THOLENDERWIJS THOLEN Bel bij brand 0011 Ci - -O- IKELEN ER r informatierubriek van de gemeente tholen Illllllllll w VOORINTEKENING BEGROTING 1987 UITGAVE VAN R.E.C.-THOLEN: EDUCATIEVE KRANT "KLINKER" qCLI NIEUWE GEMEENTELIJKE PLATTEGROND VERKRIJGBAAR ZATERDAG 14 JUNI: GERARD DE WAARDT OP HET REIZEND CARILLON VERZIN EEN SLOGAN OP DE HUISVUILWAGEN udein*® ONROEREND- GOEDBELASTINGEN 1985 Slagers in de prijzen Zaterdag orgelconcert in Tholen Donderdag 12 juni 1986 DE EENDRACHTBODE 5 De heer H.A. van der Munnik per 1 juli burgemeester van Tholen Illllllllll WEDSTRIJD- WEDSTRIJD- WEDSTRIJD WEDSTRIJD SPREEKUUR B EN W Roncalli St. Geertrudis De Oesterschelp De Brug Geslaagden Burgemeester Bouwenseschool ijzerwaren gereedschappen GEVARENDRIEHOEK RING-STEEKSLEUTELSET Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 5 Sint Maartensdijk Tel 01 666-2955 Met ingang van 1 juli 1986 is benoemd tot burgemeester van de gemeente Tholen: de heer H.A. van der Munnik, ge boren 19 april 1938 in Loppersum (Gr.). De heer Van der Munnik is thans burgemeester van de Groningse gemeenten Bierum en 't Zandt. Hij is gehuwd, vader van 2 kinderen en lid van de gereformeerde kerk. Voor nadere informatie over zijn persoon verwijzen wij U kortheidshalve naar de redakti- onele pagina's in deze Eendrachtbode. Dinsdag 1 juli installatie van en kennismaking met onze nieuwe burgemeester. Op dinsdag 1 juli aanstaande wordt in de grote zaal van het rekreatiecentrum "Haestinge" onze nieuwe burgemeester, de heer H.A. van der Munnik, geïnstalleerd. Deze installatie vindt plaats in een buitengewone openbare raadsvergade ring die om 14.30 aanvangt. Naast deze vergadering wil het gemeentebestuur ook graag aan de inwoners, organisaties en verenigingen op Tholen gelegenheid geven om met de burgemeester en zijn gezin kennis te maken. Daartoe zal, zoals het er nu naar uitziet, een afzonderlijke receptie worden gehouden op dinsdag avond 1 juli eveneens in "Haestinge". Het exacte tijdstip zal in een later stadium in deze rubriek worden gepubliceerd. EEN ÖÜK VAN EEN GEMEENTE - SSit sm v$ss£ mm- tvrnm.ff - mvm&x tvm**. In de maand november vindt in de gemeenteraad de behandeling plaats van de gemeentebegroting voor 1987. Bij voorintekening kan elke inwoner van Tholen tegen een verlaagd tarief in het bezit worden gesteld van een exemplaar van de begrotingen van in komsten en uitgaven met memorie van toelichting f 30, en een exemplaar van de aanbiedingsbrief (f 5,40). Indien u één of meerdere stukken wenst te ontvangen, dient u vóór 1 augustus a.s. het verschuldigde bedrag over te maken op giro nummer 9296 t.n.v. de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk, on der vermelding van voorintekening begroting 1987 en de exempla ren waarvoor u belangstelling hebt. Eventuele nadere informatie kunt u verkrijgen op de afdeling Inter ne Zaken van de gemeente-sekretarie, tel. 01666-2955, tst. 239. voor iedereen die bij wil blijven Enkele weken geleden rolde een nieuwe gemeentelijke platte grond van de persen. Ook deze tweede druk van de Thoolse kleurenplattegrond is fraai van uitvoering, geheel aangepast aan de situatie van dit moment en verschaft erg veel informa tie. Aan de ene zijde treft u de zeven Thoolse woonkernen aan, terwijl aan de andere zijde het totale buitengebied is opge nomen. Er is een