PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS «..PLAATSELIJK NIEUWS.,:.:::,.... J. VAN OOST Geslaagd? Proficiat IKaVIPSaVIiDN MIIIRaVNDaV i Donderdag 29 mei 1986 THOLEN DEURLOO EN ZOON WAT U VERS HAALT IS PAS LEKKER! T0MP0UCES a 5 R0ZIJNÈN TARWE- B0LLETJES 1 qc 5 TARWE- BOLLETJES gg Rotring tekenartikelen! DIELEMAN B.V. Huur Slijterij Sturris GESLOTEN vanaf 29-5 t/m 5-6 Bakkerij De Toekomst OUD VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK BETAALBARE HAARMODE R0MMELMARKT SCHERPENISSE DE EENDRACHTBODE STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINTANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDER SINT PHILIPSLAND OLDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHE 5SE SCHERPENISSE - SINT PHILIPSLAND OUD VO OUD VOSSEMEER NAJACOBAPOLDER OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK NIEUW-VOSSEMEER Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799-2550-2504-3257 Ongekend lekker! Hollandse nieuwe vangst 1986, aan dagprijzen Regelmatige aanvoer van ansjovis, geep, bot, enz. Steeds in voorraad: Verse Zeeuwse paling in diverse dikten. Advertentie I.M. Tweede Kamerverkiezing ter Tolno In de weken voorafgaand aan de Tweede Kamerverkiezingen zijn er op de openbare basisschool Ter Tolne eigen verkiezingen gehou den. Dit project had o.a. als doel de kinderen spelenderwijs te laten ervaren wat er bij verkiezingen zoal komt kijken. Verder was het ook een aanleiding om meningen uit te wisselen over, op het eerste gezicht moeilijke onderwerpen, zoals het milieu, kernenergie en bewapening. Men begon met het doornemen van een boekje "Naar de stembus" waarin veel informa tie stond over de echte verkiezin gen. Daarna werden er in groep 8a drie partijen opgericht: Lijst 1: Jongeren 86 (J86), lijst 2: Partij voor Dier en Milieu (P.v.D.M.), lijst 3: De Betere Partij (D.B.P.) Elke partij koos een eigen lijst trekker en maakte een partijpro gramma met daarin hun ideeën over o.a. het milieu, dierenmis handeling, kernenergiev speel ruimte, bewapening en sport. De verkiezingen werden gehouden in de groepen 6b/7a, 7b, 8a en 8b. In elke groep kreeg elke partij zendtijd. Hierin vertelden ze over hun ideeën en plannen. Op vragen uit de groepen ontstonden vaak pittige discussies. Dinsdag 20 mei werd er in elke groep een debat gehouden tussen de 3 lijsttrek kers. Enkele journalisten stelden kritische vragen waarop de ver schillen tussen de diverse partijen goed tot uiting kwamen. Elke partij voerde een heuse verkie zingscampagne. Als reclamemate riaal maakte men o.a. posters, buttons, spandoeken, folders, strikjes en ballons. Op het school plein voerde men heftig campag ne. De gang in school werd een groot reclamebord. J 86 maakte zelfs helemaal alleen een echte tv- spot m.b.v. een video-camera. De kiezers kregen ook een echte oproepingskaart en een kandida tenlijst. Woensdagochtend 21 mei werd er via een echt stembiljet in een stemlokaal gestemd onder lei ding van een verkiezingscommis sie. De spanning bij de kandida ten was erg groot. Het werd ook hier een verrassende uitslag: Lijst 1 J86 39 stemmen, 3 zetels, 38,2%. Lijst 2 P.v.D.M. 56 stem men 5 zetels 54,9%. Lijst 3 D.B.P. 7 stemmen 0 zetels 6,9%. De meeste persoonlijke stemmen werden behaald door Sjoerd van Oevelen van de P.v.D.M. Ook Martine Polderman en Niels Tim mer behaalden vele stemmen. De P.v.D.M. mocht op grond van de uitslag een kabinet gaan vormén. Sjoerd van Oevelen werd minister-president. De kinderen waren tijdens het gehele projekt zeer enthousiast en het mag dan ook als zeer geslaagd worden be schouwd. 