Burgemeester teleurgesteld: minder dan 19.000 inwoners Video en t.v. elementair? Gemeente Tholen automatiseert verder: 61 mille De Schelde Zwaar verkeer niet door de Kaaistraat Opening handelshaven Tholen laat nooit iemand stikken pas mond-op-mond beademing toe Open dag fruit 6 september in Oud-Vossemeer MDS ziet af van lening BRADERIE THOLEN Donderdag 28 augustus 1986 DE EENDRACHTBODE 11 Gemeenteraad Tholen wil meer premie A-woningen "De gemeente Tholen zit nu vlak onder de 19.000 inwoners", zei burgemeester H.A. van der Munnik maandagmiddag in de gemeenteraad bij de vaststelling van de planning nieuwbouw, verbouw en verbetering 1987 tot en met 1991. "Met te leurstelling hebben we vernomen, dat het bevolkingsaantal de laatste maanden iets gedaald is. 't Verontrust het college nog niet, want het inwonertal loopt in heel Zeeland terug." Opleving kopen Leegstand Kritiek PvdA op gezinsvervangend tehuis Tholen Borgstelling duurzame gebruiksgoederen De gemeente Tholen staat borg voor de voldoening van rente en aflossing van aan inwoners te verstrekken kredieten voor het saneren van schulden en de aan koop van noodzakelijke duurzame gebruiksgoederen. De raad nam maandagmiddag dit besluit met een maximum bedrag van 15.000 gulden. De borgstelling geldt alleen voor gevallen waarin de Algemene Bijstandswet geen mogelijkheden biedt. Spanningsveld Volkshuis vestingsplan Evenwicht De Thoolse gemeenteraad heeft voor de aanschaf van drie beeldschermen, een printer en een zogenaamd TPBI-board 61.500 gulden beschikbaar gesteld. Dit is met name bedoeld om de postregistratie te automati seren. Wel deskundig? Je moet 't gezien hebben, bij... Erfpacht weegbrug St. Maartensdijk verhoogd De erfpacht van de weegbrug op de Haven in St. Maartensdijk is met een uiterst krappe meerderheid drastisch verhoogd van 50 naar 750 gulden. De ge meenteraad signaleerde echter maandagmiddag een nieuw probleem: de overlast van zwaar verkeer, o.a. in de Kaaistraat. BALLET- EN DANSKLEDING Nadruk op handel Oesterdamsluis te klein Zwanenzang Verplaatsing De daling in het eerste halfjaar betrof op Tholen 32, terwijl over heel 1985 het aantal inwoners met 15 afnam. Over 1984 was de terug loop aanzienlijk: 103. Chef bevol king C.W. Droogers noemt de te ruggang van 32 'niets bijzonders'. In het tweede halfjaar kan dat mede door oplevering van nieuwe woningen nog heel anders wor den. "De daling ligt ook niet aan het natuurlijk verloop. Het geboorte-overschotfverschil "-'tus sen geboorten en overlijdens) is zelfs gunstig. Met name het ver- trekoverschot is voor de terugloop verantwoordelijk. Er vertrekken meer mensen dan er naar Tholen komen." ning kan hiervan de oorzaak zijn. Je moet niet gaan bouwen voor leegstand", zei het PvdA-raadslid. "Aan de andere kant is er een opleving bij de koopwoningen, met name in de premie A-sector. Je ziet 't aan het aantal gemeente garanties, maar b en w houden daar in de planningslijst geen re kening mee. Verder moet niet zomaar alles ge renoveerd worden, want dan houd je te weinig huizen over voor men sen met een smalle beurs. B en W zijn nogal optimistisch over de nieuwbouwprogramma's. Is de kritiek op plan Muyepolder hiervan de oorzaak? De risico's van onverkoopbare bouwgrond mogen niet te groot worden. Alles bijeen heeft onze fractie nogal wat twijfels over de woningbouwplan- ning. Bij de begrotingsbehande ling willen wij hierop uitvoeriger ingaan", aldus Moerland. De woningstichting Beter Wonen concludeert ook, dat in de huur sector een zekere verzadiging lijkt te ontstaan. Daarom is enige voorzichtigheid bij de planning van nieuwbouw geboden, aldus b en w, die een temporisering wen selijk vinden. Het aantal premie A- en B-koopwoningen werd op het niveau van vorig jaar gehand haafd, waarbij een geringe ver schuiving plaatsvindt van de vrije sector naar premie B. Raadslid I.C. Moerland had fikse kritiek. "Het is teveel natte vin gerwerk. Er zit geen