ZEELAND Euthanasie-grens verleggen lijkt eindeloos HELPT NEPAL Zeeuwse Jeugdraad zoekt lid Tegels in De Meestoot Uit op Tholen omgezet in stichting H.A.V. doet Tholen aan SI.QVH Donderdag 1 mei 1986 Samenstelling Taken Vergaderingen Lidmaatschap Leerlingen met problemen Reacties Subsidie Oude Molen Kruiningen Provinciale gebouwen dicht De actie Zeeland helpt Nepal heeft half april de vier ton overschreden. Op donderdag 24 april was de preciese stand f 405.404,24 inclusief het kwartje, dat de provin cie bijlegt op iedere binnengekomen gulden. Doel Onderwijsproject Kosten Leerpakket Zeeuwse activiteiten Giro 7475 PAK EVEN UW ZAKBOEKJE hypotheekrente: vanaf w.q. donken Zondag 4 mei dodenherdenking LEVEN IN OORLOG? HERDENKING Overheidstaak is menselijk leven te beschermen Zure regen r OVERZICHT: DE S.L.O.TH. ZIT NU OP 89,9 MHZ! ABDIJ De Zeeuwse Jeugdraad - een adviesorgaan van de provincie Zee land - bevordert dat de jeugd- welzijnsvoorzieningen in de provincie zo goed en veelzijdig mogelijk zijn. De raad is samengesteld uit vertegenwoordigers van allerlei organi saties die met het jeugd- en jongerenwerk te maken hebben. Op het ogenblik is er een vacature en daarom worden gegadigden gevraagd om deel van de raad te gaan uitmaken. De raad bestaat uit vijftien le den, afkomstig uit de jeugd werksectoren, andere sectoren in het jeugdwelzijn en mensen met specifieke deskundigheid in jeugdzaken. Ook de provincie is in de raad vertegenwoordigd en het secretariaat wordt gevoerd door de ambtelijk medewerker van de Zeeuwse Jeugdraad. De raad doet onderzoek naar en geeft informatie over het jeugd- en jongerenwerk. Dat kan gaan om subsidies, het organiseren van evenementen, de inrichting van club- en buurthuizen en scholing en vorming. Verder ad viseert de raad over al deze za ken, zowel aan de provincie als aan gemeenten en de instellin gen en instituten die met het jeugdwelzijn van doen hebben. Om dat zo goed mogelijk te kun nen doen zijn er werkgroepen gevormd. Zo zijn er de werkgroep jeugd werk, de werkgroep politieke vorming en de werkgroep jeugduitwisseling. De Zeeuwse Jeugdraad verga dert gemiddeld vijf keer per jaar. De vergaderingen zijn openbaar en zij worden gehouden in het gebouw van de Stichting Zee land in Middelburg. De leden van de Zeeuwse Jeugdraad doen hun werk op vrijwillige basis. Er staat geen beloning tegenover, zij het dat de reiskosten worden vergoed. Voor het lid, dat de huidige va- "Hulp aan leerlingen met pro blemen", zo heet de brochure die de Provinciale Onderwijs raad dinsdag heeft uitgebracht. Het boekje is bedoeld voor ouders van leerlingen die pro blemen in of buiten het onder wijs hebben. Het geeft een overzicht van hulp binnen de verschillende soorten van on derwijs: de basisschool, het voortgezet onderwijs en het (voortgezet) speciaal onder wijs. Aandacht wordt o.a. besteed aan logopedie school arts, maatregelen bij achter standen, behandeling van sociaal-emotionele problemen en leerlingbegeleiding. De brochure wordt verspreid op de scholen. Ook kan zij gratis worden aangevraagd bij de af deling welzijn van het Provincie huis, tel: 01180-31430. M IEUWS cature zou gaan vervullen, gaat de voorkeur uit naar iemand die jonger is dan dertig jaar. Belang stelling en ervaring op het ge bied van het jeugd- en jongeren- welzijn