THO LEIM DER WIJS Reünie Chr. M.A.V.O. informatierubriek van de gemeente tholen VERZIN EEN SLOGAN OP DE HUISVUILWAGEN ,h»ddHKe RESTAURATIE VAN MONUMENTEN ZATERDAG 31 MEI: OPEN DAG OP DE PHILIPSDAM MAANDAG 2 JUNI: KOMMISSIE OPENBARE WERKEN ii OVERHANGENDE TAKKEN WAT LIGT TER INZAGE? Zaterdagochtend S.L.O.T.H. op t.v. Donderdag 29 mei 1986 DE EENDRACHTBODE 5 WEDSTRIJD- WEDSTRIJD- WEDSTRIJD WEDSTRIJD SPREEKUUR B. EN W. Naaperij IN EEN LAGERE VERSNELLING Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 - 5 Sint Maartensdijk Tel 01666-2955 In huishoudens en bedrijven ontstaan stoffen die schadelijk zijn voor het milieu. Deze stof fen kunnen verontreiniging van water en/of bodem veroorza ken, wanneer ze als normaal af val aan de gemeentelijke reini gingsdienst worden meegege ven of door de riolering worden weggespoeld. Sinds 1 juni 1985 wordt in onze gemeente de mogelijkheid gebo den schadleijke stoffen (zogenaamd klein chemisch afval) afzon derlijk met de vuilnisauto mee te geven. In verband daarmee zijn in mei 1985 huis-aan-huis een verklarende folder met een speciaal plastic tasje bezorgd. Met de invoering van het systeem van afzon derlijk inzamelen van schadelijke stoffen is de ontvangen hoeveel heid verdrievoudigd. Met andere woorden: het systeem werkt!! Een globale schatting geeft aan dat momenteel 20% van het klein chemisch afval van huishoudens via de gemeentelijke reinigings dienst wordt ingezameld. Het kan dus nog veel beter! Om die reden geven wij in dit artikel nogmaals aan hoe het systeem van afonderlijke inzameling van klein chemisch afval werkt. Daar mee hopen we te bereiken dat het publiek meer doordrongen wordt van het feit dat in huishoudens vrij veel chemische stoffen vrijkomen, die niet straffeloos via de plastic huisvuilzak verwijderd kunnen worden en een belasting voor het milieu vormen. Burgemeester en wethouders menen dat een pakkende slogan op de huisvuilwagen een extra stimulans kan zijn om het klein che misch afval apart te houden en via de gele plastic draagtas afzon derlijk aan te bieden. De Thoolse bevolking wordt dan ook opge roepen een dergelijke slogan te bedenken. Deze slogan dient kort en krachtig te zijn. Voor hem of haar die de winnende slogan be denkt ligt een aardige attentie te wachten. U kunt uw idee opzen den aan burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Voor de goede orde zetten wij onderstaand de werking van het op- haalsysteem nogmaals op een rijtje Hoe werkt dit ophaalsysteem? In elke Thoolse woning is een plastic draagtas bezorgd, die speciaal bestemd is voor de bewaring en afgifte van scha delijke stoffen. Schadelijke stoffen, die in huishoudens vrij komen kunnen in het plastic tasje aan het personeel van de huisvuilwagen worden afgegeven. LET WEL: AFGEVEN!!! Het is n.l. niet toegestaan plastic zakken met schadelijke stoffen bij de huisvuilzak op straat te plaatsen. Denk aan de mogelijke gevolgen als kinderen daarmee in aanraking ko men. Om onnodige kosten te voorkomen is het niet de be doeling elke keer als er in uw huishouden schadelijke stof fen vrijkomen deze aan te bieden. Bewaren gedurende eni ge tijd zal vaak mogelijk zijn, totdat een bepaalde hoeveel heid is verzameld. Het bewaren dient natuurlijk op een kinder-veilige plaats te geschieden. Wanneer door u tasjes met schadelijke stoffen aan een huisvuilwagen worden af gegeven, kunnen gelijktijdig nieuwe tasjes worden ver strekt. U krijgt de tasjes geheel gratis. Verzocht wordt de schadelijke stoffen zoveel mogelijk in de originele verpak kingen aan te bieden of anders op de verpakking aan te ge ven om welke stoffen het gaat en/of waarvoor ze zijn ge bruikt. Milieu gevaarlijke stoffen die aangeboden kunnen worden zijn: accu's, accuzuur! batterijen, kwik-, nikkel/ cadmiumbatterijen benzine bestrijdingsmiddelen chemische