HOGE NOOD HOND IN DE GOOT THOLEIUDERWIJS Diefstal Voor m 'n bril ga ik naar Van der Ham. Van school: wat nu? UITBREIDING GEMEENTEHUIS SINT MAARTENSDIJK OP STAPEL informatierubriek van de gemeente thoien JULI: VAKANTIEMAAND ENKELE CARAVAN-TIPS VAN DE BRANDWEER WAT LIGT TER INZAGE? Donderdag 17 juli 1986 DE EENDRACHTBODE 5 SPREEKUUR B. EN W. De Heere is mijn Sterkte en mijn Schild. STEMMEN VAN LEZERS Verbetering Vossenkuil Sloth met vakantie (2) Sloth met vakantie(3) specialist in brillen en kontaktlenzen Bergen op Zoom: Stationsstraat 12 - 01640-36121 Roosendaal: Nieuwe Markt 42 - 01650-35500 Van der Ham komt wekelijks naar u toe... Dieven gepakt De schooltas aan de vlaggestok! Dat betekent geslaagd voor het laatste examen, het diploma op zak en de schooldeur definitief achter de rug dichtgeklapt en wellicht een welverdiende vakantie voor de boeg. Veel jongeren volgen na de middelbare school een vervolgopleiding, maar er zijn er ook veel die een geschikte baan willen zoeken. Nu is dat laatste geen gemakkelijke zaak en het kan zijn dat het een poosje duurt, voordat een baan gevonden is. Omdat van de lucht nog steeds niet gegeten kan worden, komt dan pe tot uitbreiding van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Bur gemeester en wethouders werden gemachtigd om door het archi- tektenbureau Würdemann B.V. te Utrecht een besteksklaar plan te laten vervaardigen. Waarom deze uitbreiding? Een aantal onder u zullen bij het lezen van de berichten over de voorgenomen uitbreiding van het gemeentehuis beslist de wenk brauwen hebben gefronst. Het is immers nog maar van 1979 gele den dat de nieuwbouw van het gemeentehuis in gebruik werd genomen. De voornaamste reden om uitbreiding voor te stellen is de groei van het aantal medewerkers op het gemeentehuis. Met name het buro sociale zaken groeide in korte tijd van 6 naar 1 6 medewer kers. Een dergelijke personeelsuitbreiding is binnen de huidige ruimten niet op een goede manier op te vangen. Zeker als kan wor den vastgesteld dat op andere buro's en afdelingen de sinds 1975 verwachte groei is bereikt of overschreden. De redenen daarvan zijn de taakuitbreiding van het gemeentelijk apparaat, de ar beidstijdverkorting die met het aantrekken van extra personeel is opgevangen en de toename van deeltijdwerk. Een bijkomende faktor, waarvoor ook enige ruimte nodig is, is het feit dat de gemeente als grotere werkgever niet kan ontkomen aan het beschikbaarstellen van stageplaatsen voor M.B.O.- en H.B.O.- opleidingen. Nagenoeg doorlopend zijn 2 tot 4 stageplaatsen be zet, waarvan 1 of 2 op het buro sociale zaken. In ongeveer dezelf de mate is werkruimte nodig voor medewerkers krachtens de so ciale werkvoorziening. Boven de normale bezetting worden derhal ve minstens 4 plaatsen uit anderen hoofde bezet. De personeelsuitbreiding sinds 1977 heeft er voorts voor gezorgd dat met name de kantine absoluut te klein is om het gebruiken van de lunch tijdens de middagpauze mogelijk te maken. Het gebruik van de maaltijd in de werkruimte is daardoor sterk gegroeid. Burge meester en wethouders achten die gang van zaken zeer on gewenst. Mocht de gemeenteraad over enige tijd definitief tot uitbreiding van het gemeentehuis besluiten, dan is het tevens gewenst het vanaf het begin aanwezige knelpunt, te weten een te kleine teken kamer, op te lossen. Uitbreiding en/pf splitsing is mogelijk door op schuiving van andere werkryimten. De voorgenomen uitbreiding van het gemeentehuis is niet alleen prettig voor de daar werkzame medewerkers, maar komt de dienstverlening aan de Thoolse bur ger zeer ten goede. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 21 juli 1986 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en wethouder P. van Schetsen houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreek uur van de wethouders L.J. Koopman een J. Versluijs komen te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 215. de vraag boven of er in die periode aanspraak op de een of andere uitkering kan worden gedaan. Werkloze schoolverlaters van 18 tot 21 jaar kunnen in aanmerking komen voor een zogenaamde RWW-uitkering. Dat is een vorm van bijstand. Die uitkering gaat niet meteen na de studie in. Dat ge beurt pas als er twee volle kalenderkwartalen zijn verstreken (een half jaar). In de meeste gevallen gaat de uitkering in januari van het volgend jaar in. Voor werkloze jongeren tussen 18 en 21 jaar die uit het buitenland afkomstig zijn of daaruit terugkomen, geldt de zelfde wachttijd van zes maanden. Die wachttijd gaat in aan het einde van het kwartaal waarin men in Nederland aankomt. Ouders hebben in die zogenaamde wachttijd wel recht op kinder bijslag. Om voor een uitkering in aanmerking te komen, moeten schoolverlaters wel bij het arbeidsbureau zijn ingeschreven en de uitkering moet in november of december worden aangevraagd bij de gemeentelijke sociale dienst of de afdeling Sociale Zaken van de gemeente. Schoolverlaters boven 21 jaar kunnen na de studie meteen een i RWW-uitkering aanvragen. Die uitkering gaat in als de studiefinan ciering ophoudt. Dat geldt ook als de ouders de studie hebben betaald. Kinderbijslag Nog even iets over de kinderbijslag. Als een schoolverlater een baantje heeft gevonden, maar dit in de eerste maand van het kalen derkwartaal weer kwijtraakt, hebben de ouders het hele kwartaal recht op kinderbijslag. Ingeschreven staan bij het arbeidsbureau is hiervoor wel een voorwaarde. Campagne schoolverlaters Uit het bovenstaande lijkt het wel of schoolverlaters in ieder geval op-een uitkering mag meestal. Wel moet 'werk is er toch niet'. Dat is allerminst waar. Het is zelfs zo dat schoolverlaters het afgelopen jaar sneller een baan hebben gevonden dan in voorgaande jaren. Om jongeren aan te zetten tijdig naar werk te zoeken, wordt ook dit jaar een schoolverlaterscampagne, gehouden. Het motto van die campagne luidt: 'Ga vóór je laatste schoolvakantie werk zoe ken. De kans op een baan is groter dan je denkt'. Bij de inschrijving bij het arbeidsbureau kan meteen een draagtas worden meegenomen, die vol zit met folders met belangrijke infor matie over bijvoorbeeld het zoeken naar werk en solliciteren, maar ook over mogelijkheden die het leerlingwezen kan bieden. Jeugdwerkplannen Onbetaald werk met behoud van uitkering mag meestal. Wel moe ten daarover met de sociale dienst worden overlegd. Het is natuur lijk wel leuk als er bij een bedrijf wordt gewerkt en daar wat geld tegenover staat. Door bepaalde afspraken die diverse werkgevers in zogenaamde Collectieve Arbeidsovereenkomsten (CAO's) heb ben vastgelegd, is het mogelijk dat jongeren een tijd bij een bedrijf kunnen werken en tegelijkertijd een opleiding volgen, óf uitsluitend een opleiding volgen óf daar een aantal uren werken (in een groei- baan). Daar staat tegenover dat de RWW-uitkering het verdiende loon aanvult en in bepaalde gevallen een gedeelte van dat verdien de loon naast de uitkering mag worden behouden of dat ouders recht op kinderbijslag hebben. Informatie hierover geeft het ar beidsbureau of de sociale dienst. Éllllllfl Werken in het buitenland Er zijn diverse instanties in Nederland die zich bezighouden met uit zending naar het buitenland, bijvoorbeeld de Stichting Nederlandse Vrijwilligers en het ministerie van Buitenlandse zaken. Daarnaast verzorgen diverse particuliere organisaties uitzendingen naar het buitenland. Al die organisaties zorgen ook voor de financiële kant van zo'n uitzending. Werken in het buitenland met behoud van een RWW-uitkering is dan niet mogelijk. Opleidingsfaciliteiten in het buitenland moeten in principe zoveel mogelijk de lokale bevolking ten goede komen. Het volgen van die opleidingen kan dan ook niet met behoud van een uitkering. Toch belangstelling voor het buitenland? Denk dan eens aan de Stichting Uitwisseling in Bergen (N.H.). Deze verzorgt diverse kor te en langere stages in een EG-land voor Nederlandse werkende en werkloze jongeren. Die stages beogen bij te dragen aan de beroep sopleidingen en persoonlijke ontwikkeling van die jongeren. *t Is jammer als steeds meer mensen een hekel aan honden