THOLENDERWIJS Dan/centrum Rien Janvier informatierubriek van de gemeente tholen DANK BETUIGING MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD AANMELDEN r THOOLS THEATERSEIZOEN 1986-1987 VAN START MET HET GOEDE DOEL ZATERDAG 23 AUGUSTUS: OFFICIËLE (HER)OPENING THOOLSE HANDELSHAVEN WAT LIGT TER INZAGE? HINDERWET: OPENBARE KENNISGEVING VERZOEK OM VERGUNNING 30 april: JAARLIJKSE "LINTJESREGEN" VRIJDAG 22 AUGUSTUS: ZOMERAVONDCONCERT DOOR GERARD DE WAARDT TE THOLEN Donderdag 21 augustus 1986 DE EENDRACHTBODE 5 Dansen is plezier voor twee bij voor nieuwe danslessen vanaf heden iedere avond aan de zaal van 7 tot 9 uur ♦scholieren vanaf 14 jaar ♦junioren van8t/m 10 jaar ♦parenclubs Don/centrum Ri*n Janvier Antwerpsestraat 35 Bergen op Zoom Tel. 01640-35010 Zaterdag 23 augustus om 21.00 uur Gemeenschapscentrum "Meulvliet" te Tholen VERKOOP BIJ INSCHRIJVING VAN VOORMALIGE BURGEMEESTERSWONING SPREEKUUR B EN W Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 5 Sint Maartensdijk Tel 0 1 666-2955 Bij gelegenheid van mijn benoeming tot burgemeester van Tholen en het afscheid als zodanig van de gemeenten Bierum en 't Zandt, hebben zeer velen mijn gezin en mij onvergetelij ke dagen bezorgd. De overweldigende belangstelling, blijkende uit persoonlijke handdrukken, goede woorden, brieven, telegrammen, tele foontjes, bloemen, geschenken en muziek, heeft ons erg goed gedaan. Gaarne wil ik u, ook namens mijn vrouw en kinderen, hartelijk danken voor uw warme belangstelling. Met vriendelijke groet en hoogachting, H.A. van der Munnik, burgemeester van Tholen. Ook voor de Thoolse gemeenteraad zit de vakantie er op. Maan dagmiddag 25 augustus komen de gemeenteraadsleden voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aan vang 14.00 uur. Zoals altijd is ook deze raadsvergadering open baar. Dat betekent dat elke belangstellende van harte welkom is. Op de agenda staan onder meer de navolgende punten: -Verbeteren wandelpad tussen Hertenkamp en Watervliethof te Tholen; In verband met de bouw van woningen aan het Watervliethof te Tholen is het noodzakelijk het wandelpad gelegen tussen het Her tenkamp en het Watervliethof te verbeteren. Het daartoe opgestel de plan voorziet in het aanbrengen van een asfaltverharding en in de aanleg van een trottoir. Een 10-tal kaprijke populieren zal wor den gerooid en vervangen door evenzoveel esdoorns. De raad wordt gevraagd het benodigde krediet beschikbaar te stellen. -Automatisering postregistratie gemeente-sekretarie; Burgemeester en wethouders zijn voornemens de postregistratie op de gemeente-sekretarie te automatiseren. Samsom Data Syste men heeft een pakket ontwikkeld, dat kan draaien op de door de gemeente indertijd aangeschafte mini-computer. Door deze auto matisering wordt het mogelijk de gehele stroom in- en uitgaande post beter te beheersen. In verband hiermede is het nodig dat op het buro registratuur een beeldscherm met daaraan gekoppeld een printer wordt geplaatst. Tevens zal op de afdelingen II en III een beeldscherm worden geplaatst. De totale kosten worden begroot op f 61.500, De raad wordt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. -Aanleg drainage sportveld te Sint-Annaland; In de planning van in 1986 uit te voeren werken staat onder meer het aanbrengen van een drainage op een sportveld te Sint- Annaland. Dit veld wordt gebruikt als schoolveld en bijveld van de plaatselijke voetbalvereniging. Door het ontbreken van een draina ge en een goede toplaag treedt regelmatig wateroverlast op. Om aan dit probleem tegemoet te komen wordt overwogen een draina ge aan te leggen. Het is aan de raad daartoe te besluiten en het benodigde geld be schikbaar te stellen. -Aanpassing O.L.S. "Ter Tolne" en "Montessorischool" te Tholen; Na lange tijd van onderhandelen is met het ministerie van Onder wijs