jk3 Kampioen SPS opende extra kleedlokalen en bestuurskamer Wim van Hanegem, Sjaak Swart, Ruud Geels, Barry Hulshoff Tenniskampioenschappen voor de jeugd van start Dertien gediplomeerde jeugdvoetballeiders Bekers voor schutters Poortvliet en Stavenisse ACH, NEEM DAN OOK EVEN DE TIJD VOOR DE BESTE VERZEKERING. Langer in 4e klas KNVB blijven dan vorige keren ALGEMENE ZEEUWSE/MIDDET .BI JRO Donderdag 19 juni 1986 DE EENDRACHTBODE 13 zaalvoetbal atletiek autosport Voorzitter J.M. Verhees had zelf als enige bij Vosmeer wedstrijd tegen Oud Oranje huldigde hij aanvoerder De felicitaties gingen vergezeld van een trainingspak tuinstoel overhandigde. Dat gebeurde onder het oog de andere oud-internationals, alsmede grensrechter grensrechter Theo Fase. 400 wedstrijden in het eerste elftal gespeeld. Voor de Leo Havermans met het bereiken van die mijlpaal, en bloementerwijl elftalleider G. de Gast nog een van Sjaak Swart (geheel links), Wim van Hanegem en Maarten Quist, scheidsrechter Rien Koopman en De oud-internationals hebben het veertigjarige Vosmeer ondanks de regen en de geringe belangstel ling toch nog op een voetbalshow getracteerd. Bij de eilandelijk tenniskampioenschappen voor de jeugd heeft de plaatsingscommissie (B. Waasdorp en T. Moerland) Michelle Drenth en Ilse Kale (beiden Eegedima Tholen) geplaatst voor de finale in de cate gorie meisjes tot en met 10 jaar. Zij behaalden reeds de halve finale, evenals Bianca Cras en Sjireen van Maanen. De halve finales worden woensdag in St. Maartensdijk afgewerkt. tennis Outsiders gevaarlijk Senioren Dertien van de veertien kandidaten zijn geslaagd voor de cursusjeugdvoetballeider (J.V.L.), waarvan het exa men zaterdag op het sportcomplex van W.H.S. werd gehouden. Content De teams van de schietverenigingen van Poortvliet en Stavenisse waren erg succsvol op de korpswedstrijden van de Zeeuwse Schietbond. De wedstrijden werden onder slechte weersomstandigheden gehouden op de 100 meterbanen te Stavenisse. In klasse A en H zege vierde Stavenisse en in klasse B was de hoofdprijs voor streekgenoot Poortvliet. Wethouder van sportzaken P. van Schetsen ontving de sleutel voor de officiële opening van twee kleedlo kalen van het enige meisjeslid van SPS, Ramona van Tiggele. Voorzitter J.A. van Nieuwenhuijzen kijkt toe met de gasten van o.a. de zusterverenigingen. SPS-voorzitter J.A. van Nieuwenhuijzen ziet het ko mende voetbalseizoen optimistisch tegemoet. Het pas gepromoveerde eerste elftal zal het voor de derde keer in de vierde klas KNVB langer uithouden dan de vori ge malen. Precies op tijd voor de nieuwe gasten zijn er twee kleedlokalen bijgebouwd en is de bestuurskamer uit gebreid. "We zitten gewoon goed met het gemeentebestuur van Tholen", zei voorzitter J. de Laater van de Thool se voetbalfederatie. "Er gebeurt enorm veel voor de sport." Groot moment Tholense Boys Trainingsvelden Kritisch Het was de bedoeling dat de dames van de 27 MC l'Esperance uit St. An- naland als tegenstander kregen. Deze waren echter verhinderd en zorgden zelf voor Liro. Even waren er nog moeilijkheden omdat beide partijen dezelfde kleur shirt droegen, doch de 27 MC was zo sportief de shirts om te wisselen zodat men aan een spannen de