Heren Thovo kampioen Thools damviertal Zeeuws kampioen Kampioen Amigos krijgt de beker in Meulvliet Titel dames l'Esperance Theo van Poortvliet nam afscheid bij WHS H00RT0ESTELLEN PLAATSELIJK NIEUWS Foto's nabestellen P ACOUSTICON PLAATSELIJK NIEUWS "~zzz SLAGERIJ BOSMAN DOKTER DE GROOT VAKANTIE Concentratie waterschappen op lange baan Zeeuws kampioenschap schoolvoetbal ANDRIESSEN Donderdag 1 mei 1986 DE EENDRACHTBODE 13 POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND KLAPSTUK GEBRADEN FRICANDEAU RUNDERROLLADE 150 gram2.25 KOMKOMMER SALADE JAVAANS GEHAKT 500 gram4.75 2.25 te Nieuw Vossemeer is met van 3 t/m 9 mei. Dames middenmoot Twijfel Zaterdag is het eerste pupillen-damviertal van Tho- len, na een spannende beslissingswedstrijd tegen 's Gravenpolder, kampioen van Zeeland geworden. De ze wedstrijd moest gespeeld worden, omdat beide teams een gelijk aantal wedstrijd- en bordpunten be haald hadden (op 15 maart). De kampioenen zijn: Martijn Schellinger, Erik van Gorsel, Toby Hage, Christian Moeliker en reserve Jako van Gorsel. Huzarenstukje Wethouder Van Schetsen prijst begeleiding van de jeugd Alleen de weegschaal ontbrak eigenlijk nog om - zoals bij een bokswedstrijd - het gewicht van de acteurs te bepalen, maar overigens zorgde volleybalkampioen Amigos in de laatste competitiewedstrijd voor een show. 't Was in de Thoolse sporthal Meulvliet ook de eerste echte thuiswedstrijd van dit seizoen, want de hele competitie moest Amigos op last van de volleybalbond naar Bergen op Zoom uit wijken. Dat gaat in de promotieklas veranderen. Gelijkspel 1-1 Afscheid Oogst Stunt Sponsors tholen stavenisse scherpenisse sint philipslano oud vossemeer poortvliet sint annaland sint maartensdijk anna jacobapolder jacobapolder nieuw vosse meer tholen stavenisse scherpenisse stavenisse scherpenisse sint philipsland oud vossemeer poortvliet pi A ATCfl 11/ MIPIIIA/Q na jacobapolder nieuw vossem Li MM I O L L I U IV II I L U V V Ae sint philipsland oud vossemeer poortvliet sint annaland sint maartensdijk anna jacoba polder nieuw vossemeer tholen stavfnis«;f ^phfrpfnlssf ii naland iv tholen oud vossemeer na jacobapolder e sint philipsland nieuw vossemeer drijven en inwoners aangetrokken worden, moeten er ook voorzie ningen zijn. Als de enige zuivel handel sluit, is dat niet plezierig. Wethouder Versluijs antwoordde, dat wanneer de gemeente iemand zoekt, er ook de garantie moet zijn, dat er een boterham in zit. "Dezelfde steunmogelijkheden zijn er als voor een onderneming in het bedrijfsverzamelgebouw, maar 't moet wel perspectief bie den." Nieuw bestuur middenstandsvereniging Bij middenstandsvereniging Sa men Sterk stelden voorzitter M.J. Slager en secretaris M.C. Hage zich niet meer verkiesbaar. In hun plaats werden benoemd de heren L.J. Hage als voorzitter en J. van As als secretaris. Mevr. van Dam bleef penningmeester. De heer C. Wessels en mevr. van de Reest zijn bestuursleden. Junior klopte ouderen Na een aantal uren gevist te heb ben aan de dijk bij Gorishoek werden zaterdagavond van de Zeebaars de prijzen uitgereikt bij Piet Gelien Bevelander. Helmer Munter 640 p.; Anthon Hoo- gesteger 455 p.; Simon Quist 405 p.; G. Istha 340 p.; Mevr. Munter 305 p.; C. Zwagemaker 255 p.; R. Anemaet 205 