overeenstemming bereikt over de huisvesting van de Montes sorischool te Tholen. Deze school gaat gebruik maken van twee lo kalen van de dislokatie van Ter Tolne, te weten "De Bijenkorf" aan de Burg. van Berchemstraat te Tholen. Ter Tolne blijft overigens ook nog met één groep in dat gebouw gehuisvest. Om zowel Ter Tolne als de Montessorischool in de gegeven omstandigheden zo optimaal mogelijk te huisvesten wordt van het ministerie een be drag van f 34.000,— ontvangen om bij "De Bijenkorf" de speel plaats aan te passen en de zogenaamde "natte hoek" te verwijde ren uit één speelwerklokaal. Voorts wordt er een extra leermidde lenberging gemaakt en worden de toiletten aangepast. Eén lokaal van Ter Tolne moet geschikt worden gemaakt voor de onderbouw. Daarnaast moeten er voor de groepen van de onderbouw van de openbare basisschool tijdelijke voorzieningen, zoals de aanleg van een zandbak en een buitenberging worden getroffen. De raad wordt voorgesteld een krediet te voteren voor de aanpassing van Ter Tolne en de Montessorischool. -Borgstelling t.b.v. schuldsanering en aankoop duurzame gebruiks goederen; Destijds is besloten dat de gemeente Tholen zich garant kon stellen Advertentie I.M. voor de voldoening van rente en aflossing voor aan onze inwoners te verstrekken schuldsaneringskredieten. Die kredieten werden bij voorkeur verstrekt door de Gemeentelijke Kredietbank te Goes. Als gevolg van in de afgelopen jaren opgedane ervaringen zijn bur gemeester en wethouders van mening dat er enkele wijzigingen in dit besluit dienen te worden aangebracht. Voorgesteld wordt: -uitbreiden garantie met kredieten die noodzakelijk zijn voor de aankoop van duurzame gebruiksgoederen; In toenemende mate wordt een beroep op de gemeente gedaan voor de aanschaf van duurzame gebruiksgoederen. Ook als een en ander in het kader van de Algemene Bijstandswet niet mogelijk is, kan toch direkte hulpverlening noodzakelijk zijn. Te denken valt aan elementaire voorzieningen binnen een huishouding zoals een koelkast, meubilair, linnen en serviesgoed. -het verlenen van dergelijke kredieten door andere banken dan de Gemeentelijke Kredietbank te Goes; In de praktijk is gebleken dat veelal een snelle financiële hulpverle ning noodzakelijk is. De procedure via de genoemde Kredietbank neemt 4 tot 6 weken in beslag. Om toch de noodzakelijke snelle financiële hulp te verstrekken moet momenteel veelal overgegaan worden tot het verstrekken van voorschotten, hetgeen extra werk zaamheden met zich meebrengt. Uit oriënterende gesprekken is gebleken dat de voorwaarden waarop handelsbanken kredieten kunnen verlenen niet ongunstiger zijn dan genoemde Kredietbank en dat de bank vaak binnen 2 dagen nadat burgemeester en wet houders een beslissing hebben- genomen tot uitbetaling kan overgaan. De gemeenteraad wordt voorgesteld het destijds genomen besluit overeenkomstig het bovenstaande te wijzigen. -Benoeming twee nieuwe leden in beheerscommisie dorpshuis "De Stove" te Stavenisse; De verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis "De Stove" te Stavenisse bepaalt dat deze commissie uit tenminste 5 leden bestaat. Bij gebrek aan belangstelling konden op 29 april j.l. slechts drje leden worden benoemd. Na een herhaalde oproep in de rubriek "Tholenderwijs" hebben zich alsnog twee kandidaten ge meld, te weten de heer R. van Driel namens de jeugdvereniging en de heer C. van Haaften namens de zangvereniging. Burgemeester en wethouders stellen voor beide heren in de be heerscommissie te benoemen. -Naamgeving praathuisje ie Sint-Annaland; Van raadslid M.A. van Beek uit Sint-Annaland kwam het voorstel het onlangs geplaatste praathuisje voor ouderen aan de Ton- huisstraat/Havenplein te Sint-Annaland Tonhuis te noemen. Het Tonhuis, bij Sint-Annalanders een bekende naam, stond ongeveer in het midden