Volgende week Bourgondische Krabbenfoor PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS DEURLOO EN ZOON mMJ 2 DE EENDRACHTBODE Donderdag 17 juli 1986 THOLEN Mossel- en Zeevishandel 0UD- V0SSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE /▼mi SINT MAARTENSDIJK ADRIC. BROEKHUIS EN ZN Een begrip voor kwaliteit en service! SCHERPENISSE POORTVLIET dUURTEPinG SINT- PHILIPSLAND Viering soberder dan voorgaande keren Op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 juli zal voor de tweeëntwintigste keer in Bergen op Zoom de Bourgondische Krabbenfoor georganiseerd worden. De viering zal iets soberder zijn dan in het verleden, want men is al aan het sparen voor de grootste viering 700 jaar stad, volgend jaar augustus. Dit jaar worden er zo'n 250.000 mensen in de Markiezenstad verwacht. Wagenspelen 350 deelnemers Dansende beren I 'HOlfN. STAvENiSSE SCHERPFNISSE SINT PHliiPSl AND OUOVOSSfWfER POORTVLIET SlNT-ANNAlAND SINT MAARTFNSDlJK ANNA jACOBAPOlOER jACOBAPÖlDf R NIEUW VOSSFMF FR thOLEN STAVENISSE SCHfRPENlSSE STAVENiSSF SCHERPFNiSSE S"NT PHil iPSl AND OUO VOSSEMFER P')ORTv,iE' pi A ATCC| 11/ IJ I F I IIA/Q NA JACOBAPOlOER :eOw voSSEv m I w wm LIU l\ Iw I Eb w ii sint phhipsiand ,OUO VOSSFME ER POORTVLIET S'NT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA ACCRA POLDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHFRPENiSSF Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799-2550-2504-3257 Vanaf vrijdag a.s. weer iedere dag VERSE ZEEUWSE MOSSELEN Diverse aanbiedingen in de winkel. Advertentie I.M. Gemeente helpt volkstuinders Op vragen van dhr. P.C. Geuze in de commissie sociaal-cultureel werk heeft wethouder J. Versluijs meegedeeld, dat de gemeente hand- en spandiensten verricht voor de volkstuindersvereniging in oprichting. "We nemen niet zelf het initiatief en de gemeente is ook niet specifiek bezig met de aankoop van grond en de verhuur van tuintjes, maar we bemiddelen wel", zei wethouder Versluijs. Afscheidsavond C.N.S. de Regenboog De jongens en meisjes die de C.N.S. de Regenboog verlieten, mochten zelfs drie keer een uit voering van een musical op de planken brengen. Woensdagmid dag 9 juli eerst voor de oud leerlingen, van wie er zo'n 25 wa ren opgekomen die hartelijk wer den verwelkomd door directeur Fondse, vrijdags voor alle andere leerlingen van de basisschool en donderdagavond was het de "grote avond". Toen zat de ge meenschapsruimte vol met ouders, bestuur, personeel, O.R.- leden, M.R.-leden en andere be langstellenden. De 29 schoolver laters werden officieel toegespro ken door de voorzitter dhr. P. van Belzen. Hij had na gebed en schriftlezing uit Johannes 15 ook de avond geopend. Er werd een speciaal welkomstwoord gericht tot dhr. A. van der Stoel, nu woonachtig in Canada, maar tot voor enkele jaren onderwijzer aan "de Regenboog". Ps. 150 werd gezongen, op orgel begeleid door dhr. C. van Dis. Het welkomstwoord van de voor zitter had als thema "Het werkt niet" en hij vroeg de kinderen in hun latere leven toch vooral de geleerde wijsheid in praktijk te brengen. Met name de kennis die verzameld is omtrent de Bijbel, zodat men niet alleen heeft aange hoord wat God wil, maar vooral ook dat men zijn wil zal dóen. Na deze woorden was de beurt aan de kinderen van groep 8 die onder leiding van mevr. B. Fondse een aantal leuke liederen zongen. Er was ondermeer een canon, waar bij ook de aanwezigen betrokken werden. Na de liederen uit het Liedboek volgde een aantal meer lichtvoetige liedjes. Het jiddische "Oen as der rebbe waint" sloeg goed aan, evenals de whisky koe en het ondertussen al traditionele, maar altijd weer vlotte "Oh Beet hoven". Toen volgde de "laatste les" door dhr. Fondse. Aan de overhandi ging van het getuigschrift en de prachtige Bijbel wordt met recht een officieel tintje gegeven. Het is immers een hele stap wanneer men van de basisschool het voort gezet onderwijs binnenstapt. De kinderen hadden