WHS pakt 21ste Eendrachtcup met drie flitsende acties SPS en WHS 3 uitgebekerd Thoolse damclub domineert sneldamkampioenschappen Vosmeer in eerste helft al verslagen met 3-0 Tholencup pupillen voor Thol.Boys en Smerdiek M. Fase wint Vossenberg prestatieloop 12 DE EENDRACHTBODE Donderdag 22 mei 1986 zaalvoetbal Verbetering toegankelijkheid Een kluwen van spelers tijdens de Eendrachtcup- finale WHS-Vosmeer, die door de derde klassers uit St. Annaland met 3-0 gewonnen werd. WHS besliste met drie koelbloedige acties het duel, terwijl de vierde klassers uit Oud-Vossemeer met hoge ballen in de doelmond tevergeefs een opening probeerden te forceren. WHS-aanvoerder Bram Rijnberg nam zaterdagavond op eigen veld de 21ste Eendrachtcup in ontvangst uit handen van voorzitter J. de Laater van de Thoolse voetbalfederatie. Binnen twintig minuten hadden de St. Annalanders medefinalist Vosmeer met 3-0 versla gen. Menige toeschouwer hoopte nog op een tegen treffer om de spanning terug te brengen, maar 't kwam er niet meer uit. Tholense Boys werd met betere strafschoppen derde na een 2-2 gelijkspel tegen Smerdiek, Stavenisse won de vijfde prijs met een 3-4 overwinning tegen SPS. Koelbloedig Vosmeer fel Tholense Boys lachende derde Smerdiek geeft 2-0 voorsprong prijs Stavenisse blijft SPS voor Mooie solo SPS en WHS 3 hebben zich niet weten te plaatsen voor de finale van de bekercompetitie. In de halve fi nale moesten beide Thoolse ploegen in het nemen van strafschoppen, hun meerdere erkennen in de tegen stander. SPS verloor na een 1-1 stand, met 3-4 de strafschoppen van The Gunners. De derde keus van WHS zag Good Luck 3 uit Raamsdonksveer naar de finale gaan. SPS laat veel kansen liggen bekervoetbal WHS 3 uitgebekerd dui venrubriek Zaterdag 10 mei werd in Meulvliet te Tholen voor de 14e maal het jaarlijkse sneldamkampioenschap van Noord-Zeeland georganiseerd. Ditmaal was dit toer nooi naar Tholen gehaald in verband met de festivi teiten rond de Thoolse molen. Ruim veertig dammers uit Schouwen, St. Philipsland, Bergen op Zoom en Tholen speelden om de sneldamtitel. Door de finan ciële medewerking van de Ned. Middenstandsbank Tholen kon aan dit toernooi wat meer inhoud wor den gegeven dan in andere jaren. De Thoolse damclub de Eendracht domineerde de sneldamkampioenschappen Noord-Zeeland in Meulvliet. Voor het eerst eiste een Thools trio de drie ereplaat sen voor zich op. Henk Gunterfstaande midden) heeft snel inzicht en speelde koelbloedig, wat hem de hoogste eer opleverde. Vorig jaar won hij al brons. Zijn broer Ronnie(links), vorig jaar nog negende, eiste nu de tweede plaats voor zich op. Jan Moerland, die evenals de gebroeders Gunter ook uit St. Annaland komt, verbeterde zijn achtste plaats van het vorige kampioenschap tot een derde prijs. Gunter ongeslagen VFRVOLG PAG 13 V 27 mc dames 9 keer raak Zaterdag traden de dames van 27 mc aan tegen de P.J.Z. De 27 mc kwam goed uit de startblokken, maar hun P.J.Z. opponenten hielden de zaak achterin goed dicht. De P.J.Z. moest het zonder haar vaste doelvrouwe stel len, maar haar vervangster was ook in goede doen. Zij ranselde vele ballen uit de goal. In de tiende minuut scoor de Mariët Deurloo met een goed schot 1-0. Een met veel inzet spelende Ria Snijders scoorde 2-0, Greet de Lange zorgde voor 3-0, terwijl Linda Marien 4-0 aantekende. In de tweede helft deed de P.J.Z. wat