krijgen. En dat alleen maar omdat een aantal honden het laat vallen zoals het komt Bovendien kan hij het óók niet helpen, ■t Is immers zijn baas die hem niet opgevoed heeft Maar u zult merken dat, zodra uw hond het in de goot doet, zoals het hoort, meer en meer mensen hem aardig vinden. En u ook. Na tuurlijk. Zelfs terwijl u nog bezig bent met het hem te leren zult u zien dat uw buren dat waar deren. Want ook zij weten, of ze nu een hond hebben of niet, dat het mogelijk is om een hond zindelijk te maken. Hond dus in de goot \!fc maak 'm zindelijk 't Is zo simpel elke hond kan 't leren Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint Maartensdijk Tel 01666 2955 Om maar meteen met de caravandeur in huis te vallen en daarbij niet te wor den verrast door een elektrische schok is het goed en naar ik meen zelfs ver plicht Uw caravan te voorzien of te la ten voorzien van een aardlekschake- laar. Zodra er in Uw caravan een lek stroom zou ontstaan dan vloeit deze via de aardlekschakelaar af. En nu we het toch over elektriciteit hebben is het nuttig de koelribben van Uw koelkast schoon te maken zodat deze de warm te vlot af kunnen voeren. Dit is niet alleen nuttig en goed voor het stroomverbruik maar ook ter voor koming van brand. Voor we nu aan het hoofdstuk gas beginnen gaan we eerst de ventilatieopeningen van de caravan kontroleren want in de aanloop naar de zomer willen we in de caravan nog wel eens een kacheltje branden. En zoals U wel weet heeft een vuurtje, net als wij, zuurstof nodig. En nu de bron van veel ellende, de gasfles. Het hoeft echter niet onveilig te zijn als we maar een aantal dingen goed in de gaten houden: - Zet de gasfles nooit in de caravan (tent). - Laat Uw gasfles alleen vullen bij een erkend vulstation. - Gebruik altijd een drukregelaar en goedgekeurde slang. - Geen noodverband, maar altijd deugdelijke slangklemmen. - Kontroleer altijd met een zeepoplos sing. - Zorg voor goede ventilatie bij de gasfles. - Gasflessen nooit ingraven (gas is zwaarder dan lucht). - Tijdens het aansluiten nooit roken of open vuur. Gasflessen houden in tegenstelling tot mensen niet van de zon. Indien U een gaslucht ruikt, niet roken, geen scha kelaars bedienen en waakvlammen doven. Als we deze regels in acht nemen zal onze gasfles zeker geen gevaarlijk heerschap worden. Nog een paar tips tot besluit: Gebruik in Uw caravan een metalen af valemmer met deksel en als U een blusapparaat voor Uw caravan aan wilt schaffen neem er dan een met een in houd van tenminste 2 kg poeder of 1,5 kg Halon voorzien van een drukmeter. De brandweer wenst U een prettige en onbezorgde tijd toe op de camping L.T Steenpoorte, brandweercommandant Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door de heer J. Hommel, Veerstraat 36 te Oud-Vossemeer voor het bou wen van een tuinkasje op het perceel, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sektie H, nummer 392, plaatselijk ge merkt Veerstraat. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaat se geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethou ders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gedeputeerde Staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 18 juli tot en met 31 juli 1986 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders te Thoien. De bouwtekeningen liggen geduren de deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint- Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 1 7 juli 1986 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Thoien maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 18 juli 1986 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Thoien van 7 juli 1986, waar bij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voor bereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan het Molenpad 4 te Stavenisse; b. een gebied aan de Langeweg 64 te Scherpenisse; c. een gebied aan de Noordpoort te Sint-Maartensdijk. De begrenzing van de genoemde staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaar merkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 