onderbou wing bij. Met een gemiddelde be- woningsdichtheid van 2.8 mensen per huis betekent dat met 485 wo ningen in de periode 1987 tot en met 1991 ongeveer een groei van 1350 mensen. Als die groei niet te verwachten is, hebben de aantal len weinig waarde. Het is ook twijfelachtig, dat elk jaar dezelfde aantallen huizen worden opge voerd. Geen of een slechte plan- Volgens PvdA-raadslid I.C. Moer land had het gemeentebestuur 'op een gepaste manier corrigerend moeten optreden' toen na het mislukken van het boerderijpro ject van de stichting Ovem de stichting Philadelphia met meer succes aan de totstandkoming van een gezinsvervangend tehuis begon. "We betreuren het, dat dit maar voor beperkte doelgroep is", zei Moerland, doelend op het protestants-christelijk karakter van Philadelphia. "Dat is in schril contrast met het initiatief van Ovem. Ook het gezinsvervangend tehuis zou voor alle gezindten moeten zijn. Bij Philadelphia was er echter niet de bereidheid om met Ovem samen te werken", al dus het PvdA-raadslid. Wethouder J. Versluijs had tijdens de eerste bespreking andere gelui den gehoord. Volgens hem ging Ovem toen wel met het gescheiden optrekken accoord. Voorzitter P. van Belzen zei desge vraagd, dat het gezinsvervangend tehuis wel voor alle gezindten open staat. "Wie heeft Philadel phia ooit beperkingen horen opleggen? Er wordt geen enkele drang uitgeoefend. Zelfs de statu ten hoeven niet onderschreven te worden, zoals soms bij christelijke scholen het geval is. We hebben onze stekken al gestoken en wach ten op de urgentieverklaring van gedeputeerde staten van Zeeland. Het advies van de provinciale on derzoekscommissie is positief, zo dat we op korte termijn op groen licht hopen." Sinds december 1982 verstrekt de Gemeentelijke Kredietbank te Goes schuldsaneringskredieten aan inwoners van Tholen en raadslid P. van Belzen concludeer de, dat door de nieuwe borgstel lingsregeling elke zin aan de Kre dietbank ontviel. Als er wegens de snellere behandeling van aanvra gen naar plaatselijke banken wordt uitgeweken, hoe lost men dat dan elders op? Is een versnel de procedure bij de Kredietbank niet mogelijk? Wethouder P. van Schetsen ant woordde, dat de Kredietbank niet wordt uitgesloten. Als er een klant met schuldsanering bij bank A zit, kan de gemeente voor de borgstelling ten behoeve, van duurzame gebruiksgoederen uit wijken naar bank B, C of D. Van Belzen wierp verder de vraag op, wanneer duurzame goederen elementair zijn. "B en w laten dat begrip nu open, zodat er een ad hoe beleid(van geval tot geval) wordt gevoerd. Is 't niet verstandi ger, daarover tevoren intern een standpunt te bepalen, zodat het college niet verweten kan worden, dat de een wel een bepaald duur zaam gebruiksgoed krijgt en de ander niet." Wethouder Van Schetsen erkende, dat er een zeker spanningsveld is bij de bepaling van een elementai re voorziening binnen een huis houding. "Een wasmachine en koelkast is noodzakelijk, maar luxe apparaten als een video van 2000 gulden en een dure t.v. van 3 a 4000 gulden, moeten we even buiten het gezichtsveld laten. Soms kan dat om een of andere reden echter toch aan de orde ko men. Voor gehandicapte kinderen die niet kunnen lezen of schrijven, kan aanschaf van een t.v. soms noodzakelijk zijn." Raadslid I.C. Moerland noemde het 'razend gevaarlijk' om artike len te noemen. "Je moet daarover niets vastleggen, want bij een be paalde geestelijke of lichamelijke toestand kunnen apparaten als een t.v. of een video wel nodig zijn." W.C. van Kempen vroeg met na me aandacht voor bescherming van de privacy van betrokkenen. Een keer per jaar een overzicht van de verleende borgstellin- gen(zonder namen) in plaats van na elk besluit, achtte hij daarom voldoende. J. de Bres vond de stukken onvol ledig. Zo waren er geen gegevens na de gesprekken van b en w met een plaatselijke handelsbank. Wetthouder Van Schetsen merkte op, dat in de