een verras sing. Met een toepasselijk ge dichtje voor alle mensen die bij de school betrokken zijn, dus van schoolschoonhoudster tot en met de juffen van de groepen 1 en 2, was er een bloemetje. Met een ex tra bos voor mevr. Fondse die zich weer bijzonder had ingezet om de kinderen de musical aan te leren. De leerlingen sloten dit programma-onderdeel af met een speciaal lied: "Tot ziens oude school" "Paniek in de luie lift" was de titel van de musical. Gloednieuw en dat was ook wel te merken aan bepaalde teksten in liedjes, want wie had er enkele ja ren geleden van "electric boogie" gehoord. De musical was bijzon der leuk. Het was een aaneen schakeling van vrolijke teksten, veel complicaties en vlotte liedjes waarbij zelfs het Engels, Frans en Duits niet geschuwd werd. Paniek ontstaat er wanneer in ho tel "de luie lift" de hotel- inspectrice verwacht wordt. Har ry Horeca's hotel heeft maar 1 ster en stel je voor dat die wordt afgenomen. De kinderen met hun vriendjes verzinnen er iets op, het keukenpersoneel doet volop zijn best en ondertussen repareren 2 liftmonteurs de altijd defecte lift. Er komt zelfs een sjeik Arie Saha- ri aan te pas en moeilijk wordt het pas als er nog meer van die bui tenlandse mannen opduiken. Aan het einde blijkt, dat een hoteldief de persoon is waar omheen al die verwikkelingen spelen. Hij wordt gepakt en gelukkig komt daar door het hotel (dat beter in de schulden dan in de verf zit) niet in moeilijkheden. Een musical die de komende jaren met recht zeker weer op de agenda van diverse scholen zal staan. De avond was gezellig, de kinderen waren blij dat deze uitvoering er op zat, want al moest men dan nog voor de andere schooljeugd optreden voor de afscheidsavond (de be langrijkste avond) was men toch wel nerveus. De vakantie was wel verdiend. Familiedag T.V. Eegedima De activiteitencommissie van ten nisvereniging Eegedima organi seerde zondag voor het eerst een familiedag. Er kon ingeschreven worden door vader met dochter óf zoon -combinatie, moeder met dezelfde combinatie en uiteraard waren ook opa's/oma's met kleindochter en/of zoon welkom. De wedstrijden duurden van 1^.00 tot 17.00 uur. Ondanks het feit, dat de vakanties al begonnen waren, schreven in totaal toch 12 combinaties in. De meeste games werden gespeeld door Boudewijn Zuurdeeg met zijn vader. Patrick Teunisse werd met zijn vader 2e en op de 3e plaats eindigde het koppel Patrick en Frans de Wit. Het werd een bijzonder gezellige middag, waarbij zelfs de minio- ren aan hun trekken kwamen. Hun ouders stonden immers aan de andere kant van het net om de eerste aarzelende passen op weg naar Wimbledon te begeleiden! De organisatie was zelfs zo tevre den dat men er over denkt om dit evenement aan het einde van het seizoen nog eens te herhalen, zo dat ook degenen die nu met va kantie waren een kans krijgen. 64 Zwemdiploma's in de Spetter Voor een groot aantal scholieren begon de vakantie goed met hun A. of hun B-zwemdiploma. Woensdagochtend moesten daar voor eerst proeven van bekwaam heid worden afgelegd. 30 A- kandidaten en 34 B-kandidaten gingen onder het toeziend oog van de beoordelingscommissie te water in zwembad de Spetter en na de verplichte oefeningen, zoals gekleed zwemmen, watertrappen, schoolslag, rugslag e.d., kon dhr. Jansen iedereen "geslaagd" noe men. Hij liet enkele kinderen zelfs nog even "show"-zwemmen om dat ze het zo goed konden, terwijl enkele andere kandidaten even een herhalingsoefening moesten doen. Maar toen werden ze alle maal gefeliciteerd door de be langstellende ouders en familiele den langs de kant van het bad. Internationaal zwembrevet Een aantal scholieren van De Burcht, de christelijke school voor voortgezet speciaal onder wijs, zwommen woensdag voor hun internationaal S.T.A. brevet. Badmeester J. Jansen, die be voegd is tot beoordeling van de prestaties voor dit brevet (dat in dividueel invulbaar is), zag hoe Corné Hage en Ton