17 juli 1986 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. overdenking Psalm 28:7a Psalm 28 is een Psalm van David. Hij is de man naar Gods hart. Maar ook David was een mens van gelijke beweging als u en ik. Hij heeft deze psalm gedicht, toen hij in grote nood verkeerde, hij moest vluchten voor zijn zoon Absalom. Deze zoon wilde ko ning worden in zijns vaders plaats, en stond hem naar het le ven. Dat moet wat geweest zijn voor koning David. Dat zijn eigen zoon hem naar het leven stond. Zijn kind, dat hij opgevoed had, althans getracht in de vreze des Heeren, die hij voortdurend de Weg des levens gewezen had, zijn zoon, die hem, zijn vader zo be handelde. Wat een verdriet en zorgen. Maar wat doet de dich ter? Hij mag door genade weten, waar hij met zijn zorgen en moei ten heen kan. Wat hij is door het werk van de Heilige Geest een man des gebeds. Bent u dat ook? Voor Gods volk is het zo grote troost, dat ze mogen weten, waar ze met hun noden heen kunnen. Maar als we dat niet weten, wat zijn we dan toch ontzettend arm. Dan hebben we nergens enige toe vlucht. Zoekt dan ook de Heere, terwijl Hij te vinden is. De dichter bad, of de Heere hem niet wilde afbreken, zoals de goddelozen af gebroken worden. Want de mens is als een prachtig huis door God in den beginne gebouwd. Toen wilde de Drieënige God in het hart van de mens wonen. Maar we hebben moedwillig God buiten de deur van ons levenshuis gezet. Sinds dat wij God buiten ons hart geworpen hebben, zijn we door de zonden een onbewoonbare wo ning geworden. Maar weet u dat nu al zielsbevindelijk? Wanneer de Geest Gods ons daar aan ont dekt, dan zien we, hoe vervallen onze levenswoning is, en.dat God daar niet wil en kan wonen. O, dan proberen we ons door de Wet Gods na te gaan leven onze onbe woonbare woning op te knappen. Doch dat zal niet gaan. Wat moet er met zo'n woning gebeuren? Wel, maar één ding, die moet ge heel afgebroken worden. Zo heeft de Geest Gods ons tot op de bo dem van ons bestaan af te breken, zodat er in ons en van ons geheel niets meer overblijft. Er moet een ander Fundament gelegd worden, n.l. Jezus Christus en Dien ge kruisigd. Hebt u dat Fundament al? Door het werk van de Zalig maker en de Heilige Geest wordt er een nieuwe levenswoning ge schapen, dan wordt Gods volk een nieuw schepsel. En dan mag die arme David, die niets heeft, die als een vluchteling alleen de 'klederen aan zijn lichaam heeft, getuigen dat de Heere zijn Sterkte is. David valt hier niet terug op de beloofde genade, niet op de ont vangen genade, maar op de Bron der genade. Bent u daar al op te ruggevallen? Door de werking des Geestes mag hij de Heere aangrij pen. Maar is de sterkte des Hee ren niet tegen hem? Moet de Hee re hem niet in de holligheid van Zijn hand nemen, om hem voor voor eeuwig weg te slingeren? Neen, want de sterkte Gods is niet tegen degenen, die in Christus zijn. Hoewel David zwak is, is hij sterk in de Heere. En mijn Schild. Een schild is een verdedigingswa pen. Zo is de Heere hem een Schild, Dat hem van alle zijden bedekt en beschermd. Wij hebben zo onze schildjes van eigengerech tigheid, van vroomheid, van godsdienst, van ongeloof, maar hebt u al dit Schild? Want ner gens anders bent u veilig dan on der en achter dit Schild. Zolang wij nog onze eigen schildjes heb ben is dat een ontkenning en mis kenning van het ene Schild door God gegeven. Dit schildjes van ons moeten uit handen geslagen worden, voordat we het overge ven. Vraag toch of de Heere dit doen wil, opdat Hij aan Zijn eer komt en het moge zijn tot zalig heid uwer zielen. P. van Bergen Bravenboer Scherpenisse -J» Naar aanleiding van het bericht onder het plaatselijk nieuws van Oud-Vossemeer in de E.B. van 10 juli met betrekking tot de vernieu wing van de vloer en de verbete ring van de geluidsinstallatie in de Vossenkuil wil ik opmerken, dat dezelfde Vossenkuil op de lijst staat voor aanpassingen ten be hoeve van gehandicapten. Als er dan voortijdig voorzienin gen moeten worden getroffen, dan heeft dhr. Van Beek in de raads