match kon beginnen. Tijdens het intrappen had de coach al zijn ogen goed de kost gegeven: men had een geduchte tegenstander. Dat bleek ook wel toen men al heel snel het eerste doelpunt tegen kreeg, direct gevolgd door het tweede. De 27 MC wenste zich hierbij niet neer te leggen en men ging steeds beter spelen, vooral het overspelen. Er ontstonden diverse combinaties die uitmondden in een te gendoelpunt van Linda Marien: 1-2. Even later brak zij nog eens door en werd het 2-2. De Thoolse dames trok ken de wedstrijd naar zich toe. Ook de harde werkers schoten enkele ma len op het doel doch deze werden gestopt door de uitstekende keepster. Het gemis aan een goede schutter compenseert men met goed spel, waardoor men langzamerhand toch weer op het goede niveau van vorig seizoen is gekomen. Astrid Niemants- verdriet maakte 3-2 en na de rust was het spel helemaal voor de 27 MC. Even kwamen de tegenstanders terug en werd het 3-3. De eindstand werd 5-3 voor de 27 MC. Komend weekend spelen de dames in Meulvliet tegen de Hawai-girls (18.00-19.00 uur) de heren van 19.00-20.00 tegen de PJZ en van 20.00-21.00 tegen een ploeg uit Hoo- 'gerheide. De dames spelen op 23 juni een toernooi in Meulvliet. 10 e.m. in Zegge Onder tropische omstandigheden heb ben de Thoolse atleten in Zegge de tiende Engelse mijl gelopen. Het par cours bestond uit een kleine en vier grote ronden. Winnaar werd Ad de Rooy uit Fijnaard. Hij liep een tijd van 53 min en 59 sec. Rien Fase uit Sint Annaland ging als vierde in 59 min. en 18 sec. over de finish. Wim Douw uit Oud Vossemeer liet 59 min. en 27 sec. afdrukken. Overige prestaties: Ewoud Fase 1.01.09; Piet Etiënne 1.08.36; Dik Va ders 1.12.16; TVvan Jansen 1.18.31; Ko Havermans 1.22.26.; José Jansen 1.22.31. Bloemen voor Sjacco Bliek Sjacco Bliek uit Scherpenisse heeft tij dens de rally cross te Rilland Bath een overwinning geboekt in de klasse tot 1300 cc. Joop van Holstein uit Sint Annaland werd derde. Beide coureurs kwamen in een fiat 128 in actie. Sjacco Bliek werd in manche 1 eerste, in 2 tweede en in derde boekte hij een vierde plaats.de A-finale ging hij als eerste over de meet. Joop van Holstéin werd manche 1 eer ste, in 2 tweede en in de derde manche behaalde hij eveneens een tweede plaats. In de A-finale klasseerde hij zich als derde. De volgende cross is 13 juli, wederom in Rilland Bath. Met fraaie staaltjes techniek be wees Oud Oranje de voetbalkunst nog goed te beheersen. Het jubile rende Vosmeer eiste de eer van de openingstreffer nog wel voor zich op. Fred Hommel nam de bal ge lijk op de slof, maar behalve een gevaarlijke terugspeelbal stonden de oud-internationals verder geen kansen meer toe. Wim van Hanegem maakte gelijk en via Peter Ressel en Rob Ren- senbrink liepen de gasten uit tot 1-3. Doelman Jack Hommel voor kwam een grotere achterstand. In de tweede helft schiepen ze veel kansen, maar er werd slecht ge schoten en soms te lang 'gepin geld', hoe goed Oud Oranje op weinig vierkante meters ook uit de voeten kon. Conditioneel deden de oud internationals het ook beslist niet slecht en soms zag men nog een sprintduel met de jonge Vosmeer spelers. Een kopbal van Koos Ca- pelle was na rust vrijwel het enige werk voor