5 halen*1 betalen voorI jWw Botermarkt 12 tel. 2324 Advertentie I.M Excursie 2e klassen Christelijke Mavo. Op 12 mei gingen de 2e klassen van de Christelijke Mavo naar de tentoonstelling "Space '86" (on derdeel van Mens en Wetenschap) in Utrecht. Nadat men in de klas met de klasseleraren op de voor de school gebruikelijke manier de dag begonnen was, stapte men rond half negen in de bus. Eerst richting Dinteloord waar nog en kele leerlingen opgepikt werden, om van daaruit richting Utrecht te rijden. Tijdens de reis naar Utrecht kreeg de jeugd op prakti sche manier les van dhr. Fli- kweert, directeur en leraar aard rijkskunde. De leerlingen maak ten van al deze gegevens aanteke ningen om ze later in een werkstuk te kunnen gebruiken. Aangekomen in het tentoonstel lingsgebouw werden de klassen in vier groepen verdeeld. Elke groep werd door een gids rondgeleid langs de vele wetenswaardighe den. Na deze rondleiding in groepsverband kregen de jongens en meisjes nog tijd op eigen hout je het terrein te verkennen. Rond 13.00 uur verzamelde het gezelschap zich weer bij de bus. Een bezoek aan de Dom schoot er bij in omdat men weer huiswaarts moest. Er werd door de chauffeur een andere route gereden. Ook nu verbaasde de heer Flikweert de in zittenden met de grote kennis over de omgeving. Het bleef ech ter niet bij een alleenspraak door dhr. Flikweert: een aantal leerlin gen aanvaardden namelijk de ge boden gelegenheid om voor de microfoon hun bijdrage te leve ren. Via Dinteloord, waar de "Dinteloorders" werden afgezet, ging men richting school. Waar de fijne en leerzame schooldag werd beëindigd. Met een grote hoeveelheid kennis rijker ging men na afloop van deze excursie dag huiswaarts. Ook uit voorraad leverbaar tekenborden bureaustoelen type tafels kantoormachines schrijfmachines rekenmachines kassa's kopieermachines vergroten en verkleinen Hoogstraat 14-16, Tholen Telefoon 4150 Advertentie I.M. Natuurvereniging in Heemtuin Woensdagavond 22 mei gingen 15 leden van de Natuurvereniging bij dhr. Struys te Steenbergen op be zoek. Dhr. Struys verzorgde zelf de ruim anderhalf uur durende rondleiding door de zeer uitge breide heemtuin en vertelde alle wetenswaardigheden omtrent de inheemse planten en alpenkrui den. Er waren veel zeldzame plan ten te zien. De heer Struys kweekt uit zaden zelf, in door hem ge maakte milieu's het vele moois wat deze avond te zien was. Het was een zeer insprirerend bezoek voor de natuurliefhebbers. Alleen bij Hoogstraat 2, Tholen tel. 01660-2237 Advertentie I.M. Astma en AVO-collecte De collecte voor de Astma- bestrijding heeft een bedrag van ƒ2351,25 opgeleverd. De Avo- collecte, bestemd voor de arbeids- en welzijnszorg voor gehandicap ten heeft 2102,65 opgebracht. Medewerksters, werkers en gulle gevers worden bedankt voor hun deelname. Plattelandsvrouwen naar Fri d'Or. De Plattelandsvrouwen brachten woensdag 21 mei een bezoek aan de Fri d'Or te Bergen op Zoom. Eerst kregen de dames een uitge breide serie dia's te zien over deze aardappel-verwerkende industrie. Aan de hand van deze plaatjes werd precies verteld hoe de aar dappel de fabriek binnenkomt, verwerkt wordt en als resultaat b.v. de patates-frites of aardap pelpuree oplevert. Daarna werden de dames rondgeleid door dhr. van der Linden. De produktie- ruimte was erg lawaaierig, maar het was zeker de moeite waard de machines eens in bedrijf te zien. Aan het einde van de excursie werden de dames verrast met een zak voorgebakken frites en nog verschillende andere door deze firma vervaardigde produkten. Iedereen keerde dus voldaan huis waarts. De volgende en tevens laatste avond van het seizoen is op 3 juli. Dan wordt er o.a. bingo gespeeld. Spelletjes en playbackshow Vrijdag 30 mei organiseert de stichting Jeugd en Jongerenwerk een spelletjesavond: tafeltennis, voetbalspel, sjoelen e.d. Tussen door wordt bingo gespeeld en er zal disco-muziek zijn. De avond begint om 19.30 uur in Meulvliet. Op 13 juni wordt een playbacks how gehouden in samenwerking met de S.L.O.Th. Daarvoor kan men zich tijdens de spelletjesa vond aanmelden of eventueel bel len naar 3560 (Jacoline Bo- lier)-4019 (Arno Geurts) of -4147 (Dianne van den Hoven). Uiter aard hoopt de organisatie op een grote deelname. De winnaars mo gen optreden tijdens de 20e braderie. ANIB ving veel vis 21 mei gingen 15 leden van de ANIB met de "Zwerver" van de Fa. Moerland-van der Velde rich ting Pietermansplaat om de hen gel uit te gooien. Het was deze dag prachtig visweer en er heerste een uitstekende stemming aan boord. Deze keer werd er niet meer om prijzen gevist. Het bestuur was van mening dat men voor de deelnemers geen spannen de situaties moet scheppen dat eerder ongezond dan ontspan nend voor de betrokkenen is. Er werd goed gevangen, sommige le den verschalkten zelfs 27 platvis sen. Er was naast de uitstekende verzorging voor de inwendige mens aan het einde van deze tocht voor iedere deelnemer een herinnerings-standaard. Ook de Fa. Moerland kreeg een herinne ring. Zij vieren namelijk hun 20-jarig jubileum als sportvissers- bedrijf. De voorzitter van de Anib, dhr. Damen, deelde mee dat het waar schijnlijk de laatste keer was dat men vanuit Tholen vertrok. In verband met de Oesterdam en de inmiddels veelbesproken sluis zal de volgende keer vanuit een ande re plaats gestart worden. Damen was blij te kunnen meedelen dat Rijkswaterstaat de getijdensteiger die in de werkhaven voor deze werkzaamheden gesitueerd was zo goed als zeker ter beschikking zal blijven voor de gehandi capten. Bejaarden Herv. Gem. Tholen op reis Ter afsluiting van het wintersei zoen, waar bejaarden maande lijks een middag in het Herv. Ver. De Wingerd bijeen komen voor een speciale middag, werd dins dag 20 mei een busreis gemaakt. Deze dooi' ds. Verheul georgani seerde reis ging om 13.00 uur van start en men reed richting Drim- melen waar een mooie rondvaart boot klaar lag voor een tocht door de Biesbos. Tijdens deze 2 uur durende tocht kreeg men van de gids bijzonder veel informatie over dit natuurgebied, de spaar bekkens voor de drinkwatervoor ziening en niet te vergeten de aan wezige flora en fauna. Zowel ach ter het glas, maar ook buiten op het dek was het dankzij het prach tige weer, goed toeven. Om streeks 17.00 uur reed men rich ting Sprang-Capelle. Daar stond in Jeugdgebouw de Sprong een uitstekend verzorgde koffietafel klaar. Het bijna 40 leden tellende gezelschap liet het zich goed sma ken. Na de maaltijd werd men rondgeleid in de Ned. Herv. Kerk van Sprang, waarbij vooral de hand vervaardigde Avond maalstafel en stoelen een onverge telijke indruk maakten. De Thoolse bezoekers onder leiding van Ds. Verheul arriveerde na een fijne reis rond kwart over negen in Tholen. Welfare-werk ging naar "Neeltje-Jans" Maandagmiddag 26 mei maakte het Welfare-werk van Stavenisse, St. Maartensdijk en Tholen (Wel fare helpsters en de deelnemers), hun jaarlijkse middagreis. Deze keer ging het 57 mensen tellende gezelschap met een bus van de Klundert en Rode Kruis-colonne bus voor de rolstoelers richting Oosterscheldewerken. Daar nam men niet alleen een kijkje in de Delta-expositie, maar ook werd deelgenomen aan de rondvaart langs dit gigantische staaltje van water-technologie. De weersom standigheden waren bijzonder goed en men genoot dan ook vol op. De excursie duurde tot onge veer 17.00 uur en daarna reed men over de Oosterscheldebrug richting Woensdrecht om in (het inmiddels al bij veel gezelschap pen bekende) "Non Plus Ultra" de koffietafel te gebruiken. Zoals gewoonlijk was deze voortreffe lijk verzorgd. De reizigers kwa men rond 9 uur in Tholen aan, St. Maartensdijk en Stavenisse moesten iets langer wachten om de dames en heren te ver welkomen. Wegens verbouwing IS ONZE WINKEL De verkoop gaat echter ge woon door in onze bakkerij, ingang Verbrandestraat. Tot ziens op 6 juni in onze vernieuwde winkel. P. Gladdines, Dalemsestraat Advertentie IM 't Koetshuys naar Malmedy Tourclub 't Koetshuys vertrok za terdag morgen naar de Belgische Ardennen om in Malmedy een tourtocht over 90 kilometer te rij den. Om' 7.30 uur vertrok de bus inclusief twee volgwagens richting de eerste rustplaats in Kwaadme- chelen. Na het nuttigen van koffie met gebak ging men richting Mal medy, waar voor de niet-fietsers een busrit in de prachtige omge ving was georganiseerd. Om 