p.; W.M. Geluk 155 p.. Scarpenesse Het was afgelopen weken weer druk bij J.V.S. Zo was bijv. "Op jacht naar de schat een geslaagde avond, waarbij de schat verbor gen was bij de fam. Deurloo in het flatje in de Burg. Bouwen- sestraat. J.V.S. verloor van de politiezaalvoetbalploeg met 7-3. De discoavond op vrijdag 18 april trok ongeveer 100 bezoe kers.Morgen vertrekt Scarpenesse naar Renesse waar het net als vo rig jaar een sportief weekend van het C.J.V. wordt gehouden, met o.a. een speurtocht van 25 km en 's avonds een wervelendde disco show m.m.v. discotheek Scar penesse. Collecte Hartstichting De collecte voor de Hartstichting heeft 1351,20 opgebracht. Alle gevers en collectanten hartelijk dank. Collecte De collecte voor de Hartstichting heeft f1279,opgebracht. Dank aan alle gevers en collectanten. Begeleidster krachtsport Joyce Rombouts-Groen is geslaagd voor het basisdiploma bodybuilding- krachtsportbegeleidster. Zij volg de met succes een cursus van de Nederlandse Bodybuildingfedera tie in Rotterdam. 13 EHBO-gediplomeerden Alle cursisten die aan het examen eenheidsdiploma EHBO hebben deelgenomen zijn geslaagd. Het examen werd in de bovenzaal van hotel De Druiventros afgenomen door dokter RH. van Leengoed uit Halsteren en kaderinstructrice mevrouw C. Pul- Verbraak uit Bergen op Zoom. De cursus werd de afgelopen winter gegeven door dokter H. Menger uit Halste ren,kaderinstructrice mevrouw A. Merkx- Kools uit Nieuw Vosse- meer en het "Lotus-echtpaar" Rens uit Nieuw Vossemeer. De kennis van de cursisten lag vol gens de examencommissie vrij hoog. De geslaagden zijn: Helma van Dijke, Marry den Haan, Erica van Herk, Anne Hoek, Lenie Quist, Jannie v.d. Reest, Heieen Hage, Els Visser, Jan Fledderus, Wim de Haan, Gerard Noorthoek, Cor Overbeeke en Adrie Verkerke. De diploma's worden over vier weken uitgereikt. 221 punten voor VZ0S Gemengde zangvereniging V.Z.O.S heeft op het Zeeuws Zan gersmanifest 221 punten behaald met de werken Vier Heine Lieder van componist J. Andriessen en Non piu querra pietate van C. Monteverdi. Per abuis werd het aantal punten waarmee men de tweede plaats behaalde in verslag van vorige week niet genoemd. Jeugdbrandweer doet het goed De jeugdbrandweer heeft zater dag tijdens de regionale wedstrij-, den in Veldhoven van de 16 deel nemende teams een uitstekends vierde plaats behaald. De Flip- landse jeugd behaalde 492 pun ten, evenals IJsselstijn. Door lo ting kwam het team van bevel voerder Marcel Kosten op de vier- ln de aanbieding: 500 gram6.25 100 gram1.95 150 gram Woensdag: Advertentie I.M. de plaats. Dit was jammer, want de nummers 1, 2 en 3 gaan naar de Nederlandse kampioenschap pen. Toch kon bevelvoerder Kosten tevreden zijn, want de wa- terploeg werd eerste en de aan- valsploeg behaalde een tweede plaats. Dit was een goed resultaat, zeker gezien het feit dat Johan van Moort afwezig was en invaller Jarco Kosten nog maar 1 keer ge oefend had. Het plaatselijke team gaat veel oefenen om volgend jaar wel bij de eerste drie te komen. A-jeugd Noad op de bres voor gehandicapten De A-junioren van voetbalvereni ging Noad'67 hebben 652,25 opgehaald voor de gehandicap tensport. Hartelijk dank aan alle gevers en collectanten. Dokter Van Doesburg houdt spreekuur voor spoedge