THOLENDERWIJS tegemoetkoming studiekosten voorbereiding gemeentegids 1986/1987 van start oprichting speeltuinvereniging in sint maartensdijk hinderwet: openbare kennisgeving overschrijding termijn wat ligt ter inzage? maandag 23 juni: vergadering kommissie sport hinderwet: kennisgeving bekendmaking ontwerp beschikking hverkoop bij inschrijving r informatierubriek van de gemeente thoien I 41 VU! s /Mil CAN DA Donderdag 19 juni 1986 DE EENDRACHTBODE 5 SPREEKUUR B. EN W. SCHERPENISSE POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND BETAALBARE HAARMODE NIEUW- VOSSEMEER Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 15 Sint Maartensdijk Tel 01666-2955 In juli 1985 verscheen de laat ste gemeentegids van Thoien. Een handzaam boekje boorde vol informatie en op overzichte lijke wijze ingedeeld. Het was voor de derde maal dat in de Thoolse gemeentegids adver tenties werden opgenomen. De attentiewaarde van de gids wordt daarmee verhoogd. Een gemeentegids is een voortreffe lijke schakel tussen bevolking, instanties, verenigingen en be drijven. Ook voor nieuwe inwo ners - op verkenningstocht in een vreemde omgeving- is een gemeentegids een prima weg wijzer. De gemeentegids 1983/1986 is gebaseerd op ge gevens daterend van mei 1985. Sedertdien hebben verschillen de bestuurswisselingen plaats gevonden, zijn verenigingen op geheven en opgericht. Dit alles maakt de uitgifte van een nieu we up-to-date gemeentegids noodzakelijk. De uitgifte van die gids is gepland voor 1 oktober 1986. Om na te gaan of de be schikbare gegevens nog juist zijn, ontvangen de bij het ge meentebestuur bekende kon- taktpersonen van verenigingen en instellingen binnenkort een vragenlijst. Op deze lijst kunnen eventuele wijzigingen die zich de afgelo pen periode hebben voorgedaan worden vermeld. Ook nieuwe verenigingen en in stanties kunnen in de gemeen tegids worden opgenomen. Daarvoor is het nodig dat aan het buro voorlichting van de ge meente Thoien, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk schriftelijk de navolgende gegevens worden verstrekt: Naam en adres.van de vereniging of instelling. Naam van de kontaktpersoon (b.v. sekretaris) met telefoon nummer. Adres (met postcode) van kon taktpersoon; kategorie waaronder men opge nomen wenst te worden. N.B. In de huidige gemeente gids onderscheiden we de on derstaande kategorieën: Open bare instellingen. Gezondheids zorg maatschappelijk werk. On derwijs Kerkgenootschappen, Bejaardencentra, Volkshuisves ting, Verenigingsgebouwen en dorpshuizen, Sport, Toerisme, Pers, Politieke Partijen, Vakor ganisaties, Cultuur Vereni gingen. Voor wat betreft de verenigin gen wordt nog onderscheid ge maakt in sportverenigingen, culturele verenigingen, kerkelij ke verenigingen en overige ver enigingen. Een gemeentegids kan pas optimaal worden indien een ieder daaraan medewerking verleend. Wij vragen u dan ook uw opgave zo spoedig mogelijk te verstrekken. Mocht u nog vragen hebben, neemt u dan kontakt op met de voorlichting sambtenaar van onze gemeen te, de heer F.A.P.M. Bakx, tel. 01666-2955, tst. 127. De speeltuin aan de Oostvest in Sint-Maartensdijk heeft heel hard een opknapbeurt nodig. Momenteel geeft de speeltuin een trooste loze aanblik te zien. De speeltoestellen zijn versleten; ze zien er verveloos uit en zijn zover stuk dat er niet veilig meer mee gespeeld kan worden. Eigenlijk best jammer, want voor veel Smerdiekse kinderen is de speeltuin, vooral in de zomermaanden, een aantrekkelijke en ideale speelplek. Ook voor veel ouders en buurtbewoners was de speel tuin een wandeling waard. Natuurlijk kan de speeltuin worden opgeknapt. Dat kost erg veel geld en wie weet, binnen de korste keren is