wordt van de kandida ten verwacht. Aanmeldingen worden inge wacht bij de Zeeuwse Jeugd raad, Dam 31, 4330 AK Mid delburg. telefoon 01180-33024. Aan dit adres kan ook nadere in formatie worden ingewonnen. Het dagelijks bestuur van de provincie heeft aan provinciale staten voorgesteld een bijdrage te verlenen van ten hoogste f 62.500,— in de restauratie van de korenmolen "De Oude Molen" in Kruiningen. Het gaat om een achtkantige houten bovenkruier zonder stel ling - een grondzeiler van het "Zeeuwse type" uit 1801. De molen is het eigendom van de gemeente Reimerswaal. De restauratie kan voor een kwart miljoen gulden worden gesubsidieerd. Het rijk - het ministerie van wel zijn, volksgezondheid en cul tuur - betaalt zeventig procent of f 175.000, Het provincia le aandeel is een kwart van de kosten met daaraan het maxi mum van f 62.500, Provin ciale staten beslissen op 20 juni. Maandag 5 mei zijn de provin ciale gebouwen voor het pu bliek gesloten. Aanleiding is de nationale herdenking van de be vrijding. De sluiting geldt voor de provin ciale griffie, de provinciale pla nologische dienst, provinciale waterstaat en de Zeeuwse Bi bliotheek. De veerdiensten over de Westerschelde varen de gewo ne dienst; het hoofdkantoor van de bootdiensten is gesloten. Vrijdag 9 mei, de dag na Hemel vaartsdag, zijn de provinciale gebouwen ook gesloten. Alleen de Zeeuwse Bibliotheek vormt hierop een uitzondering. Daar kan men 9 mei wel terecht. Zeeland helpt Nepal Doel van de actie is, het moet nog maar eens gezegd, een on derwijsproject mee financieren in het district Bajhang in het westen van Nepal. Het motto van de actie is "Leren om te overleven". Nepal is vier keer zo groot als Nederland, maar er wonen niet zoveel meer mensen: rond de vijftien miljoen. Ongeveer de helft van de bevolking is jonger dan 21 jaar. Nepalezen worden naar wester se maatstaven niet oud. "De le vensverwachting in Nepal is 38 jaar" staat in een informatie blad van Unicef-Nederland. De meest voorkomende ziekten zijn malaria en tbc, maar ook cholera, tyfus, lepra en krop ko men er voor. Veel kinderen ster ven voor zij vijf jaar zijn. De regering van Nepal heeft in samenwerking met het kinder fonds van de Verenigde Naties - Unicef - een onderwijsproject opgesteld: het Nationale Onder wijsplan Systeem. Als een dorp zelf een schooltje bouwt, be taalt de regering het salaris van de onderwijzer(es). De boeken komen ook voor rekening van de staat. Het plan is in 1975 op gesteld en inmiddels gaat zo'n driekwart van alle kinderen tus sen de zes en acht jaar regelma tig naar school. Tot nu toe zijn het meer jongens dan meisjes die onderwijs volgen, maar van lieverlee zal ook dit worden rechtgetrokken. Aanvankelijk werden schooltjes van niet zulk deugdelijk materiaal gebouwd, waardoor al vlug onder- houdsproblemen ontstonden. In samenwerking van enkele orga nisaties van de Verenigde Na ties is toen een nieuw ontwerp gemaakt. Uitgangspunt daarbij is, dat bij de bouw alleen mate riaal wordt gebruikt dat in de streek voorhanden is. De kosten per schooltje zijn f 11.000,-; f 8.500,- voor de bouw en f 2.500,— voor de inrichting. Met het geld, dat nu in Zeeland is ingezameld kun nen 37 schooltjes worden gebouwd. Tot de vaste voorzieningen bij het schoolgebouw hoort een tuinmuur. De muur dient als