Van de 76 geslaagde l.t.s.ers vervolgen er 33 dagonderwijs LHNO duidelijk geen eindonderwijs meer Begrafenis M.Nelisse Eerste Doré's kwartje duurder Provincie steunt verbouwing Ons Dorpshuis met 80 mille Met zachte drang toegang stemlokalen verbeteren Meer dan de helft gaat verder leren Delta-werken in Tros Aktua Donderdag 19 juni 1986 DE EEN DRACHTBODE L.t.s. een begrip In België geen Deetman Bouw trekt aan De 57 geslaagden van de Oesterschelp hebben dinsdagavond in de stampvolle sportzaal hun L.H.N.O.-diploma in ontvangst genomen. Een diploma, dat naar gelang de afstudeerrichting, een prima 'sleutel' is om de juiste deur naar de toe komst te openen. Van de gediplomeerden gaan er volgend jaar maar liefst 31 een dagschool bezoeken en 15 gaan er leren in combinatie met werken. Historische bijeenkomst Tot alle hulp bereid Plichtsbetrachting Vreemd gevoel Dagschool Zelf op werk uit Zuinig met leven omspringen Veilingvoorzitter optimistisch over stabiele prijzen Precies op dezelfde dag als vorig jaar, 12 juni, is de eerste veiling van vroege aard appelen te St. Annaland gehouden, maar de prijs lag een kwartje hoger. Voorzit ter A.C. Wessels Dzn. is optimistisch gestemd over stabiele, goede prijzen. Don derdag werd 1.40 tot 1.60 bereikt. Goede start Leerlingenbouwplaats in Anna Jacobapolder "Ik ben dankbaar en blij met de 80.000 gulden, maar 't valt me tegen", zegt bur gemeester T.A. Vogel over de provinciale steun voor de aanpassing van Ons Dorpshuis tot een multi-functioneel centrum in Anna Jacobapolder. "We hadden meer verwacht, zodat er nu nogal wat bij moet. Financieel is dat nog niet rond, zodat het op z'n vroegst voorjaar 1987 wordt voordat we Ons Dorpshuis kunnen verbeteren." BALLET- EN DANSKLEDING Actie bewoners Leerling-bouwplaats Gemeentebesturen ontvingen rapport van Anib Voorzitter R.J. Damen en secretaris A. Schipper van de Anib hebben maandaga morgen een rapport over de toegankelijkheid van stemlokalen en stemhokjes aan de gemeentebesturen van Tholen en St. Philipsland overhandigd. Aan de hand van hun bevindingen tijdens de raads- en kamerverkiezingen geven ze een leidraad voor verbeteringen met het oog op de statenverkiezingen van maart 1987. Geen dure dingen Gloeiend Presentatie Al zijn dan de kansen om aan het werk te komen, zeker in de metaal, belangrijk groter dan een paar jaar geleden, een 40% van de geslaagde L.T.S.ers aan de Burgemeester Bouwense School te Sint Maartensdijk meent dat een verdere opleiding voorkeur verdient. Als de capaciteiten er zijn, vergroot dat de plaatsingsmogelijkheden, want een m.t.s. di ploma reikt toch altijd nog verder dan het l.t.s. papier. Trouwens, ook de l.t.s. kennis kan na 4 jaar nog worden uitgebreid en daarom komen een 14-tal geslaagden ook weer terug naar Sint Maartensdijk. Dat bleek donderdag tijdens de diploma-uitreiking, in aanwezig heid van vrijwel alle ouders van de geslaagden en een aantal gasten uit mededelingen van di recteur A.A.Meloen en schoolde caan J.E.M. de Kerf. Eerstge noemde had de avond geopend met een welkomstwoord tot de geslaagden, de ouders, tot de voorzitter van de beheerscommis sie van "De Oesterschelp", me vrouw Van Gorsel en tot plv. di recteur C.L. Hoek-van Dijke, tot de directeur van het arbeidsbu reau, de heer J.P. v.d. Male, ver tegenwoordigers van het O.O.l. en de leden van de medezeggen schapsraad. Hij moest ook enkele berichten van verhindering door geven, waaronder die van de wet houder van onderwijs, de heer J. Versluijs, door het burge- meestersbezoek, de inspectie en de vertegenwoordiger