PLAATSELIJK NIEUWS 2.25 e haien 4 betalen PLAATSELIJK NIEUWS VADERDAG PAUNGDAG 2 DE EENDRACHTBODE Donderdag 12 juni 1986 THOLEN DEURLOO EN ZOON WAT U VERS HAALT IS PAS LEKKER! BOTERKOEK K0FFIEBR00DJES J. VAN OOST hairstyling shop V\ LEEN RIJSTENBIL Voor Vaderdag naar Slijterij Sturris Hoogstraat 2 Tel. 01660-2237 Tholen SINT-ANNALAND SCHERPENISSE SINT MAARTENSDIJK ROMMELMARKT POORTVLIET BETAALBARE HAARMODE 1^4 IP SALON Ml PAN PA SINT- PHILIPSLAND NIEUW- V0SSEMEER 'HOlfN STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUDVOSSEMEER POORTVLIET SINTANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDER JACOBAPOLDER N1EUWVOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POÖRTVLIET Ql A ATCCI I 1/ NIPIIWQ ,ACn0APOLOFR NlfUW VOSSEM I I OEilLilwl\ W I C W W W SINT PMIIPSLAND P'ljn VOSSEMEERPOORTVLIET. SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA COBA PQLDER N|EUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799-2550-2504-3257 Steeds In voorraad verse Zeeuw se en gerookte IJsselmeerpaling in diverse dikten. Hollandse nieuwe, vangst 1986, met gratis recepten. Regelmatig aanvoer van: ansjo vis, bot, geep, poon, enz. Advertentie I.M. Chr. Schot wint bij De Pieterman Chr. Schot heeft de bootwedstrijd van hengelsportvereniging De Pie terman gewonnen. Onder goede weersomstandigheden toonde schipper Schot zich in het Lodijk- sche Gat de sterkste van 27 deel nemers. C. van Elzakker (Halste ren) werd met 196 punten tweede en C. Verkerke uit Tholen legde met 183 punten beslag op de der de plaats. C. van Elzakkei haalde de groot ste vis binnen boord: een paling van 44 cm. Mevr. Leijdekkers werd met 106 punten eerste bij de dames en Rene Moeliker won bij de jeugd (56 punten). Collecte De collecte voor het Rode Kruis heeft 3270,40 opgebracht. Alle gevers en collectanten hartelijk dank. Bestrating Doelweg Aannemingsbedrijf Gebr. Moer land B.V. uit Sint Annaland gaat voor./ 35000,— ex. BTW de Ver- brandestraat en de Doelweg her- bestraten. Zaterdag fietstocht 27 mc Zaterdag houdt de 27 mc een fietstocht en een picknick. Om 11 uur vertrekken de fietsers vanaf de brandweerkazerne. De tocht was eigenlijk een week eerder ge pland, maar kon toen geen door gang vinden wegens de slechte weersomstandigheden. Iedereen mag zaterdagmorgen meedoen. 100% roomboter slechts Botermarkt 12 tel. 2324 Advertentie I.M. Montessori school benoemt leerkracht "Met de momenteel 40 leerlingen en nog een groot aantal te ver wachten kinderen van ouders, die nog een weloverwogen keuze zul len doen, zal de Montessori basis school spoedig haar drie lokalen kunnen realiseren. Dit is geen ge ring aantal voor ons eiland, zeker gezien het feit, dat Bergen op Zoom met drie en Goes met vier lokalen begonnen is", aldus secre taresse mevr. W. Janmaat. Het bestuur heeft Christel Geer- dink uit Bergen op Zoom aan gesteld als derde leerkracht. Hij zal les gaan geven in de on derbouw. Eerder werden directeur Frank Rodenburg en deeltijd- groepsleerkracht Karin Cordewe- ner benoemd. molenstraat 31 bud vossemeer telefoon 01 66? 2563 Advertentie I.M. Reconstructie Vossemeersepoort Aannemingsbedrijf A.C. van der Werf uit Scherpenisse gaat de re constructie van de riolering in de Vossemeersepoort en de Doelweg uitvoeren. Van der Werf wil het karwei voor 89900,klaren. Heropening bakkerij de Toekomst Onder grote belangstelling is don derdagavond de vernieuwde win kel van bakkerij de Toekomst in de Dalemsestraat heropend. Dhr. H.G. Deurloo(70) verrichtte de of ficiële handeling door de sleutel om te draaien. "Toen de zaak in 1890 werd gesticht door mijn grootvader, was de opzet sober, maar samen met zijn vrouw maakte hij er al snel een goede zaak van", aldus dhr. Deurloo. Zijn vader(M.C.) bouwde de bak kerij verder uit met vernieuwingen in 1948 en 1960. "De Toekomst werd een begrip in Tholen met een zeer moderne, mooie winkel", al dus Deurloo. In 1969 werd de zaak verkocht aan Piet en Bets Gladdines, die weer moderniseerden