Het bruiste inderdaad op de kristallen braderie-bruiloft Garage De Viet huldigt zilveren medewerker Geen tegenstemmers voor nieuw gymlokaal in Oud Vossemeer Donderdag 28 augustus 1986 DE EENDRACHTBODE 9 Volle bak Sky Channel Voor de kas Jong en oud Muziek Vispromotie. Touwslagerij Rollerkampioenen De Thoolse braderie Beiaardconcert Prijsvragen In 29 jaar van 50 naar 500 auto's en geen tractoren Als leerling-monteur kwam M.N. de Viet 25 jaar geleden in dienst bij het garage bedrijf van zijn broer in Sint Maartensdijk. Reden voor een feestelijke viering van dit zilveren jubileum. In 'De Zeeuwse Paerel' te Kruiningen kreeg de jubilaris naast lovende woorden een videorecorder en een enveloppe met inhoud. Door nicht Anja de Viet werd hem bovendien het zilveren ere-insigne van de Bovag op gespeld. Brand Diner VVD fractie wilde eerst nog inspraak bevolking Overhaast en niet onderbouwd Liever vandaag dan morgen Waarom nog inspraak en uitstel? Onderwijs Volleybal Een 20-jarig huwelijk wordt wei eens een kristallen bruiloft ge noemd: of men de 20ste braderie in Tholen ook de toevoeging "kristal" mag geven, kan ieder bezoeker of deelnemer voor zich invullen. Dat niet alle "facetten" evengoed uit de verf kwamen is logisch- meer dan 110 deelnemers die alleen tevreden zijn is name lijk een onmogelijk streven. Se cretaris J.G. Jansen van de On dernemersvereniging Tholen geeft deze 20ste editie echter graag aan tekening "zeer geslaagd" in de notulen. De openingshandeling, verricht door het a.s. bruidspaar Andy van der Velde uit Tholen en Dia na Duine, uit Oud-Vossemeer werd voorafgegaan door een kort openingswoord van voorzitter J. Heuseveldt, burgemeester H.A. van der Munnik feliciteerde de or ganiserende vereniging met het jubileum. "U heeft, zo blijkt mij vandaag, iets groots te bieden. Meer dan 100 kramen op het achtvormige stratenpatroon van de Thoolse binnenstad. Verder al lerlei nevenactiviteiten waaron der, speciaal de Markt en de vispromotie". Hij wenste de or ganisatie geluk met de wijze waar op alles geregeld was en compli menteerde alle deelnemende be drijven omdat zij langs deze weg de gezonde concurrentie verhouding aandurven. Dhr. van der Munnik besloot met de op merking "De gemeente Tholen hanteert de slogan". In Tholen werkt het. Laat ik daaraan de wens toevoegen "In Tholen bruist het". Mevrouw van der Munnik kreeg daarna namens de Onder nemersvereniging uit handen van één van de dames van het promo tieteam van het Nationaal bureau voor Vis en Visprodukten een fraai handboeketje aangeboden. Helaas was het ondertussen gaan regenen en getooid met regenjas sen en paraplu's wandelde het ge zelschap naar de hoek Stoofstraat-Hoogstraat-Visstraat waar het bruidspaar stond te wachten voor de officiële ope ningshandeling. Het rood-wit- blauwe werd door de zeer smaak vol geklede bruid geknipt met een schaar die, heel officieel, op een kussen werd aangeboden. Na de ze plechtige handeling kreeg zij namens de Visfederatie een vis- rooster en enkele kookboeken en van de Thoolse ondernemers een boordevolle goed verzorgde mand met groenten en fruit en de schaar overhandigd. Daarna stapte het bruidspaar met gevolg naar de trouwzaal waar zij door de amb tenaar van de burgelijke stand mevr. Deurloo in de echt werden verbonden. De straten van Tholen waren tij dens deze braderie dagen overvol. En de straten die