bescherming voor de gewassen, die in de schooltuinen worden ver bouwd. Het vee loopt in Nepal namelijk vrij rond. Kinderen op de basisschool in Bajhang leren niet alleen taal en rekenen. "Leren om te overle ven" betekent immers meer. In het lespakket zitten hygiëne, landbouwkunde en het tegen gaan van ontbossing. Hygiëne is van belang in samen hang met de volksgezondheid. Veel ziekten komen voort uit het gebruik van vuil water en de verspreiding van de ziekten wordt versneld als er geen goe de sanitaire voorzieningen zijn. De onderdelen land- en tuin bouw houden nauw verband met de maatregelen die moeten worden getroffen om de ont bossing van Nepal tegeh te gaan. Veel bos is in Nepal ver dwenen, doordat het hout wordt gebruikt als brandstof, timmerhout en droog veevoe der. Gevolg is, dat vruchtbare grond wordt weggespoeld en kaal land resteert. Op de scho len wordt gewezen op de kwa lijke gevolgen van ontbossing en tegelijkertijd wordt geleerd hoe snelgroeiende bomen kun nen worden aangeplant en welk nut zij hebben voor de bevol king. Er worden veel fruitbomen geplant in de schooltuinen en verder proef ge wassen. De oudere leerlingen hebben de zorg voor de schooltuinen. Ook volwassen Nepalezen volgen het onderwijs en de kennis die zij tijdens de schooluren op doen, gebruiken zij thuis. Zo komen er rond de huizen van de mensen gaandeweg meer bomen, waarvan de opbrengst in het dagelijks leven kan wor den gebruikt. Op het ogenblik is in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes de tentoonstelling "Nepal, waar de goden onder de men sen leven" te zien. Behalve de informatie die Unicef over het scholenproject heeft, zijn er pa nelen met foto's en ander mate riaal. dat actiecoördinator J.D. Kuiper-Abee tijdens haar reis naar Nepal heeft verzameld. De tentoonstelling is tot 2 mei in Goes. Verder worden in Goes op 14 juni de Binnenstadsfeesten ge organiseerd ten bate van Zee land helpt Nepal. Op Koninginnedag geeft de Zeeuwse Koorschool drie voor stellingen van de kinderopera De Markies van "Carabas" in de Koorschool aan de Sin gelstraat in Goes. In Middelburg wordt op 12 en 3 mei het Jazzfestival gehou den met daarin verweven activi teiten voor de actie. Zaterdag 3 mei voert de Came ra van Rhetorica Sint Jan ten Steene het blijspel "Het eeuwig leven amen" op in De Halle in Axel, aanvang 20.00 uur. Op donderdag 8 mei staan de Geuzenfeesten in Biervliet in het teken van Nepal en op 9 mei wordt - ook in Biervliet - een sponsorloop gehouden. Scouting Zeeland Spoor is een sponsorfietstocht op 30 en 31 mei en 1 juni. Scouts fietsen dan langs de clubhuizen in de provincie. Behalve de Nepaldag in Goes op 14 juni is er dezelfde dag een Nepaldag in Axel. De tentoonstelling "Nepal, waar de goden onder de men sen leven" is in juni te zien in de Sint Nicolaaskerk in Brou wershaven. Voor wie aan al deze activitei ten niet mee kan doen, maar toch wil bijdragen aan de actie Zeeland helpt Nepal is er het gi ronummer 7475 ten name van de actie in Middelburg. Organisaties die in eigen huis willen meedoen, kunnen ge bruik maken van videobanden "Leren om te overleven". Op de banden is de diaserie van de zelfde naam opgenomen. Coördinator J.D. Kuiper-Abee verzorgt - op aanvraag - inform- tieavonden over de actie met daarbij haar bevindingen, die zij tijdens de Nepalreis heeft opge daan. Als tegenprestatie wordt dan actie ten bate van het on derwijsproject gevraagd. Nade re informatie is verkrijgbaar bij het bureau van de actie Zeeland helpt Nepal in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31507, 31397 en 31398. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 THOLEN 3 mei Open dag REC, Meulvliet 3 mei Clubkampioenschappen po- werliften, Boby's gym, Bo termarkt 4 mei Bootwedstrijd De Pie terman 5 mei Clubavond aquariumver. Labeo 10 mei Zang- en orgelavond, 19.30 uur N.H.Kerk 14 mei Gourmetten NCVB 24 mei Oriëntatierit MAC 26 mei Microscoopavond Aqari- umver. Labeo, Meulvliet SCHERPENISSE 7 mei Forumavond SGP, vereni- gingsgeb. Geref.Gem. 19.30 uur 14 mei Plattelandsvrouwen, wijk verpleging, 20.00 uur H.Huis 17 mei Braderie OUD VOSSEMEER 10 mei Braderie, marktplein 10 mei Jeugdspeldag i.v.m. 40 jaar v.v. Vosmeer, sportpark, 9.30 uur 12 mei Regio-jaarvergadering CDA, 19.30 uur Vossenkuil 16 mei prestatieloop v.v. Vosmeer 16, 17 en 19 mei fancy-fair v.v. Vosmeer, sportpark 31 mei Viswedstrijd H.S.V. 't Scharretje, 13.00-16.00 uur Van Haaftenpolder SINT ANNALAND 3 mei Rommelmarkt, Sakofahal, 9.30 uur 9 mei. Disco drive-in SLOTH, (play back) Wellevaete STAVENISSE 23 mei Bingo op camping Quaak, Stavenisse, 19.30 uur SINT PHILIPSLAND 13 mei Forumavond politieke par tijen, georganiseerd door de VVD BERGEN OP ZOOM 1 mei Postzegelruilavond Delta- Oost, Wijkcentrum 't Fort, Lour- desplein, 19.30 uur 3 mei concert opera-ensemble Bel- cantorium, Hofzaal Markiezen hof, 20.30 uur t/m 1 juni Expositie van Joop van Rijsbergen (grafiek), Markie zenhof film film f ilm ROXY 1: Iron Eagle - 12 jr. vr. 19 en 21.30 u. za 14, 19 en 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ma en di 14 en 20 u. ROXY 2: Militaire academy - 16 jr. vr 19 en 21.30 u. za 19 en 21.30 u. zo 16.30, 19 en 21.30 u. ma en di 20 u. za, zo, ma, di 14 u. Do nald Duck's tekenfilm grabbelton a.l. CINEMACTUEEL 1: A chorus line - a.l. vr 19 en 21.30 u. za 14, 19 en 21.30 u. zo 14, 16.30,19 en 21.30 u. ma en di 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Out of Af rica - a.l. vr 18.30 en 21.30 u. za 6,3% 3 jr. vast) 6,7% 7 jr. vast) 7,3% (15 jr. vast) Kerkstraat 14 4694 BX Scherpenisse Telefoon 01666-29 79 Advertentie I.M. 14, 18.30 en 21.30 u. zo 14, 18.30 en 21.30 u. ma en di 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Mama is boos - a.l. 19 en 21.30 u. za 14, 19 en 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ma en di 14 en 20 u. Vrijdag 9 mei vindt om 16.30 uur in Streekmuseum De Meestoof aan de Bierensstraat 6 te Sint An- naland de opening van de ten toonstelling 'tegels' plaats. We thouder J. Versluys zal de ope ningshandeling verrichten. Naast de eigen uitgebreide collec tie staat in deze tentoonstelling het werk van Frouwien Visser uit Wageningen centraal. In een aan tal tegels worden maar liefst 44 Nederlandse klederdrachten uit gebeeld. Het comité hoopt, dat de inwo ners van het hele eiland Tholen op zondagavond 4 mei a.s. aanwezig zullen zijn tijdens de dodenher denking op de Markt te Tholen. Gevraagd wordt om 18.00 uur de nationale driekleur halfstok te hangen, waarna om 19.30 uur vanaf de Eendrachtsweg (garage Bal) de stille tocht vertrekt, bege leid door de drumband van de