Beheerscommissies voor dorpshuizen Zonnig en vlot paardenconcours ijzer- trn sterke ^>1 artikelen PLAATSELIJK NIEUWS Nieuwbouw witlofschuren St.Philipsland ^PLAATSELIJK NIEUWS „PLAATSELIJK NIEUWS.:.™: LIJK NIEUWS.:..™::::;: Verbroedering zeilwedstrijd Kampioenen kloppen Vosmeer 2 NOAD'67 2 wint in Stavenisse Donderdag 5 juni 1986 DE EENDRACHTBODE 13 SCHERPENISSE BETAALBARE HAARMODE IKAVDSAVILCN /HIIIEa\NDA\ SINT- PHILIPSLAND hairstyling shop Commissie jeugd-en jongerenwerk opgeheven Persoonlijk uitgenodigd Tholenderwijs De leden Geen tegenkandidaten Beatrix Regina 1986 ijzerwaren gereedschappen THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHIUPSIAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNAIAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDFR JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE SCHERPENISSE SINT PHIUPSIAND OUD VO NIEUW VOSSEM I OUD VOSSEMEER JACOBA POLDER SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA NIEUW VOSSEMEER Oud Vossemeer en Stavenisse. De ouderen werden met koffie en koek ontvangen. Na een welkomstwoord van voor zitster Annelies Moerland danste de demonstratiegroep hun Neder land sprogramma onder muzikale begeleiding van Jeannet de Vos- Stoutjesdijk. Daarna was er een gezamenlijk optreden onder lei ding van Nellie van Gorsel. Na een korte pauze liet Dodi-Dodi met enkele pittige dansjes zien wat zij in hun mars hebben. Tot siot deden Dodi-Dodi en de oude ren nog enkele dansjes samen. Het was een zeer geslaagde avond, die zeker voor herhaling vatbaar is. R. Kwaak prolongeert kam pioenschap R. Kwaak is evenals vorig seizoen winnaar geworden van de onder linge competitie van klaverjasve- reniging De Pendelaars. Hij be haalde een gemiddelde van 4830 punten. Laatste competitiewedstrijd: 1. Mevr. Franke 5440 p., 2. R. van Bloppoel 5080 p., 3. J. van Zetten 4746 p., 4. R. Kwaak 4692 p., S. A. Arts 4536 p., 6. J. van Gorsel 4252 p., 7. P. van Splunter 4514 p., 8. H. Oostdijk 3744 p. Eindstand seizoen 1985-1986: 1. R. Kwaak 106260 p., 2. J. van Gorsel 104947 p., 3. H. Zwagema- ker 102665 p., 4. R. van Bloppoel 101721 p., 5. W. Dane 101067 p., 6. J. van der Werf 100590 p., 7. P. van Bloppoel 99733 p., 8. J. Knuist 99234 p., 9. A. Arts 98788 p., 10. L. Kampman 98084 p., 11. J. van Zetten 97079 p., 12. Mevr. Franke 98763 p., 13. J. van Splun ter 96529 p., 14. P. van Splunter 95204 p., 15. R. Vermaas 94969 p., 16. H. Poot 94139 p., B. van 't Hof 92978 p., 18. P. Bazen 92578 p., 19. H. Oostdijk 91721 p., 20. J. Guiljam 89732 p., 21. M. van Har- lingen 88736 p. De marsenprijs ging, evenals vorig jaar, naar J. Knuist. Hij behaalde 23 marsen. 2. R. van Bloppoel 22 m., 3. J. van Gorsel 20 m., 4. R. Kwaak 19 m., 5. H. Zwagemaker 19 m., 6. Mevr. Franke 19 m., 7. P. van Bloppoel 18 m., 8. A. Arts 18 m., 9. P. van Splunter 18 m., 10. W. Dane 16 marsen. Nieuwe diaken N.H. Kerk Dhr. W.C. Reinhout(Burg. Bou- wensestraat) is gekozen als diaken in de Hervormde Gemeente. De andere kandidaat in de vacature A.A. Joppe was dhr. J. van Houdt(Beatrixlaan). Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie LM. Madonna wint De playbackshow die jeugdvereni ging Scarpenesse in samenwer king met SLOTH vrijdagavond in clubgebouw De Komme organi seerde, is een groot succes gewor den. Maar liefst 165 bezoekers spoorden Frizzle Sizzle, George Michael, Miami sound machine, Mr. Mister en Madonna aan. Ook was er nog een live-optreden van Jolanda Bazen die een nummer van de Zweedse zangeres Agnetha Faltskog ten gehore bracht. De muziek en zang werd verzorgd door discotheek Scarpenesse. De deskundige jury, bestaande uit: Will van Haaften, Addy de Hond en Corina Stoutjesdijk, wees Ma donna aan als winnares. 2. George Michael, 3. Frizzle Sizzle. De jury beoordeelde vooral de beweging en de mimiek. Voor de nummer 1, 2 en 3 waren drie prachtige bekers en in de pauze was er een loterij, waarbij fraaie prijzen te verdienen waren. De playbackshow was 22.00 uur afgelopen, daarna ver zorgde de Scarpenesse nog disco- muziek. Morgen (vrijdag) houdt J.V. Scar penesse weer een disco-avond in De Komme. Aanvang 20.00 uur M.J. Geuze is met 565 punten winnaar geworden van de beker wedstrijd van Z.H.C. De Makreel. Op de Zuiddijk waren 21 deelne mers. 2. J.P. Kaashoek 405 p. 3. J. van Moort 230 p. 4. P. Kleppe 215 p. 5. J. v.d. Dussen 190 p. 6. M. Bakker 175 p. 7. J. Lindt 155 p. 8. Johan van Moort 50 p. 9. Anne lies van Moort 25 p. 11. C. van Moort 25 p. Bij de jeugd werd Jan de Ruijter 210 p. molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01667 2563 Advertentie I.M Tennissers in vorm Tennisvereniging A.J.P. boekt goede resultaten in de tournooien. In het Yerseke 10 tournooi moest Lauran Bolier in de kwartfinale afhaken, Johan Burgers bereikte de halve finale, maar moest daar in zijn meerdere erkennen in de te genstander. Ad Verhage ging door naar de finales, waar hij weinig te genstand kreeg en moest alleen in de laatste partij een set prijsgeven. Op de Midden-Zeeuwse kampi oenschappen gaven de Fliplanders ook hun visitekaartje af. Burgers en Verhage werden in de halve fi nale van het dubbel uitgeschakeld door spelers uit Zierikzee. Lauran Bolier was vooral in de enkel spe len goed in vorm. Hij werd echter door een ongelukkige indeling door clubgenoot A. Verhage ver slagen. Laatstegenoemde versloeg ook J. Burgers en J. Bolier. A. Verhage zegevierde in drie sets over de Sint Annalander A. van 't Hof. Beheerscommissie Ons Dorpshuis Mevr. J.M. ten Hove van de tafel tennisvereniging Anna Jacobapol- der is door de gemeenteraad be noemd tot lid van de beheerscom missie van Ons Dorpshuis. Dhr. L. Bolier, die eerder was gekozen, aanvaardde zijn benoeming niet. Raadslid Kornaat informeerde op welke wijze kandidaten aange zocht worden, want Bolier was heel verbaasd toen hij gekozen werd. Wethouder Walpot ant woordde, dat verenigingen die veel gebruik van Ons Dorpshuis ma ken, om kandidaten wordt ge vraagd. Hij nam aan, dat de besturen de gegadiden dan tevo ren polsen. Raadslid De Jager achtte dat in elk geval gewenst. De aanschaf van een methode En gels op de Koningin Julianaschool riep geen vragen op. 1 Verhuur gemeentewoningen Als aanvullend voorstel behandel de de gemeenteraad de verhuur van de woning