Commissies Tholen Sluisje Oesterdam is grote beperking voor de watersport Taakverdeling benw Flipland 70 Jachten meer in Sint Annaland Tholen wil eigen zaken regelen Zestigjarig huwelijk Foto's nabestellen Woensdag 7 mei 1986 DE EENDRACHTBODE 11 Dagrecreatiegebied de Speelmansplaten "Het sluisje in de Oesterdam - ik heb 't pas bekeken - zal een zeer grote beperking blijken te zijn voor de jachthavens van Tholen en Bergen op Zoom." Wet houder Versluijs zei dat in de commissie bedrijfsleven op vragen van de vertegenwoordiger van de recreatie, dhr. H. Zwikker. Voor het eerst sinds 499 jaar(zolang de gemeente bestaat) komt er een portefeuilleverdeling binnen het college van burgemeester en wethouders van Sint- Philipsland. Overigens wilde burgemeester T.A. Vogel nog niet het woord 'portefeuille' in de mond nemen. Hij volstond met 'aandachtsgebieden' omdat het nog maar een begin is van de taakverdeling. Uitbreiding van 150 naar 220 ligplaatsen De leden van de watersportvereniging Sint Annaland steunen het bestuursvoorstel om de jachthaven uit te breiden met 70 ligplaatsen. Daartoe worden alle aan legsteigers, behalve die vlakbij de 'Buutengaets', ver lengd. De uitbreiding moet voor het seizoen 1987 ge realiseerd zijn. Vertegenwoordigers Vier mensen Plaatselijk Commissies Kamer op bres voor bedrijventerreinen Kwalijk Gegund Niet blij Vreemde woorden D.G.D. Jubileum de Schaerepe Bliek Jeugdbrandweer Zoommeer Botshoofd Anna Jacobapolder: vlag hijsen Kritiek op voorontwerp-streekplan Zeelapd Tholen wil groeien en zelf uitmaken welke woonker nen speciale zorg nodig hebben. Dat bleek tijdens een discussie over het voorontwerp-streekplan Zeeland in de Thoolse commissie bedrijfsleven. De Thoolse raadsleden zijn weer voor een nieuwe I.C. Moerland, M.A.J. v.d. Linden, mevr. J. Snoep- bestuurlijke periode van vier jaar beëdigd, v.l.n.r. de Overbeeke en P. van Schetsen en de notulisten mej. L. VVDërsJ.l. van GorselenJ. v.d. Heuvel, de PvdAërs den Engelsman en dhr. A. Quist. Walpot openbare werken, Koeten onderwijs/welzijn Voor de nieuwe bestuursperiode van vier jaar heeft de Thoolse ge meenteraad weer talrijke benoe mingen gedaan. Dit gebeurde na overleg tussen de vijf fracties, wat voorbeeldig verliep. Slechts voor één commissie waren er meer lief hebbers dan zetels, namelijk de commissie van de Thoolse scho lengemeenschap. Benjamin P. van Belzen moest het, ondanks zijn door andere partijen geroemde deskundigheid, afleggen tegen de grotere fracties. Hij mocht nu echter voor het eerst wel in alle andere raadscommissies zitting nemen omdat de verordeningen werden gewijzigd. Uit elke fractie zit er nu één, terwijl er voorheen soms een grens van vier leden was. De samenstelling van de commis sies is als volgt met vermelding van de kandidaten in de volgorde PvdA, SGP, CDA, VVD en RPF/GPV: Ruimtelijke ordening(R.O-): Van der Linde, Heijboer, Deurloo-van Broekhoven, Van Gorsel, Van Belzen. Openbare werken(O.W.): Van der Linde, Van der Jagt, Van Kempen, Van den Heuvel, Van Belzen. Onroerende zaken(O.Z.): De Bres, Aarnoudse, Van Kempen, Van Gorsel, Van Belzen. Financiën: Moerland, Dijke, Van Beek, Van Gorsel, Van Belzen. Algemene bestuurlijke aangele- genheden(B.A.): De Bres, Aar noudse, Van Kempen, Van Gorsel, Van Belzen. Dit zijn alle vijf fractievoorzitters en uit hun plaatsvervangers blijkt, wie de waarnemend- fractievoorzitters zijn: Moerland, Dijke, Deurloo-van Broekhoven, Van den Heuvel. Welzijnsraad: Snoep-Overbeeke, Dijke, Deurloo-van Broekhoven, Van den Heuvel, Van Belzen. Er werden verder vertegenwoordi gers van de gemeenteraad be noemd in diverse regionale en provinciale organen: Wethouder Van Schetsen: stich