en een zeer ingrijpende verbouwing uitvoer den. "Als sluitstuk van de totale verbouwing is de winkel nu in een nieuw jasje gestoken. Dat is bij zonder goed geslaagd", zei dhr. Deurloo, die het echtpaar Gladdi nes en de tien medewerkers veel voorspoed en geluk wenste. De grootte van de winkel is ge handhaafd, maar in plaats van de etalage is er een koelinstallatie voor gebak bijgekomen. Het grote assortiment eigen produkten kan nu meer in de kijker komen. De winkelinrichting is in oude stijl te ruggebracht met groen als hoofd kleur. Het echtpaar Gladdines ontving van de talrijke gasten felicitaties, vele bloemen en andere geschen ken. In de toekomst zijn er plannen voor uitbreiding van de bakkerij, want bakkerij de Toekomst heeft tien verkoopadressen op Tholen en daarbuiten. Advertentie I.M. Koperen "Fabeltuin" Het was groot feest woensda gochtend in peuterspeelzaal De Fabeltuin aan de Molenvlietse- dijk. Het bestuur had namelijk ter gelegenheid van het 12 1/2 jaar bestaan van de peuterspeel zaal voor deze ochtend alle 55 kinderen uitgenodigd. Verder werden de ouders rond 11 uur verrast met een drankje en een hapje. De Fabeltuin- en Juffrouw Dien. Dat is in Tholen een begrip. Maar naast mevr. D. van Dijke- Berrevoets (juffrouw Dien) is on dertussen ook mevr. J. Berrevoets-Geluk (juffrouw Koos) een bekend gezicht ge worden. Juffrouw Dien is vanaf de start bij de altijd goed florerende peu terspeelzaal betrokken geweest. Juffrouw Koos is ongeveer 68 1/2 jaar paraat tijdens de ochtenden. Beiden kregen zij ter gelegenheid van het jubileum een smaakvol aardëwerk wandbord vervaardigd door "de Grebbe" als aandenken aangeboden. Alle kinderen kre gen bij het naar huis gaan een raamdecoratie met daarin een "meneer de Uil" gegraveerd en de tekst "12 1/2 jaar Fabeltuin". Een leuke herinnering die dankzij de medewerking van dhr. Rens tot stand kwam. Voor de peuters was het écht feest. Nadat zij rond half tien eerst hun leidsters had den toegezongen werd een kado voor de peuterspeelzaal zelf over handigd: een fornuis met bestek en servies. Een speelattribuut dat tijdens de feestelijke bijeenkomst meteen volop werd gebruikt. De kinderen kregen tractaties, het bestuur had cakes en oliebollen gebakken en verder was er limo nade en hartige hapjes. Maar als extra verrassing was er nog een bezoek van een clown, een optre den van bestuurslid mevr. Ans den Engelsman, waarbij de kleintjes eveneens de kans kregen zich als clowns te schminken. Het bestuur, de beide juffen en stagière juffrouw Ciska hadden deze ochtend de jeugd een fijn feest bezorgd. Tijdens de feeste lijke bijeenkomst was ook de or ganisatie van de kledingbeurs pre sent. Deze beurs wordt jaarlijks gehouden ten bate van het speel- 'goedfonds van de Fabeltuin. Een 'dezer dagen zal vanuit het bestuur wan de Fabeltuin een gesprek met wethouder J. Versluys plaatsvin den over subsidie voor uitbreiding van de openingstijden van de speelzaal. Gevraagd wordt om een bijdrage voor 2 middagen. De verblijftijd voor de peuters is 's middags korter, maar gedacht wordt bv. aan de oudere peuters die over niet al te lange tijd naar de basisschool gaan. De wachttijd voor de huidige openingstijd is naar de mening van het bestuur (en vele ouders) te lang. De kinde ren zijn soms al ouder dan 3 voor zij aan de beurt zijn. Het plaatsen van de kinderen gaat naar leef tijd, maar soms treedt er vertra ging op wanneer er bv. kinderen op medisch advies voorrang krij gen. Wanneer er toezegging voor subsidie komt, zal men begin sep tember al met de 2 middagen be ginnen. De bestuursleden wach ten in spanning het besluit af. Natuurvereniging in de Pluimpot Twaalf leden van de natuurvereni ging en/ of cursisten van de na- tuurgidsencursus zijn woensdaga vond op excursie geweest naar na tuurgebied De Pluimpot. Ge constateerd kon worden, aldus L. Sauter die de wandeling leidde, dat de natuur toch wel enkele we ken achter was. Het bleek zelfs dat er nog een klein