VVD sputtert tevergeefs tegen bij wethoudersoverleg Tholen Spectaculair karwei in Poortvliet Vijtig jaar weegbrug St. Philipland Alleen de Boe Kamerkandidaat Veel activiteiten tijdens jaarlijkse boomfeestdag De Pluimpot als vogelgebied Scholieren planten 977 bomen in Scherpenisse Donderdag 10 april 1986 DE EENDRACHTBODE 9 Ongelukkig Voor taak berekend? Geen oppositie Burgemeester 66 vrachten Loesje Spreekrecht Handel Nachtje slapen - P w* Gouden jubileum ^5 'i 309 kinderen 21 partijen Tweede Kamerverkiezingen J.A. de Boe uit Poortvliet is de enige kandidaat van Tholen en Sint-Philipsland voor de Tweede Kamer verkiezingen op woensdag 21 mei. Hij staat 19de op de CDA-lijst. In de kieskring Middelburg, waaronder heel Zeeland valt, kunnen de stemgerechtigden een keuze maken uit maar liefst 21 partijen. Dinsdag en woensdag was het in het kader van de boomfeestdag 1986 een drukte van belang op en in de omgeving van dé gemeentewerkplaats aan de Langeweg te Scherpenisse. Dinsdag werden er door leerlingen van "De Heenetrechtschool", de "School met de Bijbel en de "Sint-Anthoniusschool" uit Oud Vossemeer, de "Casembrootschool" en de "School met de Bijbel" uit Sint Annaland 977 bo men geplant. Woensdag was het de beurt aan de "Oosterscheldeschool" en de "Groen van Prinsterer-school" uit Scherpenisse, "De Eevliet" en de "School met de Bijbel" uit Poortvliet. STEMMEN VAN LEZERS Bungalowpark en volle bussen Subsidie Sloth A.N.B.0. afscheid Mevr. den Hollander Coördinatiepunt voor botulisme De kraan van loonbedrijf Hage in de touwen boven de huizen aan de Molenstraat in Poortvliet om bouwbedrijf Nortier in staat te stellen de uitbreiding van wo ninginrichting Bouman-Potter te verwezenlijken. VERVOLG VAN PAG 1 leen voor de VVD geen van zelfsprekende zaak. Van Gorsel stelde zich zeer kritisch op en kwam herhaaldelijk in aanvaring met de PvdA-raadsleden De Bres en Moerland. "Ik vind het nog onvergefelijk, dat de VVD bij de wethoudersverkiezingen van vier jaar geleden blanco stemde", zei de socialistische fractievoorzitter. Van Gorsel zei de eerste zeven jaar van de nu vijftien jaar functione rende gemeente Tholen met een VVD-wethouder in het college meer informatie te hebben gekre gen dan de laatste acht jaar. "Ik voel me wat ongelukkig omdat je onvoldoende informatie hebt om alert te kunnen reageren en goed bestuurlijk bezig te zijn. Ik pro beer dat op alle mogelijke manie ren op te lossen. Dat kunnen ook andere fracties zich aantrekken, want de presentatie van het colle ge wordt in de volksmond CDA- beleid genoemd." Van Schetsen kon dat niet rijmen: "Op de fo rumavond voor de verkiezingen zei u, dat verschillende gemeente lijke zaken uit de koker van de VVD zijn gekomen." Van Gorsel bleef op de informatie hameren en pleitte voor een gezamenlijk beleidsprogramma, het toelaten van fractie- adviseursfzonder stemrecht) in commissievergade ringen en het ter inzage leggen van de besluiten van b en w. De andere fracties voelden daar niets voor, al wilden ze wel rekening houden met een plaats in de commissies voor alle vijf partijen. Van Gorsel haalde zich het onge noegen van verschillende raadsle den op de hals met vragen over de samenwerking binnen het huidige college en of iedere wethouder wel voor zijn taak berekend was. "Die vraag past niet", vond Versluijs. "Dan moeten we overgaan tot een besloten vergadering en ook de vraag stellen of de raadsleden voor hun taak berekend zijn." Hij noemde het een te grote eer om te spreken van CDA-beleid van de gemeente Tholen. "Het is een ge zamenlijk beleid door de verschil lende visies in het college uit te praten. Over het algemeen is de samenwerking goed, zoals dat oojc in de gemeenteraad het geval is", aldus Versluijs. Ook Koop man bracht naar voren, dat de vraag van de VVD- lijsttrekker 'hier niet thuishoorde'. "Ik heb nu 7 1/2 jaar met Versluijs samen gewerkt. De eerste keer was hij niet