ting Schoolartsendienst Tholen, Sint-Philipsland en oostelijk Zuid-Beveland, gemeenschappe lijke regeling centrale post ambu- lancevoerver(CPA) regio E Noord-Brabant, gemeenschappe lijke regeling Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland. Wethouder Versluijs: N.V. Water maatschappij Zuid-West Neder land, gemeenschappelijke regeling inzake subsidiëring van de stich ting Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland(RPCZ), R.E.C. de Bevelanden-Tholen, Zeeuwse Mu ziekschool. Stichting Welzijnsorgaan Tholen: Snoep-Overbeeke, Dijke, Ver sluijs, Van den Heuvel. Stichting Welzijn voor Ouderen Tholen: De Bres. Centrale werkplaats de Betho: Van Schetsen, Aarnoudse, Van Kempen. PZEM raad van aandeelhouders: De Bres. Commissie bedrijfsleven: Aar noudse en Van Gorsel. VERVOLG VAN PAG. 1 grondeigenaar en pachter en ook Punt vond, dat het profijtbeginsel ingebouwd moest worden, zodat niet alleen de eigenaar de lasten van de zoet watervoorziening moet betalen. "Het gaat om het rendement van eigendommen en dan zijn 't de kleine marges die beslissen." De dijkgraaf noemde de verhou ding eigenaar/pachter 'de grootste hobbel'. "Daarom moeten we ons voorstel ook beter onderbouwen, daar gaat 't om. We staan daarbij ten dienste van alle belanghebben den." Hage achtte voldoende ge gevens nodig om niet 'achteraan te hollen'. De drie ton voor het onderzoek betekent bij afschrij ving in tien jaar twee gulden per hectare. Toen de dijkgraaf vroeg of er iemand stemming wilde, ant woordde Punt na de nodige aarze ling bevestigend. De namen van de hoofdingelanden werden opge lezen om mondeling te kunnen stemmen, waarbij Hage als eerste begon en de gezworenen volgden. Aangekomen bij mevr. Snoep, hoofdingelande voor de water kwaliteit en pas geïnstalleerd als PvdA-raadslid, hoorde de dijk graaf 'blanco'. Griffier J.D. de Korte wees haar er aan de hand van de reglementen op, dat het 'voor' of 'tegen' moest zijn. "Ik vind het verschrikkelijk moei lijk", zei mevr. Snoep, die op den duur het voorbeeld van haar buurman A.A. Geluk volgde en tegenstemde. Voor het onderzoek schakelt het waterschap naast de eigen mede werkers vier externe krachten in: een projectbegeleider, technisch onderzoeker, opzichter/tekenaar en een veldonderzoeken Verder vragen alleen de netwerkbereke ningen al zestig mille. Het voorbereidend onderzoek om tot een inrichtingsplan voor zoet water te komen, vergt o.a. een vastlegging van de bestaande en nieuwe situatie met alternatie- ven(o.a. meer of minder verfijnd leidingnet en toevoerleidingen), hoogtecijferkaart, bodemkaart, Regionale brandweer zuid-west Noord-Brabant: Aarnoudse en Versluijs. Commissie georganiseerd overleg: Snoep-Overbeeke, Van der Jagt, Deurloo-van Broekhoven, Van den Heuvel, Van Belzen. Bestuursschool Zeeland: gemeen tesecretaris T.C. Benou. Commissie Thoolse scholenge meenschap: Moerland, Dijke, Versluijs, Van den Heuvel. Streekmuseum de Meestoof: Snoep-Overbeeke en Van den Heuvel. Stichting Wezen en Armen Sint- Annaland: Snoep-Overbeeke(in plaats van Moerland) en Heijboer. Stichting Gemeenschap Sint- Maartensdijk: De Bres. Beheerscommissie Tholen: Van der Linde(in plaats van Boissevain-van Riet). Beheerscommissie Poortvliet: Van Kempen. Beheerscommissie Scherpenisse: Moerland. Beheerscommisse Stavenisse: Van Belzen(in plaats van Van Damme). De wethouders zullen voorzitter van commissies worden en tijdens de raadsvergadering voorstellen verdedigen die binnen hun aan dachtsgebied liggen. Ten aanzien van representatieve taken blijft de burgemeester vooralsnog in eerste instantie de gemeentevertegen- woordiggn. De aandachtsgebieden van wet houder Walpot zijn: openbare