Volledig vertrouwen voor drie wethouders Geen duur aardgas voor buitengebied Tammer kon het niet Afscheid raadslid P. van Hekken(SGP) 198, 338, 148, 169, 98, 79, 69,75 85, 108, 189, 100, 110. BERGEN OP ZOOM Vlotte benoemingen in St. Philipsland Denken over derde BVG? Raad Flipland vindt aansluitkosten veel te hoog Rietkerk(RPF) naar Tholen 124 verkeérs diploma's Donderdag 1 mei 1986 DE EENDRACHTBODE 11 Feestelijke vergadering nieuwe gemeenteraad Tholen Tijdens een feestelijke vergadering zijn dinsdagavond de zeventien Thoolse raadsleden voor een nieuwe bestuurlijke periode van vier jaar geïnstalleerd. In verband met de burgemeestervacature had het oudste raadslid, PvdA- fractievoorzitter J. de Bres, met de ambtsketen om, de leiding. De wethoudersverkiezing en de commissiebenoemingen verliepen zonder wan klank. P. van Schetsen(PvdA), L.J. Koopman(SGP) en J. Versluijs(CDA) kregen de unanieme steun van alle fracties. In tegenstelling tot vier jaar geleden, toen de VVD blanco stemde, gaven nu ook de liberalen hun vertrouwen aan het nieuwe college. Gebed en belofte Geëngageerd Kostenbesef Getalsmatig Afspiegeling De gemeenteraad van Sint Philipsland wil, dat b. en w. eerst nog eens met de PZEM gaan praten over een hogere bijdrage in de kosten van aansluiting op het aardgasnet voor inwoners in het buitengebied. Dit bleek woensdag 23 qpril tijdens de laatste vergadering van de 'oude' raad. Het voorstel om 750 gulden per aanslui ting in de kosten bij te dragen werd dan ook teruggenomen. Niet eenvoudig Groentewinkel Opdooi Burgemeester Van Belzen erbij Scholengemeenschap Capaciteiten Geef moeder MAKE-UP A WORLD OF DIFFERENCE! adriana Burgemeester T.A. Vogel bracht dinsdagavond zo nu en dan nog wat variatie voor de toch weer volle publieke tribune, maar overigens kon deze eerste Fliplandse raadsvergadering in de nieuwe samenstelling niet tammer zijn dan ze nu was. Vooraf waren de wethoudersverkiezingen afgerond en wat heeft het dan nog voor zin daarover na te kaarten. Dat was kennelijk het oordeel van de Sint Philipsland- se oppositie in de komende vierjaar: de twee leden tellende fractie van de PVAB £n verkiezingswinnaar, maar toch als eenmansfractie aangebleven CDA. Wethouders bleven L. Walpot (SGP) en A. Kosten (Gemeentebelang). Dienende functie Voor P. van Hekken was het woensdag 23 april de laatste vergadering, nadat hij op 1 september 1970 voor de SGP in de Fliplandse raad kwam. Goede inbreng Ons Dorpshuis Lasbedrijf en administratiekantoor Klassieke HERENKOSTUUMS TR0UWK0STUUMS HERENKOLBERTS en -BLAZERS HEREN REGENJASSEN Moderne LICHTGEWICHT KOSTUUMS HERENPANTALONS HERENJACKS en - COATS Heren Z0MERTRUIEN BLAZER PANTALON OVERHEMD DAS IQft SPENCER 59,- VESTEN 79,- Heren stretch corduroy PANTALONS Wollen stretch corduroy REGENMANTELS Korte suèdine DAMESJASJES PANTALONS DAMESJASJES DAMESJACKS en -COATS 118, Parade 6, tel. 01640-36780. Vrijdag koopavond. Er was grote belangstelling voor de installatievergadering. Vele ge zinsleden van de raadsleden, par tijbestuurders, ambtenaren en an dere belangstellenden waren dins dagavond in het gemeentehuis te St. Maartensdijk aanwezig. Voor elke fractie stond er een pas send bloemetje,'al had Moerland de rozen bij de PvdA liever roder gehad. De VVD en de SGP had den allebei rose bloemen en het CDA en de RPF/GPV moesten het met groen doen, maar dat deerde Van Belzen niet. "Ik heb wel weinig bloemen, maar veel knoppen en dat belooft veel voor de toekomst." Voorzitter De Bres had zich gron dig voorbereid op zijn bijzondere taak en hanteerde met verve de hamer. Het deed hem genoegen, dat de raad voltallig was omdat dhr. Heij boer na een zware ziekte weer hersteld was. Hij ging voor in ambtsgebed, hoe wel dat persoonlijk voor hem niet hoefde, maar De Bres hield zich aan het reglement van orde en zei zich te realiseren, hoeveel waarde een groot deel van de raad aan het ambtsgebed hecht. Evenals voorheen legde hij zelf de belofte af, waarna hij de andere zestien raadsleden beëdigde, eerst de zuiveringseed of verklaring en vervolgens de ambtseed of verkla ring. 