vergadering van 7 juli terecht ge pleit om te bezien, of er tegelijk een ringleiding aangelegd kan worden. Dat is kostenbesparend, want als er later in de nieuwe vloer gekapt moet worden en de geluidsinstallatie niet goed is, dan ben je duurder uit. Als met een ringleiding doven en slechthoren den uit hun isolement gehaald kunnen worden, zodat zij weer kunnen deelnemen aan de evene menten in de Vossenkuil, is 4 a 5000 gulden terecht besteed. R.J. Damen Molenvlietsestraat 38 Thoien Met verbazing heb ik het ingezon den stuk van de heer J.C. van de Putten in de Eendrachtbode gele zen. Als medewerker van het Sloth-Accent programma wil ik daarop toch even reageren. Momenteel bestaat het team van medewerkers slechts uit 4 perso nen. Dat is met name in de vakan- tietijd veel te weinig, daar gemid deld in deze periode tot 1 septem ber maar één man beschikbaar is om het programma in elkaar te zetten. Sloth-Accent is dan ook van me ning, dat het op deze manier niet verantwoord is om een goed pro gramma te presenteren en heeft in overleg met de programmaleider, besloten om het aktualiteiten pro gramma tot september stil te leggen. Dat wil niet zeggen, dat er in die tussentijd geen aktueel nieuws meer voor de lokale radio komt. Op woensdag is er nog het Sloth- journaal. De zaterdag gaat opge vuld worden met een aparte zo- mereditie. Dit is onlangs besloten op de medewerkersvergadering van 7 juli. Van deze kant maak ik tevens ge bruik van de mogelijkheid om medewekers op te roepen, die daadwerkelijk mee willen werken aan het aktuele programma van de lokale radio omroep. Wel moet hierbij als voorwaarde gesteld worden, dat zij capabel moeten zijn en dat er eerst een proefperiode is van 3 maanden. A. Vriesma, Schoolstraat II, Oud-Vossemeer Aangaande de brief van de heer van Putten vorige week in deze rubriek het volgende com mentaar: Waarom geen reportage van de installatie van de nieuwe burge meester? Hoe jammer we het ook vinden, we hadden niet de mensen beschikbaar die over voldoende journalistieke vaardigheden be schikken. Dat dit een vereiste is, heeft het verleden ons geleerd. In de eerste Sloth-accent, na het be kend worden van zijn benoeming hebben we de nieuwe burge meester voor de micrifoon ge haaid en zich voor laten stellen aan de bevolking. Waarschijnlijk hebt u dit gemist. Ten tweede, het niet doorgaan van het Sloth-accent programma heeft dezelfde oorzaak. Te weinig mensen met een journalistieke achtergrond. Aangezien we een vrijwilligersproject zijn, lijkt het me niet gewenst de medewerkers te gaan verplichten aan vakan tiespreiding te doen. Dat wij dit evenals u betreuren, behoeft geen betoog. Dat we de luisteraars at tent maken op de streekpers is m.i. prima. Dat deze vakantie problemen te voorzien waren, ben ik niet met van P eens. In de laat ste maand voor de vakantie verlo ren Wij door medische én per soonlijke redenen twee accent medewerkers. Wat mij het meeste trof in de bij drage van dhr. v. Putten (en mij niet alleen) was dat hij stelde, dat de Sloth slechte programma's maakt en dat ze ook nog slecht beluisterd worden. Wanneer u het aantal telefoontjes of verzoekjes maatgevend vindt voor de luister dichtheid, dan raad ik u aan eens op de zondagmorgen te luisteren naar de Zevensprong. Misschien herziet u dan uw mening. Wat de kwaliteit betreft kan ik u meede len, dat de Sloth maandag een programma heeft geleverd voor een landelijke oproep, en dat dit (omdat het goed was) onverkort is uitgezonden. Dat het allemaal be ter kan, dat ben ik met u eens, maar gezien het feit dat we met niet-opgeleide medewerkers draaien, ben ik redelijk tevreden. In de nieuwe begroting is hier een ruime post voor u begroot. Daar om vind ik het van weinig stijl ge tuigen, dat u nu in deze leerfase uw ex-collega's onder vuur neemt. U spreekt van een bodemloze fi nanciële put. Ik kan u mededelen dat de bodem exact is aangegeven in de begroting van de Sloth. Om de schijn tegen te spreken dat de Sloth een allesverslindende geld- vreter is, het volgende. Tot nu toe hebben de medewerkers een