toiletafvallen chemicaliën, restanten cosmetica drukinkten en vloeistoffen (stencil/copiër) etsvloeistoffen fixeer filmafval geneesmiddelen (mens en dier) koperhoudend afval kikthermometers kwikschakelaars laboratorium afval latex loodhoudend afval loogbaden medicijnen minerale oliën -motoroliën -booroliën -snijoliën -oliefilters ontvettingsmiddelen oplosmiddelen ontwikkelaar ontwikkelpoe- der/toner ontwikkelvloeistof/toner petroleum poetsdoeken spuitbussen met restant terpentine thinner verfafbijtmiddel verfoplosmiddel verfrestanten vet, smeervet vet, organisch zinkhoudend afval zuren Restauratiesubsidies Het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (W.V.C.) stelt gelden ter beschikking voor de restauratie van beschermde monumenten (voor zover de beschikbare middelen dit toelaten). Tot 1 januari 1985 gold dit ook voor niet beschermde panden gele gen in de zogehefen beschermde stads- en dorpsgezichten. Door de inwerkingtreding van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing per 1 januari 1985 is deze laatste mogelijkheid vervallen. Daartoe staan de gemeentelijke en provinciale stadsvernieuwingsfondsen open. Aanvragen voor een restauratiefonds voor een beschermd monument kunt u bij die gemeente inaienen, waarin het monument is gelegen. De aanvraag moet schriftelijk ingediend worden, tenzij de gemeente anders bepaalt. De volgende stukken dient u in twee voud met uw aanvraag te zenden aan de gemeente waarin het mo nument is gelegen: - (detail)tekeningen van de bestaande en de door u gewenste nieuwe situatie; - een gespecificeerde (uitgewerkte) begroting; - een bestek (indien van toepassing). De gemeente zorgt vervolgens voor de verdere kontakten (even tueel vergezeld van een advies) met het ministerie van W.V.C. en met andere betrokken instanties. De beslissing op uw verzoek ver neemt u ook weer van de gemeente, terwijl ook de uitbetaling van het subsidiebedrag door de gemeente wordt verzorgd. Het toezicht op de uitvoering van de restauratie en op de naleving van de door het rijk (via de gemeente) gestelde voorwaarden, wordt zoals voor heen uitgevoerd door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Men dient er echter rekening mee te houden, dat in ieder geval géén bijdrage wordt verstrekt over reeds uitgevoerde werkzaam heden, indien niet eerst vooraf door de Rijksdienst van de Monu mentenzorg de subsidiale kosten zijn vastgesteld en via de ge meente meegedeeld. Door een aantal provincies worden eveneens restauratiesubsidies verstrekt. Voor nadere informatie daarover kunt u kontakt opne men met het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Verbouwingen/wijzigingen Indien u aan uw monumentenpand wijzigingen wilt aanbrengen of het pand wilt verbouwen is een vergunning nodig van de Minister van W.V.C. Deze vergunning kunt u schriftelijk aanvragen bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, Postbus 1001, 3700 BA Zeist, vergezeld van de tekeningen van de bestaande situatie en de door u gewenste situatie. DEZE VERGUNNING IS IN IEDER GEVAL NODIG, OOK INDIEN U GEEN SUBSIDIE AANVRAAGT Onderhoudssubsidie (voor bepaalde categorieën monumenten, zo als kerken, kastelen, orgels), Voophet aanvragen van rijkssubsidie in de onderhoudskosten kunt u een formulier aanvragen bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, die de aanvraag zal behan delen. Betreft het echter een aanvraag voor molens, dan wendt u zich tot de gemeente en de provincie. Monument en fiscus Eigenaren van een beschermd monument, die een restauratie wil len aanvangen, wordt geadviseerd vooraf kontakt op te nemen met de Inspectie der Directe Belastingen in hun woonplaats in ver band met fiscale aftrekmogelijkheden. Per 1 januari 1985 is het mogelijk geworden om de fiscale aftrekbaarheid betreffende be schermde monumenten