geschikt om wethouder te worden", zo bracht Koopman wat badinerend in herinnering, "maar nu is hij zeer geschikt. Met Van Schetsen heb ik 3 1/2 jaar ge werkt. We hebben verschillende visies, maar ook begrip voor el kaar. Als er meningsverschillen zijn, kunnen we dat elkander op een bijzondere manier vertellen", zei de SGP- wethouder. Van Schetsen volstond met de opmer king, dat de samenwerking in het college goed is. Van Gorsel was daar content mee. "De samenwerking is goed en de wethouders zijn voor hun taak be rekend", concludeerde hij. "Ik heb geen enkele behoefte om de drie kandidaten te bekritiseren, maar we moeten wel af van het uitgangspunt, dat de wethouders verkiezing alleen een kwestie van zetels tellen is. Ik heb geen enkele behoefte om tegenstellingen op te blazen en de VVD is ook beslist geen oppositiepartij om de oppo sitie, maar we willen bestuurlijk Op verschillende lijsten staan nog wel andere Zeeuwse kandidaten, onder wie ook de zittende kamer leden: W.E.H. Sloots(PvdA) uit Middelburg op de 10de plaats, maar hij komt niet terug omdat de PvdA de voorkeur gaf aan J.J. Lilipaly uit Middelburg, die direct achter lijsttrekker J.M. den Uyl staat. Voor het CDA zijn H. Eversdijk uit Heinkenszand(4de) en M. Beinema uit Middel- burg(8ste) weer herkiesbaar, even als voor de VVD A.J. te Veldhuis uit Middelburg(4de). Bij de SGP leidt ir. B.J. van der Vlies uit het Utrechtse Maartens dijk de lijst aan met op de 7de plaats de voormalige burge meester van St.Philipsland, G. van den Berg uit Genemuiden. Meindert Leerling uit Huizen staat op kop bij de RPF, waarvan A.R.'85 met drs. A.H.D. Wage- J.L. van Gordel (39) VVD Oud-Vossemeer Ik voel me wat ongelukkig graag positief bezig zijn ten- nutte van de gehele Thoolse bevolking." De Bres wilde zich ook niet van de wijs laten brengen. "Er zijn soms niet te overbruggen standpunten, maar de praktijk bewijst, dat er met wisselende meerderheden goed gewerkt kan worden." Hij verzette zich fel tegen bekendma king van b en w besluiten op het gebied van sociale zaken, maar De gouden weegbrug van Duuren. Van de hi voormalige VERVOLG VAN PAG. 1 het geval is. Anders moet de ge wichtsbepaling bij uitlossing plaatsvinden", zegt Kesteloo. De weegbrug is woensdag pas geijkt, zodat de apparatuur per fect werkt. Het brutogewicht en tarra worden op de weegbonnen afgedrukt, waarna Van de Reest het netto gewicht bepaalt. Bij de 66 vrachtwagens heeft hij er een van 29.780 kg, waarmee de maxi mum capaciteit van 30 ton bijna naar uit Zoetermeer een afsplit sing vormt. Het GPV heeft ka merlid G.J. Schutte üit Zeist weer naar voren geschoven Alle in de gemeenteraad van Tholen en Sint- Philipsland ook vertegenwoordig de partijen zijn dan vermeld. De Partij Algemeen Belang lijkt wel veel op de PVAB St. Philipsland, maar de 'V' ontbreekt. Verder doet D'66 mee met .Van Mierlo, de CPN met Brouwer, de PSP met Van Es, de PPR met Beckers, de EVP met Ubels en de Centrumdemocraten met Jan maat. Nog geen kamerlid hebben de Centrumpartij(Segers), Partij voor de Middengroepen(Dessing), Socialistiese Partij(Van Hooft), Socialistiese Arbeiderspar- tij(Meijsen), de partij van com munisten in Nederland VCN(Meerten), de Federatieve Groenen(Bierman) en Loesje(Van de Griend). P. van Belzen (47) RPF/GPV Tholen Geen revolutionaire gedachten Van Gorsel zei daaraan ook geen behoefte te hebben. De Bres wees de VVD op het spreekrecht in commissievergade ringen, ook voor fractie adviseurs. De nog kleinere RPF/GPV-fractie had daar geen behoefte aan. "Ik koester geen re volutionaire gedachten zoals de VVD. Miin verlanglijstje heb ik al Z -za. de haven te Sint-Philipsi itorie is heel weinig te ac, eniging Haven overleden bereikt wordt. De graanoverslag is het eerste karwei voor de weeg brug in 1986. In de oogsttijd is het drukker. "Dan kom ik wel aan 6 a 700 ton per dag", zegt weger Van de Reest, die achttien jaar bietencontroleur