Eendrachtstraat 41 aan A. Moerland(Gladio- lenstraat) en de woning Pla taanstraat 14 aan dhr. Mol(Ach- terstraat). Ook voor de garage Karreveld 14 bleek er een gegadig de, maar volgens raadslid Kornaat waren dat er meerdere. De verhuur van Eendrachtstraat 51 aan dhr. P.M. Kunst en de ver koop van Volkerakstraat 23 voor 67.200 gulden aan H.S. van de Velde waren hamerstukken. De laatste kreeg ook gemeentegaran tie, evenals E.J. Wallet en S.J.J. Everaers. Kornaat signaleerde klachten over aanzienlijke vertraging in de af werking van gemeentegaranties. De burgemeester bleek hiervan eerst niet op de hoogte, maar de gemeentesecretaris mevr. J.P.A. de Kok wist, dat er nieuwe voor schriften van gedeputeerde staten waren. De burgemeester wilde toch proberen de langere duur te ondervangen. Een beeld van de door de brand verwoeste witlofschuren van de gebr. Reijngoudt op het industrieterrein te St. Philipsland. Inmiddels zijn de resten gesloopt en de tekening voor de nieuwbouw is al klaar. Reijngoudt heeft naast Deltatechniek nog wat grond bijgekocht, zodat de nieuwbouw van 48 1/2 x 21 meter groter wordt dan de schuren, die tien jaar dienst hebben gedaan. De Thoolse raad benoemde de commissies die tegelijk met een nieuwe gemeenteraad vacant zijn: sport, sociaal-cultureel werk en jeugd- en jongerenwerk. Er had den zich 20 kandidaten aange meld, respectievelijk 8, 11 en 1. Die laatste voor het jeugd en jon- «gerenwerk. Daarvoor is dus zo goed als geen animij, waarom er ook het voorstel lag om de com missie jeugd- en jongerenwerk maar op te heffen en de commis sie sociaal cultureel werk uit te breiden, zodat de belangen van dat jongerenwerk toch worden ge waarborgd. Van Kempen zei, dat zijn fractie betreurt dat die commissie moet worden opgeheven. Destijds had jeugdwerk zelfs prioriteit bij de raad. Na een inmiddels tweejarig bestaan blijkt daarvoor toch geen belangstelling meer te bestaan. Ook de SGP-fractie ging met de aanpassing accoord, zo verzeker de M. Dijke. Hij zou echter in de verordening willen opnemen dat 2 commissieleden vooral zitting krijgen voor het jeugd- en jonge renwerk, opdat de aandacht daar voor gegarandeerd blijft. Van den Heuvel vond het belang rijk de commissies herkenbaar te maken voor de burgers en hij in formeerde hoe de kandidaatleden zijn benaderd. Hem was namelijk bekend dat men voor de beheer scommissies persoonlijk een uit nodiging kreeg om weer zitting te nemen. Mevrouw Snoep-Overbeeke wilde weten of de verenigingen zijn aan geschreven om kandidaten te, krij gen voor de commissie jeugd- en jongerenwerk. Ze informeerde voorts of men later de zaak kon terugdraaien, zodat er toch weer zo'n commissie komt. Wethouder Versluijs verzekerde, dat het college het met de raad be treurt dat geen animo bestaat voor de commissie jeugd- en jon gerenwerk. Daartoe werd ze destijds zeker niet ingesteld, maar nu alle pogingen zijn gedaan en hebben gefaald, moet er toch een andere oplossing komen. Hij kon de suggestie van Dijke niet over nemen om nu in de culturele com missie weer 2 leden te gaan benoe men, afkomstig uit het jeugd werk. We willen breed georiën teerd