hoefblad groeide, een plantje dat men meestal tot april aantreft. De deelnemers wandelden onge veer drie uren rond, uiteraard niet alleen de planten observerend, doch ook genietend van de 'rest van de natuur'. Zaterdag 21 juni zal de natuurgidsencursus een ex cursie naar het Rammegors orga niseren. Plattelandsvrouwen naar Frankrijk De internationale commissie van Plattelandsvrouwen organiseerde van 2 tot en met 6 juni een excur sie naar Frankrijk. Aan deze reis die voerde naar de streken Nor- mandië en Bretagne namen ook 6 dames van Tholen en St. Philips- land deel. Het was een druk bezet programma en de reis ging langs het prachtige in bloei staande heggen-landschap. Een bezoek aan een van afkomst Friese boer in in Frankrijk was één van de hoogtepunten. Er is daar ook een afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, zodat een excursie daarheen zeer op prijs werd gesteld. De dames bezoch ten vele mooie steden met prachti ge kathedralen en ook werd een bezoek aan de bekende Calvados- kelders gebracht. Donderdag ging het gezelschap, dat uit 52 Zeeuw se vrouwen bestond, al vroeg op weg om de invasie-stranden van Normandië te bekijken. Het was een belevenis om daar te staan waar ruim 40 jaar geleden de be vrijders aan land kwamen. Te meer nog daar er op deze dag veel oud-strijders uit Engeland een be zoek aan Normandië brachten om de jaarlijkse herdenking (6 juni) daar mee te maken. Vrijdagoch tend werd de terugtocht aanvaard en via Caen- Rouen -Amiens reed men naar Lille. In Brugge werd het laatste diner gebruikt en met het veer Breskens-Vlissingen kwa men de Thoolse dames 's avonds rond 10 uUr moe maar zeer vol daan weer thuis. Winkeldiefstal en geluidshinder Een winkeldiefstal bij Albert Heijn is snel opgelost. De zaak werd geregeld, aldus de politie. Klachten kwamen er uit de omge ving van Groot Verréhof over ge luidsoverlast en crossende jonge ren. Wat veel lawaai was er ook in de Jolstraat, waar de bassen van de versterkers nogal wat geluid veroorzaakten. Op verzoek van de politie werd het geluid getemperd. Een geboortefeestje in de Kot- terstraat gaf zaterdag om half één 's nachts aanleiding tot klachten. Dat werd snel opgelost. Auto's beschadigd Materiële schade ontstond er don derdag op het industrieterrein. Op het kruispunt Watt-/Voltstraat werd het uitzicht belemmerd door een vrachtwagen, waardoor mevr. M.C. van D. de auto van M.F.M.L. uit Halsteren niet zag aankomen. De in de Kotterstraat geparkeerde auto van K. werd aan de linker achterkant beschadigd. De dader is doorgereden. De antenne van de auto van C.A.S.M.R., die op het pleintje aan de Kuipersdreef geparkeerd stond, is afgebroken. J.C. verloor op de weg naar de ge meentelijke stortplaats Tuttelhoek in Scherpenisse op de Ten Anker- weg een matras, waardoor een achteropkomende auto zou zijn beschadigd. Niemand meldde zich echter bij de politie. Verkeersonveilig was het bij de Grindweg, waar teerwerkzaamhe- den werden uitgevoerd. De reflec terende borden waren of niet ge plaatst of door anderen aan de kant gegooid. De aannemer had een sleuf gemaakt van 20 cm diep en dat was gevaarlijk. De politie zorgde voor waarschuwingsbor den. Schapen en hond in 't verkeer Bromfietser R.S. verwondde een loslopende hond toen hij het dier niet meer kon ontwijken. Zijn baas was niet in de buurt en de hond zocht een goed heenkomen. De bromfiets werd vrijwel niet be schadigd. Stieren losgebroken Een paar uit het weiland losgebro ken stiertjes veroorzaakten schade aan de gewassen van buurman M.P. Inmiddels is de afrastering weer in orde gemaakt. In de Burg. Versluijsstraat is ver moedelijk met een katapult een ruit van en woning vernield. De bewoners waren thuis. School met de Bijbel tweede De School met de Bijbel is tweede geworden op het volleybal- tournooi voor de basisscholen in sporthal Meulvliet te Tholen. Het team (spelers van groep 7 en 8) werd begeleid door Ineke de Klui ver en Jopie de Graaff. Elke ploeg kwam vier