terug door tegen te scoren, maar men kon toch ook niet verhinderen dat de 27 mc via treffers van Astrid Niemandsverdriet, Ria Snijders, Linda Marien, Alma Jeroen- se en nog eens Linda Marien de eindstand op 9-1 bracht. Opstelling: doel Liane Burgers, vaste verdedigers Jacolien Bolier en Jo Boer. Aanvallers Greet de Lang, Linda Marien, Ria Snijders, Astrid Nie mandsverdriet, Alma Jeroense en Ma riët Deurloo. De 27 mc dames hadden dit seizoen nogal een terugval en dit kwam mede door de blessures van Ans den Engels man (armkneusing) en Janet van Dij- ke (voet). Ook moet het team regelma tig een van haar beste schutters, Karin Priem, wegens werk missen. Trainer-coach Nico van Gerven: "Winnen is leuk, maar van net zoveel waarde is een hecht team dat niet op elkaar foetert als het eens een keer niet lukt. Zoiets gebeurtgemakkelijk bij een team-sport. Als iedereen speelt voor wat hij of zij waard is, dan valt er niets te mopperen". Van Gerven is op dit moment zeer te spreken over het damesteam. Immers: winst of verlies?- er blijft steeds plezier bestaan bij het bedrijven van sport. Wim Douw eerste Wim Douw uit Oud Vossemeer heeft in Zundert de 10 E.M. cross voor trim mers gewonnen. Zijn tijd was 58 min. en 30 sec. Wim maakte vanaf het be gin deel uit van de kopgroep. Hij voer de het tempo dermate op, dat slechts 1 loper z'n tempo kon volgen. 1 kilo meter voor het einde plaatste Wim een tempoversnelling door, wat voor de andere loper te hoog was, zodat hij met 20 seconden voorsprong over de finish ging. Het was z'n eerste grote overwinning. Dik Vaders bleef heel de wedstrijd bij Piet Etiënne lopen en gingen samen in 68 min en 11 sec. over de meet. Ko Havermans liep een pri ma wedstrijd in 1 uur 19 min. en 11 sec. Corrie Ettiënne voltooide haar eerste 10 E.M. in 1 uur 23.02. De tiende Vossenberg- prestatieloop is vrijdagavond ge wonnen door Rien Fase uit St. Annaland. Hij liep de 8 km in 22.21 minuten. Wim Douw uit Oud-Vossemeer werd een seconde later tweede in 22.22 min., Henk Westerlaken uit St. Maartensdijk won brons met 22.32 min. De prestatieloop werd vrijdaga vond georganiseerd door de acti viteitencommissie van voetbalver eniging Vosmeer, in samenwer king met de Halsterse atletiekve reniging Olympia. Op de 8 km werd E. Fase vierde in 22.36 min. 5. J. de Leeuw 23.36 min. 6. P. de Jager 24.16 min. 7. D. Vaders 24.39 min. 8. P. Schijve- naars 24.46 min. 9. C. van Loon 25.03 min. 10. J. van Hooijdonk 25.20 min. J. v.d. Klundert uit Oud- Vossemeer was van de 47 deelne mers de snelste op de 4 km in 11.40 min. 2. M. Hendrikse 11.54 m 3. J. Etienne 12.12 m 4. E. Hop mans 12.22 m 5. J. Burgers 12.44 m 6. A. Deurloo 12.46 m 7. G. Hoek 12.46 m 8. P. Havermans 13.21 m(lste veteraan) 9. L. Ha vermans 13.16 m 10. P. Potappel 13.28 m. Christian Bergmans uit Halsteren was van de 23 lopers op de 2 km de snelste in 6.14 min., gevolgd door zijn plaatsgenoten Age Zantbergen in 6.22 m en Inge Bergmans in 6.44 m. Erwin Vaders was met 3.02 m de beste van de 30 lopers op de 1 km, gevolgd door Cindy Geerts in 3.26 en Nadia Aarnoudse in 3.34 min. Oudste deelnemer en vaste starter, de 72-jarige oud-Nederlands kam pioen Kees de Koning uit Halste ren, liep de 4 km in 17.12 min. Alle deelnemers kregen een vaan tje en een consumptie. Reorganisatie rijbewijsafgifte: Na de ipvoering van de decentralisa tie van de rijbewijsafgifte zal