zijn op de verschillende sec toren en als we een uitzondering gaan maken, kan dat gevolgen hebben voor de andere sectoren. Er zijn in die sociaal-culturele commissie mensen die zeer bij het jeugdwerk zijn betrokken. Wat de benadering van de kandi daten betrof, zei Versluijs dat de zelfde weg werd gevolgd als bij de beheerscommissies. Er is bij her haling een algemene oproep ge daan in Tholenderwijs, zodat ieder zich kon aanmelden. Moerland vroeg zich af, of het voor de jeugd ook niet zou lukken als men doet zoals voor de be heerscommissie Stavenisse: de verenigingen aanschrijven. Van Belzen vond dat de commis sie jeugd- en jongerenwerk zich zelf overleefde. Is er vanuit het jeugdclubkader geen enkele be hoefte die commissie te be mannen? Dijke was tevreden nu er in de sociaal- culturele commissie toch duidelijk mensen zitting hebben die het jongerenwerk zullen be hartigen. Dan hoeft het voor hem niet perse in de verordening te worden opgenomen. Wethouder Versluijs zei nog dat activiteiten van de jeugdclubs niet afhankelijk zijn van de bereidheid om in deze commissie zitting te nemen. Dat kader moet toch al heel wat vrije tijd opofferen. Bo vendien is er ook een jeugdclubo- verleg dat goed functioneert. Op voordracht van b en w werden met vijftien(l blanco en De Bres was wegens vakantie afwezig) stemmen benoemd: Commissie sport: C.van de Berge, J. de Laater, L. Hage en J. Rijs- dijk te Tholen, T. Moerland te Sint Maartensdijk, J.P.Smulders te Oud-Vossemeer en mevr. H Dingemanse-van Vlaanderen te Stavenisse. Namens het gemeente bestuur heeft wethouder Van Schetsen(sportzaken) zitting in deze commissie. Commissie sociaal-cultureel werk: mevr. A. van de Sande- Sinke, P.C. Geuze, mevr. A. Stolk- Laakhorst te Tholen, W. Peeks, J.H. Kers en mevr. M. Mayer- Goedegebuure te Poortvliet, A.A.Ji Hommel en mevr. M.van Driel-Vaders te Oud-Vossemeer en P.J. Moerland te Sint Annaland. Namens de gemeente wethouder J.Versluijs. Ook de beheerscommissies van de plaatselijke dorpshuizen moesten opnieuw worden benoemd. Van Gorsel vroeg of de zittende leden op persoonlijke titel waren aange schreven. Verenigingen hebben geen kandidaten gesteld. Nie mand anders heeft immers gerea geerd. Wethouder Versluijs ant woordde, dat alle verenigingen via een oproep in Tholenderwijs in de gelegenheid waren om kandidaten in te dienen. Van Belzen vond het met Van Gorsel vreemd, dat er bij de 30 kandidaten, overwegend zittende leden, geen enkele tegenkandidaat is gekomen. Versluijs vond zo'n algemene oproep toch eerlijker, daar er bij het aanschrijven van verenigingen toch gemakkelijker een kan wor den vergeten. Van Gorsel zou toch graag verne men, hoe het in de regels precies staat aangegeven, hoe men lid van een beheerscommissie kan worden. Cönform de voordracht van het college werden daarna met alge mene stemmen in de verschillende beheerscommissie benoemd: Tholen: mevr. S.W. Tichem- Zachariasse(N.C.V.B.), J. van den Heuvel (Olympia), J. Rijs- dijk(Thol.Boys), W.G.de Bie(Bad- minton), H. Nieuwenhuis (volley bal en 'Uit op Tholen'), A.A.van der Vlies(TmmanueP). Oud-Vossemeer: mevr. A.Schipper- Havermans(Zonnebloem). A.A.J. Hommel (muziekver.), J.F. Hom- mel(voetbal en judo), A.J. Dui- ne(bejaardenbond), G.J. Timmer- mans(toneelver) en A.H. Ridder hof (zangvereniging). Poortvliet: J.W.Hage(Bejaardenbond), M.L.Quist(Veilig Verkeer), N.Kik- Smits N.C.V.B.), mevr. A.C.Donken-de Vos(Plattelands- vrouwen), M. Poot(toneelver.) Stavenisse: mevr. J.de Jong-Geluk(E.H.B.O-), H.J. Vermaas(gymnastiek), D.J. Letzer(middenstandsver). Voor aanvulling komt er nog een be roep op de verenigingen. Sint Annaland: J. van Poortvliet(muziekver.), T.J. Heijboer(E.H.B.O.), J. Vroe- gop(voetbalver en Dorpsgemeen schap), mevr. R.van 't Hof-Schot (gymnastiekver), M.Ph.van der Weele (ZLM), C.J. Vroegop(tafel- tennisver.) Scherpenisse: mevr. P.C.Hage-Jansens(Platte- landsvrouwen), mevr. C. Bolier-de Graaf(zang- en jeugdkoor), J.C.van As(middenstandsver), W.van Haaften(voetbalver. SPS). Het kringconcours van de Een- drachtruiters is zaterdag op het Pluimpotterrein te Scherpenisse gekenmerkt door prachtig weer en een vlotte afwerking. De para de onder leiding van Elles Punt werd al om 3 uur verreden, zodat alle deelnemers weer op tijd naar huis konden, zeker voor de deel nemers van de ZuidHolIandse ei landen is dit heel aantrekkelijk. Er waren zaterdag 100 ruiters met hun paarden en pony's in Scherpenisse en er gingen weer heel wat mensen met winstpunten voor hun promotie naar huis. Ring 1. Afd. 8-tallen pony's. 1. Oran- jeruiters/Willemstad 122 pnt. afd. 4-tallen pony's 1. Prinses Irene/Ze venbergen 118 pnt. afd. 4-tallen paar den 1. Eendrachtruiters Tholen 133 pnt. (2 winstpunten), ring 2 Individuele dressuur Paarden kl. B. 1. Mej. S. Lokkers "Amarilla, 135 pnt.; M. Flakkee. 2. mej. A. Kloosterboer, Actie, 135 pnt, Oranje Ruiters; 3. dhr. J. Breeman, Willeke, 124 pnt.; M. Flakkee; 4e. Flannie Kuikkeloon met Hope 123 pnt.; Hel len v. Dalen met Peppermoon 117 pnt. Annie Slager 115 pnt. en Kees v. Dalen ook 115 pnt., allen van de Een drachtruiters. ring 3A Ind. dress, paarden kl. L. 1. Mej.N. Breure Rei- ance, 129 pnt., Oranje Ruiters; 2. Dhr. R. Neele Wervelwind, 128 pnt., Oranjeruiters; 3. Mevr. N. Breure, Recance, 123 pnt., Oranje Ruiters, Dhr. J. v. Dalen reed met Zembi 117 pnt. Ring 3B Ind.dress, paarden kl. L. 1. Mej. M. v.d. Velde Present S, 122 pnt, Sasruiter; 2. Mej. T. Littooi, Anouska, 120 pnt. Heeneruiters, 3. Dhr. G. v. Dis Onyx, 117 pnt. Oranje- ruiters. Jet Brooymans met Ulcia 112 pnt. en Monique de Jonge met Wilco 102 pnt. (Eendrachtruiters). Ring 4 A Ind. dress. Paarden kl. Ml en M2 1. Marjan De Visser-Timmerman, Wonyxa 122 pnt., Eendrachtruiters, 2. dhr. G. v. Kempen, Sonnet 116 pnt. Flakkee; 3. Elles Punt, Eros 112 pnt. Eendrachtruiters. Ring 4 B Pony's kl. M. 1. Joke v. Wensen, Bianca, 130 pnt., Niervaart Ruiters 2. Sheila de Kint, Max, 125 pnt. Pr. Irene. Ring 5 A pony's kl. B. cat. B en C. 1. Desirée Dangerman, King, 125 pnt Niervaart Ruiters, 2. Arjan Baas, Misty, 125 pnt. Oranje Ruiters, 3. Marlou den Hollander, Jimmy, 123 pnt. M. Flakkee. Ring 5 B pony's Kl. L2 cat. C en D. 1. Julia v. Exel, Balthasar, 124 pnt Oranje R., 2. Jacqueline Knook, Troubadour, 120 