was, voordat hij met pensioen ging. "Dat zijn ech ter vele kleine wagens en dit zijn lekkere grote." Cebeco heeft 3200 ton graan op geslagen in Sint-Philipsland, waarvan nu 1007 ton is verkocht. Voorheen werd dat altijd per auto naar Sint-Annaland gebracht, waar het met graan uit de silo daar, per schip werd vervoerd. Nu ging het voor het eerst per schip uit de haven van Sint-Philipsland: consumptietarwe voor de meelfa briek Latensteyn uit Rotterdam. De Graan Elevatormaatschappij Groningen regelde echter het ver voer en bepaalde ook het soort transportmiddel. Tot genoegen van Schot was dat per schip. "Ik Op beide dagen kwamen de leer lingen van de hierbovengenoemde scholen 's morgens bijeen in het Holland Huis te Scherpenisse. Dinsdag sprak wethouder P. van Schetsen een welkomstwoord na mens de gemeente Tholen en woensdag heette loco burgemeester J. Versluijs de leer lingen en de 17 aanwezige mede werkers van de plantsoenendienst welkom. De loco-burgemeester noemde de boomfeestdag een zeer ingeleverd, ik zal niet in alle com missies zitting nemen. Ik heb 't bijzonder op prijs gesteld, dat ik door de raadsvoorzitter in het vel leden geïnformeerd ben over be paalde zaken die het college besprak", aldus Van Belzen. Koopman begreep niet, dat Van Gorsel nog meer openheid wilde. "Vanmiddag zijn de fractievoor zitters in de comrhissie bestuurlij ke aangelegenheden nog uitge breid ingelicht. Ook aan de wet houders kun je'alles vragen. Als je nog verder wilt, is er geen dage lijks bestuur meer nodig", vond de SGP-lijsttrekker. Van Gorsel wilde, ook niet uitgedaagd door De Bres en Moerland, geen uit spraak doen over steun aan de drie wethouderskandidaten. "In tern wil ik me daar nog eens met m'n fractie over beraden." De Bres concludeerde, dat de drie kandi daten volgens Van Gorsel tenslot te wel waardig waren, maar hij bleef het niet uitspreken van volle dige steun betreuren. Koopman reageerde met een kwinkslag op de uitspraken van het VVD- raadslid. "Er is hoop, maar 't "is ook een hele ommezwaai wanneer je vier jaar geleden niemand van ons drieën gesteund hebt. Daar mag je best een nachtje over sla pen." Na twee uur praten vond de nieuwe Thoolse gemeenteraad, dat er voor de laatste vergadering van de oude raad nog een tweede bespreking over de wethouders verkiezingen nodig was. V- - - f'<J!P met links weger C.v.d. talen aangezien vrijwel in, evenals dhr. W. Mol, vaar aan goed binnenlands tarief, 't is een leuke vracht", aldus de schipper. Zo'n graantransactie blijkt over vele schijven te lopen. D.G.H. uit Hamburg kocht 500 ton tarwe van Cebeco en verkocht deze door aan Transinco te Zaandam. Cebeco Handelsraad kocht nog eens 500 ton tarwe van Cebeco Zuidwest en verkocht ook die door aan Trans inco. De Graan Elevatormij. zat er ook nog tussen en Latensteyn was de ontvangstplaats. De graanoverslag leidde ook tot de ontdekking, dat de weegbrug bij de haven van Sint:Philipsland vijftig jaar bestaat. De weegbrug van het fabrikaat Van Vught, eerst •eigendom van de weegbrugvereni ging Haven en nu weer al een aan tal jaren in bezit van Cebeco Zuidwest, dateert uit 1936. "Vol gens ,J. Molenschot uit Breda is dit de oudste weegbrug van Ne derland", zegt weger Van de nuttige dag en hield de kinderen voor dat het voor hen eigenlijk een verjaardag was, ze stonden in het middelpunt. "Bomen, strui ken en planten zijn erg belangrijk voor de zuurstof- en humusvoor- ziening en bieden schuilplaatsen voor vogels, maar groen is ook mooi. Want wat zou het kaal zijn als er in een dorp geen planten stonden. De gemeente moet zor gen voor een grote oppervlakte groen. We moeten er samen góed De Molenstraat in Poortvliet bleek donderdagmorgen een trek pleister, toen een enorme kraan een klein kraantje over een huis tilde om de uitbreiding van wo ninginrichting Bouman-Potter mogelijk te maken. Naast de bestaande meubeltoon zaal staan drie