niet in het bra deriecircuit waren betrokken stonden tot zaterdagsavonds vol met auto's. Op de Markt trok uiteraard de presentatie van Sky Channel veel aandacht en dus ook publiek naar zich toe. De D.J.'s maar ook de d.b.'s (decibellen) vergden op de Thoolse Markt tij dens deze eerste braderiedag veel van de bezoekers: iedereen mocht meedoen aan de spelletjes die al tijd wel een prijs opleverden. Te vens was er voor eventueel talent de gelegenheid zich te presente ren. Degenen die meededen had den zeker al bühne-ervaring en het was dan ook een vervolg op de talentenjacht van de Thoolse Da gen: "The Young Ones" wonnen weer de play-back. En de groep van Liane Burgers, beter bekend als "De Dolly Dots" werd 2e. De soundmix werd gewonnen door Jolanda Bazen (Agnetha van Ab ba) uit St. Annaland en Ineke Po- tappel uit St. Maartensdijk liet de kijkers genieten van een stukje BZN. René van Bemmel, David Johnson, Niels Timmer, Michel Marinus en Barry van Bavel, de winnaars dus, gingen echter niet mee in de grote Sky Channel bal lon die vrijdagavond rond half acht vanaf de Gedempte Oester putten vertrok. Zaterdag was de oplegger van Sky Channel een podium voor het live-optreden van een aantal bands die tot 's avonds laat de luisteraars op het grote terras op de Markt wisten vast te houden en het was ook allemaal meteen te zien op de beeldschermen van Quist-Beune. Zaterdags kon het publiek ook genieten van en mee doen met het gevecht met de me chanische stier, gelukkig dat er dikke kussens op de harde keien van de Thoolse Markt lagen! Me nige cowboy zou anders het nieu we schooljaar geblesseerd begon nen zijn. Ook was er op de Markt vanuit de travaille een tochtje op een pony-rug mogelijk. Deze die ren behoorden aan het Dieren- pension: 'H Onderdak uit Bergen op Zoom die op deze wijze aan dacht vroegen voor adoptie van dieren. Naast die kraam was de Dierenbescherming gestationeerd die door middel van stickers, do- cupientatie e.d. leden wilde wer ven voor de afdeling Bergen op Zoom, waaronder ook Thojen valt. Elke vereniging die wat extra's voor de kas wilde verdienen, of zomaar extra aandacht nodig had, was tijdens deze Thoolse manifestatie vertegenwoordigd. De gymnastiekvereniging Olym- pia had een schiettent, tolbak-, sjoelbak, de Zonnebloem liet en- veloppe's trekken en lijsten inte kenen, de Montessori-vereniging timmerde aan de weg vanwege hun nieuwe school, H.S.V. 't Scharretje uit Oud-Vossemeer probeerde in Tholen een visje te verschalken in de vorm van het 21-spel. De zangvereniging V.Z.O.S. uit St. Philipsland bak te ze bruin- en hun prima oliebol len gingen dan ook grif van de hand, terwijl de Handbalvereni ging Tholen de mensen uitnodig de om eens raak te gooien. Na tuurlijk was ook de A-N.I.B. weer present op de braderie en zij verlootten zowel vrijdag als zater dag grote dagprijzen. De Scou ting Heenetrecht, blij met het in aanbouw zijnde clubgebouw dige mens op charmante wijze te voorzien van haring of mossel lekkernijen Dit promotieteam dat ook tijdens de opening van de handelshaven present was, lever de nog een extra feestelijke bij drage aan de 20e Braderie met hun dansjes en de beide accordeo nisten. Het hele "vis"gebeuren scoorde absoluut punten. De On derwatersportvereniging De Snot- dolf had misschien onbewust in gespeeld op deze "visserij-aktie". Bij hen kon men ten bate van de kas een