keer tien minuten in actie. De eerste twee wedstrijden werden gewonnen, de derde ge lijkgespeeld en de vierde partij weer gewonnen. In een spannende finale dolf de School met de Bij bel het onderspit tegen de Ooster- scheldeschool uit Scherpenisse. Zo eindigde men op de tweede plaats en men ontving van de or ganisatie (volleybalvereniging Amigos) een schitterende beker. Tot slot van de geslaagde dag werd er nog limonade gedronken bij de familie Biesheuvel. Bedankt Ds. Van Heteren uit Werkendam heeft bedankt voor het beroep dat de kerkeraad van de Chr. Geref. Kerk (in samenwerking met Tho len) op hem heeft uitgebracht. Bestrating Willem van Beierenstraat Aannemingsbedrijf Gebroeders Moerland B.V. uit Sint Annaland gaat voor 54.000,de bestra ting en riolering aanleggen in de Willem van Beierenstraat. Kermis Vrijdag en zaterdag wordt de jaarlijkse kermis gehouden. Op het plein voor de Vossenkuil staan opnieuw diverse attracties opgesteld, terwijl in de plaatselij ke café's gelegenheid tot dansen, wordt gegeven. Zaterdagmiddag om 1 uur staat op de Ring boven dien de reizende beiaard op gesteld van gemeentelijk beiaar dier Gerard de Waardt, die een concert wil verzorgen. De kermis werd oorspronkelijk op 24 juni, het feest van Sint Jan, gehouden. Sint Jan was de pa troonheilige van de kerk in Vosse meer en zijn geboortedag werd met een kermis of jaarmarkt door de bevolking herdacht. Ook de ambachtsheren koppelden hun jaarlijkse vergadering, die oor spronkelijk in de week na Pinksteren werd gehouden, aan dit feest. Al in 1497 was dat het geval. De vergadering van de he ren duurde soms wel een week. Ze begon met een H. Mis ter nage dachtenis aan de overleden heren, maar na de reformatie werd deze dienst in 1578 afgeschaft. Ook was er een gezamenlijke maaltijd, maar tussen 1659 en 1689 was ook die afgeschaft wegens de hoge kosten. Vanaf 1626 werd gepro beerd binnen twee dagen met de vergadering klaar te zijn. In 1856 werd bepaald dat de vergadering op de eerste dinsdag in juni ge houden zou worden. Ook nu nog komen de aandeelhouders van de ambachtsheerlijkheid elk jaar in het ambachtsherenhuis bijeen. Aan de kermis is deze vergadering echter niet meer gekoppeld, want ook die is van St. Jan afgeweken en begint nu elk jaar op de eerste vrijdag na de tweede donderdag in juni. Open huis Olieke Bolleke Dinsdag houdt peuterspeelzaal i Olleke Bolleke een open- ochtend.Deze morgen kan beke ken worden hoe alles reilt en zeilt bij de peuterspeelzaal. Voor de ouders is er koffie en de peuters kunnen genieten van limonade en een verrassing. Alle peuters en hun ouders zijn van 10.00 tot 11.30 uur hartelijk welkom. De peuterspeelzaal kan ook verschil lende kleine fietsjes gebruiken. Dus als u ze kwijt wilt, de kinde ren van Olleke Bolleke zijn er blij mee. De Open Deur De slaatjesactie van De Open Deur (kerkelijk open jeugdwerk) is een groot succes geworden. Er waren 250 slaatjes gemaakt, maar dit bleken er te weinig, vandaar dat er 's middags nog honderd werden bijgemaakt. Dit jaar zijn er in totaal 150 slaatjes verkocht, wat voor het kerkelijk open jeugd werk een winst opleverde van 1000,Alle kopers en verko pers hartelijk dank. A.J. Soeters tournooi in 't water Afgelopen zaterdag is het A.J. Soeters-tournooi, waaraan veel voorbereiding voorafging, voor de B en C juniorenen letterlijk en fi guurlijk in het water gevallen. Of er nog een mogelijkheid is het tournooi op 16 augustus te laten doorgaan is nog onzeker. Zaterdag zijn er ter afsluiting van de voetbalperiode 1985-1986 van af 14.00 uur de clubkapioenschap- pen met aansluitend een barbeque Bloemenhulde na geweldig seizoen EHBO De EHBO-vereniging heeft maan dagavond in de Wellevaete met tachtig belangstellenden 'een ge weldig seizoen' afgesloten. "Onze wedstrijdploeg bracht het tot Thools kampioen en behaalde in Zeeland een derde plaats, op de basisscholen reikten we 36 getuig schriften jeugd EHBO-A uit en op deze zonnige dag doet het me