pnt. Pr. Irene, 3. Esther Roest Sanne, 119 pnt. Pr. Ire ne, 4. Richard v.d. Werf met 118 pnt. Eendrachtruiters. Ring 6 Ind.drs. pony's Kl. B cat. D. 1. Erica Vos, Kerida 133 pnt., Oranje Ruiters, 2. Jolanda den Hollander Trixie, 132 pnt. Oranje Ruiters, 3. Yvonne Roest, Jolly Jumper, 128 pnt. Pr. Irene. Petra Baay met Bonny 6e met 121 pnt., dus ook voor haar 1 winstpunt en Arian Stoutjesdijk met Dismaat 103 pnt. (E.R.). Ring 7A Ind. dress. Pony Kl. L' cat. C. 1. Inge v. Sprang, Romany 123 pnt. Oranje Ruiters, 2. Peter Vroeginde- Wei Ocky, 121 pnt. Midden Flakkee. Ring 7 B Ind. dress. Pony Kl. L' cat. D. l.Marisse v.d. Poel, Liedan 132 pnt. M. Flakkee. 2; Corien v. Sprang Lu- cienne 130 pnt. Oranje Ruiters. 3. Ali ce v. Exel, Christina 127 pnt. Oranje Ruiters. Helma v.d. Slikke reed met haar pony Patty naar een 5e plaats met 119 pnt. (E.R.). S. springen pony's Kl. B. cat. C. 1. Annelies Bieman, Funny, 0 fout, Pr. Irene, 2. Sheila de Lint, Max, 3 fout., Pr. Irene. Kl. B cat. D. 1. Marion Tanis, Jessica, 0 fout, M. Flakkee. Kl. L. cat. B. Ï.Julia v. Exel, Balthasar, 0 fout, Oranje R. Kl. L. cat. D. 1. Wendy Hulsdoorn, Tanja, 3 fout, Oranje R., 2. Brigit v.d. Kerkhof, Olympic 4 fout, Pr. Irene, 3. Joke v. Wensen, Bianca, 4 fout, Niervaar- truiters. Kl. M. cat. D. 1. Jacqueline Knook, Troubadour, 4 fout, Oranje R., 2. Richard v.d. Werf, Caesar, 4 fout, Eendrach truiters Kl. Z. cat. D. 1. Rian Daze, Boy, 0 fout, Oranje R. Springen paarden Kl. B. 1. Mej. E. Tanis, Winnetou, 0 fout, M. Flakkee, 2. Mej. A. Wervers Tor nado, 3 fout, Pr. Irene. Kl. L. 1. Marjan de Visser-Timmerman Wo nyxa, 0 fout, Eendracht R., 2. Jan. v. Dalen, Zembi, 0 fout. Kees v. Dalen met Zenith sprong 2 x 1 balk af en had 8 fout. Kl. M. Dhr. N. v. Exel, Wizdor, 0 fout, Oranje Ruiters, Jan de Visser van de E.R. sprong 1 balk af, 4 fout. Tweede Pinksterdag zijn een aantal van de paarden naar Kijk in de Pot in Bergen op Zoom geweest waar ook J. de Visser en M. de Visser Timmers na in de K.L. springen in de prijzen vie len. Bij de dressuur behaalde dhr. J. v. Dalen 1 prijs en winstpunt in de Kl. L. De ponyclub vaardigde 3 leden af naar Axel en daar behaalde Petra Baay met Bonny en 4e prijs met 120 pnt. in de B.dr. en Richard v.d. Werf in het M. spr. een 2e plaats met 4 fout. Dat de oudjes het nog goed doen, werd ook zondag weer bewezen, het kampioens elftal van Vosmeer, dat in 1971 naar de derde klas KNVB promoveerde, trad aan te gen Vosmeer 2. De wedstrijd stond in het teken van het af scheid van Dré Aarnoudse en Sjaak Istha, die vele jaren deel uitmaakten van de Vosmeer selec tie en het nu kalmer aan gaan doen. Vosmeer 2 had een flinke dobber aan de 'oude glorie' (van wie de meesten overigens nog actief aan sport doen) en werd met maar liefst 1-5 teruggewezen. Na twintig minuten bracht Frank Timmer mans de Vosmeer reserves op voorsprong, maar zes minuten la ter zorgde Sjaak Istha met een lob voor de gelijkmaker. Drie minu ten later zorgde een fraaie kopbal van Cees Timmermans voor 1-2 en op slag van rust werd het 1-3 door Toni Lindhout. Na een kwartier in de tweede helft teken de Wim van Dijke met kopbal 