lotje uit een mosselschelp halen. Ook zag men 's zaterdags twee leden van de vereniging een demonstratie geven in een "ijs koud" bassin. De Vogelvereni ging Vogelvreugd had traditiege trouw "eitjes rapen" met mooie prijzen en bij de volleybalvereni ging van AMIGOS moest deze keer "langzaam gefietst" wor den. De P.T.T. toonde moderne en handige telefoontoestellen die volgens hen in geen enkel huis mogen ontbreken. Kwamen aan hun trekken: op de Bosstraat stonden auto-scooters en een luchtschommel, op de Markt konden de kleintjes in de mini-scooter terwijl de Een- drachtsweg de grote spring- matras herbergde. Maar de kinderen kwamen ook weer aan bod tijdens de Kinder braderie, en zoals ook nu weer bleek - ruim de kasten thuis eens goed op, vraag van alles aan je opa en oma en andere familiele den, en je hebt zo een paar tien tjes bij elkaar! Het geeft de bra derie altijd een speciaal sfeertje tijdens de zaterdagochtend. De oudere inwoners die woonachtig handwerk werd getoond en men kon meteen een springtouw ko pen voor de dagelijkse oefening. Ook was er een glasblazer aan het werk en de firma Pépé toonde het glasgraveren. Veel aandacht kre gen ook de schitterende foto's bij Foto Tholen van de verlichte Thoolse vloot die vrijdags in volle glorie in de Kaai te zien was en toen ook tot in de nacht bezoe kers trok. De opgravingen van Reimerswaal konden bewonderd worden, er was exotisch lekkers te verkrijgen, maar ook gewone doch smakelijke Hollandse kost, drankjes, hapjes, voor mens én dier. De aanbiedingen van artike len op electrisch-, kleding, en het gebied van woninginrichting wa ren alle even aantrekkelijk. De kleding kreeg bij "Boetiek Ine- ma" nog extra aandacht door middel van een aantal modeshows die vrijdags en zaterdags door een aantal amateur mannequins en dressmen geholpen werden. Het publiek wist deze shows zeer te waarderen. Tijdens een wande ling door de straten steeg de geur van gegrilld vlees dikwijls boven de geuren van de prachtige plan ten en bloemen uit. Niettemin wa ren ook deze kramen zeker de moeite van het aankijken waard. Groente en fruit was volop te koop, en ook voor de aankleding en inrichting van de woning ston den de standhouders het publiek graag met adviezen bij. Het weer dat zich af en toe dreigend aan liet zien hield zich tijdens deze feeste lijke dagen goed. Een vereniging als de V.B.O.K. Werkgroep "Laat Leven", de religieuze boe kenstand, zij hebben inmiddels hun plaats op de braderie verwor ven. Ook de diverse kunstuitingen Een gezellig sfeerbeeld van de braderie in de Hoogstraat te Tholen. heeft geld nodig: ze verkochten lepels ten bate vait dit doel en za terdags werd de jeugd op prima wijze geschminkt, hetgeen leuke vlinders of surrealistische patro nen opleverde. Alles was mogelijk tijdens het afgelopen weekend en alles gebeurde dan ook! Er klonken in de straten van Tho len tijdens de afgelopen dagen heel wat al dan niet muzikale klanken. De Kon. Muziekvereni ging "Concordia" onlosmakelijk aan Tholen verbonden leverde op verschillende wijze haar bijdrage. Zij hadden de bekende vereniging "Nu met Hope" uit Bruinisse uit genodigd, terwijl een dweilband uit Halsteren met de fraaie naam "De Treuzelaars" eveneens de straten bevolkte. Op de hoek van de Kerkstraat leverde "Duvekot F.S." een swingende bijdrage en op de key-boards welke bij mu ziekhandel Verspuy op de