veel plezier daar nog eens 17 EHBO- diploma's aan toe te kunnen voe gen. Ik ben trots op zo'n vereni ging en zoveel belangstelling.. We hebben een heel goed seizoen ge had", zei voorzitter Tj. Heijboer. Ere-voorzitter en oud burgemeester W. Baas reikte de door loco-burgemeester P. van Schetsen getekende diploma's met insigne en verbandtasje uit aan: Marrie van Dijke(met reanima tie), Heieen van Dijke(R), Caroli ne Vroegop, Conny v.d. Klooster(R), Joanne Janse, Sarina de Rijke(R), Marna van Dijke(R), Corien Janse uit Scherpenisse, Anneke Polderman-Janse(R met lof), Rien Polderman(R), Ronnie Polderman(R), Jaap Moer- land(R), Dirk Wessels(R), Kees Huigen(R) uit Scherpenisse, Kees Keur, Harm de Ruiter en Chris Bruijnzeel(R). Mevr. Doevelaar en dhr. Leemreij- ze volgden alleen de reanimatie- cursus en ontvingen daarvoor een getuigschrift. Er werden ook 26 herhalingsdi ploma's EHBO uitgereikt. Voorzitter Heijboer reikte heel wat bloemen en andere attenties uit aan docent dokter Noteboom, die wegens vakantie niet aanwezig was, Lydia v.d. Repe voor het cal- ligraferen van de diploma's, mevr. De Jonge voor het goede beheer van het Groene Kruisgebouw, Corrie van Leeuwen voor de bege leiding van de wedstrijdploeg, de 'slachtoffers' Ina Menheere en Gommert Heijboer en de leden van de wedstrijdploeg. Namens de cursisten sprak Dirk Wessels een dankwoord, wat hij vergezeld liet gaan van cadeaubonnen en bloe men voor de docenten Noteboom en Heijboer. Vier collectanten die zich al tien jaar voor de Hartstichting hebben ingezet, ontvingen een hartje en een bloemetje: de dames J. Hage, J. Janse-den Haan en D. Fase- Burgers. Na de pauze werd er bingo gespeeld en een verloting gehou den. een snelheids-tijdrit in de Smer- diekse polders op het programma. Aanvang 19.00 uur. Nieuw kantoor Goedhart Goedhart breidt verder uit. Na de totstandkoming van een grote plaatwerkerij staat de bouw van een nieuw kantoor op stapel. Ar chitect J. Boelhouwers uit Tholen heeft het ontwerp al klaar. Het ge bouw komt op het grasveld voor het bestaande kantoor. In novem ber moet het karwei klaar zijn, maar de aannemer is nog niet be kend. Tweede inbraak de Rieburch Zowel op 2 als op 9 juni is inge broken in de basisschool de Rie burch. Beide keren werd aan de achterkant dezelfde ruit ingesla gen. Er werd wat klein materiaal meegenomen en blikjes frisdrank die klaar stonden voor de leerlin gen die de ander dag op kamp zouden gaan. De schade door ver nieling is ook nu weer groter dan de waarde van de gestolen goederen. Euterpe houdt vrijdagavond 13 juni vanaf half zeven een inzame ling voor de rommelmarkt. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Verantwoorde boekenschat Geïnteresseerden kunnen elke za terdag van 18.30 tot 19.30 uurge- bruik maken van de bibliotheek van de Hervormde Gemeente. In een zaal boven de consistorie van de kerk kunnen de oudere jeugd en de volwassen kiezen uit ruim 1700 boeken. Voor de kinderen zijn er ruim 1000 titels uitgestald. "Wij bevelen, vooral bij de jonge mensen, deze verantwoorde boe kenschat aan. Er wordt alle zorg besteed aan een verantwoorde keuze van de boeken", aldus de kerkeraad. Euterpe haalt woensdag 18 juni a.s. oud papier op. Advertentie I.M. Boksschool Leen Jansen Adrie Quist (93 kilo) van sport school Leen Jansen heeft in de klasse superzwaargewicht in 't Karregat te Eindhoven een partij gebokst tegen Richard Hendriks uit Rotterdam(Sportarkade, 97 ki lo). Het was een snel en technisch hoogstaand gevecht, dat echter onbeslist eindigde. Kees Reicheler uit Dinteloord kwam in het mid dengewicht uit tegen Arie van 't Hof uit Breda. Reicheler verloor de partij op punten. Opening de Barbier Woensdag komt er in de Smalstad een voorziening bij: P. van Ast(27) opent zijn herenkapsalon 'de Barbier' in de Ds. de Bresstraat 8 (voormalig winkel pand van Sonke). Van Ast is in het kappersvak grootgebracht, want zijn ouders oefenen dit beroep uit in de Kaaistraat. Hij bezocht de