vallen: maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen te Nieuw Vos semeer dinsdag- en donderdagmor gen te Sint Philipsland. Apotheek is normaal geopend. Advertentie I.M. Optreden Concordia Zaterdag speelt muziekvereniging Concordia in verband met doden herdenking om 19.00 uur in de muzieknis. Geslaagde bazar De zaterdag gehouden bazar van het Vrouwenzendings thuisfront in 'Ons Dorpshuis' in Anna Jaco- bapolder is zeer goed geslaagd. Het was van 2 tot 5 uur een gezel lige drukte en er werden goede za ken gedaan met vooral wafels bakken en het spiraal van de ster renshow. Ook de verkoop van zelfgemaakte artikelen liep goed. L. Bolier won de eerste prijs, een prachtig gehaakte sprei. Mevr. Zaat won de derde prijs. De bazar heeft ruim 3000 gulden opge bracht. De kampioensploeg van Thovo, v.l.n.r. staande Jan van 7 Hof, Henk Roggeband, Bram Roggeband, Rob v.d. Laan en Henk Fransen. Knielend v.l.n.r. Stef Hoven, Thijs Otte, Leen Begthel en Rino Keur. Hans Roggeband was afwezig bij het ma ken van de foto. Niet alleen Amigos uit Oud- Vossemeer heeft een kampioen schap behaald bij het volleybal. In de recreatieve competitie van de Nevobo behaalde het herenteam van Thovo de titel in de derde klas, wat promotie naar de tweede klas betekent. Een mooie prestatie van deze ploeg, waarvan de leeftijd tussen 30 en 40 jaar ligt, terwijl de tegen standers meestal veel jonger zijn. Thovo, getraind door Henk Fran sen doordat Huib Bocxe wegens ziekte moest afhaken, heeft maar twee nederlagen geleden. De laatste wedstrijd was in Ossen- drecht tegen VVO, waarvoor men moest oppassen. Thovo begon zeer voortvarend en in zeer korte tijd had de Thoolse ploeg een 0-2 voorsprong. De spanning maakte Thovo vervolgens wat zenuwach tig, waardoor de derde set met ruim verschil werd verloren. Thovo ging aan zichzelf twijfelen, want er moesten nog twee sets worden gespeeld en dat onder het oog van veel Tholenaren die het kampioenschap wilden meebele ven, wat de spelers ook niet ge wend waren. Het zelfvertrouwen werd herwonnen en de vierde set was met 9-15 royaal voor Thovo. Het kampioenschap was binnen en dat de vijfde set nog verloren ging, was een gegeven, maar de ti tel was een feit. Supporters en te genstanders kwamen met geluk wensen en bloemen. Volgend seizoen gaan de heren het in de tweede klas proberen. De da mes van Thovo, die twee jaar ach ter elkaar kampioen werden(in 1984 en 1985), eindigden dit keer goed in de middenmoot. Wegens blessures verliep deze competitie niet helemaal naar wens. "Maar", aldus voorzitter Jan van 't Hof, "we kunnen niet alles heb ben. Over de afgelopen competi tie zijn we erg tevreden en volgend jaar hopen we er weer het beste van te maken." Wie recreatief wil volleyballen, is op dinsdagavond altijd welkom in Haéstinge te St. Maartensdijk. Twee weken feest Het comité 500 jaar Sint Philips land (bestaande uit 12 inwoners en op initiatief van het gemeente bestuur in het leven geroepen) gaat van 12 tot en met 27 juni de feestactiviteiten organiseren. Deze feestelijke viering van het 500-jarig bestaan gaat natuurlijk gepaard met uitgaven. Om de feestelijkheden mogelijk te kun nen maken verzoekt het comité u een financiële bijdrage te storten op bankrekening 362651000 of gi ronummer 490835. Rommelmarkt Zaterdag 10 mei wordt er van 9.