werken: straataanleg, riolering, groenvoorziening, straatverlich ting, woningbedrijf, begraafplaat sen, vuilnisophaaldienst. Wethouder Kosten behartigt on derwijs en welzijn: sociale dienst, onderwijs, maatschappelijk werk, ouderen- en jeugdbeleid. Ten aan zien van de laatste twee zaken blijft de burgemeester de op gang gekomen onderzoeken in het ka der van het flankerend ouderen en jeugdbeleid begeleiden. De komende raadsperiode wordt de commissie open bejaarden- werk gevormd door voorzitter A. Kosten, dhr. C. van Strien en de dames C. de Kok- van den Bos, P. ten Hove- Vaders, E. van der Vlies- van Dijke, J.M. Quist- van Dijke en J.P.A. de Kok (se cretaris). Beheerscommissie Ons Dorpshuis bestaat uit: de heren L. Walpot, L. Bolier, C. Quist en de dames A.H. van Herk- Beurkens en J. van der Velde- van Wensveen. De commissie voor het midden- en kleinbedrijf wordt gevormd door burgemeester T.A. Vogel, de raadsleden C. den Braber en L. den Engelsman en er worden vier leden aangewezen door de onder nemersvereniging. De Kamer van Koophandel heeft een aantal kritische kanttekenin gen geplaatst bij het voorontwerp streekplan Zeeland. Zo pleit de Kamer voor het handhaven van de regionale opvangfunctie van het bedrijfsterrein in St.Maartens dijk. In de tekst van het streek plan is dit bedrijfsterrein niet als regionaal aangemerkt, wat vol gens de Kamer aanpassing wense lijk maakt. berekening van de leidingvakken en kunstwerken, e.d.. Dat alles komt in een basisplan als belang rijkste onderdeel van de voorstu die. Het waterschap heeft inmiddels een studiecommissie gevormd, be staande uit bestuursleden, hoofd ambtenaren en vertegenwoordi gers van landbouworganisaties. De discussie in het Holland Huis te Scherpenisse werd dinsdaga vond, naast de gezworenen en hoofdingelanden, gevolgd door dertien belangstellenden. Eén ge zworene en vijf hoofdingelanden waren verhinderd. Welzijnscommissie: voorzitter A. Kosten, leden de heren J.J. Noort- hoek, Joh. van Strien, A. Kot, L.H.M. Quist M.J. Quist en me vrouw M.C. Duine. Plaatsvervan gende leden zijn P. Kreeft, J. Nee- Ie, P. van der Est, J. Bolier en A.H. van Herk- Beurkens. Bibliotheekcommissie T.A. Vogel en de dames J. Guiljam- de Groot, K. Verhees- Bakker, J. den Engelsman, J. Neele- Kosten, D. Breeman- Quist, D. van der Dussen- Quist, L. Verwijs- Faasse en J.P.A. de Kok. Burgemeester Vogel is voorzitter van de commissie financiën en le- In het voorontwerp worden Scher penisse en Stavenisse(evenals An na Jacobapolder) aangemerkt als te ondersteunen kernen, die door omvang en/of ligging en specifie ke omstandigheden het meest kwetsbaar zijn voor stagnatie en achteruitgang. Daar kan volgens het provinciaal bestuur extra wo ningbouw plaatsvinden boven de natuurlijke groei, maar die huizen gaan ten koste van de toewijzing in andere kernen. "In het gunstigste geval mogen de overige kernen uitsluitend de eigen, natuurlijke groei opvangen. Dit nieuwe spreidingsbeleid is een niet geringe ommezwaai", aldus b en w van Tholen. "Het is kwalijk, dat het aanwij zen van twee kernen voor extra woningbouw ten koste van andere kernen gaat", zei SGP-raadslid Th. Aarnoudse. "De provincie be moeit zich veel te intens met dit beleid. Ze moet de gemeente meer vrijheid laten, want op deze ma nier zullen we er op achteruit gaan. Als er nu in Scherpenisse en Stavenisse geen behoefte aan hui zen is, waarom mag je dan niet meer bouwen in St. Annaland en Oud-Vossemeer? Ook in St. Maartensdijk zou met de in dustriële ontwikkeling meer ge bouwd kunnen worden", aldus Aarnoudse. "De gemeente kan zelf het beste bepalen waar er gebouwd moet worden, want Tholen is de dupe bij een keuze door de