welzijnscommissie uitvoerig over de zaak gesproken was en eventueel zou dat een vol gende keer nog eens kunnen. Ook J.L. van Gorsel was be nieuwd op welke gronden b en w de aanpassingen aangebracht hadden, behalve de cijfertjes en het overleg met Beter Wonen. Ge zien de animo voor koopwonin gen had dat aantal in de plan ningslijst groter moeten zijn. Het VVD-raadslid keek ook uit naar het door wethouder Van Schetsen toegezegde volkshuisvestingsplan. Verder wilde hij de renovatie met kracht aanpakken. "Het is ge vaarlijk om mensen met een smal le beurs in slechte huizen te laten wonen, hoewel verbetering tot een huurverhoging leidt." Het VVD- raadslid pleitte voor een flexibel woningbouwbeleid, dat inspeelt op de teruggang van de bevolking. "De raad moet daarbij een grote re stem laten gelden." K.A. Heij- boer was benieuwd naar de be hoefte aan premie A- koopwoningen, maar overigens had hij vrede met de planning, omdat die toch elk jaar bijgesteld kan worden. Ook W.C. van Kempen ging ac coord met de planning. De rente daling werkt volgens hem positief voor koopwoningen. Hij pleitte voor een voorzichtig beleid met niet te drastische ombuigingen. De burgemeester zei te zoeken naar een reëel evenwicht, afgaan de op de aanvragen van de wo ningstichting en particulieren. "Er is een behoorlijke leegstand gegroeid, maar woningbouwplan nen lopen soms door de kalender jaren heen. We proberen de reali teit zo dicht mogelijk te benade ren, maar er is geen wetenschap pelijke basis voor de woning- bouwplanning. Voor een goede verdeling van de woningbouw is een volkshuisvestingsplan nodig en dat komt er wel degelijk aan", zei de raadsvoorzitter. Hij liet Moerland weten, dat zijn becijfering over de bevolkings groei niet klopte omdat de toena me van de woonverdunning(min- der mensen per huis), de aan de bewoning onttrokken panden, e.d. ook gevolgen hebben. De burge meester was dan ook niet bereid het aantal woningwetwoningen te verlagen. "We geven onze troeven niet zomaar uit handen en gaan niet van 40 naar 35 huizen. De planning voor 1987 is vrij hard, voor 1988 is dat minder", aldus de burgemeester. Over het uitbreidingsplan Muye polder in St. Maartensdijk deelde hij nog mee, dat de gemeente na een protest bij het provinciaal bestuur afsnog een reactie mag ge ven naar aanleiding van bezwaren tegen dit plan. Verpleegartikelen voor Kruiswerk Uit de opbrengst van de landelij ke 1-2-3 actie, waaraan vele Zeeu wen hebben deelgenomen, zal in 1986 ten behoeve van het Kruis werk in Zeeland geld beschikbaar worden gesteld. Het gaat om een bedrag van 42.534,00 dat besteed zal worden aan kostbare en duurzame verpleegartikelen ten behoeve van de uitleenmaga zijn. Met deze hulpmiddelen kun nen bijvoorbeeld ouderen, zieken en gehandicapten goed geholpen kunnen worden, zodat zij langer in staat gesteld worden om thuis te verblijven. De familie Kousemaker uit Tholen met de gewonnen fiets. 'Ariel en Dash-3 geven elke was een vlekkeloze garantie'. Deze slagzin leverde de familie Kouse maker uit Tholen een splinter nieuwe fiets (met trommelremmen en versnellingen) op. Het was de eerste keer dat de heer Kousema ker aan een prijsvraag meedeed en al meteen goed raak. "M'n vrouw was net aan een nieuwe fiets toe", zei de prijswinnaar, die dinsdag 19 augustus met het hele gezin naar Albert Heijn in Tholen toog om zijn prijs in ontvangst te nemen. Na de koffie met een bolus droeg Suze de Viet de fiets over. Ook mevrouw A. Kaashoek- Hooglander uit Sint Philipsland won een fiets met de slagzin: 'Ariel en Dash-3 voor hem en haar, onmisbaar'. De prijsvraag werd uitgeschreven door wasmid delenfabrikant Procter Gamble. In elk Albert Heijn filiaal was een fiets te winnen. de uitbreiding en snelle ontwikke ling." M. Dijke pleitte voor het behoor lijk waarborgen van de privacy. Automatisering van de postre gistratie op zich vond hij een goe de zaak. "De afhandeling van stukken zal behoorlijk