Kampioen WHS 3 zorgt voor unicum Wim Scherpenisse van Smerdiek naarWHSi Motorcross T.M.C.C. Aanvoerder wil na 18 jaar uitdaging Oud-Oranje in Vossemeer SPS in voorrondes Ned. kampioenschap onderuit Finale schooldamtoernooi tegenvaller Ter Tolne Rabobanken voetballen Na zege beslissingswedstrijd drie KNVB-elftallen Smerdiek wint tournooi SCS Donderdag 29 mei 1986 DE EENDRACHTBODE 11 voetbal programma korfbal De kampioenen van WHS 3 voor de prijzenkast in de kantine, staande v.ln.r. Thijs Fase, leider Henk Gil- jam, Nico Hage, Piet van Dijke, Abby Hommel, Ad Lindhout, Jan den Engelsman, voorzitter G.T. Bril en Leen Goedegebuure. Knielend v.ln.r. Nico Overbeeke, Ko Verkerke, Jaap Verhoef, Han Vroegop, Wim Snoep, Wil Fase en Jo Ridderhof. Voor het eerst heeft een voetbalvereniging op Tholen en St. Philipsland drie KNVB-elftallen. WHS- voorzitter G.T. Bril en ere-voorzitter A.J. Soeters spra ken zaterdagavond in hun felicitatie tot kampioen WHS 3 van 'een unicum'. Daarvoor zorgde 'de ploeg met karakter' van de trot se leider Henk Giljam, die voor het tweede achtereen volgende jaar de titel behaalde. Dat gebeurde tijdens een beslissingswedstrijd in Dinteloord, waar FSV 2 in de tweede verlenging met 0-1 werd verslagen. Gedomineerd Sportiviteit Geen treffer Eindelijk! De competitie had voor SPS nog een staartje, want zaterdag moest de ploeg uit Poortvliet in actie komen voor de voorrondes van het Nederlands afdelings kampioenschap. SPS deed wat het kon, maar een 0-1 verlies, 0-0 gelijkspel en een 2-0 zege was niet vol doende voor een finale plaats. De wedstrijden werden afgewerkt in het Limburgse Mook. afd. voetbal Noad 3 veilig 18 jaar herroepelijk, dat ik bij de selectie Smerdiek zegeviert in Vosmeer-tournooi Emergo verliest ook laatste partij duivenrubriek Zaterdag 31 mei A.J. Soeterstournooi voor D, E, F1 en F2 pupillen, terrein WHS, 10.00 uur. Dames 27 MC 14-2 Dit weekend moesten de 27 MC- dames aantreden tegen een team van Café Tivoli. Zij hadden als verster king hun eigen Tivoli Band meegeno men. Deze muzikanten speelden er tij dens de match lustig op los. Er werd achter het 27 MC doel zelfs een keer een dansend paar gezien: de achter speelster en de keepster hadden mis schien niets anders te doen? Zelfs de scheidsrechter had af en toe moeite er boven uit te fluiten en de coach van de 27 MC-dames, anders zonder moeite overal hoorbaar, moest het nu zelfs opgeven tegen het geluid van de band. Linda Marien zorgde voor de eerste drie treffers. Ook Alma Jeroense, dikwijls door pech achtervolgt scoor de nu. Astrid Niemandsverdriet zorg de voor 5-0, ook achterspeelster Jaco- lien kwam aan bod en tekende voor 6-0. Na de rust scoorde Linda de 7e en 8e goal. Daarna kwam de tegenstan der even in actie en scoorde 2 doel punten: 8-2. Linda vond dit genoeg en zorgde nogmaals voor 4 doelpunten- het werd dus 12-2. De coach vond dit welletjes en riep Linda naar achteren, dit hielp niet want nu scoorde Jaco- lien: 13-2. Ook de reserve keepster Ja- net van Dijke deed na een afwezigheid van drie weken (blessure) nog een duit in het zakje en scoorde uit een vrije trap: 14-2. De Tivoli-dames vroegen de Thoolse coach of hij voor hen ook nog een speciale taktiek had-, maar de zak was echter leeg. De uitslag was niet zo verwonderlijk, de dames speelden namelijk hun eer ste wedstrijd in deze vorm. Het was voor de 27 MC een leerzame middag, het samenspelen kon goed worden ge oefend. Het was vooral een gezellige middag waarbij de prima spelende band eigenlijk de grote winnaar