Fietsvierdaagse goed verlopen Zevibel bezorgd over toekomst platvissers Qui#) uwe. Zaterdag oud- en nieuw Triathlon A-junioren Kruidenkaas REYNGOUDT ZONEN DE EEN DRACHTBODE Donderdag 21 augustus 1986 Iw Thijs Fase vierde zwemmen Snelle wedstrijd Thoolse zwemmers Kampioenschappen Eegedima y bekervoetbal Het voetbalseizoen begint dinsdag met de eerste ronde om de KNVB-beker. NOAD '67 gaat op bezoek bij BVC '54, aanvang 19.00 uur. WHS speelt om 18.30 uur in Zierikzee tegen MEVO, Tholense Boys krijgt bezoek van BSC en Smerdiek van Halsteren. Vosmeer speelt om 19.00 uur thuis tegen Kloetinge. SPS speelt pas woensdag en krijgt dan Rood Wit op bezoek om 18.30 uur. Ook in de afdeling Noord-Brabant begint men met een bekerronde. SC Stavenisse treedt om 16.00 uur in Roosendaal aan tegen DVO '60. oefenvoetbal Vosmeer dames doelpuntloos WHS met legio kansen tegen RBC 2: 2-0 Tholense Boys 2 scoort flink Stavenisse 2 wint Tholense Boys met nieuwkomers Verlies Vosmeer Noad gehavend SPS tracteert trainer ternessa:;* v Zevibel, de vereniging tot bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen, is zeer bezorgd over de toekomst van de platvisserij. Deze bedrijfstak komt onder grote druk van het quoteringsbeleid te staan, zo blijkt uit het jaarverslag over 1985. 'Misdadig' Vorst Mossels Prima kwaliteit RADIO - T.V. - VIDEO SPECIAALZAAK Markt 6, Tholen tel. 01660-2505, b.g.g. 01666-3382 DAG EN AVOND SERVICE WOENSDAGS GESLOTEN Verkoophal gebruikte meubelen Nieuw adres: Paasdijkstraat 6a, Poortvliet DEN HERTOG'S KAAS Stuk voor stuk het lekkerste stuk 250 gram DRAINAGE BEDRIJF Voor al uw drainage werkzaamheden en subsidie aanvragen en uitvoering. Vrijblijvende offerte Tel. 01677-2637 b.g.g. 2604 VAN SCHOOLTAS TOT SCH00LETIKET Kantoorvakhandel Heijboer 15 Ambtenaren burgerlijke stand Kankerbestrijding Aquarellen duivenrubriek Kruiswerk 24 uur bereikbaar Ï2 Donderdag 21 augustus uur FC Bergen-SPS 19.00 WHS 2-Dosko reg.jeugd 19.00 Vrijdag 22 augustus uur Thoolse A-sel.-Middelburg top-A (terr. Thol.B.) 19.30 Zaterdag 23 augustus uur BVC-NOAD(beker) 14.30 DVO-Stavenisse(beker) 16.00 WHS 4-NOAD 2(beker) 16.00 Klundert 3-Thol.B. 3(beker) 16.00 Smerdiek 2-K'vangers 3(beker) 16.00 SPS 2-BVC 3(beker) 16.00 Klundert-WHS 14.30 Thol.Boys-MOC 15.00 DBGC-Smerdiek 18.00 Klundert 2-WHS 3 14.30 Stavenisse 2-Vrederust 2 14.00 WC 6-Stavenisse 3 14.30 WHS 5-FSV 4 16.00 Zondag 24 augustus uur Vosmeer 2-RBC 3(beker) 11.30 Vosmeer-Biervliet 14.30 Vosmeer 3-Biervliet 2 14.30 Cluzona 5-Vosmeer 4 10.00 Dinsdag 26 augustus uur Mevo-WHS(beker) 18.30 Smerdiek-Halsterenfbeker) 18.30 Thol.Boys-BSC(beker) 18.30 Vosmeer-Kloetinge(beker) 18.30 NVS-Stavenisse 19.15 Stavenisse 3-FC. Bergen 8 19.00 Val Aan-Vosmeer 3 19.00 Woensdag 27 augustus uur SPS-Rood Wit(beker) 18.30 Donderdag 28 augustus uur FC Bergen 2-WHS 2 19.00 Thijs Fase was zaterdag één van de smaakmakers in de ronde van Koude- kerke. Hij eindigde op een vierde plaats, vijf seconden nadat winnaar Nico v.d. Klundert over de streep ging.' Nap Hage ging als elfde over de meet. In Nispén klasseerde Nap zich als ne gentiende. In dat dorp boekte Hennie Rovers zijn achtste seizoenzege. Henk van Huizen, Els van Hui zen, Ton van Os, mevr. Van Hui zen (allen Tholen) en S. Geerts uit Oud Vossemeer hebben uitstekende tijden gezwommen in de 2 1/2 kilometer lange