van de Tonhuisstraat. Het gebouw is in 1980 gesloopt en was eigendom van de familie van beurtschippers, Theunisse. Deze familie gebruikte het gebouw als pakhuis. Hierin werden onder meer tonnen opgeslagen die werden gebruikt voor het vervoer van vloeistoffen zoals olie, wijn en bier. Voorgesteld wordt het praathuisje Tonhuis te noemen en de naam op het gebouwtje te laten aanbrengen. -Rekonstruktie gedeelte Poststraat te Stavenisse; In de lijst van in 1 986 uit te voeren werken staat o.a. een gedeelte lijke reconstructie van de Poststraat te Stavenisse. Het betreft het gedeelte dat onlangs in eigendom, beheer en onderhoud is overge nomen van de provincie Zeeland. Het ontworpen reconstructieplan voorziet in het aanbrengen van een fundering van lavaliet, het aanbrengen van een trottoir en het aanpassen van de openbare verlichting. Het plan is afgestemd op de in 1981/1982 uitgevoerde reconstructie van een ander deel van de Poststraat. De gemeenteraad wordt voorgesteld met het reconstructieplan in te stemmen en de benodigde gelden beschikbaar te stellen. -Vervanging vuilverdichter; De huidige vuilverdichter, merk Volvo BM 4400 C, die gestatio neerd is op de gemeentelijke stortplaats "Tuttelhoek" is aan ver vanging toe. De machine heeft tot tevredenheid gefunktioneerd, doch de technische levensduur is bereikt. Om te komen tot de keu ze van een andere machine is een aantal eisen geformuleerd, zoals de mate van verdichting, verwerkingscapaciteit, bedrijfszekerheid en gebruikscomfort. Er bestaat behoefte te kiezen voor een zwaar dere machine dan de huidige. Een betere verdichting betekent dat de gebruiksduur van de stortplaats wordt verlengd, hetgeen een minderuitgave aan de stortplaats inhoudt van f 100.000,— f 260.000,-. Uit het aanbod van machines, Volvo BM 4500 C, Hanomag C 55 D en de Fiattallis FR 15C, is de keus^gevallen op laatstgenoemde De werkgroep "Uit op Tholen" begint het Thools theater seizoen 1986-1 987 met een "onwijs gave" klapper, te we ten een optreden van een van Neerlands beste groepen "Het Goede Doel". Na een voorzichtige start in 1981 en 1982 wordt in novem ber 1982 de definitieve doorbraak van "Het Goede Doel" een feit met de plaat "België". In de eerste week van maart 1983 bereikt de elpee een platina-status in Nederland (100.000 verkochte exemplaren). Vooraf gegaan door de goed ontvangen singles "Vriendschap" en "Hou van mij" verschijnt in 1983 de tweede elpee "Tempo Doeloe", waarvan in één dag 35.000 exemplaren worden verkocht. In maart 1984 reikt de single "Eenvoud" naar de vierde plaats van de hitparade. In de rest van 1984 wordt een drukke live-agenda afgewerkt. Begin 1985 besluit "Het Goede Doel" te stoppen met live-optredens. Het heilige vuur is er niet meer, het repertoire is uitgemolken en er bestaat duidelijk behoefte aan nieuw repertoire en een nieu we opzet. In november '85 is er materiaal geschreven voor twee nieu we elpees. Het Goede Doel bestaat dan nog uit de beide componisten Henk Temming en Henk Westbroek en gitarist Sander van Herk. Ze worden op vaste basis bijgestaan door twee achtergrond vocalistes: Niki Roman en Valery Cole man. In deze samenstelling vindt op 23 augustus het optre den plaats in gemeenschapscentrum "Meulvliet". Entree: f 12,50. Voorverkoopadressen: H. Nieuwenhuis, Markt 28 te Tho len, tel. 01660-2363; V.V.V.