. De thuisploeg kon in de eerste helft alleen in het be gin wat gevaar veroorzaken, om dat in de achterste lijn een paar maal te aarzelend werd ingegre pen. Halverwege was de WHS- organisatie verdedigend veel beter verzorgd, waardoor alleen 'vlak voor rust FTT nog een scorings kans kon creeëren. Deze werd ra kelings naast gekopt. In tegenstel ling tot de thuisclub kon WHS wel aanvallend spelen. Zo waren er in de eerste helft doelkansen voor Dies de Witte, Jan Burgers en Iman v.d. Repe. Een eerste helft die WHS als beste ploeg af mocht sluiten. De tweede helft leverde voor WHS nog een grote doelkans op, maar deze werd na goed doorzet ten van Iman v.d. Repe vanaf rechts, door Jan Burgers voor open doel teniet gedaan.- Bij deze ene grote kans op voorsprong' is het de tweede helft gebleven, zo wel PTT als \VHS durfden de aanvallende risico's niet te nemen. Met een verdedigend sterk spelen de achterhoede, waarin met name Sander Goedegebuure een goede indruk achterliet, hoefde men van de thuisclub geen angst meer te hebben. Een puntendeling was dan ook datgene wat beide ploe gen verdienden. Noad'67 kende zaterdag een uit stekend debuut in de derde klas. Met name Joop Quist gaf duide lijk z'n visitekaartje af. Hij was de onbetwiste uitblinker aan Noad-zijde. De ploeg uit Sint Philipsland be gon sterk. Al in de 5e minuut had men op voorsprong kunnen staan. Beurkens passeerde de doelman, maar schoot echter tegen de paal. De eerste 45 minuten ging de par tij gelijk op en er waren kansen vóór beide teams. Het bleef echter 0-0. Na rust ging Noad meer op de aanval spelen. Sjaak Koolaard kwam binnen de lijnen voor Jan Frank Wallet. Noad ging beter draaien en er werden tal van kan sen geschapen. Ard Beurkens kreeg enkele fraaie scoringsmoge- lijkheden, maar het zat hem niet mee. In de 25e minuut kreeg aan voerder Joop Quist de bal, pas seerde een tegenstander en leek te gaan scoren. Zover kwam het niet, want hij werd binnen de zestien neergelegd: strafschop. Jan Zuid- weg liet zich deze kans niet ontne men en scoorde beheerst: 1-0. No ad ging door en gaf geen kansen meer weg. Een kwartier voor tijd belandde het leer uit een hoek schop bij Joop Quist. Quist so leerde door de Brabantse defensie en liet ook de doelman met een uitgekiend schot kansloos: 2-0. Een dik verdiende zege. Tholense Boys is in de uit- wedstrijd tegen SNS uit Stad aan De' senioren spelen in drie Zaterdag is sporthal "De Welle vaete" een gehele dag het decor waarin vele tennispartijen worden afgewerkt. Tafeltennissers van ne gen verenigingen uit Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland zullen aan het groots opgezette tournooi deelnemen. De zeventig spelers een halve competitie in vijf verschillende klassen. senioren spelen in speelsterktes. De junioren en aspi ranten komen in een aparte klas sen uit. Als alles volgens plan ver loopt worden op tien tafels meer dan 220 wedstrijden gepeeld. De finales worden tussen 16.30 en 19.30 uur afgewerkt, na afloop van het evenement zal de heer van Schetsen, wethouder van sportza ken, de prijzen uitreiken. 