doelman Heinz Stuy. Wietse Couperus maakte er in de eindfase nog 1-4 van door in twee de instantie te scoren. Scheidsrechter Rien Koopman verving G. de Schepper, terwijl Maarten Quist en Theo Fase als grensrechters optraden. In de kantine werd nagepraat, waarna de oud-internationals in café de Hoop nog van een koffie maaltijd genoten. Onder zonniger omstandigheden hadden er vast veel meer voetballiefhebbers ge noten. Vosmeer moest voor deze afsluiting van de jubileumactivi teiten dan ook dieper in de beurs tasten dan men geraamd had. Vosmeer: Jack Hommel, Jan Bur gers, Dick den Hollander, Koos Capelle, Ad Verhees, Adrie Capel- le, Hans Polderman, Leo Haver mans, Henk Potappel, Frans Ver hees, Fred Hommel, reserves Rien Vaders, Anton de Koning, John v.d. Klundert en Bas Quist. Oud Oranje: Heinz Stuy, Wietse Couperus, Barry Hulshoff, Hans Eykenbroek, Dick Schneider, Wim van Hanegem, Sjaak Swart, Henk Wery, Peter Ressel, Ruud Geels, Rob Rensenbrink, wissels Adri Brouwers, Piet de Vries, Wim Meiers. voor leden van St-Annaland, Ja- coba van Beieren, Eegedima en Oud-Vossemeer, worden inmid dels voor de 6e maal georgani seerd. De wedstrijden worden gespeeld op de parken van de vier deelnemende tennisclubs. De fi nales vinden zaterdag 28 juni plaats te St. Maartensdijk. De wedstrijdcommissie, bestaan de uit de heren A.L.C. Buermans, A. Douw, C. van Dijke en J. de Jonge, heeft de plaatsingslijsten in de diverse categorieën bekend gemaakt. De heren-enkel wordt in 3 sterkte categorieën gespeeld. De dames enkel en de dubbels worden in 2 sterkte-categorieën gespeeld. In In het schema van de groep meis jes tot en met 13 voeren Mireille Drenth en Linda Heydra (Oud Vossemeer) de ranglijst aan. Gwinny Heydra en Karin Bijl staan respectievelijk op de derde en vierde positie. In deze categorie was het verrassend dat de als zes de geplaatste Mandy de Wit ver loor van clubgenote Safina Mou wen. Bij de meisjes tot en met 17 jaar voert Hilde Moerland het schema aan, doch zij kan geduch te tegenstand verwachten van Mi reille Drenth en Maaike van de Reydt. Mireille plaatste zich reeds bij de laatste vier. Bij de jongens tot en met 10 jaar zij de sterkere spelers in één poule geplaatst. Robert Moerland is hier de te kloppen speler. Arie Praayer en Patrick de Wit zijn in deze groep gevaarlijke outsiders. Bij de jongens tot en met 13 jaar is de finale gepland tussen Lars Krieg en Pieter Potter. Tennissers die nog roet in het eten kunnen gooien zijn Boudewijn Zuurdeeg en Jeffrey Baardwijk. In deze groep is Eegedima erg sterk verte genwoordigd, zodat de ereprijzen bij die club terecht komen. Alle favorieten plaatsten zich reeds bij de laatste acht. Het schema in de klasse tot en met 17 jaar wordt aangevoerd door Stefan Mees (Oud Vossemeer). De andere fina le plaats wordt toegekend aan de winnaar van het duel Robin Schoonen en Gerard Polderman. Beide spelers bereikten reeds de halve finale. De Thoolse senioren tenniskampioenschappen zijn za terdag aanstaande. De eilandkampioenschappen de hpogste heren-enkelcategorie is het een Jacoba van Beieren/Ee- gedima aangelegenheid gewor den. In deze categorie zijn J. Leeuwenhaag, M. Reichstein en titelverdediger T. Verjaal van Ja coba