Kon. muziekvereniging Concor dia, die op omfloerste trommels de Dodenmars zal spelen. Rond 19.45 uur worden de deel nemers op de Markt verwacht, waar leden van het Korps Natio nale Reserve de wacht houden. Vanaf 19.45 uur tot enkele minu ten voor 20.00 uur zal Concordia o.l.v. dirigent P. Steyns enkele koralen van Bach spelen, waarna Arnold van Bavel "The Last Post" blaast. Na de 2 minuten absolute stilte zal Concordia het eerste couplet van het Wilhelmus spelen en daarna worden bloemen gelegd door genodigden en krij gen ook andere aanwezigen die hier toe behoefte voelen de gele genheid. Na dit gebeuren zal het Geref. Gem. Zangkoor "Canticum" o.l.v. dirigent I. Riedijk enkele liederen ten gehore brengen. De plechtige gebeurtenis zal tot onge veer half negen duren en daarna zullen de bloemen naar een nog nader te bepalen plaats worden overgebracht. In verband met het tijdstip van de dodenherdenking zal de dienst van de Ned. Herv. Gemeente, die gewoonlijk om 18.30 uur begint, worden verplaatst naar 17.00 uur. Wie oorlog heeft gezien in gele gloed ontbrand oh God, die haat 't geweld op straat de plotse dood misschien? Wie oorlog heeft beleefd de platgebrande stad en zwarte lucht; het doodsgerucht hoort, maar 't overleeft Wie vrede wil verstaan de lijken langs de weg nooit meer vergeet de bange kreet van mensen om 't bestaan Wie luistert zal de vrede léven en anderen het hunne geven. lek de Bruin Het zal een kind van onze dagen een raadselachtig treuren zijn als op 4 Mei de mensen vragen om even, even stil te zijn De vlag halfstok de klokken luiden Moet dat dan steeds opnieuw beleefd? Dan zal een kind de bloemen dragen een huldeblijk, niet treurig zijn als op 5 Mei de mensen vragen: wat zegt het jou om vrij te zijn? De vlag in top als kinderen zingen: Het is nog niet vergeefs geweest! lek de Bruin Deze week is aan de donateurs van "Uit op Tholen" een brief gestuurd waarin mededeling wordt gedaan van het feit dat de werkgroep Uit op Tholen is om gezet in een stichting. De werkgroep gaf de voorkeur aan zelfstandig functioneren. Met de gemeente werd overeengeko men, er een stichting van te ma ken, wat gebeurde na goed en ge degen overleg. Ten opzichte van de donateurs verandert er niets. Het bestuur kan zelfstandig functioneren en heeft een eigen verantwoordelijk heid met de welwillende medewer king van de gemeente. Binnen kort is het ontwerpprogramma voor hei seizoen 1986-87 gereed. Men zal zo spoedig mogelijk ver gaderen. Iedereen die wensen en/of ideeën heeft, wordt ver zocht op de a.s. vergadering te komen. Zondag maakt de Historische Au tomobielvereniging (H.A.V.) een rondrit over het eiland Tholen. De 25 auto's tellende stoet vertrekt om 10.30 uur vanuit Steenbergen. Via De Heen gaat men naar Sint Philipsland, St. Annaland, rich ting Stavenisse, Sint Maartens dijk, Gorishoek, Scherpenisse, Tholen en vervolgens gaat men via Oud Vossemeer weer terug naar Steenbergen. Woensdag 28 mei wordt het kan toor van het V.V.V., aan de haven te Sint Maartensdijk, officiël ge opend door gedeputeerde en te vens voorzitter van de provinciale V.V.V, J.B. Ventevogel. Vandaag zal het V.V.V. kantoor, van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur geopend zijn en op zaterdag kan men vanaf 10 tot 12 uur in het kantoor terecht, 's Maandags is het kantoor