woningen, waar van de middelste eigendom is van Bouman, maar het daarachter ge legen terrein is alleen via een smalle gang bereikbaar. Dat bleek te krap en ook vanaf de Zuid- en Schoolstraat kan men niet bij het bouwterrein komen. Daardoor was een kunststuk noodzakelijk, want voor de aanvoer en verwer king van het materiaal was een kraantje van loonbedrijf Hage nodig. Aannemer Nortier schakel de Jac. Goud uit Waarde in, die een enorme kolos met een hefver mogen van 120 ton inzette. Het stellen van dit gevaarte nam al een uur in beslag. Oude buren keken wat angstig naar buiten en vele nieuwsgierigen volgden het spec taculaire karwei. Op een gegeven moment kwam er water van onder een houten blok waarop de stem pels van de kraan steunden, maar het bleek grondwater in plaats van een kapotte waterleiding te zijn. Rond kwart voor tien werd het kraantje van Hage door de reu- zenkraan opgepakt en met gemak over het huis getild. Inmiddels was er een wagen zand gestort in - y m I "-V. p. r (e* X, v 'V f.. V y L» eest en havenmeester J. Ie bestuursleden van de ie 45 jaar weger was. Reest. "Vroeger kon er alleen een boerenwagen op." Wijlen W. Mol, die aan de Oostdijk woonde, is ja renlang weger geweest en ook de meeste bestuurders zijn al overle den, zodat het niet meevalt nog wat van de weegbrughistorie te achterhalen. De 66ste vrachtwa gen met tarwe heeft ondertussen de brug gepasseerd en Cebeco- bedrijfsleider J. Korstanje over tuigt zich van het totaalgewicht met dhr. Kesteloo. De vrachtbrie ven worden afgeleverd aan schip per Schot, die donderdagavond om elf uur(tegen hoog water aan) de Fliplandse kade wil verlaten om dan vrijdag naar Rotterdam te varen, waar de Ria 's avonds bij Latensteyn kan afmeren. Terwijl alle betrokkenen bij de weegbrug nog napraten, steekt de neus van een schip voorbij de haven. "Edu- ard", zegt weger Van de Reest. De Jaco van 500 ton van Eduard Wa- gemaker zoekt de werkhaven op. Het wordt nog druk voor de rede van Sint Philipsland. voor het groen zorgen, zodat we er lang plezier aan kunnen bele ven", aldus de heer Versluijs. De in totaal 309 kinderen kregen s'morgens een mooie en leerzame dia-voorstelling te zien. Daarna werden er 17 platanen, 10 Lijster bessen, 150 Spaanse aken, 150 El- VERVOLG PAG. 13 de Molenstraat, die met bakken eveneens over de woning naar het bouwterrein werd getild. Ook grind en staalconstructies volgden die weg. De uitbreiding van de woninginrichting, totaal 1000 m2, zal hoofdzakelijk uit damwand- constructie bestaan. Het kraantje moet over zes weken weer terug, zodat dan het grote hijsgevaarte weer in de Molenstraat te Poort vliet zal verschijnen. Naar aanleiding van de recente verslagen over de Pluimpot willen we als Natuurvereniging Tholen graag reageren: De Pluimpot is een binnendijks natuurgebied, dat is ontstaan door afdamming van de vaarweg naar de haven van St. Maartens dijk. Het gebied heeft de status van Staatsnatuurreservaat. De wandelpaden zijn er vrij toe gankelijk en vanaf deze paden zijn veel van de aanwezige vogel soorten goed waar te nemen, zon der dat er veel verstoord wordt. Na de afdamming is een gedeelte van het gebied ingeplant met bo men en struiken. In dit gedeelte komen veel zangvogels voor. Het overige gedeelte is water, met open oeverlanden, en daar komen veel watervogels voor. Vooral voor deze laatste soort, is de Pluimpot van groot belang; als rust en fourageergebied -en als hoogwater- vluchtplaats en broedgebied. Zo was de situatie tot eind 1985. Toen namelijk is de gemeente Tholen begonnen met de aanleg van een wandelpad, langs de te genoverliggende dijk van de Pluimpot. Dit ten behoeve van de recreatie. Voorheen was deze dijk niet vrij toegankelijk. Het wan delpad loopt vlak langs de hoog- watervluchtplaats en de broed plaats. Ook komt er een loopbrug dwars door het gebied. Voor de aanwezige watervogels is dit fataal; wanneer er mensen op het