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden in het jeugdgebouw in de Schoolstraat. Zaterdag houdt men een rond gang door het dorp om spullen op te halen. Is men niet bij u aan de deur geweest, neem dan contact op met A. Verkerke Pr. Hen drikstraat 4 tel. 2997. Gedeputeerde Staten van Zeeland slagen er niet in om het eens te worden over een voorstel aan de provinciale staten over de concen tratie van waterschappen. Officieel heet het, dat g.s. 'de besluitvorming omtrent het toe komstige Zeeuwse waterschaps- bestel nog niet hebben afgerond'. Het voorstel kan nu niet meer in het eerste halfjaar door de provin ciale staten worden behandeld. In "de eerste ronde lieten de Thole naren duidelijk zien dat ze graag kampioen wilden worden. Toby won na een damzetje, Christian was de sterkste in een dammen- eindspel en Martijn won doordat hij een prachtige lokzet had waar na een 20 m 4 doorbraak een dam bracht. Alleen Erik bleef zonder punten in een korte vleugel- opsluitingspartij. Na de 6-2 voorsprong uit de eerste ronde namen de dammers het kar wei te gemakkelijk op. Erik raakte twee schijven achter en verloor. Invaller Jako verloor eveneens met twee schijven. Martijn Schel linger kwam in een hekstel- lingspartij een schijf achter, maar wist er toch nog een remise uit te slepen. Toby Hage leverde een hu zarenstukje door met 4 schijven achterstand toch nog een remise te pakken. De derde ronde begon men met een 8-8 stand. Jako veroverde al snel twee schijven en won. Ook Christian slaagde er in om door een listig zetje de partij winnend af te sluiten. Erik behaalde na een spannende Parti-Bonnard. Mar tijn verloor omdat hij geen goede zet had in een korte-vleugel- opstelling. Dit bracht de stand 13-11. In de laatste ronde kreeg Christi an een damzet om z'h oren en ver loor. Martijn beëindigde als laat ste z'n partij met succes, waar door de eindstand 19-13 in het voordeel van de Thoolse ploeg werd. Een prima resultaat en hier mee zijn zij geplaatst voor de hal ve finales van het kampioenschap van Nederland dat in september zal plaatsvinden. Individuele score Gesp.winst remise verlies punten Toby Hage 3 2 10 5 Martijn Schellinger 4 2 115 Christian Moeliker 3 2 0 1 4 Erik van Gorsel 4 112 3 Jako van Gorsel 2 10 12 Wilt tl een in de Eendrachtbo- de gepubliceerde foto graag zelf hebben? Dat kan. als het om foto's van onze eigen re- daktie gaat. Bel of schrijf naar F.endraehtbode, Postbus 5. 4697 ZG Sint-Annaland. tel. 01665-2752 en u krijgt uw fo to-herinnering thuis. I ju duivenrubriek -z. De Zwaluw, St.Maartensdijk, 26 april. 257 Duiven vanuit Bapume, gelost 07.45 uur met z.o.wind. Eerste duif 12.00.00, laatste duif 20.24.04. L. v.d. Berge 1, 11. J. Stoutjesdijk 2, 6, 20, 44, 47, 64, 65. A. van Gorsel 3, 7, 21, 25, 26, 32, 49, 86 en O.V. W. Beur- kens 4, 24, 28, 40, 59, 60, 77, 84, 85. G. Lindhout 5, 72, 75, 78. A.D. v.d. Ree 8, 40. C. van Gorsel 9, 16, 43, 62, 76, 80. De Wilde jr.10,13, 29, 42, 71. J. Heijboer 12, 27, 36, 37, 50, 55. L. Scherpenisse 14, 19, 30, 61, 66, 67, 69, 82. De Wilde sr. 15, 38. A. Zwagema ker 17,31, 41, 54, 63, 73, 74, 79, 81. I. Kwaak 18, 22, 23, 33, 68. L. Lindhout 34, 45, 48, 51, 52, 70. P. Bijl 35, 83. P. van