'Zo waarlijk helpe mij God almachtig' werd door 13 raadsle den uitgesproken, de vijf leden tellende PvdA-fractie(op Van Schetsen na) gaf de voorkeur aan 'Dat verklaar en beloof ik'. "Dat is alleen gebaseerd op de in de politiek opgedane ervaringen, 't Heeft niets te maken met eni gerlei vorm van anti-religieus den ken. Integendeel", zei De Bres. De voorzitter begroette met name de vier nieuwe raadsleden: een so ciaal element in de persoon van mevr. Snoep, een technisch ele ment in de persoon van dhr. Van der Jagt en twee bedrijfselemen- ten: de collega's Van Beek en Van der Linde, de eerste werkgever en de tweede werknemer. "Maar alle vier maatschappelijk geëngageerd en politiek blijven ze niet aan de kant staan." De Bres hoopte, dat de oude garde de nieuwelingen zou inwerken en dat de raad weer, zonder verdoe zeling van principieel gefundeerde opvattingen, zonder blijvende fricties zou kunnen werken. "La ten wij er met ons allen voor zor gen, dat een 'vlam in de pan' met gezamenlijke krachtsinspanning weer wordt gedoofd." De voorzitter ging uitgebreid in op opvattingen van burgers over politiek, voorlichtfhg, de pers, het ambtelijk apparaat, enz. "Een be wust kostenbesef dient ook bin nen de gemeente meer te worden ontwikkeld", aldus De Bres, die verder opmerkte, dat het ambte narencorps, van laag tot hoog achter de raadsleden dient te staan, 'zonder kritiek in de rug'. "De bevolking heeft ons het ver trouwen gegeven, laten wij het niet beschamen. Bestuurlijk en ambtelijk falen moet de gemeen schap van Tholen immers beta len", aldus De Bres na de installa tie van de raadsleden. Voor de stemming over de bezet ting van de drie wethouderszetels legden de fracties nog verklarin gen af, waarbij de verkiezing suitslag en de identiteit naar voren kwam. Aarnoudse(SGP) uitte zijn waardering voor de twee geza menlijke besprekingen. "Elders is alles al geregeld, op Tholen praten alle fracties in openheid zelfs over de portefeuilleverdeling en het loco-burgemeesterschap.' Moerland(PvdA) noemde de openbare voorbesprekingen 'uniek' en 'fantastisch'. Alleen Van Gorsel(VVD) was niet tevreden. "Ons verlies is hardaan-' genomen. Indirect hebben we on ze derde zetel aan het CDA verlo ren, want naast landelijke facto ren en het terugtreden van fractie- De kosten per aansluiting bedra gen volgens de PZEM 4746 gul den exclusief b.t.w. Van dit bedrag neemt de PZEM 2000 gulden voor zijn rekening. Wel is als voorwaar de gesteld, dat minimaal de helft van de 32 betreffende percelen moet aansluiten. In 1982 werd voor elke aansluiting in het bui tengebied door de raad 650 gul den beschikbaar gesteld en uit gaande van een prijsstijging van 15% stelden b. en w. nu voor deze bijdrage te verhogen tot 750 gulden. J. de Jager (CDA) vond de kosten veel te hoog en pleitte er voor om opnieuw met de PZEM te gaan praten. Hij zei het niet reëel te vinden dat er onderscheid wordt gemaakt tussen onrendabele en 'super' onrendabele gebieden, wat de PZEM wel doet. Bovendien komt van de forse winst van dit, bedrijf nog geen half procent naar Sint Philipsland. L. den