zwem tocht van Numansdorp naar Wil lemstad. De tocht werd onder uit stekende omstandigheden ge zwommen. Er was bijna geen golfslag en de temperatuur van het water was 18 graden. De snelste overbrugde de afstand in 50 minuten en de langzaamste had 1 uur en 15 minuten nodig. Er waren 254 deelnemers. De Tholenaren zwommen de tocht als voorbereiding voor de Oosterscheldezwemtocht die za terdag 30 augustus wordt gehou den. Voor meer informatie kunt u terecht bij zwembad De Spetter in Tholen. Volgende week zaterdag gaan de club kampioenschappen van de Thoolse tennisvereniging Eegedima van start. Er wordt gespeeld in de categoriëen: enkel, dubbel, of mix. In elke catego rie is een verliezersronde. Zaterdag 30 augustus is het de beurt aan de jeugd en een week later komen de ouderen in actie. De finales worden zoveel mogelijk 14 september afge werkt. De openbare-loting zal volgen de week donderdag plaatsvinden' na de ledenvergadering. De eerste' triathlon op Tholen wordt morgenavond in het zwem bad te Sint Maartensdijk georga niseerd. Om 18.00 uur start de wedstrijd met 32 deelnemers, die 500 m zwemmen, 20 km fietsen en 5 km hardlopen. De recreanten starten om 18.45 uur. Er zijn al 65 aanmeldingen, maar opgeven kan nog steeds. Voor deze categorie bestaat het programma uit 500 m zwemmen, 15 km fietsen en 3 km wandelen. Federatie voorzitter J. de Laater en directeur Matthijssen van Goedhart b.v. verrichten vrijdaga vond om half acht de aftrap voor de' wedstrijd van het Thools A- juniorenelftal tegen de A-top van Middelburg. Van tevoren wordt de uit 18 spelers (van elke Thoolse voetbalclub 3) bestaande selectie gepresenteerd. De bedoeling van trainer Rien Smits is om uiteinde lijk 15 spelers over te houden. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Tholense Boys. Boxerkring Zeeland: De boxerk ring Zeeland houdt zaterdag 6 september een boswandeling in Domburg. Na de wandeling kun nen de eigenaren de honden laten keuren. Voor meer informatie tel. 01184-67332. Zowel dinsdag tegen Yerseke als zondag tegen Divo kwamen de Vosmeer dames niet tot scoren. Door blessures en vakantie ont brak de volledige voorhoede bij de oranje-zwarten, terwijl ook el ders in het elftal nog invallers ope reerden. Tegen Yerseke werd tot de rust de brilstand op het scorebord gehou den, maar na de thee konden de bezoekers niet langer in toom worden gehouden en zij scoorden driemaal. Zondag kwam Divo op bezoek, omdat in Dinteloord vanwege de droogte de velden niet gebruikt konden worden. Het was een ge- lijkopgaande wedstrijd met veel middenveldspel en opnieuw een 0-0 ruststand. Na de pauze speel de Vosmeer iets aanvallender, maar kon geen kansen scheppen. Vlak voor tijd een uitval van Di vo. Het keiharde schot werd door de Vosmeer-doelvrouwe in eerste instantie gekeerd, maar door het effect belandde de bal via haar arm alsnog in het doel. Ondanks de 0-1 nederlaag was het een leuke oefenpartij. Vosmeer 3 en 4 traden aan tegen Divo 3 en 4. Het werd in beide ge vallen een puntendeling: 2-2 en 1-1. Het zag er zaterdag niet naar uit, dat de elftallen van WHS 1 en RBC 2 aan het voetballen waren om doelpunten te maken. Beide teams beperkten zich voor drie kwart van de speeltijd tot een op- bouwpoging, een combinatie en het op de zestienmeterlijn verder laten afweten. Aangezien er ook geen por