-kantoor, Haven 10 te Sint- Maartensdijk, tel. 01666-3771. Zaterdagmorgen om 10.30 uur wordt de onlangs geheel aange paste en gereconstueerde handelshaven van Tholen heropend. De officiële handeling daartoe wordt verricht door de heer D. Tromp, waarnemend hoofd-ingenieur directeur van Rijkswaterstaat Zee land. Medewerking aan deze opening wordt verleend door leden van de watersportvereniging "de Kogge", jeugdvereniging Scou ting Tholen en muziekvereniging "Concordia". Vanaf vrijdag arriveert een niet onbelangrijk deel van de Thoolse vissersvloot in de haven. Deze vloot heeft normaliter ligplaats in de havens van onder meer Scheveningen, Colijnsplaat, Stellendam en Katwijk. In verband met de aanleg van de Oesterdam is de 23ste augustus een van de laatste mogelijkheden om die vloot naar Tho len te laten opvaren. Het gemeentebestuur van Tholen verkoopt bij inschrijving de gunstig gelegen voormalige ambtswoning Hertenkamp 5 te Tholen. De woning met ruime voor- en achtertuin is gele gen aan de rand van de kom van Tholen in een aantrekkelij ke woonwijk. Het perceel heeft een totale oppervlakte van 1460 m2. Ondertekende inschrijvingsbiljetten kunnen worden ingele verd ter gemeentesecretarie van Tholen te Sint- Maartensdijk, Markt 1-5 tot 5 september 1986, 's morgens 9.30 uur (op de enveloppe te vermelden "Inschrijving Her tenkamp 5 te Tholen"). Omstreeks dat tijdstip zal de hoog ste inschrijving bekend worden gemaakt, waarbij het ge meentebestuur zich het recht van gunning voorbehoudt. De bereidverklaring tot verkoop geldt overigens onder het voorbehoud van instemming door de gemeenteraad en goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland. Ge bruik van het pand als zogenaamde tweede woning is niet toegestaan. Nadere inlichtingen over de verkoop kunnen worden ingewonnen ter gemeentesekretarie, toestel 131. Sint-Maartensdijk, 21 augustus 1986 Burgemeester en wethouders van Tholen machine. De keus van een zwaardere verdichter heeft wel tot ge volg dat de loods waarin de verdichter wordt gestald moet worden verbreed, terwijl ook een nieuwe roldeur moet worden aange bracht. De raad wordt voorgesteld het benodigde krediet beschikbaar te stellen. -Verkoop van grond aan de Hogeweg/Achter 't Bos te Sint- Maartensdijk aan Bouwbedrijf Van der Werf; Het Bouwbedrijf Van der Werf uit Sint-Maartensdijk heeft het voor nemen om op het perceel grond Hogeweg/Achter 't Bos te Sint- Maartensdijk een tweetal half vrijstaande woningen te bouwen. Het invullen van dit "gat" in de straatwand vinden burgemeester en wethouders een goede zaak. De raad wordt voorgesteld bedoeld perceel van circa 690 m2 aan het bouwbedrijf te verkopen. -Verkoop perceel Provincialeweg 19 te Sint-Maartensdijk aan dhr. P. Polderman; In 1964 heeft de voormalige gemeente Sint-Maartensdijk het per ceel Provincialeweg 19 aangekocht. Nadat een op het perceel aan wezige schuur was verbouwd tot woning is het geheel verhuurd aan de heer P. Polderman. In de aankoopakte uit 1964 is bepaald dat de heer Polderman gedurende 20 jaar het recht zou hebben het pand en erf terug te kopen. Ondanks het feit dat de termijn van 20 jaar is verstreken zijn burgemeester en wethouders van mening dat verkoop van de grond en opstal alsnog moet plaatsvinden op basis van het kontrakt uit 1964. De raad wordt gevraagd daartoe te besluiten. -Uitgifte perceeltje grond in erfpacht aan de Haven te Sint- Maartensdijk; Op 2 februari 1 970 is door de raad van de voormalige gemeente Sint-Maartensdijk een perceeltje grond aan de Haven te Sint- Maartensdijk in erfpacht uitgegeven aan de "Coöperatieve Weeg brugvereniging Landbouwbelang G.A. "Dit recht werd gevestigd voor een termijn van 5 jaar en vervolgens in 1976 en 1981 ver lengd tot in laatste termijn: 1 april 1986. Het bestuur wenst het erfpachtsrecht opnieuw te verlengen. Op de in erfpacht uit te geven grond is sinds vele jaren een weeg brug gevestigd, die met name voor de agrarische sektor van belang is. Burgemeester en wethouders hebben geen bezwaar tegen verlen ging van de erfpachtstermijn met nog eens vijf jaar, maar achten het wenselijk de canon (thans f 50, meer dan evenredig te ver hogen tot f 750,— per jaar. Daarmee is de canon aangepast aan de prijzen die voor vergelijkbare bedrijfsterreinen in onze gemeente worden bepaald. De raad wordt