Beveren 46, 53, 56, 57, 58. De Reisduif St. Philipsland 26-4-'86 vanaf Bapaume met 330 duiven, met Noordoostenwind gelost 07.45 uur, snelheid eerste duif 770.15 m/m, aan komst 11.54.40, de laatste 350.68 m/m, aankomst 16.53.54. Joh. Reijngoudt Zn. 1, 33, 37, 46, 49, 52, 59, 64, 68, 73 en 74. J.v. Oeve- ren 2. J. Neele 3, 17 en 51. Adr. Ver wijs 4, 22, 35, 53, 54 en 75. Br. Ver wijs 5 en 13. M. Meijer Zn. 6. A. Faasse 7, 57 en 78. J. Walpot Zn. 8, 27, 42 en 44. J. Verwijs Zn. 9. S.M. Quist 10, 30, 32, 39, 56, 58, 70, 80 en 81. R.v.d. Velden 11. J. Quist 12, 50 en 69. Abr. Geense 14 en 67. Jac. van Dommelen 15, 34, 40 eri 6l. P. Wage- maker 16, 29, 38, 60 en 65. J.D. Quist 18 en 62. Iz. Vermeij 19, 41, 43, 76, 79, 82 en 83. J.C. Verwijs 20, 23, 55, 71 en 77. Jac. Geense 21, 28 en 63. G.L. Walpot 24 en 48. M. Laban 25. R.v.d. Reest 26 en 36. M. Fonteijne 31 en 66. Sj. Vermeij 45, 47 en 72. Woensdag worden in Sint Maar tensdijk de provinciale school- voetbalkampioenschappen voor jongens afgewerkt. Er wordt gespeeld in twee poules. In poule 1 komen uit: Van Dui-; venvoordeschool uit Oostburg, Kloetingeschool uit Goes, Voor houten uit Kruiningen en CNS Op Dreef uit Bruinisse. De wedstrij den duren 2 x 15 minuten. In poule 2 spelen: Die Heene- trechtschool uit Oud Vossemeer, R.K. Bavoschool uit Oostburg, Prinses Marijkeschool uit Axel, Beatrixschool uit Arnemuiden en de Zuidlandschool uit Terneuzen. De wedstrijden in deze poule du- ren 2 x 10 minuten. De poulewin naars spelen om de eerste en twee de plaats. De nummers 2 strijden om de derde en vierde plaats, ter wijl de rest zich door middel van strafschoppen probeert een zo hoog mogelijke positie op de ranglijst te verschaffen. Loco-burgemeester P. van Schet sen zal om 14.00 uur de aftrap verrichtten en om 18.45 uur de prijzen uitreiken. De scheidsrech ters voor dit sportieve evenement worden door s.v. Smerdiek gele verd en de organisatie is in handen van Sjaak Moerland. Trainer-coach Henk Nieuwenhuis stelde de spelers met leeftijd en lengte eerst aan de toeschouwers Voor: na de gasten uit Oud Gastel(Gavok), de Thoolse ploeg van 21 t/m 37 jaar en van 1.72 t/m 2.02 m. Piet Bevelander en David Nieuwenhuis ontbraken wegens internationale verplichtin- gen(Zweden en Noord-Afrika), zoals bij een echte sterrenploeg al tijd het geval is. Het scorebord werd in werking gesteld(niet alle lampjes bleken te branden) en na luid getoeter van de goed bezette tribunes, begon Amigos aan de laatste competitie wedstrijd in de districtsklasse. Dat was wennen op eigen bodem, met zwarte in plaats van gele strepen omdat het veld in de lengterich ting was uitgezet in het belang van de toeschouwers. Vijf jeugdspe lers van Amigos fungeerden als ballenjongen omdat er anders te veel oponthoud zou zijn. Het on geslagen record bleef gehand haafd, maar de kampioenen wa ren matig op dreef. Het missen van steraanvaller Bert van Lui- nen(vrijdag geblesseerd tijdens de training) en Piet Bevelander was daar mede de oorzaak van. Gavok leidde in de eerste set, want de belasting voor Amigos bleek te groot. Het blok van Amigos schoot tekort bij de trefzekere aanvallen van de Brabanders. Pas bij de stand 9-8 was het vertrou wen terug, waarna met 15-9 werd gewonnen. In de tweede