achter zat van moeten winnen, bleef het een gezapig kijkspel met niet meer dan de aanwezige wil om te voetballen. De meeste open doelkansen waren er al in de beginfase voor de thuisclub en dat bleef ook daarna het geval, maar het gat kon nie mand vinden en de reacties van de Roosendaalse doelman waren goed. Daarentegen kreeg Theo den Engelsman aan de andere kant nauwelijks moeilijk werk te verrichten. Het meest geïnspireerd leek de tweeling Van de Repe te zijn, die zowel verdedigend als aanvallend, en daarbij nog kan- senscheppend, het leeuwenaan deel van de inzet voor zich opeiste. Bij de Roosendalers toonden zich ook enkelen balvaardig, goed plaatsend en zelden een duel ver liezend, maar stootkracht zat er helemaal niet in. Een kwartier na de thee kon dan toch het score bord worden gebruikt, toen uit een WHS-aanval van rechts een RBC-verdediger niets anders wist te doen dan op zijn doelman terug te koppen. Het leer ging over de goalie en het was 1-0. Met wat meer gevaar op rechts via Arie Su- arez werd de thuisclub gevaarlij ker en hij gaf ook op maat naar Rien Fase jr., die voor het inleg gen had: 2-0. Meer wapenfeiten kwamen er niet uit. Nog wel kansen. De reserves van Tholense Boys oe fenden tegen de tweede keus van DSE, die enkele klassen lager uit komen. Voor rust bleek daarvan nog weinig, want de ploeg uit Et- ten nam bij een misverstand in de Thoolse verdediging aanvankelijk de leiding. Kort daarop maakten de Boys gelijk. Na de rust over klasten de geelzwarten DSE volle dig en liepen uit naar 8-1. Tholen se Boys was nog verre van com pleet, maar speelde een nuttige oefenpartij waarin goed gecombi neerd kon worden. De reserves van Stavenisse oefen den tegen DOZ 2 en wonnen met 3-0. Tegen de hoger uitkomende Rotterdammers speelde Stavenisse een goede partij. De treffers kwa men op naam van Arie den Bra- ber, Dies Potappel en Harry Vermaas. Dinsdagavond trad Tholense Boys aan tegen zondag vierdeklasser Grenswachters. In de geel zwarte formatie van Jan Englebert waren een aantal nieuwe gezichten waar te nemen. Zo maakte het Thoolse publiek kennis met Carl Gravema- Het zou nog best aantrekkelijk voetbal kunnen zijn dat zaterdag vanaf 17.00 uur te zien valt op het Sint Annalandse sportterrein. Dan gaat namelijk het W.H.S. uit de florissante tweedeklas periode optreden tegen de selectie die het komend seizoen in actie komt in de derde klas. Het was de periode Van Oers, die De Frel opvolgde, nadat er al een langdurige glorieuze groen witte periode was doorgemaakt. Met een tot dusver één van de beste WHS keepers, Wim Fase, die het te vroeg liet afweten. Het was de periode dat WHS het het eerst met eigen krachten had weten te klaren, maar vervolgens een aan trekkingskracht uitoefende op de talenten van elders. Daarom naast de al genoemde doelman een aan tal Sint Annalanders en van elders opgenomenen in het groen wit. In actie komen: Theo Fase, Henk en Ko Stoutjesdijk, Henk Brink man, Piet de Koster, Han van Vos sen, Aad v.d. Meeren, Dick Visser, Nico Hage, Kees van der Reesyt, Jan Mosselman, Theo Moerland, Han Vroegop en uiteraard de tweeling Ewoud en Rien Fase. Gelukkig voor de huidige selectie, dat er inmiddels wat jaartjes zijn verstreken en de 16 oudjes het al lemaal geen 90 minuten meer zul len uitzingen, anders zou de uit slag al bijvoorbaat vast kunnen