Carrosserie Elenbaas huldigt twee zilveren jubilarissen Brandschade in vakantiebungalow Stavenisse BOUMAN POTTER Zaterdag braderie St. Annaland TIEN PAGINA'S NIEUWS VAN THOLEN EN FLIPLAND Uitbreidingsplan voor 750 m2 aan Paasdijkstraat Poortvliet Burgemeester niet in de Schaapskooi Campingactie Stavenisse 3000 gulden 'Steiger om te vissen waardeloos' Prior 42 cent Haflingers op ponyconcours 4S" Donderdag^'augustus 1986 42e Jaargaiig no. 3# Verdere ontsluiting In beweging Een gouden horloge, een gratificatie en de zilveren penning met oorkonde van de Focwa waren de hulde blijken voor twee zilveren jubilarissen van carrosse riebedrijf Elenbaas in Poortvliet. A.J. Istha en A.J. Lindhout werden vrijdagavond in Tolrust in 't zon netje gezet voor hun trouwe dienst en goede inzet. Het ziet er naar uit, dat ze binnenkort nieuwe colle ga's krijgen, want er staat een uitbreiding met een produktiehal van 750 m2 op het programma en dat levert meer arbeidsplaatsen op. Trots Voor al het fijne uit de zee nog steeds naar Thoolse Vishandel A.J. Schot zn. b.v. Leerlingen II Een nog op het gas staande pan met vet heeft dinsdag grote brandschade veroorzaakt in een vakantiewo ning op het bungalowpark Oud Kempen bij Stavenis se. Persluchtmaskers 300 meter slangen DEZE WEEK: Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752 Het enige nieuwsblad voor de streek Thoien en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement-/ 18,55 per halfjaar. Per jaar 35,55 per post 45,per jaar Losse nummers I 1,10. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 u Advertentieprijs 0,34 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7,50 contant Inclusief btw op rekening 9,—. Hoofdredacteur W. Heijboer Terwijl de aren zich krommen on der de deze zomer toch veel schij nende zon - de combines staan al klaar - en terwijl de bouwvakkers de schouders strekken om maan dag weer met hopelijk velen aan de slag te gaan, kwam de visie van het provinciaal bestuur voor 1987 in de openbaarheid. Er komen ge deelten in voor, die voor deze con treien grote gevolgen kunnen heb ben. Niet zozeer nog ten aanzien van de waterschapsconcentratie, want de omschrijving daarover is zo beknopt, dat men er voorlopig nog alle kanten mee uit kan. Wordt het een vrij ingrijpende concentratie, een tussenoplossing of een vooruit schuiven? Die ge dachte is niet zo vreemd, nu er volgend jaar statenverkiezingen op het programma staan. Voorlo pig worden de waterschappen en de ingelanden nog in het onzekere gelaten en mogelijk zijn ze daar niet eens zo rouwig om. ledereen weet langzamerhand wel, dat schaalvergroting economische noodzaak kan zijn, maar op zijn minst tot menselijke verarming leidt en - wat het waterschap be treft - duurder uitkomt. Meer duidelijkheid is er over de ingrijpende ontsluiting van onze streek, die opnieuw voor de deur staat. Als het graan wordt inge zaaid, lijkt de oogst nog veraf te zijn, maar je staat er voor, eer je het weet. Als uitvoering van de Deltawerken jaren in beslag ne men, is er toch ook weer die finale voor je er erg in hebt. Met de pij- lerdam in de Oosterschelde- monding en de compartimente- ringsdammen zitten we in de slot fase. Daartoe behoren de wegen over, naar en van de Philips- en Oesterdam. Wat is een jaar in een mensenleven en wat is één op hon derd. Zomer 1988 is de Philips- dam klaar, wat later ook de Oesterdam, wat Thoien en St. Philipsland een verdere ontslui ting geven. Voor beide eens vrij geïsoleerde eilanden is dat een in grijpend gebeuren. De Schelde- Rijnwerken brachten eerder al heel wat meer mogelijkheden dan die ene Thoolse brug en de Slaak- dam. Voor St. Philipsland gaat een directe weg open naar de Randstad en Thoien krijgt dan toch eindelijk die verbinding met overig Zeeland, waarvan mogelijk al eeuwen eerder werd gedroomd. De vroegere ontsluitingen gaven toeristen al meer ruimte, wat met name deze weken tot extra leven digheid en soms onrust, maar ook tot toenemende handel voor on dernemers leidt. Voor die laatste categorie" zijn de verwachtingen van de nieuwe ontsluitingen op grond van berekeningen van de Kamer van Koophandel hoog gespannen. Nieuwe mogelijkhe den voor