van het leerlingenwezen. Directeur Meloen vond het voor hem en zijn staf toch belangrijk zovelen te mogen uitnodigen op een plezierige avond van het schoolseizoen. Al waren dan de diploma's toen nog niet overhandigd de voorzit ter van de ouder- of medezeggen-» schapsraad kon als eerste de geslaagden en hun familie felicite ren. Voor wat deze 4 jaar betreft, zit het er op, zei dhr. Moerland. Hij vond het anderszijds spijtig dat er toch 7 jongens moesten worden afgewezen. De signalen van deze l.t.s. zijn een plezierige opleiding en leuke school, zei Moerland. Zo'n 4-jarige oplei ding betekent een stukje van je le ven, wat veelal pas later de waar dering krijgt die het verdient. Een stap tot de verdere ontwikkeling in deze maatschappij. Mogelijk hebben de ouders tevoren nog meer in spanning gezeten dan de nu gediplomeerden. Na 4 jaar sa men te zijn opgetrokken, schei den nu voor het merendeel de we gen. Niet ieder heeft de capacitei ten verder te studeren. Sommigen kunnen meteen aan de slag, ande ren zijn nog doende werk te zoe ken. De heer Moerland dankte di recteur en alle andere mede werksters van de BB-school voor hun inzet. Niets was hun te veel om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken, verzekerde de voor zitter van de ouderraad. De goede en krachtige leiding is er door de eveneens goede samenwerking tussen de leerkrachten. De l.t.s. is in deze regio een begrip en Moer land hoopte dat ook de nieuwe scholengemeenschap een goede toekomst tegemoet gaat. Eer de directeur overging tot de diploma-uitreiking wees hij er nog op, dat het een bijzonder ge beuren is, nu deze geslaagden het laatste diploma kregen van de Burgemeester Bouwenseschool. Straks is er immers de scholenge meenschap Tholen. Naast het di ploma en de puntenlijst kregen daarom de geslaagden ook een portemonnee met het logo van de school. Voorts ligt er bij de Rabo- banken een diplomatas op hen te wachten. Spijtig noemde hij het voor gediplomeerde Gerrie Dorst, dat die 3 weken plat moet liggen in het ziekenhuis te Roosendaal. Hij voegde er de beste wensen voor herstel aan toe. Zo'n 76 diploma's uitreiken, lijkt een langdurige en voor andere aanwezigen ook wat saaie bedoe ning te zijn, maar dat is niet het geval door de manier waarop di recteur Meloen dat doet. Voor elk een persoonlijke benadering en menige ludieke herinnering aan de schoolperiode. Anderszijds toch ook kort en krachtig. Als we enkele uitspraken van hem op die avond nog in herinnering terug roepen, kan er een indruk zijn van de manier waarop die uitrei king plaatsvindt. "We hebben een mens van je gemaakt Jan'. Of "Kan ik straks toch ongestraft iets bij jou laten repareren Piet?" Of tot een geboren Belg, die het Thoolse l.t.s. diploma kreeg. "In België hebben ze waarschijnlijk geen Deetman'. En voor Jan die op die dag ook nog jarig was, kwam er na de felicitatie van de directeur een ware ovatie vanuit de zaal. Of heel serieus: "Later kom je er pas achter dat dit toch een belangrijk papier is". Een se rieuze diploma-uitreiking met tus sendoor de nodige kwinkslagen, zodat het kon blijven boeien. Leraar De Kerf wees er nog op, hoe gevarieerd de richting is die de geslaagden nu kiezen. Van Meao tot laboratorium opleiding, van zeevaartschool tot een land- bouwjob. Hij vertelde ook hoe nog 1 kandidaat herexamen kan doen, zoals de directeur had gesteld, dat er nog een 10-tal gedi plomeerden waren, die er voor een paar vakken nog wat meer uit pogen te halen, zoals dat in deze tijd mogelijk is. De Kerf zei ook hoe de bouwsec tor