kappersvakschool te Rotterdam en was daarna werkzaam in Roo sendaal. Maandag a.s. is iedereen welkom tijdens het open huis van 16.00 tot 21.00 uur. In de nieuwse kapsalon kan men alle dagen, be halve maandag, terecht en don derdag alleen op afspraak. Mas Andriesse meeste kilometers in de benen De top van het klassement van toerclub Tandje Bij ziet er na de twee mei-ritten als volgt uit: 1. Mas Andriesse met 956 km. 2. clubkampioen Arjaan den Braber 900 km. 3. Bram den Braber 868km. 4. Witte Andriesse 790 km. en op de 5e plaats Kees van den'Bergemet 770 kilometers in de benen. Op de laatste plaats staat- voorzitter en veteraan Leen van de Berge met 900 zware kilometers. Het bestuur van de toerclub had in de mei-ritten, ondanks het slecht weer, niet over de opkomst te klagen. Van de 14 leden fietsten er gemiddeld 11 mee. 31 mei werd de verbroederingsrit met een Belgische toerclub gere den. Het was een zeer geslaagde rit en een tegenbezoek aan België zit er zeker in. Diegenen die dat ook mee willen maken, kunnen zich opgeven bij het bestuur, Markt 46. Voor zaterdag staat er Aanrijding Toen autobestuurder K. uit Rucp- hen op de Provincialeweg richting St. Maartensdijk een parkeerhaven wilde inrijden, werd dat te laat op gemerkt door Van O. uit Huijber- gen. Er volgde een aanrijding met blikschade. 31 vissers goed voor 2 1/2 kg De vrije wedstrijd van de Zee baars leverde de 31 deelnemers za terdag bij de Stavenissepolder slechts 2 1/2 kg vis op. Bij de prij suitreiking en het bingospel in Zeelands Welvaren was het leven diger met zestig belangstellenden, een hartige hap en leuke prijzen, 't Was voor herhaling vatbaar en iedereen ging laat met een vol daan gevoel naar huis. A. Munter ontving met 390 pun ten de beker bij de heren, 2. C. Veraart 370 p 3. M. Keur 305 p 4. mevr. Geluk 280 p(damesbeker) 5. mevr. Deurloo 210 p 6. Helmar Munter 185 p(juniorbeker) 7. H. Suurland 145 p 8. Gert Jan Fran ken 145 p 9. mevr. Munter 125 p 10. J. de Rijke 125 p 11. M. Smits 100 p 12. R. Annemaet 50 p. Paling van 68 cm Zaterdag werd aan de Noord, bij een stevige Noord-Westenwind de 6e bekerwedstrijd van de HSV "De Oosterscheldevissers" ver- vist. Er werd goed gevangen, in een totaal 124 vissen, goed voor 10 kg. De jongste deelnemer, de 11-jarige Rien van de Berg bond de strijd aan met een paling, waarbij Rien overwinnaar werd en de paling van 68 cm en 555 gram op het droge bracht. Senioren: 1. A. Hengstmengel 660; 2. mevr. v. Oudenaarde- Istha 650; 3. Joh. v. Hemert 550; 4. Iz. Hengstmengel 530; 5. mevr. Vermaas-Quist 495; 6. R. Ver maas 440; 7. Hans Poot 435; 8. Peter Poot 435 en 9. Marco v. Gorsel 395. Junioren: 1. Henri Potappel 720 en 2. Rien van de Berg 555 pun ten. Vrijdag wordt van 20.00 tot 22.00 uur de palingwedstrijd ge houden aan de Pilootweg te Sta- venisse. Kaarten aan de dijk afhalen. De volgende bekerwedstrijd is van 14.15-17.15 op zaterdag 21 juni 1986. ANB0 en soos op reis De ANBO en de ouderensoos hebben woensdag een bezoek ge bracht aan de Amsterdamse dia mantslijperijen. Het gezelschap vertrok 's morgens om 7.30 uur vanaf de Spuidam. Men ging, na eerst enkele mensen uit andere dorpen te hebben opgehaald, via Dordrecht naar Meerkerk waar koffie en gebak stond te wachten. Daarna ging de reis naar Uit hoorn, waar kaasboerderij Clara Maria bekeken werd. in deze nostalgische omgeving kon kaas geproefd en gekocht worden. Via binnenweggetjes werd Amsterdam bereikt waar men de lunch nuttig de. Vervolgens stapte men in de boot voor een rondvaart in de grachten. Bij het bezoek aan een diamantslijperij mochten de da mes, onder toeziend oog, enkele dure ringen omdoen, maar tot ko pen werd niet over gegaan, want zei men, "ons Zeeuwen bin zuu- nig." Na het bezichtigen van Amster dam ging de groep richting Breda, waar in het Mastbos een verfris sing werd gebruikt. In Woens- drecht nuttigden de ouderen nog een heerlijk sorbet. Daarna toog chauffeur Adrie van Driel naar Tholen. In de bus werd het