alles weer kapot en vernield. Dan is al het werk en de kosten weer voor niets geweest. Het opknappen van de speeltuin aan de Oostvest heeft allen maar zin als iedereen, jong en oud, op een verantwoorde manier met het materiaal willen omgaan. Om te bereiken dat kinderen, ouders, buurtbewoners en anderen zich weer betrokken gaan voelen bij het wel en wee van de speel tuin, roepen burgemeester en wethouders van Thoien de inwoners van Sint-Maartensdijk op om met elkaar te onderzoeken welke mo gelijkheden er zijn om een speeltuinvereniging op te richten. Zonder speeltuinvereniging in Sint-Maartensdijk heeft het opknap pen van de speeltuin aan de Oostvest geen zin! ledereen die zich tot dit initiatief voelt aangetrokken en mee wilt zoeken naar een oplossing, verzoeken wij vóór 1 juli a.s. kontakt op te nemen met het buro algemene zaken en welzijn van het ge meentehuis en wel met mej. Carien Rockx, tel. 01666-2955, tst. 256. De overgang van basisschool naar voortgezet onderwijs is groter dan u denkt! De overgang van basis- naar voortgezet onderwijs is niet al leen voor uw kinderen een hele stap. In sommige gevallen krijgt ook uw portemonnee het niet ge makkelijk. Opeens wordt u geconfronteerd met allerlei kosten: schoolboelen, sportspullen, misschien speciale tekenmaterialen of gereedschap pen. Als de nieuwe school wat verder ligt, komen daar nog reis kosten bij en misschien ook lesgeld. N.B. Lesgeld: dit is iets nieuws. Verwart u lesgeld niet met schoolgeld! Lesgeld moet worden betaald als uw kind per 1 juli 1986 18 jaar is of ouder. Al met al bepaald geen centenkwestie. Vandaar de Tegemoetko ming in de Studiekosten voor leerlingen in het voortgezet onder wijs (LBO, MBO, VWO, HAVO of MAVO). U moet er wel even zelf voor 'aan de bel trekken'. Bekijk eerst de brochure Tegemoetkoming Studiekosten of u aan de normen vol doet. Vaak komt u eerder in aanmerking dan u denkt. De brochure alsmede de aanvraagformulieren voor de tegemoetko ming studiekosten zijn op de scholen verkrijgbaar. Overigens geldt vanaf 1 oktober een ander stelsel van studiefinan ciering voor 18-jarigen en ouder. Brochures over deze nieuwe stu diefinanciering zijn ook op school verkrijgbaar. Tegemoetkoming in de studiekosten: U komt er eerder voor in aan merking dan u denkt. Vraag 'm dus aan. Burgemeester en wethouders van Thoien maken gelet op artikel 33, eerste lid van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend dat bij hen op respektievelijk 24 september, 18 oktober en 28 november aanvragen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen van: a. c. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 23 juni 1986 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Loco-burgemeester P. van Schetsen en de wethouders L.J. Koop man en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 215. Op maandag 23 juni a.s. komt om half negen 's avonds de kommis sie sport voor een openbare vergadering bijeen in het gemeente huis te Sint-Maartensdijk. Elke belangstellende is van harte wel kom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Het is voor de eerste keer na de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart j.l. dat de kommissie in zijn nieuwe samenstelling verga dert. Leden van de kommissie zijn: de heren C.v.d. Berge, J. de Laater, L. Hage en J. Rijsdijk uit Thoien, de heer T. Moerland uit Sint-Maartensdijk, de heer J.P. Smulders uit Oud-Vossemeer en mevr. H. Dingemanse-van Vlaanderen uit Stavenisse. Op de agenda staan de navolgende onderwerpen: - Verkiezing voorzitter; De leden kiezen uit hun midden een voorzitter. - Instellen werkgroep voorbereiding sportgala 1986; In januari 1987 zullen op basis van een aantal