Groos de 400 m. goed aflegden, terwijl Corné en Ton tevens voor het overle- vingszwemmen slaagden. Ook Connie van Zetten slaagde hier voor. Het kadetzwemmen werd afgelegd door André de Moed, Diana Fens en Johnny van Splun- ter. Groepsleerkracht Annie Dek ker deed mee aan het afstand- zwemmen en overlevingszwem- men, ook zij slaagde. De jongens en meisjes werden in de zwem kunst onderwezen door Carla van Unnik, Gillis Geschiere en Annie Dekker. In september is de vol gende groep aan de beurt voor het S.T.A. brevet. Kabouterfeest de Fabeltuin De peuters van de Fabeltuin slo ten het seizoen af met een groots kabouterfeest. De peuterspeelzaal was omgetoverd tot een groot bos met paddestoelenhuisjes en bo men. Er werd op chips en krente- bollen getracteerd, spelletjes gespeeld en liedjes gezongen. Alle jongens en meisjes die met hun capes, mutsen en baarden er als echte kabouters uitzagen, hadden het prima naar hun zin. Voor een tiental kinderen betekende dit feest het einde van hun "peuter- tijd". Zij gaan op 25 augustus naar de basisschool. Programma Kindervakantieweek De stichting Jeugd- en Jongeren werk heeft het programma voor de kindervakantiespelweek inge vuld. Er zullen 5 ochtenden zijn van 9.30 uur tot 12.00 uur. Maandagochtend 18 augustus: knutselochtend van 10.00 uur-12.00 uur, de kinderen kun nen dan timmeren, plakken, ver ven, tekenen, kleien, etc. etc. Dinsdagochtend 19 augustus: fil mochtend 10.00 uur-12.00 uur, 2 films van Walt Disney. Woensdagochtend 20 augustus: speurtocht van 9.30 uur-12.00 uur, zowel voor de kleintjes als de groten aantrekkelijk. Donderdagochtend 21 augustus: poppentheater Robhetty 9.30 uur-12.00 uur. Vrijdagochtend 22 augustus: Volksspelenkermis 9.30-12.00 uur allerlei spelletjes, er zijn prijsjes Ie verdienen. De activiteiten vinden plaats in of vanuit Meulvliet. Alle kinderen van de basisschool leeftijd (4 t/m 12 jaar) zijn welkom. Er worden nog ouders, familieleden, kennis sen of zomaar gewoon enthousi aste mensen opgeroepen om mee te helpen. Graag zo spoedig mo gelijk opgeven bij: tel. 3560, 3092 of 4019. Bromfietser geschept Autobestuurder W.A. kon op de Ten Ankerweg de plotseling uit de Simon Lindhoutstraat komende bromfietser J.P. niet meer ontwij ken, toen die geen voorrang gaf. P. werd geschept en moest met een gekneusde linkervoet naar zieken huis Lievensberg in Bergen op Zoom worden overgebracht. Daarnaast was er ook materiële schade. Record rommelmarkt De jaarlijkse rommelmarkt heeft het recordbedrag van 5.740, opgebracht, wat na aftrek van de kosten is bestemd voor de restau ratie van de Nederlands Hervorm de kerk. De stand voor de zending bracht bovendien nog eens 1241,op. Het was al vroeg druk op het gazon om de kerk, zodat het aanvangstijdstip van 10 uur noodgedwongen wat werd vervroegd. Rinus Govers eerste Judovereniging O.V.J.V. heeft za terdag 5 juli in het sportcentrum van de University of Essex in Col chester meegedaan aan het grote internationale judo-tournooi Greatbrittain - Holland. Rinus Govers behaalde in de Dan grade tot 78 kilo een eerste plaats en Marcha boekte in de kyu grade tot 55 kilo een uitstekende derde positie. Opgevoerde brommer De nog maar 14 jarige C.J.W. reed nogal hard voor een bromfietser en gaf bovendien op 3 juli om 21.45 uur geen voorrang aan A.P. de J. die richting de Anna van Bourgondiëstraat koerste. De aan rijding leverde niet alleen materië le schade op, maar ook schaaf wonden aan handen, benen en ge zicht. De bromfietser E.W. werd op 13 juli aangehouden omdat hij zon der valhelm reed en zaterdag reed E.M. met dezelfde brommer, die eigendom is van R.H., maar nu door de politie voor technisch on derzoek uit de roulatie werd genomen. In de Bram Groenewegeweg kreeg S. een mini-procesverbaal toen hij daar 's morgens om 8 uur zonder helm op zijn bromfiets reed. Huwelijks- en jubileumkaarten, geboortekaartjes en voor al uw verenigings- en zakendrukwerk kunt u nog steeds terecht bij Boek- en kantoorboekhandel Heijboer, Ring 66, St. Annaland, telefoon 2375. Bekijk onze monsterboeken eens. Advertentie I.M. Moerland maakt Annewas bouwrijp Aannemingsbedrijf J. Moerland B.V. uit Sint Maartensdijk gaat voor 20.950,riolerings-, grond- en bestratingswerkzaam heden uitvoeren om de Annewas bouwrijp te maken. 