1-4 aan en in de 25e minuut kon Jan Geuze uit de rebound 1-5 scoren. De verdediging bij de ex- kampioenen fungeerde prima en stond geen verdere doelpunten meer toe. Met nog een kwartier te spelen werd het spel onderbroken. Namens Vosmeer 2 bedankte Jack Mosch oud-Vosmeer 1 voor de be reidheid om volledig (inclusief trainer Ko Nefs) aanwezig te wil len zijn. Daarna overhandigde hij bloemen aan de spelers Wim Douw en Rein Hendrikse, leider Jos de Klerck en grensrechter Han van Daalen, die er na dit seizoen ook mee ophouden. Verder kreeg scheidsrechter Bolier een boeket, want ook voor hem was dit min of meer een afscheidswedstrijd. Tenslotte was er voor de beide ver- trekkenden Aarnoudse en Istha een vergroting van een actiefoto en bloemen voor de echtgenotes. Zaterdag won Vosmeer 2 het tour nooi van Divo 2 en tevens de extra prijs, geschonken door het Bra bants Nieuwsblad. Uitslagen: Vosmeer 2 - NSV 2 2-0 (J. Mosch 2x), Vosmeer 2 - Divo 3 4-0 (A. de Koning, F. Hommel, I. Istha en F. Havermans), Vosmeer 2 - Divo 2 1-1 (W. Douw), Vosmeer 2 - Dinteloord 3 0-0, Vosmeer 2 - FSV 3 2-1 (A. de Ko ning 2x). De reserves van Noad'67 zijn eer ste geworden op tournooi van Sta venisse 2. Na afloop van de geslaagde dag reikte voorzitter Elenbaas de prijzen uit. Tevens bedankte hij de scheidsrechters Van Ham en Quist en de deelne mende verenigingen voor hun inbreng. Eindstand: 1. Noad'67 2 8 pnt. doelsaldo 9; 2. Meto 3 4 p. +2; 3. Smerdiek 3 4 p. -2; 4. SC. Stave nisse 2 3 p. -3; 5. WHS 4 1 p. -6. Uitslagen: Smerdiek - SC. Stave nisse 0-1, Noad - WHS 3-1, Meto - Smerdiek 0-1, Stavenisse - Noad 0-3, WHS - Meto 0-3, Smerdiek - Noad 0-3, WHS - Stavenisse 1-1, Noad - Meto 1-0, WHS - Smer diek 1-2, Stavenisse - Meto 1-2. W.S.V. De Kogge-W.S.W. St. Annaland. De eerste zeilwedstrijd tussen de W.S.V. St. Annaland en W.S.V. de Kogge uit"Tholen, die zaterdag plaats vond, had vol gens de voorzitters van beide ver enigingen een bijna historisch ka rakter. Want niet eerder kwamen beide watersportverenigingen te gen elkaar uit terwijl dat volgens voorzitter A. van Gurp van St. Annaland "toch zo voor de hand lag". Ook voorzitter H. Bout van "de Kogge" ging tijdens zijn toespraak 's avonds bij de prijsui treiking in de zaal van Hof van Holland in op dit feit. Het voor stel van dhr. van Gurp om einde lijk eens tegen elkaar uit te komen werd opgevolgd aldus Bout, en zodoende kunnen we spreken van een "Verbroedering tussen de zusterverenigingen". St. Anna land liet deze ontmoeting gepaard gaan met een geschenk: de Kogge ontving voor haar clubhuis "Het Koggedek" een bijzonder mooie spiegel in de vorm van een pa trijspoort. Een kado dat zeer op prijs werd gesteld. De zeilwedstrijd, want daar draai de het deze dag om, ging van start na het startsein dat gegeven werd vanaf de "Johanna Pieternella" gelegen bij de Keeten B. Men koos in verband met de krachtige wind (6 Beaufort) voor het grote rak. De tocht voerde langs Bra bants vaarwater om daarna in het Tholensche Gat te eindigen. Er hadden in totaal 35 boten inge schreven in verschillende catego rieën. De zeilcommissie kon bij monde van dhr. A. van