12.30 uur gingen de 17 coureurs van start. De renners werden begeleid door een voor- en achterrijwagen. De tocht verliep wonder boven wonder zonder enige pech, want het wegdek had nog al geleden van de strenge winter. De pittige hellingen (18%) werden stuk voor stuk bewongen. Na de ingelaste rustpauze hadden enkele rijders problemen om op gang te komen en de laatste dertig kilometer af te leggen. Rond 17.30 uur kwamen de renners onder een stralend zon netje Malmedy binnen. Na het omkleden en het nuttigen van een goed diner toog men om 20.00 uur richting het Thoolse land. Voorgaande jaren maakte 't Koetshuys altijd een tourtocht in Noord-Frankrijk, maar de Belgi sche Ardennen sloegen zo goed aan, dat de tourrijders volgend jaar zeker weer naar Malmedy gaan. Lammetjes gestolen Vanuit een perceel op de Rooland- sedijk bleken donderdagmorgen vier lammeren te zijn meegeno men, evenals de schrikdraa dinstallatie. De totale schade wordt op 1650,geschat. De lammeren waren met een gele streep gemerkt, die er niet zomaar afgaat. Het kastje van de schrik draadinstallatie droeg het merk Callagher. Volgens eigenaar B. moet de diefstal woensdag tussen half negen 's ochtens en half ze ven 's avonds hebben plaatsge vonden. Op de Hogeweg, onder Oud Vos- semeer, liepen woensdag drie lam metjes, waarvoor de politie we gens het verkeers- en dierengevaar werd gewaarschuwd. De eigenaar kwam op de hoogte en ging met een de afrastering herstellen. Het komt voor dat jongeren met verfspuiten allerlei leuzen op de peilers van de brug aanbrengen. Nu gebeurde dat aan de nieuwe school van de chr. mavo. Dan wordt ook vaak over hekken ge klommen en minstens aan de verf vernielingen toegebracht. Drie fietsers op elkaar Vrijdag botsten drie fietsers tegen elkaar. A.H. en L.C.C.G. uit Sint Maartensdijk reden over het fietspad van de provinciale weg richting Tholen. E.V. uit Tholen was de tegenligger. Men wist blijkbaar van geen uitwijken, want de sturen haakten in elkaar en de fietsers kwamen ten val. Het liep hoofdzakelijk met wat mate riële schade af. In de Gareelmakersdreef reed H.L. uit een parkeervak tegen een aan de andere kant geparkeerde auto van D.V. Letsel was er niet, maar de auto's liepen wel schade op. Van Vossen in de bloemen De jaarlijkse bloemenrit van de MAC trok zaterdagavond 34 equi- pe's, waaronder 5 ploegen van de PJZ. Tussen de 'normale' op drachten door werd ook gebruik gemaakt van enkele foto's als oriënteringspunten. Ook hierbij moest men goed opletten of de af beelding klopte met de werkelijk heid. Omdat enkele bordjes waren gestolen werd het aanzienlijk moeilijker om de juiste route te vinden. De uitzetters, J. de Rijke en A. Geuze, hadden voor een leu ke afwisselende en goed te rijden rit gezorgd. Halverwege de rit was een tijdcontrole in de bloemenkas van J.M. van Dijke, waar men nog een extra opdracht kreeg. De prijs hiervoor ging naar equipe J. Goorden en ook de andere deelne mers kregen bij het hervatten van de rit een bosje bloemen. Bij de PJZ won equipe Suurland met 265 strafpunten voor J. Droogen- dijk, 343 en P. de Wilde met 356 strafp. In de B-klasse werd de ploeg J. de Graaf winnaar met 217 strafp. 2. S. Groenleer 281 p. 3. J. van den Berge 295, 4. J. van 't Hof 320 en 5e H. Jansen 321. In de A-klasse ging de wisselbeker naar dhr. en mevr. Van Vossen uit Sint Annaland met 78 strafp. 2. A. van Dijke 100, 3. W. Anthonis- se 110, 4. H. Roggeband 113, 5. J. van Weele 116. Voor elke equipe was er een prijs in de vorm van een bloemetje en voor de verlo ting was er gebak. De volgende rit is zaterdag 21 juni om 19.00 uur vanuit de Zoekweg. Jeugddienst "Waarom zou je nog naar de kerk gaan?."Deze vraag legt ds. Knibbe de jeugd, maar ook de ouderen voor, tijdens de jeugddienst zon dag in de Nederlands Hervormde Kerk. Op deze avond verleent het jeugdkoor Polyhymnia haar me dewerking, evenals twee trompet tisten. Iedereen is om 18.30 uur van harte welkom. Handen aan het stuur Woensdag werd omstreeks 13.30 uur een fietser aangehouden, die niet op het fietspad van de Vosse- meersedijk reed en z'n handen niet aan het stuur had. Dat kostte hem een boete. Voor het voetballen in de Weel- hoekstraat werden enkele jongens gewaarschuwd. 