En gelsman (SGP) onderschreef dit standpunt. Hij merkte bovendien op, dat de gemeente haar bijdrage met 15% verhoogt, maar de PZEM houdt de bijdrage gelijk aan die van 1982, namelijk 2000 gulden per aansluiting. Ook A.P. Kornaat (PVAB) vond dat de PZEM best wat meer kan bijdra gen. De mensen die aansluiten, moeten ook nog allerlei aanpas singen aan apparatuur in de wo ning verrichten, zodat de totale kosten volgens Kornaat tussen de vier en vijfduizend gulden zullen zijn. Burgemeester T.A. Vogel onder schreef de bezwaren van de raad. "Het college is er niet om de PZEM te verdedigen", zo zei hij. Omdat andere gemeenten zoals Tholen en Westerschouwen wel accoord zijn gegaan met de PZEM-bijdrage, zal het volgens Vogel niet eenvoudig zijn om voor Sint Philipsland een hoger bedrag binnen te halen. Ook hij vond, dat de PZEM de verantwoording heeft voor de aansluitingen en niet de gemeente. "Je kunt ge makkelijk op rendabele aanslui tingen winst maken", aldus de raadsvoorzitter. Den Engelsman memoreerde nog eens hoe de gemeente indertijd al 180.000 gulden heeft moeten beta len om het aardgas in Sint Philips land te krijgen. Unaniem werd besloten het ongenoegen van de raad aan de PZEM kenbaar te maken. De raad ging accoord met net voorstel om het bestemmingsplan niet zodanig te wijzigen, dat vesti ging van een groentewinkel in de Wilhelminastraat mogelijk wordt. Daarmee werd het advies van de commissie midden- en kleinbe drijf gevolgd. C. den Braber (PVAB) verduidelijkte, dat hij in de commissie niet persé tegen was, maar alleen als door vestiging de subsidie voor de Voorstraat in het kader van de stads- en dorpsver nieuwing in gevaar zou komen. Den Engelsman zei, dat de plaat selijke middenstand de vestiging van een groentezaak wel toe juicht, maar dan in de Voorstraat. Ook hij wilde verzekerd zijn van de bijdrage uit het dorpsvernieu wingsfonds. De begrotingswijziging voor de Stichting Dorpsbelangen in ver band met vervanging van de ver sleten c.v.-installatie in De Wimpel werd goedgekeurd. De aller nieuwste H.R.-ketel werd aange schaft, wat 28.000 gulden kostte. De jaarlijkse kapitaalslasten van 1750 gulden zullen geheel worden gedekt door de energiebesparing. Kornaat wees op de mogelijkheid dat de ketel schadelijke zuren zou produceren, maar volgens de bur gemeester hadden deskundigen bij de aankoop geadviseerd. De verhuur van de woningen Krabbekreekstraat 30 aan post- commandant D. Visser en Voor straat 39 aan C. Reijngoudt, als mede het verlenen van gemeente garantie aan A. v.d. Reest voor aankoop van de woning Voor straat 8 waren hamerstukken. De PVAB-fractie Stelde schrifte lijk vragen over het ongerief dat ontstaat, wanneer bij invallende dooi de polderwegen voor zwaar verkeer worden afgesloten. Ge vraagd werd om de betreffende bewoners tijdig op de hoogte te brengen wanneer de maatregel van kracht wordt en eventueel het huisvuil met de auto van gemeen tewerken op te halen. De burge meester wees er op, dat niet de ge meente, maar het waterschap de wegen afsluit en bovendien de weersverwachting moeilijk van te voren bepaald kan worden. Bij het college zijn echter geen klachten binnengekomen, want bij de meeste inwoners is de maatregel wel bekend. De inwoners uit Steenbergen, die door grenswijzi ging bij Sint Philipsland zijn ge komen, zijn wel van de maatregel op de hoogte gesteld, aldus Vogel. Hij zei verder, dat ook de wagen van gemeentewerken te zwaar is, om die voor ophalen van het huis vuil te kunnen gebruiken. Dhr. J.P.M. Rietkerk, nummer twee op de kandidatenlijst van de RPF voor de Kamerverkiezingen van 21 mei brengt woensdag een bezoek aan Tholen. 