handel, industrie en re creatie, nieuwe mogelijkheden voor werkgelegenheid. De prog noses wensen we niet te ondergra ven, maar het zijn uitsluitend eco nomische toekomstverwachtingen met materialistische voordelen. Zouden die meerdere ontsluitin gen ook sociale en maatschappe lijke nadelen kunnen meebren gen? Daarbij wordt in een afwe ging met economische belangen maar zelden stilgestaan. Toch zal het goed zijn om ook daarop te zijn voorbereid, evenals op de juiste invulling van het gebruik van de Oosterschelde en omlig gend gebied-nieuwe-stijl. Een mens kan nu eenmaal niet alleen bij brood leven, is op Thoien en Sint Philipsland al eeuwen lang geleerd. (G.H.) een enveloppe aan. Vervolgens zette hij de pet op van landelijk voorzitter van de Focwa, waarbij Elenbaas zijn vreugde uitsprak over het zilveren dienstverband in de carrosseriebranche. "We zijn er trots op, dat je aan de opbouw hebt meegewerkt, met alle om wentelingen", zei de voorzitter, die Istha een zilveren penning met oorkonde aanbood. Moeder Istha deelde in de vreug de met een attentie en van admi nistrateur J. Wesdorp kreeg ze na mens het personeel en oud- personeel bloemen. Ook voor va der Istha was er een geschenk. Wesdorp bood de jubilaris zelf een schaafmachine aan. Geksche rend merkte hij op, dat Istha eigenlijk 25 jaar bij Piet v.d. Male in dienst was geweest en dat vond hij een grote prestatie. De gasten feliciteerden Istha met zijn zilveren carrosserie loopbaan, waarna de jubilaris een dankwoord uitsprak. Zilveren jubilaris A.J. Istha(rechts) uit Poortvliet werd in Poortvliet gehuldigd door de drie firmanten van Carrosseriebedrijf Elenbaas. Directeur en landelijk Focwa-voorzitter J.K. Elenbaas toont het gouden horloge. Links van hem zoon Rens en rechts zoon Henri. gewijzigde omstandigheden aan en leerden bij, wat directeur Elen baas een plezerige zaak noemde. Istha noemde hij klein maar dap per. "Zonder te blikken of te blo zen gaat hij onder alle omstandig heden keihard door. Bijna nooit tevergeefs deden we een beroep op je, ook 's zaterdags en voor die in zet zijn we je dankbaar", aldus Elenbaas. De directeur bood jubilaris Istha namens het bedrijf een horloge en Carrosseriebedrijf Elenbaas heeft een drukke periode achter de rug. Diverse personeelsleden waren vijf weken in Son gestationneerd, waar voor internationaal trans portbedrijf Jan de Rooy 250 vloe ren voor afzetcontainers werden gefabriceerd, 't Was hard werken, maar 't ging ook met enorm veel plezier gepaard, zo had directeur Elenbaas uit verschillende reacties wel begrepen. Er is nog veel werk in portefeuille. "Technisch is ons bedrijf steeds in beweging", vertelt Elenbaas. "Zo hebben we nieuwe hydraulische vloeren voor kalvertransport ont wikkeld. We doen veel in veewa gens. Verder hebben we een exclu sieve verhuiswagen gemaakt voor Darvi. Op zeer korte termijn wil len we een nieuwe produktiehal van 750 m2 aan de achter- kant(Paasdijkstraat-zijde) bijbou wen voor het geconditioneerd ver- voerfkoel- en vrieswagens)", aldus de directeur van het Poortvlietse carrosseriebedrijf. Hij vindt het plezierig, dat zijn derde zoon, die pas in de werk tuigbouw afgestudeerd is aan de h.t.s. te Breda, de onderneming komt versterken. De braderie in St. Annaland wordt zaterdag van half twee tot half negen uitgebreider dan an ders. Voor het eerst wordt de Ring ook in het braderieparcours opge nomen, naast de Voorstraat en het Havenplein. Aan de Ring organi seert o.a. de voetbalvereniging WHS diverse activiteiten, zoals dat ook op Koninginnedag ge beurde. Verder rijdt er speciaal voor de jeugd een treintje en er is ook een springkussen. Veilig Ver keer heeft een botssimulator en sportieve braderiebezoekers kun nen meedoen aan de roller wedstrijd, zoals die op alle Thool se braderies is gehouden. Er zijn stands van 18 ondernemers en 23 verenigingen, zoals de Plat telandsvrouwen, Accelerando, WHS, Smash, l'Esperance, Vogel vreugd, TMCC, EHBO, Anib, Rode Kruis, Sloth, Casembroot- school, autocrossvereniging. De horeca zorgt voor een terras en 's avonds vrolijkt Accelerando het braderiegebeuren nog op. Om half negen begint bij de haven de finale van de Thoolse kampi oenschappen