aantrekt. Hij vond het wat spijtig, dat van de 11 plaat singsmogelijkheden bij de stich ting voor het bouwwezen te Ber gen op Zoom er 5 niet kwamen opdagen. Belangrijk vond hij eveneens dat de autotechniek, die een paar jaar geleden in het slop zat, eveneens weer plaatsingsmo gelijkheden biedt. Voor wat het laatste schooljaar betreft, richt men de leerlingen ook op de maatschappij die hen wacht door bezoeken aan bijvoorbeeld de marine, defensie, streekschool en het bijwonen van open dagen bij organisaties of bedrijven. De regi onaal consulent Van de Kieboom van het Leerlingenwezen is als het ware kind aan huis op de L.T.S. Verder is gebleken zo vervolgde De Kerf, dat we de schoolverla tersdag eerder moeten organise ren dan in juni, want dan zijn er meteen al verschillende leerlingen aan het werk en die moeten voor dat gebeuren dan verstek laten gaan. Er zijn voorts goede con tacten met het bedrijfsleven in de- Adjunct-directeur C. Hoek van Dijke opende de feestelijke bijeen komst met een hartelijk wel komstwoord voor de geslaagden, ouders/verzorgers (deze hadden een groot aandeel in het resul taat), familie en andere be langstellenden. "Gediplomeer den, jullie zijn tijdens schoolacti viteiten weieens meer hier bijeen geweest, maar die gebeurtenissen stonden in de schaduw van deze avond. Jullie sluiten een periode van leren en vorming af en ihaken een nieuwe start. Een begin, dat niet onderschat mag worden. Je moet weer een keus maken. Werk of school? Een stap die voor je verdere leven heel belangrijk is". De heer Hoek van Dijke sprak van Meer dan er mensen in Anna Ja- cobapolder wonen, volgden maandagmiddag de baar van dorpsgenoot M. Nelisse, die na een roofoverval op geweldadige wijze om het leven kwam. Daar onder PTT-collega's uit het res sort Bergen op Zoom, evenals de voormalige Fliplandse huisarts H. Menger. Tijdens de rouwdienst in de Gere formeerde Kerk, waar ook vrijwel elke plaats bezet was, sprak ds. D.M. Knibbe naar aanleiding van het Bijbelwoord Nahum 1 7 "De Heere is goed. Hij is tot sterkte in de dag der benauwdheid en Hij kent degenen die op Hem betrou wen. Die bij Hem schuilen." De predikant wees op de ver schrikking, die het wegrukken van een dorpsgenoot uit dit leven in deze gemeenschap, maar inzon derheid voor de familie, mee bracht. "Het doet vele vragen rij zen, zelfs of God er die maandag avond niet was in de Polder", al dus ds. Knibbe. Daarom had hij de tekst van de wat onbekende profeet Nahum gekozen, zoals ook het slachtoffer zich nooit op de voorgrond drong, maar tot alle hulp bereid was in dit leven. "Als mensen zullen we met vragen blijven zitten, onder meer hoe in deze wereld mensen zoiets ande ren kunnen aandoen. In de wereld lijkt het vaak de goddelozen beter te vergaan dan de gelovigen, maar Hij kent hen die bij Hem schui len", verzekerde ds. Knibbe. Aan de groeve werd het woord ge voerd door de directeur van de PTT te Bergen op Zoom, dhr. Meyer, die herinnerde aan de plichtsbetrachting en de tege moetkomendheid van dhr. Nelis se, waarmee al was overlegd om een punt achter het postagent schap te zetten. Een familielid van de overledene bracht de dank over voor het zo grote meeleven, inzonderheid van de buren. "Zulke buren zijn als een geschenk uit de hemel", vond de spreker, die over de hoofden heen een beroep deed op de PTT, meer aandacht te willen schenken aan de beveiliging van postagent schappen in een niets ontziende wereld. Menigeen die de rouwdienst en begrafenis bijwoonde, was ont roerd door het droevige gebeuren in Anna Jacobapolder. In