het nog vijf jaar verplicht zijn dat de burgemeesters de rijbewijsaanvra- gen eerst moeten voorleggen aan de Commissarissen der Koningin. Het subbureau Paspoorten en Rij bewijzen dient dus nog geheel in stand te blijven. Doordat het rijk een financiële vergoeding ver strekt brengt de reorganisatie geen extra kosten met zich mee. B. en w. hebben de raad voor gesteld om de toegankelijkheid van zwembad De Spetter (Tho- len), complex Meulvliet (Tholen), de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat, zwembad Haestinge (St. Maartensdijk), Hollandhuis te Scherpenisse en De Vossenkuil te Oud Vossemeer te verbeteren. De Algemene Bond van Gehandicapten en Arbeidson geschikten, afdeling Tholen en Sint Philipsland hebben hiervoor een verzoek ingediend. De finale-wedstrijden trokken op het St. Annalandse sportveld za terdagmiddag minder belangstel ling dan de voorronden op He melvaartsdag, hoewel het weer stukken beter was. Bij de strijd om de 1ste en 2de plaats was 't drukker. Een agressief WHS bediende het publiek direct. AI in de derde mi nuut passeerde uitblinker Sander Westdorp een paar Vosmeer verdedigers en zijn voorzet werd door Johan v.d. Repe laag inge schoten: 1-0. Vosmeer probeerde het evenwicht te herstellen, maar vrije trappen en hoekschoppen leverden niets op in de volle doelmond van WHS, waar Ron Vaders hoog overschoot. Een goed schot van Peter Scher penisse stelde keeper Jack Hom mel op de proef en in de 15de mi nuut werd hij opnieuw verrast door een lage, diagonale inzet van Johan v.d. Repe, die zijn tweede, fraaie doelpunt aantekende: 2-0. In de 20ste minuut werd de wed strijd beslist. Bram Rijnberg be nutte de vrije trap wegens vast houden van Sander Westdorp. De bal stuitte in eerste instantie af, maar Westdorp reageerde attent en kon na het passeren van doel man Hommel 3-0 aantekenen. WHS had drie kansen koelbloedig benut. Vosmeer probeerde met hoge bal len tevergeefs om een doelpunt te forceren. Er waren met hoek schoppen en vrije trappen soms verwarde situaties voor het WHS- doel en één keer slaagde keeper Theo den Engelsman er maar ter nauwernood in om de bal te be machtigen. Hij greep echter steeds goed in. De verrassing ontbrak in de aan val van Vosmeer en verder dan een schot naast van Ron Vaders, na het toepassen van de voordeelre- gel, kwamen de vierde klassers niet. Dies de Witte maakte nog hands door een hoge bal met zijn arm te gen de houden, maar dat was bui ten het strafschopgebied. De vrije trap was voor de WHS-keeper. Sander Westdorp kopte nog een voorzet van Peter Scherpenisse naast en de goed leidende scheids rechter Van Ham noteerde Dick den Hollander van Vosmeer nog na een overtreding. In de tweede helft bracht Vosmeer twee verse krachten in het veld: Anton dé Koning en Leo Haver mans in plaats van Frans Verhees en Adrie Capelle. Dat zorgde voor meer felheid en snelheid. WHS bracht nog een aanvaller binnen de lijnen, Arie Suarez voor Iman v.d. Repe, maar dat werd geen succes. Vosmeer oefende druk uit op de WHS-helft, maar doelrijpe kan sen kwamen er niet uit voort. Er werd nog naast geschoten, maar echte stootkracht ontbrak. Het middenveld van Vosmeer ontbrak, doch WHS drong veel minder aan en Suarez profiteerde niet, alleen voor de keeper. Dies de Witte werd genoteerd voor het wegduwen van een Vosmeer-speler en Den Hollander raakte nog geïrriteerd - 'dat is de zoveelste keer' - na een overtre ding van Johan v.d. Repe, waar voor hij overigens een vrije trap kreeg. Sander Goedegebuure, die zich weer een betrouwbaar verde diger toonde, kreeg nog mogelijk heden om zich met de aanval be zig te houden, maar hij schoot over. 