apart straatna menregister voor de kernen, maar ook een voor het buiten gebied. De komkaarten zijn schaal 1:5000, de overzichts kaart (buitengebied) kent een schaal van 1:25.000. In de komkaarten zijn de bijzondere gebouwen duidelijk aangege ven, terwijl in beide kaarten in verschillende kleuren onderscheid is gemaakt tussen: bebouwing, toekomstige bebouwing natuurge bied, bos, park, plantsoen en boomgaard, sport en rekreatie, be graafplaatsen, industrie, zandplaten bij laag water, water en het overig gebied. Tevens staan apart aangegeven provinciale wegen, belangrijke doorgaande wegen, het tracé van de Oesterdam en aansluitende wegen, secundaire wegen, wegen op dijken, dijkrecreatie, buslij nen, campings, parkeerplaatsen, brievenbussen, telefooncellen, bushaltes, picknickplaatsen, jachthavens e.d. De kleurenplattegrond is vervaardigd in opdracht van het gemeen tebestuur van Tholen door Suurland's Vademecum in Eindhoven. Ook deze plattegrond heeft als titel meegekregen: Tholen: een dijk van een gemeente. Met ingang van heden is de plattegrond tegen betaling van een be drag van f 7,50 verkrijgbaar op het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk en binnenkort tevens bij de eilandellijke V.V.V., de Rabobanken en Amrobank en de plaatselijke kantoor- en boekhan delaren. Vorige week verscheen de eerste R.E.C.-krant "Klinker". De "Klinker" heeft de bedoeling volwassenen, met name in Tholen, te informeren over allerhande kursussen op het terrein van onderwijs en vorming. Folders over de in de krant genoemde kursussen kun nen met de in de krant opgenomen Info-bon vrijblijvend worden aangevraagd. De Klinker wordt gemaakt met medewerking van het Regionaal Educatief Centrum, de Zeeuwse Volksuniversiteit en de Zeeuwse Dag-Avond-scholengemeenschap. Hebt u belangstelling voor de "Klinker" dan kunt u die gratis afha len op het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk of de openbare bi bliotheken in Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland. Ook in 1986 verzorgt ge meentelijk beiaardier Gerard de Waardt een drietal zo- merconcerten. Zaterdag 14 juni a.s. vindt het eerste concert plaats. Niet zo maar een concert, maar een op de reizende beiaard, zodat het mogelijk is ook in die woon kernen waar geen carillon beschikbaar is eens kennis te maken met beiaard- muziek. Voor 14 juni is het navol gende schema opgesteld: 13.00 uur op de Ring in Oud-Vossemeer 14.00 uur op de Voorstraat in Sint-Annaland 1 5.00 uur op de Voorstraat te Stavenisse 16.30 uur op de Markt te Poortvliet 19.30 uur op de Markt te Sint-Maartensdijk In Poortvliet en Sint- Maartensdijk zal de beiaar dier te horen zijn samen met het fanfare-orkest van de muziekvereniging "Euter pe" uit Sint-Maartensdijk o.l.v. Ben van Os. Er zal dan o.a. een speciale compositie voor carillon en orkest worden gespeeld van de bekende componist Henk van Lijnschoten. Hoe werkt dit ophaalsysteem? In elke Thoolse woning is een plastic draagtas bezorgd, die speciaal bestemd is voor de bewaring en afgifte van scha delijke stoffen. Schadelijke stoffen, die in huishoudens vrij komen kunnen in het plastic tasje aan het personeel van de huisvuilwagen worden afgegeven. LET WEL: AFGEVEN!!! Het is n.l. niet toegestaan plastic zakken met schadelijke stoffen bij de huisvuilzak op straat te