staan. Nu kan het zijn, dat het oudere talent het toch tegen de jeugdiger conditie moet afleggen. Het gaat uiteindelijk vooral om nog eens een reünie te hebben. ker. Carl maakte enige jaren gele den deel uit van de betaalde jeugd van Willem II en zat ook in de se lectie van Dosko. Na één wed strijd kan men moeilijk oordelen, maar het was toch wel duidelijk dat Gravemaker een bruikbare spelers is voof Tholense Boys. Een vertrouwd gezicht was Erik van Elzakker die, na twee jaar bij het Bergse Dosko vertoefd te hebben, z'n rentree maakte. Ook deed het de Thoolse supporter goed good- old Jaap Schot te zien spelen. Met deze hardwerkende spits is de Thoolse aanval wel degelijk ge vaarlijker geworden. De partij tussen Tholense Boys en Grenswachters was geen hoogstaande wedstrijd, maar me de door de tomeloze inzet van bei de ploegen wist het publiek zich goed te vermaken. In de eerste helft ging de partij gelijk op. Er waren veel kansen voor beide doelmonden, maar de benodigde scherpte ontbrak nog. Halverwege de twéedë helft be paalde Erik van Elzakker de stand op 1-0 en even later bracht Piet de Boef de stand op 2-0, na een prachtige aanval tussen Erik van Elzakker en Martin Fondse. Een voor beide partijen nuttige oefen wedstrijd. Vosmeer speelde twee wedstrijden voor het nederlaagtoernooi. Te gen Terneuzen kwam men voor rust niet tot scoren, maar na de pauze liep men door doelpunten van Fred Hommel en Ron Vaders uit tot 2-0. De gasten kwamen echter terug en door twee treffers werd het vlak voor tijd nog gelijk. De strafschoppen bleven eveneens onbeslist: 3-3. Dinsdag werd het eerste verlies ge leden tegen Rillandia. De Beve- landse ploeg speelde veel feller. Vosmeer liet voor rust de kansen liggen, maar via Ad Verhees kwam men toch op voorsprong. De bezoekers maakten in de eerste helft nog gelijk en trokken na de thee de zege naar zich toe. De strafschoppen eindigden in 4-4. De tweede Vosmeer keus boekte twee overwinningen. Terneuzen 2 werd met 2-1 geklopt, door doel punten van Jack Mosch en Anton de Koning. Rillandia 2 was veel te zwak voor de oranje-zwarten en werd met een flinke 7-2 nederlaag naar huis gestuurd. Voor rust scoorden Martin v.d. Plas en Ron Vaders. Ruststand 2-1. In de tweede helft kwam de doelpuntenmachine op gang en via Rien Tholenaar, Ron Vaders, een eigen doelpunt, Hans Vogel en Martin v.d. Plas werd de eindstand bereikt. De strafschop pen besliste Vosmeer met 4-2 eveneens in haar voordeel. Noad kwam zaterdag in Bergen op Zoom in actie tegen ZPR. de ploeg uit Sint Philipsland had nogal te kampen met afmeldin gen. Men moest maar liefst vijf spelers uit het tweede halen. Hier door hadden de reserves ook te weinig spelers, zodat men WHS 3 af moest bellen. Tegen ZPR begon Noad goed, maar kon, ondanks de goede kan- sen, niet tot scoren komen. De Brabanders waren daarentegen wel trefzeker. Zij troffen twee keer doel. Na rust pakte Noad de zaken energieker aan. Nadat Leo Zuid- weg in ideale scoringspositie bin nen de zestien was neergelegd, scoorde broer Jan Zuidweg uit de strafschop: 2-1. Bram Filius bracht Noad met twee doelpunten op een 2-3 voorsprong. Filius was de beste speler van Noad. De Fli- planders namen wat gas terug. Aan Bergse kant raakten de ge moederen verhit, maar Noad speelde de partij bekeken uit. SPS heeft nieuwe trainer Piet