Hoogstraat geëtaleerd waren kon de getalenteerde jeugd haar muzi kale aanleg ten toon spreiden. Naast de klanken van Sky- Chanell was ook de locale radio "S.L.O.Th." present. Zij hadden diverse loterijen met daarbij de marmotten-baan. In tegenstelling tot andere braderieën ging het ge beuren hier een beetje de mist in. De S.L.O.Th, verhuisde zater dags naar een locatie aan de Een- drachtsweg en kreeg daar wel alle aandacht die zij verdienden bij hun loterijen. De duizenden bezoekers van de braderie kregen tijdens deze da gen namens het Nationaal bureau voor Vis-en Visprodukten een .•rlijk stukje zeebanket aange boden. De 8 in fraai kostuum gestoken dames wisten de inwen- zijn in Ten Anker-werden vrij dagsmiddags door een groot aan tal vrijwilligers tussen de kramen rondgereden en ook zij genoten en konden meedoen aan alle spel letjes. Want wie wist hoeveel de superb'olus bij van Oost woog? En hoe zwaar is een courgette bij de echte groenteman Aalbrecht- se? Of hoeveel bonen zitten er in een pot, en hoeveel kogels in een glas bij Vis? Garage Bal nodigde, vooral de mannen, uit om een buitenboordmotor te starten, ter wijl toerclub 't Koetshuys" naast het worsthakken een Fiets- bandsnelheidsoppompwedstrijd hield. De duif in het kraam van het Vredesplatform Tholen moest een naam hebben. "Vrouwen voor Vrede" deelde informatie uit, er werden hier ook artikelen uit Derde Wereld-landen ver kocht De Rutgersstichting deelde strooifolders uit, gaf op beschei den voorlichting aan de jeugd die daaraan behoefte had en de plaat selijke afdeling van het Veilig Verkeer informeerde weer op een andere wijze over veiligheid. Zij stonden er met hun caravan en verrichtten oogtesten. Natuurlijk was er ledenwerving voor V.V.N. Maar er werd ook extra aandacht gevraagd door de Thoolse Ver- keersbrigadiers. Er moet immers snel ingegrepen worden wil men de Molenvlietsedijk blijven be mannen". Wie nooit een braderie overslaan zijn de dames van het Welfarewerk- ook tijdens dit 4e lustrum toonden zij weer hun handwerken en nodigden zij de voorbijgangers uit een gokje te wagen. Op de Eendrachtsweg kon men zien hoe arbeidsintensief het touwslagersbedrijf was. Alle zoals de schilderijen, aquarellen, bloemen van nylon, en ook de moderne bedrukkers stonden klaar voor iedereen. Zaterdag was ook "Greenpeace present", en een muziekgroep van Youth For Christ liet hun stem horen. Op de hoek Markt-Stoofstraat werd zaterdag de zomercompeti tie beëindigd die gesponsord werd door de Middenstandsfederatie Eiland Tholen. Na een aantal wedstrijden op de diverse brade rieën was de winnaar bekend van de eilandelijke rollerwedstrijden. De prijzen en bekers werden aan de winnaars overhandigd door dhr. Elenbaas, federatievoorzit ter. De Thoolse wedstrijden wer den gewonnen door: dames: 1. Coby Suurland Scher- penisse 11.71; 2e. Ria Steenpoor- te Poortvliet 11.91; 3e Rianne Guiljam 12.18. heren: 1. Peter van Poortvliet Oud-Vossemeer 20.37; 2. Dick van Splunter St. Maartensdijk 20.66; 3. S. Polak Dinteloord 21.37. Eindklassement: le. dames Ria Steenpoorte, 2e. Coby Suurland, 3e. Ineke Suurland. le. heren: Peter van Poortvliet, 2e. Dick van Splunter, 3e Berkey Oud-Vossemeer. Nog meer sportief gebeuren was te zien tijdens een demonstratie van de Fittnessclub "Bobby's Gym". Daar toonden zowel de dames als heren leden van de club hoe een goede fitness