touwtrekken, tradi tioneel het besluit van de St. An- nalandse braderie, maar daarna blijft het meestal nog lang gezel lig. Eerder werd op woensdagmiddag in de Voorstraat de toeristenmarkt gehouden met alleen een beperkt aantal winkeliers, 's Middags was er goede belangstelling, maar 's avonds maakte een fikse regenbui een vroegtijdig einde aan de toe ristenmarkt, al bleef de animo voor de oliebollen lang doorlopen. Viswinkel Eendrachtsweg 15, tel. 01660-2540 Dagelijks aanvoer prima Zeeuwse mosselen Advertentie I.M. De veertien personeelsleden met aanhang, oud-collega's, alsmede familie van dhr. Istha waren ter afsluiting van een drukke periode net voor het begin van de bedrijfs- AdfigBpdSt vakantie feestelijk bijeen. Direc teur J.K. Elenbaas vond 't jam mer, dat jubilaris Lindhout in ver band met het overlijden van zijn schoonmoeder ontbrak. Hij be trok hem echter mede in de hulde. de zich samen met Karei Elenbaas uit op het herstellen of maken van cabines. De beide 41-jarige medewerkers kwamen in 1961 na hun l.t.s.- opleiding als leerling bij het timmer- en carrosseriebedrijf in Poortvliet. Omdat ze dezelfde voornaam hadden, werd Lind hout altijd Adrie genoemd en zijn collega Istha. De laatste trok als timmerman op met Piet v.d. Male, vanwie hij naast het leerlingstelsel veel leerde. De samenwerking was goed en zelfs in de kerkbank zaten ze naast elkaar. Lindhout was plaatwerker en leef- AQ/ONING in RICHTING Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Advertentie I.M. In de loop der jaren werd de car- rosserietak steeds belangrijker en werd de timmerafdeling afge bouwd. Eerst was het daar ook nog voornamelijk hout, maar kunststoffen als aluminium en polyester gingen domineren. Bei de jubilarissen pasten zich aan de De gemeentelijke ambtswoning op de hoek Hertekamp/Groot Verréhof in Thoien wordt ver kocht nu burgemeester H.A. van der Munnik heeft laten weten, hiervoor geen belangstelling te hebben. Tijdelijk heeft hij huis vesting gevonden boven de Ver enigde Spaarbank in de Hoogstraat te Thoien, waar voor heen de voormalig directrice van Ten Anker, mevr. Koole, woonde. De burgemeester kampeerde zijn eerste Thoolse maand op camping Zoomland in de Wouwse Planta ge, want Tholen-Spijk is heen en terug 800 km. Vanuit de Hoogstraat zoekt de familie Van der Munnik rustig naar definitie ve huisvesting. De woning in Spijk is nog niet verkocht. De actie van de drie campings in Stavenisse voor een dijkovergang voor minder-validen heeft ruim 3000 gulden opgeleverd. Zater dagavond was de finale met een discoshow van Veronica, die 400 bezoekers naar dorpshuis de Stove trok. 's Middags waren er voetbal wedstrijden met een verloting en daarvoor waren er al op de cam pings Stavenisse, Irenehoeve en Quaak bingo-avonden georgani seerd. 't Waren gezellige evenementen, die een leuk verloop hadden. ANIB-voorzitter R.J. Damen ver richtte zaterdagmiddag op het sportveld aan de Pilootweg de af trap voor de voetbalwedstrijd tus sen een elftal van de drie cam pings en een ploeg van de om roepvereniging Veronica. Daarin speelden artiesten mee als Jacques Herb en Lou Prins. Onder fraaie weersomstandigheden won de campingploeg met 3-2. Daarvoor hadden al dameselftallen gespeeld, junioren en veteranen van de campings en S.C. Stavenis se, wat plezierig verliep in vakan tiestemming. De campinghouders gaan in de winter met het bestuur van de ANIB rond de tafel zitten om de plannen voor de aangepaste dijk overgang bij het toekomstig strandje te bespreken en aan de gemeente voor te leggen. Nu is 't nog te druk. Dhr. J. v.d. Sanden van camping Stavenisse spreekt over een goed en gelijk matig verdeeld seizoen, zonder pieken. "We kunnen het goed bij houden!' Brandweerlieden van het korps Stavenisse bij de uitgebrande keuken in de woning op het bungalowpark Oud Kempen. De woning was pas verkocht aan de Duitse Karin Dernst uit Mese- nich, die deze had verhuurd aan Wim Teurlings uit Waalwijk. De tijdelijke bewoners waren dins dagmorgen weggegaan toen ze de pan met vet op het gas hadden ge zet. Door oververhitting is er toen brand ontstaan, waarna er bewo ners van Oud Kempen alarm sloe gen. Met een tuinsproeier en een slang