't Haringvliet voorzichtig van start gegaan. De ploegen hielden elkaar met een 0-0 eindstand goed in evenwicht. Vooraf zou trainer Englebert vast wel getekend heb ben voor een punt, want SNS is in eigen huis een zeer gevaarlijke te genstander. Na afloop waren de geel-zwarten toch wel tevreden over het resultaat, maar eigenlijk had er meer in gezeten. Vanaf het fluitsignaal van de arbiter had Tholense Boys een veldoverwicht. Al in de tweede minuut belandde een voorzet van verdediger Jan van der Vlies bij Johan Schot. Laatstgenoemde was zo verrast door de plotselinge kans, dat hij voor een leeg goal in de fout ging. De andere Thoolse aanvallers Hans de Korte en Jaap Schot kre gen ook verschillende kansen, maar de zo benodigde scherpte ontbrak vooralsnog. Aan de ande re kant was SNS met lange halen levensgevaarlijk. Na rust bracht de Thoolse trainer Leon van El- zakker binnen de lijnen voor Ben Schot. Aanvankelijk hadden de geel-zwarten wederom een veldo verwicht, maar in de slotfase kwam SNS gevaarlijk opzetten. Zo moest zag een Brabantse spits het leer via de handen van doel man Rien Jonker en de paal naast gaan. Johan van Stee leek vlak voor tijd met een keihard schot de openingstreffer op het scorebord te gaan brengen, maar de SNS- goalie redde bekwaam. Eindstand 0-0. Secretaris Piet van der Vlies, die de wedstrijd volgde omdat Tho lense Boys 2 was afgelast, was te vreden over het vertoonde spel en ziet de toekomst vol vertrouwen tegemoet. "De selectie is in de breedte duidelijk sterker gewor den. Zaterdag is er goed gespeeld, alleen de scherpte bij de aanval ontbrak nog. We behoren in de vierde klas niet bij de minste ploegen". Smerdiek kwam tegen nieuwko mer SSV uit Goes voortvarend uit de startblokken. SSV werd vanaf het beginsignaal met de rug tegen de muur gezet. In de 4e minuut kwam Smerdiek al op voor sprong. Ab Poot scoorde be heerst, na een vloeiende combina tie met enkele medespelers. Rudi Westdorp en Wim Vroegop jr. kregen ook nog verscheidene goe de kansen, maar de doelman van SSV was in goede vorm. Naar ge lang de eerste helft vorderde, ging Smerdiek de zaken te gemakkelijk opvatten en SSV kwam opzetten. In die fase was het vooral aan doelman Mark Hoogendoorn te danken dat de blauw- zwarten hun voorsprong konden be houden. Direct na de hervatting bleek dat Smerdiek nog niet goed wakker was, want aanvoerder W. Vroegop sr. werd verrast door een verre in- worp, die door de snelle linksbui ten van de tegenstander prima werd ingekopt: 1-1. Het ontbrak Smerdiek vooral aan inzet en agressiviteit. Na een kwartier kwam SSV dan ook op voor sprong met een kopbal uit een vrije trap. Smerdiek bleek ineens klaar- wakker, men ging met to meloze inzet in de aanval, maar het bleek te laat. Er kwamen nog enkele kansjes. Hans de Korte schoot net naast, maar het bleef 1-2 en dit was een bittere tegenval ler voor de blauw-zwarten. Nieuwkomer Meto maakte het Vosmeer in Hoogerheide beslist niet gemakkelijk. De Thoolse ploeg was stukken minder dan in de bekerwedstrijd tegen Kloetin- ge. Voor rust speelden de bezoe kers erg tam en schiepen daardoor nauwelijks kansen. De thuisclub kreeg daarentegen in die eerste helft drie goede kansen, maar de afwerking van de Hoogerheidena- ren liet te wensen over. Het leek een 0-0 ruststand te gaan worden. Een misverstand in de Vosmeer verdediging in de laatste minuut leverde de thuisclub echter een ca deautje op: 1-0. De tweede helft gaf aanvankelijk een zelfde spelbeeld te zien. Op nieuw wist de thuisclub de kansen niet te benutten. Na een half uur leek het tij te keren. Uit een ingooi bracht Ron Vaders Vosmeer met een kopbal langszij. De thuisclub leek aangeslagen en vijf minuten later kwamen de oranje-zwarten zelfs op voorsprong, opnieuw door een kopbal van Ron Vaders. De gasten zetten toen alle zeilen bij om de voorsprong te behouden en leken daarin