't Werd een saaie vertoning. Vosmeer bleef meer op de WHS- helft, maar scoorde niet. Een vrije trap van Leo Havermans stuitte op de muur af. Aanvoerder Henk Potappel was er met zijn vinnige ploeg niet in geslaagd de ruimte te scheppen, die Vosmeer tijdens de voorronden zo duidelijk had te gen Tholense Boys en Stavenisse. Tholense Boys, vorig jaar win naar van de Eendrachtcup, leek tegen Smerdiek met een vierde plaats genoegen te moeten nemen gezien de 2-0 achterstand bij de rust. Na een kwartier maakte Smerdiek het eerste doelpunt uit een strafschop van Rien Vroegop. Ab Poot wilde in kansrijke positie een voorzet van Addie Stoutjes- dijk inkoppen, toen hij in de rug werd geduwd. De penalty was op z'n plaats. Tholense Boys liet zich niet onbe tuigd. Johan Schot en Piet de Boef vuurden goede schoten af en de Smerdiekse keeper moest twee keer een hoekschop toestaan. De druk leverde echter niets op en toen Chris Quist vlak voor rust bij een pass van Wim Vroegop jr. mistastte, maakte Rien Vroegop er 2-0 van. Evenmin als tijdens de voorron den slaagde Smerdiek erin om de 2-0 voorsprong vast te houden. Al in de derde minuut werd het 2-1 via een strafschop van Leon van Elzakker. Doelman Kees Lind- hout keerde de penalty - wegens vasthouden van Jan v.d. Vlies door Wim Vroegop sr. - in eerste instantie, maar in de rebound scoorde Van Elzakker toch. Bij Tholense Boys was Aad Gun- ter in de plaats van Hans de Korte gekomen, terwijl bij Smerdiek Pe ter Franke routinier Rien Vroegop had vervangen. De Tholenaren streden met succes voor de gelijkmaker en Smerdiek liet zich overrompelen. De vrije trap van Johan Schot werd nog gekeerd, maar in de 20ste minuut had de agressief spelende ploeg van aanvoerder Sjaak Suykerbuyk succes. Een vrije trap van Ben Schot verdween laag, onaange raakt in het Smerdiekse doel: 2-2. Daar bleef het bij. Johan Schot kopte nog net naast en de vrije trap van Jan v.d. Vlies ging over en voor Smerdiek leverde de kans van Addie Stoutjesdijk alleen een hoekschop op. Leon van Elzakker werd nog ge noteerd wegens commentaar op de leiding, waarna trainer Engle- bert hem direct wisselde voor Rien Jansen. Strafschoppen moesten de beslis sing brengen. Tholense Boys be nutte ze alle vijf, terwijl Smerdiek-aanvoerder Wim Scher penisse tegen de lat schoot en de vijfde niet meer werd genomen. Stavenisse kreeg de reserves van SPS tegenover zich omdat het standaardteam tijdens de voor ronden verstek had laten gaan en zaterdag bovendien bekerverplich tingen had. Oud-SPS-trainer Roodenburg was de arbiter in de ze wedstrijd om de 5de en 6de plaats, bijgestaan door de grens rechters Kees Heijboer en Theo Fase. Een vroeg doelpunt van Nico Nooy bracht Stavenisse in een goede uitgangspositie, maar de jeugdige ploeg van SPS bleef flink partij geven. Nadat men al eerder alleen voor de keeper was versche nen, maar toen het been van kee per Rien Smits op z'n weg vond, kwam in de 30ste minuut de ge lijkmaker. Walter Bevelander speelde zich goed vrij en scoorde in de kruising. De volgende minuut herstelde Nooy echter de voorsprong al(l-2) in de op en neer