's Middags gaat hij naar bejaardencentrum de Schutse in St. Annaland en 's .avonds om acht uur is er een voor iedereen toegankelijke bijeen komst in 't Koffiehuys te Tholen. Dhr. Rietkerk is de broer van de onlangs overleden minister van binnenlandse zaken, die tot de VVD behoorde. voorzitter Van Damme - wat stem men kostte in St. Maartensdijk en Scherpenisse - raakten we stem men kwijt door het goede optre den van wethouder Versluijs als loco-burgemeester. Maar de VVD treurt niet lang." Het door de vier andere fracties voorgestane afspiegelingscollege- vond Van Gorsel onjuist. "Als je op getalsmatige gronden te werk gaat, heb je kans dat een goede wethouder bij slechte verkiezin gen verdwijnt. We willen een col lege op basis van een beleidspro gramma." Hij legde zich na het goed overleg echter neer bij de anderen en zeg de toe, alle drie kandidaat wethouders te zullen steunen. De VVD pleitte voor frequenter overleg van de fractievoorzitters, meer overleg van b en w met de raad en openbaarheid van college- besluiten. Moerland noemde het jammer, dat de VVD de voorkeur bleef ge ven aan Versluijs in plaats van Van Schetsen als loco-burge meester. Het afspiegelingscollege bleek voor de PvdA niet 'heilig': "Deze periode gaan we daarmee accoord, maar dat kan in de toe komst anders zijn", zo gaf Moer land een schot voor de boeg. Alle wethouders kregen 16 van de 17 stemmen, waarbij er steeds 1 blanco was. "Als raadslid heb je vertrouwen van de bevolking ge kregen, maar als je daarnaast nog vertrouwen van de raad krijgt om in het college zitting te nemen, heb je een nog grotere verant woordelijkheid", zei Van Schet sen. Hij zegde toe, zich optimaal in te zetten en bij zijn taak als loco-burgemeester, zoveel moge lijk rekening te houden met de ge voelens van de raad. Koopman was blij met de unanie me steun, waarvoor hij met name de VVD bedankte. Verder herin nerde hij aan vijf jaar geleden, toen de dokter hem voorspelde, nooit meer te kunnen werken, J. de Bres maar tot zijn grote vreugde kwam dat anders uit. Eben Haëzer: tot hiertoe heeft de Heere mij gehol pen", aldus Koopman. Versluijs dankte voor het vertrou wen en hoopte eveneens de ge zondheid te krijgen om in goede harmonie de nieuwe periode uit te dienen. "In een open sfeer zult u het sa men zeker rooien, maar houdt bij de taakverdeling iets meer reke ning met de komst van de nieuwe burgemeester dan u tijdens de voorbesprekingen hebt gezegd", aldus voorzitter De Bres. Hij hoopte, dat de vacature bin nen de kortste keren zou zijn ver vuld. "Wij wensen een burge meester met een gedegen kennis van zaken en bestuurlijk inzicht, die taktisch voortvarend te werk zal gaan en bereid is tot optimale samenwerking op elk terrein." De raad besloot van harte het aantal leden van commissies uit te breiden tot één van elke fractie. Dat was voorheen beperkt tot vier, waardoor Van Belzen als vijf de fractie niet op alle terreinen b en w kon adviseren. De RPF/GPV-vertegenwoordiger was blij met die wijziging, maar merk te op, als eenling toch niet van alle mogelijkheden gebruik te kunnen maken. De na overleg met de fracties door b en w voorgestelde bezetting van de commissiezetels werd met 15 stemmen aangenomen. Twee wa ren er blanco, maar kennelijk was dat een misverstand. De verkiezing van vertegenwoor digers in regionale en provinciale organen werd met alle 17 stemmen goedgekeurd. De PvdA bracht nog een wijziging aan door dhr. Moerland bij de aanbeveling voor het Wezen Armbestuur te vervan gen door