Ons Dorpshuis wjis er gelegenheid voor condoleren. Dhr. Nelisse beheerde 14 1/2 jaar het postagentschap naast zijn winkeltje in kantoorbehoeften. Hij verzorgde verder stencilwerk voor verenigingen. Sinds 1946 werkte Nelisse als bezorger en la ter alleen als correspondent voor de Eendrachtbode. Ook was hij correspondent van Vrederust. een historische gebeurtenis. Het was de laatste keer dat een groep geslaagden hun diploma op De Oesterschelp in ontvangst nam. Met ingang van 1 augustus houdt de lhno-school op te bestaan en gaat deze op in de nieuwe Thoolse scholengemeenschap. De adjunct-directeur vergeleek het diploma met een sleutel. "Als de sleutel niet past, moet je een andere deur proberen te openen, dit kan ook een deur naar een baan zijn. Probeer een werkkring te zoeken waarin je jezelf kunt zijn", aldus Hoek van Dijke. Mevrouw A. van der Leeden sprak namens het bestuur van de ZLM. "Ik sta hier voor de laatste keer omdat De Oesterschelp op gaat in de Thoolse scholenge meenschap. Dat is toch een vreemd gevoel als je bijna dertig jaar lang deze bijeenkomsten hebt bijgewoond. Ieder einde is een nieuw begin. De Oesterschelp heeft haar geschiedenis afge maakt. Er was even een gevoel van spijt, maar bestuur en docenten moeten vooruit. Ik ben bovenal blij dat deze vorm van voortgezet onderwijs op Tholen blijft", al dus mevr. Van der Leede. "Gediplomeerden geloof in je toekomst, wat je ook gaat doen. Ik hoop dat ieder een goede toe komst tegemoet gaat." Namens de beheerscommissie noemde mevrouw Van Gorsel het diploma het resultaat van werken naar een doel. Een doel dat be reikt is met vooral eigen inzet, maar ook met de steun van leer krachten en ouders. Zij sprak van afsluiting van een levensfase en een stap naar volwassenheid. Mevrouw Dingemans feliciteerde de geslaagden namens de ouder raad en wenste hen veel succes met hun verdere levensloop. In het verleden gingen veel L.H.N.Ó-leerlingen na vier jaar werken. Tegenwoordig gaan de meesten door met leren. Van de geslaagden gaan er 31 naar een dagschool zolals de INTAS (scha kelopleiding voor verpleegkundi ge), VHBO (duurt drie jaar), U.V. (uiterlijke verzorging), KMBO (detailhandel en administratie). Acht leerlingen gaan via het leer lingenwezen werken/leren voor modinette. Zeven gediplomeerden bezoeken het Vormingsinstituut in Anna Jacobapolder. Drie scholie ren komen volgend jaar terug voor niveau-verbetering. Zes heb ben er werk en zeven zoeken een baan. Hieruit blijkt volgens schoolde caan T. Hettema dat de L.H.N.O. duidelijk geen eindonderwijs meer is. "In de keuze van de af studeerrichting spiegelt zich dui delijk af wat de leerlingen na het L.B.O gaan doen. De keuze van afstudeerrichting (al in de tweede klas) is een goede verbetering", al dus de decaan. Na de toespraken reikte de heer Hoek van Dijke (met een korte karakteristiek van elké leerling) de diploma's uit en bedankte ieder voor de belangstelling. Alle geslaagden kregen een rode roos, waarmee wethouder Van Schetsen nog blijer was dan zijn dochter. ze regio en met het arbeids bureau. Het gebeurt ook, dat men als school kan bemiddele voor een arbeidsplaats van lee.lingei. De Kerf benadrukte voorts, dat er ook komend seizoen weer een las cursus op de l.t.s. wordt gegeven, waarvan door anderen dan hijzelf wordt gezegd, dat die op hoog ni veau staat. Voor de 14 gediplo meerden, die nog een jaar l.t.s. doen, moet het keuzepakket wor den vastgesteld. De Kerf wilde ook graag de admi nistratieve afdeling danken voor de grote inzet, met name van de laatste