gesloten. "Als je grenzen verlegt, verleggen de grenzen zich heel ver". Dat con cludeerde het CDA-statenlid mr. J.A. de Boe tijdens een spreekbeurt voor het CDA-Sint Philipsland in Ons Dorpshuis te Anna Jacobapol- der. Een bijeenkomst waaraan mr. De Boe met zijn collega-statenlid E.Ph. Nieuwkerk een bijdrage leverde. Daarbij had De Boe o.m. een betoog over de voor heel velen actuele, maar ook zeer moeilijke mate rie, de euthanasie. In dit opzicht ook een politiek vrijwel lijnrechte te genstelling tussen enerzijds het CDA en anderszijds de P.v.d.A. en V.V.D. Mr. De Boe zei in zijn spreek beurt hoe sommigen geen veran dering wensen in de huidige wets bepalingen ten aanzien van de euthanasie, maar als die wetsbe palingen te kort schieten en dat isj de realiteit, dan is er maar weinig houvast meer. Zijn voorkeur ging voor wat dit tere onderwerp be treft uit naar een verduidelijkende wetgeving, die uitgaat van a: de overheid heeft tot taak het mense lijk leven te beschermen en b. een oordeel over de zin van het leven komt de mens niet toe, dus geen zelfbeschikkingsrecht. Spreker wees er op, hoe deskundi gen onder euthanasie verstaan: handelingen die beogen het leven van een ander op diens verzoek of in diens belang opzettelijk te beëindigen of te verkorten, hetzij aktief, hetzij passief. Daar valt dan niet onder, het achterwege la ten van een levensverlengende be handeling indien dit medisch zin loos is te achten, evenmin het ach terwege laten van een behandeling op verzoek van de patiënt, want dat is vastgelegd in de grondwet (art. 11), de onaantastbaarheid van het menselijk lichaam. In de derde plaats valt er niet onder de pijnbestrijding met onbedoeld, doch aanvaard als neveneffect, de levensverkorting. Nu heeft de ju risprudentie met name de laatste jaren criteria opgeleverd ten aan zien van de bepalingen in het wet boek van Strafrecht, t.w. licha melijk of geestelijk ondraaglijk lijden; een verzoek om levens beëindiging van de hulpvrager en ten derde het erbij betrekken van een arts. Maar de realiteit toont aan, dat de wetsbepalingen te kort schieten. Dan dienen die of te worden geschrapt of zo te wor den geschreven dat ze beter han teerbaar zijn. Spreker waar schuwde overigens, dat als je grenzen gaat verleggen, de gren zen zelf zich heel ver verleggen. Het moet geslotener worden ge houden. Geen grensverlegging ten aanzien van de euthanasie, maar wel verduidelijken met de ge noemde hoofdbepalingen van taak overheid en het niet zelfbe schikkingsrecht van mensen. Tijdens de discussie over dit on derwerp was er de vraag of er in een wet te regelen valt wat haal baar en niet haalbaar is. Wordt die wet dan ook door mensen toe gepast? Is het hierbij niet zo dat de middelen het doel heiligen en niet andersom. Mr. de Boe vond dat er in deze de regel moet blij ven. Geen grensverlegging, maar wel een verduidelijking van de wetgeving. Uit de zaal werd even eens te verstaan gegeven, dat er in deze niet valt te sjoemelen. Deze grens dient gesloten te blijven, al zal het moeilijk zijn nu Nederland geen chr. natie meer is, zo werd ook vastgesteld. Maar, zo was een andere reactie, de euthanasie is een compromisloze zaak en van uit de vergadering werd gesteld dat men met de abortuswetgeving van CDA zijde al te ver was ge gaan. Met een bepaalde levensvi