plaatsen. Denk aan de mogelijke gevolgen als kinderen daarmee in aanraking ko men. Om onnodige kosten te voorkomen is het niet de be doeling elke keer als er in uw huishouden schadelijke stof fen vrijkomen deze aan te bieden. Bewaren gedurende eni ge tijd zal vaak mogelijk zijn, totdat een bepaalde hoeveel heid is verzameld. Het bewaren dient natuurlijk op een kinder-veilige plaats te geschieden. Wanneer door u tasjes met schadelijke stoffen aan een huisvuilwagen worden af gegeven, kunnen gelijktijdig nieuwe tasjes worden ver strekt. U krijgt de tasjes geheel gratis. Verzocht wordt de schadelijke stoffen zoveel mogelijk in de originele verpak kingen aan te bieden of anders op de verpakking aan te ge ven om welke stoffen het gaat en/of waarvoor ze zijn ge bruikt. Voor een goede alarmering moet U daar by het volgende melden UW NAAM HET TELEFOONNUMMER VANWAAR U OPBELT WAT ER AAN DE HAND IS WAAR (HET JUISTE ADRES) DE HULP NOODZAKELIJK IS. Spreek duidelijk en niet te snel. Milieu gevaarlijke stoffen die aangeboden kunnen worden zijn: In huishoudens en bedrijven ontstaan stoffen die schadelijk zijn voor het milieu. Deze stof fen kunnen verontreiniging van water en/of bodem veroorza ken, wanneer ze als normaal af val aan de gemeentelijke reini gingsdienst worden meegege ven of door de riolering worden weggespoeld. Sinds 1 juni 1985 wordt in onze gemeente de mogelijkheid gebo den schadleijke stoffen (zogenaamd klein chemisch afval) afzon derlijk met de vuilnisauto mee te geven. In verband daarmee zijn in mei 1985 huis-aan-huis een verklarende folder met een speciaal plastic tasje bezorgd. Met dé invoering van het systeem van afzon derlijk inzamelen van schadelijke stoffen is de ontvangen hoeveel heid verdrievoudigd. Met andere woorden: het systeem werkt!! Een globale schatting geeft aan dat momenteel 20% van het klein chemisch afval van huishoudens via de gemeentelijke reinigings dienst wordt ingezameld. Het kan dus nog veel beter! Om die reden geven wij in dit artikel nogmaals aan hoe het systeem van afonderlijke inzameling van klein chemisch afval werkt. Daar mee hopen we te bereiken dat het publiek meer doordrongen wordt van het feit dat in huishoudens vrij veel chemische stoffen vrijkomen, die niet straffeloos via de plastic huisvuilzak verwijderd kunnen worden en een belasting voor het milieu vormen. Burgemeester en wethouders menen dat een pakkende slogan op de huisvuilwagen een extra stimulans kan zijn om het klein che misch afval apart te houden en via de gele plastic draagtas afzon derlijk aan te bieden. De Thoolse bevolking wordt dan ook opge roepen een dergelijke slogan te bedenken. Deze slogan dient kort en krachtig te zijn. Voor hem of haar die de winnende slogan be denkt ligt een aardige attentie te wachten. U kunt uw idee opzen den aan burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Voor de goede orde zetten wij onderstaand de werking van het op haalsysteem nogmaals op een rijtje accu's, accuzuur! batterijen, kwik-, nikkel/ cadmiumbatterijen benzine bestrijdingsmiddelen chemische toiletafvallen chemicaliën, restanten cosmetica drukinkten en vloeistoffen (stencil/copiër) etsvloeistoffen fixeer filmafval geneesmiddelen (mens en dier) koperhoudend afval kikthermometers kwikschakelaars laboratorium afval latex loodhoudend afval loogbaden