mevr. Snoep, wat ieders goedkeuring kreeg. Er was nog discussie over de aan wijzing van vier bestuursleden voor de Thoolse scholengemeen schap. Versluijs(CDA) kwam er in als wethouder van onderwijs, Dij- ke(SGP), Van den Heuvel(WD) en Moerland(PvdA) als raadslid, maar Van Belzen(RPF/GPV) bleek zich ook kandidaat gesteld te hebben. "We schatten zijn deskundigheid zeer hoog, maar we houden ons aan de grootste fracties", merkte Moerland op. Van Kempen en Van Gorsel waren het daarmee eens. Aarnoudse zei erover gedacht te hebben om de eigen kandidaat te rug te trekken gezien de capacitei ten van dhr. Van Belzen, die leraar aan de chr. mavo in Tholen is. "Maar het zou niet passend zijn als grote fractie je kandidaat terug te trekken. Uitbreiding van het aantal bestuursleden kon niet, dus was er geen andere uitweg." Van Belzen betreurde dat. "Ik heb er wel begrip voor, maar ten aan zien van het onderwijs heb ik me in de raad altijd loyaal opgesteld en de bestuursleden moeten het standpunt van de raad weergeven. Jammer dat ik deze boot heb ge mist, al ga ik niet gefrustreerd door het leven." Voorzitter De Bres sloot daarna de raadsvergadering. "Zonder wanklank is het verlopen. Dat be looft wat voor de toekomst." John von G, een nieuwe geraffineerde make-up kollekrie, die met de uiterste zorg voor details is samengesteld voor de moderne hedendaagse vrouw. Verkrijgbaar bij: kosmetisch-instituut brugstraat 28 4691 ec tholen telefoon 01660-3014 Burgemeester Vogel had in het nieuwe raadstijdperk toch vol doende aanleiding gezien om uit voerig stil te staan bij de beteke nis, verantwoordelijkheid en de mogelijkheden van de raad. Hij, wees er al meteen op, dat het deze 29ste april overal in ons land wat uitzonderlijk is, omdat overal de nieuwe raden worden ge ïnstalleerd en nieuwe wethouders worden gekozen. Vogel merkte na de door 6 raadsleden afgelegde eden en door de heer Kornaat afgelegde beloftes op, hoe men nu pas weer officieel als raadslid functioneert. Voor dhr. H. Geluk was het als nieuweling helemaal een nieuwe start. Het vervolg daarvan zal een vallen en opstaan zijn, maar we willen u helpen, verzekerde burge meester Vogel. U kunt terecht bij uw fractie, bij andere collega's en zeker bij de raadsvoorzitter. Vervolgens ging hij dieper in op de betekenis van de afgelegde eden of beloftes en de belangrijk heid van het raadslidmaatschap. Niet vergeten mag worden dat het vooral een dienende functie is.Een dienen van het Sint Philipslands belang. In de komende nieuwe ge meentewet wordt het belang en de verantwoordelijkheid van de raad nog sterker benadrukt, vond de burgemeester. Dan kan niet alleen maar meer het vertrouwen in een wethouder, maar zelfs in het gehe le college worden opgezegd. Het zal een dagelijks bestuur tot nog meer openheid moeten aan sporen. Ook wees de heer Vogel er op, dat het ambtelijk apparaat niet maar alleen ter beschikking staat van b en w, maar evengoed en zeker in dezelfde mate voor de raad. Voor wat Sint Philipsland zelf be treft, zei de burgemeester dat de gemeente de laatste jaren onder een zekere financiële druk staat, die nog niet direct aan het eind is. Ook dat zal een extra inzet van de raad vergen, meende de voorzitter, die tevoren allen felciteerde met de prolongatie of de première van het raadslidmaatschap. Burgemeester Vogel noemde het een moedige beslissing om er na ruim 15 1/2 jaar mee te stoppen en plaats te maken voor een jon gere. Hij noemde het kenmerkend voop Van Hekken, die nogal reso luut is ingesteld. "Kort en krach tig,. maar toch mild" zo om schreef Vogel