training op gebouwd wordt. Het was een ge noegen om te kijken naar de jeug dige Peere die zijn spieren op ver antwoorde wijze ontwikkelde. Het publiek, dat door Peter Mas- sar (Bobby) werd uitgenodigd Op 't laatst van mijn vakantiedagen mag u aan mij beslist niets vragen. Dan ga ik, samen met ons Mie, per fiets naar Thoolse braderie. Dat is al jaren een traditie en een gezonde repetitie zo met de fiets naar Tholen gaan ,en at het and're laten staan. In Tholen ga ik mensen groeten en oude vrienden weer ontmoeten, het lijkt soms wel een reünie, die fijne Thoolse braderie. Daar zie ik meestal Tholenaren die net als ik, al vele jaren naar Tholen komen deze tijd voor braderie gezelligheid. Met duizenden zijn wij dan samen daartussen middenstanderskramen, waar menig Thoolse winkelier zijn koopwaar slijt met veel plezier. Hij staat zijn spullen aan te prijzen en als het moet, ook aan te wijzen. Daar hoor ik dan - en zeer perfect - het echte Thoolse dialect. 'k Zag speelgoed uit mijn kinderjaren, textiel, veel drank en etenswaren. Een kraam vol kitsch en wat antiek, maar 'k hoorde echt niet veel muziek. 'k Zag raden naar.... en grabbeltonnen met prijzen en - of waardebonnen. Maar k zag geen kinderboerderij, was die attractie er niet bij? Geloof mij, mensen, op mijn woorden, 'k zag deze keer gee'n Leny Goorden" u weet, die ieder jaar exact, de fijnste pannekoeken bakt. En in geen velden en geen wegen kwam ik "Concordia" daar tegen, 'k Heb ook hun loten niet gezien of zijn ze mij ontgaan, misschien? Het was alweer gezellig toeven, - ik mocht van vis en mossels proeven - op deze Thoolse braderie met zo veel mensen, plus ons Mie. Er was voor elk wel wat te vinden en velen zagen weer hun vrinden. Een ieder was voldaan en blij. Ik weet het, want ik was er bij. P.M. van Eekelen ook eens in de ring te komen, liet zich nog niet zo gemakkelijk ver leiden. Tijdens de braderie was ook an tiek en curiosa verkrijgbaar- maar echt héél oud waren de onderde len en geschriften van de expositie "Kijk op Koggen" welke gedu rende juli augustus in de Hal van het Stadhuis voor bezoekers open staat. Ook kon men een kijkje in de Gasthuiskapel nemen waar de Natuurvereniging Tholen de keurig verzorgde tentoonstel ling over de schorren en slikken en daarop levende flora en fauna rond het eiland Tholen heeft on dergebracht. De stadsbeiaardier Gerard de Waardt die vrijdagavond een con cert op het carillon gaf mocht zich daarbij in de belangstelling van ruim 50 bezoekers verheugen. Zij kregen alle een kopje koffie aan geboden en werden uitgenodigd eens een kijkje bij het carillon te nemen- ongeveer 20 maakten hiervan gebruik. Het laatste deel van het concert werd niet uitgevoerd- de bellen verloren het van de decibellen. Naast het op treden van Het Goede Doel in Meulvliet, dat deze keer veel con currentie had van alle aktivitei- ten. In de kern was er in de diver se horeca-gelegenheden dansmu ziek en waren er druk bezochte terrassen. Toen rond half tien zater dagavond de dranghekken wer den weggereden wilde dat niet zeggen dat de 20e braderie ten einde was- overal bruiste het nog van gezelligheid in het oude vis sersplaatsje Tholen. En wellicht dat sommige mensen nog eens ex tra tevreden waren toen zij hoord en dat zij wonnen bij een van de vele loterijen. Gymnastiekver. Olympia- sjoelen t.e.m. 12 jaar, Gedeelde le plaats Jaco Kouwen