was. In ieder geval komt er nog een wedstrijd tegen Tivoli waarbij dan wellicht vi deo opnames kunnen worden ge maakt. Op 31 mei speelt de 27 MC weer in Meulvliet. Supporters zijn al tijd van harte welkom. Heieen Hage wint ronde van Midden-Zeeland Heieen Hage heeft zaterdag de af- wachtingskoers tijdens de Internatio nale ronde van Midden-Zeeland ge wonnen. Zij bevestigde in deze zware koers de goede vorm van de laatste we ken en ging alleen aan de haal. Haar broer Nap had bij de amateurds te kampen met pech. Na dertig kilometer kwam hij ten val. Op het moment van z'n val maakte Hage deel uit van de kopgroep. Dirk Uyl uit Poortvliet en Corné Stoutjesdijk gingen ook van start in Goes, maar zij moesten halver wege lossen, zodat ze niet in de rang schikking van de door Karei van Goe- them gewonnen koers voorkomen. Ju nior Frank Breure kwam zondagmid dag in Etten-Leur als 14e over de meet, op 49 seconden van winnaar Le on Overgang. PJZ naar landelijke sportdag De PJZ Tholen en Sint Philipsland zijn winnaar geworden van de provin ciale volleybaldag. Door deze prestatie gaan de Tholenaren op 14 juni in Odijk (Utrecht) Zeeland vertegen woordigen bij de landelijke sportdag van de Plattelands Jongeren Gemeen schap Nederland. Op de door de PJZ Tholen en PJZ Schouwen georgani«eerde provinciale sportdag te Zierikzee kwamen 5 dames-teams en 17 heren-teams in ac tie. De organisatie was tot in de punt jes verzorgd, zodat het overvolle wedstrijdschema vlot kon worden af gewerkt. Alle teams moesten zes wedstrijden spelen. Doordat de ploe gen aan elkaar gewaagd waren, moesten zowel de heren als de dames er echt voor 'knokken'. De Thoolse PJZ leverde een prima prestatie door ongeslagen te blijven. De T.M.C.C. heeft op 2e pinkster dag haar eerste wedstrijd van dit seizoen gereden. Er werd gereden in een 80 cc klasse, 250 cc, de vrije klasse en brommers. Corné Gun- ter had zeker één van de hoofd prijzen weten te bemachtigen als hij in de tweede manche niet in botsing was gekomen met een mede-crosser. Gunter kwam ten val en moest zich onder E.H.B.O.- hulp stellen. De wedstrijden wer den door Ko Geuze voorzien van deskundig commentaar, wat door de vele toeschouwers zeer werd ge waardeerd. Uitslagen:80 cc 1. Arjan Fran ken, 2. Werner Geilen, 3. Anco Fase, 4. Antoine Slager, 5. Wilbert Dunki Jacobs. 125 cc B-groep: 1. Kees Fase, 2. Sjaak Dunki Jacobs, 3. Kees Schouten, 4. Corné Gunter. 125 cc A-groep: 1. Erie van Soest, 2. Jaap den Engelsman, 3. Peter Breure, 4. Scherpers, 5. Badox, 6. Sjaak Hommel, 7. Johan Fase, 8. Marcel Mosselman. 250 cc: 1. Rob Adam, 2. Jan Thiels, 3. Johan Breure, 4. Theo den Engelsman, 5. Kees Bentschap-Knook, 6. Maarten de Groen, 7. Huib Houke. Vrije klasse: 1. Erie van Soest, 2. Rob Adam, 3. Jan Thiels, 4. Ar jan Franken, 5. Peter Breure, 6. Johan Breure, 7. Sjaak Hommel, 8. Werner Geilen, 9. Maarten de Groen, 10. Marcel Mosselman, 11. "Jullie hebben het bestuur lang laten wachten en in spanning gela ten, maar de vasthoudendheid heeft toch de doorslag gegeven", zei voorzitter Bril tijdens de huldi ging in de kantine. "Zorg ervoor, dat je volgend seizoen niet net zo hard terugvalt als je in twee jaar omhoog bent geschoten." Ere-voorzitter Soeters sprak in een emotionele toespraak over een hoogtepunt. "Negen maanden ge leden stond WHS nog aan de rand van de afgrond", zo herinnerde hij aan de bestuurscrisis "en nu dit kampioenschap en het unieke feit van een derde KNVB-elftal. 