150 jaar openbare school Op 30 mei 1836, morgen precies 150 jaar geleden, werd de eerste steen gelegd voor de openbare la gere school aan de Molenstraat. Op 17 november van dat jaar kon het gebouw in gebruik worden ge nomen. Tot die tijd werd school gehouden in de noordoostelijke vleugel van de N.H. kerk. Hier was plaats voor 90 leerlingen, maar in de wintermaanden volg den wel 170 kinderen onderwijs, waarom voor een nieuwe school werd gekozen. Het nieuwe ge bouw gaf plaats aan 200 kinde ren. Voor de hele groep was slechts één onderwijzer beschik baar, destijds K. van den Handel. Alle Vossemeerse kinderen be zochten aanvankelijk deze school. Tussen 1872 en 1884 be stond er echter een school voor Christelijk onderwijs, in 1903 werd de School met den Bijbel gesticht en in 1908 de r.k. lagere school. In de zeventiger jaren werd aan de Burg. Versluijsstraat een nieuwe openbare lagere school gebouwd die de naam Die Heenetrecht- school kreeg. De oude school werd afgebroken en op de vrijge komen plaats bejaardenflats gebouwd. Directeur J.D. Vroege wil op ge paste wijze 150 jaar gemeenteon derwijs herdenken. Morgen is er voor alle klassen een creatieve ochtend op school, voor de hoog ste klassen voorafgegaan door een les over hoe het onderwijs vroeger was. Na de middag is er een voorstelling van poppenthea ter Robhetty en krijgen de kinde ren nog een tractatie. Beroepen De Christelijk Gereformeerde Kerk heeft i.s.m. Chr. Geref. Kerk te Tholen een beroep uitgebracht op ds. A. van Heteren uit Wer kendam. Fietstocht PJZ Traditiegetrouw betekend tweede pinksterdag voor de PJZ Tholen: 'eerst een rondje fietsen en daarna lekker eten'. Zo ook dit jaar. Al leen het rondje fietsen werd een ronde over een afstand van veertig kilometer. De stoet van dertig fiet sers vertrok om 11.30 uur vanaf de boerderij van de familie Kooi man. Tijdens de rit werden er di verse pauzes ingelast bij zeedij ken, terrasjes en soms midden op de weg, wanneer er een lekke band geplakt moest worden. Tijdens de tocht werd men op de Fliplandse- dam verrast door dhr. W. Gaa- keer, die de PJZ rondleidde door het natuurgebied Rammegors. Om 17.30 uur arriveerden de fiet sers verkleurd, moe, maar vol daan op het verzamelpunt, waar een uitgebreide bar, soep, en bar- beque klaar stond. De leden van de PJZ bleven door het fraaie weer lang buiten. Een geslaagde dag. Wil Leune wint bolussentournooi Wil Leune is zaterdag winnares geworden van het traditionele bo lussentournooi. Zij versloeg in de finale met 7-6 en 6-4 Agnes Note- boom. Ria van 't Hof zegevierde in de verliezersronde over Ine van Ommeren. In het herenenkel werd na een spannende en slopende fi nale nieuwkomer Arie Suarez winnaar door Cent van Dijke naar de tweede plaats te verwij zen. In de verliezersronde versloeg Rien Goedegebuure overtuigend Lou van 't Hof. Na afloop van het onder uitste kende weersomstandigheden afge werkte tournooi werden de prij zen uitgereikt door Agnes Note- boom, die terug kon zien op een gezellige en sportieve dag in het 10-jarig bestaan van de ten nisclub. Geslaagd Mej. E. Priem is aan de modevak school te Haarlem geslaagd voor costumiére. Astma-collecte De Astma-collecte heeft 549,15 opgebracht. Alle gevers en collec tanten hartelijk dank. Donderdag 5 juni wordt voor de Zending oud papier opgehaald vanaf 18.30 uur. Advertentie I.M. Vrijdag kijk- en doe-avond De schmink-, grimm- en make-up cursus van de open Thoolse jeugdverenigingen wordt vrijdag om acht uur in de Stove afgeslo ten met een kijk- en doe-avond. Iedereen is van harte welkom. Een Thools avondje Het was een feestelijk gezicht om mevr. Stoutjesdijk gekleed te zien in de mooie Thoolse zondagse dracht. Zij vertelde op de bijeen komst van de