selectie-criteria de Thoolse sportman/-vrouw en sportploeg van het jaar 1986 worden gekozen. Dat zal gebeuren tijdens een te houden sport gala. De kommissie zal zich buigen over de instelling van een werkgroep die het sporgala moet voorbereiden. - Mededelingen over de aktie "Sport, zelfs ik doe het"/Schoolsportprojekt. C. Meyer B.V., Stationsweg 18a te Kruiningen voor het oprich ten en in werking hebben van een uienopslag en - verwerkingsruimte; het Waterschap Thoien, Onder de Linden 7 te Sint-Maartensdijk voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden/wijzigen van een rioolwaterzuivering sinstallatie; Vikubo B.V. Fenders and Floating Equipment, Nijverheidsweg 7 te Sint-Maartensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een kunststofverwerkend bedrijf. De beschikkingen op de aanvragen worden niet binnen de ingevol ge artikel 43, eerste lid, geldende termijn van 7 maanden na de da tum van ontvangst van de aanvragen of binnen de ingevolge artikel 43, tweede lid, verlengde termijn afgegeven. Sint-Maartensdijk, 1 9 juni 1986 Burgemeester en wethouders van Thoien. Vijfde (gewijzigde) planverandering bestemmingsplan "Bui tengebied" ter inzage. De burgemeester van Thoien maakt bekend, dat met ingang van 20 juni 1 986 gedurende een maand voor een ieder ter sekretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk, ter inzage zal liggen de bij raadsbesluit van 26 mei 1986 vastgestelde en gewijzigde 5e planverandering van het bestemmingsplan "Buitengebied" met gewijzigde voorschriften en toelichting. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn tegen het plan bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan door de gemeenteraad in het ontwerp zijn aange bracht. Sint-Maartensdijk, 19 juni 1986 De loco-burgemeester van Thoien, P. van Schetsen Burgemeester en wethouders van Thoien maken gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalingen Milieu hygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken on der oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op de aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet van: Aardappelhandel Joh. van Houdt Zoon, p/a Langeweg 21 te Scherpenisse voor het oprichten en in werking hebben van een aar- dappelsorteerbedrijf met koelruimte gelegen aan de Nijverheids- weg 1 5 te Sint-Maartensdijk. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 20 juni 1986 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de ge meente Thoien te Sint-Maartensdijk van 9.00-12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Vanaf 4 juli 1986 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde be schikkingen ligt bovengenoemde aanvrage en andere ter zake zijn de stukken elke werkdag ter inzage van 09.00 tot 1 2.00 uur, en van 14.00 uur tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 uur tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint- Maartensdijk. De aanvrager alsmede degenen die bezwaren heb ben ingebracht naar aanleiding van de aanvrage en ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen ge motiveerde bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een be zwaarschrift dient te worden gericht aan het kollege van burge meester en wethouders van Thoien. De ingekomen bezwaarschrif ten worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 1 9 juni 1986 Burgemeester en wethouders van Thoien Het gemeentebestuur van Thoien verkoopt bij inschrijving de in het oude stadsdeel van Thoien gelegenwoning Ter Vate 4. Het per ceel heeft een oppervlakte van 96 m2. Ondertekende inschrij vingsbiljetten kunnen worden ingeleverd ter gemeente-sekretarie van Thoien te Sint-Maartensdijk, Markt 1-5 tot 27 juni 1986 's morgens