te gaan slagen. In de laatste minuut beging de Vosmeer-doelman echter een overtreding en de indirecte vrije trap in het strafschopgebied bracht de thuisclub langszij. De 2-2 eindstand was gezien het spel beeld een terechte uitslag. Prachtig veldspel, maar een falen de afwerking heeft WHS 2 in de stromende regen, ondanks een groot overwicht, een 1-2 nederlaag opgeleverd tegen Zwaluwe 2. Na vijf minuten was er al een open kans voor Leo Mosselman, die naast prikte. Op aangeven van Theo Fase kreeg Peter Scherpenis- se een schietkans, maar evenmin als Theo Moerland, die ruim naast schoot, was er resultaat. De schaarse tegenstoten van Zwa luwe troffen echter wel doel: de volley van 30 m was onhoudbaar voor Peter Scherpenisse Azn en tot overmaat van ramp werd er nog een hoekschop ingekopt, toen de WHS-verdediging onvoldoen de ingreep. Na rust kwam Zwaluwe er niet meer aan te pas. Met prachtig combinatiespel domineerde WHS, maar de afwerking faalde volledig. Johan Heijboer kopte raak, maar die treffer werd we gens buitenspel afgekeurd. Theo Fase verkleinde de achterstand op aangeven van Rien Fase tot 1-2. Toen was 't wachten op de gelijk maker, maar die bleef uit. Ixo mmm ISKF 3 De echte groenteman van St. Annaland, Koos Hage uit de Weststraat, bood het succesvolle derde elftal van WHS nieuwe truitjes aan. Met veel groente en fruit slaagt WHS 3 er misschien in voor de derde achtereenvolgende keer te promove ren. Leider Henk Giljam was blij met de steun en adviseerde z'n spelers het marktje te mijden en naar de echte groenteman te gaan. Rechts sponsor Koos Ha ge, links voorzitter G.T. Bril. Advertentie I.M. Mosselman raakte de kruising en Theo Moerland de lat. Zwaluwe was dolgelukkig met de niet ver diende overwinning. Het twee jaar achter elkaar gepro moveerde WHS 3 debuteerde goed in de reserve 3e klas KNVB met een 0-2 overwinning bij het eveneens een klasse gestegen Zaamslag. Twee strafschoppen van Jo Ridderhof vormden het eindresultaat. In de tiende minuut werd hij zelf onderuit gehaald en na rust ging Abby Hommel na een uitval tegen de grasmat. Er waren voor rust nog redelijke doelkan sen, o.a. voor Nico Hage. In de tweede helft zette Zaamslag meer aan, maar keeper Jaap Verhoef reageerde geweldig, met name bij het keren van een vrije trap. Wil Fase speelde ook heel sterk. Na het toekennen van de tweede strafschop werd de doelman van Zaamslag wegens herhaald com mentaar op de leiding uit het veld gestuurd. Nico Overbeeke kreeg een vrije trap tegen, toen hij voor de derde keer 'boerde'. Zonder opzet overigens, maar de arbiter was van deze werking van de na tuur niet op de hoogte. Lei der/grensrechter Henk Giljam werd tot rust gemaand bij het ge ven van aanwijzingen, maar hij was enthousiast over het resultaat. Een hardwerkend Stavenisse heeft tot het einde geknokt voor de overwinning, maar moest met een 3-2 nederlaag tegen Capelle ge noegen nemen. De Thoolse ploeg kreeg in het eer ste half uur verschillende kansen, maar benutte ze niet. Sjaak Deur- loo schoot een keer voorlangs en in het zijnet. Ondanks de betere kansen voor Stavenisse kwam de Aan het begin van de voetbalcom petitie is al meteen op een rijtje gezet, hoe de promotie en degra datie aan het einde van het sei zoen gaat verlopen. In de derde klas KNVB promo veert de kampioen en degradeert de nummer laatst, terwijl de num mers voorlaatst van 3A en 3B een beslissingswedstrijd spelen om be houd van één plaats. In de vierde klas, zaterdag zowel