Plattelandsvrouwen het ontstaan en de ontwikkeling van de klederdrachten. Volgens haar is het een verkeerde gedachte dat de dracht altijd zwart was, ook vroeger werden er gekleurde japonnen gedragen. De vele rok ken maakten het wel duidelijk dat vroeger de kachel na de schoon maak naar boven verhuisde. Ook mevr. Van Akkeren vertelde over haar dracht. Zij was in de daagse dracht gestoken, met een prachti ge haakmuts. Op de achtergrond stond een prachtige pop te pron ken. De heer L. Hage uit Sint An naland maakte het trio vol. In een zwart pak, met een lange zwarte jas, een bolhoed en een strikdas was hij een echte Tholenaar van vroeger. Hij had ook nog veel snuisterijen bij zich, zoals een tondeldoos, een schorte pen, een pijpendoos voor een Goudse pijp e.d. Daarna toonde de heer Jasperse dia's van het oude Tho len. Mevrouw Suurland en me vrouw Anthonisse hadden voor deze gelegenheid speciaal babbe laars gebakken, waarop werd ge- tracteerd. Ook was er nog een ver loting voor het Leprafonds. Na afloop hielden mevrouw Stoutjesdijk en de heer Hage een Thoolse voordracht met allerlei Zeeuwse gezegdes. Het was een zeer geslaagde avond. Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie LM. De Pendelaars Wedstrijden 23-05 klaver jas vere niging De Pendelaars: 1. R. van Bloppoel 6098 p. 2. P. van Splun- ter 4801 p. 3. R. Vermaas 4736 p. 4. H. Zwagemaker 4711 p. 5. J. Knuist 4534 p. 6. R. Kwaak 4215 p. 7. J. van der Werf 4106 p. 8. P. van Bloppoel 4050 p. 9. W. Dane 3786 p. 10. J. van Zetten 3395 p. Stand 29-05: 1. R. Kwaak 106260 p. 2. H. Zwagemaker 102665 p. 3. R. van Bloppoel 101721 p. 4. W. Dane 101067 p. 5. J. van Gorsel 100695 p. 6. J. van der Werf 100590 p. 7. P. van Bloppoel 99733 p. 8. J. Knuist 99234 p. 9. J. van Zetten 97079 p. 10. Mevr. Franke 91323 p. 11. A. Arts 86252 p. 12. H. Oostdijk 79977 p. 13. L. Kampman 78084 p. 14. P. van Splunter 75190 p. 15. J. van Splunter 72529 p. 16. P. Bazen 56578 p. 17. R. Vermaas 50969 p. 18. B. van't Hof 40978 p. 19. H. Poot 28139 p. 20. J; Guiljam 17732 p. 21. M. van Harlingen 8736 p. Morgen wordt er een inhaal wedstrijd gespeeld. Dit is tevens de laatste kaartavond van het sei- Euterpe houdt vrijdag 30 mei vanaf half zeven een inzameling voor de rommelmarkt. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Onder invloed Een inwoner van Bergen op Zoom werd woensdag ter plaatse be keurd voor het rijden onder in vloed van alcohol. Van de inwo ners uit de Julianastraat kwamen er klachten over het daar crossen van brommers. Dropping-jeugdvereniging Jeugdvereniging "Smurdiek" qr- ganiseerde vrijdag een dropping. Er waren 28 deelnemers, verdeeld over 5 groepen. Om 11 uur volgde een dropping van 3 groepen onder Tholen en 2 in Oud Vossemeer. Opdracht was de weg te vinden naar het gebouw van de jeugdver. "Scarpenesse." Onderweg werd-voor de ravitaille ring gezorgd en bij aankomst was er soep en broodjes. Om half twee arriveerde de eerste groep, tegen 3 uur de laatste. Twee groepen wer den gediskwalificeerd voor over treding van het reglement. Voor de drie beste groepen was er een beker. Het napraatje maakte dui delijk dat het voor herhaling vat baar is. De Bidon actief Tourclub De Bidon maakte zon dag een tocht van 67 km door het Brabantse land. Pech was er voor A. Bijl (bandbreuk) en J. Geldhof (kapotte trapper). Maandag werd over het eiland Tholen een tocht van 48 km afgelegd. Voor zondag staat de Schouwen- Duivelandroute van ongeveer 130 km op het programma. Het bestuur hoopt op goed weer en een flink aantal deelnemers. Men vertrekt om 7.45 uur precies. Collecte De collecte voor het Astmafonds heeft 1064,05 opgebracht. Alle collectanten en gulle gevers harte lijk dank. Oud papier Muziekvereniging Euterpe heeft 5000 kilo oud papier opgehaald. Meisjes de Rieburch zesde Voor de tweede achtereenvolgen de keer heeft 't meisjeselftal van de o.b.s. de Rieburch meegedaan met de Zeeuwse kampioenschap pen voor schoolelftallen. Dit jaar werd 't toernooi op woensdag 7 mei in Zierikzee gehouden. Van de drie wedstrijden werden er twee nipt verloren met 1-0 en één gewonnen met 1-0. In hun poule eindigde ze op de derde plaats en van de acht deelnemende elftallen werd tenslotte de zesde plaats be haald. Het was niet alleen een geslaagde middag wegens de pres tatie, maar vooral van sportief ge drag en gezelligheid! 