weken toen er extra gespurt moest worden om alle pa pieren rompslomp rond het diplo ma tijdig klaar te hebben. Hij waarschuwde voorts de afgestu deerden om niet te wachten tot het werk naar hen toekwam, maar aan bedrijven te vragen of er soms werk is. Ondernemers zien nu eenmaal graag dat er van de jongeren zelf initiatieven uit gaan. De verder studerenden zul len merken, dat het straks anders toegaat dan wanneer men nog in de leerplichtige leeftijd zit. Het moet heus wel ernst zijn om ver der te studeren. De school blijft overigens tot informatie bereid. De Kerf toonde zich tenslotte over het resultaat in deze examen ronde niet ontevreden en erkende volmondig, dat hierbij het thuis front eveneens onmisbaar is. An ders werkt het niet. De gediplomeerde Arthur de Nijs was de tolk van zijn collega's. Hij bracht directie en de gehele staf dank voor de getrooste inspan ning. "Het zal niet altijd gladjes zijn gegaan, maar op deze school zijn we zeker geen nummer ge weest. We hopen te kunnen laten zien, dat we het diploma hebben verdiend", zei Arthur in zijn dan kwoord. Directeur Meloen sloot het officiële gedeelte af met de uitnodiging nog wat na te kaarten in de daartoe aangewezen lokalen onder het genot van een drankje. Het laatste woord was daarbij voor de geslaagden: "Ga het le ven met vertrouwen tegemoet. In deze school werken we met 35 mensen aan bijna 400 leerlingen. Probeer zuinig met het leven om te springen en laat je nog eens hier zien." De eerste veiling van vroege aardappelen in St. Annaland. Telers en bestuurders kijken vol belangstelling naar de klok, waaronder twee kisten Doré's en Première staan. Directeur D.J. Hage overziet het geheel. Vorig jaar was er na de derde vei ling al een flinke prijsdaling: de Doré's kwamen beneden de gul den. "De verwachtingen zijn nu gunstig", aldus Wessels. "De oude aardappelen trekken aan, de import van buitenlandse nieuwe is duur en de stand van het gewas is best. De aardappelen hebben vol op vocht gehad en met de zon kunnen ze 1 kilo per dag groeien. Er zijn 11 ha. meer aardappelen geplant dan vorig jaar, zodat er een flinke stroom op de veiling is te' verwachten", zegt voorzitter Wessels, die vanavond tijdens de jaarvergadering in de Wellevaete de leden aan de hand van de laat ste prijzen zijn optimisme wel of niet zal kunnen bevestigen. De veilingvoorzitter spreekt van 'een goede start'. "De prijs valt me een kwartje mee. Met dertig gulden per roe(20 kg a f 1,50) kunnen de telers tevreden zijn. Onze gemiddelde prijs ligt hoger dan de 13 ton die woensdag op de veiling te Barendrecht 1.26 tot 1.56 haalden(dinsdag was het nog 1.62-1.93). Dit had ik niet ver wacht", aldus Wessels. Directeur D.L. Hage blikte terug en noemde 1985 gezien de bedroe vende aardappelprijzen 'een jaar om snel te vergeten'. De inventari satie onder de leden leerde, dat er weer vertrouwen is: er is 11 ha meer geplant. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten 40.000 gulden be schikbaar te stellen uit het fonds 'bijzondere voorzieningen' en een even groot bedrag uit het fonds voor uitvoering van experimenten Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots Wouwsestraat 1 5, B.o.Z. Telefoon: 33666 Advertentie I.M. in kleine kernen. De totale provin ciale bijdrage is 80 mille, maar de geraamde verbouwingskosten zijn 240.382 gulden. "De gemeente zal zorgdragen voor het ontbrekende bedrag", aldus g.s. Volgens burgemeester Vogel moet dat nog gebeuren, zoals ook de door g.s. genoemde mogelijke bij dragen uit het Koningin Juliana- fonds voor de