gaande partij met veel inzet' In de beginfase van de tweede helft was SPS minder en Richard Gebraad maakte er direct na de hervatting 1-3 van via de binnen kant van de paal. In de 25ste mi nuut leek de wedstrijd gespeeld, toen Nooy op aangeven van Rien Klippel de stand op 1-4 bracht. SPS gaf echter niet op en kwam dichterbij. In de 35ste minuut om zeilde Jaco Jansen goed de bui- tenspelval, omspeelde doelman Smits en scoorde: 2-4. Een prachtige solo van Walter Be velander deed in de 43ste minuut de voetballiefhebbers genieten. Hij ging drie verdedigers van Sta venisse voorbij, onder wie de kee per en zijn voorzet werd door Ja- co Jansen benut: 3-4. Stavenisse bleef staande en won daarmee de vijfde prijs voor SPS. Federatievoorzitter De Laater dankte organisator WHS, scheidsrechters, grensrechters, voetballers en toeschouwers en reikte de bekers uit, alsmede de Eendrachtcup. De Tholencup voor F-pupillen is gewonnen door Smerdiek en Tho lense Boys werd winnaar bij de D- pupillen. De wedstrijden werden gehouden op de velden van s.v. Smerdiek. De jeugdsecretaris 'van Smerdiek gaf zaterdagmorgen het startsein voor het tournooi voor de D-pupillen. Om 14.30 uur kwa men de F-pupillen aan de beurt. Alle wedstrijden hadden een ple zierig verloop en de organisatie (Smerdiek) zorgde ervoor dat alles vlekkeloos verliep. Uitslagen F-pupillen poule A: WHS Fl-Stavenisse F1 1-1, SPS Fl-Thol.Boys FJ 0-0, SPS fl-WHS F1 1-1, Thol. Boys Fl-Stavenisse F1 1-2, WHS-Fl-Thol. Boys F1 0-1, Stavenisse Fl-SPS F1 0-0. Poule B: Thol. Boys F2-SPS F2 7-0, Smerdiek Fl-WHS F2 1-1, Smerdiek Fl-WHS F2 1-1, WHS F2-SPS F2 8-0, SPS F2-Smerdiek F1 0-7, Thol. Boys F2-WHS F2 0-L Eindstand F-pupillen: 1. Smerdiek F2 5 p. (13-1), 2. WHS F2 5 p. (10-1), 3. Stavenisse F1 4 p. (3-2), 4. Thol.Boys F1 3 p. (2-2), 5. SPS F1 3 p. (1-1), 6. Thol. Boys F2 2 p. (7-6), 7. WHS F1 2p (2-3) 8. SPS F2 o p. (0-22). Uitslagen D-pupillen: Smerdiek Dl-SPS Dl 0-1, Thol. Boys Dl-WHS Dl 6-0, Thol. Boys D2-Stavenisse Dl 1-0, Smerdiek Dl-WHS Dl 1-1, SPS Dl-Thol.Boys Dl 0-1, Thol.Boys D2-Smerdiek Dl 1-2, Stavenisse Dl-SPS Dl 0-4, Thol.Boys D2-Thol.Boys Dl 0-3, Stavenisse Dl-WHS Dl 0-3, Thol.Boys Dl-Smerdiek Dl 2-1, WHS Dl-SPS Dl 1-2, Stavenisse Dl-Smerdiek Dl 0-3, Thol. Boys D2-SPS Dl 0-1, Thol.Boys Dl-Stavenisse Dl 5-0, WHS Dl-Thol.Boys D2 2-1. Eindstand D-pupillen: 1. Thol.Boys Dl 10 p. (17-1), 2. SPS Dl 6 p. (7-3), 3. Smerdiek Dl 5 p. (7-5), 4. WHS Dl 5 p. (7-10), 5. Thol. Boys D2 2 p. (3-8), 6. Stavenisse Dl Op. (0-16). De prijzen werden uitgereikt door H. Knuist. Zaterdag 24 mei wordt de Tholencup gehouden voor de E- pupillen en C-junioren. Zaterdag 31 mei wordt de Tholencup besloten met de A- en B- junioren. SPS heeft op het neutrale terrein van het Roosendaalse DVO, in de strijd om de afdelingsbeker (halve finale), een nederlaag geleden te gen The Gunners. SPS had zeker tijdens de eerste helft het beste van het spel. De Poortvlietse for matie kreeg vele doelkansen, maar de scherpte bij de aanvallers ontbrak. Na een kwartier had Wout van As de kans om z'n team, vanaf de elfmeter (Bram Hage was binnen de beruchte lij nen gevloerd) op voorsprong te brengen, maar de doelman stopte z'n inzet. Ruststand 0-0. Na de thee kwamen de Braban ders wat beter in het spel en het werd een gelijk opgaande strijd, met echter weinig sprankelende voetbal-momenten. Oogstrelend was het