werd geprobeerd alvast wat te blussen en inboedel in veilig heid te brengen. Het brandweerkorps Stavenisse kon de aan de Oudelandsedijk ge legen bungalow, die uit vier woon eenheden onder één dak bestaat, snel bereiken. Met twee stralen uit de hoge druktank werd direct geblust. Aangezien niet bekend was of er nog bewoners binnen waren, gin gen de brandweerlieden M. Moer land en L. Gaakeer met persluchtmaskers de trap op naar de slaapkamer, waar ze door de rook de bedden aftastten, maar niemand aantroffen. Het was zo heet, dat ze door de vloer van spaanplaat gingen. De zolder boven de keuken was totaal verkoold en gezien de brand-, water- en rookschade valt er wel voor 15.000 gulden te herstellen. Burgemeester H.A. van der Mun nik kwam zich van de situatie op de hoogte stellen. Nog meer ontsluitingen op komst Financieel geen beletsels meer voor provinciale wegen naar Oester- en Philipsdam Nieuwe Thoolse burgemeester gaat niet in de Schaapskooi Oud-Vossemeer wil diensten centrum ouderen en aula in vrijkomende kleuterscholen Carrosseriebedrijf huldigt twee zilveren jubilarissen en gaat uitbreiden Steiger Stavenisse om te vissen waardeloos Visserijdagen en drie musea op Thoien? Brand op bungalowpark Sta venisse Feest met 30 vaten bier en 30 broden Wereldkampioen in ronde van Oud-Vossemeer EEN WOORD DAT UIT HET HART KOMT, VALT OOK IN EENS ANDERS HART Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Aangezien de omvang van de brand bij aankomst niet direct vast stond, legde het korps Stave nisse bijna 300 meter slangen uit- naar de brandkraan op de hoek van de Stoofdijk/Oudelandse- dijk/Buurtweg. De alarmcentrale had gezien de ligging van het bun galowpark ook het korps St. An naland gewaarschuwd, dat met de bluseenheid en de waterwagen ar riveerde. Er hoefde echter niet meer opgetreden te worden omdat commandant D.J. Letzer met zijn manschappen de brand al onder controle had. De drie andere wooneenheden liepen geen schade op. "Het is een prachtige steiger, maar om te vissen is het waarde loos", constateert Abr. van Driel. Hij heeft als vrijwilliger tot twee keer toe patiënten uit het Alge meen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom naar het vissteiger aan de Veerweg in Stavenisse begeleid, maar dat was een teleurstelling. "Er liggen teveel stenen en daar om trek je alles kapot. Je hebt wel tien onderlijnen nodig en je ver speelt lood. Bovendien is het nog een koude plek voor gehandicap ten. Het is jammer, dat er zoveel duizenden guldens aan het steiger verspijkerd zijn, want men heeft 't tevoren geweten. De ANIB heeft ervoor gewaarschuwd dat het vis sen daar niets zou worden", aldus Van Driel. De organisator van middagtoch- ten voor ABG-patiënten was gisterenmiddag met zeven rolstoelpatiënten en zes helpers naar de haven van St. Annaland uitgeweken. In de buurt van de boothelling waren tussen vier meerpalen touwen gespannen en met auto's waren de standplaatsen van de rolstoelen beveiligd. "Als dit niets wordt, gaan we 't maar op Gorishoek proberen", zegt de ABG-vrijwilliger. Aardappelveiling St.Annaland woensdag 6 augustus. Doré ge woon 34-38, afwijkend 24-30, bonken 31, drielingen 10-11, kriel 39-48. Première gewoon 40-42. Gloria gewoon 40-49, afwijkend 37-38, bonken 70-72. Bintje ge woon 37-39. Prior gewoon 25-42. Aanvoer 333 ton. Het Thoolse vierspan Haflingers dat naar Den Bosch gaat, is zater dagmiddag om drie uur al te zien op het ponyconcours van de Een- drachtruiters tussen Thoien en Oud-Vossemeer. Die demonstratie is een voorproefje voor het grote optreden op 13 september in de Brabanthallen, waarvoor 'kei hard' geoefend wordt. De vier paarden zijn afkomstig van de Oud-Vossemeer families Frigge en Geluk en J. de Boer uit St. Annaland. Een tweespan zal burgemeester H.A. van der Munnik afhalen voor de officiële opening om half twee. Er worden op het concours, dat tevens geldt als Zeeuws kam pioenschap, vanaf 's morgens ne gen uur 200 pony's verwacht. Hoogtepunten zijn verder een de monstratie van een voltigegroep om 14.30 uur en het springen in de klasse Z om 14.45 uur. De parade met prijsuitreiking is om 16.00 uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 1