tot 10.00 uur. (op de enveloppe te vermelden "inschrij ving perceel Ter Vate 4 te Thoien"). Omstreeks dat tijdstip zal de hoogste inschrijving bekend worden gemaakt, waarbij het gemeentebestuur zich het recht van gunning voorbehoudt. De bereidverklaring tot verkoop geldt overigens on der het voorbehoud van instemming door de Gemeenteraad en goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland. Voorts geldt de voorwaarde dat het pand volgens een door het gemeente bestuur goed te keuren verbouwingsplan moet worden verbeterd. Gebruik van het pand als zogenaamde tweede woning is niet toe gestaan. Nadere inlichtingen over de verkoop kunnen worden inge wonnen ter Gemeente-Sekretarie, Bureau Ruimtelijke Ordening en en Grondzaken, Toestel 131. Sint-Maartensdijk, 1 9 juni 1986 burgemeester en wethouders van Thoien PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS stop in Rotterdam bereikte men de Zeeuwse klei. Een gezellige, sportieve en zonnige dag. De Schalm bij R.P. te water De zesde klassers van de openbare basisschool de Schalm hebben vrijdagmiddag als afsluiting van de politievoorlichting tijdens het bijna voorbije schoolseizoen een mooie vaartocht gemaakt. Bij het voormalige veersteiger in de Veer- weg gingen ze om half twee aan boord en dankzij het stralende weer troffen de leerlingen 't pri ma. Ze zagen nu de vaarwegen in 't echt, die ze voorheen tijdens de aardrijkskundeles hadden ge leerd. De haven van St. Annaland werd bezocht en via Bruinisse keerde de boot terug naar Stave nisse. Men vond 't een bijzonder leuke ervaring. Op de RP 30 kregen zes kinderen een zwemvest aan omdat ze niet goed konden zwemmen. In de ha ven van St. Annaland werd de zeilboot van meester J. de Jong bekeken en in Bruinisse zag men een aantal vissersschepen. Radar, marifoon, e.d. werden gede monstreerd, terwijl de politie ook voorlichting gaf over controles op de veiligheid aan boord van sche pen, visvangst, hulp aan surfers, enz. Een tekkel in de Poesdreef Een uit de hondenkennel aan de Stoofdijk ontsnapte tekkel liep verdwaald rond in de Poesdreef, na eerder al op de Stavenisseweg gelopen te hebben. Enkele jon gens onderkenden het gevaar en brachten het dier bij de politie, die de eigenaar wist op te sporen. In de nacht van zaterdag op zon dag zijn de auto's van de families S. en R., die wegens de re constructie van de Stoofdijk op het Stoofpad geparkeerd waren, beschadigd. Motorkap, dak, kof ferdeksel en zijkanten bleken met een scherp voorwerp bekrast te zijn. overdenking Eens komt de grote zomer De zomertijd is zo zoetjes aan weer begonnen. De gewassen zijn allemaal zo'n beetje boven de grond, de vakantieplannen bezor gen dezen en genen de kriebels, de volkstuintjes worden druk bear beid, kortom de goede warme tijd van het jaar valt weer te genieten. U zult van mij verwachten, het bij deze constatering niet te laten. Wat dieper zal ik nu moeten gra ven. Al staat dit stukje tussen de wetenswaardigheden van de eilan den, wanneer er "overdenking" boven staat, wil u toch een beetje een zondags gevoel krijgen. En bij dit stukje verwacht u dat ik de dubbele bodem van de grote zo mer u laat zien. U zal wijzen op de grootse toe komst die God ons eens zomers gelijk zal bereiden. En u op zal roepen die zomer af te wachten in geloof en hoop, in vrees en beven. Maar dit keer doe ik het anders en laat ik uw verwachting be schaamd uitkomen. Jonge bomen vernield Door de gemeente werd bij de po litie aangifte gedaan dat in de Niet de komende zomer, déze zo mer wil ik u laten zien. Kijk om u heen, zie de zon, voel de warmte, geniet van de pracht van deze ei landen, zie het wonder dat u zelf bent. Wanneer deze zomer al zo schoon