inventaris, huur- aanpassingen voor de gebruikers van Ons Dorpshuis en speciale ac ties onder de bewoners van de kleine kern nog uitgewerkt moe ten worden. "Ik hoop dat de inwoners er en thousiast voor worden en met na me aan de afwerking, zoals het schilderwerk, een bijdrage ren", zegt de burgemeester. leve- Het project wordt een leerling bouwplaats, waaraan vijf leerlin gen onder leiding van een leer meester gaan werken. De 40 mille uit het fonds 'bijzondere voorzie ningen' is mede gebaseerd op het gegeven, dat in Noord-Zeeland tot nu toe nauwelijks leerling bouwplaatsen van de grond ko men. "Voorts verrichten het ge meentebestuur en de inwoners een grote financiële inspanning om de verbouwing 'over de drempel' heen te tillen", aldus g.s. In het fonds 'bijzondere voorzie ningen' zit nu nog ruim drie mil joen gulden. Anib-voorzitter constateert, voor de betere toegankelijkheid is. t er nog te weinig aandacht "Er zijn op Tholen en St. Philips- "We hebben waardering voor uw inzet en goede manier van wer ken", zei burgemeester T.A. Vogel bij de aanbieding van het rapport in St. Philipsland. "Deze stijl spreekt het gemeentebestuur wel aan en op zo'n manier bereikt u ook veel. Met zachte drang blijft u op een betere toegankelijkheid aandringen", zei de burgemeester. "We zullen u de volgende verkie zingen weer lastig vallen", kon digde voorzitter Damen alvast aan. "Tussentijds is er echter al vooruitgang geboekt. Met name de visueel gehandicapten komen goed uit dit rapport tevoorschijn. Het stemlokaal in de Wimpel is aangepast voor rolstoelgebrui kers", aldus dhr. Damen, die van een verbetering van 35-40% voor lichamelijk gehandicapten sprak. In Anna Jacobapolder moet nog een aangepast stemhokje komen en in de Wimpel dient de toegang gewijzigd te worden. Volgens de burgemeester wil het stichtings bestuur voor het dorpshuis een betere rolhelling maken, wat hij een goede oplossing noemde. Al in januari 1983 vroeg de Anib, bond van gehandicapten en ar beidsongeschikten, de gemeente besturen voor het eerst om beter toegankelijke stemlokalen en - hokjes. In november vorig jaar werd dat nog eens herhaald. "We vragen geen dure dingen, maar de mensen moeten wel zelfstandig hun stem kunnen uitbrengen", zegt voorzitter Damen. Hij is er niet mee tevreden, wan neer er in elke kern 1 aangepaste voorziening is. "Voor een rolstoelgebruiker uit de nieuw bouwwijk Buitenzorg in Tholen is een aangepast stembureau in Ten Anker te ver. We willen de mensen ook niet in een bepaalde richting dwingen", aldus de ANIB- voorzitter. Voor hem hoeven niet alle be staande stemlokalen aangepast te worden. "De Wingerd in Tholen is bijvoorbeeld slecht toeganke lijk, ook al voor bejaarden. Laat men dan een nieuw stembureau nemen, zoals de in aanbouw zijn de bibliotheek in de Dalem- sestraat. Bij nieuwbouw kun je er wel direct rekening mee houden. Als het tegelijk gebeurt, kosten aanpassingen niet zoveel." land nu al 50 a 60 rolstoelgebrui kers en de bevolking vergrijst, zo- ANIB-voorzitter R.J. Damen en secretaris A. Scherpenisse bij de presentatie van het toegankelijksrapport aan gemeentesecretaris mevr. De Kok en burgemeester Vogel in St. Philipsland. dat aanpassing van gebouwen e.d. alsmaar meer nodig wordt. Ge meentewerken reageert echter niet goed op de ontwikkelingen. Bij de verplaatsing van de stoplichten aan de Ten Ankerweg in Tholen werd de'oprit midden voor de paal aangelegd. Daar wijs je dan direct op en in plaats dat ze dan de hand in eigen boezem steken, gaan ze gewoon door. Wethouder Koop man erbij