vooraf vast te laten stellen. Een verzoek hiertoe kunt u richten tot de Inspectie der Directe Be lastingen, Bureau Monumentenwoningen, Postbus 3000 3700 BA Zeist, tel. 03404-19984. Standaardaanvraagformulieren met betrekking tot het verzoek om vaststelling van onderhoudskosten bij voorgenomen onderhoud c.q. restauratie van een monumentenwoning, zijn te verkrijgen bij de inspectie te Zeist of bij de Inspectie in uw eigen woonplaats. Verdere informatie Voor informatie over restauraties, verbouwingen, regelingen, en subsidies kunt u terecht bij de gemeente Tholen, buro ruimtelijke ordening en grondzaken, tel. 01666-2955, tst. 131 of bij de Rijks dienst Monumentenzorg Postbus 1001, 3700 BA Zeist, tel. 03404-28122. Maandagavond om half acht komt de kommissie openbare werken voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreek recht. Op de agenda staan onder meer de navolgende punten: Rekonstruktie Molensingel te Tholen; In de planning kapitaalswerken 1986 is voor uitvoering opgeno men de rekonstruktie van de Molensingel te Tholen. Het plan voorziet in het aanbrengen van een nieuwe fundering van het wegdek, het vervangen van de bestaande asfaltverharding door een klinkerbestrating, de aanleg van een trottoir en parkeervak ken aan de zijde van de woningen, het aanpassen van de open bare verlichting, alsmede de aanplant van bomen in berm en de aanwezige sloot en het wegdek. Tevens wordt deze sloot wat minder diep, maar behoudt echter wel zijn funktie voor het af voeren van regenwater. In 1985 zijn door een aantal bewoners van de Molensingel klachten geuit over wateroverlast op hun percelen. Deze overlast wordt voornamelijk veroorzaakt door het huidige niveauverschil van de Molensingel met de aangren zende percelen. Uitvoering van het plan voorziet tevens in de oplossing van de wateroverlast-problematiek. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen. Aanleg van riolering in de Hoenderweg te Sint-Annaland; In juli 1985 heeft de gemeenteraad zich uitgesproken over het opgestelde rioleringsplan Sint-Annaland, eerste fase. Het betrof de aanleg van riolering in de Anna van Bourgondiëstraat. In dat voorstel werd opgemerkt dat het om financiële redenen noodza kelijk was het oorspronkeliike plan. dat vnr>rZag in de oplossing van waterove, •jeving, in twee fa sen uit te voer ;ing hebbend op de 1e fase hebbe en. Thans dient de 2e fase van hoi ^iujcm ioi uitvoering te komen. Het hiertoe opgestelde plan voorziet in de aanleg van een riole ring in de Hoenderweg (gedeelte tussen Domineeshof en Cu- reestraat). Ook voor deze 2e fase wordt een bijdrage ontvangen uit het fonds "bijzondere voorzieningen". Voorts kan een deel van de kosten gefinancierd worden uit het stadsvernieuwings fonds en de reserve openbare werken. De kommissie wordt om advies gevraagd. Aanschaf nieuwe vuilverdichter; Sedert 1980 wordt op de gemeentelijke stortplaats "Tuttel- hoek" te Scherpenisse gewerkt met een zogenaamde vuilver dichter. Een grote machine die voornamelijk tot doel heeft het aangevoerde vuil te verspreiden, te vermalen en tot een kleiner volume terug te brengen. De huidige machine is afgeschreven. Burgemeester en wethouders wensen tot aanschaf van een nieuwe machine over te gaan. Aan de kommissie wordt een aantal mogelijkheden voorgelegd die antwoord moeten geven op de vraag voor welke machine voor de komende jaren wordt gekozen. Op zaterdag 31 mei wordt een open dag gehouden op de Phi- lipsdam, waarbij het ingewik kelde zout-zoet systeem van de sluizen te zien is. Op deze open dag wordt informatie gegeven over de Compartimenterings- werken en tevens is er gelegen heid een bezoek te brengen aan de duwvaartsluizen, de bewegende- en elektronische installaties en het werkeiland. De Philipsdam is een onderdeel van de Oosterscheldewerken en samen met