als zondag, promoveert de kampioen en de gradeert de nummer laatst. In de reserve tweede klas degraderen de twee laagstgeklasseerden. In de reserve derde klas promoveert de kampioen en degradeert de laatste. De kampioen van de tweede klas standaard promoveert en de num mer laatst degradeert. De drie pe riodekampioenen spelen in een halve nacompetitie om één pro motieplaats. In de eerste klas reserve, zowel za terdag als zondag, promoveert de kampioen en degraderen de laat ste twee op de ranglijst. In de tweede klas reserve (zater dag) promoveert de kampioen en degradeert de onderste. De num mers voorlaatst spelen om één plaats voor behoud. In de zon dagcompetitie spelen de kampioe nen van de klassen 208 en 209 om één promotieplaats. De nummers laatst en voorlaatst" degraderen. De kampioen van de derde klas reserve (zaterdag) promoveert, terwijl de nummer laatst de gradeert. In de vierde klas reserve, zowel za terdag als zondag, promoveren de kampioenen rechtstreeks. In de zondagcompetitie waren voor heen steeds promotiewedstrijden nodig, zodat het lijkt alsof het aantal elftallen terugloopt. In ieder geval heeft Vosmeer het vijf de elftal wegens spelersgebrek te ruggetrokken. De kampioenen van de regioklas sen damesvoetbal spelen in een poule van vier om twee promotie plaatsen in de topklasse. De num mers 3 en 4 van deze poule pro moveren naar de nieuwe hoofd klassen, evenals de nummers 2 t/m 6 van de competitie eindstand. De twee laagstgeklas seerden degraderen. Bij een gelijk puntenaantal is het doelsaldo van de competitie beslissend voor de degradatie. Wanneer dat ook ge lijk is, beslist het competitiedoel- gemiddelde. thuisclub na een half uur op voor sprong. Vlak voor rust liep Capel le met een goal uit het boekje uit naar 2-0.Stavenisse speelde in de tweede helft alles of niets en bleef aanvallen, daarbij de thuisclub tot voor het eigen doel terugdrin gend. Met goede schoten bleef de wedstrijd erg spannend. Capelle kon niet echt gevaarlijk worden, maar halverwege liep de club toch uit tot 3-0. Stavenisse legde zich nog niet bij een nederlaag neer. Met nog tien minuten te gaan brak Peter v.d. Jagt door de verde diging en werd binnen de zestien meter neergelegd. Rien Klippel schoot de toegekende strafschop koelbloedig in. Uitblinker Anton Klippel zag even later weliswaar zijn schot door de vuisten van de Capelle-doelman gekeerd, maar de terugspringende bal werd door Paul Oostdijk ingeschoten: 3-2. De gelijkmaker zat er toen nog in voor Stavenisse, bij een aanval van de bezoekers werd de bal nog net van de lijn gehaald. Trainer Stoutjesdijk was ondanks de teleurstellende uitslag goed te spreken over zijn team, dat zich tot de laatste minuut bleef inzet ten. Afdruk afdelingsvoetbal Leider Rinus van As was na af loop van het treffen tussen Kogel vangers 3 en Tholense Boys tevre den over de verrichtingen van zijn pupillen. Hij roemde vooral de technische kwaliteiten van Julian Roman. De jonge Spanjaard schoot z'n team met twee prima acties naar de zege. In de 15e mi nuut bediende Johan van Dijke Julian Roman op maat. Laatstge noemde soleerde door de Bra bantse defensie en plaatsje het leer achter de doelman van Kogel vangers: 0-1. Vlak voor tijd scoor de hij met een fraaie lob 0-2. Na rust ging de conditie een woordje meespreken en Kogelvan gers kwam beter in de wedstrijd. Een kwartier voor het einde werd het 1-2 uit een rommelige situatie voor het Thoolse doel. In deze fa se was het vooral aan