Rokven de eerste oefenwedstrijd op een zege getracteerd. De ploeg zocht in de partij tegen Nieuw Borgvliet onmiddellijk de aanval. De Brabanders trokken zich mas saal terug 'in de verdediging. SPS was dicht bij een doelpunt toen een kopbal van Rien Voshol net over ging. Vlak na de hervatting was het dan wel raak. Jan Hage omspeelde drie tegenstanders en schoot de 1-0 binnen. De wedstrijd kreeg meer inhoud en in 80e minuut scoorde Kees van Tiggele 2-0. Trainer Piet Rokven bepaalde de stand op 3-0. Vijf minuten latdr moest Dirk Uijl geblesseerd hét veld verlaten. De concentratie was weg bij SPS en Nieuw Borgvliet kon twee keer tegen scoren. In de partij tegen SNS kwam S|>S matig uit de startblokken. Al na vjjf minuten keek men tegen een 1-0 achterstand adn. Üaarna kwam de ploeg uit Poortvliet be ter in de wedstrijd. Kees van, Tig gele kreeg nog een goede kans, maar verprutste deze door hoog over te schieten. Jan Hage schoot met een vrije trap de gelijkmaker binnen. Even later scoorde dezelf de speler 1-2, nadat Kees van Tig gele binnen de zestien was neer gelegd. In de tweede helft werd het spel van SPS wat minder. SNS profi teerde van de terugval van SPS en men kwam op gelijke hoogte. De ploeg uit Stad aan 't Haringvliet, kwam op 3-2, nadat de SPS- doelman een schot verkeerd be oordeelde. Met nog vijf minuten te spelen bracht Kees van Tiggele zijn ploeg op 3-3. Bram Hage be paalde de eindstand nog op 3-4. Vanavond komt SPS in actie tegen FC Bergen. V <4; - tyyzm «V-Y Ar cv i 4 'V f t ui' ,V:.y/A€. 'w SS*. vZ 'V V .wy f' i,l f&V "i* V'/v V .V k - m v: Op de Kettingdijk kregen de 180 deelnemers aan de fietsvierdaagse allen een si naasappel uitgereikt door de organiserende toerclub 't Koetshuys uit Tholen. Alle deelnemers volbrachten de tocht, zij het dat vrijdag een kleine valpartij wat roet in het eten gooide. Donderdag speelde een harde wind de fietsers parten, maar vrijdag kon onder prima weersomstandigheden de medaille in ontvangst geno men worden. De kottervisserij (platvisserij) heeft in 1985 veel in negatieve zin in de belangstelling gestaan. Deze goed renderende bedrijfstak krijgt het steeds moeilijker door de vangstbeperkingen die de E.E.G. heeft ingesteld. De oorzaken hier van zijn ondermeer: l.In 1974 heeft Nederland te weinig vis toe gewezen gekregen. 2. Na 1974 zijn er nog meer beperkingen voor verschillende vissoorten ingevoerd (kabeljauw en wijting) en als der de oorzaak noemt men de uitbrei ding en de modernisering van de vloot. De nu ontstane situatie is volgens Zevibel niet meer direct terug te draaien. Men tracht via groep- scontingenten de spanning tussen de bedrijfsgenoten wat op te van gen. Hoewel de groepscontingen- tering structureel niets oplost, heeft dit in practische zin toch goed gewerkt, maar voorwaarde is wel dat het groepscontingent een voudig van opzet moet zijn en pas later in het jaar ingesteld kan worden. In het najaar werd een visverbod van kracht voor kabeljauw, schel vis en schol. Zevibel noemt de quoteringsmaatregelen puur theo retisch, want bij de visserij op an dere vissoorten, is het niet te voor komen, dat er gequoteerde vis soorten worden meegevangen. "Wij vragen ons dan ook af, hoe het mogelijk is dat er aan de éne kant, vakmanschap, durf om te investeren en een grote arbeidsin zet nodig i» om de economie weer op te