de' vertrekkende man. Hij bedankte hem voor zijn inbreng, menselijkheid, vriende lijkheid en vriendschap in de af gelopen raadsperiode en sprak de hoop uit dat hij in zijn werk vol doening ervaren heeft. Oók gaf hij hem uit de Spreuken va|i£Salomo mee: "Wee u als alle rrjii>*en wel van u spreken". Als geschenk overhandigde de burge meester hem de boeken 'Het brie sen^ paard' en 'Van de hak op de tak van Rien Poortvliet. Voor zijn vrouw - vertegenwoordigster van een vergeten groep, aldus Vo gel - kreeg Van Hekken een bloe metje mee. Namens alle raadsleden en na mens de SGP-fractie sprak L. den Engelsman. Hij noemde Van Hekken een mild mens en be-t dankte hem voor de goede kame raadschappelijke manier van om gaan, zowel tijdens als na de ver gaderingen. Ook herinnerde hij aan het ongeval dat Van Hekken een aantal jaren geleden over kwam en waardoor zware hoofd pijn vaak zijn raadswerk belem merde. Hoewel B.N. hem onlangs beschreef als iemand die nauwe lijks iets zegt in de raadsvergade ring, benadrukte Dën Engelsman dat Van Hekken in het fractiebe- raad altijd een zeer goede inbreng had. Hij sprak de wens uit, dat God hem nog vele jaren samen met zijn gezin mag schenken. Na mens de SGP-fractie overhandig de hij een attentie. In zijn dankwoord zei Van Hek ken zijn besluit nog steeds goed te vinden, maar het doet best een beetje zeer om na zo'n lange pe riode te stoppen. Een jongere in de fractie is volgens hem belang rijk en hij zei dan ook alle ver trouwen in zijn opvolger te heb ben. "De fractie zal zo maar niet naar links koersen" merkte Van Hekken gekscherend op. Tenslotte wenste hij de raad het allerbeste en Gods zegen toe. Toen de stemming van de wethou ders aan de orde kwam, infor meerde de voorzitter of iemand vooraf het woord wenste, maar dat bleek niet het geval te zijn. Daarom werd meteen de vacature L. Walpot aan de orde gesteld. De stemming wees uit, dat 5 raadsle den hun stem op die wethouder uitbrachten en dat er 2 blanco stemmers waren. Daarna was er stemming in de va cature wethouder A.Kosten. De uitslag was 4 stemmen voor en 3 blanco. Beide wethouders dankten voor het vertrouwen en hoopten dat waar te kunnen en mogen maken. Er volgde daarna een hele reeks van commissie-benoemingen, waarbij merendeels dezelfde leden als tot dusver werden herkozen. Alleen bij de commissie voor 'Ons Dorpshuis' in Anna Jacoba- polderzei De Jager, dat in de afge lopen periode wethouder Walpot voorzitter was. Dat heeft hij goed gedaan, daaromtrent liet hij geen twijfel over. Toch zou hij het een goede zaak vinden, wanneer het voorzitterschap voortaan zou worden uitgeoefend door iemand uit de Polder zelf. De statuten ver gen immers niet per se een lid van het dagelijks bestuur. Het kan dus evengoed een raadslid zijn. Zijn voorstel was daarom ook om de heer Kornaat als voorzitter van die commissie te benoemen. De burgemeester erkende, dat er zelfs in de statuten staat: 'bij voorkeur iemand uit Anna Jaco- bapolder. De uitslag van de stemming toon de, dat de meerderheid toch het voorzitterschap van Walpot wilde prolongeren. Hij werd met vier te gen drie stemmen voor Kornaat herbenoemd. Na al die benoemingen hoopte burgemeester Vogel, dat de eens gezindheid van deze eerste raads vergadering een indicatie zou kunnen zijn voor de nieuwe zit tingsperiode, zonder dat men het altijd met elkaar eens zal kunnen zijn. "B en W kunnen wel over het der de bedrijfsverzamelgebouw gaan denken", concludeerde ZLM- Kringvoorzitter M.GJ. Kosten na de mededeling van wethouder Versluijs, dat het tweede BVG van 3300 m2 in St. Maartensdijk