doelman Ben van der Aarsen dat Tholense Boys de voorsprong kon vast houden. Vosmeer 2 begon de competitie wat onwennig, omdat was over gestapt op het vier-vier-twee systeem. In Rijsbergen trof men in VVR 2 een tegenstander, waarvan vorig seizoen vier punten werden gepakt. In de beginfase was de thuisclub wat sterker, halverwege ging het bij Vosmeer mis met de buitenspelval en VVR leidde met 1-0. De eerste helft gaf verder twee gelijkwaardige ploegen te zien. Na de rust was Vosmeer constant in de aanval en de thuisclub kon niet meer in de buurt van het Vosmeer-doel komen. De aanval leverde echter geen doelpunten meer op. Anton de Koning zag een schot op de paal belanden en kreeg daarna nog een goede kans op de gelijkmaker. Hij ging alleen door en passeerde de keeper, maar zijn schot verdween naast het doel. Beide punten bleven ditmaal in Brabant. De reserves van NOAD'67 zijn goed gestart door met 4-2 van PTT Breda 2 te winnen. De Flip- landers hadden een zwakke start. Na een kwartier spelen keek men tegen een 1-0 achterstand aan. Naarmate de tijd verstreek ging Noad beter spelen. Na een half uur bracht Wilco van Herk de stand op 1-1. Drie minuten later scoorde Wim van Nieuwenhuijze 2-1. Nog voor de thee werd het door een treffer van Jerrie Wage- maker 3-1. De tweede 45 minuten begon PTT erg sterk, maar Noad wist zich te handhaven. In de 24e minuut besliste Cenny Reijgoudt de par tij: 4-1. In de slotfase scoorde FTT 4-2. In deze stand kwam geen verandering meer. In de stromende regen opende Noad 3 de competitie in Bergen op Zoom tegen ZPR 2. De Bra banders waren de eerste helft meer in balbezit en probeerden via korte en snelle combinaties hun beweeglijke spitsen in stelling te brengen, maar de Noad- verdediging was steeds attent. In de tegenaanval hadden de Fliplan- ders zelfs de beste kansen. Zo schoot Jan van Dijke van ver op de lat en na een solo stopte de uit stekende ZPR-keeper zijn schot. Jan Kot was ook dicht bij een doelpunt, maar hij schoot uit een vrije trap van André van Westen net voorlangs. Het doelpunt viel echter aan de andere kant. Na een snel genomen vrije trap scoorde de ZPR-rechtsbuiten: 1-0. Na dit doelpunt liep het bij Noad niet zo best meer. In de tweede helft viel ZPR terug en kon Noad door een betere con ditie en inzet iets aan de achter stand gaan doen. Na een kwartier viel de verdiende gelijkmaker. Uit een indraaiende corner van Ton Buys verdween de bal via een ZPR-verdediger in het doel: 1-1. Daarna had Noad nog enkele goe de kansen om op voorsprong te komen, maar Rien Steyn en An dré van Westen stuitten op de kee per, terwijl Jan Kot op de paal schoot. Halverwege de tweede helft kwam elftalleider Giel van der Est nog in de ploeg om de leeggespeelde Adrie Fonteijne te vervangen. Via een slotoffensief probeerde ZPR alsnog de over winning binnen te halen, maar keeper Wim van de Ree verhinder de dat via enkele uitstekende red dingen. Beide ploegen waren te vreden met de 1-1 eindstand. Vosmeer 4 begon de competitie met een thuiswedstrijd tegen Rim boe 2. Al direct na de aftrap so leerde een Rimboe-aanvaller door de verdediging en tekende op fraaie wijze 0-1 aan. Een moeilijke start dus voor het nog niet op or de gebrachte elftal. Ondanks deze vroege tegenvaller herstelde Vosmeer zich en was tegen de rust zelfs gevaarlijker dan de bezoe kers uit Wouwse Plantage. Men verzuimde echter te scoren via respectievelijk Toni Lindhout, Jo han Geuze en Frans Steijns. Met een na de rust