set waren de kampi oenen totaal van slag. Via 1-6 en 4-12 eiste Gavok - 'jullie staan ten onrechte op de derde plaats van onderen', complimenteerde Amigos-trainer Nieuwenhuis na afloop - de set met 7-15 voor zich op. Er waren fraaie acties bij, met name ook door het midden. Hoewel er niets meer op het spél stond, zat Amigos die gelijke stand van 1-1 niet lekker. De toe schouwers moest nog wat van de glans van het kampioenschap ge toond worden. Ron Steketee maakte zich na twee tegenvallende sets kwaad en opende de derde set met twee vlijmscherpe korte bal len. Frank Lieftinck, Danny Pol derman en Nico Klippel maakten het karwei op set ups van Willem Valkier af: 15-4. De vierde set verliep ook goed en bij de stand 12-6 mocht Piet de Kunder plaatsmaken voor de ge blesseerde Bert van Luinen, die zijn klasse bewees met het laatste punt te scoren: 15-6. De Kunder keert wegens vertrek naar Maassluis in de volgende compe titie niet terug. Hij speelde een prima afscheidswedstrijd met het scoren van talrijke punten - ook in de eerste twee sets, toen de eerste aanvallers verstek lieten gaan. Jo han Vos en Anton Timmermans, allebei van het tweede team, ble ven op de bank. De 3-1 overwinning was een feit. Het bestuur kwam met bloemen, nadat Gavok tevoren al elke Amigos-speler met een roos had opgefleurd. Wethouder van sport- De kampioenen van het eerste damesteam van VEsperance, staande v.l.n.r. Janny Cabijn, Anita Wielaard, Anja v.d. Repe-Leinse en Wilma van Dijke, zittend v.l.n.r Jeannette Paape, Corrinne v.d. Broek en Annie de Jong. Het eerste damesteam van l'Espe rance uit St. Annaland is kampi oen geworden van poule B in de recreatieve volleybalcompetitie re gio Bergen op Zoom. Onder leiding van invaller- scheidsrechter Kees Kodde kwa men de St. Annalandse dames in 77 minuten tot een regelmatige 5-0 overwinning: 15-11, 15-6, 15-8, 15-10, 15-5(75-40). Het behalen van de titel gebeurde woensdaga vond in de laatste wedstrijd op 't nippertje, want l'Esperance moest minstens met 4-1 winnen. Het werd tenslotte een 5-0 zege tegen Block uit Bergen op Zoom. 't Is voor het derde seizoen dat het eerste damesteam volleybalt en in de volgende competitie speelt l'Esperance I in poule A. Het tweede team eindigde als laatste. De herenploeg is inmiddels gestopt wegens gebrek aan be langstelling, terwijl ook de bad- mintonafdeling na een stormach tig begin is gestrand. l'Esperance blijft echter actief met zaalvoetbal in Meulvliet, waar twee heren- ploegen en 1 damesteam speelt. zaken P. van Schetsen feliciteerde aanvoerder Valkier met het succes. Bij de huldiging in de foyer kwam hij daar nog uitgebreid op terug. "Het kampioenschap is niet uit de lucht komen vallen", zei de we thouder. "Het is de oogst van wat een aantal jaren geleden is uitge zaaid. Men kan resultaten boeken met een team, dat is geformeerd uit mensen die overal vandaan ko men, ook van buiten de gemeente. Wanneer echter een ploeg vrijwel geheel bestaat uit sportmensen uit de eigen gemeente, die door een goed jeugdbeleid zelf zijn ge vormd, getraind en klaar gestoomd voor het grotere werk, dan is de vreugde over een kam pioenschap des te groter. Amigos is een vereniging die zijn zaakjes goed voor elkaar heeft, die weet dat je moet zaaien met