provincie", zei FNV-vertegenwoordiger J. Snoep. Wethouder J. Versluijs sprak van een 'verarming van de groeimoei- lijkheden'. "Waarom mag er op den zijn L. den Engelsman, J. de Jager en A.P. Kornaat, terwijl het R.J. van der Have, chef afdeling financiën, het secretariaat verzorgd. De Betho-commissie bestaat uit de heren L. den Engelsman en A. Kosten. Dhr. J. de Jager is plaats vervanger. Voorzitter van de werkgroep dorpsvernieuwing Anna Jacoba polder is de burgemeester en hij wordt bijgestaan door de heren A.P. Kornaat, J. de Jager en L. den Engelsman. Burgemeester Vogel is voorzitter van de stichting Dorpsbelangen. Tevens vertegenwoordigt hij de ge meente bij de schoolartsendienst, de centrale post ambulancever voer, de stuurgroep Oosterschel- de, gewestelijk streekgewest weste lijk Noord-Brabant, de Zeeuwse bibliotheekraad, de n.v. Waterlei ding Maatschappij Noord-West Brabant, de regionale brand weerkring, bescherming bevol king a-kring Zeeland, georgani seerd overleg centrale dienst ge meentewerken, het streekarchivaat Schouwen-Duiveland/Sint Phi- lipsland, bestuurlijk overleg Krammer-Volkerak, projectgroep Krammer-Volkerak, evenementen commissie, intergemeentelijke werkgroep dorpsvernieuwing, werkgroep dorpsvernieuwing Sint Philipsland, het stedebouwkundig werkteam, burgemeesterskring Schouwen-Duiveland/Sint Phi lipsland, de werkgroep regio- Tholen geen groei zijn en elders in Zeeland wel?" Middenstands-vertegenwoordiger M.C. Hage vond toch wel, dat Scherpenisse en Stavenisse met hun vergrijzing probleemkernen zijn. "Het bouwen van bejaarden woningen is prachtig, maar er moet meer aandacht aan de totale leefbaarheid geschonken wor den." Wethouder Versluijs bracht naar voren, dat het zeker niet zo is, dat de stimulering en steun van de provincie Scherpenisse en Stave nisse niet gegund zou zijn. "Maar de woningbouw moet niet ont trokken worden aan kernen die de huizen net zo hard nodig hebben. Er is gewoon een extra toewijzing nodig." Hij liet weten, dat de provincie subsidie is gevraagd om in Stave nisse aantrekkelijker grondprijzen te kunnen vaststellen. Versluijs had het gemis van een streekplan nooit aan den lijve ge voeld, maar het bracht volgens hem wel duidelijkheid mee. "Ik constateer echter, dat de versoepe ling - gedurende de laatste jaren - van de strakke nota Bewoningspa- troon, teruggedraaid dreigt te worden." Raadslid J.L. van Gorsel vroeg zich af, of het wel zo plezierig is om in een streekplan opgenomen te worden. "Er moet een stukje vrijheid voor de gemeente over blijven." ZLM-vertegenwoordiger M.C.J. Kosten was er evenmin erg blij mee, want naast nogal wat vaag heden, constateerde hij een te sterke nadruk op het natuurbe houd. Hij had grote bezwaren te- indeling Zeeland, waterschap Tholen, stichting Zeeuws Land schap, provinciale commissie basis- en eerstelijnsgezondheids zorg, het Zeeuws studiefonds, stuurgroep ouderenbeleid Sint Philipsland, werkgroep ouderen beleid Sint Philipsland en het An jerfonds Zeeland. De secretaris maakt deel uit van de commissie Zeeuwse bestuursacademie. Wethouder A. Kosten vertegen woordigt de gemeente in de com missies het woonwagencentrum, het regionaal pedagogisch cen trum Zeeland, de intergemeente lijk sociale dienst, de federatie maatschappelijke dienstverlening Zeeland en de huiscommissie stichting verpleeg- en rusthuizen. Wethouder L. Walpot behartigt de gemeentelijke belangen bij de PZEM, het streekmuseum, de le denraad centrale dienst gemeente werken en de coördinatie engergie-besparing Zeeland Wilt ii een in de K.endrachtbo- de gepubliceerde foto graag zelf bebben? Dat kan. als het om foto's van onze eigen re- daktic gaat. Bel of schrijf naar Kcndrachtbodc. Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland. tel. 01665-2752 en li krijgt uw fo to-herinnering thuis. gen conservering en pleitte voor een dynamische benadering. Kosten was het ook niet eens met het uitgangspunt, dat bedrijven die niet direct grondgebonden zijn, niet in het buitengebied ge vestigd mogen worden. Hij vond, dat bijvoorbeeld een nertsenfok kerij wel degelijk bij een boerderij moet kunnen komen. Het ZLM-commissielid pleitte verder voor een 100 meter grens tussen agrarische gebouwen en recreatie-/natuurgebieden. Recreatie-vertegenwoordiger H. Zwikker vond dat te strak. Hij er kende wel botsende belangen tus sen recreatie en landbouw, maar als 't ergens met 97 m kan, moet je niet aan 100 m gebonden zijn. "Je moet praktisch bezig zijn." Snoep wilde uitbreidingsmoge lijkheden voor jachthavens en campings, aangepast aan de Kam peer wet. De FNV-vertegenwoordiger was het inhoudelijk met het advies van b en w over het streekplan eens, maar op één bladzijde had hij zestien vreemde woorden ont dekt en dat ging hem te ver. "Het is zinnig om Nederlandse woor den te gebruiken", merkte Snoep op. Bij de bespreking van het voorstel over de inrichting van het Zoom meer ontstond nog verwarring over het woord 'plausibel', wat Versluijs uitlegde als 'aanvecht baar' en ZLM-vertegenwoodiger P.K.M. Stouten als 'aannemelijk'. Dat laatste was juist, maar Stou ten had 't ook in het woorden boek moeten opzoeken. "We zullen een heel dringend ver zoek aan Nuyten(ambtenaar ruimtelijke ordening) richten om moeilijke woorden achterwege te laten", zei Versluijs. Zwikker vroeg nog aandacht voor doublures bij een enquete van de Districts Gezondheids Dienst over kampeerterreinen, wat hij niet zo'n goede zaak vond voor het be drijfsleven. "Eén keer de gegevens verstrekken, is ruim voldoende", antwoordde Versluijs. De wethouder ging op vragen van CNV-vertegenwoordiger Boulog ne nog in op het rampenplan en de hulpverleningsovereenkomst voor het Schelde-Rijnkanaal. Voorzitter A. van Gurp zei dat de St.Annalandse jachthaven nog steeds erg in trek is. Er is een wachtlijst van 80 personen voor een ligplaats en het aantal passan ten in de zomermaanden neemt ieder jaar nog toe. Uitbreiding is dan ook noodzakelijk. Zowel technisch als financieel is uitbreiding in de richting van de bestaande loswal het meest aan trekkelijk. Op basis van offertes en na overleg met de gemeente kan worden geconcludeerd, dat de uitbreiding geen verhoging van het geldende tarief hoeft te bete kenen. Het gemeentebestuur staat positief tegenover de plannen en ook Cebeco Zuidwest en Schutte- Het echtpaar Buijs-Mosselman uit Oud-Vossemeer heeft dinsdag het zestigjarig huwelijksfeest her dacht. In de Vossenkuil kwamen naast de familieleden o.a. ook loco-burgemeester P. van Schet sen en zijn echtgenote de felicita ties van het gemeentebestuur overbrengen. Talrijke fruitman den, bloemen, bonbons en andere geschenken werden er binnenge bracht. Cornelis Marinus Buijs(86) werk te zijn gehele leven in de land bouw. Eerst bij zijn ouders in de Broeksepolder en een jaar na de trouwdag op de nieuwe boerderij in de Turkseweg. Het oude, versie- VERVOLG VAN PAG 9 morgens met een rondgang door muziekvereniging Concordia. De kinderen van de peuterspeelzaal deden onder grote belangstelling spelletjes op hun speelplein. Voor het eerst waren er spelen ge concentreerd op één plaats, de Voorstraat, kinderspelen voor de leerlingen van de twee basisscho len. Dit was een groot succes. On der grote belangstelling hield de schooljeugd zich bezig met sjoe len, steltlopen, touwtjespringen, vissen, e.d. Om tien uur lieten leden van de Reisdiyf