pad lopen, worden de vogels opgejaagd en ze zullen na verloop van tijd niet meer terugkomen. Dan is er weer een voor watervo gels belangrijk gebied verloren ge gaan. Wat Tholen betreft, is er dan (binnendijks) geen hoogwa- tervluchtplaats en broedgebied meer voor watervogels, van enige betekenis. Voor de zangvogels zijn deze in grepen niet direkt fataal; deze vo gels hebben goede mogelijkheden om een verborgen leven te leiden in de struiken en bomen. Watervogels die in de Pluimpot voorkomen: Broedvogels wilde eend, bergeend, kuifeend, meerkoet, waterhoen, kluut, kok meeuw, visdief, Noordse stern. Wintergasten: dodaars, kleine zwaan, tafeleend, brilduiker, pijlstaart, smient, wintertaling, zilverplevier, steen loper, fosse grutto, bonte strandloper. Zomergasten: bontbekplevier, strandplevier, oe verloper, zwarte ruiter. Doortrekkers: wilde zwaan, groenpootruiter, kemphaan, regenwulp. Vogels die het hele jaar door te zien zijn: blauwe reiger, knobbelwaan, wil de eend, slobeend, bergeend, kui feend, meerkoet, waterhoen, scholekster, kievit, watersnip, kluut, wulp, tureluur, kok meeuw, zilvermeeuw, kleine man telmeeuw. Wanneer de plannen van de ge meente Tholen doorgaan, zullen de meeste van deze soorten ver dwijnen uit de Pluimpot. Vogels hebben rust en ruimte no dig, maar steeds meer gebieden waar deze voorwaarden aanwezig zijn verdwijnen. Ze worden opge offerd aan de landbouw, of aan de aanleg van wegen, of aan de rereatie. Denk bijvoorbeeld aan de aansluiting van de weg op de Oesterdam, die dwars door de karrevelden gaat. Nederland en zeker ook Zeeland is rijk aan wa tervogels; wij hebben daar dan ook de verantwoordelijkheid voor. Helaas wordt dat nog steeds onvoldoende beseft, ook in Tholen. Namens de vogelwerkgroep van de Natuurvereniging Tholen, Piet Stols Dat het bungalowpark bij Goris- hoek wellicht doorgaat, is mooi voor de aannemer en degenen die grond kunnen verkopen(de land bouw is ook niet best met waarde loze juun en bovendien moet men op het Tuttelhoekje nog stortgeld betalen), maar waar blijft de zo genaamde rust op ons eiland? 't Wordt een zweefmolen voor heel Tholen. Voor strand en duinen moet men op Schouwen zijn, waar het peperduur is, maar als je bij Gorishoek het strandje opspuit, is 't na een storm weer weg. Het geld jnoet blijkbaar rol len en sport en recreatie zijn 'in', maar voor bestrating is er onvol doende geld en de Thoolse strate- makers zitten in de W.W. In de ge meenteraad is ook al eerder gesproken over de volle bussen en dat zint me evenmin. Verschrikke lijke toestanden heb ik meege maakt. Stampvolle bussen en een paar uur later een dubbele bus met vijftien mensen erin. Dat is mooi uitgerekend. Opstaan vóór ouderen is er bij de jongeren niet meer bij, de goeden niet te na gesproken. Ze hebben zelfs geen zin om hun tas van de bank te ha len en je breekt de benen over de tassen in het looppad. Eigenlijk behoren er rekken in de lijnbussen te zitten. De jongeren hebben soms grote monden en snijden de banken kapot of bekladden die, zodat de chauffeur genoodzaakt is om te stoppen, 't Lijkt nergens op. K. Suurland Julianastraat 10 Scherpenisse Wat is subsidie? Bijdragen die door de gemeenschap via be lastinggelden worden opgehoest. Dan moet de belastingbetaler ook de gelegenheid worden gegeven om van haar of zijn bijdrage te kunnen genieten. Als de overheid bijvoorbeeld subsidie geeft om een gebouw te restaureren, kan de gehele bevolking daar al of niet van genieten. Let wel: men kan dat! Wat is echter het geval bij de subsidie die de gemeente Tholen aan de plaatselijke omroep Sloth geeft? Het gemeentebestuur is volkomen voorbij gegaan aan het feit, dat slechts 36% van de bevol king Sloth via de kabel kan ont vangen. De rest moet dus betalen voor iets waar men niets voor krijgt en dat is een kwalijke zaak. De democratie is met voeten ge treden. Dat de omroep Sloth recht moet hebben om te