sie kan men niet altijd blijven uit gaan van wat wel of niet haalbaar is, maar zal men op zijn vast uit gangspunt moeten blijven staan, zoals de SGP bij de abortus deed. Dit had overigens mr. de Boe al in zoverre proberen duidelijk te ma ken met de stelling, dat volgens CDA standpunt een oordeel over de zin van het leven niet toekomt aan de mens. Een ander onderwerp, dat mr. De Boe tijdens zijn spreekbeurt aan sneed was de zure regen. Hij be klemtoonde dat het CDA zijn ver antwoordelijkheid ten aanzien van dit probleem niet'mag en wil ontlopen. De moeilijkheid is wel, dat het geen puur nationaal pro bleem is, maar evenzeer dat van de buurlanden. Een aanpak in E.G. verband zal het beste zijn. De slagvaardigheid van dat beleid valt evenwel niet altijd te roemen. Als er bestrijdingsmaatregelen worden getroffen, waar dat eco nomisch en technisch mogelijk is, wordt een stap gedaan in de goede richting. Een beroep doen op ge brek aan wetenschappelijke ken nis, zoals sommige organisaties doen, is eerder een miskenning dan een bijdrage, vond mr. De Boe. Er moet voor zure regen een aanpak komen. Tenslotte stipte hij nog even de concentratie ge dachte aan rond de waterschap pen. Integraal waterbeheer is een voor de hand liggende keuze, zei De Boe. Waterkwantiteit en wa terkwaliteit behoren bij elkaar. De organisatie daarvan is niet eenvoudig. Het is geen specifiek Zeeuws probleem. Beleidsintegra- tie leidt echter onvermijdelijk tot centralisme. Dat vermindert de inbreng van autonome bestuurs organen. De concentratiegedach te in Zeeland is door de water schappen hier overwegend afge wezen. Als een hanteerbare struc tuur wordt gevonden, zouden misschien de waterschappen in hun huidige vorm kunnen blijven bestaan, opperde de inleider, maar daarop wordt nog druk gestudeerd en de uitkomst daar van zal wel later zijn dan aanvan kelijk door g.s. gepland. Yrijdag 2 mei 18.00-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 Zaterdag 3 mei 10.30-11.00 11.00-12.30 12.30-14.00 14.00-16.00 16.00-17.30 17.30-18.30 Zondag 4 mei 11.30-14.30 Weekend voor de deur. Pres.: Marjo Donders, Leo Troost en Harry v.d. Ree. Er is hoop met gospelmuziek. Jazz in de polder. Pres.: Jean Quist. Cyborg's tijdingen van elders. Created by Itaro. Marja's kinderprogramma Jeugdprogramma met Top 15, Ned.talige top 3 en Ditjes en Datjes. Pres.: Jacco Vinjé, Gert Smits en Liane Burgers. S.L.O.TH.-Actua. Eindred.: Els Frigge. De Verzoekhoek. Pres.: Jan Voormeulen. Stu- dionr. 01660-4004. Rawhide. Countryprogramma. Pres.: Gert Smits en Erik Bestman. S.L.O.TH.-Sport. Pres.: Marianne van Leeu wen, Albert Nagels en Leen Ottevanger. De Zevensprong. Familieprogramma met di verse spelletjes, Studionr. 01660-4004. Pres.: Cees Burgers. 14.30-15.30 Bloemendaalse radio kerkdienst Ds. Van Gent. 20.30-21.30 Viva la Musica. Pres.: Sarien Bout, C. Ou- desluys orgel, J.Meerman, poëzie. Maandag 5 mei 18.00-19.00 Computerhobby hoek. Pres.: Jan Slabbe- koorn en André Bout, de C-64. Dinsdag 6 mei 18.00-19.30 Jeroen met de hits van toen. Woensdag 7 mei 18.00-19.00 Streeknieuws. Pres.: Marjo Donders. 19.00-20.00 Vliegende schijven. Pres.: Jan van Hie. Donderdag 8 mei 18.00-19.30 Rondom 60. Pres.: Mevr. van Driel Vaders, Greetje Mayers en Wim Ojevaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7