krikken, terwijl als de visser man dit doet, het als misdadig wordt beschouwd," aldus het bestuur van Zevibel. De prijzen waren in 1985 iets ho ger dan het jaar ervoor. De tong werd gemiddeld voor 14,98 per kg. geveild (1984 12,08). Voor een kilo schol werd 2,59 betaald en de kabeljauw leverde gemid deld 3,69 op (in 1984 3,08). De garnalenvissers kunnen 1985 ook niet als een goed jaar in de boeken bijschrijven. Vooral de vrij lange en hevige vorstperiode in februari heeft de garnalenvisse rij geen goed gedaan. De mindere aanvoer in Zeeland, maar vooral ook de lagere prijzen hebben een aanzienlijke omzetdaling veroor zaakt. Zevibel is niet gelukkig met het in 1985 ingevoerde Garnalenbesluit. Het is helemaal niet op de prak tijk gericht. Met name is er geen uitzondering gemaakt voor de dagvisserij, die niet kan voldoen aan de voorwaarde dat de garna len de temperatuur van 4 graden Celcius niet mogen overschrijden bij de aanvoer. Ook is de overheid veel te optimistisch over het feit, dat de bewerking aan boord door nieuw te ontwikkelen apparatuur aanzienlijk kan verbeteren. De prijs voor garnalen was in het verslagjaar duidelijk lager dan in 1984. Op de mijn in Breskens was de gemiddelde prijs per kilo 4,50 en in Colijnsplaat 5,55. In 1984 was dit respectievelijk 6,39 en 6,98. Door de strenge vorst in de maan den januari en februari werd de voorraad mosselzaad op de droogvallende gronden in de oostelijke Waddenzee door ijs gang behoorlijk verminderd. Het gevolg hiervan was dat tijdens de mosselzaadvisserij (in de maan den mei en juni) de Zeeuwse mos selpercelen niet optimaal bezaaid zijn. De gevolgen hiervan zijn de ze weken duidelijk merkbaar, want op de mijn in Yerseke is de vraag hoger dan het aanbod, dus de prijzen zijn zeer hoog. In juni werd er in de Waddenzee veel zaadval op de consumptie percelen geconstateerd. Veel van dit zaad is niet tot wasdom geko men, zodat de schade beperkt bleef. i -Mc .O* qoiBjso m De Waddenzeemosselen waren in het seizoen 1985 van prima kwali teit, een vleesgewicht van 30 kilo was geen uitzondering. De prijzen waren goed en de totale Wadden- zeeproductie is ondanks de zaad- val meegevallen, het tegenover gestelde was in Zeeland het geval. De Zeeuwse productie is t.o.v. de voorgaande jaren wederom ge daald en de groei en de kwaliteit van het vleesgewicht was wederom minder. De totale aanvoer (1 miljoen mos- seltonnen) en een opbrengst van boven de 50 miljoen stemt tot te vredenheid. Alle mosselen zijn af genomen door de handel en con- servenfabrieken, zodat het mos selbureau geen mosselen heeft moeten opnemen. Volgens Zevibel neemt de vraag naar mosselen nog steeds toe en is import noodzakelijk om aan de vraag te kunnen vodoen. Alle soorten gebruikte meubelen en coupons, tapijt (nieuw) en restanten partijen nieuwe meubelen voor HALVE PRIJZEN. Geopend zaterdags 9-12 uur of op afspraak. Beheer Fam. Jansen, Burg. van Oeverenstraat 16, Poortvliet, tel. 01662-2595. Inderdaad alles voor elke school en iedere cursus. De studieboeken, maar ook de leermiddelen. De passerdoos en de zakcalculator, de ringbanden en alle interieurs, de Olympiette schrijfmachine voor 199.00 excl. b-t.w. maar ook de kladbloc. Voor bedrijven 50 A 4 schrijfblocs gelinieerd, prima houtvrije kwaliteit voor slechts 2.25 per stuk. Vraag ook naar de kwantumkortingen