de jeugd om later bij de senioren te kunnen oogsten. U doet er alles aan om de jeugd voor uw sport te interesseren. Het jaarlijks scho- lenvolleybaltournooi is daar een voorbeeld van." Van Schetsen bracht verder naar voren, dat het Amigos bijna ge lukt was bij de dames eenzelfde stunt uit te halen. "Dat is net niet doorgegaan, maar ik heb er alle vertrouwen in, dat ik over een jaar hier opnieuw sta om het eerste da mesteam van Amigos te felicite ren. Nu gaan de gelukwensen van het gemeentebestuur uit naar het herenteam en naar trainer-coach Henk Nieuwenhuis. Mede door zijn inspanningen is de ploeg zo ver gekomen: een ongeslagen kampioenschap. Overigens deed het mij genoegen, dat het in dezelfde klasse uitgeko men Veronica uit St. Maartens dijk zich heeft weten te handha ven en volgend seizoen opnieuw op dit niveau kan uitkomen. Ami gos wens ik alles succes toe en dat zult u nodig hebben, want het ni veau in de promotieklasse is niet gering", zo besloot de wethouder van sportzaken zijn felicitatie. Regiovoorzitter K. v.d. Male noemde het in zijn felicitatie heel belangrijk dat er op hoog niveau wordt gespeeld. "Amigos heeft 't allemaal erg goed voor elkaar, ook qua organisatie, maar het ver schil tussen het eerste en tweede team is veel te groot. Een éénma lig succes als dit kampioenschap is niets, 't gaat om continuïteit, dus zorg daarvoor", zei de regio voorzitter. "Achttien jaar geleden telde je als Thoolse volleybalclub niet mee", zei trainer Nieuwenhuis, "maar nu zijn we de tweede club van de regio Bergen op Zoom." De competitieleidster ovèrhandig- de aanvoerder Valkier de beker. Dat deed hem erg veel genoegen als enige speler van buiten Tho- len(Halsteren). "De sfeer bij Amigos is goed en dat maakt 't spelen hier plezierig." De aanvoer der complimenteerde de trainer omdat die heel wat van 'los zand' had weten te maken. Het deed Valkier verder genoegen, dat Ami gos het volgend seizoen de thuis wedstrijden in Meulvliet speelt. De goed geklasseerde vierde klas- ser SNH uit Stad aan Haringvliet was voor de zich inmiddels veilig gespeelde derde klasser WHS een goede oefenpartner. Door toe gestane wisselingen waren er nog al wat variaties in het spelbeeld, maar de nu 31 jarige Theo van Poortvliet mocht het tot een kwartier voor het einde volhou den en daaraan had hij de handen vol, nu hij niet meer full op in training was. Door veranderde omstandigheden moest hij er een punt achter zetten omdat het hem niet meer mogelijk zich voor de selectie volledig te kunnen geven. Een kwartier voor tijd kwam het eind van de voetbalcarrière met een bloemstuk en dankwoord van voorzitter Bril en applaus van de medespelers en gasten. Theo was als 12 jarige in de B-jeugd gestapt om in het 18e jaar de WHS reser ves te komen versterken, terwijl hij de laatste 5 jaar vrijwel steeds deel uitmaakte van de topselectie en daarbij niet zelden als laatste man optrad. Niet de grootste uit blinker, maar veelal een constante voetballer, die zich in die laatste jaren verdienstelijk toonde voor een korte deelname in de tweede klas en een bestendiging van het derde klas KNVB voetbal. Hij maakte naam tijdens de eerste pe riode van trainer Nico de Frel en eindigde onder leiding van Ma- chiel van de Meeberg. Zijn bijzondere