gevraagd daartoe te besluiten. -Bouw gymnastieklokaal te Oud-Vossemeer; Reeds een aantal jaren vermeldt de financiële meerjarenraming bij de gemeente-begroting de renovatie van het gymnastieklokaal te Oud-Vossemeer. Met de renovatie is een bedrag gemoeid van f 430.000, Daar staat een rijksvergoeding tegenover van f 50.000, Die vergoeding betreft alleen het verbeteren c.q. aanpassen van de wasruimte. Vraag is, of, gelet op de leeftijd en toestand van het gebouw, een gemeentelijke investering van f 380.000,— te rechtvaardigen is. Burgemeester en wethouders menen van niet en geven de voorkeur aan een nieuw gymnastieklo kaal. Dit vergt weliswaar een grotere investering, doch wel wordt een akkommodatie geboden die voldoet aan de huidige eisen, zo wel voor het onderwijsgebeuren als voor beperkt verenigings- gebruik. Voor de keuze van de lokatie zijn twee alternatieven overwogen, te weten het parkeerterrein nabij het sportveld en de plaats van het huidige gymnastieklokaal. Dit laatste alternatief levert een bespa ring op van f 100.000, Nadeel is echter dat met de sloop van het huidige lokaal en de bouw van het nieuwe lokaal een bouwtijd is gemoeid van circa een half jaar. In die periode heeft de kern Oud- Vossemeer geen gymnastieklokaal ter beschikking. Onderzocht zal worden of dorpshuis "De Vossenkuil" een gedeeltelijk alternatief kan vormen. Voorzover dit niet het geval kan zijn dienen scholen en verenigingen verwezen te worden naar een gymnastieklokaal in een andere kern. Het is dan billijk om de vervoerskosten voor reke ning van de gemeente te nemen. De totale kosten van de sloop van het bestaande gymnastieklokaal en de bouw van een nieuw lokaal worden geraamd op f 796.000, De kosten van het vervoer naar een ander gymlo kaal worden geraamd op f 25.000, Aan het ministerie is ge vraagd het toegezegde bedrag van f 50.000,— te mogen beste den aan de nieuwbouw. De raad wordt gevraagd het benodigde krediet te voteren. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 25 augustus 1986 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouder P. van Schetsen, L.J. Koop man en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 215. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door de heer P. Nelisse, Hoge Markt 8 te Scherpenisse voor het verbouwen van het pand op het perceel, kadastraal bekend Scherpenis se, sektie E, nummer 628, plaatselijk gemerkt Hoge Markt. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaat se geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethou ders van Tholen zijn voornemens, met toepassing van arti kel 19(a) van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkre gen toestemming van het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 22 augustus tot en met 4 september 1986 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedu rende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint- Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 18 augustus 1986 De burgemeester van Tholen Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 12 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bekend dat op 21 juli 1986 bij hen een aanvrage voor een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingekomen van: de Maatschap A.G.J, en A.G.M. Leemreijze, Provincialeweg 11a te Sint-Maartensdijk voor het uitbreiden of wijzigen van een var- kensmesterij op het perceel, kadastraal bekend sektie L, nr. 20 ge legen aan de Provincialeweg 7a te Sint-Maartensdijk. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 22 augustus 1986 op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint- Maartensdijk. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de da tum van de ter inzage legging schriftelijk bij ons kollege worden in gebracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inza ge gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Eveneens kun nen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 8 september 1986 om 9 uur. De zitting vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waarbij tevens de gelegen heid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen het be voegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burge meester en wethouders vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaar hebben ingebracht, op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 21 augustus 1986 Burgemeester en Wethouders van Tholen. Elk jaar opnieuw valt een aantal Nederlanders een Koninklijke On derscheiding ten deel. De meeste daarvan worden rond 30 april uit gereikt. Aanvragen voor een koninklijke onderscheiding voor 30 april 1987 dienen vóór 1 september aanstaande bij de burgemeester van Tho len, de heer H.A. van der Munnik, te zijn ingediend. Voorgedragen kunnen worden personen die zich langdurig op bijzondere wijze voor de samenleving verdienstelijk hebben gemaakt. Desgewenst zijn nadere inlichtingen te verkrijgen bij mej. L. den Engelsman, telefoon 01666-2955, toestel 215. Gemeentelijk beiaardier Gerard de Waardt zal op vrijdag 22 augustus a.s. van 19.30 tot 20.1 5 uur een zomeravondcon cert verzorgen op de beiaard in de stadhuistoren te Tholen. De luisterplaats voor dit concert is de tuin van de Gasthuiskapel (ingang Kerkstraat). Voor elke bezoeker is een gratis kopje "beiaardkoffie" aanwezig. Uitgevoerd wordt het onderstaande programma: 1. Gypsy Rondo J.' Haydn. 2. Suite in oude stijl waarbij gebruik gemaakt wordt van liedjes die op de zee be trekking hebben Allemande a. Wie gaat mee, over zee Courante b. Heb je van de Zilveren Vloot wel gehoord Mazurka c. Waar de blanke top der duinen Gavotte d. Een scheepje in de haven landt Menuet e. Ferme jongens, stoere knapen. Gique f. In een blauw geruite kiel 3. Glockenspiel aus "der Zauberflöte" W.A. Mozart Reich mir die Hand W.A. Mozart Arie des Papeageno W.A. Mozart 4. Eigentijdse melodiën Give my regards to Broadway Some enchanted evening Uit "Fiddler on the roof": Matchmaker, Sunrise, If I were a rich man Ol'man river Give my regards to Broadway (Reprise) 5. Licht Klassiek Dance of a sugar Plum Fairy P.I. Tschaikowsky Die Forelle F. Schubert Song of the Bells L. Anderson Na afloop van het concert bestaat er gelegenheid om onder leiding van de beiaardier het carillon te bezichtigen. 4^ g> overdenking Waaruit kent gij uw ellende? Wanneer wij deze vraag een beet je vertalen naar onze tijd, kun je zeggen: Hoe weet je dat het er in de wereld slecht voor staat. Nu, zegt u, dat is niet zo moeilijk. Lees de krant maar. Wat er op het eiland en in den lande gebeurt, is niet zo rooskleurig. O, jawel, er zijn wel jubilea, geboorten, bloei ende bedrijven, maar al te vaak word je opgeschrikt door onheil, van welke aard dan ook. Dus zo weet ik van de ellende. Op de tele visie, voor het nieuws op de ra dio, in de krant. Maar nee, zegt hier de catechismus. Daaruit weet je nog niks. Je ellende ken je pas goed uit Gods wet, zoals Jezus die samenvat: Liefde tot God, liefde tot de naaste. Met andere woor den wordt hier onze armoede vastgesteld als een gebrek aan liefde. Om onze ellende te ken schetsen heeft de catechismus maar drie zondagen nodig. De resterende 28 en 20 beslaan de verlossing en de heiliging (dank baarheid). Zonder omwegen dringen we rechtstreeks binnen tot de kern van het onheil om ons heen: Onze weigering en onmacht God en de naaste liefde te hebben. Zo een voudig is het. Heel veel meer ruimte besteedt de catechismus aan Gods verlossing en de dank-1 baarheid die wij Hem daarom verschuldigd zijn. Besteden wij aan dat laatste ook de meeste tijd en inspanning? D.M. Knibbe Anna-Jacobapolder

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 5