Oud-Vossemeer en Eric van Gorsel Tholen, 3e Cheryl Nabie. Vanaf 13 jaar - le. dhr. v.d. Bos Steenbergen, 2e. Nanko Ruiter Tholen, 3e. Telderman Tholen. Aalbrechtse: gewicht courgette: 3670 gr. J. Reychler Steenbergen, 2e. A. Jansen Tholen. Aantal bruine bonen: 4732. le Bartels Tholen, 2e. A.v.d. Jagt Oud-Vossemeer. Fa. Vis: aantal kogeltjes 476 le. Richard Braai. Bakkerij van Oost: gewicht Bolus 1375 gr. le. W. van der Vlies. Dierenwinkel van Tienen: kluiven raden: 347- Fam. Snijders. Garage Bal. Winnaar van de le prijs -een fraai jack, werd van Helmond die 11 keer op één koord de motor startte. Slagerij A. Beirnaert: gewicht halve varken was 39.8 kg. De Fam. van der Male werd de geluk kige winnaar. Buys stucadoorsbedrijf liet raden höëveel m2 sierpleister aan te brengen was uit 15 emmers- dat bleken er 52 1/2 te zijn; Winnaar van de hoofdprijs draagbare t.v. VERVOLG PAG. 11 Directeur N.M. de Viet (rechts) van de gelijknamige garage in Sint Maartensdijk, feliciteert zijn broer M.N. de Viet (links) met het zilveren dienstverband. N.M. de Viet nam in 1957 de gara ge van De Looff aan de Markt over. In die tijd lag de nadruk vooral op bromfietsen, tractoren en landbouwmechanisatie. Door een te kleine ruimte moest er veel al buiten aan deze voertuigen worden gesleuteld. In 1961 kwam de toen 16-jarige Rien de Viet als leerling-monteur in dienst, na twee jaar l.t.s. in zijn woonplaats en l jaar auto-techniek in Bergen op Zoom. In de avonduren leerde hij verder en behaalde achtereen volgens de diploma's hulpmon teur, tweede monteur en patroon, alsmede het middenstandsdiplo ma. Binnen het bedrijf werd de na druk steeds meer verlegd naar personenauto's (van 50 in het be gin naar 500 tegenwoordig), zodat Rien ook nog aanvullende cursus sen volgde bij de stichting V.A.M. en de Ford- en Peugeot-importeur. In 1972 werd het pand Markt 34 bij nummer 33 getrokken, waar door er meer binnen kon worden gewerkt/Vijf jaar later was er een verdere uitbreiding van garage De Viet met een spuitcabine en een wasplaats voor doe-het-zelvers. In juni 1981 was er de dramatische gebeurtenis, waarbij het volledige bedrijf in de as werd gelegd. Zo wel eigenaar Nathan de Viet als zijn broer Rien zagen door hun functie als brandweerman alles wat er was opgebouwd voor hun ogen verdwijnen. Met vereende krachten is daarna echter de we deropbouw ter hand genomen. Naast eigenaar N.M. de Viet (53) werken er momenteel vijf mensen. Tijdens een diner met het voltalli ge personeel en aanhang werd de jubilaris door zijn broer toe gesproken en diverse cadeaus en het insigne aangeboden. Naptens het personeel overhandigde J. van Oudenaarde een geschenkenbon. Voor mevrouw De Viet waren er bloemen. In zijn dankwoord sprak de jubi laris de hoop uit, ook het veertig jarig jubileum bij Garage De Viet te zullen meemaken, al zou dat dan mogelijk onder een andere leiding zijn. Daarna werd nog ge zellig nagepraat, waarbij onver mijdelijk het onderwerp auto's aan bod kwam. "We zijn niet tegen een nieuw gymnastieklokaal voor Oud- Vossemeer, maar hadden wel een andere procedure gewenst dan dit overhaaste besluit en daarom wil len we toch in de notulen opgeno men zien, dat we het anders had den gewild". Daar kwam de slot conclusie op neer van VVD- woordvoerder J.L. van Gorsel en het RPF/GPV raadslid P. van Belzen. In de motivering zat er nog wel verschil