hardwerkende ploeg ging het spel redelijk op en neer. Vosmeer ging in de aanval, waarbij het middenveld veel werk verzette. Achterin werd de zaak onder leiding van Wim Heijboer goed dicht gehouden. Slechts een keer moest doelman De Koning ten koste van een overtreding een Rimboe-aanvaller stuiten. De vrije trap leverde echter niets op. Aan de andere kant kwamen Leen Moerland en Rien Wessels ook niet tot scoren, zodat de stand on gewijzigd bleef: 0-1. Vosmeer 3 kreeg Dioz 2 op bezoek en kwam een 1-1 gelijkspel overeen. WHS 4 begon de competitie met een forse 6-0 overwinning op Din- teloord 4. Al in de achtste minuut kwam de thuisclub door Han Vroegop op voorsprong. WHS ging fel verder en leidde na een kwartier met 3-0 door treffers van Frank Ketting en Leo Quist. Voor rust kwamen er geen doelpunten meer bij, maar na de pauze trof fen Johan Ketting, Leo Quist en Iman Fase nog doel. Een hakbal van Ab Westdorp leverde nog een kans voor de bezoekers uit Dinte- loord op, maar die werd niet benut. De 2-0 overwinning van WHS 5 tegen Kogelvangers 4 was al bij de rust bereikt, 't Was een leuke, sportieve wedstrijd onder de goe de leiding van invaller- scheidsrechter Van Overveld. Jo han Gunst en William Quist trof fen doel. In de tweede helft was Kogelvangers wat beter, maar ze konden geen vuist maken. Net voor het einde verprutste Henk Keur na aangeven van Gunst nog een mooie kans. Voor hun eerste wedstrijd in de re gioklasse reisden de Vosmeer da mes naar Kaatsheuvel. De Thool se ploeg moest Helma Verhees en Marion Capelle missen, waardoor het middenveld flink verzwakt was. De ingepaste jeugdspelers presteerden goed, maar tegen de ervaren Desk-dames stond Vosmeer vanaf de eerste minuut onder druk. Bij een uitval kwam Anita Goedegebuure vrij voor de keeper, die met eéh hand de bal weg wist te werken. De keihard werkende verdediging kon de thuisclub aanvankelijk bedwin gen, maar halverwege de eerste helft werden de oranje-zwarten op achterstand gezet. Uit de aftrap kwam Vosmeer meteen gelijk. Een een-twee tussen Marian Verhoef en Anita Goedegebuure kon door de laatste vrouw van Desk alleen nog met de hand worden gekeerd. Uit de vrije trap van 25 meter schoot Anita Goedegebuure kei hard raak. Na de rust werd Anja Ronners ge wisseld voor Nicole Graauwmans. De wedstrijd gaf eenzelfde spel beeld te zien. Vosmeer raakte ver moeid door de felle tegenstand die steeds geboden moest worden. Na tien minuten kwam Desk uit een hoekschop op voorsprong en vijf minuten later werd het 3-1, op nieuw uit een hoekschop. Met nog tien minuten te spelen bepaalde Desk de eindstand op 4-1. SPS was woensdagavond in de be kerwedstrijd tegen hoofdklasser Rood Wit uit Sint Willebrord beslist, niet de mindere. De Bra bantse hoofdklasser kon in Poor- vliet geen moment imponeren. SPS moest pas in de slotfase bui gen, toen Rood Wit uit een rom melige situatie het leer .achter doelman John Moeliker schoot. Het talrijk opgekomen publiek, waaronder vier trainers, zag een agressief spelend SPS, dat goede acties op de mat toonde. De de fensie van Rood Wit had de han den vol aan de beweeglijke spits Bram Hage, die enkele malen met schoten dicht bij een treffer was. Rood Wit had een licht veldover wicht, maar echt gevaarlijk kon men het de SPS-defensie niet ma ken. Dave van Haaften maakte als laatste man een bijzonder sterke indruk en spelbepaler Jan Hage liet herhaaldelijk zien dat hij meer in huis heeft dan een gemiddelde vierde klasspeler. Doelrijpe