gehaald en die was ook van de fout overtuigd. Toen is 't allemaal weer opengebroken. Over zoiets ben ik gloeiend en dat gebeurt tientallen keren", zegt Damen. "Als u qua betere toegankelijk heid alles bereikt hebt, houdt uw bestaansrecht bijna op", meende burgemeester Vogel, maar de Anib-bestuurders zagen ook nog veel werk liggen ten aanzien van individuele belangenbehartiging. "En we blijven de verbeteringen van de stemhokjes volgen, want alleen in de twee stembureaus van St. Annaland(de Schutse en de Wellevaete) is de situatie opti maal", aldus de Anib-voorzitter. Doré onder plastic 17 ha(vorig jaar 21), Doré koude grond 156(145), Première onder plastic 1(1), Première koude grond 20(14), Gloria 23(28), Eigenhei mer 3(3), Bintje 70(67). Directeur Hage pleitte ervoor, twee punten hoog in het vaandel te houden: een zo hoog mogelijke kwaliteit en aantrekkelijke presen tatie. "Het is van het grootste be lang, dat teler, veiling en koper hieraan hun volledige inzet ge ven." Hage constateerde, dat niet alleen op de kleine bedrijven steeds meer vroege aardappelen worden ge teeld. Ook op de grote akker- bouwbedrijven gaat men hiermee steeds meer beginnen. Er waren donderdag negen aan voerders:: J.B. Moerland, W. v.d. Klooster, L. Hage, gebr. Gunter, fa. Gunter en Zn., J. v.d. Repe, Van Oorschot, H.M. Filius en Ph. v.d. Male. De laatste twee van de veiling Scherpenisse. Tien verschillende kopers van bin nen en buiten Tholen kochten de 24 1/2 ton aardappelen. Eerst kwamen er 78 kisten Doré's van J.B. Moerland aan bod. De gebr. Westdorp kochten daarvan 40 kisten voor 1,56, die 's morgens nog naar groentewinkels in en rond Den Haag werden gebracht. W. Rijnberg kon de overige 38 kisten voor 1,50 te pakken krij gen. De sortering was nog wat fijn en een enkele partij Première met roest was duidelijk afwijkend met 86 cent. Mooie aardappelen van hetzelfde soort waren goed voor 1.25. De nieuwe waren in trek, want naarmate de veiling vorder de steed de Doréprijs tot 1.60. De veiling St. Annaland heeft over het boekjaar 1985/86 de winst zien dalen van 24.140 tot 14.399 gulden. De aanzienlijke daling van de provisie en het sor- teerloon was daar debet aan, maar de personeelskosten namen ook met ruim een ton af. Eerste veiling donderdag 12 juni: Doré 1.40-1.60( vorig jaar 1.15-1.34), drielingen 75-87(66-90), kriel 1.45-1.54(1.41-1.47), Première 0.85-1.25(1.10), drielingen 70-71(60), kriel 1.38-1.45(1.40), aanvoer 24.5(44)ton. Vrijdag 13 juni: Doré 1.00-1.56, drielingen 40-51, kriel 1.16-1.29, Première 90, drielingen 30, kriel 1.05, aanvoer 21 ton. Dinsdag 17 juni: Doré 0.65-1.43, drielingen 50-54, kriel 1.25-1.28, Première 61-65, drielingen 46, kriel 1,05, aanvoer 40 ton. Woensdag 18 juni: Doré 0.75-1.36, drielingen 58-63, kriel 1.35-1.50, Première 68, aanvoer 24 ton. Maandag is in Tros Aktua de 22 minuten durende film 'Delta Fi nale' te zien. De film wordt ge toond om dat één dezer dagen de laatste hand wordt gelegd aan de pijlerdam in de monding van de Oosterschelde, het sluitstuk van de Delta-werken. De film is gemaakt in opdracht van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat en de betrokken aan nemers. Delta Finale is een pro ductie van Mundofüm en heeft ruim drie ton gekost. Het is een boeiende weergave van de bouw van de Oosterschelde dam en vormt een prachtig sluitstuk van de audiovisuele producties die in de loop der jaren van de Delta werken zijn gemaakt. De film won de 'Prix Amsterdam' en de 'Gold Camera Award'.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 9