van Beieren, alsmede D. Waasdorp en M. Zuidweg van Eegedima ingedeeld. Waasdorp en Reichstein zijn de favorieten. In de dames-enkel is het een Eege dima aangelegenheid geworden. J. v.d. Berge is de favoriete, ge volgd door M. v.d. Berge en G. Verkouteren. In de categorie heren-dubbel wordt het team, D. Waasdorp/F. de Wit als grootste kanshebber beschouwd, op de voet gevolgd door de teams M. Zuidweg/M. Venekamp en J. Leeuwenhaag/T. Verjaal. De favorieten in de dames-dubbel zijn: M. v.d. Berge/G. Verkoute ren, J. en C. v.d. Berge en R. Rietkerk/R. de Wit. Als favoriete team in de mix- dubbel is geplaatst J. v.d. Ber- ge/M. Venekamp. De andere favorieten zijn: Heren enkel II: L. van As; Dames-enkel II: R. Rietkerk; Heren-dubbel II: V. Cras/C. Boom; Gemengd dubbel II: C. v.d. Berge/H. Zuurdeeg; Heren-enkel III: H. Draayer. De cursus, die voor het eerst op Tholen werd gehouden, is gericht op het verwerven van kennis en vaardigheden die nodig zijn om op verantwoorde wijze leiding en training te geven aan de jeugd van een voetbalvereniging. In de theo retische lessen werd aandacht besteed aan methodiek, didaktiek en spelregelkennis. Het praktische gedeelte (spelleiding en training geven) werd afgenomen doort mensen van de K.N.V.B. en de N.K.S. Cursusleider Jos Huysmans uit Huybergen reikte onder grote be langstelling de diploma's uit. Hij was content met de resultaten en sprak over een nuttig diploma. De heer J. Franken (voorzitter van de examencommissie) uit Zuiddorpe bedankte de cursusleider, examen commissie, de prima organisatie van WHS en feliciteerde tot slot de gediplomeerden. Namens de KNVB sprak de heer van Elshout uit Bergen op Zoom. Jan Burgers (WHS) overhandigde, namens de cursisten, cursusleider Jos Huysmans een boekenbon en bloemen voor zijn vrouw. Ook waren er bloemen voor Jan Bruynzeel en Kees de Jonge voor het beheer van de kantine. Geslaagden: Rien Klippel, Cees Smits en Rien Smits (Stavenisse); Aad van der Meeren (Tholen); Jan Saarloos en Lauren van Schilt (Bergen op Zoom); Ad Krijen en Gerard Krijen (Steenbergen); Jan Burgers, André van Ast, Anco Fa se, Peter van Poortvliet en Sander Westdorp (Sint Annaland). Uitslagen: Klasse H: 1. Stavenisse 390 p. 2. Terneuzen 387 p. 3. 's Gravenpolder 382 p. 4. St. Anna land 380 p. 5. Poortvliet 380 p. Klasse B: 1. Poortvliet 388 p. 2. Stavenisse 383 p. 3. Scherpenisse 380 p. 4. St. Annaland 379 p. 5. Heinkenszand 376 p. EINDELOOS GEKIBBELD OVER DE KLEUR VAN UW NIEUWE AUTO? Klasse A: 1. Stavenisse 390 p. 2. St. Annaland 387 p. 3. Scherpe nisse 387 p. 4. Domburg 385 p. 5. 's Gravenpolder 383 p. 6. Poort vliet 383 p. Uitslagen personelebaan: Klasse A: C. Andriesse (Stav.) 199 p. 2. Dick Bruijnzeel (St. A) 198 p. 3. A. Knuist (Stav.) 197 p. 4. L. vd. Maas (Zierikzee) 197 p. 5. Maddie Knuist (Stav.) 197 p. 6. Peter Priem (Stav.) 197 p. 7. J. Eerland (Stav.) 197 p. 8. R. Priem (Stav.) 197 p. 9. G. Oudesluijs (Scherp.) 197 p. 10. Rien Bruijzeel (St. A.) 197 p. 11. R. Jansens (Pvl.) 197 p. 12. A. van Mil (Pvl.) 196 p. 13. J. vd. Klooster (St.A.) 196 p. 14. M. Andriesse (Stav.) 196 p. 15. J. Poot (Scherp.) 195 p. 16. R. de Vos (Stav.) 195 p. 17. J.A. van Tiggele (Pvl.) 195 p. 18. J.L. Goedegebuure (St.A.) 195 p. 19. A. Rijnberg (St.A.) 195 p. 20. L. Bijnagte (Scherp.) 