is, zo prachtig, hoe zal die Schep per niet van u houden? Wanneer Hij ons al zo omringt springen wij dan wel goed met Zijn gaven om? Met elkaar? Dan ken wij Hem wel thuis en in Zijn huis? Wie het kleine niet eert, is het gro te niet weerd. Wie deze zomer niet dankbaar aanvaardt en weet te waarderen, is diegene de grote zomer wel waard? D.M. KNIBBE Anna Jacobapolder EEN REISWEG MET BLIJDSCHAP. In de Overdenking van ds. A.J. de l^ieviet van 12 juni is per abuis reiswieg in plaats van reisweg als titel vermeld. Er stond een 'i' teveel. nacht van zaterdag op zondag 2 jonge bomen in de Albert Schweitzerstraat werden vernield. Er is een vermoeden dat het door een paar jongeren gebeurde, maar wie in de omgeving iets zag of merkte, mag daarvan de politie op de hoogte stellen. Vrijdag was er een aanrijding, waarbij de gevolgen tot materiële schade beperkt bleven. P.G. reed met zijn auto tegen de in de Blauwstraat geparkeerde perso nenwagen van T.W.M., eveneens alhier. Concert beiaard/Euterpe succesvol De muziekvereniging Euterpe oogstte zaterdagavond een over weldigend succes met meer dan 300 belangstellenden voor het ge zamenlijk optreden met beiaar dier Gerard de Waardt op de Markt. Het reizend carillon had 's mid dags eerst Oud-Vossemeer, St. An naland, Stavenisse en Poortvliet bezocht. In het laatste dorp was Euterpe ook present en op de hoek Markt/Smidsstraat waren heel wat luisteraars. Het carillon stond op de vrachtwagen van de gemeente. Euterpe voerde twaalf nummers uit o.l.v. Ben van Os, waaronder een speciale composi tie voor carillon en orkest van Henk van Lijnschoten. De beiaar dier, waarmee Euterpe voor de tweede keer gezamenlijk optrad, speelde ook solo. 's Avonds werd het optreden in St. Maartensdijk herhaald en daar zag men luiste raars die eerder al in Poortvliet waren, 't Was dus goed bevallen op deze mooie voorjaarsavond. Naast dit succes heeft Euterpe ook wat problemen met de sterkte van de drumband en het majoret- tenpeleton. De nog uit 12 leden bestaande drumband heeft ver sterking nodig om het goed vol te houden en als de opkomst bij de majorettes zo matig blijft, ziet het bestuur 't een aflopende zaak worden. Het tij kan nog gekeerd worden. Collecte Rode Kruis De collecte voor het Rode Kruis heeft in St. Maartensdijk 2766,20 opgebracht. Alle gevers en collectanten hartelijk dank. Snelheidstijdrit Tandje Bij Tourclub Tandje Bij heeft zater dag een snelheidstijdrit in polders gehouden. Het parcours was uit gezet door de bestuursleden Kees van de Berge en Christ Veraart en werd tevoren door alle deelnemers verkend. Van de 14 leden kwamen er 9 aan het vertrek.Secretaris Mas Andriesse bediende op deze fraaie zomeravond de stopwat ches, die na 8400 meter de volgen de cijfers te zien gaven: Eerste werd Witte Andriesse die met 13.02 zijn vele trainingsuren be loond zag. De tweede plaats was voor André Verburgh in 13.12, ter wijl de 18-jarige Hans Vaders uit Sint Philipsland met 14.03 beslag legde op de derde positie. Verdere resultaten: 4. Mas Andriesse 14.08; 5. Henk Kwaak 14.15; 6. Arjaan den Braber 14.52; 7. Bram den Braber 15.14; 8. Hein van 't Hof 16.15 en laatste de zieke Kees van den Berge 18.28. De nummmers 1, 2 en 3 kregen na afloop in café Smerdiek een bloe mentuil uitgereikt en zoals ge woonlijk werd er nog wat nage praat over 'hoeveel wind er die avond toch wel was'. Na de tijdrit ziet de kop van het klassement er als volgt uit: 1. Mas Andriesse 1069 km. 2. Arjaan den braber 993 km. 3. Bram den Braber 951 km. 4. Witte Andriesse 933 km. 5. Theo van der Male 821 km. Zaterdag 28 juni staat de Ronde van Zeeland (210 km.) op het pro gramma, met vertrek vanuit Krui ningen en 5 juli wordt de Thoolse