184 vissen voor de Zeebaars Zaterdag werd aan de Noord de 5e bekerwedstrijd van de HSV "De Oosterscheldevissers" ver- vist. Er werden 184 vissen gevan gen waarbij onder meer een zee baars van een pond die bij de puntentelling meetelde. Daar naast werden vele kleine vissen gevangen die niet voor telling in aanmerking kwamen. Senioren: 1. A. Hengstmengel 945; 2. Hans Poot 750; 3. R. Vermaas 705; 4. M. Deurloo 590; 5. Jan v.d. Rhee 480; 6. Jan de Graaf 440; 7. L. Bos 345; 8. Jan Hartog 250; 9. predikbeurten Zondag 1 juni HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Verheul GEREF. KERK 10 en 17 u. kand. P.M. van der Meulen, A.dam Peter Poot 250; 10. A. Dane 250; 11. mevr. v. Oudenaarde-Bos 240 en 12. Peter Polderman 230 punten. Junioren: 1. Henri Potappel 160; 2. Johnny v. Vossen 100 punten. De poedelprijs ging naar Rien v.d. Berg. De volgende wedstrijd is 7 juni. Collecte De collecte voor het Astmafonds heeft 1089,20 opgebracht. Alle collectanten en gevers hartelijk dank. M. Hage wint competitie D.O.S. M. Hage is winnaar geworden van de biljartcompetitie van D.O.S. (Door Oefening Sterk). Hij be haalde 79,31 punten. 2. T. Geuze 77,14 p. 3. R. Hage 73,53 p. 4. C. Poot 72,66 p. 5. R. Anemaet 68,05 p. 6. R. van Tiggele 67,72 p. 7. A. Duine 60,19 p. 8. R. Geuze 59,44 p. 9. R. Elenbaas 58,76 p. De competitie werd besloten met een gezellige feestavond. Gilde trommelaar Adrie Slager, het 12-jarige lid van muziekvereniging Euterpe, heeft als trommelaar van het Schutters gilde gefungeerd. Hij trommelde de leden van het gilde bij elkaar voor het oudestadhuis. Het gilde heeft dit jaar geen nieuwe leden aangenomen. Gewond na aanrijding Donderdag vond er rond het mid daguur een aanrijding plaats op de Provinciale weg ter hoogte van de Stoofdijk. L.A.B. uit Gorin- chem reed met z'n vrouw over de Provinciale weg richting St. Maar tensdijk. P.J.J.F. alhier reed daar ook met zijn trekker vanaf rich ting Poortvliet. Hij moest linksaf de Stoofdijk op en had dat van te voren duidelijk te kennen gege ven. De autobestuurder merkte dit waarschijnlijk te laat en een aan rijding was het gevolg. Niet alleen was door de botsing de auto ge heel vernield, maar de echtgenote van de bestuurder mevr. A.B. moest met een gebroken neus naar Lievensberg. Zij kon na behande ling weer naar huis. Rommel veroorzaakt Jongeren klommen over de af rastering om bij de berging te ko men van het draineerbedrijf b.v. Barth. Daar werd het touw dat de drainageslangen verbond door gesneden en de slangen door el kaar gegooid. Op het gebouwtje werd met verf geklodderd. De po litie stelde een onderzoek in. Excursie natuur Onder leiding van P. v.d. Reest na men zaterdag 8 leden van de Plat telandsvrouwen deel aan een ex cursie, die bestond uit een fietstocht door de Scherpenisse- polder. Daarbij werden veel wilde planten bekeken. Door de deskun dige uitleg kwam men tot de ont dekking, hoe mooi onze polders toch zijn. Op de karrevelden on der de zeedijk waren diverse vo gelsoorten te bespeuren, evenals in het natuurgebied 'de Pluim- pot'. Hier waren verschillende vo gels aan het broeden. Het was een interessante en leerzame tocht. Schouwen-Duivelandroute Zeven leden van t.c. Zeelands Wel varen reden zondag de 124 km lange Schouwen-Duivelandroute, de eerste grote rit van het seizoen. In voorgaande jaren gooiden de weergoden steeds roet in het eten, behalve vorig jaar kwam men steeds kletsnat thuis. Deze keer zag het weer er wel goed uit. Er was veel wind, maar omdat ieder een zijn werk goed deed, arriveer den de renners om half drie tevre den en voldaan in Scherpenisse. Het