194 p. 22. Chr. Boot (St.A.) 194 p. 23. N. de Groen (Pvl.) 194 p. 25. H. Berre- voets (Scherp.) 194 p. 26. L. Hage (Stav.) 194 p. 27. C. Potappel (Stav.) 194 p. 29. W. Klippel (Stav.) 193 p. 34. H. de Vos (Stav.) 192 p. 37. J. vd. Klooster SR. (St.A.) 191 p. 38. A. Menheer (St.A.) 190 p. 39. W. Becker (Scherp.) 190 p. 40. J. Bazen (Scherp.) 190 p. 41. M.C. Bazen (Scherp.) 189 p. 44. L.D. Kloet (St.A.) 187 p. 46. M.D.A. Geuze (Scherp.) 186 p. 47. A. Potappel (Scherp.) 186 p. Klasse B: 1. C. Dorst (Stav.) 197 p. 2. C. Dekker (Pvl.) 196 p. 3. J. Menheere (Scherp.) 196 p. 4. J. Noteboom (Goes) 195 p. 5. C. de Koster (Heinkz.) 195 p. 8. H. de Ruiter (Stav.) 194 p. 10. G. Vos (Stav.) 194 p. 12. P. de Groen (Pvl.) 193 p. 13. A. Goudzwaard (Pvl.) 193 p. 14. H. de Groen (Pvl.) 193 p. 15. Jan van Tiggele (Pvl.) 192 p. 16. J.M. van Tiggele (Pvl.) 191 p. 19. R. van Oudenaar de (Pvl.) 190 p. 20. J. van der Graaf (Stav.) 190 p. 21 J. Moer land (St.A.) 189 p. 24. A. de Graaf (Scherp.) 189 p. 26. J. de Graaf (Scherp.) 188 p. 27. P. de Vos (Stav.) 188 p. 29. Ph. J. de Rijke (Stav.) 188 p. 32. D. Lindhoud (Scherp.) 186 p. 33. J. Bruijnzeel (St. A.) 186 p. 34. J.J. Keur (St.A.) 186 p. 35. Marco Lindhout (Scherp.) 186 p. 36. R. van der Laar (St. A.) 186 p. 39. M. Potap pel (Stav.) 184 p. Klasse C: 1. J. Coppens (St.A.) 195 p. 2. A. van de Woestijne (Me- liskerke) 189 p. 3. P. de Groen (Pvl.) 189 p. 4. J. Rijstenbil (Scherp.) 189 p. 5. N. Uijl (Scherp.) 187 p. 7. S. de Vos (Stav.) 186 p. 9. A. Lindhoud (Scherp.) 183 p. Klasse D: 1. A.H. Bentschap- Knook (Ternz.) 194 p. 2. A. Ista (Zierikzee) 192 p. 3. M.M. Beije (Zierikzee) 191 p. 4. R. van Over- maeren (Ternz.) 190 p. 5. D. Passe- nier (Domb.) 189 p. 7. Petra Goudzwaard (Pvl.) 189 p. 9. M.C. Bazen- Dijks. (Scherp.) 184 p. 12. Jan Hage (Pvl.) 177 p. 15. C. Bruijzeel (Scherp.) 164 p. de opkomst van Vrijdag de dertiende was het voor SPS een geluksdag, 't Was zelfs dubbel feest: kampioensreceptie en opening van de kleedaccom modatie met bestuurskamer. Het enige meisjeslid van SPS, Ra mona van Tiggele, die bij de F- pupillen speelt, bood wethouder van sportzaken P. van Schetsen een sleutel aan, waarmee de kleedlokalen officieel werden ge opend. De wethouder deed dat met ge noegen, maar hij noemde 't des te plezieriger, dat het tegelijk met de viering van het kampioenschap en de promotie gebeurde. "Een in vestering van een dikke ton is ech ter geen geringe zaak voor de ge meente, zodat het goed is, dat de vereniging een bijdrage levert", al dus Van Schetsen, die 't bijzonder goed deed, dat het eerste elftal de titel in de eerste klas van het afde lingsvoetbal veroverde. Noord-Brabants KNVB- afdelingsbestuurder H. Dijkslag uit Tholen sprak van een 'groot moment'. "Het kampioenschap is niet op een slof en een oude voet balschoen bereikt, want telkens zat Seolto in de weg. Haalt SPS het of net niet, was de vraag, maar jullie zijn weer terug in de KNVB en hopelijk houden jullie 't langer vol dan de vorige keren. Naast inzet is er dan meer inzicht nodig en behalve een goede condi tie ook techniek. Verder ook een stukje teamgeest en clubliefde, waar je de laatste