allemaal niet, daar waren waarschijnlijk de belangen die op het spel stonden te groot voor, maar de spanning maakte bij het publiek veel goed. Tot de tweede verlenging bleef de stand blank, maar toen bepaalde de spits van The Gunners, na een goed opge zette aanval over links de stand op 0-1. Direct scoorde Jan Hage met een penalty de gelijkmaker. Deze stand stond ook na 120 minuten op het scorebord, zodat straf schoppen de beslissing moesten brengen. The Gunners zegevierde op dit onderdeel met 4-3. Voor SPS scoorden Dick Uyl, Jan Elen- baas en Dave van Haaften. Rien Voshol schoot op de lat en Jan Hage zag het leer door The Gun ners goalie gekeerd. Geen finale plaats voor de Poorvlietse kampi oenen, terwijl die er met een beet je succesvollere afwerking wel de gelijk had ingezeten. In het verslag 'Trainer teleur gesteld' in de E.B. van 15 mei, is door een misverstand de naam van bestuurslid Noordijke (broer van trainer) genoemd. Binnen een goede week moest de derde keus van WHS het twee keer opnemen tegen Good Luck 3. Dat gebeurde eerst in een competitie uitwedstrijd met een gedurende 90 volle minuten dominerende groen witte formatie, die door twee doelpunten van Jo Ridderhof de volle buit mee terugnam. Dat ge beurde vervolgens in de voor laatste bekerronde op Hemel vaartsdag. Good Luck 3 kon be- langerijk sterker binnen de lijnen komen en had 5 andere spelers dan tijdens het eerder treffen, waaronder een paar vlotte A juni oren. Toch leek er normaal geen vuiltje aan de lucht te zijn voor de St. Annalanders, ook al was de doelpuntenmachine de laatste we ken wat gestokt door de toch wel binnensluipende titelspanning. Met wel meer tegenwicht van Good Luck dan tijdens de compe titiewedstrijd, bleek toch ook nu de groen witte formatie sterker en aanvallender. Op een voorzet van Jo Ridderhof scoorde Nico Hage 1-0. in die fase had WHS het ver volg van de bekerronde kunnen bewerken, gezien het overwicht en de ontstane scoringsmogelijkhe- den. Maar een grotere voorsprong bleef uit en even voor het einde van de normale speeltijd wist Good Luck de gelijkmaker aan te tekenen. Dat betekende verlen ging. Daarin kreeg WHS opnieuw meer mogelijkheden dan de te genpartij om het pleit te beslech ten. Thijs Fase rakelings naast en Abby Hommel slaagde er in vrije positie evenmin in om het Good Luck net te laten trillen Voor leider Henk Guiljam wer den de zorgen met de minuut gro ter, want met een sterker tegen stander kan men zich bij de feiten neerleggen, maar hier was bijna 120 minuten die volle buit voor het grijpen en kwam er toch niet uit. Inderdaad werden het straf schoppen. Achtereenvolgens misten Leen Goedegebuure, Thijs Fase en Nico Hage de elf meter kans. Jo Ridderhof en Jaap Ver hoef schoten raak. Door Good Luck werden er ook 3 gemist en opnieuw ging het leer op de stip, maar nu zou een misser fataal zijn voor de partijen. Dan is er wel een kwartier uiterste spanning. Voor WHS scoorde Jan den Engelsman en van Raamsdonksveerzijde werd dat eveneens door een tref fer gevolgd. Daarna schoot Wjm Snoep mis en Good Luck raak. De WHS formatie was voor het tweede achtervolgende jaar in de halve bekerfinale gewipt. Dit maal zonder dat men zich kon verontschuldigen voor een betere tegenpartij, maar het feit bleef hetzelfde. Meaux 10-5-1986, Reisduif Scherpe nisse. 