'De Casembroot' naar veiling De schoolverlaters van De Casem- brootschool bezochten woensdag de veiling aan de Langeweg. De heer J. Vroegop verzorgde een rondleiding met deskundige toe lichting, waarna het veilen van de aardappelen werd bekeken. Ver volgens mochten de leerlingen on der het toeziend oog van directeur D. Hage zelf met de klok en de knoppen aan het werk, waaraan veel plezier beleefd werd. Met een versnapering toog men school- waarts. Donderdag was er een afscheidsa vond voor de schoolverlaters. Om half zeven begon het fritesfestijn en daarna kwamen ook de ouders naar school voor de rapportenuit reiking. Dit werd voorafgegaan door enkele play-back nummers. Iedere leerling kreeg als aanden ken een ingelijste klassefoto en een getuigschrift. Onder het genot van een kopje koffie bekeken de aanwezigen daarna de dia's van het schoolkamp in Bosschen- hoofd en de Kerstmaaltijd. Van de schoolverlaters gaan er 6 naar de Rijksscholengemeenschap, 2 naar het Roncalli, 7 naar de Thoolse scholengemeenschap en 1 naar het i.h.n.o. Vrijdag was de laatste schooldag voor de overige groepen. De groe pen 1 en 2 aten pannekoeken en deden spelletjes. De groepen 3 t/m 7 bekeken enkele films, 's Middags was de rapportenuitrei king en met een zakje chips gin gen de leerlingen al vroeg naar huis. Aan het eind van deze cursus wenste het schoolteam alle leerlin gen en hun ouders een prettige va kantie toe. Doorgereden Op 30 juni was er omstreeks half negen een beschadiging van een in de Poststraat geparkeerde auto van S.J.S. uit Sint Maartensdijk. Een onbekend voertuig reed in de richting van de Smalstad, maar schaafde daar de geparkeerde auto. Het kenteken werd geno teerd, zodat het vervolg de dader wel wat zal opleveren. Twee jongens op een bromfiets bleken het rijwiel van het zoontje van H.S. te hebben beschadigd. Ze waren afkomstig van camping Stavenisse en de schade werd ge regeld. P. reed met zijn personenwagen door de woonkern, zonder voor rang te verlenen en kreeg daar voor een politie-notitie. Vervol gens bleek ook, dat de auto tech nische mankementen vertoonde en uit het verkeer genomen moest worden. Op 8 juli was er een aanrijding in de Graaf van Loonstraat. Me vrouw M.M.H. verleende geen voorrang aan C.W. de V. uit Tho len. Beide auto's liepen schade op. BETAALBARE HAARMODE ITAPSAiLDN Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Pannekoeken op 'De Schalm' Als afsluiting van het project 'su permarkt' bezochten de 31 kleu ters van de groepen 1 en 2 van 'De Schalm' de 4/6 supermarkt van de familie Priem. Verdeeld in klei ne groepen kregen de kleuters een boodschappenlijstje en een porte monnee mee om alles te kopen wat nodig was voor de pannekoe- kenmaaltijd op de laatste school dag. Tot slot kregen de kinderen een glaasje limonade, een sinaas appel en een jojo. Er mocht ook nog even in de koelcel worden gekeken. Vrijdag was de laatste schooldag. Er werden groepjes van 4 of 5 kin deren gevormd, waarin leerlingen uit verschillende klassen bij elkaar zaten. Deze deden vervolgens ge zelschapsspelletjes, die van huis waren meegebracht en in de loka len stonden opgesteld. Er werd steeds gewisseld, 's Middags wer den in de gemeenschapsruimte de pannekoeken verorberd, die door 17 moeders waren gebakken. Na deze lekkernij werd afscheid ge nomen van de 12 leerlingen van groep 8. Zij kregen een getuig schrift en een pen met inscriptie 'De Schalm'. De vertrekkende leerlingen zongen een door hen zelf gemaakt afscheidslied. Daar mee was het schooljaar ten einde en gingen de kinderen tot 25 augustus naar huis. Bi Hoofdwond Bij