jaren te weinig over hoort. Dat is een kwestie van moraal", aldus Dijkslag, die het kampioensdiploma met vaantje overhandigde aan aanvoerder Rien Schipper. Hij vond, dat SPS met twee extra kleedlokalen en een grotere bestuurskamer optimaal is toege rust voor goede prestaties in de nieuwe competitie. "Dit komt de gehele vereniging ten goede." Dijkslag onderstreepte de goede verhouding met het gemeente bestuur van Tholen, wat hij als voorzitter van de regio West van de KNVB afdeling Noord- Brabant wel eens anders mee maakt. "Ik moet nog al eens on inbare vorderingen afschrijven wegens de slechte financiële posi tie van de desbetreffende voetbal verenigingen, maar dat zal op Tholen niet voorkomen." Dijkslag constateerde, dat SPS heel veel betekent voor jonge mensen van Poortvliet en Scher penisse omdat een passende ont spanning wordt geboden. Per soonlijk bood hij nog een bal aan, maar die moet maar niet in het doel van Tholense Boys ver dwijnen. Ook de Laater zinspeelde daar op. Van Nieuwenhuijzen zag een over winning tegen Tholense Boys in de nieuwe competitie wel zitten. Smerdiek verslaan vond hij moei lijker. De federatievoorzitter noemde het vreugdevol, dat SPS in de vierde klas nog twee Thoolse clubs ont moet. "SPS is een geziene tegen stander en het grote aantal oud trainers op deze receptie tekent ook de sfeer. Bovendien worden moeilijkheden heel klein als het eerste elftal kampioen wordt. Zo'n titel haal je niet alleen op kwaliteit, er komt ook geluk bij, maar zo'n kampioenschap bewijs je pas het volgende seizoen." De Laater had het traditionele ge schenk van de federatie: reserves hirts, al dacht hij er eerst vanaf te zijn gezien sponsors. Hoewel hij ingenomen was met de inzet van het gemeentebestuur, hoopte de federatievoorzitter, dat de nieuwe Thoolse burgemeester zijn kennis van de voetbalsport laat blijken door het verbeteren van de beroerde trainingsvelden. "We blijven lastig en durven rustig vragen." Ceremoniemeester Laban Hage had nog meer sprekers: Klundert- voorzitter en scheidsrechter Van der Wiel en oud-trainer G. van Nassau, die constateerde, dat hij het acht jaar geleden 'goed had gedaan' gezien de aanwezigheid van door hem opgeleide voetbal lers achter de bestuurstafel en in het kampioenselftal. Vice-voorzitter C.G. Visser bood de vertrekkende trainer Adrie Noordijke een geschenk aan. "Twee jaar bij SPS is maar kort, maar je hebt er met een kampi- oensploeg wat van gemaakt!" Voorzitter Van Nieuwenhuijzen zei in zijn dankwoord het gemeen tebestuur bijzonder erkentelijk te zijn voor de twee nieuwe kleedlo kalen, naast de twee bestaande. "Maar we hadden ze ook ver schrikkelijk hard nodig voor onze negen elftallen." Hij liet weten, met de KNVB nog al eens overhoop te liggen omdat beslissingen van de voetbalbond tegen de SPS-borst stuiten. "We blijven als kleine club bijzonder kritisch." Van Nieuwenhuijzen zei 'ondanks strubbelingen' terug te kijken op een 'prima seizoen'. Ook de twee de plaats in de voorronden van het landelijk afdelingskampioen schap deed hem goed. Vol opti misme werd op de mooie voor jaarsavond vrijdag in de volle kantine een dronk uitgebracht op SPS.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 13