de Oesterdammen het Bathse Spuikanaal vormen zij de Compartimenteringswerken. Nu een groot gedeelte van het inge nieuze elektro-mechanische bestek geïnstalleerd is, nadert het slui- zenkomplex langzaam maar zeker zijn voltooiing. De ringdijken rond de duwvaartsluizen zijn weggebaggerd en de sluizen liggen in het Oosterscheldewater. Om iedereen de gelegen heid te geven de Philipsdamwerken te zien, wordt deze open dag georganiseerd. De Krammersluizen bestaan uit twee jachtensluizen en twee duw vaartsluizen met een ingewikkeld riolenstelsel t.b.v. het zout-zoet- scheidingssysteem. Hierdoor wordt in 1987 het doordringen voor komen van zout water op het zoete Volkerak en berust op het ver vangen van een zoute kolk door een zoete en eventueel omgekeerd bij gesloten deuren. Tijdens de open dag zal de direktiekeet ingericht worden als expo sitieruimte met een videohoek, een filmzaal en een expositie over de werken. In de hal is de mogelijkheid tot het nuttigen van een kopje koffie, frisdranken, bier en broodjes. Een kantine op het eiland zal dienst doen als filmzaal waar kontinu een film over de ge schiedenis van het baggeren vertoond zal worden. Langs een wandelroute komt men over en in de sluizen en doorlaat- gebouwen en het gemaal, waarbij een blik gegund wordt op de be wegende delen en en gedeelte van de 700 km electriciteitskabel. Tevens komt men via de rijroute langs een uitzichtpunt op 20 me ter NAP. In de centrale direktiekeet en op strategische plaatsen op het werk geven medewerkers van Rijkswaterstaat uitleg over de betreffende onderdelen. Het werkeiland is via een werkbrug verbonden met St. Philipsland en staat vanaf de provinciale weg met borden aangegeven. Gedurende de open dag is het werkterrein toegankelijk van 09.00 uur tot 16.00 uur, indien men de grote drukte wil vermijden dan kan men beter zo vroeg mogelijk komen. We kunnen tot nu toe spreken over een prachtig voorjaar. Nu er al le aanleiding bestaat om enige werkzaamheden in de tuin te ver richten, lijkt het ons een goede zaak u te wijzen op het snoeien van overhangende takken. Volgens artikel 168 van de Algemene Politieverordening voor de gemeente Tholen is de eigenaar of gebruiker van een terrein (tuin) verplicht overhangende takken te snoeien, als die gevaar of hinder opleveren voor het verkeer. Onder "verkeer" wordt ook gerekend het gebruik van het trottoir door voetgangers. Burgemeester en wethouders hebben volgens de politieverordening de mogelijkheid eigenaren of gebruikers van percelen, waar overhangende takken hinder opleveren, te verplichten binnen een gestelde termijn de takken te snoeien. De politie ziet op de naleving van een en ander toe. Ook hier geldt dat wie zich niet aan de regels houdt een bekeu ring met als gevolg... een boete riskeert. Steeds vaker komen ook klachten binnen over overhangende tak ken en overdadige begroeiing in brandgangen en achterpaden. Bu ren ondervinden daarvan overlast. Op gezette tijden de begroeiing controleren, óók bij brandgangen en achterpaden, voorkomt verve lende situaties en 'mopperende' buurtbewoners! De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur- gemeester en wethouders op maandag 2 juni komen te vervallen. Wilt u met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 215. Bouwen in strijd met bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door: de heer A.L.G. van Doorn, Langeweg 64 te Scherpenisse, voor het bouwen van een garage op het perceel, kadastraal bekend Scherpenisse, sektie E, nummer 134, plaatselijk ge merkt Langeweg 64. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaat se geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemend met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, na verkregen toestemming van het college van Ge deputeerde Staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan stellen wij een ieder in de ge legenheid om van 30 mei tot en met 1 2 juni 1986 schrifte lijk bezwaar in te dienen bij ons college. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 29 mei 1986 Burgemeester en wethouders van Tholen Ontwerp-bestemmingsplan "Kom" inzage (Oud-Vossemeer) ter De loco-burgemeester van Tholen maakt bekend dat met in gang van 30 mei 1 986 gedurende een maand ter gemeente secretarie ter inzage zal liggen, het ontwerp van het bestemmingsplan "Kom" (Oud-Vossemeer) met toelichting en voorschriften. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen dit ontwerp bij de ge meenteraad indienen. Sint-Maartensdijk, 29 mei 1986 De loco-burgemeester voornoemd, P. van Schetsen De kabelbezitters kunnen zater dagochtend 31 mei van 10-11 uur op het informatiekanaal van Ca- sema het resultaat bekijken van wat twee ploegen van de S.L.O.T.H. in samenwerking met het N.I.M.O. uit den Bosch op de videoband hebben vastgelegd. Vele uren waren ze in de weer om op diverse plaatsen opnamen te maken, terwijl men ook veel werk verzette om het aanbod te monte- ren' Zaterdagochtend is deze ex perimentele t.v. uitzending op het scherm te zien. Er werden dinsdag en woensdag onder meer opna men gemaakt van gemeentelijke gebouwen en kerken, het slot van Jacoba van Beieren, het smids klokje, het Nonnetjeshuis. De muziek komt van Accelerando, en het drumbandfestival, het sportieve onderdeel kwam van S.P.S. en de ouderen van Scher penisse kwamen aan bod. Histo rie en traditie vormen: de dorps omroeper van Stavenisse en een demonstratie van een volksdans groep. Het geplande optreden van het Smalstads Mannenkoor komt wegens omstandigheden te verval len. Ook maakte men opnamen tijdens een cursus bloemschikken. Het team heeft aan den lijve on dervonden hoe arbeidsintensief t.v. werk is. De kijker mag beoor delen of de S.L.O.T.H. voor deze proeve van bekwaamheid geslaagd is. Sloth-radio heeft de naam van het actualiteitenprogramma Sloth- actua moeten veranderen in Slóth- accent. De naam actua was be schermd door de landelijke om roepvereniging Tros, waarvan de juridisch medewerker mr. B. Ri chel de Sloth een brief schreef in verband met oneerlijke concur rentie. Sloth-accent werkt zaterdag mee aan de jaarvergadering van de landelijke vereniging van lokale omroepen Olon in de schouwburg te Deventer. Zowel Tholen als Hoorn zijn uitgekozen om een halfuur lokale radio te laten ho ren. Sloth stopt o.a. kernenergie in het programma. Sloth-accent gaat verder meewer ken aan het Vara-programma 'Het luchtruim', waarvoor een halfuur over werkgelegenheid, toerisme, e.d. wordt gemaakt. De uitzen ding is pas 14 juli van 16.00-16.30 Zaterdag 21 juni organiseert de Christelijke M.A.V.O. te Tholen, ter gelegenheid van het twintigja rig bestaan, van 14.00 tot 18.00 uur een grote reünie voor oud leerlingen, oud-docenten en ande re oud-medewerkers. Belangstel lenden (tot en met examenjaar 1986) kunnen zich nog tot 10 juni telefonisch aanmelden bij de ad ministratie, tel. 01660-2420. Tij dens de reünie is een kindercrèche aanwezig. Tuberculosebestrijding: Op 1 juni zal de dienst tuberculosebestrij ding van de Provinciale Vereni ging Het Zeeuwse Kruis worden overgedragen aan de D.G.D. Zee land en deel uitmaken van de af deling infectieziektenbestrijding. In de dienstverleningsplaatsen zal niets veranderen. Tentoonstelling kastelen: De kastelenstichting Holland en Zee land organiseert vanaf aanstaan de dinsdag tot en met 28 juni in de Zeeuwse bilbliotheek, Kousteen- sedijk 7 te Middelburg een ten toonstelling van afbeeldingen van Noord- en Zuid-Hollandse kaste len in de 17e eeuw. De tentoonstel ling is van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 en 21.00 uur en za terdag van 10.00 tot 13.00 uur te bezichtigen. "Je zou vertellen