een aanrijding tussen twee auto's op de splitsing Tweede Dijk/Provincialeweg raakte C.I.S. uit Poortvliet aan het hoofd ge wond. Hij verleende geen voor rang aan H.C.M.D.F. uit Halste ren. Beide auto's werden vernield. De gewonde kon na doktersbe handeling naar huis. Op de Westvest werd een inwoner op het trottoir aangetroffen. Hij kreeg een bekeuring voor openba re dronkenschap. De Rieburch bij Rabobank De groepen 7 en 8 van o.l.s De Rieburch hebben een bezoek ge bracht aan de plaatselijke Rabo bank. De leerlingen werden ont vangen door dhr. Polderman, die het videoprogramma 'De bank rond' (met ondermeer Wieteke van Dort) vertoonde. Daarna ver zorgden Diana Kaashoek en Cori- ne Oudesluys een rondleiding door de afdelingen particulieren, bedrijven, beheerstechnische za ken, verzekeringen, reizen en be leggingen. Diverse medewerkers gaven uitleg van hun werkzaam heden en toonden de nieuwste snufjes op jet gebied van automa tisering. De grootste attractie was ongetwijfeld het openen van het safe-loket, waarin een versnape ring was opgeborgen. Ook werd gretig gebruik gemaakt van het maken van een fotokopie van hoofd of hand. De leerlingen had den ook grote bewondering voor de bankbiljettenteller. Juwelier-horlóger-opticien GROTE KERKSTRAAT 5-7 STEENBERGEN TEL. (01670)6 33 85. Advertentie I.M. Na de rondleiding werd iedereen voorzien van limonade en was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Uit het dankwoord van de heren Brevet en Arends bleek, dat zowel de onderwijzers als de leer lingen en de rondleiding zeer op prijs stelden. Vierdaagse met 220 zwemmers De badmeesters, Bocxe, Kuzee, Stoutjesdijk en Hengstmengel, hadden niet te klagen over de deelname van de 12e zwemvier- daagse. Van maandag 7 juli tot en met vrijdag 11 juli zwommen 220 deelnemers de afstanden van 500 en 1000 meter. Vele deelnemers zwommen de 100 meter (40 banen) en de meesten behaalden de limiet van 500 me ter. Er waren twee deelnemers die voor de 10e keer meededen. Mevr. Wolse was met 77 jaar, de oudste deelnemer. Door de grote toeloop op maan dag was het bad erg vol. De orga nisatie adviseert dan ook volgend jaar vroeger in te schrijven, zodat een betere verdeling mogelijk is. Woensdag legden vele kinderen het examen voor het zwemdiplo ma A of B af. Alle kandidaten slaagden, te weten:Diploma A: Jacobina Quist, Jeroen van He- mert, Nienke Muurling, Miranda Leemreijze, Claske van Loon, Heidi den Engelsman, Rianne Bruynzeel, Elma Goedegebuure, Kees Poot, Johnny den Engels man, Arjan Mosselman, Jan Bur gers en Léander Brinkman. Diploma B: Margje van der Werf, Monique Soomers, Kees Uil, Nienke de Jong, Anco van 't Hof, Juliëtte Stoutjesdijk, Jan-Pieter van Zijst, Erik van Zijst, Haico te Kulve, Eline Quaak, Elvira Bijl, Arina Uil, Coby de Rijke, Ivo Kloet, Rianne van Houdt, Joselin van Houdt, Petra Moerland, Bou dewijn Nieuwenhuize en Marco Giljam. Communicatie-eindfeest op de Rieburch De kleuters van de openbare ba sisschool de Rieburch hebben on langs hun jaarlijks eindfeest ge vierd. Het feest stond in het teken van "communicatie", omdat er in de klas enkele weken aan dit the ma gewerkt was. De festiviteiten begonnen om half negen en duurden tot half twee. Er spelletjes gespeeld zoals: vissen vangen, postpakkettenrace, brie ven posten in de brievenbus en postbode-estafette. Verder werden er diverse tekenfilmpjes vertoond en werd er op school gezamelijk frites met appelmoes en ijs gegeten. Mede dankzij de hulp van de ouders, ouder- en de medezeggen schapsraad kon men terug kijken op een geslaagd feest. Oosterscheldeschool houdt fancy-fair O.l.s. De Oosterscheldeschool en kléuterschool De Blokkendoos hebben woensdag het schooljaar afgesloten met een gezellige fancy-fair/rommelmarkt. Er wer den veel pannekoeken en limona des verkocht. De organisatie had spelletjes voor zowel klein als groot in elkaar gezet. Men reed met een grote huifkar door het dorp, om de mensen op te halen. Het weer was prima, zodat feest langer doorging, dan was gepland. hairstyling shop ^yXleen rijstenbil molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01667 2563 Advertentie I.M Van de dijk Automobilist H.K.