duiven los, wat een prachtig beeld opleverde. Alle kinderen kregen' limonade, een koek, een presentje en nog een ijsje. '.s Middags waren er in de Voor straat freewheelwedstrijden voor zeepkisten en gewone fietsen. Er waren niet zoveel deelnemers, maar 't was toch leuk. Een zelfge maakte, professionele kar haalde zelfs het eind van de Voorstraat. Er was veel publiek. Alle deelne mers kregen een prachtige beker, 't Was een mooi gezicht, toen iedereen langs de haven naar de zonovergoten Tramput wandelde voor demonstraties van de politie hondenvereniging de Schaerepe Bliek en de VDH-Kringgroep Tholen(Duitse herders), 't Was de "Eén sportvisboot, een jachtje of vier en het bakje ligt vol", aldus Zwikker. Hij pleitte voor aanleg plaatsen aan de Oosterschel- dekant. "We hebben er destijds hard aan getrokken om een grotere sluis te krijgen, maar 't is niet gelukt", zei Versluijs. "Er ligt aan de Oosterschelde-kant van de Oester dam een fraaie baai, maar hoe dwing je, dat schepen daar maar beperkte tijd mogen liggen. Het groeit al gauw uit tot een jachtha ven. Een afmeermogelijkheid voor sportvissersboten is nog steeds in studie", zei de wet houder. Zwikker begreep de terughou dendheid voor recreatieve voorzie ningen in die hoek niet, want dat gebied achtte hij het minst aan trekkelijk voor de verwatering van oesters en mossels. In 't midden vaer kunnen zich er mee vereni gen. Vooralsnog wordt uitgegaan van een uitbreiding met 70 lig plaatsen, maar in een tweede fase zullen er nog eens 34 ligplaatsen bijkomen tussen clubschip de Buutengaets en restaurant de La gune. Daarvoor moet dan eerst flink gebaggerd worden. Na een uitvoerige discussie kon den de 150 aanwezige leden ac- coord gaan met het voorgestelde plan, zodat het bestuur van de wa tersportvereniging dit nu verder kan uitwerken. Het is met name afwachten wat de Stuurgroep Oosterschelde van de uitbreiding vindt gezien de na tuurwaarde van de Krabbenkreek. ten pand werd gesloopt. Buijs had voornamelijk een akkerbouwbe drijf, maar daarnaast hield hij ook nog mestvee. In 1944 moest het gezin veertien maanden naar Steenbergen omdat de Duitsers alles onder water had den gezet. In 1947 beleefde de landbouw een extreem droog jaar. Elizabeth Jannetje Mossel- man(84) komt uit St. Annaland en werkte altijd mee op het land. Ze trouwde op dezelfde dag als haar zuster Pieternella Adriana, die al weer 25 jaar weduwe is. Dat geeft aan, dat een zestigjarig hu welijksjubileum toch nog een bij moeite waard om alle verrichtin gen van de dames en heren met hun honden te bewonderen. Voor de Schaerepe Bliek was dat tevens de viering van het tweede lustrum. De politiehondenclub werd 7 februari 1976 met zeven le den in St. Maartensdijk opge richt. Het eerste oefenterrein was op de oude schietbaan de Pluim- pot, maar mén moest drie keer verhuizen. Momenteel wordt in het Bos van Klompe bij Anna Ja cobapolder getraind. Er zijn nu tien leden, wat voor een dergelijke vereniging een goed aantal is. Er zijn twee politiehon dencertificaten en dit jaar nog hoopt men met een derde combi natie naar de keuring te gaan. Daaraan gaat een opleiding van 2 1/2 tot 3 jaar vooraf en dan moet de hond nog van zeer goede kwa liteit zijn. Men oefent per week 8-10 uur, maar de leden hebben 't er graag voor over. Elk jaar worden er 1 of 2 de monstraties verzorgd op Tholen en St. Philipsland en dat trekt al tijd veel belangstellenden. De ver eniging haalde in de afdeling Zee land ook drie goede uitslagen bij wedstrijden. Het bestuur is zeer dankbaar voor de altijd zeer trouwe steun van de donateurs, die het mogelijk heb ben gemaakt om 't tien jaar vol te houden. De Schaerepe Bliek hoopt het nog