fietsdag worden gereden. De route is 82 kilometer lang en is uitgezet door de secretaris van Tandje Bij. Geslaagd Oud Eendrachtbode-medewerker Ward op den Brouw (woonachtig in Uden) is geslaagd aan de school voor journalistiek te Utrecht. Hij is inmiddels benoemd als redac teur binnenland van het N.R.C. Bij de pottenbakker De leerlingen van de Oosterschel- deschool hebben dinsdag een be zoek gebracht aan de pottenbak kerij van de heer van Engelenho ven. De kinderen mochten met be hulp van de pottenbakkerkluiten klei omvormen tot vaasjes of kan delaren. Ook vervaardigde men een boerderij met fraaie beestjes. Het gemaakte kon 's avonds door de ouders in het Holland Huis be keken worden. Daar konden de ouders ook zelf hun eigen kunnen meten. De vervaardigde produc ten mocht men mee naar huis nemen. Fietstocht Plattelandsvrouwen 21 Plattelandsvrouwen hebben woensdag een fietstocht gehouden in de polders. De dames werden verrast door een fikse regenbui, maar men kon gelukkig bij een gastvrije boer schuilen. In Thoien genoot het gezelschap van heerlij ke koffie en appeltaart, waarna men huiswaarts ging. Collecte De collecte voor het Rode Kruis heeft 1135,05 opgebracht. Alle collectanten en gevers hartelijk dank. Zeelands Welvaren snel De leden van tourclub Zeelands Welvaren hebben zondag een snel heidstijdrit over 5,9 kilometer ge houden. De eerste kilometers wa ren erg zwaar (twee dijken en wind op kop), maar het laatste ge deelte werd er snel gekoerst. De nummers 1 en 2 kwamen in de zelfde tijd over de meet. 1. Kees Jansens en Dik van Splun- ter 9.29, 3. Jan Opree en Wim den Haan 9.55, 5. Willie Beirnaert 10.22, 6. Martin den Haan 10.38, 7. Karei van Langeveld 10.46, 8. Rien Vroegop 10.50, 9. Mart Ger- des 10.52, 10. Jos van Splunter en Adrie van der Werf 10.54, 12. Leo de Graaf 13.30. 6 juli neemt Zeelands Welvaren deel aan de Mergellandroute in Limburg. Diaken bedankt De heer W.C. Reinhout heeft be dankt voor zijn benoeming tot di aken van meente. de Hervormde Ge- Twee weken gevangenisstraf De Middelburgse politierechter heeft J.L.K. tot twee weken gevan genisstraf veroordeeld omdat hij zonder rijbewijs reed. Dat was hem in april voor een jaar afgeno men wegens het rijden onder in vloed van alcohol, maar in de cember trof de politie K. toch On der de Linden te St. Maartensdijk achter het stuur. Rode Kruis De collecte voor het Rode Kruis heeft 1650,55 opgebracht. Een ieder die hieraan heeft meege werkt hartelijk dank. Natuurvrienden bezoeken heemtuin De Natuurvrienden hebben don derdagavond (per fiets) een be zoek gebracht aan de heemtuin in Steenbergen, waar de heer Struys een twee uur durende rondleiding verzorgde. In de tuin waren veel zeldzame planten en alpenkruiden te bewonderen. Het was een inte ressante avond. Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Minder bloed Er werden vrijdagavond in hotel De Druiventros 146 flessen bloed afgetapt. Dit waren er weliswaar 40 minder dan een half jaar gele den, maar het Rode Kruis was toch tevreden met het behaalde re sultaat. Programma muziekdag Zaterdag organiseert de Bond van muziekgezelschappen Thoien - Sint Philipsland een muziekdag. Het programma ziet er als volgt uit: 14.30 uur is er een ontvangst van besturen, dirigenten en ereleden in de bovenzaal van de Druiventros. Om 16.00 uur doen de deelnemen de korpsen een rondgang door het dorp(vertrek vanaf De Wimpel). 