Loon 's avonds tijdens een gezellig samen zijn in Hof van Holland de prij zen overhandigen aan de volgen de winnaars: Categorie A: officieel gemeten NKK schepen spi) le. Vrije Vogel J. Dijkman, St. Annaland; 2e. Aphrodite J. van Sprundel, St. Annaland. Categorie C: N.K.K. klasse 4 rating 92-96 le. Zeeleeuw H. van Leeuwen, St. Annaland; 2e. Dolphijn G. Ver burg, Tholen. Categorie D: N.K.K. klasse 6 rating 96-100 le Torobri J. Eysermans, St. An naland; 2. Cadans B. Stolp, St. Annaland. Categorie E: N.K.K. klasse 8/10 rating groter dan 100 le Red Sirius J. van 't Slot, St. Annaland; 2e Heenetrecht H. Bout, Tholen. Categorie F. Rond- en Platbo dems e.d. 1. Dronckenoort M. van Duiven- dijk, Tholen; 2e. Schoraes G. Meyers, St. Annaland. Tijdens de feestavond waarbij de uitstekend spelende "Rocky Mountains" uit Steenbergen voor passende sfeermuziek zorgden, waren er ook nog dankwoorden voor de organisatie en voor de mensen van start en finish. De da mes de Waal en Weterings kregen bloemen, dhr. Bestman kreeg een fles wijn aangeboden. Alle deel nemers kregen een herinnerings vaantje. De leden van W.S.V. St. Annaland maakten van de gele genheid gebruik om ook aan de terugkeer naar de thuishaven een wedstrijdelement te verbinden. Men ging rond 10 uur zondagoch tend van start richting St. Anna land en gezien het feit dat er een behoorlijke bries stond moest men nogal eens van baankoers veranderen. Voor de sportieve zeiler was het uitstekend weer. In betrekkelijk korte tijd arriveerde men in de jachthaven waarna in clubgebouw de Buutengaets door voorzitter A. Busman van de zeil commissie de winnaars werden bekendgemaakt: Klasse 2. 1. J. van Sprundel Aph rodite, 2. Vrije Vogel J. Dijkman. Klasse 4. 1. Late again C. Nuy- ten, 2. Witte Valk M. Luyks. Klasse 6. 1 Torobri J. Eysermans, 2. Fenix F. Bakker. Klasse 8. 1. Red Sirius J. van 't Slot, 2. 't Hygent Hert J. Aarden. Aan de al zo alom bekende serie van Fred. J. Lammers is 1986 toe gevoegd. Dat wil zeggen al het geen in het zesde regeringsjaar van koningin Beatrix gebeurde is in woord en beeld vastgelegd. Met staatsiebezoeken van Italië en Spanje, met Koninginnedag in Anna Paulowna, met Prins Wil lem Alexander op zijn 18e ver jaardag, met het bevrijdingsfeest in Rotterdam, de kroonsprins in de Raad van State, enz., terwijl ook de toespraken die koningin Beatrix hield volledig zijn opge nomen. Met kleurenfoto's 19,90. markt 26 telefoon 01 660-2480 Een solide slotmechanisme met 'n betrouwbare cijfercombinatie en een cilinderslot bieden een prima beveiliging tegen diefstal Inwendige maat 214 x 280 x 260 mm. Normale prijs 415,00 Vaderdagprijs 269,00 Nederlands fabrikaat wordt 1 jaar volledig gegarandeerd. Complete uitvoering met laskap, bikhamer en aardkiem Normale prijs 275,00 Vaderdagprijs 239,00 ferrodj Met een brede en smalle slijpsteen, met een diameter van 150 mm. Stabiele uitvoering met trillingvrije loop. Gebouwd volgens de eisen die de vakman aan een slijpma chine stelt. Uiteraard voorzien van veilige beschermglazen. Normale prijs 298,00 Vaderdagprijs 198,00

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 13