't Is fantastisch." Door degradatie van een reserve elftal van de Meeuwen, is WHS de enige zaterdagclub in Zeeland met drie KNVB-elftallen. Tijdens de huldiging werd de vreugde over die groei in de breedte on derstreept: het eerste elftal van WHS speelt in de standaard derde klas, WHS 2 in de reserve 2e klas en WHS 3 straks in de reserve 3e klas. Behalve de promotie naar een hoger niveau levert dat ook het voordeel van kortere reizen op, want Eindhoven en Den Bosch waren in de reserve le klas van de afdeling lange ritten. WHS 3 heeft bijna het gehele sei zoen gedomineerd, maar in de Volgende week zaterdag kan het regionale voetbalminnende pu bliek, op sportpark 'De Vossen- berg' te Oud Vossemeer genieten van een een wedstrijd tussen oud internationals en v.v. Vosmeer.De wedstrijd is georganiseerd als af sluiting van de jubileumactivitei ten ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan. De volgende oud-Oranjespelers zijn aanwezig: Piet Schrijvers, Theo van Duiven- bode, Barry Hulshoff, Hugo Ho- venkamp, Rob Rensenbrink, Ger ry Mühren, Ad Brouwers, Frans Bouwmeester, Daan Schrijvers, Henk Warnas, Dick Schneider, Piet de Vries en Nol Heyerman. De wedstrijd begint om 15.00 uur en staat onder leiding van G. de Schepper. Theo den Engelsman, 12. Kees Fa se, 13. Anco Fase. Brommers: 1. Frans Stouten, 2. Weggemans, 3. Marti Geuze. Op de ledenvergadering van T.M.C.C. in Zeelands Welvaren te Scherpenisse bleek dat de club goede vorderingen maakt. De meeste crossers kunnen zich ge rust meten met coureurs van an dere clubs. Door de inzet leden en adverteerders is de financiële posi tie van de vereniging redelijk te noemen. De gemeente is wil een vergoeding geven voor het gebruik van het crossterrein van de fam. Geuze te Sint Annaland. Na af loop van de vergadering werd er een film vertoond door R. Fase, waarbij de coureurs zichzelf kon den bewonderen tijdens de wedstrijden. laatste wedstrijden werd de druk van het kampioenschap te groot, zodat het nog een spannende fina le werd in de reserve eerste klas van het afdelingsvoetbal. Twee keer achter elkaar de titel verove ren, is ook niet eenvoudig, hoewel leider Giljam kon beschikken over routiniers uit het standaardelftal en het reserveteam, aangevuld met jeugdige, snelle spelers en 'werk paarden'. Na enkele gelijke spelen en een 1-4 nederlaag op eigen veld tegen- naaste concurrent FSV 2, voelde WHS 3 de adem van de Fijnaartse ploeg in de nek. In de laatste com petitiewedstrijd tegen Klundert zonken de St. Annalanders weg met de grootste nederlaag van dit seizoen. De overtuiging was weg, maar wie schetste de verbazing van de groen-witten, toen ook FSV 2 niet bestand bleek tegen de druk en het loodje had gelegd. Een beslissingswedstrijd was no dig. Toevalligerwijs kwamen beide elftallen vriendschappelijk nog te gen elkaar uit tijdens het Pinster- tournooi van WHS 3. Na een 1-1 gelijkspel won FSV met straf schoppen. Dat de ploegen aan elkaar ge waagd waren, bleek zaterdag in Dinteloord tijdens de beslissings wedstrijd. De zenuwen werden op de proef gesteld, maar tot de laat ste minuut van de tweede verlen ging bleeft de sportiviteit gehand haafd. Leider Giljam bracht daar voor hulde, want in de drie com petitiewedstrijden tegen FSV wa ren er noch unfaire overtredingen, noch blessures. Voor beide elftallen bleek het ech ter niet eenvoudig de weegschaal te laten doorslaan omdat de na druk op de verdediging was ge legd. De WHS-tactiek was zoda nig, dat Jo Ridderhof niet als vleugelspits optrad, maar als cen trumstopper op het middenveld. Nico Hage moest de laatste man van FSV