bij stencilpapier, stencilinkt, copieerpapier, computerpapier, enz. bij de Sint Annaland, tel. 01665-2375. Als de gemeenteraad maandag ac- coord gaat, wordt burgemeester H.A. van der Munnik per 1 okto ber benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Daarmee wordt de burgemeester de vijftiende inwoner met die functie. De overige 14 zijn: C.W. Droogers, L. den Braber, F. Berrevoets-Jansen, M.K. de Wil de, T.C. Benou, C. Meertens, J. Leune, A. Quist, A.J. Smits, W. Baas, A.J. Scherpenisse, A.M. van Engelen, J.M. Deurloo-van Broekhoven en W.C. van Kempen. Tussen 25 augustus en 7 septam- ber kunt u een collectant verwach ten van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding. Iedere KWF-coIlectant heeft een legitimatiebewijs bij zich. Eerder ontvangt u de voorlichtingsbro chure "Veel gestelde vragen", waarin informatie staat van het Koningin Wilhelmina Fonds. De Halsterse kunstenaar Léon Vermunt gaat een cursus buiten tekenen en aquarelleren verzor gen. Vorig jaar waren de reacties erg positief en er werden leuke re sultaten bereikt. Het eiland Tho len kent een groot aantal 'schilde rachtige' hoekjes die zich hiefvoor lenen. De nieuwe cursus wordt gehouden van 25 t/m 29 augustus, elke och tend van 9 tot 12 uur. Vertrekpunt is het R.E.C.-gebouw aan de Mo- lenvlietsedijk. De cursus start bij minimaal acht deelnemers.Voor inlichtingen kan men terecht bij L. Vermunt tel. 01641-4481 en J. Amesz tel. 01660-3194. De Reisduif St. Philipsland Reims 16-8-86. In concours 357 duiven los 7.30 uur Z.W. wind, le duif 11-0615 uur laatste 11-58.57 uur. Iz. Vermeij 1 - 2 - 11; L. Reijngoudt 3 - 7 - 37 - 54 - 70; S.M. Quist 4 - 17; P. Wagemaker 5 - 8 - 14 - 61; J. Ver wijs en Zn. 6 - 21 - 33; M. Fonteijne 9 - 28 - 36 - 43 - 75 - 88; J. Reijngoudt en Zn. 10 - 18 - 29 - 39 - 64 - 66 - 69 - 78 - 80 - 81; Br. Verwijs 12 - 71; J. v. Oeveren 13 - 89; Tonny Verwijs 15 - 25 - 35; Jan Quist 16 - 40 - 45 - 53 - 60 - 63 - 87; J.C. Verwijs 19 - 26 - 55 - 56 - 72 - 74 - 82 - 84 - 90; K. Reijn goudt 20; F. den Braber 22 - 50 - 51; Jac. Geense 23 - 68 - 85; Ad Verhage 24 - 32 - 65; C. Dieleman 27 - 31; Ko v. Dommelen 30. J. Zuidweg 34; Adr. Verwijs 38 - 48 - 52 - 62; A. Faasse 41 - 47- 83; Jan Walpot en Zn. 42 - 73; Joh. Kosten 44 - 49; Sj. Vermeij 46; J. De Quist 57 - 58; J. Smits 59; A. Geense 67 - 76 - 79; M. Meijer en Zn. 77; W. Neele 86. Wedvlucht Reims 16-8-'86, Reisduif Scherpenisse, 176 duivén los 7.30 uur z.w. wind, le pr. 11-24-38 1122.40 m, laatste pr. 12-14-31 904.52 m. Afst. 257 tot 263 km. J. Scherpenisse 1, 33, 22, 29, 40, 43, 49, 58. A. Gebraad 2, 3, 14, 20, 38, 42. J. Moerland 4, 6, 8, 12, 23, 24, 45, 46. A. Moerlaqd 5, 18, 26, 33, 34, 35, 55, 57. Iz. Moerland 7, 31. J.v.d. Zanden 9, 15, 19, 52, 54, 59. B. Po tappel 10, 21, 32, 44, 48, 51, 56. D. Uijl 11, 17, 27. D. Menheere 16, 25. A. Riedijk 28, 30, 3,7, 41P. Potappel 36, 50. P. Bevelander 39, 47, 53. Wedvlucht Strombeek 16-8-'86, Reis duif Scherpenisse, 469 duiven los 8 uur z.w. wind, afst. 72 tot 80 km. le pr. 08-54-49 1322.90 m, laatste 09-24-39 937 m. L. de K. Koolaard 1,6, 12, 16, 19, 58, 64, 78, 93, 112, 139, 147, 155. J. Scherpenisse 2, 4, 11, 13, 14, 20, 26, 27, 39, 40, 49, 57, 59, 72, 73, 80, 100. G. van Leeuwen 3, 23, 29, 67, 68, 117, 122, 136. A. Riedijk 5, 7, 30, 37, 42, 45, 71, 86. J. Moerland 