bespoe digd worden." W.C. van Kempen vroeg, of de automatisering na de invoering van gemeentewerken in 1987 com pleet zou zijn. "Automatisering is een steeds doorgaande ontwikke ling", antwoordde burgemeester H.A. van der Munnik. De gemeentelijke administratie voor de bejaardentehuizen is al geautomatiseerd en volgend jaar volgt gemeentewerken. "Er is sprake van een geleidelijke invoe ring met een goed evenwicht tus sen noodzaak en kosten. Met de deskundigheid van het personeel lopende we voldoende in de pas met de ontwikkelingen", zei de burgemeester, die aankondigde, in de gemeentebegroting 1987 meer informatie te zullen geven. De stroom iri- en uitgaande post kan beter beheerst worden, aldus b en w. De verblijfplaats van inge schreven brieven e.d. kan sneller worden achterhaald. Als de des betreffende afdeling van de ge meentesecretarie te lang over de beantwoording doet, stuurt de computer een herinnering. Aangezien leverancier Samsom een fout maakte bij de eerdere uit breiding van de Texas Instruments minicomputer, wordt de TPBI- board volgens b en w geleverd te gen een scherp gereduceerde prijs. Raadslid P. van Belzen trok maandagmidag de vergelijking met een verzekeringsagent die zo veel mogelijk verzekeringen wil afsluiten. "Alles wat mogelijk is, hoeft echter niet. Loopt de des kundigheid van het gemeenteper- soneel wel parallel met de uitbrei ding. Volgen de ambtenaren cur sussen?" J. v.d. Heuvel twijfelde aan de deskundigheid. "Is er wel vol doende capaciteit in huis om deze apparatuur te bedienen?" J. de Bres concludeerde uit gesprekken met de betrokken ambtenaren, dat er 'kennis aanwe zig is die beslist respect afdwingt.' "Maar er zijn meer mensen nodig die er verstand van hebben gezien Een keuken moet allereerst funktioneel zijn. Praktisch om in te werken en doordacht ingericht en inge deeld. Jan Buermans bij de Schelde weet dat als geen ander. Praat eens met hem en zie wat hij met Poggenpohl of Alno van liw keuken kan maken. Ontdek dat een beter idee niet altijd duurder is en' dat kwaliteit niets méér kost... Bouwmaterialenhandel De Schelde bv Theodorushaven/Vermuidenweg 3 (naast Gamma) Bergen op Zoom - Tel. 01640-36910 Advertentie I.M. Hoofd achterover Neus dichtknijpen Adem inblazen en kijken Laten uitademen Leg het slachtoffer op zijn rug. Kniel met beide knieën naast zijn hoofd. Leg je ene hand onder zijn nek en de andere op z'n voorhoofd. Breng nu z'n hoofd zover mogelijk achter over z'n mond valt hierdoor open en de ademhalingsweg komt vrij. Knijp met duim en wijsvinger van de hand die op zijn voor hoofd rust zijn neus goed dicht. Adem één keer diep in en uit (je uitademingslucht bevat nog ruim voldoende zuurstof om iemand in leven te kunnen houden). Haal opnieuw adem. Plaats je wijd geopende mond stevig om zijn mond. Blaas nu je adem met enige kracht in zijn mond en kijk of z'n borst omhoog komt. Blaas bij kleuters minder lucht in en minder krachtig, net zoveel dat de borst kas even omhoog gaat. Doe het in een iets sneller tempo. Neem je mond weg en laat ook zijn neus vrij. Er vindt uitademing plaats. Kijk of z'n borst weer terugveert. Knijp weer zijn neus dicht en begin opnieuw. Blijf zijn hoofd goed achterover houden. Zaterdag 6 september wordt er van tien tot vijf uur een open dag gehouden op het moderne fruit- teeltbedrijf van A.C. de Rooy aan de Patrijzenweg te Oud- Vossemeer. Iedere belangstellende kan dan nader kennismaken met deze tak van het agrarisch gebeu ren. "Het fruit is op z'n mooist, in vol ornaat, vlak voor de pluk", zegt voorzitter De Rooy van de Neder landse Fruittelers Organisa- tie(NFO) afdeling Tholen. "Er hangt een hele mooie oogst van goede kwaliteit. Het gebrek aan zoet water hebben we in deze djx>- ge periode wel gemerkt, maar een deel van de Thoolse fruittelers be schikt over druppelbevloeiing", aldus de NFO-voorzitter. Collega's zorgen voor de rondlei ding. Men kan kennis maken met het opkweken van een boom en de moderne bewaarmethoden in de computergestuurde koelcellen. Iedere bezoeker krijgt een appel of een peer. Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots Wouwsestraat 1 5, B.o.Z. Telefoon: 33666 Advertentie l.M. VERVOLG VAN PAG. 1 Burgemeester Van der Munnik vond het een hartverwarmend ge zicht om de gerenoveerde haven zo te zien liggen, vol met vooral vissersschepen. Vrijdagavond wa ren ze feestelijk verlicht en open gesteld voor het publiek. Hij be dankte de vissers voor hun bereid heid om voor deze gelegenheid af te meren in de eigenlijke thuisha ven, zij het mogelijk voor de laat ste keer. Volgens Van der Munnik heeft de handelshaven de mogelijkheid in zich om bij te dragen aan de be vordering van de welvaart in de gemeente Tholen. De effecten voor de werkgelegenheid zijn vol gens hem nog niet in te schatten. "De haven is er in de eerste plaats voor de beroepsvissers, ladende en lossende schepen en parlevin kers. Ofschoon ook behoefte is aan ligplaatsen voor de recreatie vaart, ligt daarop nu niet de na druk. Het beleid is wat dat betreft niet veranderd: alleen zij, die in het verleden ligplaats hadden, hebben er één. Er is geen ruimte voor passanten". De burgemeester onderstreepte het verlies dat Tholen leed door het verdwijnen van de mossel- en oestercultuur en de ontwikkelin gen in het beleid over de toekomst van de Oosterschelde. Dit heeft veel arbeidsplaatsen gekost en be drijven doen yerdwijnen. Van der Munnik betreurde verder dat de sluis in de Oesterdam met een breedte van 34 m een te kleine ca paciteit gaat krijgen. Voor de toekomst zag de burge meester een aantal zaken waar over met Rijkswaterstaat overleg kan plaatsvinden. Hij noemde verbetering van de haven in Sint Annaland, de natuurfunctie van het Rammegors, materieel voor rampenbestrijding op het Schelde-Rijnkanaal, uitbreiding van de zeggenschap over de oude loop van de Eendracht om er een algemeen ligplaatsentarievenbe- leid te kunnen voeren en verbete ring van de beschoei Tng van het resterende deel van de Thoolse ha ven. Naast bloemen voor me vrouw Tromp overhandigde hij de functionaris van Rijkswaterstaat een toetertje met inscriptie en ver zocht hem hierop te blazen om de opening van de haven nogmaals te benadrukken. Namens de Grontmij. overhan digde de heer Vleesdrager aan burgemeester Van der Munnik nog een tinnen bord met het wa pen van Tholen en een inscriptie. Voorzitter H. Bout van wa tersportvereniging 'De Kogge' vroeg zich af of de benaming han delshaven nog wel gerechtvaar digd is, nu de Thoolse vissers er hun zwanenzang zingen. Zowel voor de schoonheid van het stadje Tholen als voor het commercieel belang was hij blij met deze verbe tering. De toekomst van de Thool se watersport is volgens Bout nog onduidelijk, maar 'De Kogge' probeert problemen zoveel moge lijk van te voren op te vangen. Hij prees de plaatselijke horeca en middenstand, die inspelen op de aanwezigheid van veel waterspor ters. Als de Oesterdamsluis conti nue bediend gaat worden, zal vol gens Bout de Thoolse watersport blijven groeien. "Recreatie in Tholen is natuurlijk watersport" zo besloot de voorzitter van 'De Kogge'. De TH 24 van de Fa. J.C. Schot Zn. die, gadegeslagen door vele honderden toe schouwers, als één van de laatste schepen de Thoolse haven uitvoer. Drie dagen lang heerste er op de haven de zo bekende bedrijvigheid van vroeger, maar toen de klanken van de scheepshoorn van het laatste schip wergstierven, hoorde je velen meewarig zeggen:'De kaoie is wi leeg in za leeg bluuve "De Kaaistraat in St. Maartens dijk is niet voor dat verkeer ge bouwd", zei raadslid P. van Bel zen, die verwees naar soortgelijke situaties met de Kerkstraat in Tholen en de Voorstraat in St. Annaland. Hij concludeerde, dat de weegbrug vrij intensief wordt gebruikt, zodat er mogelijk toch maatregelen genomen moeten worden. Raadslid I.C. Moerland was het daarmee eens. "Niet