voor tweederde verhuurd is. "We hadden een langere aanloop gepland, maar daar lopen we ruimschoots op vooruit", zei Ver sluijs. "Het loopt voortreffelijk. Op de Hiswa(watersportten- toonstelling in het RAI-gebouw te Amsterdam) hebben we één heel serieus contact opgedaan, waar over al verschillende besprekingen gevoerd zijn. Op ons lijstje staan nog vele contacten en je verkeert eigenlijk voortdurend in conflict situaties hoever je nog vooruit kunt. We zouden gehandicapt zijn, als we geen huurruimte meer hadden. Constant zijn we bezig met de vaststelling van het tijdstip, dat er een vervolg moet komen. Er vallen ook wel gega digden af en bestaande huurders gaan soms zelf bouwen(Van Haaften), maar de vijf jaar(na die periode moeten huurders zelf in hun huisvesting voorzien) zijn nog lang niet om", aldus de wet houder. M.A. van Beek(maandagavond nog als plaatsvervangend lid voor het Overleg Orgaan Industrie in de commissie bedrijfsleven en sinds dinsdagavond raadslid) pleitte voor voorzichtigheid. "De tijd dat industrieterreinen als een molensteen om de nek van ge meenten zaten, is nog niet zo lang voorbij." "Dat geldt niet voor Tholen", antwoordde Versluijs. "We hou den 't altijd erg kort en laten de grond zo lang mogelijk in gebruik bij de landbouwers. Daarom heb ben we ook zulke lage grondprij zen." Het lasbedrijf Rema v.o.f. heeft zich in het ondernemerscentrum te St. Maartensdijk gevestigd. De twee personeelsleden werken hoofdzakelijk voor de scheeps bouw en aanverwante staal constructies. Op redelijk korte termijn -worden er vijf tot zeven arbeidskrachten verwacht. De gemeente heeft aan dhr. Bie- renbroodspot uit Tholen tijdelijk ruimte verhuurd in het gebouw van de openbare bibliotheek aan de Marktin St. Maartensdijk. Hij werkte bij accountantskantoor Harthoorn en begint nu een zelfstandig administratie- en be- lastingadvieskantoor, met name voor landbouw en visserij, zo de len b en w van Tholen mee. De afdeling Foortvliet- Scherpenisse-Tholen van Veilig Verkeer Nederland organiseerde donderdag de jaarlijkse ver- keersproef op de basisscholen. In Poortvliet nam de Eevliet- school met 7 leerlingen deel, waarvan Ferdie Boudier slaagde met lof (42 pnt.). In Scherpenisse deden van de Oosterscheldeschool 5 leerlingen mee en van de Groen van Prinste- rerschool 14. Hiervan slaagden 2 leerlingen met lof (42 pnt.). In Poortvliet en Scherpenisse slaag den alle deelnemers voor zowel het praktisch als het theoretisch gedeelte. In Tholen slaagden van Ter Tolne 43 van de 45 deelnemers. Met lof (40 pnt.) slaagden Jeroen Huis kamp, Oskar Rietkerk en Safina Mouwen, Aan de Eben Haëzer- school slaagden alle 27 deelne mers. Arjan den Braber slaagde met lof (40 pnt.). Van de C.N.S. 'De Regenboog' slaagden 28 van de 29 kandidaten. Met lof slaag den hier Marco de Kunder en Henri Sakko. 1 ij- Alle geslaagden kregen behalve het verkeersdiploma een button met het opschrift "Ik heb deelge nomen aan de Verkeersproef van V.V.N.". 3-delig, zuiver scheerwol wol/trevira Sportieve overhemd das gratis o.a. Falcon, diverse modellen overhemd -f das gratis Bijpassende o.a. trevira stretch vanaf 228," overhemd -F das gratis samen 1e kwaliteit klassiek en modern 4 C vanaf I W Ook grote maten 4 mooie A Speciale VOORJAARSAANBIEDING! Prima kwaliteit trevira per 2 stuks Extra grote maten per 2 stuks voorjaarstinten I W mt. 38 t/m 52 Korte poplin diverse modellen 4 O fl vanaf I J9l mt. 36 t/m 54 Ook met afneembare 4 4 capuchon vanaf I Uw modecentrum met filialen door geheel Nederland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 11