over Hans. Hoe ziet hij er uit?" "Mager. Ik was een half uur bij hem; we mochten Nederlands spreken. Die cipiers daar zijn niet ongeschikt. Het eten is er redelijk goed, in elk geval voldoende. Maar er is met de jongen niet te praten. Hij wil helemaal niet inzien, dat hij een misdrijf heeft gepleegd. Smokkelen van verdovende midde len is in Frankrijk een misdrijf, waarvoo.r ze twaalf jaar als maximum straf hebben. Is hij daar klaar mee?" "Verschrikkelijk," beaamde de vrouw. "Ik heb tenslotte wat geld bij hem achtergelaten; daarvan kan hij be paalde dingen kopen, zoals broodbeleg, vis, sigaretten, suiker, choco lade en zo. In een soort kantine. De advokaat denkt, dat begin januari zijn zaak wel. voor zal komen. De consul zal me op de hoogte houden. Hij is een Fransman, die redelijk Nederlands spreekt. Er zitten trou wens nog vier Nederlanders daar in de bak, allen wegens smokkel van drugs. Hij heeft het er maar druk mee". Ze trok de man naar zich toe en kuste hem. "Desnoods stuur je af en toe wat geld naar de jongen, zodat hij regelmatig die extraatjes kan kopen". "Dat heb ik ook al overwogen. Tijdens de vliegtocht terug dacht ik ook aan Hannelies. Misschien... als ik zeg, dat ik ga hertrouwen... De Raad van de Kinderbescherming en die reclasseringsman, die meneer van der Kaa willen dan mogelijk een goed woordje voor haar doen bij de Kinderrechter, mag ze bij ons komen. Hier in huis, bedoel ik. Mis schien bestaat onder deze omstandigheden de mogelijkheid, dat de voogdij op mij overgaat. Ik ben toch haar vader?" De vrouw knikte. "En het is niet jouw schuld, dat ze ontspoorde. Daar zit wat in. Ik ga dat morgen eens bespreken met Bloon; die moet dat dan maar eens voor me napluizen. Van mij mag het, hoor Ben, als we getrouwd zijn. Ik zal dan proberen een vriendin voor haar te zijn. Geen moeder, daarvoor is het leeftijdsverschil te klein: nog geen zeventien en een en dertig. Maar ze kan op mijn liefde rekenen. Och, voor dat meisje is het de eerste keer. Als er betere waarborgen zijn om haar te begeleiden en te controleren, zodat recidive niet meer voorkomt, zal de Kinderrechter mogelijk een voorwaardelijke straf geven". Hij keek de vrouw aan. "Zou je haar hier in huis willen hebben, als wij getrouwd zijn?" "Allicht, ze is toch jouw dochter? Dan is ze mij even lief, Ben. Dat was juist de Fehler: ze miste een moederlijke bege leiding; genegenheid. Belangstelling voor haar werk op school, haar doen en laten, alles. Maar dat kreeg ze niet van je ex-vrouw na de schei ding. Is het dan te verwonderen, dat het meisje in verkeerd vaarwater kwam? Ze raakte immers losgeslagen? Achteraf bekeken kun je het haar niet eens helemaal kwalijk nemen. En daar zal de Kinderrechter heus wel rekening mee houden". "Blijf je erbij, Grada, dat je met me wilt trouwen?" Ze knikte la chend. "En of, Ben, ik houd van je, want ik heb ontdekt, welk een zeldzaam goed karakter jij hebt. Je bent een man naar mijn hart. Ik bewonderde je al, toen ik nog je sekretaresse was. Wij zullen samen ge lukkig zijn, jongen. Alle vervelende dingen van de laatste maanden vergeten we en gaan enkel aan ons geluk denken. Zonder Hans te ver-, geten. Gelijktijdig er voor zorgende, dat Hannelies hier een thuis zal hebben in de engste zin van het woord. Voor honderd procent. Ook van haar zal ik houden, Ben, maar het meest van jou". De man trok haar met een ruk naar zich toe en kuste haar. Eigenlijk voor het eerst spontaan. En met zijn lippen bij haar oor, fluisterde hij: "Ik verlang naar je. Vind je het erg, dat ik dit zeg?" Ze kuste hem terug en antwoordde enkel: "Heerlijk. En weet alvast, dat dit verlangen wederzijds is. Laten we daarom met trouwen maar niet te lang wachten, want we hebben heel wat in te halen, zou ik denken". EINDE

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 5