kan sen werden er voor rust weinig ge schapen. Dat de stand tot een kwartier voor het einde 0-0 bleef, kwam niet al leen door het keiharde werken van de equipe van Piet Rokven, maar vooral door het erbarmelijk slech te optreden van Rood Wit. Met nog 15 minuten te spelen sloeg het noodlot voor SPS toe. Uit een rommelige situatie prikte een aan valler van Rood Wit de bal achter John Moeliker: 0-1. Dit was tevens de eindstand. De meest fanatieke SPS-supporter zou vooraf voor dit resultaat hebben getekend, maar na afloop zei men terecht, dat er eigenlijk meer had ingeze ten dan dit nipte verlies. Na een 16 a 17-jarige Sint Anna landse periode nam doelman Ko Geuze uit Oud Vossemeer af scheid bij WHS. Hoewel hij nooit in de top speelde, zal hij toch de primeur op zijn naam hebben, het langst als niet-Sint Annalander bij de groen-witten te hebben ge voetbald. Zowel voorzitter G.T. Bril als leider Leen de Oude van WHS 5 formuleerden de betrouw baarheid van de scheidende doel man, want hij was er altijd (op zijn brommertje), de sportiviteit, want zelden mengde hij zich in discussies en ging altijd rustig zijns weegs. Maar hij kon in de la gere elftallen bovendien best zijn doelmannetje staan. Het kleine, brede postuur kon hoge ballen soms lastig maken, maar kijk had hij er wel op. De finale was tegen Dinteloord 5, waarbij zijn oude maats van met name WHS 3 optraden, als de bei de Van Vossens, Jan Akkermans en Jan van Beek. Dinteloord 5 maakte er geen geintje van, kwam met 0-2 voor (rust) en zelfs met 1-4, waarbij de WHS tegenstoot van Han van Vossen kwam, die ook het derde doelpunt maakte. Nummer twee was een strafschop en die nam Ko Geuze onfeilbaar, zoals-steeds. De oude WHS 3 mannen en de bestuurders zeiden, met bloemen en envelop met in houd, volmondig: bedankt Ko. Een aantal Thoolse atleten hebben goede prestaties geboekt in de kwart- triathlon van Steenbergen. André Ver- burgh (St. Maartensdijk), die onlangs de mini-trathlon van St. Maartensdijk op z'n naam schreef, ging nu in 2.17.39 over de streep. Ad Kuzee (St. Annaland) werd 8e in 2.20.29. Overige klasseringen: 27. J. Verbrugge (Tholen) in 2.33.58; 38. J.P. Verburgh (St. Maartensdijk) in 2.34.30; 40. L. van Loon (Tholen) 2.35.06; 44. R. v.d. Graaf (St. Maartensdijk) 2.36.37; 46. D. van Sprundel (Scherpenisse) 2.36.40; 88. J. Calsijn (St. Annaland) 2.57.03; 94. C- Kodde 3.02.54. De tijden die neergezet werden waren niet zo scherp, maar dat kwam vol gens Ad Kuzee door de slechte weers omstandigheden. Vooral bij het fiet sen ondervonden de atleten veel hin der van de regen. Nap Hage heeft zich zondagmiddag als zevende geklasseerd in de amateur- koers in Koewacht. Het peleton bleef tot de laatste ronde bij elkaar en in de sprint was Janus de Visser uit Zwijn- drecht de sterkste. In Welberg was junior Frank Breure goed op dreef. Hij finiste 41 seconden na winnaar Johan Melsen uit Roo sendaal. De Zwaluw St.Maartensdijk, Orleans 30 augustus. In concours 127 jonge duiven. Eerste duif 14.37.08 u., 1176.570 m/m, laatste duif 16.26.00 u., 907.105 m/m. L. Lindhout 1, 2, 9, 17, 19 en 42. I. Kwaak 3, 15, 26, 29, 38 en 41. A. van Gorsel 4, 8, 10, 11, 16, 23, 28, 34, 37 en 39. L. Riedijk 5 en 12. D. Bent- schap Knook 6. A. Bijl 7 en 13. C. van Gorsel 14, 25 en 27. G. Lindhout 18 en 30. L. v.d. Berge 20, 32, 33 en O.V. W. Beurkens 21 en 35. A. Zwagemaker 22, 24 en 40. D. de Wilde jr. 31. P. Bijl 36.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 15