medicijnen minerale oliën -motoroliën -booroliën -snijoliën -oliefilters ontvettingsmiddelen oplosmiddelen ontwikkelaar ontwikkelpoe- der/toner ontwikkelvloeistof/toner petroleum poetsdoeken spuitbussen met restant terpentine thinner verfafbijtmiddel verfoplosmiddel verfrestanten vet, smeervet vet, organisch zinkhoudend afval zuren Advertentie IM Onlangs ontvingen de eigenaren en gebruikers van onroerend goed in de gemeente Tholen de aanslag(en) onroerend-goedbelastingen over het belastingjaar 1985. Inmiddels zijn op het gemeentehuis een aantal bezwaarschriften binnengekomen, waaruit blijkt dat niet iedereen begrepen heeft hoe de berekening plaats vindt en waarom men bijvoorbeeld voor het gehele jaar is aangeslagen. Alle reden voor ons de zaken nog eens op een rijtje te zetten. De opgelegde aanslagen zijn ingevolge de verordening onroerend- goedbelastingen gebaseerd op de toestand zoals deze zich voor deed op 1 januari 1 985. De tarieven zijn als volgt: Per heffingseen heid van f 3000,— is de eigenaar van een onroerend goed een be drag van f 4,92 verschuldigd en de gebruiker een bedrag van f 3,93. Voorbeeld: Stel een pand heeft een economische waarde van f 100.000, De eigenaar is alsdan aan onroerend-goedbelasting verschuldigd: 33 x f 4,92= f 162,— (na afronding op een hele gulden naar beneden). De gebruiker is een bedrag verschuldigd van: 33 x f 3,93 =f 129,— (na afronding op een hele gulden naar beneden). De eigenaar die tevens gebruiker van het onroerend goed is betaalt f 162,- f 129,— f 291,-^. Indien u op 1 januari 1985 eigenaar, gebruiker of beide was van een onroerend goed, wordt u aangeslagen over het gehele be lastingjaar. Verkoop, verhuizing e.d. in de loop van 1985 hebben geen invloed op het bedrag van de verschuldigde belasting. Er ont staat in die situaties dus ook geen recht op gedeeltelijke teruggave. Verhuisde u bijvoorbeeld in de loop van 1985 naar een andere wo ning, dan wordt u toch voor het gehele jaar aangeslagen voor de woning waarin u op 1 januari 1985 woonachtig was. Uiteraard ontvangt u voor de nieuwe woning géén aanslag over het be lastingjaar 1985. Hetzelfde geldt bij verkoop van een woning. Ver kocht u uw woning bijvoorbeeld in de loop van januari 1985, dan bent u voor deze woning toch over het gehele jaar 1985 onroerend-goedbelasting verschuldigd. Overigens is het bij verkoop van onroerend goed gebruikelijk dat de notaris, die de akte van koop en verkoop verlijdt, de zakelijke lasten die op de woning drukken verrekent. Verkoopt u bijvoor beeld op 1 juli uw woning, dan ontvangt u de bedongen koopsom vermeerderd met de zakelijke lasten over het tweede half jaar van het desbetreffende belastingjaar. Wij hopen dat u bij ontvangst van de aan u opgelegde aanslag(en) met bovenstaande factoren rekening wilt houden. Voor nadere inlichtingen omtrent de aan u opgelegde aanslag(en) kunt u zich wenden tot de Hoofdafdeling Interne Organisatie, buro financiën, tel: 01666-2955, tst. 231. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 16 juni 1986 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Loco-burgemeester P. van Schetsen en de wethouders L.J. Koopman en J. Versluijs hou den hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 215. ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Aan de Roncalli scholengemeen schap te Bergen op Zoom zijn geslaagd: MAVO Tholen: Silvia van Dam. HAVO Tholen: Conny Priem en Conny Stobbelaar, Sint Annaland: Ange- lique van Lammeren. VWO Tholen: Martin Fondse. Aan de R.K. Scholengemeen schap voor M.D.G.O./M.H.N.O te Bergen op Zoom zijn geslaagd: Costuummnaaien: Corina Jansen en Alma Jeroense Tholen, Corien Janse Scherpenis- se, Maja Wesdorp Stavenisse, Dia na Ligtendag Oud Vossemeer. Intas: Liesbeth Bal, Mariëtte van den Berge, Marlies Jeroense en Jamila Benjilali Tholen, Ria Geluk Poortvliet, Elna van Haaften Sta venisse, Cora van Splunter, Grieta van Bloppoel, Petra de Jager, Ina van Zetten en Manuella Polder man St. Maartensdijk, Ellen Klaasse, Caroline Vroegop, Inge Scherpenisse en Connie van Poortvliet St. Annaland, Sandra du Pont Oud Vossemeer, Dianna Verwijs St. Philipsland. Kinder- en jeugdverzorging: Heieen Breure St. Annaland. Aan de L.H.N.O. de Oester schelp te Tholen zijn geslaagd: Tholen: Maja Aarnoudse, Ellie de Groen, Marjolein Nederlof, Fatima El Marjani, Arianne Geuze, Marian de Graaf, Mary Luitwieler, Jo- landa Moeliker, Sandra Potap- pel, Hendrika Schot, Eleonora Springer, Dianne Verbogt, Corin- ne van Westen, Angela Wijkhui zen, Nathalie van Iwaarden, Bar bara Priem, Karin Priem, Jolan- da Prince, Anita Quist, Jeanette Rijnberg, Conja Schot, Ellen v.d. Velde. Poortvliet: Petra Goudzwaard, Marianne Niemantsverdriet. Scherpenisse: Ina Andriesse, Jolanda Bolier, Annette Hage, Hanny Kleppe, Huiske Wesdorp. St. Maartensdijk: Mirjam Aarnoudse, Ineke Kwaak, Marcel van Beveren, Maaike de Zeeuw, Jolanda Sla ger, Colinda Stoutjesdijk, Jannie Hartog, Collinda Opree, Désiree Overbeeke. Stavenisse: Hera Dorst, Lia de Rijke, José de Vos, Cootje van de Bergh, Mari on van Haaften. St. Annaland: Conny van de Repe, Jeannet Rid derhof, Connie de Haan, Anita Hordijk, Mary Moerland, Moni ca Coenraadts, Connie Keur, Ri- anne Kleinjan, Erna van Schetsen. Oud-Vossemeer: Trudy van Halum, Marion Vroegop, Rian de Hond. St. Philipsland: Wilma Neele, Suzan Verwijs. Aan de Lagere Agrarische School de Brug te Steenbergen zijn geslaagd: Danker Kouwen uit Oud Vossemeer en Marcel van de Blankevoort en Arjan Verwijs uit Sint Philipsland. voor lager technisch onderwijs te Sint-Maartensdijk volgens A en B programma, cursusjaar 1985-1986. BOUWTECHNIEK Marcel Baan, Martijn van Bale en Filip Bogert, Tholen, lek den Braber Stavenisse, Christian Bur gers Oud-Vossemeer, Mario Har tog Sint-Maartensdijk, Gerwin Hoek Oud-Vossemeer, Erik van Houte Scherpenisse (B/C), Leon de Jonge Stavenisse, Richard de Jonge Sint-Annaland, Henri Pot- appel en Mario Riedijk (B/C) Sint-Maartensdijk, Ronnie Veld Tholen, Stanny v.d. Velde Anna Jacobapolder (B/C), Kees Zwa- gemaker Sint-Annaland (A/B), (rest B-niveau). MECHANISCHE TECHNIEK Marco Andriesse Poortvliet, Kees van de Berge, René Rom, Arnold Bierings en Marco den Boef Tho len (A/B), Jacky op den Brouw Sint-Maartensdijk, Peter Burger Tholen, Leen Buys Sint- Philipsland (B/C), Arjan Fase Sint-Annaland, Siem Jansen Tho len, Marcel Kosten Sint- Philipsland, Chris Kot Tholen, Wim Lindhout, Steven Lo A Sjoe en Gerrie Oudesluijs Scherpenis se, André Prince Tholen, Erik Scheepbouwer Poortvliet, Marco Suurlant Sint-Maartensdijk, An dré Vollmüller Bergen op Zoom (rest B-niveau). MOTORVOERTUIGEN TECHNIEK Johan Geluk Tholen, Karei