8, 21, 28, 32, 69, 81, 85, 92, 96, 118, 120, 128, 135, 145. Iz. Moerland 9, 10, 22, 48, 54, 56, 102. B. Potappel 5, 31, 55, 140. C. Bolier 17, 18, 38, 62, 87, 88. J. v.d. Repe 24, 152, 156. W. Potappel 25, 44. J. op den Brouw 33, 97, 124, 133. S. Vermaas Zn. 34, 61, 94, 111, 127, 147, 149. A. Hage 35, 105. P. Potap pel 41, 43, 70, 77, 84, 90, 106, 108, 119, 126, 128, 142, 143, 154. A. Moerland 46, 123, 153. A. van Haaf- ten 47, 60, 63, 65. R. Tasma 50, 77, 107, 150. R. Moerland 51, 53, 76, 89, 98, 115, 125. G. Larooy 52, 148, 152. D. Menheere 56, 82, 91, 146. D. Uijl 74. K. Lisseveld 75, 80, 129, 130. A. Gebraad 95, 99, 101,. 109, 110, 113, 116, 121. P. Suurland 104. H. Smits 103, 134. P. Noordijke 114. P. Beve lander 131, 132, 137, 138, 144. Wedvlucht Reims 16-8-'86, Trouwe Duif te Tholen. 146 duiven los 7.30 uur, z.w. wind afst. 256 km. 1ste pr. 11-09-18 1167.75 m. laatste pr. 11-43-08- 1011,.12 m.r) P. Laban 1, 2, 7, 17," 19, 32. J. Kwist 3, 6. J. Noom 4, 8, 29. L.v.d. Klein (S) 5, 10, 34. J. van Dijke (Kr.) 9, 11, 12, 15, 21, 22, 30. J. Hol 13. L. v.d. Hoofd 14. L. Soomers 16. A. Laban Zn. 18. J. Deurloo 20. J. Kegge 23. C. van Luijk 24, 25, 26. L. Hage 27, 33, 37. C. Laban 28. C. Moeliker 31, 35, 36. De Zwaluw Sint Maartensdijk, 143 jonge duiven 16-8 vanuit Reims. Eer ste 11-20-20 in 1117.308. Laatste 12-24-21 in 871.881. L. Lindhout 1, 11, 13, 14, 18 en 29; A. van Gorsel 2, 5, 17, 19, 24 en-43; D. de Wilde jr. 3, 23 en OV; P. Bijl 4; W. Beurkens 6 en 48; A. Zwagemaker 7 en 20; G. Lindhout 8, 9, 27, 28 en 31; A. Bijl 10, 26 en 34; I. Kwaak 12, 30, 33, 38, 44 en 46; C. van Gorsel 15, 16, 35 en 45; L. Riedijk, 21, 22, 25, 39, 41 en 42; L. van de Berge 32 en 49; J. Heij boer 36, 40 en 47; Bentschap Knook 37. De tien regionale kruisverenigin gen in Zeeland zijn druk doende de hulpverleningsmogelijkheden aan de bevolking uit te breiden. Tot voor kort kon alleen overdag een beroep gedaan worden óp de wijkverpleegkundigen. Bijna alle Zeeuwse kruisverenigingen zijn overgegaan op de invoering van 7x24 uurs bereikbaarheid en avondzorg. Op Tholen en Sint Philipsland is de 7x24 uurs zorg al twee jaar geleden gerealiseerd. De 24 uurs zorg houdt in, dat op ieder moment van'de dag wijkver pleegkundigen telefonisch bereik baar zijn voor acute hulpvragen. Daarnaast zullen behalve overdag er ook 's avonds verpleegkundi gen werkzaam zijn. Het invoeren van de mogelijkheid tot avond- zorg blijkt nu al duidelijk in een behoefte te voorzien. Gebleken is, dat sommige patiënten hierdoor eerder uit een ziekenhuis konden worden ontslagen, terwijl voor andere mensen opname in verpleeg- of verzorgingshuis kon worden voorkomen of uitgesteld. Dit laatste is echter niet alleen een verdienste van het kruiswerk. De wijkverpleegkundige komt, ook als ze 's avonds hulp biedt, tenslotte maar hooguit 3 tot 4 maal per dag. Het verplegen van ernstig zieke en/of chronische pa tiënten thuis vereist een belangrij ke inspanning van gezjns- of fami lieleden, buren en kennissen en in sommige situaties van andere hulpverleners. In Zeeland is dezeworm van hulp verlening in grote mate aanwezig. Zonder die hulp van de directe omgeving van de patiënt zou ook de invoering van de avondzorg door het kruiswerk voor veel pa tiënten geen uitkomst bieden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 12