328 duiven los 10.15 uur z.w. wind, slecht zicht en verloop. L. Moerland 1, 2, 3, 12, 22, 29, 34, 53, 55, 58, 60, 73, 81. A. Gebraad 4, 18, 31, 39, 44, 64, 68, 77. L. de K. Koo- laard 5, 33, 35, 36, 93. P. Potappel 16, 7, 16, 23, 27, 63, 87, 89, 103. A. van Luijk 8, 24. S. Vermaas Zn. 9, 21, 82, 105. G. Larooy 10, 98. J. Scherpenisse 11, 38, 61, 80, 91, 99. D. Uijl 13, 46, 48, 54. A. Hage 14, 83, 102. A. Moerland 15, 25, 52, 67, 78, 92. D. Menheere 17, 41. M. Goudzwaard 19, 50, 107, 108, 109. R. Moerland 20, 43, 74. B. Potap pel 26, 86. A. van Haaften 28, 40, 66, 79, 84. W. Potappel 30, 65, 95, 106. A. Riedijk 32, 47, 76. K. Lisseveld 37, 59, 71, 97. J. op den Brouw 42, 57, 70, 72, 85, 90, 94, 100, 101. Iz. Moerland 44, 96. H. Smits 49, 51, 56, 62, 69, 104. R. Tasma 73, P. Noordijke 88. Meaux 10-5-1986, Trouwe Duif Tho len. 240 duiven los 10.15 uur z.w. wind, afst. 301 km. Ie pr. 13-26-21= 1577,74 m, laatste pr. 14-19-08= 1236,89 m. J.M. van Dijke 1-12-35. C. Moeliker 2-45-49. J. Kwist 3-17-56. P. Laban 4-26-38. L.v.d. Hoofd 5-24. L. Hage 6-55. J. Kegge 7. T. Theunisse 8, 10, 25, 41, 43, 58. C. Laban 9, 15, 21, 34, 39, 42, 48, 59. L. v.d. Klein Jz. 11, 13. J. Deurloo 14, 51. A. Laban Zn. 16, 28. L. v.d. Klein (S) 18, 19, 20, 33, 40, 50, 60. J. Hol 22, 31, 57. C. van Luijk 23, 44, 47. J. Toetenel 27, 30. C. v.d. Berge 29, 37. L. Soomers 32, 53. J. van Dijke (Kr) 36, 46, 52. M. van Haaften 54. De Reisduif St. Philipsland vanaf Meaux op 10-5-1986. 510 duiven met een zuidwestenwind gelost 10.15 uur. Snelheid van de eerste duif 1495.43 m/m aankomst 13.41.51. Snelheid laatste 1042.24 m/m aankomst 15.11.38. Joh. Reijngoudt 1, 17, 22, 37, 41, 43, 47, 58, 63, 103. J. Quist 2, 85, 88, 102. J. Verwijs Zn. 3, 26, 39, 66, 98, 101. Jac. Geense 4, 23, 38. Iz. Vermeij 5, 54, 69, 81, 93, 108. Abr. Geense 6, 36, 48, 74, 91, 118. T. Verwijs 7, 62, 97, 119, 124. Adr. Verwijs 8, 16, 53, 64, 73, 84, 122, 128. W. van Dommelen 9, 86. Iz. Reijngoudt 10, 24, 82, 106. A. Faasse 11, 15, 30, 61, 71, 126. P. Wage- maker 12, 35, 51, 92, 109, 120. L. Reijngoudt Zn. 13, 28, 117, 125. J.C. Verwijs 14, 20, 21, 27, 31, 32, 42, 57. K. de Frel 18, 50, 56, 78, 87, 90, 94, 107, 110. W. Neele 19, 75, 116, 127. C. Verwijs 25-112-123. A. Verhage 29-104. Jac. van Dommelen 33-55. M. Fonteijne 34-49.59-60-76-77-99-100. J. Neele 40-46-52-65. R.v.d. Reest 44. S.M. Quist 45-67-105-111-121. Br. Verwijs 68-72-83-89-96-113. J. Walpot Zn. 70-115. M. Laban 79. Sj. Vermeij 80-95-114. De Reisduif St. Philipsland vanaf Me- lun op 17-5-'86, 413 duiven met Noor- doostenwind gelost 07.30 uur. Snel heid eerste duif 1268.66 m/m, aan komst 12.13.58 uur, laatste 1113.07 m/m, aankomst 12.53.30. Joh. Reijngoudt 1, 19, 27, 29, 47, 52, 62, 75, 82, 99 en 101: S.M. Quist 2, 18, 30, 35, 56, 60, 61 en 66; T. Verwijs 3, 22 en 32; Br. Verwijs 4, 71 en 73; J. Verwijs Zn. 5, 20, 40, 55, 63 en 84; A. Faasse 6, 10, 21, 86 en 95; Iz. Vermeij 7, 24, 41 en 92; Adr. Verwijs 8, 9, 42, 44, 45, 51, 59, 76, 96 en 104; J.C. Verwijs 11, 57, 74, 78, 83, 87 en 100; F. den Braber 12 en 69; Sj.