Hage Sint-Maartensdijk, Anja Jeroense Oud-Vossemeer, Corné v.d. Klooster Sint-Annaland, Peter Nieuwenhuijzen Tholen (A/B), Boudewijn Paardekam en Nico Rijstenbil .Scherpenisse (A/B), Rini Schot en Eric Uijl Tholen, Gerben v.d. Velde Anna Jacoba polder (A/B) niveau, Johan Ver wijs Sint-Philipsland, Anton Zoe- temeijer Tholen (rest B-niveau). BOUWTECHNIEK Jan Heijboer, Scherpenisse. MECHANISCHE TECHNIEK Edwin Barth en René Goedege- buure Tholen, Richard de Jager Sint-Maartensdijk (B/C), Henri Jansen Poórtvliet, Kees van der Slikke en Jaap Suurland Scherpe nisse, Hans Vroegop Sint- Annaland. MOTORVOERTUIGEN TECHNIEK Marco Bal Tholen (B/C), Laban Bijl en Frans Bolier Scherpenisse, Jappie Bruynzeel Sint-Annaland, Jan van Dijke Tholen (D/C), Gerrie Dorst Stavenisse, Theo Groeneveld Tholen (D/C), Will van Haaften Scherpenisse, Ro bert van 't Hof Sint-Annaland, Alex Hogendoorn Sint- Maartensdijk, Wim Lindhout Poortvliet, Arthur Nijssen Sint- Maartensdijk, Joop van Popering Sint-Annaland, Ronald Post Sta venisse, Jurgen Pot Sint- Maartensdijk (B/C), Peter Saar- loos Sint-Annaland, Peter Slager Scherpenisse, Herman Sturris Sint-Annaland, Dik Uijl Poort vliet, Hans de Vos Stavenisse, Jan Vroegop Scherpenisse, Jan Wisse Oud-Vossemeer. Frank van Treijen uit Oud Vosse meer is aan de kappersvakschool te Breda geslaagd voor heren kapper. De boerenleverworst en gekookte achterham van slager PA. Jo- chems uit Poortvliet en de Hausmacher van C. Slager uit Sint Annaland zijn bekroond met respectievelijk goud en zilver. De ze produkten werden gekeurd door het Instituut voor Ambach telijke Slagersprodukten (I.A.S.). Er was een aangekondigde en een onaangekondigde keuring en steekproeven. Geur, smaak en een verantwoorde samenstelling wa ren de belangrijkste beoorde- lingscritera. Door middel van de ze landelijke keuringen probeert het I.A.S. het vervaardigen van ambachtelijke slagersprodukten van hoge kwaliteit te stimuleren. De onderscheidingen werden maandag door Willeke van Am- melrooij in het Singer museum te Laren uitgereikt. Zaterdag zal de bekende organist Wim van der Panne (organist van de oude kerk te Voorburg) een or gelbespeling houden in de Neder lands Hervormde Kerk in Tholen. Van der Panne, die vele jaren leer ling was van Feike Asma, heeft een aantrekkelijk programma sa mengesteld met een rijke keuze aan mooie orgelwerken zoals het Vie orgelconcert van Handel en een drietal werken van de roman ticus Louis Lefeburé Wély. Verder komen er stukken van Feike Asma, Willem Hendrik Jan Zwart, Jan Foks en Joh. Cristoph Kellner aan bod. Er wordt beslo ten met een improvisatie over "Al le roem is uitgesloten". Het pro gramma wordt afgewisseld door samenzang. De avond begint om 20.00 uur. m Af TA markt 26 telefoon 01 660-2480 Een verplicht ar tikel in uw auto. Stevig mo del met ver zwaarde voet. Normale prijs 16,50 Vaderdag- prijs 14,95 Licht en handig in gebruik, regelbare watertoevoer. Normale prijs 19,50 Vaderdagprijs 14,95 Complete inhoud voor eerste hulp bij ongelukken./ Slechts 18,95 Chroom-vanadium, 6-delig in de maten 10-17 mm. Normale prijs 19,50 Vaderdagprijs 14,95 Op 1 stopkontakt nu 9 aansluit ingen mogelijk. Inklusief 1 meter elektro- kabel met randaarde- stekker. Normale 14,25 'ader dagprijs 12,50

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 5