(23) raakte za terdag op de Oudelandsedijk in de omgeving van het bungalowpark met zijn rechter achterwielen in de berm. Hij slipte en kon de wagen niet meer houden. Met mede- inzittende A.F., eveneens uit St. Annaland, kwam het voertuig en kele meters lager in de sloot te recht. De bestuurder liep een lich te hersenschudding en gekneusde ribben op. De passagier had een snijwond. De auto was vrijwel on herstelbaar beschadigd. Zeelands Welvaren rijdt Mergel-landroute Tourclub Zeelands Welvaren heeft 6 juli in Limburg de Mergelland route gereden. Dit jaar was het de zevende keer dat deze mooie, maar zware fietsroute (147 kilo- 'meter) werd gehouden. Om 10.00 uur stapten 7 leden van Zeelands Welvaren en een gastrenner op de fiets. De gastrenner ruilde na 25 kilometer de fiets in voor de vol gauto. De rit werd voortgezet met 7 renners en na de eerste stop (op 70 kilometer), begon pas het echte klimwerk. Het was toen nog heer lijk fietsweer; en beetje wind en niet al te warm. Wel werd het zo nu en dan bewolkt en de regen kon niet uitblijven. Na zo'n 100 kilometer te hebben afgelegd, ging men de benen goed voelen en men kreeg veel last van de harde regenbuien. Iedereen bereikte de finish. De klus was geklaard, met een gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur. De Thoolse club had slechts twee keer te kam pen met bandenpech. Na de ver kwikkende douche stond er een prima maaltijd te wachten in een hotel. Na het eten vertrok men richting Zeeland, maar door autor pech en oponthoud ging de teru greis niet zo snel, als men had ver wacht. Ondanks alles was het een zeer geslaagde dag. Tegen lantaarn M.L.Q. reed in de nacht van zater dag op zondag omstreeks half één met zijn auto achteruit tegen een lantaarnpaal. De poKtie lichtte de PZEM in over de vernieling. A.P. wilde maandag met zijn trac tor vanaf de Spuidamstraat/Pro- vincialeweg oversteken, waarbij hij geen voorrang gaf aan de van rechts komende autobestuurder R.H.R. uit Tholen, die bovendien op een voorrangsweg reed. Er was materiële schade. De auto van D. kwam in de Lan geweg na een slip in de sloot te recht en werd de andere dag weg gesleept. Toneeluitvoering De Eevliet Ouders van de leerlingen van de o.l.s De Eevliet hebben ter gele genheid van het eind van het schooljaar het toneelstuk Poerle- potje opgevoerd. Na maanden van voorbereiding werd dinsdag middag de generale repetitie ge houden en de leden van de Bejaar- densoos bleken een prima pu bliek. Donderdagavond was in 't Ouwe Raed'uus de opvoering voor de leerlingen, ouders en ver dere belangstellenden. Onder be kwame regie werd het stuk, vol ac tie en humor, gespeeld. Na afloop vielen de spelers een daverend applaus en bloemen ten deel. Bloemen waren er ook voor mevr. den Engelsman, die wegens verhuizing heeft moetn bedanken als lid v'an de ouderraad. Vele ja ren was zij behulpzaam bij allerlei activiteiten in de school. Elke derde maandag van de maand, dus nu 21 juli a.s. haalt de voetbalvereniging S.P.S. oud pa pier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Peuters op de boerderij Op de laatste speelochtend voor de vakantie brachten de peuters van peuterspeelzaal 'Klein Duimpje' een bezoek aan de boer derij van juf Anja. De tuin was gezellig versierd met vlaggetjes en ballonnen. In de wei werd naar de koeien en kalfjes gekeken. Het drinken van de kalfjes bij de moe der was voor de peuters een prachtig gezicht. Na de limonade met cake kregen de schapen een bezoekje. Het lammetje Bonny, dat dit voorjaar nog een bezoek aan de speelzaal bracht, was flink gegroeid. Bij de familie Priem be keek men de eenden en kippen. Na een bordje chips ging het terug naar de speelzaal, waar de ouders al stonden te