tussen beiden. De VVD- fractie wilde de beslissing uitstel len omdat er geen bevolkings inspraak was geweest en Van Bel zen wenste het besluit een maand op te schuiven, omdat hij nog niet alle gevraagde informatie binnen had om zinnig te kunnen beoor delen waarom nieuwbouw meer gewenst was dan renovatie. Het gymnastieklokaal te Oud- Vossemeer vraagt al geruime tijd om verbetering. De oorspronke lijke bedoeling was renovatie, wat dik 4 ton zou vergen, terwijl men van de rijksoverheid niet meer kon lospeuteren dan 50 mille. Het voorstel dat maandagmiddag op tafel lag, was gehele nieuwbouw op dezelfde plaats, wat 8 ton vergt, terwijl ldie 50 mille van het rijk blijft. Van Kempen (CDA) noemde het een goed voorstel. Het is welis waar een ingrijpende zaak, maar met de huidige staat van het ge bouw is het de enige goede oplos sing en dat liefst op een zo kort mogelijke termijn. Ook Van der Jagt (SGP) erkende, dat het pand in deplorabele toestand verkeert. Een verder uitstel is niet aan te ra den. "Wel moeten we vaststellen dat bij een renovatie van 430.000,— het gebouw weer zal voldoen aan de eisen van het on derwijs. Er maken echter ook ver enigingen gebruik van het gymlo kaal". Hij informeerde of De Vossenkuil geschikt is voor de tij- deljke onderwijsgymnastiek. Van der Jagt las voorts, dat ook de sportcommissie accoord ging met dit voorstel. "Hoewel er vragen overblijven, omdat door tijdnood toch wat onzorgvuldig is om gesprongen met dit voorstel wil mijn fractie toch akkoord gaan", aldus Van der Jagt. Van Gorsel wees er op, hoe zijn fractie al jaren aandrong op ver betering van het Vossemeerse gymlokaal, maar er zat geen be weging in de zaak, tot er nu plot seling een voorstel ligt voor nieuwbouw. "Dit laatste lijkt wel verstandig, maar de manier waar op dit voorstel wordt gepresen teerd roept bij ons vraagtekens op. Zo staat er in het voorstel, dat de sportcommissie accoord gaat, terwijl die toen nog niet eens had vergaderd. Als we daar nog over heenstappen, dan blijft toch de vraag over, waarom de Vosse meerse scholen en verenigingen die hiervan gebruik maken, geen inspraak hebben gekregen. Onze fractie voelt er niet voor in te stemmen met een zo overhaast en niet onderbouwd voorstel. Dat is een slikken of stikken-methode. Geef Oud-Vossemeer eerst in spraak, zoals overal is gebeurd en laten we aan de hand daarvan vol gende vergadering beslissen. Zorg dat er in maart a.s. kan worden begonnen en dat het in september 1987 klaar is. Zijn P.v.d.A collega Moerland dacht er heel anders over en zei het geheel oneens te zijn met Van Gorsel. "Oud-Vossemeer zit om de verbetering te springen en voor onze fractie geldt dan ook liever vandaag nog dan morgen. Uitstel zullen wij zeker niet steunen". Van Belzen merkte op, dat hij er niet uitkwam. Het ministerie geeft groen licht als er voor 430.000,wordt verbeterd. Dan is het weer geschikt voor het onderwijs. Het collega wil nu 8 ton investeren. Kan dit zo maar? Gaan we als gemeente niet een rijkstaak overnemen? Ik heb toch meer cijfers nodig voor een verge lijk dan er nu zijn. Daar heb ik ook om gevraagd, maar die heb ik nog niet binnen. Daarom wil ik Van Gorsel steunen in zijn visie het voorstel volgende keer op nieuw op de agenda te zetten. De Bres wees er op, dat over de gym- ruimte in Oud-Vossemeer al veel te doen was. Er zijn op dit gebied 3 grotere