17.00 uur een gezamenlijke uit voeringvan de Saint-Triphonmars bij de muziektent.17.15 uur con cert muziekvereniging Concordia (St. Philipsland). Om 18.45 uur geeft de Oud Vossemeerse Mu ziekvereniging een concert en om 19.15 uur is er een optreden van Euterpe (St. Maartensdijk). Om 19.45 uur is het de beurt aan Con cordia (Thoien) en als laatste komt Accelerando (St. Annaland) in actie. Woningbouwplanning tot 1991 In de komende raadsvergadering - woensdag om half acht - zal de planningslijst worden besproken van het ministerie van volkshuis vesting over de woningbouwmo- gelijkheden in deze gemeente. Men kan er dan in elk geval vrij zeker van zijn dat men het ge wenste volume krijgt toegewezen voor de per jaar aangegeven getal len. De planningslijst voor 1987 - 1991 ziet er als volgt uit: In 1987 geen woningwetbouw, wel 13 premie A woningen. In 1988 7 woningwet woningen en 8 premie A, in 1989 zijn dat er resp. 8 en 6. in 1990 komt het op 13 en 4. In 1991 staan er zelfs 20 woningwetwoningen genoteerd, maar dat jaar dan geen volume voor premiewoningbouw. In die raadsvergadering, die waar schijnlijk niet zo veel tijd zal ver gen komt ook de benoeming van een bestuurslid voor De Wimpel (Stichting Dorpsbelangen) aan de orde. Door instellingen en vereni gingen zijn als kandidaten voorge dragen D.J. Hage en Chr. van 't Hof. De School met de Bijbel te Anna Jacobapolder vraagt financiële medewerking voor de verplichte invoering van Engels. Er zijn ook nog wat andere materialen nodig. B en w willen dit verzoek inwilli gen. Wat het college betreft mag ook gemeentelijke garantie wor den toegekend aan S.J.J. Feleus, die zijn thans bewoonde woning wetwoning wil kopen. Er is verder een voorstel tot verkoop van de woning Eendrachtstraat 35 aan J. Walpot, die daar ook woont. Dan is er een voorstel tot verhuur van de woningen Plataanstraat 19 en 21 aan resp. J. Stouten te Leeu warden en aan M.E. Felius, nu Zuiddijk 2. Verhuur van Een drachtstraat 41 aan A. Moerland, van Steintjeskreek 5 aan G.I. Ha ge en van Krabbenkreekstraat 22 aan A. de Zwart te Hooghalen. Burgerlijke stand Geboorten: Martinus P.L.M., zv. M.J.M. Perdaems en A.L.M. Lambrechts. Jeroen A.A., zv. H.J. Keijzers en A.J. Boerma. Gijs, zv. A.J.M. Luijsterburg en G.A.M. Hagens. Ilonka J.F., dv. J.J.P. van den Bosch en J. de Bruijn. Jenna D. dv. J.P. Simons en D.M. Schier. Overlijden: Johannes Bax, 79 jaar. Petrus J.C. Uijtdewilligen, 90 jaar, e.v. J.M. Backx. Huwelijken: Marinus J.M. Thole- naar, 24 jr., automonteur (Tho ien) en Antonia A. Heijboer, 20 jr., modinette. Johannes P. Hom mel, 24 jr., electrotechnisch inge nieur (Thoien) en Maria E.P. ten Hove, 20 jr., verkoopster. Johan nes C. Gunst, 29 jaar, visser (Sint Annaland) en A.C.E. Smits, 23 jaar, modinette. De gaande en komende man Na 33 jaar gaat gemeentescretaris A.A. van Overveld de gemeente verlaten. Hij maakt per 1 juli ge bruik van de VUT-regeling. De scheidende functionaris kwam na de watersnood uit Steenbergen als volontair naar hier. Hij doorliep gestaag de ambtelijke rangen, met grote inzet, initiatief en humor droeg hij in belangrijke mate bij aan de groei en bloei in Nw. Vos- semeer. Op 27 juni krijgt de heer van Overveld in het gemeentehuis een afscheidsreceptie aangeboden. De bevolking is van 19.00 tot 20.30 uur welkom. De heer P.P. Moors, ambtenaar van sociale zaken, volgt de heer van Overveld op en A.M.C. van Kesteren komt in de plaats van P.P. Moors Reclassering en verslavingszorg: helpen of beheersen? Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs organiseert vrijdag 27 juni een themabijeenkomst in het kader van de Algemene ledenver gadering. De bijeenkomst, die openbaar is, staat in het teken van het 100-jarig bestaan van het Wet boek van Strafrecht. Aan de orde worden gesteld: de positie van de reclassering, in het bijzonder de verslavingszorg, gezien vanuit de eisen van het justitiële beleid en de rechterlijke macht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 5