gro ter bedrag bijeen gebracht door acties etc. dan er door de gemeen te beschikbaar is gesteld. Ik denk dat niet veel verenigingen die in het algemeen belang bezig zijn, dit kunnen zeggen. Daarbij eige nen diegenen die over de subsidie van de Sloth beslissen zich geen enkel recht toe (dit in tegenstel ling tot uw visie) maar werken binnen een strak kader, dat door de gemeenschap is opgesteld. U stelt ook, dat wij niet weten waar we mee bezig zijn. Het ant woord hierop is, wij proberen de lokale omroep binnen Thoien zijn plaats te laten bepalen. Wij hopen dat er een plaatsje voor is. Ook hangt het geheel niet als los zand aan elkaar, we worden langza merhand één grote omroepgroep. Jammer dat u er geen deel meer van uitmaakt. De capaciteiten waarover u op omroepgebied be schikt, ktlhheri m.i, beter op een andere manier gebruikt wordetl dan in de vorm van geschreven niet-objectieve kritiek. Namens de Vrienden v.d. Sloth: L. Ottevanger, Hoogstraat, Thoien. VERVOLG VAN PAG. 1 kreeg bij opening van de gemo derniseerde Rabobank. Voorts was er nog een bedrag aan geld meegenomen. Ook als men hier omtrent alsnog de politie over het een of ander zou kunnen informe ren, is dat welkom. Die nacht is er voorts een poging gedaan om in het Groene Kruisgebouw aan de Margrietstraat in te breken. Er werd een deur geforceerd, maar daar werd verder niets vermist. J.F.J.B. uit Stavenisse deed aan gifte van diefstal van 4 fuiken, wat hem 1200,schade ople vert, afgezien van de vis die er mogelijk inzat. De fuiken waren in de buurt van camping Stavenis se aan de zeekant uitgezet. Zowel de politie te land als te water zijn met het onderzoek bezig. Op 3 juli werd opnieuw in de openbare basisschool de Rieburch te St. Maartensdijk een diefstal ontdekt. Braaksporen waren er niet, maar 30 tennisrackets, 50 tennisballen en 20 andere ballen die op 25 juni voor het laatst ge zien waren, bleken verdwenen te zijn. De politie concludeert, dat er een tweede groep moet zijn die de scholen onveilig maakt. Eerder waren namelijk twee vijftienjari ge jongens en één veertienjarige aangehouden: F.P., F.E. en G.A.C., alle drie uit St. Maar tensdijk. Zij hadden in de Rie burch stickers, pennen, een cas setteband en een microfoon gestolen. Het laatste voorwerp werd in een sloot teruggevonden. De politie kwam de drie op het spoor na een diefstal van een por temonnee van een mede-scholier met 100 gulden in de l.t.s. te St. Maartensdijk, wat door Van D. uit Thoien zou zijn gebeurd. Die verklaarde door de drie te zijn ge chanteerd omdat ze geld voor een bromfiets wilden hebben, maar de politie heeft daarover geen dui delijkheid kunnen krijgen. Scherpenisse: dinsdag v.m. Hoge Markt Poortvliet: dinsdag n.m. M^rkt-Smidsstraat Stavenisse: woensdag v.m. v.d. Lek de Clercqplein Oud Vossemeer: donderdag v.m. bij het kruisgebouw St. Philipsland: vrijdag v.m. Voorstraat St. Maartensdijk: vrijdag n.m. Haven Advertentie I.M. Een inbraak in de nacht van zon dag op maandag omstreeks twaalf uur bij Albert Heijn aan de Kot- terstraat in Thoien is snel opge lost. Dankzij de oplettendheid van omwonenden werden een uur later U.B.(18) en R.B.(15) door de politie van hun bed gelicht. Ze waren het opslagterrein van de su permarkt binnengedrongen door één van de hekken los te maken, wdarna zes lege en één vol krat frisdrank werd gestolen. Op camping de Muye te St. Maar tensdijk werd ingebroken in de ge-' parkeerde auto van A.U. uit Rot terdam. Er waren vernielingen ge pleegd, maar daarnaast werden een radio-cassetterecorder, een luidspreker en twee boxen meege nomen. De schade bedraagt zo'n 1000 gulden. I.K. uit Duitsland, bewoonster van camping de Pluimpot, miste aan de zeedijk bij Scherpenisse haar wandelwagen, nadat ze met haar jongste een eindje op pad was gegaan. Want ze hebben een enorm assortiment. En bij Van der Ham weet ik zeker dat ik vakkundig advies krijg en uitstekende service. Trouwens, met Van der Ham's voor deelpas kreeg ik korting op m'n zonnebril met glazen op mijn

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 5