oude- renlied nog uit volle borst gezon gen en vlak bij de 'thuishaven' sprak voorzitter de heer W. Oje- vaar een dankwoord. Hij hoopte dat iedereen bij de volgende reis present zou zijn. Herbestrating Smidsstraat Aannemingsbedrijf A. Klippel uit Stavenisse gaat voor 60.000, de Smidsstraat en een gedeelte van de Hogedorpstraat her- bestraten. predikbeurten Zondag 15 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker, Nijkerk Elke derde maandag van de maand, dus nu 16 juni a.s., haalt de voetbalvereniging S.P.S. oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Intrede kandidaat Egas Kandidaat Egas uit Vriezenveen zal 13 augustus zijn intrede doen in de Hervomde Gemeente. Hij wordt om 14.30 uur bevestigd door ds. van Loon uit Sint Maar tensdijk. De heer A. Egas zal om 19.00 uur voor het eerst in zijn nieuwe gemeente preken. Vanaf 31 juli zal hij hier woonachtig zijn. Rommelmarkt de Eevliet Zaterdag organiseert de meden- zeggenschapsraad en de ouder commissie van d'e Eevlietschool van 14.00 tot 16.00 uur haar jaar lijkse rommelmarkt op het schoolplein aan de Julia- nastraat.Tijdens de markt zijn er diverse attracties voor groot en Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. klein:grabbelton, sjoelen, balrol- len, kwartjesspel, bruinebonen ra den enz. Er zijn ook oliebollen te koop. Van de opbrengst worden schoolmaterialen aangeschaft. êi Doorgereden en valse aangifte Mevr. B. beschadigde in 't Slaak de geparkeerde auto van N., maar ze reed door. Omwonenden had den echter wat gezien en na enig speurwerk trof de politie de des betreffende auto aan in de buurt van de Wilhelminastraat. V. deed in Bergen op Zoom valse aangifte van autoschade, wat hij zelf had veroorzaakt. De politie nam de auto tijdelijk in beslag voor technisch onderzoek. Predikant buiten dienst De Hervormde predikant ds. A.B. Cysouw heeft al drie weken niet gepreekt wegens moeilijkheden met de kerkeraad. De ouderling van dienst heeft de kerkgangers melding gemaakt van de proble men. Ds. Cysouw werkt bijna ne gen jaar in St. Philipsland. Er zou onlangs wat voorgevallen zijn tus sen kerkeraad en predikant, maar gezien een lopende procedure, konden er nog geen mededelingen gedaan worden. Julianaschool bezoekt Rabobank Groep 6 van de Koningin Juliana school heeft een bezoek gebracht aan de Rabobank. Dhr. Ammer- laan had voor de kinderen een leuke rondleiding samengesteld. Na een inleiding in de directieka mer leidde hij groep 6 door de verschillende afdelingen van het bankgebouw. De kinderen hadden vooral oog voor de computer die gedemonstreerd werd. Ook voor de telex werd veel belangstelling gekoesterd. Ademloos keek men toe hoe een bericht van St. Phi lipsland naar St. Maartensdijk werd verstuurd en er binnen een minuut antwoord kwam. Vervol gens bekeken de kinderen de kluis, met daarin de vele kleine privé kluisjes. Buiten toonde dhr. Ammerlaan de nachtkluis. Hij opende een cassette, die echter geen geld, maar rolletjes drop be vatte. De scholieren kregen ook nog limonade, evenals een balpen en een koffer met informatie over de tienerrekening. Onderwijzer Geluk ontving tot zijn verrassing een schitterend beeldje van 'de munter'. Tot slot bedankte dhr. Geluk de Rabo bank voor de gezellige, maar bo venal leerzame middag, waarover de kinderen nog een opstel moe ten schrijven, waarmee drie prij zen te verdienen zijn. Anne Verwijs sluit huwelijken Anne Verwijs uit Sint Philipsland wordt de nieuwe ambtenaar van de burgerlijke stand. Zij volgt de heer A. van Overveld op, die ge bruikt heeft gemaakt van de V.U.T-regeling. Veerse Meer-dagen: Donderdag 19 juni zal de voorzitter van het re creatieschap Het Veerse Meer, mr. J.P. Boersma, in de feesttent op het Veerhavenplein te Kortgene de opening verrichten van de Veerse Meer-dagen 1986. Hij reikt het eerste exemplaar van het jubi leumboekje 'Veerse Meer, parel van de Delta' uit aan de commis saris der Koningin in Zeeland en aan de burgemeesters van de Veer