- Ver meij 13 en 23; Gl. Walpot 14; J. Wal pot Zn. 15,31,36, 38, 53, 68, 79 en 102; J. Zuidweg 16, 28 en 65; W. van Dommelen 17, 72 en 98; Jac. Geense 25, 33, 37, 46, 64, 88, 97 en 103.; P. Wagemaker 26, 70 en 91; R. v.d. reest 34 en 50; A. Geense 39, 49 en 77; Joh. Verwijs 43; C. Verwijs 48, 58 en 80; J. Neele 54, 81 en 90; M. Meijer Zn 67 en 89; M.J. Laban 85; J. van Oeveren 93; J. Quist 94. Nadat 's morgens de voorronden waren afgewerkt gingen 's mid dags de finalewedstrijden van start. Bij de senioren werd het een zeer sterke finale waarin de Thoolse spelers oppermachtig wa ren. Zes leden van de Thoolse damclub moesten het hier opne- men tegen één Fliplander en drie Zierikzee-spelers, waarbij nog dient te worden opgemerkt dat twee van hen (wegens het behalen van een 3e plaats in de voorronde) zich via loting ten koste van een Thoolse speler voor die finale plaatsten. Ook nu plaatsten de nummers 1 en 2 van vorig jaar André Kousemaker en Hans Bomgaars zich weer bij de laatste tien, zo ook Jan Moerland die pas nog bij de Zeeuwse kampioen schappen zesde werd. Geen van drieën zou er in feite aan te pas komen. Henk Gunter (15 jaar) ging zeer sterk van start, nadat hij zich ge makkelijk had weten te plaatsen met maar één remise in de voor ronden. Nu zette hij in de eerste vijf ronden zijn tegenstanders al op een min of meer onoverbrug bare achterstand van drie en meer punten, nadat hij vijf maal de volle winst voor zich had laten noteren. Na de pauze speelde hij wat meer op zeker en won maar één van de vier resterende partij en. Drie maal kwam hij tot een puntendeling, (achtereenvolgens tegen J. Huigens uit Zierikzee, A. Slager uit Tholen en J.v.d. Velde, Sint-Philipsland). Als enige speler bleef hij deze dag ongeslagen. Ronnie Gunter (14 jaar) kon zijn broer nog het dichtst benaderen, maar bleef toch op een achter stand van drie punten staan. Dat dit kampioenschap het toernooi van de Thoolse jeugd is geworden moge blijken uit het feit dat de 3e plaats voor de 16-jarige Jan Moerland was en de vierde voor André Kousemaker, 17 jaar. Deze laatste speler eiste vorig jaar dit kampioenschap voor zich op. De eerste "echte" senior kwam pas op de vijfde plaats. Hierop legde beslag Hans Bomgaars eveneens van damclub Tholen, die vorig jaar de barage om de eerste plaats tegen André Kousemaker verloor en toen tweede werd. In de finalegroep luidt de eindstand: Henk Gunter 9 6 3 0 15 Ronnie Gunter 9 4 4 1 12 Jan Moerland 9 4 3 2 11 André Kousemaker 9 3 4 2 10 H. Bomgaars 9 3 4 2 10 J. Huigens 9 3 2 4 8 C. Boot 9 3 15 7 A. Slager 9 2 2 5 6 J.v.d. Velde 9 14 4 6 J.M. Honig 9 13 5 5 In de tweede seniorengroep kwa men zeven Tholenaars uit tegen één Fliplander te weten J. den Braber. Deze kon zich in het Thoolse geweld niet staande hou den en werd zesde; hij eindigde met achter de 13 jarige Marnix Kousemaker, die voor het eerst een kijkje nam bij de senioren en daar zeker niet onverdienstelijk presteerde. Winnaar in deze groep werd J.v.d. Velde, die 10 punten behaalde. De overige klas seringen zijn: 2. S. Schot 9 pnt., 3. A. Bogerd en H. van Akkeren 8 pnt., 5. Marnix Kousemaker 7 pnt., 6. J. den Braber 6 pnt., 7. Peter v. Dijke 6 pnt. en 8. Peter Luten 2 punten. In de derde groep tenslotte werd het een strijd tussen drie spelers uit Bergen op Zoom, drie uit St. Philipsland, één uit Zierikzee en één uit Tholen. L.v.d. Velde uit St. Philipsland eindigde samen met A. van Alphen uit Bergen op Zoom met tien punten bovenaan. Via een beter S.B.-puntenaantal werd v.d. Velde Groepswinnaar. Beiden hadden drie punten voor sprong op Ben Kegge die derde werd. J. Suurland en A. Verwijs (beiden St. Philipsland) werden resp. 6e en 8e.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 12