alleen in de Kaaistraat zijn er bepaalde delen van het jaar gevaarlijke situaties, in andere delen van St. Maartens dijk is de overlast nog groter. Het is een heel probleem." J.L. van Gorsel dacht aan de mo gelijkheid om zwaar verkeer dat naar de weegbrug moet, te verzoe ken, de Kaaistraat te mijden. Dat vond Moerland geen oplossing voor andere straten. "Als er een adequate oplossing is voor verplaatsing van de weeg brug, zijn wij de eerste die daarop inspringen", antwoordde burge meester Van der Munnik. "De erfpacht geldt echter vijf jaar, zo dat we op dit moment de verkeers situatie nog niet bekijken, maar wel in de toekomst." De verhoging van de erfpacht van 50 naar 750 gulden per jaar, waar over in juli de stemmen met 8-8 staakten, ging er dankzij de aan wezigheid van mevr. Deurloo nu met 9-8 door. Voor stemden PvdA en CDA. SGP, VVD en RPF/GPV wilden niet verder gaan dan 322,50. De oppervlakte was het twistpunt, met name met meetellen van de op- en afritten. De raad wilde er maandagmiddag geen woorden meer aan vuil maken. De Thoolse gemeenteraad heeft een in november vorig jaar af gesloten geldlening van 25.000 gulden met Mechatronic Data Systems B.V. te Scherpenisse inge trokken. Dankzij een samenwer kingsverband met Semco uit De venter kreeg MDS voldoende risi codragend kapitaal. Raadslid Van Belzen vond het wel merkwaardig, dat het in februari door gedeputeerde staten al goed gekeurde raadsbesluit nog niet .uitgevoerd was. "In de commissie bestuurlijke aangelegenheden is destijds gezegd, dat de aanvraag urgent was. Nu blijkt het geld niet meer nodig en blijkbaar heeft men 't nooit nodig gehad. Wordt hier wel de nodige zorgvuldigheid in acht genomen? In mei speelde dit al", zei het RPF/GPV- raadslid. Wethouder Versluijs liet weten, dat aan de geldlening van 25 mil- lefmaximaal 20 jaar, rente 7 1/2%) een aantal voorwaarden door het provinciaal bestuur en de gemeente waren gesteld, waaraan MDS niet geheel had voldaan'. Daarom was het geld niet betaald. De voorwaarden komen in de commissie bestuurlijke aangele genheden ter sprake. MDS blijft wel vanuit Scherpenis se de markt in Zuid-West Neder land en Belgie bedienen. Semco installeert complete benzine installaties met alle randappara tuur. Door samenwerking kan MDS een nog groter marktaan deel verwerven met de automati seringssystemen van brandstofaf- gifte, computersystemen en in braakbeveiliging. MDS had in no vember wegens de grote vraag naar het produkt en de explosieve groei behoefte aan extra liquide middelen. VERVOLG VAN PAG 9 was F. Vermaat, Camping Pluim- pot: le pr. was voor De Graaf Tholen. De toerclub "t Koetshuys" be loonde winnaar A. Moerland (Gareelmakersdreef 5 Tholen) van de banden wedstrijd met de le prijs. W. Dam (Kotterstraat 46 Tholen) werd tweede en Th. v.d. Male (D. van Orliënstr. 1 Tholen) werd derde. Anita Nuyten (Tho len) won bij de blindenkaart v.d. Zonnenbloem de curverbak. Fam. Fase (St. Maartensdijk) het badla ken, A. Schipper (Oud Vosse- meer) de bloemenvaas, mevr. v. Riedijk- Geluk (Tholen)het schil derij, mevr. Snepvangers (Tholen) een barset, mevr. Maartense (Tho len) een fotolijst, Annelies Laban (Tholen) kaasschaaf en mevr. Goedegebuure (Tholen) won het peper en zoutstel. Volleybalvereniging Amigos ken de de le prijs bij het langzaam fietsen toe aan Joop Verhagen (Tholen) en Sjaak Dekkers (Tho len) pakte de 2e prijs. Beiden zijn lid van toerclub 't Koetshuys. Bij het Welfarewerk was de deken voor mevr. Aarnoudse uit Oud Vossemeer. Het wandkleed ging naar mevr. van Tillo uit Le pelstraat. Mevr. Kegge werd win naar van de pop. Mevr. Moeliker (schortje), mevr. de Jonge (kus sen), mevr. Flikweert (kleedje) en mevr. llaban won het sneeuwwitje. En als laatste: de naam van de prachtige witte duif bij de stand van het Vredesplatvorm was "Tutu"- hoe kon het ook anders- werd geraden door Hanna Lig- tendag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 11