wachten. Iedere peu ter kreeg een zakje nieuwe aard appelen mee (want op een boerde rij groeien geen snoepzakjes, zei juf Anja). Juf Anja, hulpleidster juf Marion en reserveleidster juf predikbeurten Zondag 20 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. Exalto, Benthuizen saiuin- ooGmETMG -contRcutnzm BREDASESTRAAT 10 BERGEN OP Z00H Advertentie I.M. Helma maakten er een leuke och tend van. Voor het volgende schooljaar kunnen weer nieuwe peuters wor den ingeschreven bij Anja Hage, Randweg 8, tel. 01666-3874. Hartreanimatie E.H.B.0. Wie een geldig EHBO-diploma bezit en belangstelling heeft voor een hartreanimatiecursus, kan zich voor 1 augustus aanmelden bij Hans Duine(tel. 3225) of Ma rian v.d. Berg(2437). De opleiding gebeurt overigens pas in het win terseizoen van de EHBO-afdeling St. Philipsland/Anna Jacoba- polder. Afscheid Kon. Julianaschool De leerlingen van groep 8 kregen woensdag van wachtmeester Voorwinden voorlichting over overmatig alcoholgebruik en de gevaren van drugs en andere ver dovende middelen. Nu de leerlin gen in een andere plaats gaan stu deren, bestaat het gevaar dat zij hiermee in aanraking komen en daarom werd deze voorlichting gegeven. Ook werd gewezen op de verantwoordelijkheid van de christenen in deze maatschappij. Ieder volgde de uiteenzetting met veel aandacht en men kwam on der de indruk van de gevolgen die kleven aan het gebruik van derge lijke middelen. Donderdagavond werd in het bij zijn van de ouders, bestuur en me dezeggenschapsraad afscheid ge nomen van groep 8. Na de ope ning sprak directeur C. van 't Hof over het thema 'kiezen of delen?' Hij gaf duidelijk aan, dat er veel door anderen wordt gekozen wan neer je jong bent. Bij het ouder worden, moet je zelf een keuze gaan maken, wat verantwoorde lijkheid met zich meebrengt. De kinderen werd voorgehouden dat er maar twee wegen zijn die in de Bijbel worden voorgehouden: of de Heere dienen, of de wereld. Na de pauze lazen de leerlingen gedichten en zongen liederen. De directeur kreeg een geschenken bon en de leerkrachten een doosje bonbons. Voorzitter P. Hoek sloot de avond met dankgebed en liet de kinderen ps. 121:4 toezingen. Ook de kleuters van groep 2 na men afscheid van hun leerkrach ten en van de 'kleuterschool'. Vrijdag werd op school frites ge geten. Wegens een benoeming el ders namen ook de jufs Berman en De Waard afscheid. Dat deze grote toeloop parkeer problemen met zich meebrengt en dat de gehele Bergse binnenstad gedurende drie dagen voor het auto-verkeer is afgesloten, dat weet iedereen. De Bourgondische Krabbenfoor heeft zich een vaste plaats weten te verwerven bij de grote landelijke evenementen. Van oorsprong zijn de feesten bedoeld als promotie voor Bergen op Zoom, als een stad met een gezel lig winkelcentrum voor de gehele regio. Op vele manieren zorgen straat- en buurtverenigingen voor ont spanning en vermaak voor de naar schatting kwart miljoen be zoekers. Op de binnenplaats van het Markiezenhof zal de traditio nele kunstmarkt worden gehou den, terwijl op diverse andere lo caties in de stad demonstraties van oude ambachten worden ge geven. Gedurende de drie dagen worden 's middags en 's avonds op diverse plaatsen middeleeuwse wagenspelen opgevoerd. Ook voor de kinderen zijn er talrijke attracties. Op vele plaatsen wor den terrassen ingericht en treden muziekgroepen op. Verder zijn er diverse gildes. Dit jaar zullen ongeveer 350 be drijven met een stand aanwezig zijn. De standwerkers zijn ge vraagd, zoveel mogelijk in histori sche kleding achter hun markt waar te staan. De Bergse stand houders krijgen zelfs een subsidie als men stof koopt voor twee kostuurys. Dat naast de commercie ook de liefdadigheidsinstellingen zoals het Rode Kruis, Nierstichting, Terres des Hommes, VVV en Die renbescherming mee willen profi teren van de de grote mensenmas sa, is duidelijk. Tijdens de festiviteiten zullen de torens van de meeste kerken en