aan zich binden en Abby Hommel opereerde als vleu gelspits. WHS kreeg de eerste helft de bes te kansen, met een levensgrote mogelijkheid voor Ridderhof. Hij ging echter op de bal staan in plaats van het leer een tikje te geven. Na rust was er vrijwel geen krachtsverschil. Thijs Fase moest achterin als een rots in de bran ding optreden, terwijl Ab Lind hout en Piet van Dijke zich als het ware in hun snelle tegenstanders moesten vastbijten om gevaar te voorkomen. Spectaculaire reddin gen van de keepers waren echter niet nodig. Na 90 minuten kwam het verlos sende, maar anderzijds ook be klemmende eindsignaal. Er was geen doelpunt gescoord en daar om was verlenging noodzakelijk. Men zag al een tweede beslissings wedstrijd opdoemen, als er ook in deze verlenging geen doelpunt zou vallen. Het eerste kwartier toonde, dat WHS aan het eind van zijn krach ten en kunnen was gezien drie on benutte, doelrijpe kansen. FSV kwam nauwelijks aan een offen sief toe en nog meer spelers stre ken zo nu en dan wegens de 'kruitdampen'. In de tweede verlenging waren op nieuw tien minuten verstreken. Noch aan WHS, noch aan FSV- kant werden nog noemenswaardi ge kansen geschapen. Leider Gil jam had nog een reserve achter de hand en riep Jan den Engelsman aan om te wisselen. Wim Snoep, die zich als nooit tevoren had in gezet, liet weten, nog meer aan het eind van zijn Iatijn te zijn en de leider liet zich overhalen. Henk Giljam kon niet vermoeden, dat Den Engelsman de matchwin naar zou worden. Het gebeurde in de slotfase met nog 4 van de 120 minuten te spelen. Vijf meter van het doel bemachtigde Den Engels man op rechts de bal en bijna op de doellijn verraste hij de te laat reagerende FSV-doelman met een lob. WHS 3 was kampioen! De vreugde kon niet op, want in deze krachtmeting was de zwaar be vochten titel een ware sport prestatie. Eindelijk konden de bloemen ge haald worden. WHS 1 en 2 hadden vrijdagavond al een feest achter de rug, dat door trainer G. v.d. Meeberg was aangeboden. Er waren volop drankjes en hapjes en de sfeer was prima, mede door de discomu- ziek. Er waren zelfs veel meer dan twee verlengingen, voordat het eindsignaal volgde.... De eerste partij (de wedstrijden duurden 2x25 min.) kwam SPS in actie tegen de Gelderse kampioen Zelos uit Zelhem. SPS kwam goed uit de startblokken en zette de te genstander vanaf het begin onder druk. Toen de gecreëerde kansen echter onbenut bleven werd het met het veldspel van de Tholena ren wat minder en de tegenstander kwam hierdoor wat beter in haar spel. Echt gevaarlijk werd Zelos niet, omdat de SPS-defensie een goede vorm etaleerde, zodat doel man Hans Hartog weinig te doen had. Na tien minuten in de tweede helft nam SPS het heft weer in handen. Jammer dat men de kan sen niet in doelpunten wist uit te drukken. Tien minuten voor tijd kwam Zelos op een 1-0 voor sprong. Keeper Hans Hartog raakte de hard ingeschoten bal nog met de vingertoppen, maar dit bleek niet voldoende. De reste rende tijd bleek onvoldoende om nog een wijziging in de stand te brengen. De tweede wedstrijd trad SPS in het strijdperk tegen Victora 83 uit Ede. Na een aanvankelijk gelij- kopgaande partij was het SPS dat het initiatief naar zich toe trok. Ook nu bleek dat SPS veel moeite met scoren had. Jan Elenbaas ver scheen alleen voor de doelman, maar ook hij faalde. Zo had de wedstrijd voor SPS een onbevre digend slot van 0-0. Gezien het spelbeeld had men meer moeten krijgen. In de derde partij tegen EMM uit Randwijk was de spanning voor SPS er al af, want