verdienste was, dat overtredingen tot de zeld zaamheden behoorde. De WHS vriendschap die hij die jaren naast de ontspanning beleefde, zal hem zeker nog lang heugen. Het werd bij de thuisclub in deze afscheidswedstrijd vooral in de eerste helft een goede partij met aanvallend voetbal. Nog altijd zijn er echter te veel kansen nodig om effectieve resultaten te boe ken. Na een kwartier was het raak, toen Sander Westdorp van af rechts een zuivere voorzet plaatste en Piet Fase kon inkop pen: 1 - 0. De thuisclub bleef ster ker, maar menige aanval smoorde in teloor gaande mogelijkheden, met name van een nonchalante Sander Westdorp. Achterin kon den Theo van Poortvliet en de zij nen de touwtjes strak houden, maar nadat Arie Suarez na goed doorgaan de voorsprong tot 2 - 0 had vergroot kwam er nog voor rust een doelpunt van de gasten, toen in de WHS verdediging over de gehele breedte werd geaarzeld in te grijpen. Tevoren had Theo den Engelsman slechts bij uitzon dering moeten optreden. Na de thee verslapte de inzet en het was via een prachtige kopbal dat SHN de gelijkmaker scoorden: 2 - 2. Daar leek WHS niet meer onder uit te komen, maar even voor tijd bracht Suarez zich vrijspelend voor 80% de winnende treffer op zijn naam, al was er een paar meer voor doel dan de afronding door Sander Westdorp: 3-2. Niet lang daarvoor had Dies de Witte kans gezien om een meter voor het vijandelijk doel het leer nog hoog over te jagen. Het was niet zijn en die van zijn makkers enige kans de score te verhogen, maar het kwam er niet uit. Op het tweede wedstrijdveld oe fende WHS 2 tegen SPS 1 en na een 0-3 achterstand door een sterkere Poortvlietse combinatie, een bovendien nog afgekeurde SPS treffer voor buitenspel, kon de 2e keus de eer redden middels een strafschop benut door Theo Moerland. Jan Burgers was ge vloerd, nadat hij al tot driemaal toe na het zich vrij spelen te laat afspeelde en evenzo vele keren op de grasmat was terecht gekomen. WHS 3 had in SPS 2 geen tegen stander en won met 7-0. Directeur De Kort van Intraco Aluminium uit Bergen op Zoom, sponsor van het eerste herenteam van Amigos, complimenteerde de kampioenen met hun succes. "Ga zo door en zie nog een trapje ho ger te eindigen", aldus dhr. De Kort, die meer steun toezegde. Dat deed trainer Nieuwenhuis ge noegen, evenals de steun die oud- Amigos-speler Leo Marcusse toe zegde om met zijn bedrijf(filter- doseertechniek)het eerste da mesteam te sponsoren. Nieuwenhuis bedankte ook de supporters die het afgelopen sei zoen naar de Bergse sporthal Tuinwijk of soms nog verder wa ren gereden om Amigos te zien spelen. In het bijzonder dhr. D.J. Polderman uit Oud-Vossemeer, die geen enkele wedstrijd had overgeslagen. De Amigos-aanhang bleef nog ge ruime tijd in Meulvliet voor een plezierig kampioensfeest. Voor vakkundige en vertrouwde aanpassing van: SINDS IJOl Met de auto voor de deur bereikbaar Ingang ook voor rolstoelen F.I.D.A. gediplomeerd Vervaardiging vqn mini in-het-oor-toestellen Vervaardiging van oorstukjes in eigen bedrijf Acousticon met vestigingen in geheel Nederland Zo nodig bezoek aan huis Penstraat 37 - Bergen op Zoom - Telefoon 01640-34464 Vlakbij de Grote Markt en de Bosstraat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 13