voorzieningen in de ge meente, t.w. in Tholen, Sint Maartensdijk en Sint Annaland. Voor de andere kernen zouden we met gymnastieklokalen volstaan die aan de onderwijseisen vol doen. Oud-Vossemeer kan nu die beurt krijgen. Ga het dan ook niet meer uitstellen, vond De Bres. In de beantwoording zei wethou der Van Schetsen dat het woord nieuwbouw niet voor het eerst valt voor alle raadsleden. In de commissievergadering van 8 april waren exact de bouwkosten van nieuwbouw bekend en is de 8 ton ook genoemd. Als men nu in spraak van scholen en bevolking wil, vraag ik me toch af of Van Gorsel die wens ook had geuit als het voorstel bij renovatie was ge bleven. De doelstelling van Van Gorsel ontgaat me, omdat het hier zuiver om een nieuw gymlo kaal gaat, waarbij we aan normen en voorschriften zijn gebonden. Overleg is er met directeuren van basisscholen, enz., waarbij over details valt te praten. De jaarlijk se kapitaalslasten bij nieuwbouw gaan ƒ73.000,bedragen. Het Rijk heeft mondeling die 50 mille toegezegd, maar dat mag wel als vaststaand worden aangenomen. Bij de tweede discussie ronde in formeerde Van Belzen nog of er meerdere inschrijvers zijn ge weest, omdat er maar één naam bekend werd (Vaessen uit Vught). Dit was ook de laagste inschrij ver, antwoordde de wethouder. fractie gelukkig is met het nieuw- bouwvoorstel. "We zijn er zon der meer voor, maar we mogen niet onderschatten dat we iets gaan bouwen dat weer zo'n 30 jaar dienst zal moeten doen. Dat moet een goede accommodatie zijn en dan moet de Vossemeerse bevolking zich er toch ook in kun nen vinden, temeer omdat overal inspraak is geweest. Het kan best zijn, dat verenigingen zeggen: maak het gebouw l 1/2 meter ho ger, dan kunnen we er ook in vol leyen. Een inspraak mogelijkheid moet er zijn", vond Van Gorsel, ook al zouden niet alle wensen vervuld kunnen worden. Van Bel zen: geef me nog één ronde de tijd, dan weet ik ook wat wel mo gelijk is. Moerland: er is ook wel eens anders over inspraak ge dacht, dan nu wordt verwoord. Hij veronderstelde, dat bij dit bouwwerk uiteraard rekening wordt gehouden met minder vali den en dat is inderdaad gebeurd, antwoordde Van Schétsen. Van Gorsel verzekerde dat zijn Van Kempen: Deze nieuwbouw zal ongetwijfeld voldoen aan de daartoe voor het onderwijs gestel de eisen. Dan kunnen er verder nog wel wensen zijn, maar dat moet dan ook financieel kunnen. Van der Jagt was het hiermee eens. 'Het onderwijs is toch de hoofdschotel. Van Schetsen: als we verder moeten gaan dan dit nieuwbouwplan nu aangeeft, zal het een procedure worden die veel Janger gaat duren. Dan geloof ik er niet meer in, dat het op korte termijn van de grond zal komen. Burgemeester Van der Munnik concludeerde, dat de meerderheid van de raad geen nader onderzoek wenste en begreep eveneens dat niemand stemming over het voor stel vroeg. Van Gorsel: "Ik constateer dat onze fractie geen meerderheid krijgt voor een nade re inspraak van de bevolking. Ik heb al eerder gesteld, dat onze fractie niets heeft tegen nieuw bouw, integendeel, maar wil toch wel de aantekening dat onze frac tie het zeer betreurt dat de in spraak voor de Oud-Vossemeerse bevolking is afgegrendeld. Van Belzen wilde eveneens vermeld zien dat hij het betreurde niet na der te kunnen informeren. De nieuwe gymzaal komt er in Oud- Vossemeer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 9