de eerste plaats die recht gaf op de eindronde in Zeist, kon men niet meer behalen. Dat was dan ook goed te merken, want nu liep het stukken beter bij de formatie van trainer Adrie Noordijke. In de eerste helft scoorde Jan Hage 1-0 en in de slotfase rondde Wim de Groen een SPS-aanval goed af: 2-0. Vlak voor tijd stopte doelman Hans Hartog op fraaie wijze een straf schop van EMM. Een mooie her innering voor Hartog, die stopt met voetballen. SPS eindigde op de tweede plaats, wat eigenlijk een eerste plaats had moeten zijn, maar dan moet het leer wel in de touwen. De derde keus van Noad heeft de degradatie ternauwernood kun nen ontlopen. De Fliplanders hadden een beslissingswedstrijd tegen DSE 4 nodig om het derde klasserschap te behouden. Op het neutrale terrein van de v.v. Dinte loord won men, na een verlen ging, met 5-1 van de ploeg uit Etten-Leur.Noad was in de eerste helft stukken beter. Er kwamen volop kansen, maar mede door pech en een goed optredende DSE-doelman bleeft het tot de rust 0-0. Na de thee dacht ieder een dat Noad het karwei wel even zou klaren, maar DSE kwam op een 1-0 voorsprong. Noad pro beerde terug te komen. Vier minu ten voor tijd kopte Edwin Hage op de lat, maar het bleef tot de laatste minuut spannend. Vlak voor het eindsignaal kopte Hage het leer in de touwen: 1-1. Een ver lenging moest de beslissing bren gen. Noad moest met tien man beginnen, omdat Jan Dekker ge blesseerd was uitgevallen en de wissels al waren opgebruikt. Noad had het beste van het spel en Ko Stoutjesdijk zorgde voor 2-1 In de tweede verlenging liep Noad via goals van Jan Kot (2x) en Marco den Braber uit tot 5-1. Zaterdag was het voor Ter Tolne een belangrijke dag. De dammers werden in Soest verwacht voor de landelijke finale van het school damtoernooi. Het was voor het eerst dat een eilandelijke school in de finale uitkwam. De damvereni ging Soest-Baarn had de organi satie in handen in "De Open Hof". Er namen 16 teams deel, verdeeld over 4 poules van 4 teams. Indeling geschiedde door loting. De kinderen van Ter Tolne waren: Martijn Schellinger, Toby Hage, Francel Kousemaker, Peter van Oorschot en Danielle de Vos. Zij werden begeleid door dhr. O. Huiskamp, J. van der Velde van damclub De Eendracht ging mee en nog enkele ouders toonden hun belangstelling. Men reed met 2 busjes richting Soest. Bij de eer ste loting kwam men uit in poule 4 tegen: Kasteel Spangen I uit Rotterdam, Sjalomschool uit Drachten, Oranje Nassauschool uit Stolwijk. Ter Tolne eindigde op de 4e plaats en in de tweede ronde om de 13e tot en met de 16e plaats moest men spelen tegen de Steven Stemerdingschool uit Rot terdam, Kasteel Spangen II (Rot terdam) en de School met de Bij bel uit Oudega-Sm. Het resultaat was dat Ter Tolne op de 14e plaats eindigde van deze spannen de finale. "Het feit dat scholen een zwaardere voorselectie heb ben, levert tijdens de finale een beter resultaat", aldus begeleider Huiskamp". Want wat de provin cie Zeeland aangaat, daar hebben wij nog steeds té weinig deelne mende scholen zodat men, zoals ook Ter Tolne, na bv. drie voor- wedstrijden in de finale komt, ter wijl andere scholen zoals bij na vraag bleek, wel 6 wedstrijden vooraf hadden". Het schooldam- men op het eiland Tholen gaat een jubileum tegemoet. Ter gele genheid van het 10-jarig bestaan wil de organisatie proberen de schooldamkampioenschappen van de provincie Zeeland het ko mende jaar naar Tholen te halen. De finale van het landelijke toer nooi werd zaterdag gewonnen door het team van "De