eerstvolgende grote evene ment is de snelheidstijdrit van 6 km op 15 juni, gevolgd door de Mergellandroute op 6 juli. Na de tweede rit is de stand van het kilometerklassement als volgt:l. J. Opree, M. Gerdes en D. van Splunter 739 km, 4. A. v.d. Werf 573 km, 5. R. Vroegop 570 km, 6. K. Jansens 528 km,7. W. den Haan 525 km, 8. J. van Splunter 512 km, 9. K. van Lange- veld 481 km, 10. W. Beirnaerds 309 km, 11. M. den Haan 273 km, 12. J. Poot 58 km, 13. K. de Graaf 45 km, 14. D. Uil 41 km. 3 Kilo vis Visclub 'De Zeebaars' viste zater dag aan de Van Haaftenpolder bij Oud Vossemeer. De weersomstan digheden waren gunstig en er werd ongeveer 3 kilo vis gevangen, waaronder 800 gram paling. Uitslag: 1. R. Anemaet 915 p., 2. G. Franken 690 p., 3. W. Bazen 435 p., 4. C. Tichem 340 p., 5. C. Zwagemaker 325 p., 6. P.H. v.d. Sterren 155 p., 7. P. Istha 50 p., 8. G.J. Franken 25 p., 9. P. v.d. Ster ren 25 p. en 10. mevr. G. Geluk 25 P. VERVOLG PAG. 10 NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. Slaager HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Rikin (HD) CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Tanis 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 en zo 10.45 u. H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Kieviet 18.30 u. ds. Knibbe GEREF. KERK 9 u. ds. Knibbe 18.30 u. jeugddienst CHR. GEREF. KERK 10, 14,30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 17.30 en zo 9.30 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u.ds. Van Herk GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Beens GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Vlietstra, Me lissant HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. drs. De Blank, Dordrecht 19 u. ds. De Rooy, Zierikzee OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst di 3. 19.30 u. ds. Verhoeks, Arne- muiden SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. dhr. Kraak, Nu- mansdorp GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Droogendijk (HA) GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst di 3. 19.30 u. ds. van der Poel, VpeqpWP SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Jansens 14.30 u. ds. den Butter GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. vd. Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoekstra 15 u. ds. Knibbe weekenddiensten Zaterdag 31 mei en zondag 1 juni Tholen, Poortvliet, Oud Vosse meer en Scherpenisse (dr.Padt) Dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (Dr. vd. Bel) Dr. Jansen, St. Maartensdijk, tel. 01666-4126 St. Philipsland en Nw. Vossemeer Dr. Van Doesburg, St. Philips land, tel. 01677-2500 TANDHEELKUNDIGE HULP Bomas, St. Philipsland, tel. 01677-3232 CONS.BUR.ALG EN DRUGS Afspraken: tel, 01100-23420 WIJKVERPLEEGSTERS T01666-2318 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatieadvieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12 Tholen INFORMATIE KLACHTENB. GEZONDHEIDSZORG Teh 01100-31594 DIERENARTS W. Brons, Tholen, spr.u. za 11-12 u. Poortvliet za 8.30-9 u. tel. 01666-2596 ANONIEME ALCOHOLISTEN wo. 19 u. Gasthuiskapel, Kerkstraat 15, Tholen, tel, 01660-3742 ADVIESB. GEHANDICAPTEN Jelderda, St. Philipsland, tel, 01677-2533 TELEFON. HULPDIENST T01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap tel: 01660-3947 of 01665-2654 AMBULANCEVERVOER T01650-40000 FNV INFORMATIE Tel: 01666-3445 of 01660-2939 STORINGEN ENERGIE T011677-2533 RUTGERSHUIS B.O.Z. Parallelweg 3, tel: 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel: 01184-14645 NAZORG BORSTAMPUTATIE di contactochtend z'huis L'berg, tel. 01640-37980 WERKGROEP AL LEENSTAANDEN Tel: 01662-2830 qf 01676-3113 HOOGWATERSTANDEN do 29 mei t/m vr 6 juni donderdag 29 9.04 - 21.19 vrijdag 30 10.09 - 22.29 zaterdag 31 11.19 - 23.44 zondag 1 12.29 maandag 2 0.44 - 13.29 dinsdag 3 1.44 - 14.24 woensdag 4 2.39 - 2.39 donderdag 5 3.29 - 15.59 vrijdag 6 4.09 - 16.29

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 2