openbare gebouwen verlicht zijn. Behalve dat donderdag 25 juli om 14.00 uur de officiële opening is en zaterdagnacht de sluiting, is er een programma dat minstens een halve pagina in beslag zou nemen. Enkele hoogtepunten: Grote snuf- felmarkt op het St. Catherina- plein. Vrijdag zijn op de Grote Markt demonstraties van oude ambachten. In de Lievevrou westraat is een straatteken wedstrijd. Zaterdag is er in het Krabbenfoorcircuit van 14.00 uur een optreden van twee dansende beren. Ook de oudste harmonie van het Krabbegat, 'Eendracht maakt Macht' voor het eerst tij dens de braderie een drietal optre dens verzorgen. De Krabbenfoor duurt donderdag 24 juli van 14.00 tot 22.00, vrijdag van 14.00 tot 22.00 en zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur. 18.30 u. ds. De Groot, 's Grevenduin-Capelle HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Hoekstra GEREF. KERK 10 u. ds. Droogendijk 17 u. ds. Krol, Gorinchem CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Hartog, Véenendaal GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 en zo 10.45 u. H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Theunisse, Krabbendijke 18.30 u. dhr. Smit, Kollum GEREF. KERK 10 en 15 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 17.30 en zo 9.30 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18 u. ds. Van Herk GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst do 24 19.30 u. ds. Pronk SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Beider, Rid- Hprlfprk HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk 19 u. ds. Schipper, Yerseke OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst di 22 19.30 u. ds. Pronk, Ede GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen- Bravenboer GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14.30 leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. Vlietstra, Voorburg GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem 14.30 u. ds. Droogendijk GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. leesdienst 14.30 u. Van Herk GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. vd. Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. de Bie 15 u. ds. Van Oudheusden, Hoo- gerheide weekenddiens ten Zaterdag 19 en zondag 20 juli Tholen, Poortvliet, Oud Vosse meer en Scherpenisse (dr.Padt) Dr. De Looze, Oud Vossemeer, tel. 01667-2400 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (Dr. vd. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 St. Philipsland en Nw. Vossemeer Dr. De Groot, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP Van Doesburg, Halsteren, tel. 01641-4166 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u. Poort vliet za 8.30-9 u. tel. 01666-2596 WIJKVERPLEEGSTERS Tel. 01666-2318 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatieadvieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12 Tholen INFORMATIE KLACHTENB. GEZONDHEIDSZORG Tel. 01100-31594 ANONIEME ALCOHOLISTEN wo. 19 u. Kerkstraat 15, Tholen, tel, 01660-3742 CONS.ALC. EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-23420 TELEFON. HULPDIENST Tel.01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01110-3184 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap tel: 01660-3947 of 01665-2654 RUTGERSHUIS Parallelweg 3, 01640-40424 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 ADVIESB. GEHANDICAPTEN Jelderda, St. Philipsland, tel. 01677-2533 WERKGROEP AL LEENSTAANDEN Tel. 01662-2830 of 01676-3113 START Uitzendbureau START vrijdag middag van 13.30 tot 16.30 uur. arbeidsbureau te Tholen. STORINGEN ENERGIE Tel.01177-2533 HOOGWATERSTANDEN do 17 juli t/m vr 25 juli donder dag 17 vrijdag 18 zaterdag 19 zondag 20 maandag 21 dinsdag 22 woensdag 23 donderdag 24 vrijdag 25 ma 21 VM 12.44 12.39 1.04 - 2.29 - 3.29 - 4.34 - 5.29 - 6.19 - 13.49 14.54 15.59 16.59 17.44 18.34 7.09 - 19.14 7.55 - 19.59

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 2