Ark"- Schagen. Smerdiek-aanvoerder Wim Scher- samen met Henne Zwagemaker penisse(32) komt volgend seizoen debuteerde ik in het eerste elftal." voor WHS uit. "Ik vind het een Scherpenisse voetbalde in de der uitdaging om nog in de derde klas de klas en maakte de degradatie mee te doen." naar de vierde klas mee. Hoewel Het is de meest opmerkelijke van Smerdiek er een paar seizoenen de overschrijvingen bij de voet- heel dichtbij zat, lukte 't niet om balverenigingen, die per 31 mei hogerop te komen, sluiten. Erik van Elzakker en Juli an Roman komen van Dosko weer Routinier nodig terug bij Tholense Boys, keeper Jack Vaders gaat van Vosmeer over naar nieuwe derde klasser Noad'67 uit St. Philipsland. Ook Wim Scherpenisse heeft Wim Scherpenisse werkt in St. Annaland als beheerder van sportzaal de Wellevaete en er zijn ook plannen om te verhuizen. plannen gehad om daar te gaan Vandaar zijn keuze voor WHS. voetballen, maar het Fliplandse H'J kent verschillende St. Anna- bestuur was niet zo enthousiast, landse spelers alsmede trainer G. "Bij Smerdiek heeft men deze v-d- Meeberg uit zijn Smerdiek- overstap misschien niet verwacht periode. omdat ik 't al meer heb gezegd, "Ik ben vrij om te gaan en te maar nu is 't doorgezet. Ik pro- staan waar ik wil en WHS heeft beer zo hoog mogelijk te voetbal- behoefte aan een paar routiniers, len." Natuurlijk zal ik me eerst moeten bewijzen, maar ik verwacht on- sta. Ik zal er een schepje bovenop Scherpenisse speelt al 18 jaar voor doen en hard trainen, want als je Smerdiek waarvan 15 1/2 jaar in slecht voetbalt, sta je er niet in." het eerste elftal. Hij herinnert zich Scherpenisse vindt het jammer, nog goed de eerste wedstrijd in dat hij de laatste wedstrijd van het standaardteam. "Smerdiek Smerdiek, zaterdag tijdens het was al kampioen in de vierde klas toen de laatste competitie wedstrijd tegen Kapelle moest worden gespeeld. Ko Stoutjesdijk en Jaap Moerland vertrokken naar NAC en mochten niet meespelen. Ik was toen vijftien en tournooi in Stavenisse, niet meer mocht meedoen. "Dat viel me wel tegen na 18 jaar lid te zijn ge weest. Ik hoop toch nog eens te gen tegen Smerdiek te voetballen in de derde klas. Dat betekent dan een derby tegen WHS, maar Wim Scherpenisse wisselt het blauw-zwart voor het groen-wit. Smerdiek zal het in de vierde klas moeilijk krijgen tegen Tholense Boys en met name SPS, dat ik bij de top zie komen", aldus de aan voerder van Smerdiek I en toe komstig WHS'er. Smerdiek heeft zaterdag het sterk bezette tournooi van S.C. Stave nisse gewonnen. De blauw zwar ten stonden aanvankelijk niet bij de rij van deelnemende verenigin gen, maar men verving SPS dat elders verplichtingen had. Het was mede door de weersomstan digheden een prima geslaagd en sportief tournooi. Na afloop reik te voorzitter Elenbaas de prijzen uit en bedankte de scheidsrechters Stoutjesdijk en Van Haaften voor de goede leiding. Uitslagen: Smerdiek - Stavenisse 3-1, Noad'67 - Mevo 0-1, DOZ - Smerdiek 1-1, Stavenisse - No ad'67 2-0, Mevo - DOZ 0-0, Smer diek - Noad'67 2-0, Mevo - Stave nisse 1-1, Noad'67 - DOZ 0-5, Me vo - Smerdiek 0-3, Stavenisse - DOZ 1-2. Eindstand: 1. Smerdiek 7 p. 2.DOZ 6 p. 3. Mevo 4 p. 4. Stave nisse 3 p. 5. Noad'67 0 p. Zaterdag wordt het tournooi van Stavenisse 2 gehouden. Deelne mende verenigingen: Smerdiek 3, WHS 4, Noad'67 2, Meto 3, Sta venisse 2. Aanvang: 10.30 u. Het jubileumtournooi van Vosmeer 4 en 5 is zaterdag gewon nen door Smerdiek 4. De ploeg versloeg in de finale met 3-0 SPS 3. Vosmeer 5 eiste de derde plaats op, door na een 0-0 stand tegen Vosmeer 4, deze op strafschoppen te kloppen. 