se Meer-gemeenten. In de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg wordt een thema-bijeenkomst ge organiseerd: 'Aan elk eind een nieuw begin, 25 jaar Veerse Meer'. De Veerse Meer-dagen worden van 19 tot met 22 juni, in de ge meenten die rond het Veerse Meer liggen, gehouden. Zeeklei-tentoonstelling: Tot 21 ju ni kan men, dagelijks van 10 tot 17 uur, in het Abdijcomplex te Middelburg een tentoonstelling over het zeekleilandschap bezich tigen. Deze is vervaardigd in het kader van de jubileumactiviteiten van de stichting het Zeeuwse Landschap. In de kloostergangen van het Abdijcomplex wordt er tot en met zaterdag tevens een ten toonstelling gehouden over land schapsarchitectuur van Staatsbos beheer. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Ytsma, Middelburg HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van Voorst Vader CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. den Haan, Rotterdam GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Tanis 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 en zo 10.45 u. H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. De Kieviet (HA) GEREF. KERK 10 u. ds Hoekstra, Hoogerheide 14.30 u. ds. de Roo, Zwijndrecht CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 17.30 en zo 9.30 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (HD) en 18 u. ds. Van Herk GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. vr 13. 19.30 u. ds. Verhoeks STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. den Butter 18 u. ds. Jansens OUD GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (HA) en 14.30 u. ds. Van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. vd. Veer, Ridderkerk 19 u. ds. Voortman, Halfweg OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer vr 13. 15.30 u. ds Van Bergen Bra venboer (huw.bev.) GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Oskam, Gameren GEREF. KERK 10 u. dra. Ockhuysen, Zeven bergen 14.30 u. ds. Schneider, Raams- donksveer GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 18. 19.30 u. ds. Weststrate, 's Gravenpolder SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. leesdienst 14.30 u. kand. Breure GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst wo 19.30 u. ds. Meeuwse OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. vd. Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. Knibbe (HA) weekenddiensten Zaterdag 14 en zondag 15 juni Tholen, Poortvliet, Oud Vosse meer en Scherpenisse (dr.Padt) Dr. dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (Dr. vd. Bel) Dr. Jansen, St. Maartensdijk, tel. 01666-4126 St. Philipsland en Nw. Vossemeer Dr. van Doesburg, tel. 01677-2500 TANDHEELKUNDIGE HULP Wouters, Tholen, tel. 01660-2699 CONS.BUR.ALC. EN DRUGS Afspraken: tel, 01100-23420 WIJKVERPLEEGSTERS T01666-2318 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatieadvieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12 Tholen INFORMATIE KLACHTENB. GEZONDHEIDSZORG Tel. 01100-31594 DIERENARTS W. Brons, Tholen, spr.u. za 11-12 u. Poortvliet za 8.30-9 u. tel. 01666-2596 ANONIEME ALCOHOLISTEN wo. 19 u. Gasthuiskapel, Kerkstraat 15, Tholen, tel, 01660-3742 ADVIESB. GEHANDICAPTEN Jelderda, St. Philipsland, tel, 01677-2533 TELEFON. HULPDIENST T01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap tel: 01660-3947 of 01665-2654 AMBULANCEVERVOER T01650-40000 FNV INFORMATIE Tel: 01666-3445 of 01660-2939 STORINGEN ENERGIE T011677-2533 RUTGERSHUIS B.O.Z. Parallelweg 3, tel: 01640-40424 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel: 01184-14645 WERKGROEP ALLEEN STAANDEN Tel: 01662-2830 of 01676-3113 HOOGWATERSTANDEN do 12 t/m vr 20 juni donderdag 12 7.59 - 20.04 vrijdag 13 8.49 - 20.54 zaterdag 14 9.34 - 21.44 zondag 15 10.24 - 22.29 maandag 16 11.14 - 23.29 dinsdag 17 12.19 woensdag 18 0.39 - 13.24 donderdag 19 1.44 - 14.24 vrijdag 20 2.49 - 15.19 zo 15 EK 14.04 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 2