bestaan, is een ander verhaal, maar subsidie ver lenen aan een klein deel van de bevolking kan en moet ieder wel denkend mens van de hand wij zen. Het gemeentebestuur heeft een verkeerde beslissing genomen en dient haar en zijn huiswerk be ter te maken en zonodig na te zien. B.CM.Th. Derwig Oud- Vossemeersedijk 9 Oud-Vossemeer Naar aanleiding van de 'stemmen van lezers" in de E.B. van 3 april het volgende: Zonder een sfeer van: "Hand in hand'kamera denzonder de bereidhejd van de leden wat voor elkaar en dus voor de gemeenschap over te heb ben,zal geen enkele gemeenschap, hoe klein of groot dan ook, in staat zijn iets te presteren. Dat wil dus zeggen, dat men bereid moet zijn iets van de eigen belangen te laten schieten ten bate van het al gemeen belang, iets van het eigen "ikje" op te kunnen offeren voor het "wij". En dat is-juist in deze tijd- verschrikkelijk moeilijk. Men is zo gauw geneigd zich in te beelden, dat de eigen offers groter zijn dan die van de ander. Dat de voordelen van het gemeen schappelijke meer ten goede ko men aan die of die en het eigen persoontje er toch wel erg aan te kort komt. Het is de narigheid van het gebrek aan vertrouwen in elkaar en in het bestuur en het in het bezit zijn van een te laag for maat tenen. Dat hebben van lange tenen is een zaak van iedere per soon voor zich. Daar kan een an der niets aan verhelpen. De enige die daar iets aan veranderen kan, is de eigenaar van die lange tenen zelf! Doorgaans is het geen teken van het beoefenen van de deugd van nederigheid, wanneer de ondeugd van de lange tenen iemand parten speelt. Het is een overschatten van de waarde van het eigen per soontje en het van oordeel zijn, dat anderen die hoge waarde be wust trachten te negeren. Typisch is daarbij, dat de lange-tenen- mensen er vaak van overtuigd zijn, dat zij een voorbeeld van ne derigheid zijn. Zo in de geest van: de nederigheid is een schone deugd, ik ben zo blij, dat ik hem heb. Daarom is het zo verschrikkelijk moeilijk met deze mensen verstandig te praten. Zij blijven geloven, dat ieder, die een "onrecht hen aangedaan" tracht goed te praten, tegen hen is. Zelfkennis is niet hun grootste eigenschap en toch is die zelfken nis ook voor hen de eerste stap op weg der beterschap. Wantrouwen in elkaar en in het bestuur is de brede weg naar de ondergang van elke gemeenschap. Zo lang men niet overtuigd is, ge zamenlijk voor één en hetzelfde doel te staan, wanneer met niet geloven kan, dat alle maatrege len, al of niet genomen met in spraak van allen die daarvoor in aanmerking komen, getroffen zijn of worden in het belang van de gemeenschap, zolang zal er van een nauwe samenwerking geen sprake kunnen zijn. Dat wantrouwen knaagt aan de wortels van alle verenigingen. Er is maar één geneesmiddel voor. Contacten onder elkaar. En dan eerlijke contacten. Geen flauwe achterbakse verhaaltjes van Jant je of Pietje zelf. Geen zoethou dertjes, geen lijmertjes, geen vage nooit te verwezenlijken beloften voor de toekomst, maar de reeële en eerlijke waarheid. Contacten, goede contacten, betekenen alles voor een vereniging. Bij een der gelijke wijze van contacten onder en met elkaar moet het mogelijk zijn ongelijk te bekennen. Of men lid is of bestuurslid, of men een hele goeie is of een derderangs. Want waar gewerkt wordt, wor den fouten gemaakt. En wie vindt het een schande om te bekennen, dat hij veel werk verzet heeft? Het voltallige bestuur ANBO Oud-Vosemeer Secretariaat Dorpsweg 28 Gedeputeerde Staten hebben de provinciale waterstaat 6000, beschikbaar gesteld om een folder te laten drukken voor het coördi natiepunt van botulisme. Door middel van folderverspreiding wil de provincie meer bekendheid ge- ven van het coördinatiepunt voor sterfte van zeehonden, vogels en vissen. Zodoende een nog beter inzicht krijgen inzake de sterfte van bovengenoemde dieren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 9