5. Vrederust 3, 6. We- meldinge 3, 7. Stavenisse 3, 8. We- meldinge 4. Na afloop reikte wedstrijdsecreta ris M. Goedegebuure de prijzen uit en bedankte de scheidsrechters Jacobs, Van Miert en Lisseveld. Uitslagen poule A: Vosmeer 4-Smerdiek 4 0-1, Wemeldin- ge 3-Stavenisse 3 0-0, Stavenisse 3-Vosmeer 4 0-2, Wemeldinge 3-Smerdiek 4 0-2, Vosmeer 4-Wemeldinge 3 1-1, Smerdiek 4-Stavenisse "3 5-0. Poule B: Vosmeer 5-Wemeldinge 4 1-0, SPS 3-Vrederust 3 1-0, SPS 3-Vosmeer 5 1-0, Wemeldinge 4-Vrederust 3 0-0, SPS 3-Wemeldinge 4 2-0, Vrederust 3-Vosmeer 5 0-l.Finalepoule: Stavenisse 3-Wemeldinge 4 1-0, Wemeldinge 3-Vrederust 3 2-2 (Vrederust w.n.s.), Vosmeer 4-Vosmeer 5 0-0, Smerdiek 4-SPS 3 3-0. Zondag vindt het laatste jubi leumtournooi plaats, voor de ve teranen. Behalve Vosmeer doen hier aan mee Kaaise Boys, MOC'17, Nieuw Borgvliet, D.B.G.C., SV Renesse, VK Berlaar en ATEA Herentals. De wedstrij den beginnen om 10.30 uur. De eerste keus van Emergo heeft de laatste partij van het seizoen niet in winst weten uit te drukken. Men ver loor met 7-8 van Good-Luck 2. Emer go had een goede start, door twee af standtreffers van Dicky van der Lin den en Marco van den Hoek. Daarna scoorden de gasten tegen. Maddy Muis bepaalde de stand op 3-1 en Kees Klomps tekende met een fraaie door loopbal 4-2 aan. Nog voor de thee kwam Good-Luck op 4-4, wat tevens de ruststand was. Na rust scoorde Good-Luck als eerste en Maddy Muis als tweede van halve afstand. Toen liep Good-Luck twee doelpunten uit. Emergo kwam terug via een strafworp van Dicky van der Linden en Monique Suurlant van afstand. Good Luck had het laatste woord en zegevierde met 7-8. Emergo speelde een slechte twee de helft van de veldcompetitie, men behaalde slechts 1 punt tegen de on derste. i Emergo 2 speelde een uitwedstrijd te gen de derde keus van Good-Luck. Na afloop stond er een troosteloos 17-5 verlies op het scorebord. Het zwaar gehandicapte Emergo met doelpunten van Jasper van der Linden (afstand) en Marco Suurlant (strafworp) kon tot een 2-2 stand goed bij blijven. Daarna was het de beurt aan Good-Luck, dat uitliep tot 11-2, voordat Erwin Stapel van afstand Emergo's derde doelpunt scoorde. Bij 15-3 scoorden Renate Breure (van afstand) en Ariënne van Haaften via een een doorloopbal. Ook de junioren verloren. Keep-fit bleef hen met 2-7 de baas. De Emergo doelpunten kwamen van Marco Suur lant en Daaf de Rijke. De Tholenaren waren in deze partij duidelijk niet op gewassen tegen het vooral fysiek veel sterkere Keep-Fit. Dit hadden de meeste junioren niet door en gingen tegen hun trainer en coach vitten. Aleen de meisjes van Emergo wisten een punt binnen te halen. Tegen De Zwervers werd een 2-2 gelijkspel be haald. De twee treffers kwamen op naam van Sandra Bosters en Patricia Groffen en hielden zodoende de alge hele Emergo eer hoog. De Zwaluw, St.Maartensdijk, St.Ma- seence 24 mei. In concours 209 dui ven, los om 8.15 uur met w.nw. wind. Eerste duif 11.36.01 u., 1352.21 m/m., laatste duif 12.04.41 u., 1180.16 m/m. C. van Gorsel 1, 9, 10, 15, 17 en 39. A. Bijl 2, 13, 19, 28 en 32. A. van Gorsel 3, 7, 14, 26, 34, 38, 41, 54, 63 en 67. L. v.d. Berge 4, 48, 50, 53, 61 en O.V. L. Lindhout 5, 21 en 31. A. Zwagemaker 6, 8, 12, 25 en 35. D. de Wilde jr. 11, 33 en 45. 1. Kwaak 16, 27, 29, 40, 55, 56 en 59. J. Heijboer 18. A.D. v.d. Ree 20, 22, 52 en 64. P. Bijl 23. G. Lind hout 24, 37, 47, 57, 60, 66 en 68. L. Riedijk 30, 36, 43, 49 en 69. J. Stout jesdijk 42, 44, 58 en 70. Beurkens 46. De Wilde sr. 51. P. van Beveren 62 en 65. Pt-St. Maxence 24-5-1986, Reisduif te Scherpenisse. 