lang vol te houden om veel van zich te laten zien. De festiviteiten op Koninginnedag van het Oosterscheldegebied voorzag hij juist conflicten. De commissie bedrijfsleven ging accoord met de voorgestelde in richting en beheer van het Zoom meer naar aanleiding van de eind rapportage van een projectgroep. De Thoolse bevolking krijgt er dankzij de Oesterdam een dagre creatiegebied bij met een groot bos, strand en surfmogelijkheden, bescheiden sanitaire voorzienin gen en een vast waterpeil. Twintig hectare van de Speelmansplaten, ten zuiden van de Schakerloopol- der, vallen droog na het gereedko men van de Oester- en Philips- dam. De capaciteit wordt beperkt tot 1000 recreatieplaatsen, waar van de gemeente Tholen het on derhoud en beheer dient te ver zorgen. Zwikker vermoedde, dat de toena me van de dagrecreatie, de druk op de verblijfsrecreatie zou doen toenemen. Versluijs zag dat niet direct omdat het bijvoorbeeld vanuit Antwerpen toch ook ge makkelijk om een dagje uit zou kunnen gaan. Op droogvallende schorren bij Botshoofd tussen Oud-Vossemeer en Tholen komt een wandelbos. ZLM-vertegenwoordiger P.K.M. Stouten vond het bijzonder jam mer, dat bij de Krammer droog vallende erg goede grond(totaal 45 ha) niet bestemd wordt voor de landbouw. "Men zegt dat 't niet rendabel is, maar er ligt geen kosten-baten analyse aan ten grondslag. Voor compensatie bij ruilverkaveling en verlies van grond bij de aanleg van zoetwa tervoorzieningen zou de 45 ha zeer geschikt zijn", aldus Stouten. Naar aanleiding van het voorontwerp-streekplan Zeeland informeerde Zwikker naar een nieuwe jachthavennotitie. "De oude nota heeft nog niet vervulde wensen", antwoordde Versluijs. "Zo mag de uitbreiding van de jachthaven in St. Annaland niet in het gedrang komen. De provincie heeft blijkbaar niet genoeg naar onze plannen gekeken, anders stonden er niet zulke tegenstrij digheden in het streekplan." zonderheid is, al komt 't al veel meer voor dan vroeger. Op 6 mei 1926 was 't dubbel feest op de dorsvloer van de familie Mosselman, maar achteraf reali seerden de twee zusters zich, dat het voor de ouders niet meeviel om tegelijk twee dochters te zien 'uitvliegen'. Het echtpaar Buijs-Mosselman is nog goed gezond. Tot vorig jaar oktober reed dhr. Buijs nog auto, maar toen vond hij 't beter om het voortaan bij de fiets te laten. De enige zoon zet het landbouw bedrijf voort, terwijl het zestigja rig bruidspaar Buijs-Mosselman al weer geruime tijd in de Sekreta- ris Rijstenbilstraat woont. werden 's avonds om half zeven voortgezet met een optreden van de zangvereniging Soli Deo Glo ria. De jeugdbrandweer liet zich ver volgens op het havenplateau weer van zijn beste kant zien. Snel en doeltreffend werden twee auto's geblust. Concordia maakte om half negen nog een rondgang voor de lampi onoptocht. De goed geslaagde Koninginne dag werd afgesloten met een bal, zowel in de Wimpel als in de Drui ventros. Koninginnedag begon in Anna Jacobapolder om kwart voor ne gen met het hijsen van de vlag door burgemeester Vogel. Het Wilhelmus werd gezongen en ver volgens maakte de muziekvereni ging Concordia een rondgang. Vanaf negen uur was er een vos senjacht voor de schoolkinderen. Van de kleuters waren de win naars: Janita Kaashoek, Micha Veraart en Silvia Nell. Oudere leerlingen: Jenny Bolier, Martine Ronner, Marco Goense en Anita Quist. Burgemeester Vogel reikte in Ons Dorpshuis de prijzen uit. Tenslotte waren er volksspelen als zakkenlopen, korfballen, skiën voor paren. De prijswinnaars: 1. Dianne van I waarden/Leo Zuid- weg 2. Esther v.d. Reest/Ad Ver- hage 3. Annemarie van Herk/Gerben v.d. Velde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 11