270 duiven los 8,15 uur z.w. wind, afst. 273 tot 277 km. le pr. 11-32-31 1384,42 m, laatste pr. 11-54-03 1248,30 m. J. Moerland 1, 3, 5, 6, 7, 8, 13, 16, 18, 38, 43, 49, 54, 55, 56, 60, 63, 65, 66, 67, 68, 75. Iz. Moer, land 2, 15, 21, 28, 30, 32, 77, 81, 83, 85. L. de K. Koolaard 4, 11, 12, 23,26,41,42, 76. W. Potappel 9, 35. A. Moerland 10, 14, 23, 28, 39, 58, 61, 69, 72, 80, 87. C. Bolier 17. A. Gebraad 19, 20, 45, 46, 50, 70, 7186. A. Hage 24, 36. A. Riedijk 25. S. Vermaas Zn. 27, 37. P. Potappel 31, 52, 74, 88, 90. D. Men- heere 33, 57, 59, 89. A. van Luijk 34. K. Lisseveld 40, 47, 78. D. Uijl 44, 53, 62. B. Potappel 48, 73. G. La, rooy 51, 82. R. Moerland 64, 84. P. Beve lander 79. Pt, St-Maxence 24-5-1986, Trouwe Duif te Tholen. 221 duiven los 8,15 uur z.w. wind, afst. 274 km. le pr. 11-30-49 1400,47 m, laatste pr. 11-45-21 1302,96 m. J. Kwist 1, 10, 23, 32, 34. T. Theunis- se 2, 4, 19, 33, 44. C. Laban 3, 5, 17, 28, 29, 43, 45, 50, 53. C. van Luijk 6, 7, 27. C. Moeliker 8, 46, 47. P. Laban 9, 11, 13, 15, 16, 20, 22, 26, 37, 39, 42, 51. J. Noom 12, 40. L. Soomers 14, 55. J.v. Dijke (Kr.) 18, 30. L. Ha ge 21, 35, 56. J. Hol 24, 41, 49. L.v.d. Klein (S) 31, 48, 54. A. Laban Zn. 36. J.M. van Dijke 38. P.V. "De Reisduif" te St. Philipsland vanaf pt. St. Maxence op 24-5-'86. 483 duiven gelost om 08.15 uur. Snel heid eerste duif 1372.67 m/m. Aan komst 11.39.36. Snelheid laatste duif 1272.62 m/m. Aankomst 11.55.58. Jac. Geense 1, 6, 10, 13, 30, 62, 67, 104. A. Faasse 2, 29, 33, 64, 74, 82. S.M. Quist 3, 7, 15, 18, 60, 91, 92, 99, 103, 118. Adr. Verwijs 4, 11, 17, 23, 42, 47, 81, 97, 119. Br. Ver, wijs 5. P. Wagemaker 8, 22, 37, 38, 41, 50, 63, 76, 114, 121. M. Laban 9, 31, 70, 71, 111. K. de Frel 13, 25, 27, 32, 39, 68, 86, 95, 101, 117. J. Zuidweg 14. J.C. Verwijs 16, 46, 65, 72, 89, 113. R.v.d. Velden 19, 69, 80. J. Verwijs Zn. 20, 35, 45, 102, 109. L. Reijngoudt Zn. 21, 90, 98, 120. Iz. Reijngoudt 24, 49, 87. M. Meijer Zn. 26. A.v.d. Est 28, 77. Abr. Geense 34. J. Walpot Zn. 36, 44, 75, 88, 94, 108. GL. Wal, pot 40, 100. J. Quist 43. Iz. Ver- meij 48, 51, 52, 53, 55, 57, 59, 83, 84, 110, 112. J. Neele 54, 115. W. van Dommelen 56. R.v.d. Reest 58. F. den Braber 61, 85. J.D. Quist 66, 73, 93. Joh. Reijngoudt Zn. 78, 96, 107. A. Ver, hage 79. M. Fonteijne 105. Sj. Ver, meij 106, 116. De gezamenlijke Thoolse Rabo banken hebben zaterdag deelge nomen aan het jaarlijkse Rabobank-voetbaltournooi in Valkenswaard. Vorig jaar kwam men niet verder dan bij de eerste 16, maar nu deed men het, met een plaats bij de eerste acht (er waren 80 deelnemende teams), een stuk beter. De eerste drie wedstrijden werden vrij gemakke lijk met 6-1, 1-0 en 2-0 gewonnen. Flet Thoolse team werd door deze prestatie poulewinnaar en ontving een fraaie beker. In de finale wedstrijden (laatste 16) werd de eerste wedstrijd, na strafschop pen, met 4-3 van de finalist van 1985, 'De lage landen', gewonnen. Hierdoor klasseerde men zich bij de laatste acht. De tweede wedstrijd tegen FC. Karbonade werd met 0-0 gelijk gespeeld. De opponenten van de Thoolse ploeg wonnen met 5-4 de strafschoppen, na een misser van Johan van Tiggele. Uitblinker bij de Thoolse combinatie was Leo Polderman, die vijf keer wist te scoren (waaronder een hattrick). Een zeer geslaagde dag voor de jThoolse combinatie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 11